yoor een kok dit fw sfeag dat pakje KAATSHEUVEL £c£a-Pool" GEERTRUIDENBERG Jongste bediende(vr.) r DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 27 MAART 1951. met Mascotte gaat-ie goed! - SOEPEL SCHOEISEL voor de Zomer. Uit Binnen- en Buitenland N.O.A.D.T.S.C. XerxesB.V.V. De BaronieWillem II R.K.C.DOSKO St. Mich. GestelBaardwijk Best VooruitW.S.C. HaarsteegNooit Gedacht R.K.S.V.A.Vlijmense Boys RaamsdonkR.W.B. Heusden—D.V.V.C. ER KLOPT IETS NIET. J. WILDEMAN 8, Co. mei M.U L.O. of gelijksoortige opleiding. van het kind tot volwassene." De buitengewoon interessante uiteen zetting van deze begaafde spreker werd door allen met de meeste aandacht gevolgd. Jammer, dat niet meer leden waren opgeko men. Zij die er niet waren, heb ben veel gemist, wat de moeite van het horen dubbel en dwars waard was. Aan het slot van de vergade ring bracht de voorzitter de aan wezigen dank voor hun belang stelling en in het bijzonder dankte hij de heer Loggers voor zijn bui tengewoon leerzame lezing. Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen. Aid. Sprang-Capclle. Donderdagavond kwam de afd. Sprang-Capeile van de iNed. Bond van Plattelandsvrouwen in een der lokalen van de Landbouwhuis- houdschool onder leiding van mej. P. J. kijken in vergadering bijeen. Mede als gevolg van het minder gunstige weer was de belangstel ling niet. zo groot. De presidente opende de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze, waarna de se cretaresse, mevr. Waverijn-Hol- lestelle, een beknopt overzicht gaf van 't behandelde op de vorige vergadering. Vervolgens werden enige mededelingen verstrekt, o.m. over de binnenkort in onze ge meente te verwachten Ambonese families en over de in de Paas week te Breda, uitgaande van de bond te organiseren tentoonstel ling met daaraan" verbonden mo de-show „De Goede Kleding Voor de Sprang-Capelse Platte landsvrouwen zijn, blijkens mede delingen van de regelingscommis sie dezer expositie, plaatsen gere serveerd voor de show op Don derdag 29 Maart n.m. 1 uur. Nadat het huishoudelijke ge deelte der agenda zijn beslag had gekregen, werd het woord gege ven aan Mevr. Minnaard-Loker- se, die met een aantal Plattelands vrouwen uit alle windstreken van ons land afkomstig, het vorig jaar te gast is geweest op het jaar lijks congres van de Deense Plat telandsvrouwen. Op onderhouden de, boeiende wijze vertelde de in- leidster van haar indrukken van dit congres en van de aard en levenswijze van de bevolking van Denemarken. Tal van foto's, die spreekster onder de aanwezigen M - 31-M liet circuleren, illustreerden het ge sproken woord. Ten slotte konden de dames zich verlustigen aan een door de leerlingen der Landbouwhuishoud- school onder leiding van de di rectrice, mej. Rijken, gereedge maakte Paastafel. Te ruim 10 uur werd deze interessante vergade ring met een woord van dank voor de belarfgstelling door de presi dente gesloten. Daarbij bracht zij in het bijzonder dank aan mevr. Minnaard voor het genot, dat zij de aanwezigen verschaft had met haar boeiend en tegelijk leerzaam referaat. DE HEER F. RENIERS OVERLEDEN. Op hoge leeftijd is alhier over leden de heer F. Reniers. Met hem is een bekende persoonlijkheid aan 't Geertruidenbergse leven ont trokken. Jarenlang is de overlede ne architect in gemeentedienst ge weest en uit hoofde van deze functie kwam hij met vele mensen In contact. Ook als eigenaar van Hotel Centraal in vroegere jaren had hij tal van relaties. BURGERLIJKE STAND. Geboren Adrianus Walterus Hubertus zv H. J. van Dijk en M. A. v. Velt- hoven. Ingekomen Teuntje A de Visser. Vertrokken L. A. Merk naar Groningen E. G. J. Denen naar Uden G. M. de Beer naar Tilburg M. M. A. de Beer naar Tilburg M. C. J. de Beer naar Tilburg J. Scherer naar Curasao. GESLAAGD. Aan de Katholieke Economi sche Hogeschool te Tilburg slaag de o.m. voor het propaedeutisch examen in de economische weten schappen de heer Jac. v. d. Put alhier. A. N. W. B. In samenwerking met de K. J. M. V. wordt Dinsdag 27 Maart in de zaal van de heer W. Smit een A.N.W.B.