Waalwijkse en Langsiraatse Courant DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG GAPELLE SPRANG Tegenstrijdige maatregelen W. TIMMERMANS ZONEN ONVASTE KOERS IS ZINLOOS. D« belastingverhoging bevordert productiviteit niet Ook gij, Bruius Soekarno's gezag aan hei ianen BANKIERS TE WAALWIJK MAANDAG MAART MA. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. ECHO m HET ZUIDEN OPGERICHT 1878. BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 74e JAARGANG No. 19 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". De sociaal-economische raad heeft op verzoek van de belanghebbende ministeries een advies uitgebracht over de wijze waarop wij ons betalingsbalans-tekort zouden kunnen aanzuiveren. Men mag verwachten dat de raad van dit college door het nieuwe minis terie niet zonder meer terzijde zal worden gelegd en w\j kunnen dus reeds vaar zien, wat ons te wachten staat. De meerderheid van de genoemde vergadering is van mening dat het geld voor de extra militaire uitga ven van dit jaar kan worden gevonden door ver mindering van investeringen, vermeerdering der ar beidsproductiviteit met ruim 10 procent en vermin dering van consumptie met 7 procent. Hierdoor zou 1100 millioen gulden worden vrijgemaakt, waarmee dan ook het betalingsbalans-probleem van de baan zou zijn. Men wenst geen totale distributie, noch een totale prijsbeheersing in de Sociaal-Economische Raad. teren. Vervolgens zal het be drijf er niet beter van wor den, want de winst wordt zo veel mogelijk door de over heid weggezogen. Per saldo zien de arbeiders niets van 't beloofde aandeel. Bv beoordeling van het bo venstaande zij voorop gesteld dat onze leidslieden voor een moeilijke opgave worden ge plaatst. De maatregelen die genomen moeten worden, op dat wij onze financiën niet desorganiseren en aan de mi litaire eisen kunnen voldoen, zullen ons levenspeil onder grote druk zetten. Het is dus onvermijdelijk dat de consumptie moet in krimpen. Met zeven procent zegt de S.E.R. Wij mogen aan nemen dat deze schatting aan de lage kant ligt, omdat uit eindelijk de consumptie het doel is van elke economische activiteit en men die zeker op papier niet tezeer gaat aantas ten. Toch wil men daarbij niet overgaan tot een totale dis tributie en prijsbeheersing. Men kan zeggen van deze re denering wat men wil, maar zij blyft onwerkelijk. Wat men hier voorstelt is onmogelijk, tenzij de belas tingen zover verhoogd worden dat ons alleen nog inkomen overblijft voor de zeer nood zakelijke levensbehoeften. Po pulair gezegd: men zou ons alleen nog een inkomen voor droog brood moeten laten. Nu is dat niet onmogelijk. De re cente geringe verlaging van de inkomstenbelasting zal vermoedelijk niet van lange duur zijn. Wanneer de over heid het nodig acht om het verbruik met zeven procent te verminderen, dan zal men öf de belastingen drastisch moeten verhogen, of men zal een totale distributie moeten invoeren. Distributie is uit den boze, zegt de S.E.R.dus zou men belastingverhoging waar schijnlijk mogen achten. Dit laatste beïnvloedt echter de arbeidsproductiviteit in on gunstige zin, terwijl deze juist met wel tien procent om hoog moet! Actie en reactie. De S.E.R. heeft een serie middelen aanbevolen die el kaar vernietigen. Dit advies is dus niet erg practisch. Een gedeeltelijke distributie, ge paard aan een matige belas tingverhoging, zou ons niet uit de impasse helpen. Het rantsoeneren van de eerste levensbehoeften oefent een prikkelende werking uit op 't verbruik