L_ Wijde Wereld] Waalwijkse en Langstraatse Courant Romme informateur. DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE SPRANG UIT DE Goed verzorgde Dameshanden spreken een lieflijke taal: HAMEA GELEI doet wonderenI SpRANG_CApELLE VRIJDAG 2 MAART 1061. Uitgever YVaalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN i a Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 18 Abonnement 17 cent per week 2.25 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Het Kabinet van de Koningin heeft Dinsdagavond meegedeeld„H.M. de Koningin beeft vanavond op Paleis Soestdijk professor mr C. P. M. Romme ont vangen. De koningin beeft aan de heer Romme op gedragen te informeren, welke mogelijkheden er zijn tot de vorming van een kabinet. In deze opdracht is derhalve nfct vervat de vorming zelve van een kabi net, doch aan de informatie stelt zij geen grenzen. De heer Romme heeft deze opdracht tot informatie aan vaard." Hiermee is prof. Romme de vijfde man geworden die zich in de meer dan 5 weken ou de crisis met de vorming van een nieuw kabinet bezig houdt. Het is alles samen een voudiger gebleken voor de heer Oud een regering ten val te brengen dan voor anderen een nieuwe regering tot stand te brengen. Oud's partijge noot, mr. Stikker, die 't hele kabinet in zijn val meesleep te, ging vooraan met een in formatieve opdracht, die hij in zoverre volbracht dat hij overleg pleegde en aan H.M. de Koningin verslag uit bracht. Volgden de leiders van het demissionaire kabinet, de heren Drees en Van Schaik, die de opdracht kregen een kabinet te vormen dat geacht mocht worden het vertrouwen van het parlement te genie ten. Bij het volbrengen van die taak streefden zij kenne lijk naar herstel van de brede basis, door welker versmal ling de vorige regering zo jammerlijk ten gronde ging. Zij slaagden niet. Toen kwam mr. Steenber- ghe, wiens benoeming tot for mateur allerwege met sympa thie en goed vertrouwen werd begroet. Hij kreeg dezelfde opdracht als zijn voorgangers en begon met een program op te stellen dat hij voorlegde aan alle partijen die even tueel voor een ministerszetel in aanmerking konden ko men. De besprekingen sche nen niet onbevredigend te verlopen, tot Zaterdagavond plotseling het bericht kwam dat mr. Steenberghe zijn op dracht had teruggegeven. Waarom? zo vroeg men zich in politieke kringen af. Com mentatoren waren „verbijs terd", de socialisten waren „onthutst", zoals dagbladen de stemming weergaven. In ieder geval was iedereen zeer verwonderd dat mr. Steen berghe, terwijl alles toch be hoorlijk scheen te gaan en er nog vele wegen open stonden, binnen een week zijn op dracht teruggaf. Zijn program had goede kans op medewer king en hij was nog niet eens aan het consulteren van per sonen toe. Uit commentaren in verschillende bladen kreeg men de indruk dat men vond dat de heer Steenberghe het wel erg gauw had opgegeven. Maar omdat niemand er het fijne van wist, was men niet al te positief in zijn bewerin gen en beperkte men zich er in hoofdzaak toe verwonde ring en spijt uit te drukken. De eerste reactie was dat de Partij van de Arbeid haar medewerking had geweigerd, maar die ontkende dit ten sterkste en daar was men al evenzeer verbaasd als elders. Anderzijds wordt naar voren gebracht dat de heer Steen berghe heeft gestreefd naar een zeer bepaald doel op de breedst mogelijke basis en dat hij, ziende dit doel niet te kunnen bereiken, van mening is geweest dat er voor hem niets anders overschoot dan zijn opdracht terug te geven. Hetgeen hij heeft gedaan. Al met al schiet er niets anders over dan voor