Guiken pakje I!w Pakje KAAlSHEUVEL BILJARTEN. HOCKEY TAFELTENNIS ff ff fUT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 FEBRUARI 1951 Mascotte gaat-ie goed! J V V I nien uit de lucht gegrepen was. Op de rand van het strafschop gebied gaf hij om niets een vrije trap aan Bladella cadeau, die in een doelpunt werd omgezet waar door de einduitslag 5—4 werd en aan de Waalwijkers een dubbel en dwars verdiend gelijk spel ont nam. De thuisclub begon direct na 't begin met enige flitsende aanval,, len, waarop de geel-zwartcn ech ter al spoedig het juiste antwoord gaven. Enige doelrijpe kansen ontstonden. Het was Bladella die het eerst doelpuntte. Een voorzet van rechts kwam over de Baard wijk verdediging heen op links te recht en via het lichaam van een der verdedigers in het doel, 10. Spoedig daarop werd het zelfs 2—0. De strijd, die zeer spannend bleef, ging snel op en neer. Kort voor half-time werd de achter stand ingelopen. Het was eerst midvoor v. Corstanje en daarna rechtsbinnen Ad v. Tuijl, die de stand weer op gelijke voet bracht. 22. Zo ging de rust in. Spoedig na de hervatting nam de thuisclub zeer fortuinlijk de leiding. Een inzet van de rechts buiten, die het leer aangespeeld kreeg in duidelijk waarneembare buitenspelpositie, werd met de hand bewerkt met als gevolg een penalty, die benut werd, 3—2. Geel-zwart was door deze tegen slag oven uit haar cadans, waar van de blauw-witten profiteerden door voor de vierde maal v. Os te passeren, 42. Van dit mo ment af werd Bladella langzaam maar zeker op haar eigen gebied teruggedrongen. Het laatste half uur was Baardwijk in de meer derheid. Een wegens een over treding toegestane penalty werd door Aarts benut, 4—3. Meer en meer moest de thuisclub aan de noodrem gaan trekken. Ontelbare malen ging de bal uit. Onder de druk gingen de gastheren onze kerder optreden. Het verdiende en verwachte gelijkmakende doelpunt kwam tenslotte van midvoor van Corstanje, 4—4. Terwijl iedereen verwachtte dat de stand zo zou blijven, kwam het bovenomschre ven yoorval. Het was jammer dat een match, die op hoog peil stond en waarin beide ploegen een goed spel demonstreerden, door een dergelijke zwakke leiding zo moest eindigen. DRUNEN. R.K.D.V.C.-NIEUWS. Het le elftal van RKDVC was in Tilburg op bezoek bij Veloci- tas '32 en moest met 3—2 de meerderheid der gastheren erken nen. Voor de rust ging de strijd gelijk tegen elkaar op. Toch wist Velocitas een 3—0 voorsprong te bereiken. Zeven minuten voor de rust scoorde de linksbinnen van DVC het tegendoelpunt. Na de rust was Drunen voortdurend in de meerderheid, maar kon niet tot doelpunten komen. Eerst drie mi_ nuten voor het einde maakte de midvoor er 3—2 van. Jammer dat een paar penalty's wegens vrijwillige hands in 't voordeel van DVC de arbiter ontgingen. Thuis speelde het vijfde elftal van DVC voor de competitie te gen het vierde. Het laatste won met 24. Twee jeugdelftallen van RK DVC bezochten RKC en kwamen beide met een 1—0 overwinning uit Waalwijk terug. VLIJMEN. Vlijm. Boys 1RKOSC 3 1. Zondag speelde Vlijm. Boys een thuiswedstrijd tegen RKOSC. Het was vanaf het begin een zeer spannende wedstrijd en er werd aan beide zijden goed gespeeld. Om beurten moesten de doelver- dedigers handelend optreden. Vanaf de aftrap was Vlijmen het eerst in de aanval en had spoedig succes; een afgemeten voorzet van H. v. Overdiik werd door midvoor Coensen ingescho ten, 1—0. Nu en dan een goede aanval van Orthen, maar voor 't doel ontbrak 't juiste schot. Vlij_ men wist na 20 minuten het spel weer te verplaatsen, de rechtsbui- 1A ten kreeg de bal goed toegespeeld, Üi# een voorzet en 't was weer Coen sen die prachtig inkopte, 2—0. Dit was voor Orthen het teken om wat flinker aan te pakken, maar