p.zo.sv>i2ugA&. Wijde Wereld WAaIWYÏÏ Waalwijkse en Langsiraaise Courant KAMERDEBAT. KLEURENETSEN Lederwaren huis Tentoonstelling Jachttaferelen. UIT DE Paasvacantie. 'n Chique Damestas VER WIEL's VER WIEL's Sierkunsthuis j Grote sortering KOFFERS Een goed begin! VRIJDAG 23 MAART 1951 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HET ZUIDEN 7e 4JAARGANG No. 24 Abonnement 17 cent per week 2.25 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 187S. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Het lijkt een beetje uit de toon te vallen in een krant die U op Goede Vrijdag 's morgens in handen krijgt te lezen over Paasvreugde. Ener zijds kan men dit wijten aan het feit dat we een nieuws blad zijn, hetgeen met zich meebrengt dat we op de droe vigste dag van het Kerkelijk Jaar uitkomen met ons Paas- nummer. Het biedt echter van de andere kant het voordeel dat we bij deze gelegenheid de twee grote feiten van het Verlossingswerk, de droefheid om Christus' vernedering en de vreugde om Zijn glorie, rechtstreeks met elkaar in be trekking kunnen brengen. Niet dat deze betrekking niet altijd heeft bestaan, maar ze wordt zo gemakkelijk over 't hoofd gezien. En toch is de droefheid van Goede Vrijdag noodzakelijk voor de vreugde van Pasen. Er schijnt intussen meer reden tot bezorgdheid en som berheid te zijn dan tot blijd schap. We willen niet bewe ren dat de wereld in een Goede Vrijdag-stemming ver keert: was dat het geval, zij zou beter gedisponeerd tot de vreugde die daarop moet vol gen dan nu. Doch het is juist zo tragisch dat zij die de we reldgeschiedenis schrijven, zo weinig ingesteld zijn op dat gene wat goed is en schoon en daardoor smart brengen onder de mensheid, een smart die door geen Paasfeest is op te heffen zolang men die niet op een vlak kan plaatsen dat uitsteekt boven het niveau van de aarde. Dan nog is het leven hard. omdat dit nu een maal vastzit aan het feit dat we hier onze eindbestemming niet hebben, hetgeen ons dan ook slechts tot troost kan strekken. Daarom is er toch reden om te pleiten voor Paasvreugde. Niet op de eerste plaats om dat de Vasten uit is enjwe dus weer iets meer van het goede der aarde kunnen genieten, voorzover ons dit door de ma teriële omstandigheden wordt toegestaan. Wel is het ons goed recht te profiteren van wat ons in dit leven geboden wordt. Ook daarover is het wel eens goed te mediteren op het eind van een periode waarin we ons het een en an der hebben ontzegd of hebben moeten ontzeggen voor onze ziel en zaligheid. Hieruit al leen blijkt al dat we die za ken eigenlijk mogen gebrui ken, want waar zou andei's 't vrijwillige offer blijven? Het is tenslotte een opwekkende gedachte dat ons allerlei aan genaams gegeven wordt waar van we nu en dan afstand kunnen doen om onze geeste lijke verdiensten te vermeer deren. De werkelijke Paasvreugde gaat echter dieper, zoals de droefheid van Goede Vrijdag ook smartelijker is dan het verdriet om iets dat we hier op aarde verloren. En naar mate we de Goede Vrijdag ernstiger beleven, zal onze blijdschap met Pasen intenser zijn. Als we dit alles in zijn verband en in een dieper perspectief zien, dan krijgt 't een betekenis die dichter de werkelijkheid benadert dan een jaarlijkse herdenking van een weliswaar belangrijke, maar toch historische gebeur tenis. Een geestelijke werke lijkheid die ons zo innig aan gaat kan geen geschiedenis voor ons worden zolang ze voor ons nog enige zin heeft. Gaat die zin verloren, dan schiet er voor echte Paas vreugde weinig meer over en kan men zich bepalen tot een lentefeest of zonnewende en meer dergelijke mysterieuze dingen. Men heeft aan Pasen diver se attributen toegevoegd, feest van de vernieuwing, feest van het licht en als men wil kan men het ook zinrijk noemen dat het juist in het begin van de lente valt. In ieder geval geven al deze titels een tref fend beeld van de geest die Pasen wakker