de oplossing van het geheim te wachten tot „er weer een verantwoor delijke minister is, die het feitelijk gebeurde openlegt", zoals prof. Romme in de Volkskrant schreef. Zal hij er in slagen deze minister (met zijn collega's) te voorschijn te toveren? Men moet veronderstellen dat prof. Romme behoorlijk beslagen ten ijs komt. We bedoelen hiermee dat het hem vrij dui delijk voor de geest moet staan wat hem te doen staat. Men kent zo langzamerhand zijn ideeën omtrent het nieu we kabinet wel, met name omtrent de gewenste basis van dit kabinet. Hij heeft ze herhaaldelijk als staatkundig hoofdredacteur van de Volks krant uiteengezet en ten over vloede nog eens op de laaste partij-raadsvergadering van K.V.P. in Utrecht. ïn ver geten we niet zijn herhaalde lijk hameren op hernieuwde verbreding van de basis van het oude kabinet, toen mr. Schokking was vervangen door minister s'Jacob. Prof. Romme is dus een uit gesproken voorstander van de brede basis, met een gelijk waardige positie van elke mi nister, uit welke partij dan ook. Maar hij is geen voor stander van de brede basis door dik en dun of ten koste van alles. Voor hem is die brede basis zonder deelneming van de P. v. d. A. ondenk baar. Dit neemt echter niet weg dat voor hem en voor de K.V.P. in het algemeen, de liefde van twee kanten moet komen. Ook andere partijen moeten weten te geven en te nemen. Als men niet bereid is offers te brengen, is er van liefde geen sprake. Van socia listische zijde is echter be toogd dat de P. v. d. A. graag bereid is ook in deze moei lijke tijd de verantwoording voor de regering mee te dra gen. Mag men hieruit beslui ten dat zij ook bereid is haar aandeel in de te brengen of fers bij te dragen? Dat zij van de andere kant bepaalde eisen stelt is haar goed recht. Wat voor de P. v. d. A. geldt, geldt natuurlijk zeker voor de overige partijen die graag een duit in het zakje doen. Afgezien dan van de communisten, die wel gepro testeerd hebben dat ze niet geraadpleegd zijn (hoe is het mogelijk!), maar alleen alles er voor over hebben als het er over gaat het landsbelang tegen te werken. Of de ande re, bonafide partijen bereid zijn offers te brengen voor 't landsbelang? Ongetwijfeld, 't is maar de vraag hoe ver die bereidheid gaat. Prof. Rom me zal zeker uit de resultaten die zijn onderzoek in deze op levert zijn conclusies trekken aangaande de mogelijkheid tot vorming van een kabinet, en hij zal dit doen overeen komstig zijn eigen opvatting dat de politieke liefde van zijn partij ook grenzen kent. We hopen ondertussen van harte dat prof. Romme een goed resultaat zal bereiken. We zitten nu al dik vijf weken met een kabinet te kijken dat eigenlijk niet naar buiten kan optreden. Hetgeen uiteraard zeer schadelijk is voor het landsbelang en geen goed doet aan onze betrekkingen met het buienland. Een figuur als de fractievoorzitter van de K.V.P. kan men overigens met een gerust hart zijn gang laten gaan. Hij is een man van groot gezag die overal 'n groot vertrouwen geniet en een buitengewoon scherpzin nig politicus, zodat men zich gaat afvragen: als hij niet slaagt, wie dan? Zouden we er dan nog genoeg hebben die het wel klaar spelen? Het is echter nog geen tijd om zich daarin te verdiepen en laten we hopen dat het niet nodig wordt ook. Blijft nu de vraag over: hoe zal de procedure zijn in het verloop der onderhandelin gen? Prof. Romme heeft slechts een informatieve op dracht gekregen, waarbij uit drukkelijk is bepaald dat er niet in is vervat de vorming zelve van een kabinet, doch aan de informatie zelf stelt zij geen grenzen. Het is