de doelverdediging van de Boys kon de zware druk weerstaan en wist het spel te verplaatsen. Tien minuten voor rust maakte Harrie van Overdijk er uit een doelwor- steling 3—0 van. Met deze stand kwam de rust. Na de rust weer hetzelfde spel- beeld, twee hard werkende ploe gen, die alles op alles zetten om de twee puntjes te behalen. Een maal dacht men dat Orihen nog zou gaan ophalen, want uit een van de vele aanvallen lukte het de linksbuiten om de achterstand te verkleinen. Orthen bleef aan vallen, maar de hechte verdedi ging van de Boys kon het spel weer verplaatsen. Orthen werd op eigen helft teruggedrongen, maar hun doelman wist de moeilijke schoten te houden en Orthen heeft het dan ook hieraan te danken dat de nederlaag niet groter is gewor den. Met de stand 31 voor Vlij men kwam het einde van deze goede wedstrijd. De belangstelling was niet groot maar de thuisblijvers hebben een spannende wedstrijd gemist. De leiding was goed. HAARSTEEG. HAARSTEEG-DESO 1-2. Vervuld van blijdschap over de behaalde overwinning verlieten de Deso spelers en supporters na af loop van de wedstrijd het Haar steeg-terrein. Want op wel zeer fortuinlijke wijze hebben de gas ten revanche genomen voor de onlangs op eigen terrein geleden nederlaag. Het was een zeer spannende wedstrijd, waarin bei de ploegen zich van het begin tot het einde ten volle gaven. Dc thuisclub verscheen met twee in- vallers in het veld en aan dc daar door ontstane verzwakking heb ben de gasten hun overwinning te danken. Toen tijdens de wedstrijd nog twee spelers moesten worden vervangen, konden zij de stoot kracht niet meer opbrengen om de overwinning te bevechten. De wedstrijd begon met 'n dui_ delijk Haarsteeg overwicht en met snelle open aanvallen werd het doel der gasten bedreigd, maar telkens weer ontbrak de juiste man om de aanvallen af te wer ken. Maar ook aan de overzijde moest doelman v. Dal meermalen zijn kunnen tonen. Met blanco stand werd gedraaid. De tweede helft begon al even spannend. Na 5 minuten wisten de gasten een hun geboden kans- te benutten en er 1—0 van te maken. De wedstrijd kreeg daar na een fors karakter en mede door het gladde, glibberige terrein werd er geen fraai voetbal meer ver toond. Na een kwartier spelen kopte rechtshalf v. Gestel een scherpe voorzet weg, verloor daardoor enkele ogenblikken het bewustzijn. Van deze gelegenheid maakte de snelle linksbuiten dei- gasten gebruik om de stand op 2 0 te brengen. Bij een Volgende botsing moest midhalf Boelen het veld verlaten en werd vervangen door Siegers. Met een fraai schot bracht de rechtsbuiten de stand op 12. In de volgende 10 minu_ ten was er nog van alles mogelijk maar in de stand kwam geen ver andering meer en daardoor heeft Haarsteg haar mooie plaats op de ranglijst moeten prijsgeven. Gewestelijke Competitie District „De Langstraat". De uitslagen van de laatst ge speelde wedstrijden in de Libre klasse C en de Bekercompetitie luiden als volgt In de Libre kl. C, van 22 Jan.: 't CentrumOns Genoegen 80 NAS—TOK 4—4 BVT—KOT 8—0 Nooit VolleerdHKS 62 PoedelvreesKTO 35 Van 29 Januari: Groene Laken—BVT 3—5 KOT—NAS 6—2 Ons GenoegenTOK 44 't CentrumPiedelvrees 62 DESNooit Volleerd 80 In de Bekercompetitie zijn de uitslagen 22 Jan.: Ons GenoegenNAS 60 TOKNooit Volleerd 24 29 Jan.: Nooit Volleerd—K.O.T. 2—4 TOKOns Genoegen 51 De klassekampioenen van de laatste week zijn In de Libre klasse C is het voor de zoveelste maal K. Jansen van t Centrum. Deze top-scorer van de hele „De Langstraat'' maakte nu de partij van 230 car. in 21 brt. vol, wat een voortreffelijk moyenne van 10.95 betekent met een h.s. van 36. De week daarvoor speelde hij met 9.20 gem., enz., wat dus wel bewijst dat hij tot de sterkste spe lers gaat behoren in ons