in de vrije sector. Onmiddellijk maakt zich een mentaliteit van het publiek meester, die er op neer komt dat men allerlei artikelen gaat kopen, waar men anders niet aan denkt „omdat het er nu nog is". In het advies wordt helaas de oplossing van dit program van actie, dat door de reactie wordt verijdeld, niet gegeven. Daarom moet de regering er nu maar iets van maken. De enige uitweg is mogelijk nog te vinden in het verhogen der indirecte belastingen, waarbij men dan wel optimistisch ge stemd moet zijn over de op voering van de arbeidsproduc tiviteit. Waarschijnlijk was ons eco nomisch adviescollege niet zo optimistisch, want zy heeft naar middelen gezocht om de werklust van de arbeiders te prikkelen. Men meent dit te hebben gevonden in het aan bevelen van winstdeling voor arbeiders. Nu is die winst deling een probleem op zich zelf, waarop nu niet kan wor den ingegaan. Slechts willen wij betwijfelen of hiermee in dit geval een prikkel wordt geschapen voor grotere in spanning. Onder druk der economi sche toestand zal een complex van maatregelen er in de naaste toekomst op gericht zijn de winsten zoveel moge lijk af te romen. Dan zal er weinig ter verdeling resteren. Het gevolg kan niet anders zijn dan het scheppen van wantrouwen en onrust onder de arbeiders. In de eerste plant* moetan ajj meer pree- Een windhondenren. Het enige resultaat van zo'n politiek zal zijn, dat er wan trouwen ontstaat tegen de on dernemers. De arbeiders die hard werken en er toch geen vruchten van zien, zullen gaan denken dat de hun toe komende winsten door onder grondse kanalen verdwijnen. Het invoeren van een winst deling-systeem in deze dagen doet ons denken aan wind- hondenrennen. Hierbij laat men de honden achter een kunsthaas aanhollen, die zo snel langs een lijn vliegt, dat de honden hem nooit kunnen pakken. Bij een systeem van winstdeling in de naaste toe komst zou men de arbeiders tot een maximum-prestatie willen prikkelen, zonder dat zij ooit de vruchten daarvan plukken. Die verdwijnen in de staatskas Na dit alles zal men moeten concluderen dat voor het tot stand brengen van een ver- bruiksbeperking, die nu een maal nodig is, wel de indirec te belastingen kunnen worden uitgebreid, resp. verhoogd. Een gedeeltelijke distributie zal het gewenste effect niet hebben. De arbeidsproducti viteit zal niet voldoende stij gen, vooral omdat een gedeel te der werkkrachten ook nog in militaire dienst zal worden geroepen. Dit samenvattend bekeken, doet ons met teleurstelling constateren dat een college met vertegenwoordigingen uit verschillende groepen van ons volk geen vaste lijn heeft kunnen aangeven voor de te volgen koers. Men heeft wel iswaar een serie aanbevelin gen gelanceerd, doch het is niet mogelijk deze in combi natie te effectueren. Het zijn economische maatregelen, die elkaar neutraliseren. Het re sultaat er van zal zijn, dat er geen succes uit voortkomt en dat succes is nu juist ons aller wens. dr. H. R. M. Soekarno zal niet kunnen ontkennen dat hij zeer actief is geweest bij het oproepen van romoesha's on der de benaming „arbeidssoldaten". Is President Soekarno soms vergeten dat hij één van de leiders was bij de vergroting van het vliegveld Kalidjati, met het gevolg dat tienduizenden Indonesiërs hun graf voriden in Azië en het gebied van de Stille Oceaan? Hoe ver zijn morele verantwoordelijkheid in dit opzicht strekt, zal door President Soekarno zelf moeten worden bepaald. Deze ernstige beschuldiging aan het adres van de Presi