dus niet zeker dat prof. Romme zelf een kabinet zal vormen of dat hij er zelf zitting in zal hebben. Maar dit zijn zaken die pas aan de orde komen als de informatie gunstig is verlopen. HET FRANSE KABINET. Nu we het toch over kabinets formatie hebben, de Franse mi nisterpresident Pléven heeft nog maar eens de vertrouwenskwestie gesteld. Da deed hij bij de vraag of de Nationale Vergadering de kwestie van de kieswethrziening, waaromheen nogal wat stof is op gewaaid, in behandeling zou ne- m enof niet. Woensdagavond is er over gestemd en Pléven kreeg het vertrouwen met een meerder heid van 27 stemmen 243 tegen 216. De M.R.P., tegenstander van de hervorming, onthield zich in meerderheid van stemming. Pléven heeft toen geprobeerd het Nederlandse voorbeeld te volgen en bood het ontslag van zijn ka binet aan bij president Auriol. Daarop is de Nationale Verga dering doorgegaan met de behan deling vn het ontwerp. Toch heeft Pléven het niet ver der kunnen klaren. Woensdag middag is zijn kabinet gevallen, toen de Assemblée een amande- nient op de Kieswetwijziging met 311 tegen 295 stemmen verwierp. Toen moest president Auriol het ontslag wel aanvaarden. Nu zit men er weer mee. zou de politie de achtervol ging hebben opgegeven. PERSCOMMUNIQUÉ van dr. J. P. Nildjuluw. De afgelopen week heeft in de pers een bericht gecirculeerd over een tussen verschillende Ambonse vertegenwoordigers hier in Ne derland gerezen politieke contro verse, dit o.a. tot gevolg heeft gehad, dat de heer P. W. Lo- kollo, gevolmachtigd minister van de Republiek der Zuid-Molukken, ondergetekende heeft ontslagen als voorzitter van het Bureau Zuid-Molukken in den Haag. Dit bericht is juist. De rechtmatigheid van het hem gegeven ontslag uitdrukkelijk in 't midden latend, wenst ondergete kende er geen twijfel over te la ten bestaan, dat de belangen der bevolking van Ambon voor hem in ieder geval en onder alle om- standigheden prevaleren, j Met volledige handhaving van zijn politieke opvattingen, welke bekend mogen worden veronder steld, heeft ondergetekende der halve besloten zich voor de Am bonse zaak te blijven inzetten. Als vertrouwensman van het Ambonse volk zal hij de leniging van de nood der Ambonnezen met al zijn krachten blijven bevorde ren. Ondergetekende doet tenslotte een beroep op alle Nederlanders, om de steun, welke zij tot dusver gaven aan de Ambonse bevolking, te blijven verlenen. Nog altijd is er op Ambon een groot gebrek aan voedsel, kleding en medica menten. Mijn secretariaat is gevestigd Pleinwfeg 170 B, Rotterdam. J. P. Nikijuluw. STILLEN OMGANG. Uit onze parochie namen een 15-tal personen deel aan de Stil le Omgang te Amsterdam. Dit naar aanleiding van een actie van Kapelaan Barten uit Heusden al hier gehouden. VERGADERING. Op Zaterdag 3 Maart houdt de Pluimvee en Konijnenfokvereni- ging Elshout en Omstreken een vergadering bij M. v. Huiten. Aanvang 8 uur. ZANGVER. U.D.l. De Zangvereniging Uitspanning door Inspanning te Elshout zal Tweede Pinksterdag deelnemen aan het concours te Vught. U.D.l. zal uitkomen in de tweede afdeling. de Jong Dekkers. Sprang-Capelle 29400. J. Michael, Vr.-Capelle 29499. L. Kooien, Waalwijk 29560. Fa. J. Vlaanderen en J. Smeding, Muiden 29640.50 Fa. Wed. L. Fitters, Waspik 29663. Fa. A. Rosenbrand, Sprang-Capelle 29683. A. Roovers 6 Zn., Waspik 29703.— A. Spuybrotk, Waalwijk 29785.— M. Wijnands, Waalwijk 29800.