district. Een tweede mooie partij lever de H. Soeterboek van Des, door met een gem. van 9.54, H. Pulles geen schijn van kans te geven. Bij het Groene Laken was M. Lensveld in vorm en produceerde een mooie 6.gem. G. van Boxtel verloor met 6,06 met nog 4 car. van de eindstreep. In de Cadreklas vielen bij TOK de rake gemiddelden. A. Snoeren won van P. van Huiten met 6.66, maar nog beter deden het D. en C. Netten, die over hun 160 car. 21 brt. deden, wat een gem. van 7.61 betekende. D. Netten mocht echter het genoegen van een over winning niet smaken, want C. Verhagen beëindigde in 21 brt. eveneens de 160 car. wat voor Cor een allerbeste prestatie is. De stand in de Libre klasse is inmiddels heel wat veranderd In de Libre klasse C gesp. ptn. 1. KOT 15 82 2. BVT 13 77 3. HKS 16 74 4. DES 15 72 5. 't Centrum 14 69 6. Groene Laken 15 60 7. KTO 14 50 8. TOK 13 49 9. Ons Genoegen 15 48 10. Nooit Volleerd 13 38 11. NAS 14 35 12. Poedelvrees 15 34 Mede door een klinkende 80 overwinning op haar grote rivaal KOT en mede doordat Korenbeurs terugtrok, waardoor zij enige^ver- liespunten in mindering kregen, is BVT s positie aanmerkelijk ver beterd. Wel 5 punten minder dan KOT, maar 11 verliespunten min der, wat voornamer is. BVT-ers houd je roer recht en zet koers op het einddoel: Kam pioen 1951. HKS DES en 't Centrum zullen een verwoede strijd leveren op de 3e plaats, waarbij wij 't Centrum in de gunstigste positie achten. Groene Laken, KTO, T O K en Ons Genoegen zullen wel blijven waar ze zijn, evenals NAS, Nooit Volleerd en Poedel vrees. Alleen dit nog jongens: Zet KOT en BVT maar eens een hakje In de Cadre klasse B is de stand 1. Ons Genoegen 2. KOT 3. Nooit Volleërd 4. TOK 5. NAS Waar blijven de inschrijvers voor de persoonlijke kampioen schappen 3e en 5e klas Libre. Waar blijven de verenigingen die klassen willen organiseren. De inschrijvingstermijn voor de 3e en 5e klas Libre is verlengd tot 17 Februari. Kom nu allen op en waag een kans gesp. pnt. 3 11 2 10 3 8 3 7 1 0 WAALWIJK. Dames I—Tilburg III 7—1 Rapidity III—Dames II 2—0 Heren II—Keep Fit II 0—1 KORFBAL. KAATSHEUVEL. DES 1 speelde gisteren de eer ste wedstrijd in de tweede helft van dc competitie. Onze dames zijn in Lidenhout op bezoek ge weest. Ofschoon er maar met 11 dames gespeeld werd, was het toch DÉS die het eerst in de aan val kwam. Het viel echter voor onze dames, die met drieën in de aanval stonden, niet mee om door te breken. Door middel van een handige truc gaf D. Brekelmans de club de leiding. De UKC da mes wilden de punten thuis hou den en zetten daarom een flinke aanval op. Geruimen tijd bleef U. K.C. in de aanval, doch UKC wist de mooie kansen niet te benutten. Door het vrijlopen van een verde digster nam een aanvalster van UKC de kans waar en toen werd de gelijkmaker geboren. Na van vak verwisseld te heb ben, werd door beide partijen flink aangepakt, waarna het spel geruime tijd op en neer golfde. Na enkele minuten nam UKC de leiding met 'n 2-1 voorsprong. Zowel het middenvak als aanval en verdediging verrichtten goed werk, doch kregen geen kans de stand gelijk te maken. Na de thee was het voor onze verdedigsters hard werken. Twee maal werd de bal nog in de mand gedeponeerd die echter noch DES noch UKC werden toegekend. Door het verkeerd plaatsen van de bal vanuit het middenvak kwam die in de handen van de tegenpartij, die door nog eens te scoren, zeker wilde zijn van de overwinning. Met veel moeite gelukte hun dit. In de weinige mi- nut en die nog restten, zagen geen van beide clubs kans nog veran dering in de stand te brengen, en het bleef dus 31 voor UKC. A.s. Zondag gaat DES II naar WSJ in Tilburg en 25 Febr. ont vangt DES 1 Ons Vios, eveneens uit Tilburg, om 12 uur. KAATSHEUVEL. Zaterdagavond