ELSHOUT W&ALWYK DRUNEN BIOSCOOP-PROGRAMMA 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 MAART 1951 6 De particuliere Tuinier. Wij liggen als ge- kamerd in den vrêfe Van blauwe lucht en zonneschijn. P. C. Boutens. Er is wellicht geen dorp op de hele wereld dat zo achter een dijk ligt verscholen als Elshout. Wan neer ge vanuit het Westen door de Lieën komt, dan ziet gfe vanaf de Drunense molen tot aan de einder de lagte kam van de oude dijk. Een lange lijn die alleen on derbroken wordt door de disso nant van een mooie nieuwe boer derij, die er per ongeluk schijnt gevallen te zijn. De huizen achter de dijk ste ken met hun rietenkop er boven uit Ze kijken er nieuwsgierig overheen. Hoe lang al? Ge komt geen mens tegen als ge over de dijk rijdt. Op de wei den en op de vennen die er tus sen liggen te dromen, beweegt niets. Ge vergfeet de tijd als ge over de verre uiterwaarden kijkt in de verte, die zich verliest in de dauw, langzaam optrekkend voor de na derende dag. De wolken breken en aarzelend komt een jonge Februari-zon door de witte cumulus. Het is hefel stil 's morgens vroeg op de dijk. En de stilte wordt wreed verstoort door een escadril le Havards, dat door de lucht jaagt. Naast de eerste huizen van Elshout blaft een hond als wij van de dijk het dorp inrijden. Maar anders hoort ge niets. Ge hadt het ook niet verwacht. Maar als ge dichterbij komt dan bemtrkt ge op elke boerderij al een grote bedrijvigheid. De bomen beginnen te botten en dat is voor de boer het teken dat de Lente nadert en het werk van alledag zich voor hem op stapelt. Heel vroeg trekt hij er dan al op uit om de akkfers klaar te maken voor alle producten, die straks in de vette klei zullen worden geplant. Aan de rand van een lange akker loopt een boer achter zijn ploeg. Blijkbaar werkt hij er al een tijdje, want zijn paard dampt. Hier zou Werumeus Buning zijn prachtige ballade voor de boer kunnen hebben geschreven Er stonden drie kruisen op Golgotha, Maar de boer, hij ploegde voort. We maken even een praatje met een man die naar zijn land gaat. Och, waar praat je met hem over. Hij hoopt dat het goed wteer wordt, dan kan het vee gauw van de stal. Als het maar niet meer zoveel regent. Dat heeft het in de vorige herfst en de afgelopen win ter al veel te veel gedaan en de boeren die wintergraan hebben gezaaid, zijn er bang genoeg voor dat daardoor veel van de oogst verloren is. Voor een kabinetscrisis en zo heeft hij weinig belangstelling. „Dat moeten de hoge heren in Den Haag maar uitdokteren" zegt hij. We praten nog een ogenblik over Korea, 't Is treurig, zegt hij, dat er nu weer duizenden jonge kerels sterven in een ver land. Hij heeft een oud rijmpje ont houden, dat maar al te zeer op de wereld van tegenwoordig van toepassing is. Hij zegt het op Ach, waren alle mensen wijs En deden allen wel. De wereld was een paradijs, Nu is ze vaak een hel. En dan loopt hij weer door, want er is nog vfeel voor hem te doen vandaag. We rijden de flauwe bocht om en zien dan het eenvoudige Ma- ria-kapelletje voor ons. Over een paar maanden zullen weer dui zenden bedevaartgangers komen, naar de „Wonderbare Moeder van den Elshout". Achter het kappelletje zijn zfe een nieuw huis aan het bouwen. Er wordt trouwens in Elshout heel wat gebouwd. Tussen de oude boerderijen verschijnen weer nieuwe. Elshout mag wel verscholen liggen achter een oude dijk, dat wil niet zeggen dat men in het dorp niet van aan pakken weet. Naast de kferk, waar de reli- quieën van de Martelaren van Gorcum bewaard worden, verrijst een nieuw gebouw, een parochie huis. Een eindje verder wordt een school opgeknapt en overal waar ge komt hoort ge het getik van de troffel op nieuwe stenen. In de kerk heferst de gewijde rust van elke kerk. Er zijn maar weinig mensen op dit uur. De missen