— M. Kleingeld, Waalwijk 30200. Gebrs. v. Willigenburg, Sprang-Capelle 30875. De architect is A. van Huiten te Waalwijk. GEEN INVOER IN WEST-DUITSLAND. De West-Duitse regering heeft Dinsdag practisch alle invoer uit de landen, aangesloten bij de Eu ropese betalingsunie^ stopgezet. Vorige week was al tot nader order de invoer opgeschort van de vrije goederen, maar nu staat practisch alles stop. Uitgezonderd zijn de goederen die :n buiten landse valuta pas na 1 Mei 1951 hoeven betaald te worden. Deze stopzetting is een gevolg van de benauwde deviezenposi- tie var. West-Duistland. Het par lement heeft de regering nood- bevoegdheden gegeven om toe zicht te houden op de grondstof fen voorziening en om de indus triële productie te verzekeren. Maatregelen worden overwogen om de invoer althans gedeeltelijk te herstellen. Voor Nederland is de stopzetting van de uitvoer naar West-Duitsland, dat weer een voornaam afnemer is, een ernstige tegenvaller. Er worden nu plannen over wogen om van de vrije economie over te schakelen op controle maatregelen. Dit program omvat: verhoging van lonen en prijzen ter stimulering van de verbouw van eigen voedingsmiddelen, een nieuwe uitvoercamoagne en een campagne voor beleggingen in basis- en exportindustrieën. West-Duitsland zal moeten sparen voor zijn verdediging. CLEMENTIS GEARRESTEERD. Officiéél is in Praag meege deeld dat dr. Vladimir Clementis oud-minister van buitenlandse zaken der volksrepubliek, door de geheime politie is gearresteerd op beschuldiging van spionnage en sabotage. Hij zou liefst in 1939 gespionneerd hebben voor de Franse geheime dienst en natuur lijk ook inlichtingen hebben ver strekt aan andere imperialistische landen. Voorts zou hij van plan zijn geweest de volksdemocratie omver te werpen en het kapita lisme te herstellen en aldus ein digt hij zijn carrière als Titoïst en al wat maar lelijk klinkt in de volksdemocratie. Hij heeft slechts tot troost dat hij niet het enige slachtoffer is van de zuiveringswoede in Tsje- choslowakije. Niet minder dan 150.000 leden zijn .uit de com munistische partij gekegeld. Een aantal handlangers van Clemen tis is gearresteerd en dan is er nog een complot geweest tegen president Gottwald (die overi gens ook al niet helemaal ver trouwd werd). De leider zat al vast, maar velen die met hem zouden hebben samengewerkt, zijn hem gevolgd naar de gevan genis. De Russen besturen het Tsje- choslowaakse huishouden en ze houden er aardig huis. GASEXPLOSIE IN EINDHOVEN. Dinsdagmiddag heeft in Eind hoven een hevige gasexplosie een gedeelte van een huis weggesla gen. Arbeiders waren gasaanslui- tingen aan het maken en hadden verzuimd de hoofdkraan af te sluiten. Door de warmte van de kachel in een der kamers kwam het gas tot ontploffing. Door de tegenwoordigheid van geest van een der arbeiders, die snel de gaskraan afsloot, kon brand wor den voorkomen. Een oude man werd door het puin getroffen en moest zwaar gewond naar het ziekenhuis worden vervoerd. De arbeiders werden licht gewond. WESTERLING ONTSNAPTE WEER AAN DE POLITIE. Naar van bevoegde zijde verklaard wordt, heeft Wes terling met enige vrienden de internationale zone van Tan- ger verlaten. Aan de interna tionale brug, de grens tussen de internationale zone en de zone van Spaans-Marokko, VERGADERING van Brandweercommandanten in de Kring Tilburg. De brandweercommandanten in de Kring Tilburg hielden Woens dagmiddag een vergadering in de raadszaal ten gemeentehuize al hier. Op deze vergadering was ook aanwezig Burgemeester Snels, als mede de gemeente-secretaris de heer P. Elshout en de Inspecteur van het Brandweerwezen voor Limburg, Brabant en Zeeland de heer Meenhorst. In verband met de afwezigheid van de voorzitter van de Kring Tilburg de heer Flaming, nam de heer v. Meenhorst