speelde NVR een zeer gewichtige wedstrijd. Het was dc wedstrijd van het seizoen, want NVR 1 moest uitkomen te gen Never Despair 1 uit 's-Bosch, de club die nog slechts één puntje nodig had om kampioen te wor den. NVR heeft ze dat puntje niet gegund en heeft het in een zware strijd tot een 8—2 over winning op de Bossenaren weten te brengen, zodat een beslissings wedstrijd nodig zal zijn. In het eerst was het NVR team wat ze_ nuwachtig, doch dra kwamen de Kaatsheuvelse jongens er beter in en werd dc stand opgevoerd tot 5—0. Met taai volhouden kwam na een tegenpuntje van de Bos sche club de eindstand met 8—2. Met grote belangstelling wor den nu de beslissingswedstrijden tegemoet gezien. De uitslagen waren NVR 1Never Despair 1 8—2 NVR 4—De Kring 3 8-7 SPORTBERICHTEN. Clavan heeft insubordinatie gepleegd. Hij is als dienst plichtig soldaat in dienst en kreeg in die hoedanigheid ru zie met een sergeant, die hij prompt een paar opduvels gaf met het gevolg dat hij nu in de petoet zit, want dat mag je in dienst niet. Biljarten. De Belg Vinger- hoedt is Europees Kampioen driebanden geworden. De 2 Nederlanders, Dr. Kok en Wevers stelden danig teleur en eindigden resp. op de voor laatste en laatste plaats. Schaatsen. Hjalmar Ander sen is opnieuw wereldkam pioen geworden. Hiermee heeft hij weer getoond de snelste man, op de schaats, van de wereld te zijn. Wiiyi van der Voort behaalde op de 500 en 1500 meter uitstekende pres taties, n.l. resp. 43,6 en 2 min. 17,7. Voetbal. De Oostenrijkse voetbalbond heeft al haar werkzaamheden gestaakt als protest tegen de verhoogde belasting, waardoor de voet balclubs te zwaar worden ge troffen. De lagere afdelingen, die minder worden getroffen, hebben zich met deze staking solidair verklaard. AAA w- GEMEENTERAAD. Aanvullende agenda. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking 'ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920. Praeadvies Namens het R.K. Schoolbestuur van de parochie St. Jan te Kaats heuvel werd door de dekenale bouwkundig inspecteur bij schrij ven van 26 Juli 1950 verzocht om medewerking ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 te verlenen voor het herstellen van de bezettingsschade aan de R.K. Meisjesschool „St. Theresia", Gasthuisstraat te Kaatsheuvel. Blijkens daartoe opgemaakte rapporten van kostenramingen der herstellingswerkzaamheden vormen deze een totaal bedrag van f 13.821.50 verhoogd met 480 wegens kostenramingen voor de herstelling en aanschaffing van meubilair. Overeenkomstig een goedkeu rend schrijven van de bouwkun dig-hoofdinspecteur van het Lager Onderwijs is door de Inspecteur van het Lager Onderwijs in de in spectie Waalwijk bij schrijven van 11 Juli 1950, nr. C 828 goed gunstig advies te dezer zake ver strekt en is door hem in overwe ging gegeven een gezamenlijk be drag ad 14.301.50 daarvoor aan genoemd schoolbestuur beschik baar te stellen. Wij stellen U voor de ge vraagde medewerking te verlenen. 13. Rondvraag. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Zondagmorgen had in de Apol- lo-zaal de officiële huldiging plaats van de heer J. v. d. Heijden, 60 jaar werkend lid van de Kon. Erk. Harmonie Apollo. In de volle zaal merkten we o.m. op het college van B. en W. der gemeente, de besturen der harmonieën Euphonia en St. Jan en van de Zangver. Bel Canto. Daar de voorzitter van Apollo door familie-omstandigheden ver hinderd was aanwezig te zijn, nam de dirigent van het corps de heer N. Steffen de honneurs waar en hij deed dat op een wijze, waar uit bleek, dat hij niet alleen de dirigeerstok weet te hanteren, doch tevens een keurig woord weet te spreken. Hij heette de ju bilaris en de aanwezigen welkom en waardeerde in de aanwezig heid van het