zijn al geweest en dan roept weer het dagelijks werk. Boven op het koor wordt ge werkt. Een vaag gerucht dringt in de kferk door. Werklieden zijn er bezig het orgel te restaureren. Als we weer buiten komen ho ren we Indische Nederlanders pra ten. Hun typische tongval herkent men onmiddellijk. In het St. Nor- bertus-gesticht wonen, nu de Broeders wfeg zijn, tientallen In dische gezinnen, die door de po litieke ontwikkelingen overzee van huis en haard zijn verdreven en nu in een stil Brabants dorp een nieuw vriendelijk tehuis hebben gevonden. We bellen aan het vrofegere klooster aan en worden door Bart van de Wiel binnengelaten. We worden bij mevrouw Ke- pel gebracht. Zij is net aan het verhuizen, want haar kamer moest opgeknapt en behangen worden en daarom moest ze een paar dagen naar een andere ka mer toe. Het bfevalt mevrouw Ke- pel goed in Elshout. Ze woont er goed en met de verzorging is zij best tevreden. Boven woont me neer Roderigus, een nog jonge man die de laatste jaren in Band- jirmasin en Balik Papan woonde.' Hij is vol lof over de vriendelijke houding van de mensen in Els hout. Zijn grootste probleem is hoe weer aan het werk en aan een eigen huis te komen. Ja, dat is het grootste vraag stuk van Nederland, hoe moeten we al deze mensen in onze sa menleving opvangen. We hebben er over zitten pra ten en nteneer Roderigus besefte heel goed dat de repatriëring van al de Indische Nederlanders en straks van de Ambonnezen, Ne derland voor ontzaggelijke pro blemen stelt. Maar hij is in ieder geval blij dat hij in Nederland is en niet bang hoeft te zijn voor rampok- kfers en ander gespuis. Wij wilden nog met meer men sen gaan praten, temeer omdat er, naar wij vernamen, nog inwoners van Salatiga in het Norbertusge- sticht zijn. Maar we moesten weer terug naar Waalwijk om aan de zetters van De Echo onze reportage te gaan afleveren. En dan rijden wfe weer terug door de prachtige Februari-mor- gen. 't Is nog even stil in Els hout als toen we er die morgen, vroeg al, kwamen. Op de speel plaats van de school spelen de kinderen. Iedereen die je tegen komt heeft een vriendelijke groet. Hoe kan het trouwens anders als ge in een dorp woont dat zo ligt gekamerd in een vree van blau we lucht en zonneschijn. ONDERSCHEIDING. Burgemeester Lambooy heeft Donderdagmorgen aan de heer J. Claassen, kleermaker bij de firma Van Leent Vermeer, de bronzen ere-medaille uit gereikt, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, voor 40-jarige trouwe dienst. WAALWIJKS BELANG. In de laatste bestuursver gadering van „Waalwijks Be lang" werden de resultaten van de actie in de Langstraat voor het herkrijgen van het personenvervoer op* de lijn 's-BoschLage Zwaluwe on der de loupe genomen en on danks het feit dat de vereni ging van officiële zijde niet die medewerking heeft gehad die zij terecht had mogen verwachten voor dit algemene belang, kon men over het re sultaat zeer tevreden zijn. Een reactie van meer dan 60 organisaties van werkge vers, werknemers, midden standers, landbouwers, han delsbedienden, schoolbestu ren, bedrijven, verenigingen die het algemeen belang be hartigen, naast een viertal ge meentebesturen, mag verblij dend genoemd worden, waar ze toch tienduizenden direct- belanghebbenden uit de streek vertegenwoordigen. Deze ge tekende adressen zullen dezer dagen aan Z.Exc. de Minister van Waterstaat en Verkeer toegezonden worden met af schriften aan de ministers van Economische-, Sociale- en Binnenlandse Zaken, Gedepu teerde Staten van Ncord-Bra- bant en de directeur der Ned. Spoorwegen. Laat ons hopen dat het be oogde doel door deze spontane actie der inwoners dezer streek zelf, haar doel moge bereiken. Op het verloop der actie hopen wij nader terug te ko men. Nog werd de verspreiding van de nieuwe Gids „Waal