het voorzitter schap waar. Bij de opening riep de heer v. Meenhorst allen een hartelijk wel kom toe, speciaal de Edelachtb. Heer Burgemeester Snels en dank te deze voor het beschikbaar stel len van de raadszaal. Het plan was, aldus spr., om een gecom bineerde oefening te houden, Waalwijk, Drunen, Vlijmen, maar dit plan is op technische moeilijkheden vast gelopen. Het woord werd hierna ge voerd door Burgemeester Snels, die zeide dat de dank wederkerig was en dat het gemeentebestuur met zeer veel genoegen gevolg gaf aan het verzoek van de brandweer-commandanten en men er een eer in stelde hun hier te mogen ontvangen. Het vferheugde Burgemeester Snels de brandweercommandanten naast het beschikbaar stellen der raadszaal ook nog een excursie te kunnen aanbieden naar de fa. Lips. Na de vergadering, waarop ver schillende huishoudelijke aangele genheden wferden besproken, toog men dan ook naar de fa. Lips, waar men werd ontvangen door de directie en rondgeleid door de heren Bosman en v. Beekhoven. A.R.K.A. Tot afgevaardigde naar het A.R.K.A.-congres dat op 20 en 21- April te Haarlem zal worden gehouden, werd voor de afdeling Waalwijk gekozen onze dorpsge noot de heer K. v. Dun. K.V.P. In de loop van deze dagen zal door de propagandisten van de K.V.P. de contributie worden opgehaald voor de K.V.P. INBRAAK. Zondagavond werd tijdens de afwezigheid der bewoners, tussen half 8 en half 11, ingebroken bij de fam. Aerts, aan de Parallel weg. Het gehele huis werd over hoop gehaald en de dief (dieven) is (zijn) vertrokken met een be hoorlijk geldbedrag en diverse sieraden. De politie heeft de zaak in on derzoek. JAARVERGADERING K. I. VERENIGING DRUNEN-ELSHOUT. De K. I. vereniging Drunen— Elshout hield Dinsdagavond in café Klerkx haar jaarvergade ring. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze en heette al len van harte welkom, speciaal de geestelijke adviseur, kap. Si mons, de ass. van de Rijksland- bouwconsulent de heer v. Aeren- donk, de technische adviseur van de NCB afd. DrunenElshout de heer A. Kamp en de directeur der zuivelfabriek de heer v. Huiten. Na het voorlezen der notulen, welk» onveranderd werden goed- gekeurd, volgde het jaarverslag. Dit sprak van een gunstig en goed jaar. Bij de afd. Drunen— Elshout traden 11 nieuwe leden toe. Delinitief sloten aan bij Dru nen en Elshout de onderafdelin gen Nieuwkuijk, Haarsteeg en Waalwijk terwijl Vlijmen, Herpt, Hedikhuizen en Berlicum voor lopig toetraden en waarvan de definitieve toetreding straks ook wordt verwacht. De vereniging kocht in 1950 twee nieuwe stieren, waardoor men 't stierenaantal op 5 bracht. Een er van moest worden opge ruimd, waardoor men er thans nog 4 heeft. De vereniging heeft drie inse- minatoren in vaste dienst en een reserve. In 1950 werden 3544 in seminaties toegepast, waarvan in Drunen-Elshout 1320: Nieuw kuijk 360, Haarsteeg 409, Vlij men 511, Waalwijk 219, Berli- cuir. 725. De bevruchtingspercentages be dragen Drunen-Elshout 81% Nieuwkuijk 81% Haarsteeg 84%, Vlijmen 76%, Waalwijk 79 Berlicum 71 Deelgenomen werd met de stie ren Karei en Geertje 8 aan de premiekeuring in 's-Boscn. Ook werd deelgenomen aan de bonds- fokveedag, waar twee leden van de afdeling Drunen-Elshout mee dongen in de kampioenskciring. Dit uit het jaarverslag. De periodiek aftredende be stuursleden C. v. Drunen. A. v. Delft en J. Vuchts werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. De dekgelden werden voor het komende jaar weer vastgesteld op 5.—, de inleggelden voor nieuwe leden op 10.