college van B. en W. de belangstelling voor het cultu rele leven in de gemeente. Hij richtte zich tot de Jubilaris die hij zeide nauwelijks te kennen, want van de zestig jaren dat deze zijn krachten aan Apollo gaf, had hij in vergelijking in uren geteld noch slechts een minuut geprofiteerd, doch hij had de heer v. d. Heijden léren kennen als een man van trouwe plichtsbetrachting en prij zenswaardig voorbeeld voor alle andere leden. Elk mens moet zich eens corrigeren, doch mag daar tegenover ook een waardering ontvangen. Die behoefte mag dan komen bij een 25 of 40 jaren trou wen dienst, maar is zeker op zijn plaats als men 60 jaren, een men senleven, een liefhebberij gediend heeft. In een particulier bedrijf, waar men om den brode werkzaam is, vergoedt het loon vaak de te leurstellingen en moeilijkheden die men tegenkomt. Wanneer men echter als dilettant een vereni ging dient moet men vaak de ve le onaangenaamheden en moei lijkheden, die voorkomen op de koop toe nemen en dan vraagt 't van iemand opoffering en zelf verloochening steeds zijn plicht te blijven doen. 60 jaren, hebt gij, jubilaris, alle gevoeligheidjfes ge dragen en nog zijt gij trouw lid van het corps, waar ge niet alleen Uw krachten als muzikant bood, doch daarnaast nog tijd en am bitie wist te vinden voor de op leiding van jonge krachten. Hij dankt de jubilaris namens bestuur en werkende leden van Apollo voor wat deze in de 60 lange jaren geboden heeft en zegt spontaan: Jan, we kunnen U nog niet missen, i blijf de vaan van Apollo trouw Dan geeft hij het woord aan Burgemeester Mr. v. de Heijden, die verklaart dankbaar gestemd te zijn, dat het gemeentebestuur dc gelegenheid geboden is hier bij deze huldiging tegenwoordig te zijn. 60 jaren van een leven van 75 jaren besteed te hebben noemt hij een unieke prestatie. Hij kan zich voorstellen, dat dat offers gevraagd heeft, want ook de ju bilaris zal tijden gekend hebben, dat niet alles zo gemakkelijk ging en om dan nog de moed te heb ben steeds present te zijn en ook anderen nog leiding te geven, is waardering waard. Hij wenst de jubilaris geluk met deze prestatie en dankt hem voor wat hij ge daan heeft om het culturele peil der gemeenschap mede te helpen bevorderen. In de tijd van jacht naar het materialisme, heeft de jubilaris tijd weten te vinden om zich op te offeren en te misiceren in Apollo, waarom hij ook Apol lo geluk wenst met zo n lid. Daar naast ambitie te hebben ook nog anderen op te leiden dwingt waar dering af. Het doet hem genoegen hem als dank en waardering voor deze prestatie te mogen medede len, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd hen te begiftigen met de Zilveren Medaille van Oranje Nassau. Hij wenst de ju bilaris namens H. M. geluk en spreekt de hoop uit, dat het de Jubilaris moge gegeven zijn nog lange jaren deze medaille te dra gen en verder zijn taak met suc ces te vervullen. Hij hoopt dat deze onderscheiding de andere werkende leden van Apollo tevens een spoorslag moge zijn om als trouw lid de vereniging te dienen tot groei van Apollo. Als de Burgemeester de Jubila ris de onderscheiding opspelt da vert een hartelijk applaus door de zaal, terwijl fotograaf Korthout 't feit op de gevoelige plaat ver eeuwigt. De heer Steffen dankt dan na mens de jubilaris, zijn vrouw en familie en Apollo voor deze cli max, die het feest door deze on derscheiding bereikt heeft. Hier is de waardering waarover hij straks gesproken heeft. Dergelijke onderscheidingen zijn echter niet hoog genoeg te waarderen. Hij dankt dan ook het Gemeentebe stuur en de autoriteiten, die de moeite genomen hebben deze hul de aan de heer v. d. Heijden te bereiden. Hij feliciteert ridder Jan en verzoekt de burgemeester aan H. M. de dank van de