DE LSNGSTHMT ELSHOUT Waalwijkse en Langstraatse Courant HERHALINGSOEFENINGEN DRUNEN NIEUWKUIJK HAARSTEEG VLIJMEN HEUSOEN SPRANG CAPELLE GEERTRUIDENBERG voor 70.000 man PUROL GENEEST KORTE BERICHTEN MAANDAG 12 MAART 1951 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 74e JAARGANG No. 21 Abonnement 17 cent per week 2.25 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". In een periode van 6 maanden, te beginnen op 27 Maart a.s., rullen ongeveer 70.000 Neder landse jongemannen van de lich tingen 1945 t/m. 1948 worden opgeroepen voor het volbrengen van herhalingsoefeningen van ge middeld 4 weken in de oefenkam pen in Millingen en Oirschot. Deze grootscheepse herhalingsoe feningen betekenen de eerste gro te stap in de richting van het op bouwen van een Nederlandse strijdmacht, die nodig is om een aandeel te leveren in de verster king van de West-Europese de- fesie De Minister van Oorlog, Z. E. Mr. H. L. s' Jacob heeft over deze herhalingsoefeningen op een persconferentie in Den Haag enkele mededelingen gedaan. Er wordt vaak de vraag gesteld waarom de Nederlandse militai ren, die drie jaar hun plicht heb ben gedaan in Indonsië, nu weer worden opgeroepen voor herha lingsoefeningen. De minister heeft de noodzaak daarvan aangekon digd. In de afgelopen na-oorlogse jaren heeft Nederlnad practisch geen aandacht kunnen schenken aan de opbouw van een leger, dat berekend was voor de taak, die het in oorlogstijd in Nederland wachten zou. Bij de bevrijding was van het vooroorlogse leger practisch niets meer over. En reeds vrij spoedig na de bevrij ding moest er een leger worden gereed gemaakt voor Indonesië. Er werd een opleidingsapparaat in het leven geroepen, dat ge richt was op het afleveren van soldaten ,,aan de lopende band". Tijd om de soldaten te laten oe fenen in grote eenheden als bij voorbeeld brigades, regimenten en divisies was er niet. Voor de mi litaire taak in Indonesië was dat ook niet nodig, omdat daar moest worden opgetreden met kleinere eenheden. Eind 1949 beschikte Nederland in Indonesië over een groot aan tal ervaren soldaten. z,ij waren de enige geoefende soldaten waarover Nederland toen kon be schikken. De gebeurtenissen in Korea noodzaakten de landen van het Atlantisch Pact, dus ook Ne derland, in versneld tempo een strijdmacht op te bouwen, die in staat zou zijn een eventuele aan val af te schrikken of zo nodig te weerstaan. Het ligt dus voor de hand dat Nederland, wilde het kunnen voldoen aan de interna tionale verplichtingen, wel ge bruik moet maken van de geoe fende soldaten, die beschikbaar zijn. De eenheden, die uit Indo nesië terugkeerden, waren ech ter in de eerste plaats sterk on volledig geworden en bovendien opgebouwd volgens de z.g. En gelse organisatie. Nu is de keuze gevallen op de moderne Ameri kaanse wijze van legerorganisa- tie, waarin o.m. de lagere rangen zoals de soldaten, korporaals en sergeants, een grotere verant woordelijkheid te dragen krijgen. Doordat de uit Indonesië terug gekeerde militairen over het alge meen al weer een jaar terug zijn in de burgermaatschappij, is hun vaardigheid in het gebruiken van de wapens achteruit gegaan. En bovendien missen deze militairen, zoals hierboven reeds werd opge merkt, de nodige ervaring in het optreden in grotere eenheden. Vandaar dat de Nederlandse regering besloten heft de Indone- sië-eenheden te reorganiseren vol gens de Amerikaanse indeling. Dat gebeurt bij de a.s. herha lingsoefeningen. Men is er bij deze reorganisatie van uitgegaan, dat zoveel moge lijk oude verbanden moesten ge handhaafd worden. Dat wil dus zeggen, dat de meeste militairen, als zij straks voor hun herha lingsoefeningen opkomen, dezelf de kameraden zullen