maakt. Ver nieuwing, licht en lente, wat spreekt de mens meer aan in deze tijd? Hij streeft naar vernieuwing van de chaos waarin hij nu verkeert; Pasen is er om te bewijzen dat ver nieuwing mogelijk is als men het in de goede richting zoekt, dat wil zeggen in Christelijke geest. Men verlangt naar het licht en vooral de liturgie van Paas-Zaterdag is er vol van. Zij is de stralende overgang van Goede Vrijdags droefheid naar de glorie van Paas-Zon- dag. In dit licht vindt de mens een onuitputtelijke bron vol vreugde. De lente tenslotte sluit beide elementen in zich. Zie het nieuwe leven dat de lente meebrengt, zie de ver nieuwing van het leven die Pasen schenkt; zie het licht dat met de lente geacht wordt te komen en zie het Licht dat Pasen over de wereld zendt. Dit grootse feest is zo on noemelijk rijk, dat men in 'n kranten-artikel niet meer dan enkele aspecten summier kan aanduiden. Toch tonen die en kele aspecten dat er reden te over is tot vreugde. Maar men moet zijn blik juist richten. Het is weliswaar dwaasheid in deze tijd zijn ogen te slui ten voor de nood die overal heerst, zowel materiëel als geestelijk. Anderzijds even wel betekent dit dat het on mogelijk is alles te dragen aks we het niet zien in het licht van de eeuwigheid. Hierin ligt de sleutel voor de vreug de die ons deel kan en moet zijn. Het zal niet altijd blijd schap met een lachend ge zicht zijn, maar dit is haar wezen ook niet. Dat ligt die per en alleen als we de Paas vreugde vinden in haar we zen, zal ze blijvend zijn. Maandagmiddag is de Tweede Kamer begonnen aan het debat over de regeringsverklaring. Het duurde overigens een heel tijdje eer ze hier aan toe was, want eerst wilde ieder het zijne zeggen over de ka binetsformatie en uit dit alles bleek dat er nu niet precies een onstuimige liefde bestaat tussen Kamer en Regering. En omdat zelfs Kamerleden niet hele maal vrij zijn van ijdelheid, moesten we een recht streekse uitzending door de radio missen. De eerste «preker was de plaatsvervangende fractieleider van de P.v.d.A., mr. Burger. Hij wees er op dat we nu, na de ge weldige offers die we onder de oorlog hebben gebracht, weer ge dwongen zouden worden zware offers te brengen omdat we van buitenaf met geweld bedreigd worden, hetgeen zeer ten onge- noere was van de vertegenwoor diger van 't Kremlin in onze volksvertegenwoordiging, de heer Gortzak. Mr. Burger betoogde verder dat gebleken was dat de K.V.P. niet bereid is tot een meer behoudende koers, al ontdekte hij later dat de conservatieven een vastere greep hebben gekre gen op de regering. De P.v.d.A. zou echter niet verder meer kun nen c, an dan ze is gegaan. Uit de woorden van Mr. Burger bleek ock dat de P.v.d.A. niet to dol' is op de brede basis als de K.V.P. Hij waarschuwde ten minste dat een kabinet op brede basis een wankel kabinet is. Als er sprake was van een nationale noodtoestand, zou er aanleiding zijn om een nationaal kabinet te vormeji. Nu zou de brede-basis- politiek van de K.V.P het land niet meer in een regerngscrisis mogen brengen. KOOPT NU BIJ UW PAASTOILET Alles nog aan oude prijzen! Toch de nieuwste voorjaarsmodellen 1951 Graog wacht U Grotestr. 264, Waalwijk Ook de offers die gebraent moeten worden bracht mr. Bur ger ter sprake. Hij pleitte voor een evenredige verdelingvoor de sterkste schouders de zwaar ste lasten. Niet alleen de kleine man mag getroffen worden door prijsverhoging van brood, marga rine e. d. en er moeten spoedig looncompensaties komen, al zul len die dan ook maar gedeeltelijk zijn. De heer Schouten, fractievoor zitter van de enige oppositiepar tij, de anti-revolutionairen, had er groot bezwaar tegen gehad dat de heren Drees en Van Schaik hadden getracht het oule kabinet in ere te herstellen en ook voor deze regering was hij niet bijster enthousiast omdat er een zeer brede kern van de oude in was teruggekeerd. En over het beleid van het oude kabinet