Jubilaris en van Apollo over te brengen voor de hulde hier geboden. Dan richt hij het woord tot Apollo. Noblesse oblige, spreekt hij. Adel Verplicht. We moeten deze ver plichting niet onderschatten. Al ler ogen zijn in de toekomst op ons gericht. Wij moeten ons de ze onderscheiding waardig tonen. Wij moeten een voorbeeld nemen 'aan onze ridder Jan en blijven werken met voorbijzetting van on ze persoonlijke gevoelens en me ningen om de zaak te dienen, die we onze medewerking belooft hebben. Dat Apollo leve, bloeie en gedije, is zijn slotwoord. Dan komt hij aan een moeilijk punt van het oorspronkelijk pro gramma. Volgens dit programma zou hij na de huldiging van de voorzitter het woord krijgen. Nu moet hij dus zichzelf het woord geven, doch naast het gezegde „Zegt het met Bloemen", wil hij zich nu uitdrukken met een varia tie: „zegt het met muziek"! Hij moet dan echter de hulp in roe pen van de heer Dorus Muizelaar, met wie hij ter ere van de ju bilaris de Sonate in C van A. W. Mozart voor twee clarinetten wil spelen. Het heeft de heer M. veel tijd en opoffering gekost, doch hij is verheugd te mogen verkla ren, dat er onder Apollo meerdere leden zijn, die evenals de jubila ris, alles er voor over hebben, als het er om gaat Apollo op een hoger peil te brengen. Onder ademloze stilte geniet dan de volle zaal van deze unie ke fijne muziek van de grote Mo zart, waarin dirigent Steffen be wijzen leverde ook over buiten gewone capaciteiten te beschikken als practiserend musicus. Zelden genoten we van een meer geschoolde toon en grotere technische vaardigheid dan die van dirigent Steffen, waarbij de begaafde Muizelaar een waardige tegenprestatie leverde Het ap plaus dat het duo ontving was spontaan en alleszins verdiend. Dan besloot de heer Steffen met het optreden van het volledige corps, dat in een klein, doch zeer verzorgd programma, vooraf door de leider in keurige bewoordingen uiteengezet, liet horen wat reeds in een jaar van gediciplineerde studie bereikt was. Iets oneven wichtig moge de inzet van de Mars uit de opera „La reine de Saba" geweest zijn, dan liet de heer Seffen ons met volle teugen genieten van de prachtklank en de geacheveerde techniek van het corps, vooral in „Wiener Blut", waarin we de echte Weense char me ontdekte, die alleen een Joh Strauss wist te bieden en in de IN MEMORIAM J. VAN NIEUWSTADT. Zwaar dreunden de machtige klokken van onze parochiekerk St. Jan, toen Zaterdagmorgen zich de stoet formeerde om het stof felijk overschot van een onzer meest verdienstelijke burgers de laatste eer te bewijzen. Velen had den zich daartoe opgemaakt, waaruit we opnieuw een waarde ring voor het altijdig verdienste lijk leven van de heer v. Nieuw- stadt mochten constateren. De harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, waarvan de overledene jarenlang dc stuwende President was, schreed onder het blazen van de dodenmars van de heer P. Bisselink, wegens ongesteldheid van de directeur von Berge, ge leid door de componist, voorop, gevolgd door het voltallige per soneel der firma W. v. Nieuw- stadt en Zn., en verschillende an dere deputaties. Achter de lijkwa gen volgde de familie en een on telbare schare vrienden en auto riteiten, w.o. het college van B. en W. van de gemeente, meerdere gemeenteambtenaren en burgers uit het verenigingsleven met heren geestelijken en vrienden, die met de overledene voor het welzijn der gemeenschap hadden samenge werkt. De Hoogeerw. heer Deken A. J. v. d. Brekel droeg de Mis op voor de zielerust van de afge storvene, geassisteerd door de Weleerw. heren Strijbosch en v. Oord. Het koor zong op zeer ver dienstelijke wijze de Requiem mis van W. Reijniers. Na afloop van het H. Misoffer blies het corps de Dodenmars van