ontmoeten als in Indonesië. De regering en de legerleiding achten dit een factor van grote psychologische betekenis. Het zal bovendien de herhalingsoefeningen veraangena men. In de periode van 6 maanden zullen in totaal 5 brigades, ofwel met een modern woord ..regi mentsgevechtsgroepen" en 27 ba taljons worden geoefend. De bri gades zullen deel uitmaken van het veldleger, de bataljons zijn bestemd voor de z.g. territoriale troepen die in oorlogstijd vlieg velden, verkeersknooppunten, in dustrie-centra etc. bewaken tegen aanvallen van bijvoorbeeld para chutisten. De doeleinden die de regering en de legerleiding met deze her- balingsofeningen hopen te berei ken, zijnde beoefening van de mobilisatie, opkomst in oorlogs tijd, het oefenen van de vaardig heid in het gebruik van de wa pens, het oefenen in compagnies-, bataljons- en regiraentsverband en de oefening van de hogere staven tcsamen met de troepen. Het materieel, dat voor de her halingsoefeningen wordt gebruikt, is hoofdzakelijk nog het Engelse materiaal, waaronder begrepen is de van Canada ontvangen bewa pening. De regering had liever gezien, dat meteen geoefend kon worden met het Amerikaanse ma teriaal. Maar dat zal niet eerder dan eind 1951 en begin 1952 in ons land arriveren. Er moet op het ogenblik geroeid worden met de riemen die er zijn. Het welslagen van deze oefe ningen wordt door regering en legerleiding van zeer groot be lang geacht voor de verdere op bouw van het Nederlandse leger. Met deze oefeningen wordt na tionaal hef bewijs geleverd, dat Nederland werkelijk ganpakt. wat de versterking van de West-Eu ropese defensie betreft. Vandaar dan ook, dat de Ne derlandse regering een beroep doet op het Nederlandse bedrijfs leven, om zoveel mogelijk mede werking te verlenen aan de jon gemannen, die voor de herha- lingsotfeningen zijn »f worden opgeroepen. Om het bedrijfsleven tegemoet te komen, zal er naar worden gestreefd nog vóór 1 April alle militairen, die herha lingsoefeningen moeten volbren gen, bericht te sturen wanneer en voor welke duur zij moeten op komen. Iedere werkgever weet dus vóór 1 April wanneer hij zijn dienstplichtig personeel zal moe ten missen en hij kan daarmee re kening houden bij de organisatie van de arbeid. Voor studerende dienstplichti gen worden zoveal mogelijk maat regelen genomen, opdat zij van de herhalingsoefeningen geen schade ondervinden. Ondanks al le voorzieningen zullen echter on getwijfeld toch offers moeten wor den gebracht. Het zijn echter of fers voor een goede zaakhet versterken van de defensie van de Westerse landen en uiteinde lijk het voorkomen van een nieuwe wereldoorlog, die onnoe melijk grotere en zwaardere of fers zou vragen. GESLAAGD. Het getuigschrift voor gezins verzorgster werd te Tilburg be haald door onze dorpsgenote mfcj. A. Vissers. LUCHTFOTO'S. De luchtfoto's van Drunen en Giersbergen met de Drunense Duinen, die onlangs in opdracht van het gemeentebestuur door de K.L.M. zijn genomen, zijn heden te bezichtigen in de etalage van de fa. Jansen, meubelzaak alhier. THUISKOMST. Het motorschip Nelly, waar mee onze dorpsgenoten W. Klerks, A. Kruisen en Th. Muller repatriëren ,zal, naar wij verne men, niet op 20 Maart a.s., maar vermoedelijk op Zaterdag 17 Mrt. in Holland aankomen. De ont scheping zou dan echter pas kun nen geschieden op Zondag 18 Maart. TUINBOUWVEREN1GING De tuinbouwvereniging Drunen Elshout hield Vrijdagavond in café Doomerik haar jaarvergade ring. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen hartelijk Wel kom, speciaal de geestelijk advi seur Kapelaan Simons en de Technisch adviseur de assistent van de Rijkstuinbouwconsulent de heer Vinkenvleugfel. Uit het jaarverslag bleek o.m. dat de vereniging thans 58 leden telt. In het afgelopen jaar werd een excursie gehouden naar Wage- ningen. Door de hoofdassistent van de Rijkstuinbouwconsulent de heer Bakker Werd een spreek beurt voor de afd. gehouden. Ook werden in het afgelopen jaar proefvelden aangelegd. Het financieel verslag sloot met een batig saldo. Aan de orde was verder be stuursverkiezing. Aftredend wa ren de heren A. van Huiten en G. van Huiten, die beiden wer den herkozen. Besloten werd een waarschuwingsdienst te organise ren, waarvoor velen zich opga ven. De contributie voor 1951 wérd vastgesteld. Aan de orde was verder de uit slag van de proefvelden. De technisch adviseur de heer Vin- kenvleugel, gaf een beschouwing over deze proefvelden die beplant waren met spruiten. Men was tevreden over de opbrengsten en de uiteindelijke resultaten. Besloten werd om dit jaar een excursie te houden naar Nunhem's Zaadteeltbedrijf. Bij de mededelingen kwam ter sprake de door de Tuinbouwbond op te richten Coöperatie „Fruco". Van de rondvraag werd een vrij druk gebruik gemaakt. K. A. B. De K.A.B. afd. Drunen zal op 26 Mei a.s. deelnemen aan een meeting die te Rotterdam zal worden gehouden ter herdenking dat 60 jaar geleden de encycliek Quadragesimo Anno verscheen. VOOR OOST PRIESTERHULP Door de gezamenlijke boeren organisaties, de RKJB, de R.K. Boferinnenbond en de afdeling van de N.C.B. is een collecte gehou den voor de Oost Priesterhulp, die het mooie bedrag van 450 opbracht. GEM. ZANGVERENIGING Uitspanning door Inspanning. Op Zondag 11 Maart werd door het bestuur van U.D.O. een ver gadering gehouden, waarbij en kele belangrijke punten ter sprake kwamen. Het belangrijkste punt dat behandeld werd, was het con cours van 14 Mei a.s. te Vught. Alle leden werden aangespoord voortaan aanwezig te zijn op de repetitie en zich voor 100 pet. te geven om zo goed mogelijk mee te zingen. Na Pasen zal de heer Duyve- laar uit Waalwijk enkele weken de repetitie komen lelden. Wie tweemaal zonder wettige reden wegblijft, zal niet aan het con cours mogen deelnemen. A.s. Woensdag zal er een spe ciale repetitie gehouden worden voor de thuiskomst van het lid Ant. Kruissen. JAARVERGADERING O.L.Vr. SCHUTS. Op Zaterdag 10 Maart hield O.L.Vr. Schuts haar jaarverga dering die heel goed bezocht was. Na opening door de hoofdman werden de notulen goedgekeurd. Het jaarverslag van de secre taris gaf een beeld van de voor naamste gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Het ledental is momenteel 31 en 6 aspirantleden. Aangaande het jaarverslag maakte de kapitein de opmerking dat enkele punten niet genoeg omschreven waren, welke pun ten hij aanvulde. De penningmeester gaf 'n kort overzicht over het financieel be leid over 1949-1950, hiermede aantonende de vooruitgang der vereniging. De begroting 1951 1952 zal door de heren W.Klerks en M. v. d. Wiel worden gecon troleerd, die hierover verslag uit zullen brengen in de eerstvolgen de vergadering. Punt 7 der agenda was de her waardering van de hoofdman. De kapitein gaf hierover de nodige toelichting. Onze hoofdman, al dus de kapitein, die 21 Septem ber 80 jaar wordt, voelt zich ge krenkt en verdrongen, doordat hij geen hoofdman is geworden en gevoelt zich alsof hij de macht uit handen heeft moeten geven. Hij meent verdrongen te ziin uit het bestuur van de L. S. Bond. Dit zijn alleen maar gedachten, aldus de kapitein, die op geen enkele grondslag berusten, maar het is alleen het feit van Uwho- ae ouderdom dat zulks noodza kelijk maakte. We zijn uiterst dankbaar voor het ontelbare en onschatbare werk door U ver richt. Ik stel daarom de vergade ring voor om U voor Uw verdere leven vrij te stellen van contribu- tiebetaling