-avond georgani seerd, waarbij de nieuwe A. N. W. B.-film „De Horizon wijkt" vertoond zal worden, een kleine tentoonstelling wordt gehouden en een woordje gesproken wordt over het grote en doelmatige werk van deze bond, die zoveel vruchtbaar werk verricht in de organisatie van het steeds drukker wordende verkeerswezen. DE K.J.M.V.-REVUE. Hallo, hier zijn we weer; deze melodie zal vanaf Zaterdagavond door de Patronaatszaal klinken, als de K.J.M.V. haar poorten opent voor haar derde revue, als vervolg van de het vorig jaar ver toonde „Hallo, de Kets!' Juist het vorig jaar heeft de K.J.M.V. be wezen iets te kunnen brengen, dat de mensen wat opvrolijkt, en ze hoopt dat dit jaar weer te kun nen doen. Dolle schetsen, goed verzorgde zang, bevallige ballets en enkele nieuwe schlagers saam- gevlochten mfet muziek in een vlot non-stop tempo zullen het publiek enige uren van vrolijke ontspan ning bezorgen. Wegens de lengte van het pro gramma moeten de voorstellingen om half acht aanvangen. Voor plaatsbespreking is volgens ach terstaande advertentie nog Don derdag ingelast, buiten de uren op de affiches vermeld. Abusievelijk vermeldden we in ons vorig nummer, dat de decors van de firma Smit uit Amsterdam waren. Het decor is echter werk van de Fa. Smit alhier, terwijl de verschillende toneel- voor- en tus- sengordijnen gehuurd zijn. R.K. FABRIEKSARB.BOND. Vrijdag 30 Maart houdt de R.K. Fabrieksarbeidersbond afd. Kaats heuvel om 8 u. n.m. zijn jaarver gadering in de Gildenbondszaal. De agenda luidt: 1. Opening: 2. Jaarverslagen van secretaris en penningmeester; 3. Bestuursverkie zing: 4. Ingekomen stukken en mededelingen: 5. Spreekbeurt van de Weled. heer J. Schoormans, Districtsbestuurder: 6. Een woord je van de geesteliike adviseur; 7. Rondvraag en 8 Sluiting. Candidaten voor de bestuurs verkiezing kunnen tot de verga dering bij het bestuur worden in gediend op lijsten ondertekend door minstens 10 leden. VERGADERING K.A.B. De K.A.B. hield 2e Paasdag een zeer goed bezochte vergade ring. In zijn openingswoord sprak de voorzitter een opwekking om in deze bewogen tijd de hoofden koel té houden, paraat te blijven in de K.A.B. en trouw de leiding te volgen bij de grite en moeilijke problemen die voor onze arbei dersgezinnen aan de orde zijn. De vergadering, die speciaal belegd was om de K.A.B. Rome reizen te verloten, stond vanzelf sprekend ook in het teken van 'n dankbaar herdenken van de grote verbeteringen die door Paus Leo's encyclieken voor de arbeiders werden verkregen. In een passend woord werd een en ander geme moreerd. De herdenkingsmanifestatie op 26 Mei te Rotterdam werd in den brede besproken. Aan de leden en hun huisgenoten zal gelegen heid geboden worden per circu laire zich voor deelname aan te melden. Reiskosten bedragen 3 per persoon, programmaboekje inbegrepen. De Romereis en de daartoe ont worpen regeling, inhoudende de voorwaarden voor deelname wer- i dln in den brede besproken en na uitvoerige discussie conform het bestuursvoorstel vastgesteld. De reiskosten worden uit de spaar kas vergoed, terwijl daarenboven aaP