Beethoven en werd het stoffelijk overschot aan de aarde toever trouwd. De belangstelling op straat en in de kerk was onge meen groot. De heer v. Nieuwstadt ruste in vrede K. P. V. Zaterdagavond hield de K. P. V. in de zaal van „De Sportwe reld een zeer geanimeerde, zeer druk bezochte jaarvergadering, ge leid door voorzitter Pooter, die aanving niet een kort welkom, waarbij hij de mededeling moest doen, dat de secretaris der ver eniging de heer H. v. Nieuw stadt, wegens familie-omstandig heden de vergadering niet kon bij wonen. Alzo kon ook het jaarver slag niet gegeven worden. De pen ningmeester bood een financieel verslag aan, dat door de controle commissie in alle opzichten keu rig verzorgd genoemd werd en dat ondanks de grote bijzondere onkosten van het afgelopen jaar w.o. het aanschaffen van een cy clostyle en een telmachine, nog sloot met een saldo van 2400. Een woord van dank aan de Penningmeester ontving 't applaus van de zaal. Dan werd overgegaan tot het verkiezen van een nieuw bestuur, dat volgens de nieuwe statuten telken jare in zijn geheel aftreedt. Van de ruim 120 leden, die aan wezig waren behaalde de aftre dende leden H. Pooters, H. van Nieywstad, M. Soeterboek en P. v. d. Velden een overgrote meer derheid, terwijl verder gekozen werden de heren L. Mosselveld, C. de Bondt, J. van Heeswijk, J. Klerkx, Chr. v. Heeswijk, J. Vloe mans, W. Sulsters, W. Aussems en J. Zijlmans. Bij de keuze van een voorzitter verenigde de heer Pooters alle stemmen op zich. Na de bestuursverkiezing volg de de prijsuitreiking van de kam pioenen van de vluchten in 1950. Deze werden toegewezen aan: Middenfond: 1 C Moreval 1269 pnt.; 2 A. van Kuijk 1243.07 pnt.; 3 G. v. d. Linden Greef 1160.98 pnt.: 4 J. P. Brouwers 1109D2 pnt. en 5 J. Zeebrechts 1065.80 pnt. Fond 1 G. v. d. Linden (Lin- co) 1410.80 pnt., 2 G. v. d. Lin den (Linco) 1345.80 pnt. en 3 J. v. Kuijk 1229 pnt. Vitesse: 1 A. v. d. Hoven 520.58 pnt.: 2 L. van Ree 512.90 pnt.; 3 C. de Bondt 489.44 pnt.: 4 J. Da- inen Marktstr. 435.17 pnt. en 5 L. van Ree 378.55 pnt. Jonge duiven: 1 T. Schaafstra 944.06 p.; 2 A. Pijnenburg 832.82 p.: 3 M. v. d. Velden 811.36 p.: MMdu T» AOW It wibVivli Vil lil UV mars „Steadfast and True" zin- 4 L- van Geel 733.84 p. en 5 A. rijk gekozen bij dit jubileum van Hoffman 705.98 p. de 60 jaar trouwe jubilaris van VERGADERING. Teike als slot van deze mooie, In Hotel W. Smit hield de af- voor de harmonie Apollo met zijn deling Waalwijk en Omstreken geridderde jubilaris heuglijke dag. van de Ned. Kath. Bond van Werkgevers in het Loodgictersbe- drijf, het Fittersbedrijf, de bedrij ven in Sanitaire art. enz., een le denvergadering, waarbij de heer Hoeflaken van de Ned. Gasme- tersfabriek George Wilson te den Haag op initiatief van de heer N, Steffen, directeur van de Licht- bedrijven in de gemeente Loon- jopzandKaatsheuvel een lezing met lichtbeelden gaf over de ver vaardiging van gasmeters, kranen, het leggen van buizen, de ver vaardiging van warmwater-appa raten etc. Aangenaam causeur, hield de heer Hoeflaken zijn ge hoor, bestaande uit nagenoeg alle in de aanverwante bedrijven werk zame leden leden van de afde ling vanaf Heusden tot en met Waspik, geboeid met zijn inte ressante vertoning van zeer. veel belangrijke fabrikaten op dit ge bied. Ook de fitters van de ge meente lichtbedrijven van Kaats heuvel waren aanwezig. Alleen die van de gasfabrieken te Waal wijk ontbraken, waarover spijt werd uitgedrukt. Besloten werd in het komend seizoen een excursie te maken naar de fabrieken van George Wilson te Den Haag. Dr. KIRCH. Voor een aandachtig gehoor hield de Zeergel. heer Dr. Kirch, directeur van de Prov. Gezond heidsdienst Vrijdagavond in de Gildenbond een lezing met licht beelden voor