dent van Indonesië schreef de redactie van „Indonesia Raya" een Indonesisch dagblad, als voetnoot onder een ingezon den stuk, dat ongeveer de zelfde strekking had. Het is duidelijk dat de re dactie van een dagblad zo'n verschrikkelijke beschuldiging niet lukraak de wereld in- slingert, want dan zou het er voor haar niet rooskleurig uit zien. Men behoeft in Indonesië niet veel te doen om in de gevangenis terecht te komen. Zover ons momenteel bekend, is de redactie van „Indonesia Raya" niet gearresteerd. Wel is er door de procureur-gene raal van het gerechtshof in Djakarta ambtshalve een aan klacht ingediend, maar ver der is er officiëel niets tegen het blad ondernomen. Het verschijnt dan ook normaal. Hoe is het mogelijk dat de bejubelde en bewierookte Soekarno nu plotseling wordt aangevallen en wel op een beschuldiging van duizend voudige moord? Niet plotseling. De actie tegen Soekarno is niet incidenteel en niet nieuw. Vanaf het begin van de vrij heidsstrijd in 1945 hebben In donesiërs, die overigens vurig nationalist waren, gereser veerd gestaan tegen de figuur van Soekarno. Niet alleen om dat hij met de Japanners had gecollaboreerd, maar ook om dat zij in hem niet de man zagen om de vrijheidsstrijd te leiden. Dit geldt op de eerste plaats voor de gematigde ele menten in het republikeinse kamp, die de weg naar de vrijheid liever langs het over leg lieten lopen. Een andere factor kwam daarbij: Soekar no was een Javaan en van vrij lage adel. Dit is natuurlijk geen reden om hem niet te accepteren, maar vele perso nen uit vorstelijke kringen, vooral buiten Java, vonden dat niet zo prettig. Gedurende de strijd tegen de Nederlanders van de afge lopen jaren, hebben vele ele menten Soekarno geaccep teerd omdat er nu eenmaal een leider met gezag moest zijn om het merdeka-vuur brandende te houden. En het valt niet te ontkennen dat de huidige President dit gezag inderdaad had. Door honderd duizenden werd hij op de handen gedragen en voor vele jonge pemoeda's was hij de bron waaruit alle kracht kwam, zoals een T.N.I.-mili- tair on* eens heeft gezegd. Soekarno ia een onverzet telijke strijder gebleken en de feiten hebben bewezen dat 't voor een groot deel aan Soe karno is te danken dat de vrijheidsboom kon worden geplant. Of deze snelle evo lutie van het Indonesische nationalisme goed is geweest, laten we in het midden. Hier over te discussiëren is niet meer actueel. Na de souvereiniteitsover- dracht is Soekarno tot Presi dent van heel Indonesië ge kozen en de verwachtingen waren dat hij het land er weer boven op zou helpen. Noch tans stonden velen sceptisch tegenover de figuur van de president, vooral in hogere kringen in Oost-Indonesië en Pasoendan. Een neef van een vroegere minister van de deelstaat Pa soendan (zijn naam doet hier niet ter zake) heeft ons on geveer een jaar geleden al voorspeld dat Soekarno's ster spoedig zou gaan verbleken. Het heeft er alle schijn van dat die voorspelling bewaar- heid gaat worden. In verschillende Indonesi sche bladen is de president al verscheidene malen verweten dat de onveiligheid op Java steeds groter werd en dat zijn T.N.I. niet in staat was de rust en veiligheid te waar borgen. En inderdaad dreigt de on veiligheid voor het land de sastreus te worden. Nu komt de „Indonesia Raya" met de beschuldiging van moord op tienduizenden Indonesiërs. De collaboratie met de Ja panners staat wel vast. Inder daad heeft Soekarno veel op de Japanners vertrouwd. Zijn vertrouwen ging zover dat