iedere uitgelote deelnemer nog 50 zakgeld wordt verstrekt. Met op 1 na algemene stem men nam de vergadering het be stuursvoorstel aan om de 2 cent contributie voor de Romereis te blijven doorbetalen voor een te vo'men ontspanningsvereniging. Hierna had de trekking voor de Romereisverloting plaats. De gelukkige winnaars waren de le den P. Klijn, Verl. Hoofdstraat, H. v. Boxtel, Mgr. Völkerstraat, M. de Benis. Leostraat en Mej. L. Beerens-Brocken, Mgr. Völ- kerstraat. Na een geanimeerde rondvraag volgde na een dankwoord de sluiting van deze prachtvergade- ring. GOEDE WEEK OFFERACTIE HERW. LEVENSKRACHT. Dank zij de activiteit van het H. L.-Comité en een staf van ijverige collectanten werd de H. L. Goede Week offeractie een zeer mooi succes. Hoewel alle zakjes nog niet binnen zijn, kan als vaststaand worden aangeno men dat de bruto opbrengst ruim 700.— bedraagt. Dank aan alle milde gevers en aan allen die belangeloos hun me dewerking gaven voor het wel slagen van deze mooie actie. De vorige zomer werden onze schoenenwinkels druk bezocht door de vele toeristen die de Ne derlandse schoenen een .koopje" vonden. En nu nog, nu de prijzen zo snel stijgen en reeds twintig procent hoger zijn dan vorig jaar om deze tijd, liggen ze nóg bene den het Europees niveau. Dit is mee de reden van de export van 2 a 3 millioen paar per jaar, ex port naar Engeland, België, Lux emburg, Zweden. West-Duits- Iand en Frankrijk. Naar Frankrijk gaat vooral luxe-schoeisel (onder Franse naam) zodat het best mo gelijk is dat de Nederlandse die verheugd uit Parijs thuiskomt met ..een echt Frans avondschoentje" die verheugenis dankt aan het va derlands fabrikaat Schoenen dienen al lang niet meer uitsluitend om op te lopen, evenmin als een hoed om het kap sel tegen uiteen waaien te be schermen. De schoen is, sinds de rok het been vrij liet, een steeds intensiever mode-artikel gewor den. ,,De" schoen voor de zomer is nog steeds de z.g. „flat", de ballerina-schoen, met héél laag, nauwelijks een centimeter hoog hakje, en uiterst soepel. Dit bal letachtige dat klinkt veel aar diger dan pantoffelachtige schoentje, is ongevoerd en prach. tig buigzaam. Het loont heerlijk licht. Men noemt het tegelijkertijd een versoberingsmodel, omdat het niet gevoerd is. Alle Amerikaan se college-girls lopen op dit soort schoenen, dat maakte ze hier snel populair. Het is dan ook vrijwel allemaal laaggehakt en soepel, het zomerschoeisel dat de vrouw wacht, getuige de vele paren dié we voorbij zagen wandelen op de "schoenenshow die de gezamenlijke Nederlandse (en één Belgische) schoenenfabrikanten gisterenmid dag hielden in het Victoriahote! in de hoofdstad. Evenals vorig jaar was er in de zaal een soort platfonn opge steld, omsloten door gordijnen die als een omgekeerde ponpen- kast, benen en voeten lieten zien De toeschouwer werd dus ge dwongen zich te concentreren op de voorbij drentelende voeten die coquette pasjes maakten langs een boarder van zomerse azalea's. De vraag is nog altijd naar suède, maar er is ook veel (ge kleurd) leer. De nieuwste kleur is licht-beige, stopverf zouden we willen zeggen. Daarnaast gaat behalve honingkleur en grijs (grijs is „de" modetint dit voorjaar), groen een rol spelen en er komt weer rood Als de vrouwen rode schoenen dragen, is het einde der tijden nabij, staat er in een veel gelezen boekje met voorspellin gen. Maar het is heus niet de eer ste keer, dat de vrouwen haar voeten bekleden met de kleur der geraniums. En de aarde draait nog voort Het zachte, verende rubber blijft een geliefkoosde zool voor de