en ik hoop dat U dit zult willen aanvaarden niet al leen, maar dat U er nog vele ja ren plezier van zult hebben. Dit voorstel werd met algemene stemmen aangenomen en door de hoofdman onder dank aanvaard. De mededeling over de Gilde- dag kwam te vervallen, doordat die bij het financiëel verslag al was betrokken. Daarna werd het verhuren van terrein en al wat daarmede samenhangt, druk be sproken. Besloten werd dat de kapitein en P. Klerks zich in ver binding zullen stellen met burge meester Snels ter afdoening van deze zaken. Verder deelde de kapitein nog mee dat straks, wanneer het of ficieel reglement klaar is, de hoofdbestuurders en bloc zullen aftreden en dan zal officiéél het H.B. worden gekozen. Van de rondvraag maakte het lid Fitters gebruik om mede te delen dat de L.S.B. bezwaren had gemaakt tegen het opstellen van de stoet bij de remise met de Gildedag. De kapitein zeide dat de L.S.B. zich met de interne zaken van het Gilde niet heeft te bemoeien. De heer v. Keulen zei dat de L.S.B. als zodanig hier niet over heeft gesproken, maar dat de heer Fitters de zaak te letterlijk op nam. Alleen enkele leden, die noch bestuurslid, noch afgevaar digde waren, hadden hierover ge sproken. Het lid Jos Gelen vroeg hoe 't stond met de rondgang voor de kapel van de Eerw. Zusters, die was toegezegd. De kapitein zette uiteen dat met de Eerw. Overste was afgesproken dat zij een tip zou geven wanneer zij hiervan gebruik wenste te maken. Hij vroeg het lid Gelen om zich in verbinding te stellen met de Eer waarde Overste. Behoudens haar goedkeuring zal in April a.s. een rondgang door de gemeente ge maakt worden, waarbij dan langs de huizen zal worden gecollec teerd voor het aan te bieden ca deau. Naar aanleiding van 'n schrij ven van de secretaris van de L. S.B., bracht de heer W. Klerks de bekercompetitie ter sprake. Besloten werd hieraan deel te nemen. Dit werd ter afdoening in handen gesteld van de heer v. Keulen, R.K. BOERINNENBOND. Op Dinsdag 6 Maart j.l. hield de Boerinnenbond in het Patro naat haar algemene jaarvergade ring. Des morgens werd tot in tentie van deze vereniging een H. Mis opgedragen. Na opening d«:r vergadering door de voorzitster, Mej. M. van Drunen, gaf de secretaresse Mej. M. V, Huiten het jaarverslag. Bij de gehouden bestuursver kiezing werden de dames M. van Huiten en M. v. Drunen herko zen. Hierna hield de spreekster van deze avond, Mej. Coenen, een spreekbeurt met als onderwerp ,,Het bewaren en verduurzamen van levensmiddelen". De geestelijke adviseur sprak een opwekkend woord en spoor de allen aan tot bijwoning van de plechtigheden in de Goede Week. In verband met bespreking van de Sportdag werd toezegging ge daan voor dit gebeuren een prijs beschikbaar te stellen. GOUDEN BRUILOFT TE NIEUWKUIJK. Ik ben zonder geld begonnen en heb nog niets. Nieuwkuijk schijnt een plaatsje te zijn waar men gezond en wel oud kan worden. Er gaat bijna geen jaar voorbij of er wordt een gouden bruiloft gevierd. Ditmaal is het gouden echtpaar dat we te bejubelen hebben, G. Schellekens en Joh. v. d. Loo, dat op 26 Maart a.s. zijn gouden huwelijks feest hoopt te vieren. Gewoonte getrouw zijn we er weer op uit getrokken om met bruid en brui degom een praatje te gaan maken. We troffen het echtpaar rond de plattebuiskachel. Eerlijk ge zegd, als men er op uit gaat om een paar oude mensen te gaan „verslaan" die hun gouden brui loft hopen te vieren, dan ver wacht men toch mensen aan te treffen, waarop het harde leven zijn sporen heeft achter gelaten. Doch hier waren we wel even verrast zulke nog zeer krasse, vi tale en kerngezonde lieden aan te treffen, niettegenstaande „Han" de 78 en „De Schel" de 73 :s ge passeerd. Het harde