was de heer Schouten niet zeer te spreken. Noch dr. Drees als premier, noch minister Van Maarseveen, al had die nu een andere portefeuil le, ware personae gratae is 's he ren Schouten's ogen. En dat zijn part:j maar twee ministerszetels, waarvan een zonder portefeuille, zou hebben gekregen, noemde hij niet reëel. Met de bevriezing van Nieuw. Guinea kon hij het eens zijn, als het Nederlands bestuur maar ge handhaafd blijft. Alleen vroeg hij zich af of de regering het wel in handen heeft deze zaak te la ten rusten. Mag. dr. Stokman sprak na mens dc K.V.P., omdat prof. Romme het juister geoordeeld had deze zitting niet bij te wonen. In tegenstelling met de heer Burger achtte hij het wel nodig in deze tijd van zware maatregelen te streven naar een kabinet op zo breed mogelijke basis en voor 't standpunt van de A.R. had hij niet veel waardering. Pater Stok man vroeg waarom ze niet da delijk bezwaar hadden gemaakt tegen het program. Of ging het alleen over die tien oude minis ters zónder A.R. Hij zag het kabinet als een kabinet op ver sterkt brede,basis, omdat vier fracties hun vertrouwen hebben gegeven in dc politieke samen stelling. De K.V.P. heeft hier voor offers gebracht door de mi nisters Van Schaik en Struycken te laten schieten. De samenwer king tussen K.V.P. en P.v.d.A. zag pater Stokman als een wis selwerking ze kunnen geen van beide gemist worden. Over het beleid wilde hij o.a. welen hoe en in hoeverre de beperking der investeringen doorgevoerd zullen worden. De woordvoerder van de Ka tholiek Nationale partij was uiter aard de heer Weiter. Volgens hem was het resultaat van de crisis slechts dat het oude kabi net is versierd met mannen van wie men kan zeggen dat ze in ie der geval minder van de zaken weten dan hun voorgangers. Hij vroeg hoe de minister van Fi nanciën het begrotingstekort wil wegwerken en wat deze zal doen om het hoge uitgavepeil te druk ken. Voorts vond hij dat men de arbeiders belanghebbend moet doen zijn in de verhoogde pro ductie. De fractievoorzitter van de C.H.U., de heer Tilanus, was erg vriendelijk voor de regering. Hij had grote waardering voor dr. Drees en zelfs voor minister Van Maarseveen. Dat de A.R. geen medeverantwoordelijkheid 'op' zich hebben genomen, betreurde hij en tenslotte betoogde hij dat, wil men het volk tot offers bel wegen, de overheid de grootste zuinigheid moet betrachten en niet alleen de minister van fi nanciën. Met Ivorol-tandpasta als begin Luid de dag fris en heerlijk ln. Mr. Oud van de V.V.D. sprak eerst nog even over de voorge schiedenis van de kabinetscrisis en over dc houding die hij daar bij had aangenomen. Over de vraag of hij dit nu een sterk ka binet vond, zei hij 1.1. Zaterdag op het partijcongres van de V. V.D. al 5 wnstpuntfen te hebben ongenoemd, o.a. dat minister s'Jacob is verdwenen en dat mi nister Van Maarseveen is ver huisd. De heer Oud had waar dering voor het werk dat prof. Romme had gedaan, al wilde dit niet zeggen dat hij het zo goed achtte. Hij vond dat prof. Romme het kabinet te vondeling heeft ge legd. Dienovereenkomstig zal de V.V.D. het nieuwe kabinet steu nen. Mr. Oud hoopte dat dit lang mogelijk zou zijn en dat hij nooit tegenover dit kabinet als tegenover het vorige zou komen te staan. Gebeurde dit wel dan zou hij niet anders handelen dan in Januari. Nadat de heer Gortzak (C.P. N.)en ds. Zandt (S.G.P.) het hunne hadden gezegd over het kabinet, sprak de heer Hofstra (P.v.d.A.) meer speciaal over de regeringsverklaring. Ook hij pleitte voor een evenredige ver deling van de lasten en voor compensatie voor de verlaging der subsidies. De oplossing moet vooral in productieverhoging ge zocht worden, waarvoor terecht een speciale minister is aange steld. Beperkingen zocht dc heer Hofstra vooral in de luxe sec tor, terwijl hij een scherpe prijs- beheersing noodzakelijk achtte. Tenslotte sprak hij er zijn tevre denheid over uit dit de