de leden van de N. C. B. en de R.K.J.B. Na een korte inleiding besprak Dr. Kirch de Runderhorzel en hare bestrijding en verduidelijkte zijn lezing met een filmvertoning, die zowel van de verwoesting, die de runderhorzel aanricht, als van de bestrijding een zeer duidelijk beeld gaf. Daarop volgde de be handeling van de T.B.C. bestrij ding van de Runderstapel volgens het ontworpen vijfjarenplan. Dr. Kirch zette deze plannen breedvoerig uiteen en belichte vooral de werkwijze en de finan ciering. Het door hem zelf bij de Minister ingediende plan van subsidiëring in verhouding tot het rund en het verschil van het dier in gebruikswaarde en slachtwaar- de, rekening houdend met de va riërende marktprijzen, zette hij uitvoerig uiteen. Bij deze subsidi ering zou rekening gehouden wor den met de leeftijden van het dier in verhouding van 60 bij twee brede tanden, tegen 100 bij vier, 130 bij zes en 160 bij volledige wisseling. Bij zwaar besmette stallen zal rekening gehouden worden en de opruiming gesteld worden over de langste termijn zijnde vijf jaren. Het verkrijgen van een T.B.C.-vrije rundersta pel moet het ideaal zijn van de Nederlandse veehouder. N.C.B. en C.A.V. Nadat de morgen was ingezet met een H. Mis in de Parochie St. Jan, hield de N.C.B. en de C. A. V. afdeling Kaatsheuvel Don derdag 8 Febr. een jaarvergadering in de Gildenbondszaal om 7 uur n.m. Voorzitter in 't Groen open de de bijeenkomst, die zeer goed bezocht was met een kort wel kom, waarop de ledenlijst werd gelezen en de notulen na lezing werden goedgekeurd. Besloten werd 10 der vastgestelde con tributie voor eigen afdeling te heffen. Na een kleine tractatie van sigaren en consumpties volgde de bestuursverkiezing, waarbij beide aftredende leden, de heren A. in 't Groen en J. Smulders werden herkozen. De geestelijke adviseur Pastoor de Klijn hield een korte toespraak, waarbij hij de nadruk legde op de goede organisatie, die eenheid en saamhorigheid vraagt. Bij de mededelingen werden de Studiedagen te Goirle aanbevo len. De belangstelling daarvoor is niet te groot. Waar het pakhuis momenteel zelfstandig werkt is de aansprakelijkheid tegenover de C. A. V. voor ieder aangesloten lid bepaald op 400. De assistent van de Landbouw- consulent, de heer Rennen gaf een korte uiteenzetting van de Rijks subsidiëring voor de bouw van silo's, gierputten etc. Nu de stier- houderij heeft opgehouden te be staan zijn de bezittingen overge gaan naar de N.C.B. afdeling Kaatsheuvel, die de baten terug schenkt aan de vereniging ter verdeling onder de leden. Met een woord van dank en de Chr. gr«iet werd de vergadering gesloten. CRESCENDO. „Tot Wederdienst Bereid" is 'n pittig blijspel in 3 bedrijven van de bekende toneelschrijver Piet Mossinkoff, door 't plaatselijk to neelgezelschap Crescendo in stu die genomen. De repetities vlotten heel aar dig en Crescendo hoopt met dit mooie stuk direct na Pasen als sluiting van dit seizoen voor 't voetlicht te treden. Naar de ambitie van speelsters en spelers te oordelen, mogen we ons weer verheugen in een mooie en genotvolle avond zoals we dat van Crescendo gewend zijn. Crescendo hoopt dat 't door dit mooie maar daarom niet minder zware blijspel het Kaatsheuvels publiek weer eens te tonen zijn plaats in het amateurstoneel waar dig te zijn. AGENDA. Maandag 8 uur repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor in de school. 8 uur n.m. K.J.M.V. Lezing Bruggenbouw" door J. Hopman. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz.gez. Euphonia. 8 uur Apollo theater „Hoog spanning", 18 jaar. Donderdag 7.30 uur repetitie dameskoor Bel Canto. 8.30 uur gem. koor Bel Canto. 8 uur ledenvergadering K.G.V. zaal J. v. Dun.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3