hij weigerde de vrijheidsprocla matie te ondertekenen, voor de Japanners hun vrijheids belofte hadden ingelost. De Jappen hadden Soekar no n.l. de vrijheid beloofd, mits hij steun zou verlenen aan de oorlog van het keizer rijk. De voornaamste beschuldi ging komt er op neer dat Soekarno, door de Japanners te steunen, tienduizenden jon ge Indonesiërs de dood heeft ingejaagd. Andere beschuldigingen. De aanval van het blad staat niet alleen. Naar Aneta uit Djakarta meldt is daar een editie van het Rode Chi nese blad „Ta Kung Pao" dooi de politie in beslag genomen. Het te Djakarta verschijnen de Chinese blad „Keng Po", schrijft dat het in beslag ge nomen blad Soekarno en Hat- ta er van beschuldigt tijdens de Madioan-affaire massa moorden te hebben uitgelokt. Men dient in het oog te houden dat deze beide bladen kranten van het nieuwe (ro de) China zijn. Zoals bekend wordt onder de „Madioen-affaire" verstaan de opstand van de communis tenleider Moeso, die in 1948 in Madioen, op Midden-Java, de Sovjet-republiek uitriep. Soekarno s troepen zijn toen buitengewoon rigoreus tegen de opstandelingen op getreden. Vv at moet men als antwoord op deze aantijgingen verwach ten? Wij geloven niet dat Soekarno's positie momenteel zodanig is verzwakt dat hij af zal moeten treden. Zijn aan hang is nog groot genoeg, dat is op het eind van de vorige week wel gebleken bij een redvoering van de president in Soekaboemi. Hij werd er luide toegejuicht. Dat neemt echter niet weg dat zijn populariteit in vele kringen slinkt. De kringen die een scherpe breuk met Nederland steeds hebben be treurd en de federalisten zul len een eventueel heengaan van Soekarno toejuichen. Wat er zou of moet gebeu ren wanneer de president het „Istana Gambir" (zijn ambts woning in Djakarta) verlaat, hoeft nu nog geen punt van bespreking uit te maken. Maar wel dringt zich de vraag op wie Soekarno moet opvolgen. Dat zal heel moei lijk zijn. Hoe het ook zij, de presi dent is door de onderhavige artikelen in een belangrijk blad als „Indonesia Raya" in een positie geraakt die voor een staatshoofd onmogelijk is, tenzij de aantijgingen kunnen worden weerlegd, en dat zal, naar wij stellig verwachten, wel evenzeer onmogelijk blij ken. Kantooruren: 9 tot 13 uur en 1 4 tot 15 uur. Zaterdags van 9 tot 10.30 uur. sa JAARVERGADERING Bond v. Oudstrijders afd. Drunen. De afd. Drunen van de Bond van Oudstrijders hield Donderdag in de zaal van dhr. Th. Elshout zijn jaarvergadering. De opkomst was maar matig. Na de opening door de voorzitter en 't lezen der notulen, volgde het jaarverslag. De vereniging telde op 31 Dec. 1950 89 leden, 14 nieuwe leden zijn in 1950 toegetreden. Door 't bestuur werd in het afgelopen jaar deelgenomen aan de doden herdenking te Waalre en aan de landdag te Nijmegen. In samen werking met de Stichting Ere schuld en Dankbaarheid werd in het afgelopen jaar ten bate van de oorlogsslachtoffers een bonte avond georganiseerd. Het financiële verslag sloot met een batig saldo. Aan de orde was verder be stuursverkiezing. Het ijtestuur in 1950 bij de oprichting gekozen trad in zijn geheel af, maar werd bij acclamatie herkozen. In de plaats van dhr. Verhoeven, die zich niet herkiesbaar stelde werd gekozen de heër A. Reekers. De agenda vermeldde ook een spreekbeurt door Overste Vorse- laars, doch deze had juist op het laatste ogenblik bericht van ver hindering gezonden. De Hoogeerw. heer Deken Rooyackers bracht deze avond ook een bezoek aan de vergade ring en het goede