regering de sociale rechtvaardigheid voor. op stelt, al achtte hij die nog niet absoluut gewaarborgd. De heer Andriessen (K.V.P.) vond de regeringsverklaring op "sociaal gebied vrij vaag en pleitte voor een goede voorlichting op dat het volk een goed inzicht krijge. Dat er voor de prijsver hogingen geen overleg was ge pleegd met het georganiseerde bedrijfsleven, betreurde hij en h:: betoogde dat men niet bang hoeft te zijn dat de vakbeweging op de stoel van de regeling gaat zitten. Tenslotte vroeg de heer Andries sen speciaal ói aandacht voor de positie van de ouden van dagen en dc grote gezinnen. Dinsdagmiddag antwoordde de mlnister-p-esident, Dr. Drees, de diverse sprekers en sprak daarbij o.a. over de deelname van de A.R. Hun was Oorlog en Ver keer en Wate-staat aanqeboden, maar op hun eis om O. K. en W. en Binnenlandse zaken te behe ren, is toen hun medewerking af geketst. Uit de woorden van dr. Dres bleek vervolgens ook dat de re- gerino inderdaad van plan is dc ontwikkeling van de gebeurte nissen ten opzichte van Nieuw- Guinea af te wachten. In ieder oeval heeft Nederland in Nieuw. Guinea een taak te vervullen zo- lanq het Nederlands bestuur er blijft. Hoe die taak vervuld moet worden, moet nog nader worden uitgewerkt. De minister-president was er van overtuigd dat bij eventuele nadere voorstellen van Indonesië nog wel meningsver schillen naar voren zullen komen, zowel in de Kamer als in het kabinet. De 175 millioen die uitgetrok ken waren om de prijzen in stand te houden zoals die waren, ble ken door de stijging der buiten landse prijzen niet meer voldoen de en daarom moest er een prijs verhoging worden toegestaan om het wegvallen der subsidies te compenseren. De regering blijft echter honen dat de prijzen op de buitenlandse markt omlaag zullen gaan als het gevaar in Korea zal zijn bezworen. Gelukkig ziet ook de regering het belang van een goede voor., lichtng in, alleen al opdat niet al le mislukkigen zonder meer op rekening van de regering zullen worden geschoven Op de begroting voor dit jaar is een tekort van 257 millioen. Daarvan zal 150 millioen worden gedekt door bezuinigingen en 26 millioen door een verbeterde ra ming der belastingen. Dan blijft er nog 81 millioen over. Maar aan een boom zo vol geladen Met betrekking tot de vergoeding voor de prijsverhogingen, zei de minister-president dat de regering alles zal doen wat mogelijk is. maar niet iedereen zal kunnen worden geholpen. Waarop de heer Andriessen later weer aan drong op verhoging van de kin dei bijslag en op een sterkere pro gressie en hij deed nogmaals een beroep op de regering om de ge. dupeerden te helpen. Na de duplieken en nadat een communistische motie, waarin een qrijsstop en een volledig com penserende loonsverhoging wer den gevraagd, verworpen was, ging de Kamer uiteen om te rus ten tot na Pasen. PARAFERING PLAN-SCHUMAN. Maandag is in Parijs het plan- Schuman door de leiders van de delegaties der landen die aan de besprekingen hebben deelgenomen geparafeerd. Het zijn Frankrijk, Duitsland, Italië, België, Neder land en Luxemburg. De Franse minister van buitenlandse zaken, Robert Schuman," woonde de plechtigheid bij. De leider van de Duitse delegatie bracht hulde aan de voorzitter van de conferentie, de Fransman Jean Monnet, voor de wijze waarop hij de bespre kingen had geleid en door de moeilijkheden heen had gema noeuvreerd. Er zijn twee documenten gepa rafeerd een ontwerp-verdrag tot instelling van een Europese Ge meenschap van steenkool en staal en een ontwerp-conventie voor de overgangsperiode. Deze stukken moeten nu'nog worden voorge legd aan de betreffende regerin gen en door de parlementen wor den geratificeerd. Het ontwerp-verdrag omschrijft de doelstellingen en de structuur van de Europese Gemeenschap, terwijl ook de instellingen met hun bevoegdheden worden aan gegeven een Hoog Gezag, bij gestaan door een Raad van Ad vies, een