wijk een Brabants Centrum", die alom zeer in de smaak valt, besproken; o.m. werd medegedeeld dat de Algem. Vereniging voor Vreemdelin genverkeer de verspreiding in het buitenland en bij officiële instanties verzorgt, dat ver volgens de V.V.V.'s in Neder land, de leestafels van de voornaamste restaurants en kantoren, exemplaren van dit propaganda-boekje hebben ontvangen. Voorts werden nog talrijke belangrijke aangelegenheden, o.m. het vreemdelingenver keer, de feestelijkheden van dit jaar en plannen voor de toekomst besproken. K. J. M. V. In het kader van het win- terprogramma had 't bestuur van de K.J.M.V. voor de ver gadering van Dinsdag j.l. een deskundige uitgenodigd op 't gebied van het geld- en bank wezen. De keuze hiervoor van de heer Bergman, directeur van de Nederlandse Handel- mij. te Waalwijk, bleek een zeer gelukkige te zijn ge weest. De veelomvattende ma terie werd op duidelijke en volledige wijze door de heer Bergman uiteengezet en hij vond hierbij bij de aanwezi gen een aandachtig gehoor. Dit bleek wel uit de vele vra gen die na afloop werden ge steld en door de deskundige spreker doeltreffend werden beantwoord. Het dankwoord van de voorzitter was dan ook ten volle gerechtvaardigd. Na afloop van de spreek beurt werden nog enige pun ten van interne aard behan deld. HET BRABANTS ORKEST. Naar wij vernemen organi seert het Brabants Orkest in samenwerking met de Kunst kring in Waalwijk een volks concert. Dit concert zal ge geven worden op 22 Mei a.s. Het verheugt ons ten zeerste.. COMITÉ GOUDEN ECHTPAAR HAMERS-MISSOT. Na het buurtfeest in Huize Sandbrink met een pl.m. 120- tal genodigden, kwam het co mité in slotzitting Maandag avond bijeen, waarbij nog maals het gouden paar tegen woordig was. Het buurtfeest zelf wordt èn door de deelnemers èn door de autoriteiten als zeer geslaagd beschouwd. Geen wanklanken, geen abnorma liteiten, een goede intieme sfeer, waarvan ook in de toe komst vruchten zullen wor den gezien in het dagelijkse leven. Dat zou wel de de al lerbeste herinnering en naar wens van het gouden paar zelf zijn. Het verloop van het buurtfeest was keurig ver zorgd en de liederen, voor drachten en opgevoerde stuk jes, noch „bizar", noch kwe zelig, vielen zeer in de smaak. Het stuk „Geloof, Hoop en Liefde", bijgewoond door ka pelaan Lempens, was een ju weeltje, zodanig vertolkt en uitgevoerd, dat de weleerw. heer kapelaan het mooi zou vinden indien daarvan een foto zou worden gemaakt. Het comité had deze wens reeds voorkomen. Ook het bruidspaar was op het buurt feest en als cadeau werd hun hun nog overhandigd een bonbonschaaltje Van Delfts blauw en de serie foto's, op genomen op de dag zelf. Dat dit aandenken zeer op prijs werd gesteld, laat zich gevoe len. Dank zij verschillende middenstanders uit de buurt kon een dreigend deficit wor den weggewerkt door een on derlinge verloting. Op de slotzitting werd re kening en verantwoording ge daan onder gezellige kout en een extra prestatie des heren Sandbrink, en werd het gou den paar als laatste cadeau aangeboden een gouden boek, inhoudende liederen, voor drachten, toespraken, gedaan en gehouden tijdens de feest dagen, zodat dit een blijven de herinnering voor hen aan deze uitzonderlijke dagen zal zijn, waarop met genoegen kan worden teruggezien. Het comité zegt onder meer dank aan de „Echo van het Zuiden" voor haar bereidheid, diverse berichtjes belangeloos op te nemen en voorts allen die medewerkten het feest, uniek voor Waalwijk, te doen sla gen. GEEN DOORGANG. Naar wij vernemen zal het concours voor muziek- en zanggezelschappen dat de Chr. Zangvereniging „Halle luja" zich voorstelde te geven op 13 en 14 Mei a.s. ter her denking van haar 50-jarig be staan, geen doorgang vinden wegens het te geringe aantal inschrijvingen. INBRAAK. Bij de uitgravingswerk- zaamheden aan de Haven is in de nacht van Maandag op Dinsdag ingebroken in een materialen- en schaftwagen. De inbreker heeft zich toe gang verschaft door een ruit in te drukken en dat alles om een wekker, een verband- trommel en een overall te ontvreemden. De politie speurt naar de daders. TWEE KOPEREN SCHOOL-JUBILEA. Gisteren vierden twee scho len hun 12!