— Tijdens de mededelingen werd het woord gevoerd door de heer v. Aerendonk, ass. van de Rijks- landbouwconsulent. De heer v. Aerendonk besorak uitvoerig het grote nut van de K. I. vereniging, maar kwam speciaal pleiten voor de fok- en controlevereniqing: Met de K. I. kan men beschikken over uitstekend materiaal, door de controlevereniging kan men tenslotte met cijfers de resultaten zien van de K. I. indirect en ten slotte, en daar gaat het om. uit zijn bedrijf halen wat er in zit. Het speet spr. te moeten vaststel len dat slechts 1/3 van de K. I. vereniging lid is van de controle vereniging en dit moet verande ren. De heer Kamp onderstreept de woorden van de heer v. Aeren donk en spoorde de leden ook aan lid te worden van de con trolevereniging, daar men hier te doen heeft met een beproefd mid del. De heer Kamp besprak ook nog de productiecijfers van de stiermoeders en was van mening dat met het fokmateriaal, waar over de K. I. vereniging van Dru nen-Elshout beschikt, het funda ment is gelegd voor een goede en gezonde veestapel in de toekomst voor een groot rayon. Op deze bijeenkomst werd ook nog besproken de organisatori sche opbouw der K. I. vereniging Drunen-Elshout, wanneer straks de diverse andere afdlingen defi nitief zullen aansluiten. Van de rondvraag werc' ook nog gebruik gemaakt. Het verplichte zangnummer is: Een Meisje dat naar de bron gaat, en als eigen gekozen nummer zal gezongen worden: Verbum Caro. Van hartè succes zij U.D.l. toegewenst. Sport. Op Zondag 18 Maart a.s. zal een groep athleten van S. H. J. deelnemen aan de Nationale Bos- loop, georganiseerd door D.J.A. te Breda. We wensen de S.H.J.-ers veel succes in deze Bosloop toe. Maandvergadering Rozenjacht. Zondagavond vergadering van Kruisbooggezelschap Rozenjacht in Café A. van Vugt. Zeer be langrijke agenda. De binnen concoursen zijn weer achter de rug; thans kan weer gesproken worden over de zomer- concoursen. Dus leden, Zondag allen present. Utili Dulci. De Toneelvereniging Utili Dul ci heeft in studie genomen een drama, dat zal worden opgevoerd met Pasen en waarvan de op brengst is ten bate van Mgr. van Kessel voor de Missie van Borneo. Veilingvereniging „Vlijmen". De afdeling Haarsteeg van dc Veilingvereniging Vlijmen en Om streken hield in café W. v. d. Loo haar jaarvergadering, waar bij slechts een 25-tal leden aan wezig waren. Na opening door de plaatselijke voorzitter dhr. J. v. d. Water, gaf deze het woord aan de directeur, die een overzicht gaf over de verrichtingen der vei ling over het jaar 1949. Docr om standigheden was dit nog de ver gadering over het boekjaar 1949. Door dc secretaresse Mej. Nelly v. d. Brandt, werd de omzfet over genoemd jaar bekend gemaakt, en de verlies- en winstrekening voor gelezen, waaruit bleek dat er een flink batig saldo aanwezig was. De opslagplaats zal voortaan ge vestigd zijn bij W. v. Bokhoven In de Haarsteegsestraat. Binnenkort zal er worden over gegaan tot het uitbetalen van een toeslag voor aardbeien en rode bessen. Wat <le te verwachten oogst zal opbrengen, daarover kon slechts een pessimistisch geluid naar vo ren gebracht worden; als voor naamste factor werd daarvoor ge noemd de steeds moeilijker wor dende exportmogelijkheden en de nijpende blikvoorziening waarin ons land verkeert. VERGADERING. In café M. Achten hield Maan dagavond de Jongvee-verzekering een algemene vergadering, die zeer druk was bezocht. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herbe noemd. Tot lid van de commissie van toezicht werd benoemd J. de Vaan, in de vacature ontstaan door het overlijden van J. Kok. Doordat de secretaris dhr. J. v. Oijen niet tegelijk de functie van schatter wenste waar te ne men, legde hij deze neer; in zijn plaats werd gekozen de heer J. v. d. Brandt. Het op te ruimen vee werd bij inschrijving voor het jaar 1951 verkocht aan W. v. Bokhoven, veehandelaar alhier. Aanbesteding. Uitslag van de gehouden aan besteding voor het bouwen van een boerderij met daarbij behoren de werken in de gemeente Sprang- Capelle, in opdracht van de Kin deren van Vuren. M. Verhogen, Sprang- Capelle 26975.— D. v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle 26984.— Fa. H. Maas, Waalwijk 28.800.— J. Nieuwenhuizen, Sprang 29257.— A. v. Zeist, Sprang 29297. BAZAR VERKENNERS. De bazar ten bate van de Chr. Verkennersgroep Jan de Rooij be hoort weer tot het verleden en mag uitstekend geslaagd heten. De laatste avonden was er nog veel belangstelling, vooral Maan dagavond was het er druk en weiden goede zaken gemaakt. Dinsdagavond sprak oubaas Stein een slotwoord, waarin hij allen die op enigerlei wijze had den medegewerkt aan het welsla gen van de bazar, hartelijk dankte, in het bijzonder de dames en he ren van het comité van voorbe reiding en hun die hun medewer king tijdens de bazardagen ver leenden. De laatste avonden waren er begrijpelijk veel gelukkigen die met inooie prijzen huistoe keerden. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar A. v. d. Schans- v. Raalte herdacht j.l. Woensdag de dag waarop het voor 50 jaren door de band des huwelijks werd verbonden. Het gouden paar, dat zich nog in een uitstekende gezond heid mag verheugen, ontving op deze voor hun zo gedenkwaardi ge dag, zeer veel belangstelling. Hoewel naar hun wens aile uiter lijk feestbetoon achterwege bleef, ontving het gouden echtpaar toch van alle zijden blijken van mede leven in allerlei vorm. Velen kwamen het krasse paar op deze dag hun gelukwensen aanbieden, terwijl hun cok vele stoffelijke blijken van belangstelling wérden aangeboden in de vorm van bloe men enz. De Edelachtbare heer Burge meester Smit kwam persoonlijk het gouden paar complimenteren, evenals de plaatselijke predikan ten en zeer véle vrienden en ken- nissen. Wij wensen het gouden paar ook gaarne geluk en hopen dat zij in gezondheid eenmaal hun dia manten feest mogen vieren. SCHOOLVERZUIM. Uit het verslag over 1950 van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim in de gemeente Sprang-Capelle, dat dezer dagen aan het gemeentebestuur werd aangeboden, blijkt dat het aantal onwettige schoolverzuimen in 1950 perkt gebleven. De commissie be- slechts tot enkele gevallen is be hoefde slechts 3 maal te vergade ren. Het strengere toezicht op de naleving van de leerplichtwet der laatste jaren, heeft dus wel zegen rijk gewerkt en komt het onder wijs zeker ten goede. UITVOERING A TEMPO. Zoals wij reeds mededeelden geeft de Mandolineclub A Tempo a.s. Zaterdag- en Maandagavond haar jaarlijkse uitvoeringen in de zaal van de Chr. Volksbond. Onder leiding van de directeur, de heer van Iersel uit Waalwijk zal A Tempo een programma uit voeren, dat de bezoekers zeker een paar aangename uren zal be zorgen. De uitvoeringen van A Tempo trekken steeds grote be langstelling en hieraan zal het naar wij verwachten ook nu niet ontbreken. MIJNONGELUK EIST TWEE SLACHTOFFERS. In het ondergronds bedrijf van de Domaniale Mijn te Kerkrade geraakten Dinsdag twee mijnwer kers uit Bleijerheide, onder een grote partij kolen bedolven, ten gevolge waarvan zij de verstik kingsdood stierven. Beide slacht offers waren gehuwd en laten respectievelijk een en 'twee kin deren achter. X

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1