Assemblée. een Bizon- dere Rrad van Ministers en een Gerechtshof. Deze instellingen vormen een supra-nationaal ge zagsorgaan en de verwezenlijking van het plan-Schuman is dus in derdaad een eerste stap op de weg naar een Europese ge meenschap, waar wij steeds ver der heen moeten. Het plan-Plé- ven ligt ook al te wachten. BEPERKING IN LUXE. De voorzitter van het C.N.V., dc heer Ruppert, heeft Maan dagavond in een toespraak voor de radio zijn bezorgdheid uitge sproken over de prijsverhogngen die de regering heeft toegestaan. Hij achtte het noodzakelijk dat op de korist mogelijke termijn maat regelen worden getroffen om de moeilijkheden op te lossen die in het bizonder voor vele arbeiders gezinnen uit de prijsverhogingen voortvloeien. Gebeurt dit niet dan zou de prijsverhoging een directe en ernstige aantasting van de eerste verzorging van deze gezinnen betekenen, omdat ze de eerste levensbehoeften rankt. Daarbij komt dat er al in No vember 1950 een achteruitgang van het reële loon met drie en een half procent genoteerd moesf worden. Het bestuur van het C.N.V. meent dat de regering nu doel treffend moet gaan optreden op het gebied van de prijsvorming en de prijsbehee-sing en vervol gens de noodzakelijke beperkin gen tot stand moet brengen, niet alleen op het gebied der elemen taire levensbehoeften, maar voor al ln het gebruik der luxe. De heer Ruppert noemde in dit ver band vacantiereizen, autorijden, het drankverb'uik, snoepen en ro ken. Hij achtte dit bereikbaar door beperking van de import en door het treffen van belasting maatregelen. KABINET NATSIR EXIT Sinds Dinsdagavond heeft In donesië een regeringscrisis. Toen heeft namelijk premier Natsir het ontslag van zijn kabinet aan pre sident Sukarno aangeboden. Dit gebeurde nadat een van de rege- ringspartren, de Partai Indonesia Raya besloten had haar twee mi nisters uit het kabinet terug te bekken het zijn de ministers van sociale zaken en justitie. 's Morgens was het parlement bijeengekomen ter bespreking van de regeringsverklaring over een motie tot opheffing van de dae- ah-raden. De meerderheid was er echter niet, omdat ze de bespre kingen als geëindigd beschouw de. Daarna deelde de P.I.R. mee dat zij zich niet langer verant woordelijk beschouwde voor het beleid van dt kabinet, waarna Natsir naar president Sukarno ging, die het ontslag van het ka binet aanvaardde. STAAT VAN BELEG IN PERZIË. De Sjah van Perzië heeft voor hef hele land de staat van beleg In onze nieuwe showroom exposeren wij een PRACHTIGE verzameling met jachttaferelen van bekende Franse meesters. Alle etsen zijn te koop aan lage pri)zen vanaf f 20. - Geopend 27 Maart—14 April a.s., werkdagen van 9 tot 18 uur. - TOEGANG VRIJ Grotestraat 264 - WAALWIJK *&oor {jesc/fe/tfo/t va/i d/zjaeade waarde/ afgekondigd, het burgerlijk be stuur is vervangen door een mili tair bestuur. Deze maatregel werd genomen daags nadat er een moordaanslag was gepleegd op de minister van onderwijs in het kabinet van de vermoorde minister-president Rasmara. Ook de Perzische Senaat heeft eenstemmig 't wetsvoorstel goed gekeurd om de olie-industrie te nationaliseren. Nu hoeft de Sjah het alleen nog maar te onderte kenen om dc nationalisatie een feit te doen worden. Dit schijnt echter wel voorlopig niet door te gaan vanwege de staat van be leg, zeer tot genoegen van de Westerse landen natuürlijk. OP HET NIPPERTJE. Dinsdagavond heeft een felle brand gewoed in een huis in Am sterdam waarin drie gezinnen woonden. De brand brak uit op de eerste verdieping toen een teil met wasbenzine ln brand vloog, waarna het vuur zo snel om zich heen greep, dat er geen redden meer aan was. De moeder die hier met twee kinderen thuis was, wist de kin deren te redden door ze door het raam aan een agent toe te gooien die ze op een plat dak daarnaast gelegen opving. De overige be woners konden via het dak door de brandweer worden gered. Slechts enkelen