&-jarig bestaan, n.l. de M.U.L.O.-school voor meisjes en de R.K. Huishoud en Industrie-school. Nu ja, vieren was het eigenlijk wel niet en men wilde er geen ruchtbaarheid aan geven, maar er was toch een beetje feest. Voor de M.U.L.O.-school was er 's morgens om half negen een plechtige gezongen H. Mis waarin schoolbestuur, lerares sen en leerlingen aanwezig waren, waarna de feestviering in school werd doorgezet in de vorm van een declamatie wedstrijd tussen de leerlin gen, waarin alle vormen van declamatie werden ten beste gegeven. Hierbij waren fcok tegenwoordig de Zeereerw. Heer Pastoor Ras en de gods dienstleraar kapelaan Was. senberg. 's Middags was er prijsuitreiking. Het jubileren de hoofd van de school, de Eerw. Zuster Théodore, wilde van geen huldiging weten, maar van de leerlingen kreeg ze toch een prachtige plant. De even oude Huishoud school had om 9 uur een plechtige H. Mis, die even- Wij lezen in 't Dagblad „De Stem" in zijn rubriek „Mo- zaiek van het Langstraatse Land" In ons vorige Mozaiek spra ken wij over de stilte met be trekking tot de actie voor het herstel van het spoorlijntje. Wij voelen ons verplicht daar op nog eens terug te komen. Want stilte en stilte is twee, zoals ons is gebleken. Waal wijks Belang en het doet ons genoegen dat te vernemen blijkt niet stil te hebben gezeten en de stilte, waarop wij doelden, heeft een oor zaak. Toen Waalwijks Belang zich n.l. tot de Langstraatse burgemeesters wendde met 't verzoek om medewerking, moest men ervaren dat de Langstraatse burgemeesters enkele uitzonderingen daar gelaten er niet op in wil den gaan om a la het Land van Cuvk de trom te gaan roeren. Het gebeurde zelfs dat men „vergat" Waalwijks Be lang te antwoorden. Dit te moeten constateren is niet prettig! Wij kunnen ons voor stellen dat bepaalde gemeen tebesturen ten aanzien van de vraag: weg of spoorlijn, een eigen opvatting er op na hou den en de voorkeur geven aan een weg, waarmee inderdaad bepaalde gemeenten 't meest zijn gediend. Maar dan rijst toch onmiddellijk de vraag of men het eigen gemeentelijk belang nu maar moet stellen boven het belang van een ge hele streek, die voor een gun stige economische ontwikke ling een spoorlijn kwalijk kan missen. Deze gang van zaken .was voor Waalwijks Belang een zeer begrijpelijke tegen valler. Maar men gaf het niet op. Langs de gemeentebestu ren heen werden organisaties, verenigingen, bedrijven, on derwijsinstellingen etc. in de Langstraatse gemeenten aan gesproken en bij hen werd meer medewerking gevonden. Reeds kwamen een groot aan tal getekende requesten bij Waalwijks Belang binnen, die zeer binnenkort aan de be trokken instanties worden toegezonden. Het valt te be treuren dat de actie echter, die goed was opgezet, thans ieder officiëel karakter moest missen. Durven de officiële instanties zich dan niet ver zetten? Of speelt onderlinge na-ijver een rol? Het zijn maar vragen die bij ons voort spruiten uit de gedachte, dat de Langstraat in zijn geheel met de geschetste gang van zaken niet is gediend. eens werd bijgewoond door leden van het schoolbestuur. Daarna was er een feestelij ke bijeenkomst in de school, waarbij behalve van 't school bestuur de Zeereerw. Heer Pastoor Ras, Mevr. Timmer mans-Mastboom en Drs. G. J. de Vries, ook de burgemeester met zijn echtgenote aanwezig was. Hier jubileerden mee de directrice, Mej. P. v. Slobbe en Mej. A. van Turnhout. Zij werden