doel der bewe ging kennende liet Z.Eerw. zich onder luide bijval der vergadering als lid inschrijven. Bij de rondvraag werd nog be sproken een ledenwerving, die het beste tot stand zou komen, indien ieder in zijn eigen kring propa ganda maakte voor de beweging. Het eërste doel van de Bond van Oudstrijders is te zorgen voor de militaire oorlogsslachtof fers en hun nagelaten betrekkin gen. Een sterke bond kan bij de diverse instanties die voor de mi litaire oorlogsslachtoffers moeten zorgen pleiten voor deze. De vergadering was het er over eens dat men het niet moet zien als zou men zijn contributie aan een liefdadigheidsinstelling geven. Door hechte samenwer king en eendracht is men in staat iets te doen en te bereiken. Verschillende nieuwe leden tra den dezë avond nog toe. ONGELUKKIGE VAL MET DODELIJKE AFLOOP. Donderdagmorgen is ten huize van de fam. Lambooy een onge luk gebeurd met dodelijke afloop, waarvan dhr. A. v. Zeist, die bij de fam. Lambooy in pension is, het slachtoffer is geworden. Van Zeist wilde deze morgen stro van de zolder halen, maar door het wegschuiven van de lad der kwam hij zo ongelukkig te valles dat hij zijn hals brak. Dr. v. d. Wouw kon slechts de dood constateren.. Van Zeist was 74 jaar. JACHTRIT. De jachtrit gehouden door de Veluwse Huntjachtver., schijnt de Drunense Duinen een goede naam te hebben gegeven. Naar wij ver nemen bestaan er thans bij de Kon. Nëd. Jachtvereniging plan nen om op 31 Maart a.s. een jachtrit te organiseren in de Dru nense Duinen. CANTABILE. Naar wij vernemen heeft het gemengd zangkoor Cantabile in studie genomen de operette „Het meisje van Volendam Zij zullen die opvoeren op 31 Maart en 1 en 2 April a.s. Dit is niet het tweede sëizoenconcert voor de donateurs, dat later nog zal vol gen. Het geldt hier een uitvoe ring voor het publiek. Wij hopen hierop t.z.t. nog nader terug te komen. OP WEG NAAR HUIS. Op het stoomschip Nelly met repatriërenden aan boord op weg naar Holland, bevinden zich on- zfe dorpsgenoten W. Klerkx, J. Kruisen en Th. Muller. Het schip wordt op 20 Maart a.s. in Hol land vervacht. Op het ogenblik bevinden zich nog in Indonesië onze dorpsgeno ten L. de Geus. J. v. Delft en J. Brok Lzn. ORIENTATIELOOP. De R.K.J.B. afd. Drunen heeft voor Donderdagavond een oriën tatieloop georganiseerd. Deelne mers kunnen zich opgeven bij het bestuur. NATIONALE BOSLOOP Op Zondag 25 Maart zal een groep athleten van S.H.J. deel nemen aan de Nationale Bosloop, georganiseerd door de Adelaar te Vught. Veel succes zij hun toe gewenst. Cursus Gregoriaans. Aan de nieuwe en oudere leden van het zangkoor, zal door de Zeereerw. heer Clemens v. d. Berg, de bekende musicus van de abdij Berne te Heeswijk, een cur sus worden gegeven in het Gre goriaans. L. S. B. In de tweede week van Maart zullen de verenigingen van de L. S. B. worden aangeschreven voor de wisselbeker-compfetitie. Vóór 1 April worden dan de inschrijvin gen terug verwacht aan het be kende adres. Maandvergadering De Zwaluw. Zaterdagavond om 8 uur is er Maandvergadering van de Post duivenvereniging De Zwaluw in Café B. Oremans. In verband met het a.s. vliegseizoen worden alle leden zeker verwacht. Mogelijk uitreiking vliegprogram en enkele bekendmakingen over verzending enz. Dus. leden, Zaterdag allen present. Visclub De Hut. Zondagavond Maandvergade ring van de Visclub, in café Vis malen. Zeer belangrijke agenda. Trouwe opkomst verwacht. BILJARTEN. Donderdagavond speelde de biljartvereniging Juliana, geves tigd in café W. v. d. Loo, de re turnmatch tegen haar zusterver eniging DVK, gevestigd in café W. Zeeuwen. De uitslag was Juliana. DVK. H.v.d.Heijden-J.v.Beijnen 4350 B. Verreijt-B.v.d.Heijden 50—50 Th. Boelen Sr.