werken dat „De Schel" gedurende zijn hele leven heeft moeten doen voor het „geef ons heden ons dagelijks brood" is niet aan hem te bespeu ren. In zijn jonge jaren moest hij van 's morgens vroeg tot 's avonds laat werken bij de boer voor 150 gulden per jaar met de kost. In zijn trouw ging hij als polderman naar Holland werken, waarvan hij dan slechts om de 6 of 7 we ken naar moeder de vrouw terug keerde. Ik ben echter zonder geld begonnen en heb nog niets, ver telde hij. Zoals hij verder vertel de, heeft hij altijd goed zijn bor reltje gedronken. Dit kostte in zijn tijd maar 3 of 5 cent per glaasje. Hij verzekerde ons dan ook, wan neer men gezond wil zijn en oud wil worden, een en ander goed onder de pekel moet houden. Ook Han heeft steeds hard ge werkt, Zeer vaak heeft men haar met zware bundels sprokkelhout op de rug gebonden uit de hei kunnen zien komen. Tot op heden is ze gedurende de zomer maanden nog steeds op de pluk gegaan en bovendien doet ze nog steeds zonder hulp de huishou ding zelf. Het echtpaar heeft vijf kinde ren gehad, waarvan er nog twee in leven zijn, die al jaren zijn ge trouwd en waarvan reeds het vierde geslacht daar is. Hoe geheel anders is nu de tijd geworden, vertelden ons deze mensen. Het zoet en het zuur heeft ook bij deze mensen gesta dig gewisseld, inaar vooral veel zuur, want in de oorlogsjaren werd hun woning en huisraad door granaatvuur vernietigd. En nu gaan de echtelieden op 26 Maart (2e Paasdag a.s.) dus feesten „en goed ook" vertelde ons Han. 't Is al wat we er nog van kunnen hebben. De buurt- commissie heeft grootse plannen beraamd en het belooft er dus te gaan spannen. Het jubilerende echtpaar zij een prettig feest en nog vele jaren toegewenst. ONTWIKKELINGSCURSUS. In een der schoollokalen werd het examen afgenomen van de vanwege de Boerinnenbond ge geven ontwikkelingscursus door de heer A. Witlox. Hierbij wa ren o.m. tegenwoordig de geest, adviseur en het bestuur van de Boerinnenbond. Alle cursisten slaagden. De geest, adviseur hoopte dat de cursisten 't geleer de in practijk zouden brengen. Namens de geslaagden bracht Mej. M. Mostermans dank aan de leraar voor de nuttige lessen en goede samenwerking en bood een cadeau aan. Met een woord van dank door de leraar werd de avond besloten. K. A. B. In café J. v. Oijen hield Vrij dagavond de plaatselijke afdeling van de K.A.B. haar jaarvergade ring, waarvoor de belangstelling wel wat groter had mogen zijn. Na opening en lezing der notulen bleek dat de kas sloot met een batig saldo. Besproken werd ver der de actie tot ledenwerving, om dat nog velen buiten de organi satie staan. Als voornaamste punt stond op de agenda de deelneming aan het openluchtspel dat in de maand Mei in het Feijenoord-Stadion te Rotterdam, ter gelegenheid van de herdenking van de pauselijke encyclieken Quadragesimo Anno en Rerum Novarum zal worden a.S. Donderdag 1-5 Maart des avonds half acht een openbare vergadering gehouden, waarop door de dames Smit en Luijendijk uit Eindhoven lezingen zullen ge houden worden over gezinsver zorging en meer speciaal over de opleiding tot gezinsverzorgster en over de taak in de toekomst van dc gediplomeerde gezinsverzorg ster. In de loop der maand Janu ari 1.1. is reeds een dergelijke ver gadering gehouden in het gebouw van de Chr. Volksbond te Sprang voor welke bijeenkomst destijds Jammer genoeg zeer weinig be langstelling bestond. We hopen dat de vergadering van a.s. Don derdagavond zich in een druk be zoek mag verheugen en we raden de jongedames voor wie deze bij eenkomst in het bijzonder bedoeld ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen opgevoerd. Door de plaatselijke kas zal in belangrijke mate in de kosten worden bijgedragen. Alle leden, alsmede hun echtgenoten, worden verzocht zich zo spoe dig mogelijk voor deelname aan te melden. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. De maandvergadering gehouden in café B. Oremans was flink be zocht; het was te merken dat het seizoen met rasse schreden nadert. Het eerst kwam aan de orde het verzenden; dit zal weer ge zamenlijk gebeuren met Drunen en Waalwijk en Loon-op-Zand. Ook Nieuwkuijk heeft aangevraagd mee te verzenden. Het vliegpro- gram is met de Combinatie Dru nen weer in elkaar gezet. De eerste africhtingsvlucht wordt Tweede Paasdag gehouden. Er werd be sloten weer een T.B.C.-vlucht te houden en wel met de jonge dui ven uit Weert, waarvan de op brengst is voor het Wit-Gele Kruis Groot-Vlijmen. Er zijn plan nen om elke vlucht een paar ere prijzen te laten vervliegen. De Kampioenschaps-diploma's wérden aan de gelukkige win naars met een toepasselijk woord door de voorzitter uitgereikt. Een commissie voor de Combi natie Vlijmen Drunen werd be noemd, evenals de commissie voor de T.B.C.-vlucht. Een verzoek was binnengeko men van het bestuur van de Vrienden van de Arbeidersjeugd, om een vlucht te houden ten bate van de uitzending der jeugd tij dens de vacantie. De TBC-com- missie verleende ook hierbij haar medewerking. Voor een hokcordinaat gaven zich enkele personen op. Ook werden de leden nog eens attent gemaakt op de hoklijsten, die voor de vluchten moeten wor den ingeleverd. Besloten werd de volgende vergadering te beginnen om 7 uur en deze lijsten dan te controleren. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt en de voorzitter beantwoordde de vra gen bevredigend. Hierbij werd nog voorgesteld een junioren-afdeling op te richten, waartoe werd be sloten en waarvoor twee leden hun medewerking toezegden, n.l. M. v. Overdijk. Past. v. Akenstr. en A. L. van Heivoort, Achter straat. Hierna sloot de voorzitter deze drukke vergadering. OPENLUCHTSPEL TONEELVER. V.G.T. V.G.T. heeft ^it jaar grote plannen. Besloten werd in Juni 'n openluchtspel op te voeren, n.l. Verdeeld kamp, van Arie v. d. Lugt, een romantisch zigeuners- spél. De volledige medewerking van het gemeentebestuur evenals de plaats, de Konijnenberg, waa: het wordt opgevoerd, is door het gemeentebestuur en eigenaar reeds toegezegd. Dit zal met de donateursactie die V.G.T. is bégonnen zeker voordelen opleveren. De repetities zijn reeds begonnen. GOEDE VANGST. De heer P. Parijs had het ge luk een snoek te vangen van 23 pond; met behulp van W. Her man kon hij dit pracht exémplaar op de wal krijgen. Een goede vangst. GEMEENTE-BODE. Met ingang van 16 Maart is benoemd tot gémeente-bode der gemeente Heusden de heer J. W. van Huiten uit Herpt. NUTSAVOND. De laatstfe Nutsavond gegeven door mevr. de Jong en de heer Smit van het toneelgezelschap „De Nieuwe Egelantier" is zeer geslaagd. O.m. werd voorgedra gen een episode uit de Peer Gynt suite van Edward Griég. De heer L. Groen zorgde voor de muzi kale omlijsting. UITSLAG AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding 16 wonin gen op het Burchtplein A. v. Pinxten, St. M.-Gestel 161.145 Fa. P. A. Kramer, Genderen 162.222 M. H. Kramer, Bab.broek 172.000 Fa. Groeneveld, Woudrichem,/ 174.850 Fa. Haspelt, Bab.broek 175.000 A. Rozenbrand, Sprang-Capé 11e 175.430 L. Kooien, Waalwijk 179.980 A. Kleingeld, Kaatsheuvel 188.300 A. W. v. Venrooy, Den Bosch 193.500 F. J. Schuurmans, Den Bosch 195.000 P. J. v. Rooi) en Zn., Helvoirt 197.725 Gebr. Uien, Geer- truidenberg 198.000 C. v. Uden, Hceswljk 199.700 Architecten: H. Baaijens en A. J. v. Gerven, alhier. Jammer dat door de bouwstop juist na de aanbesteding, de gun ning nog niet kon plaats hebben en dat elke