eenvoudig, maar wel verdiend gehuldigd. En 's middags was het vrij. Geen feest, toch feest! BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren t Henriëtte H dv A Schoonder- mark-Treffers Maria C dv M van Loon-de Gouw Woutrina GHMdvAMvd Wi'el-Ver- hoeven Cornelia Y I M dv G J Roorda-van Haren Francisca C M dv J M Bijnen-Kleijsen Johanna M A dv L A M Pulles- Bergmans Leopold F J zv J Ecker-Blom Gerard N zv N G Verschure-Brabers. Overlijden Jacobus A van de Ven 67 j echtg W A Verhoeven Maria J de Zeeuw 78 j wed G J Wage- makers Albertus W Bruur- mijn 3 weken. Huwelijks aangiften t H M van Helvoirt 28 j te Loon op Zand en P M van Bijnen 30 j te Waalwijk P M C F van der Mierden 20 j te Loon op Zand en J P de Haan 21 j te Waalwijk J Czerwinski 36 j te Waalwijk en B P Seghers 29 j te Arnhem. Huwelijken s H J van Hulten 34 j te Waal wijk en A Steenbakkers 31 j te Vught H Guns 41 j te Eijsden en A M Muijris 40 j te Waalwijk. Ingekomen t F W L Lubbers (wed. Gordijn) en zoon van Indonesië M J de Man van Bergen op Zoom P Heesters van Tilburg LAM van Harssel van Tilburg PC van Beijnen van Houthalen W J Maarschalkerweerd van Zeist. Vertrokken M F Schalken naar Tilburg Th J M Lommers naar Breda H T Pelders naar Drunen Th M van Boekei naar Roermond G Voskamp naar Utrecht H A A Mutsaers en gezin naar Til burg. MUSIS SACRUM. „IJsco-mankijk uit!", de film die hier van Vrijdag tot en met Zondag draait, is een erg dwaas verhaal, dat wij onmogelijk in de gauwig heid kunnen vertellen. De ijs- co-man in kwestie heeft in ieder geval heel wat moeilijk heden te overwinnen, waar onder die in de liefde nog maar heel gering zijn, eer hij een gelukkig huwelijk kan sluiten. Er komen voor het zover is ook schurken die lij ken maken, aan te pas. De titel „Goudsmokkelaars", spreekt voor zichzelf. Er wordt in gesmokkeld, gescho ten, gemoord, ontzaggelijk hard auto gereden en natuur lijk bemind. Enfin, de detec tive smaakt het genoegen dat de smokkelbende wordt inge rekend en hij zijn geliefde in zijn armen kan sluiten. Toegang 18 jaar. LUXOR-THEATER. „De Belevenis van dr. Was- sell", de film die hier van Vrijdag tot en met Zondag loopt, gaat over een dokter die ten tijde van de Japanse invasie op Java is. Hij ver zorgt daar de gewonden en weet ze als de nood aan de man komt allemaal in veilig heid te brengen. Een liefdes geschiedenis ontbreekt niet. Maandag en Woensdag draait „De Piraten van Key- West". Dit zijn mannen die schipbreuken ensceneren en dan hun slachtoffer beroven. De film vertelt hoe ze ont maskerd worden, maar niet dan nadat ze heel wat hebben misdaan, maar de liefde maakt veel goed. 18 Jaar. NATIONALE RESERVE. Onder het devies „In ieder ge zin, als het kan, een gewapend man" is thans een actie onder bepaalde lichtingen gaande, die streeft naar versterking der plaat selijke Nationale Reserve. In aan merking komende jonge mannen zijn thans bij persoonlijk schrij ven aangezocht voor een Ver trouwelijke bespreking, te houden op Maandag 5 Maart a.s. des avonds te 8 uur in de Gildenbond te Kaatsheuvel. In onderlinge ge dachten-wisseling zal voor ieder persoonlijk het voor en tegen onder het oog worden gezien. De voordelen zijn evenwel zo spre kend en de noodzakelijkheid tot uitbreiding van het plaatselijke verband zo urgent, dat toetreding tot ons eigen plaatselijk legertje geen probleem meer kan zijn. Ieder belangstellende is op de aangekondigde bijeenkomst wel kom. Opkomst verplicht tot niets. Wel is er interessant nieuws te beluisteren. BOND VAN HUISEIGENAREN. Woensdagavond hield de Bond van Huiseigenaren in Euphonia jaarvergadering. Die waarnemende voorzitter, de heer J. Tuerlings, opende met een welkom, waartoe hij spijtig verplicht was, daar hij de plaats moest vervangen van iemand, die vanaf de heroprich ting