liepen lichte ver wondingen op, maar van het huisraad kon niets meer gered worden. ACTUARISSEN UIT VELE LANDEN KOMEN TE SCHEVENINGEN BIJEEN. Van 7 tot 13 Juni 1951 zal te Scheveningen het XlIIe Internati onale Congres van Actuarissen worden gehouden. Dit congres, waarvoor zich inmiddels reeds meer dan 1000 deelnemers (waar onder luim 400 begeleidende da mes) hebben opgegeven, zal zich bezig houden met 3 actuele on derwerpen 1. Analyse van de financiële resultaten van een verzekerings instelling 2. Financieringsmethoden van de sociale verzekering 3. Toepassing van de mathe matische statistiek op het terrein der verzekeringen. Er zullen 3 congrestalen zijn Engels, Frans en Duits de deel nemers komen uit meer dan 20 landen. Door een 50-tal actuaris sen zijn over de genoemde onder werpen verhandelingen geschre ven, welke op het congres wor den behandeld en die tevens in druk zullen verschijnen. Het con gresbureau, belast met de voor bereiding, is gevestigd te Den Haag, Parkstraat 30. ZONDAGSDIENST 25 Maart 1951. Arts: Dr. Kolster. Apotheek: Geers. NED. IIERV. KERK WAALWIJK. Vanavond om 7.30 uur Bedie ning Heilig Avondmaal. Zondag 25 Maart 1951 le Paasdag 10 uur Dienst. o.30 uur Dienst. Catechismus. GOEDE WEEK. Door de St. Jans' Actie „Leei mee met de rverk", zijn m cte bt. Jans-parochie we- uerom practische toiaers uit gegeven, waarin de parochia nen naast een opweKKing Uk deelneming en oeieving, aut piecntigneden kunnen vinden vanaf faim-Zonaag. Voor de resterende dagen vermelden wij Goede Vrijdag Gedachten aan de Kruis dood. Om 8 uur begin der plechtigheden. Om 3 uur: Gedachten aan de Kruisdood. Paas-Zaterdag 7 uur: Begin der plechtig heden, o.a. wijding van het vuur, de Paas-kaars, doop vont enz. Zondag Hoogfeest van Pasen. NIEUWE U.L.O.-SCHOOL. Waalwijk kriigt weer een nieuw h.K. U.L.O.-schoolge- bouw. De school komt achter de Lagere School aan het ver lengde van het H. Hartplein. Architect is Ant. van Stok- kum. De aanbesteding vindt plaats 3 April a.s. om 11 uur in Hotel „De Twee Kolom men". VERGADERING A.R.K.A. Maandagavond hield de af deling Waalwijk van de A.R. K.A. een vergadering in Ho tel Verwiel. Er werd besloten om het andere jaar een feest avond te houden en een reis te maken. Dit jaar wordt be gonnen met een feestavond in April, waarvoor een commis sie van voorbereiding werd benoemd bestaande uit de heren Voets, Vugts en Leen- ders. Tot penningmeester werd benoemd dhr. Hetterscheidt. Het belangrijkste punt van de avond was een voordracht loor het hoofdbestuurslid van de A.R.K.A., de heer A. M. Teyssen uit Tilburg, over de structuur en de werkwijze van de bond, die door zijn veelzijdigheid zijn aparte moeilijkheden heeft. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd ruim gebruik ge maakt. SALZBURGER MARIONETTEN-THEATER. De Kunstkring heeft voor haar volgende uitvoering op 12 April wel een zeer bijzon dere greep gedaan. Zij heeft namelijk het beroemde Salz- burger Marionetten-Theater weten te engageren, dat dit jaar voor de tweede keer Ne derland bezoekt, dank zij het overweldigende succes van 't vorig jaar. Daarbij komt dat er een zeer aantrekkelijk pro gramma van werken van Mo zart wordt uitgevoerd, n.l. het zangspel „Bastien en Bastien- ne", een pantomime op de on vergankelijke serenade „Eine Kleine Nachtmusik" en „Kon- zert in Schönbrunn", Mozart aan het keizerlijk hof. Hier krijgen de leden van de Kunstkring dus een unieke gelegenheid om Mozart recht uit zijn vaderland, Oostenrijk, in Waalwijk te aanschouwen. Het is te hopen dat er een dankbaar gebruik van wordt gemaakt. Op 1 Mei treedt 't Amster dams Toneelgezelschap weer op en zoals bekend geeft Het Brabants Orkest op 22 Mei een volksconcert. LIEDERTAFEL „OEFENING en VERMAAK". Zondag 8 Aüril krijgt de Liedertafel Nieuwenhagens Mannertkoor op bezoek, welk gezelschap in samenwerking

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1