- H. v. d. Heijden 50-30 J. v. Bokhoven- M. v. d. Water 34-50 Fr. v. Liempt- Th. Boelen Jr. 50—32 M.v.d.Wiel-J. Treuren 5037 W. v. Ravenstein- H. Witlox 18-50 W.v.d.Wiel-A.v.d.Lee 50-26 N. Vermeulen- H. v. Bokhoven 21—50 366-375 DVK nam revanche en na een spannende strijd wist zij tenslotte met 9 car. te winnen. REPATRIËRING. Dezer dagen ontving de familie C. v. Es-v. Halder het verblij dende bericht dat hun zoon Ad met het s.s. Nelly op weg is naar het vaderland. Behoudens on voorziene omstandigheden hoopt het schip op 20 Maart in Amster dam te debarkeren. VERGADERING. Zaterdagavond kwam in café M. Achten het comité, dat zich heeft belast mpt de uitvoering van de te ondernemen acties ten bate van de missie van Mgr. v. Kessel in vergadering bijeen. Na een geanimeerde bespreking werd tot secretaris van dit co mité benoemd H. v. d. Bosch. Het toneelstuk ..De vier jaar getijden" van de Brabantse schrij ver Antoon Coolen, dat onder regie van W. v. Bokhoven door de gezamenlijke toneelverenigin gen voor dat doel wordt ingestu deerd en oorspronkelijk op Belo ken Pasen voor het voetlicht zou worden gebracht, zal indien mo gelijk, worden verschoven naar Zondag 8 April. E. H. B. O. Onze plaatselijke afdeling van de R.K. E.H.B.Ó. zal trachten te komen lot vorming van 'n trans- portcolonnc. Deze week had in café G. Kolen daarover de eerste beraadslaging plaats tussen het bestuur van bovengenoemde %'er- eniging en een afgevaardigde van het Nederlandsche Roode Kruis. Deze instelling zal dan dienst moeten doen bij noodtoestanden, uitsluitend voor hulp aan de bur gerbevolking. Met het oog op de ongunstige internationale toestand worden door het Roode Kruis reeds verstrekkende voorzorgs maatregelen genomen. En indien de gevraagde subsidie door de re gering voor de burgerlijke verde diging aan het Rcode Kruis zal worden verleend, zal deze in te stellen transportcolonne ook vol ledig worden uitgerust. Men was op deze bijeenkomst van mening dat het beste met 8 tot 10 mannen kan worden begonnen, terwijl aan de dames de verpleging en ver zorging zal worden overgelaten. Indien overeenstemming kan worden bereikt, zal ook in ge meentelijk verband worden ge werkt met Vlijmen en Nieuw- kuijk, waarbij dan een centraal punt als noodziekenhuis kan in gericht worden. Met deze instelling zal ook in onze plaats, dank zij onze actieve E.H.B.O., in belangrijke mate worden bijgedragen om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. N. E. O. Dinsdagavond houdt de voet balvereniging N.E.O. haar eerste ledenvergadering in het nieuwe jaar in de zaal van dhr. Trompen. Deze vergadering vindt plaats na afloop van de training om pl.m. 8 uur. De volgende punten komen aan de orde: 1. Opening. 2. Verslag vergadering van 't V.C.V. van jj. Zaterdag. 3. Klaarmaken speelterrein. 4. Plaatskaarten HollandBelgië. 