der. vereniging de leiding op keurige wijze in handen heeft ge had en onbaatzuchtig toegewijd zijn krachten gegeven heeft, zon der enig eigenbelang voor het welzijn der vereniging. Hij her dacht het verscheiden van voor zitter v. Nieuwstadt, als het heen gaan van iemand, wiens plaats niet te vervangen is. Mede her dacht hij het overlijden van het bestuurslid, de heer P. Dekkers, die jarenlang mede de belangen van de bond van huiseigenaren op voorbeeldige wijze gediend heeft. Na aflezing van de ledenlijst en de notulen van de vorige jaar vergadering en de notulen der vo rige algemene vergadering, in za kelijke en bondige stijl saamgevat, gaf de secretaris-penningmeester de heer J. v. Amelsfoort een fi- nantieel verslag, waarvoor deze de dank der vergadering bij mon de van de voorzitter, verdiend mocht accepteren. Een controle commissie bestaande uit 'de heren G. Smit en v. Gulick onderzocht de boeken, waarop de penning meester voor zijn beheer gede chargeerd werd. De aan de orde gestelde bestuursverkiezing, waar in de vacatures M. v. Nieuw stadt en H. Dekkers en de perio dieke aftreding van de heer Tuer lings, noodzakelijk maakte, dat 3 stemmen werden uitgebracht, had tot resultaat, dat met algemene stemmen de heer Tuerlings her kozen werd, en uit de door het bestuur gedane aanbeveling, met overgrote meerderheid van stem men gekozen werden de heren C. Snoeren en H. IJpelaar. Besloten werd, als enige dank, die door de Bond gegeven kon worden voor het vruchtbare werk der afgestorven bestuursleden voor ieder twee H.H. Missen voor hun zielerust te doen opdragen. Na de beantwoording van enige vragen en het geven van de no dige adviezen, sloot de voorzitter met dank voor de coulante wijze, waarop het hem was mogelijk ge maakt deze vergadering te leiden deze jaarvergadering. In de nadien gehouden bestuurs vergadering werd als voorzitter benoemd de heer J. Tuerlings en als vicfe-voorzitter de heer C. Snoeren. WISSELCONCERT. Daar het bestuur van het Kon. Muz. Gez. Euphonia om piëteits- redenen bezwaar had te concer teren binnen een tijdsverloop van zes weken na het overlijden van de heer Mich, van Nieuwstadt, die jarenlang president van het Kon. Muz. Gez. geweest is, werd het vastgestelde wisselconcert, dat vastgesteld was op Zondag Half Vasten, afgelast. ONTWIKKELINGS- EN VOORLICHTINGS-AVOND. Voor de leden van de N.C.B. en de K.A.B. wordt op Vrijdag 2 Maart a.s. om 8 u. n.m. in de grote zaal van de Gildenbond een grote Ontwikkelings- en Voor lichtingsavond gegeven over het onderwerp „Bevolkingsvraagstuk en Emigratie". Als sprekers zul len optreden: Ir. Wellen, leider van de Emigratiedienst van de N. C. B. en Piet Vriens, voorzitter van de Diocesane Kath. Arbei dersbeweging. Een zeer belangrijk c.n actueel onderwerp, waarvoor de besturen van beide grote organisaties net de meeste aandrang de belangstel ling van allen, speciaal ook van de vrouwen vragen. De a vend is voor ieder gratis toegankelijk. WIT-GELE KRUIS. Zeer zeker zal het de vele le den van het Wit-G'ele Kruis in teresseren, dat het nieuwe betsuur het als een eerste plicht gevoel de een algemene vergadering te beroepen, toegankelijk voor alle leden van de plaatselijke afdeling Kaatsheuvel. Het actieve bestuur, dat de vele problemen van de dienst van het Wit-Gele Kruis zo intensief aanvoelt en tracht op te lossen, heeft ten deze een daad gesteld, die de algemene waarde ring verdient. In Euphonia zal op Zondag een ledenvergadering ge houden worden met een agenda, die blijk geeft, dat het bestuur aanvoelt, dat hier algemene be langen gediend moeten worden. Het zou het bestuur niet aange namer zijn, dan een spontane op komst van belangstellende leden, die een goed functionerende dienst op prijs stellen. In ons volgend nummer zullen wij de agenda van deze