dag wachten de prij zen kan doen stijgen en het wo ningprobleem verder van huis komt. GEREF. KERK. A.s. Woensdagavond 8 uur zal in de Geref. Kerk alhier biduur voor het gewas worden gehou den, waarin hoopt voor te gaan Ds. M. J. Mulder. A.R. KIESVERENIGING. De voor Woensdagavond aan gekondigde spreekbeurt voor dc A.R. Kiesvereniging door Burge meester Schakel uit Noordeloos, is tot nader te bepalen datum uitgesteld. EMIGREREN? A.s. Donderdagavond 8 uur zal in de zaal van de Chr. Volks bond een lezing worden gehou den door Candidaat J. van Oijen, mét verlof in ons land te Gin- neken, over het onderwerp: Het Kerkewerk onder de Nederlandse emigranten in Canada, zoals dit wordt verricht door de Reformed Church aldaar. De lezing zal mét lichtbeelden worden toegelicht. Opening en sluiting der bijeen komst geschiedt door de plaatse lijke predikanten. GEZINSVERZORGING. In een lokaal van de bijzondere school in de Nieuwstraat wordt is, aan, deze avond vooral vrij te houden om eens te horen, wat de dames Smit en Luijendiik over dit bij uitstek mooie werk vertellen zullen. BEROEP NIET AANGENOMEN. Ds. J. C. Arentsen te Blauw kapel heeft 't op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. Ge meente aan de Loonsedijk niet aangenomen. BIDSTOND VOOR HET GEWAS. A.s. Donderdagavond half acht zal in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk een bidstond voor het gewas worden gehouden, in wel ke dienst hoopt voor te gaan de heer W. van Oostende, gods dienstonderwijzer te Onstwedde. P.V. DE LUCHTVAART. Zate;dag 17 Maart a.s. des avonds 8 uur houdt de Postdui- vencereniging De Luchtvaart in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart een spoedvergade ring. In verband met dc belang rijkheid van de agenda (o.m. aan de orde de verkiezing van 'n nieuwe penningmeester) verwacht het bestuur dat alle leden aanwe zig zullen zijn. OPVOERING OPERETTE „ROSE.MARIE". De gemengde zangvereniging zal op Donderdag 29 April a.s. opvoeren de operette Rose-Marie van Sam Vlessing onder leiding van Jan Nollen. Het plan bestaat ook uitvoeringen te geven in Raamsdonk en Raamsdonksveer. KATHOLIEKE JONGE MIDDENSTAND. Tijdens de laatst gehouden ver gadering van de R.K. Jonge Mid denstand sprak onze stadsgenoot de heer Rompa, de vergadering toe over de werkwijze en struc tuur van de R.K. Middenstand. Aalmoezenier Schuffclen besprak het onderwerp: Waarom Instal latie. Deze beide actuele onder werpen maakten de avond niet alleen interessant, doch ook zeer leerzaam voor de toekomstige middenstand. Dinsdag aanstaan de zal een causerie gehouden worden over de toekomst van de K.J.M.V., waarvoor ongetwijfeld veel belangstelling zal bestaan. WIT-GELE KRUIS. Het ligt in de bedoeling in onze gemeente weer een cursus te ge ven voor E.H.B.O. Zij, die aan deze nuttige cursus wensen deel te nemen, kunnen zich daartoe opgeven bij Mej. Blijlevens. Parijs. De Westelijke Drie hebben er in toegestemd het vraagstuk van de bewapening op de agenda voor de confe rentie der Grote Vier te plaatsen, alsook de kwestie Triëst. Korea. In de centrale sec tor van het front on Korea bedreigen de U.N O.-strijd krachten de stad Hongtsion, het knooppunt van de verbin dingen tussen de verschillen de communistische sectoren ten Zuiden van de 38e breed tegraad. Zuidelijke guerilla's zijn actief achter de Noorde lijke linies. Nederland. Zijne Eminentie Kardinaal De Jong heeft Zon dag in een herderlijk schrij ven bekend gemaakt dat hij Z.H. de Paus om een hulobis- schop heeft gevraagd. Metter tijd wil hij zich geheel uit de bestuurstaken van het Bisdom terugtrekken, omdat zijn ge zondheid veel te wensen over laat.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1