5. Bestuursverkiezing. A TEMPO. Voor een goed bezette zaal gaf de Mandolineclub A Tempo j.l. Zaterdag in het gebouw van de Chr. Volksbond een geslaagde uitvoering onder leiding van haar directeur dhr. P. C. van Iersel. Zoals gebruikelijk werd door A Tempo op vlotte wijze een ge varieerd programma van muziek en zang uitgevoerd, terwijl even eens een vrolijk stukje toneel werd gegeven. Heden Maandagavond geeft A Tempo nogmaals dezelfde uit voering. CHR. VERKENNERSGROEP JAN DE ROOIJ. Daartoe in staat gesteld door •de geslaagde bazar, heeft de Chr. Verkennersgroep Jan de Rooij, uit de baten die de bazar heeft op gebracht, reeds een deel besteed en een tweetal kampéertenten aangekocht. NED. HERV. J.V. EN M.V. A.s. Donderdagavond 7.15 uur komen de Ned. Herv. Jongelings vereniging Timotheus en de Ned. Herv. Meisjësvereniging Persis in gecombineerde jaarvergadering bijeen, in de zaal van de Chr. Volksbond. SPREEKBEURT. Woensdag 14 Maart a.s. des avonds half acht, zal voor de Anti-Revolutionaire Kiesvereni ging alhier in het gebouw van de Chr. Volksbond als spreker op traden Burgemeester Schakel van Noordeloos. BENOEMING. Tot onderwijzer aan de Chr. school aan de Loonsedljk is be noemd de heer J. Oranje te Arn hem. BURGERLIJKE STAND SPRANG CAPELLE Februari 1951. Geboren: Adriaan Antonie z.v. A. H. Dekkers-Bogers Hen- drika Petronella dv A Verduijn- Sprangërs Janus Gerrit zv A M van Dommelen-van Doornik Jan Hendrik zv H Spierings van Zeist Johannes zv A van Vuuren-Rozenbrand Maarten zv A 'J van der Sijde-Schiedon. Gehuwd: W. van Loon 20 j en A J van Dongen 20 j W van Zeist 23 j en C F Versteeg 18 j. Overleden A de Rooij 87 j wed v J van Peer C Verduijn 68 j wfed v C A Heijblom D Snijders 71 j echtg v A Kluijte- naar M J Trum 2 j dv J Trum en J M Meurs H van Zeist 93 j wedn v J van Dommelen D Bakkeren 49 j echtg v D J van Beek J Michaël 64 j wedn v A C L de Rooij A v Over steeg 74 j echtg v J A Verduijn. Gevestigd: I J Lont van Til burg j E G Heijse van Til burg J van Vaals en gezin van Oosterhout AC Bloin van Waalwijk J M van der Molen van Raamsdonk F. E. Schaf- fer, C. F. Kien van China. Vertrokken: C M Steens naar Dussen H C Broeks naar Udenhout HP Broeks naar Udenhout JA Reuser en zoon naar 's-Hertogenbosch A J de Roon naar Waalwijk. SLOTVERGADERING. Het comité dat eind Januari met zo'n schitterend succes een bazar georganiseerd heeft ten ba te van de muziekvereniging Kunst na Arbeid, hield een dezer dagen in tegenwoordigheid van het be stuur der muziekvereniging in café Cové-van der Haart aan de Niéuwevaart zijn eindbijeenkomst. Na een kort openingswoord van de presidente van het bazar- comité mevr. Gerlach, die de aan wezigen en in het bijlzonder het bestuur van het muziekgezelschap welkom heette, en nog even het verloop der gehouden bazar rele- véerde, gaf de penningmeester de heer H. Wagemakers een over zicht van de ontvangsten en uit gaven aan deze fancy fair ver bonden. Uit dit relaas bleek, dat de netto-opbrengst ruim 50 van de bruto-ontvangsten bedroe gen, zodat een bedrag van ruim 3000 in de kas der muziekver eniging kon worden gestort. De afrekening van de penningmeester werd nagezien en in orde bevon den en op voorstel van de kas- commissie goedgekeurd, waarna de presidente dit bedrag met een toe passelijk woord overdroeg aan het bestuur van Kunst na Arbeid. Bij afwezigheid van de voorzit ter van het muziekgezelschap sprak de 2de voorzitter de heer A. H. Kerst, woorden van dank tot de dames en heren van het comité voor hun moeizame arbéid in het belang der muziekvereni ging gedurende de maanden van voorbereiding en tijdens de dagen van de bazar, welk dankwoord door de penningmeester de heer Kraak, werd onderstreept. Na mens het bazarcomité werd het woord nog gevoerd door de heer J. Kerst. Na afhandeling der huishoude lijke aangelegenheden bleef men nog enige tijd in gezellig samen zijn bijéén.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1