ledenvergadering, die op Zondag 11 Maart wordt gehou den, bekend maken. K. P. V. In de Woensdagavond gehou den bestuursvergadering van de Kaatsheuvelse Postnuivenvereni- fling K.P.V. werd de heer H. Pooters als voorzitter, de heer Jac. Klerx als le secretaris, de heer H. v. Nieuwstadt als 2e se cretaris, de heer P. v. d. Velden als penningmester en de heer J. Zijlmans als 2e penningmeester benoemd. Besloten werd de oe- fenvluchten te beginnen op 26 Maart a.s. en de prijsvluchten op Zondag 15 April. Mede werden ter vergadering benoemd de com missies voor inkorven, uitmaken en klokken regelen. MOOI SUCCES. Dezer dagen behaalde onze plaatsgenoot schilder J. B. Snels op éen gehouden schilderscursus in bewerking van moderne mate rialen uit een groep van 32 schil ders van Tilburg en omstreken de 2e prijs. LIJST VAN GEGUNDE STAANPLAATSEN OP DE KERMIS 1951. Kaatsheuvel H. Dauphin, Dordrecht, baby- sport; B. Giezen, Den Bosch, kin derdraaimolen; P. Dauphin, Breda, hangpaardjesmolen; G. J. Albërs, Arnhem, kinderfietsmolen; E. Ah- rends, Enschede, ponnybaan; M. Serierse, Amsterdam, paradetent; A. P. Sips, Breda, kijktent droom land; A. v. Meel, Oosterhout, bumperspel; J. Bakker, Apeldoorn, berekeningspel; P. Henke, Alk maar, rolschijvensport; H. v. d. Linden-Gerrits, Eindhoven, gebak kraam; A. v. Meel, Oosterhout, friteswagen; H. Musters, Kaats heuvel, friteswagen; J. Werrens, Bergenopzoom, schiettent; J. Jan sen, Deventer, speelgoederenver- koop; N.V. Algem. Amusements bedrijf Bloemendaal, benzine au toracebaan; C. Verhulst, Ooster hout, luchtschommel; Gebrs. Ver- molen, Den Bosch, rupsbaan; A. Bronswijk, Breda, fruitkraam; C. v. Eulen, Kaatsheuvel, fruitkraam; J. J. Goris, Bergenopzoom, sui- kerwerkkraam; L. Maasakker, Eindhoven, pinda's; G. Laarman, Amsterdam, paling, vis, zuur, cro- quetten; G. Woning, Kaatsheuvel, palingkraam; J. v. Zwietering, ijs verkoop; L. Brunselaar, Apel doorn speerwerptent (vogelpiek) H. Damerus, Amsterdam, licht- sport puzzlespel. Totaal 9516.—. Loon-op-Zand H. Oudseri, Arnhem, babysport; H. Siegers, Helmond, hangpaard jesmolen; Wed. Ordelman, Arn hem, schiettent en lijntrek; A. Beekveld, Amsterdam, vliegbom- sport; P. Vale, Bergen op Zoom, bumperspel; A. Galle, Bergen op Zoom, gebak- en friteswagen; A. van der Bilt, Utrecht, speelgoed verkoop; W. Lindaart, Heusden, zweefmolen; H. v. Houwelingen, Tilburg, fruitkraam; B. de Kok, Tilburg, suikerkraam; M. v. d. Abeelen, Loon op Zand, paling-, vis- en zuurkraam; M. Timmer mans, Raamsdonksveer, ijsver koop. Totaal 2304.75. AGENDA. Vrijdag ontwikkelings- en voor lichtingsavond K.A.B. en N.C.B. in de Gildenbondszaal. Sprekers Ir. Wellen en Pret Vriens. 8 uur namiddag. Vrijdag 8 uur n.m. voorlich ting verloofden blokhut Vrouw. Jeugd. Spreker een ZeerEerw. Pater Capucijn. Zaterdag 8 uur n.m. en Zon dag 6 en 8.30 uur n.m. Apollo- theater. „Stalen Haaien", toeg. 14 jaar. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Onder bovenstaand opschrift hopen wij in een reeks arti kelen een duidelijke beschrij ving te geven omtrent teelt wijze, zaaitijden, afstanden, bemesting, aanbevolen soor ten van groenten en bloemen, voornamelijk bedoeld als handleiding voor de niet-vak- man. Wij twijfelen er niet aan of hiermee zal in een behoef te worden voorzien. Wil men tot goede oogst- resultaten komen, dan moet begonnen worden met een niet te karige bemesting en goede grondbewerking. De composthoop kan nu goede dienst bewijzen, al dan niet aangevuld met wat kunst mest. Als gemiddelde wordt gegeven: stalmest of compost, 6 kruiwagens per 100 M\ Deze kunstmest gedeeltelijk geven voor het zaaien, en gedeelte lijk later. Verschillende groentensoor. ten kunnen reeds nu wor den gezaaid, o.a. spinazie, raapstelen, radijs en erwten, en denkt er vooral aan vroeg tuinbonen te zaaien, dit in verband met het optreden van de zwarte tuinbonenluis in Juni. Wij hopen in 't volgend artikel hierop uitvoeriger te rug te komen. Practicus. THOMAS VAN DE WIEL GEHULDIGD. Het was in heel Drunen be kend dat Thomas van de Wiel een buitengewoon nauwgezet man is ,die met inzet van zijn hele pérsoon gedurende die 25 jaren dat hij in gemeentedienst is, zijn plicht heeft gedaan. Maar nie mand zal verwacht hebben dat bij gelegenheid van zijn 25-jarig dienstjubileum zo n grandioze hul diging zou worden bereid. In de mooie raadszaal van Dru- nens gemeentehuis was het gis termorgen druk toen burgemees ter Snels het woord nam. Dit jubileum is een gerede aan leiding, zei de burgemeester, om uiting te geven aan ons aller waardering voor hetgeen U in die 25 jaar in alle stilte en eenvoud voor de gemeenschap hebt ge daan. li hebt, Thomas, een staat van dienst van grote nauwgezet heid, plichtsbetrachting en grote kennis van zaken. Op deze dag maken wij hiervan, zij het sum mier, gewag. Burgemeester Snels bood vervolgens zijn jubilerende gemeente-opzichter een geschenk onder couvert aan en Mevr. v. d. Wiel bloemen. De secretaris, de heer P. Els hout, zei o.m. dat de gemeente nooit een geschikter persoon voor deze functie had kunnen kiezen. Plicht ging bij hem boven alles. Namens de gemeenteambtena ren biedt de secretaris een fraaie armstoel en een rokertje aan. Notaris Schreurs was de vol gende spreker: Ge hebt me Ver teld, Thomas, dat ge liever deze 25 jaar opnieuw zou werken dan deze huldiging in ontvangst te ne men. Dit toont Uw karakter. U hebt altijd gewerkt ,door Uw toe wijding, eerlijkheid en rechtvaar digheid ten bate van de gemeente. Ik feliciteer de gemeente Dru nen met zo n ambtenaar. Vervolgens dankt de heer van Drunen, voorzitter van het pol derbestuur, de heer van de Wiel voor het vele werk en wenste hem proficiat. De burgemeester van Den Bosch, Mr. Loeff, herinnerde aan de tijd dat hij als „piepjong bur gemeestertje in Drunen was. Toen al waart ge hier, zei de bur gervader van Brabants hoofdstad, toen al was gemeentewerken voor treffelijk georganiseerd door Uw werk. Ge hebt altijd Uw plicht gedaan en O. L. Heer schenkt vreugde aan degenen die hun plicht doen. Ik feliciteer U, Moe der van de Wiel en de kinderen van harte met zo n man en vader. Toen een rokertje en koffie was geoffreerd, sprak Deken Rooijackers: Ik ben blij dat ik in mijn parochie een man heb zoals gij, en ik hoop dat ik vele paro chianen mag krijgen die zo'n plichtsbetrachting hebben. Toen sprak Drunens ridder van Oranje-Nassau, de oud-wet hou der van Halder: Thomas is de rechte man op de rechte plaats. Daarvoor mag ik het gemeente bestuur feliciteren. Ik hoop van harte dat Thomas als hij uitge diend is nog vele gelukkige jaren met zijn vrouw en kinderen van zijn rust mag genieten. Thomas zelf sloot de rij van sprekers. Hij was bijna te ont roerd om te kunnen spreken Op de eerste plaats dank ik God, die mij de kracht heeft ge geven om 25 jaar te werken. Ik dank de sprekers die toch wel 'n beetje overdreven hebben. Ik heb slechts mijn plicht gedaan. Ik moet de burgemeesters Snels, v. d. Heijden en Loeff dank zeggen voor hun eminente leiding, die mijn taak zeer heeft verlicht. Verder bracht de jubilaris dank aan secretariepersoneel en zijn eipen personeel. Extra dank voor de prachtige cadeaux, speciaal voor de bloe men, mijn vrouw aangeboden. Moge God mij de kracht geven om te werken tot eer van God, in het belang van mijn gezin en de gemeente Drunen. Een langdurig applaus was de reactie op deze woorden. En hiermee was het officiële gedeelte afgelopen, maar wij zijn er van overtuigd dat deze dag voor de heer v. d. Wiel en zijn vrouw onvergetelijk zal blijven.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2