sportschoen. Al zijn er lieden, die beweren dat ze er hoofdpijn van krijgenEr zijn zomersan- daaltjes, die uit niets anders be staan dan zo'n zool, onder de voet vastgehouden met veelkleu rige smalle riempjes. Semi-gekleed en gekleed schoei sel is op allerlei wijzen geperfo reerd of kunstg opengewerkt. Open teen en open hiel blijven aan bod. Voor de avond (avond schoenen zijn heel hoog of heel laag van hak) is er zwart en zwart met goud. Voor de hoog- zomer zal er veel wit zijn, ook linnen, wat de schoen, ook voor de kleine beurs betaalbaar maakt. „De Tijd". A. Bgl. AGENDA. Dinsdag A.N.W.B.-avond zaal J. Smit, aanvang 8 uur. Dinsdag geen repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur n.m. Apollo theater. Ontspanning uit Corregi- dor. toegang 14 jaar. Woensdag 8 uur n.m. reoetitie Harm. Kon. Muz. gez. Euphonia. Woensdag 7.30 uur n.nt. repe titie K.J.M.V. met costuums in leveren. Woensdag 7.30 uur n.m. trai- ningsnvond K.G.V. heren zaal J. van Dun. Donderdag 7.30 uur nam. repe titie dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur nam. repe titie gem. koor Bel Canto. Donderdag 7.30 uur nam. gene rale repetitie K.J.M.V.-revue. VOORZITTER VAN C.N.V. „WIJ MOETEN BESLISSING REGERING EERBIEDIGEN". „Het C.N.V. is van oordeel, dat de, beslissing van de Overheid, waarvan wij belijden, dat het God belieft ons door haar hand te re geren, dient geëerbiedigd te wor den aldus de voorzitter van het C.N.V. de heer M. Ruppert. „Dit betekent echter niet, dat wij niet langs organisatorische weg zullen voortgaan de regering te overtui gen van de naar onze mening on juistheid van haar beleid". De heer Ruppert was van oordeel dat de prijzen sedert September 1949 met tien percent meer gestegen zijn dan de lonen, zodat er na de loonsverhoging van vijf percent nog vijf percent gecompenseerd moet worden. De loonstijging werkt voor de helft door in de prijzen, zodat een loonsverhoging van vijf percent in feite slechts 2Yï percent bedraagt. De ver- bruiksbeperking zal dus spoedig moeten oplopen tot 7Yï percent. De oplossing moet daarom gezocht worden in het beheersen van de prijzen, aldus de voorzitter van het C.N.V. IN ATLANTISCHE OCEAAN GESTORT „GLOBEMASTER" MET 53 PERSONEN VERDWENEN. Op het hoofdkwartier van de Amerikaanse derde lucht-divisie in Engeland wordt aangenomen, dat een viermotorige „Globemas- ter" van het type C-124 ongeveer 1200 km van de Ierse Zuidwest kust in dè Atlantische Oceaan is gestort. Het vliegtuig had een beman ning van 12 koppen en 41 mili taire passagiers aan boord, onder wie brigade-generaal Cullins en vier leden van het strategische luchtcommando. Het toestel was op weg van Gander, Newfound land naar de luchtbasis Laken- heath bij Mildengall in het En gelse graafschap Suffolk. Volgens het vliegveld Shannon in Ierland seinde de C-124 om 2 uur 's nachts, dat zij om zeven uur 30 zou landen op het vliegveld Lakenheath, de grootste Ameri kaanse luchtbasis in Engeland. Het toestel bevond zich bijna 1300 km van Ierland. Om twee uur 16 ontving het vliegveld Prestwick het laatste bericht van de „Globe- master". Omdat verdere meldingen uit bleven werden twee uur later alle vliegtuigen en schepen in de buurt verzocht om naar de vermiste C- 124 uit te kijken. De RAF zond twee Lancaster-bommenwerpers uit naar het gebied waar het vliegveld het laatst werd gesigna leerd. Van de basis in Manston stegen een B-29 en enige vlieg tuigen op, die speciaal zijn uitge rust om reddingswerkzaamheden boven zee te verrichten. Ook Ierse vliegtuigen en toestellen van de Amerikaanse luchtmacht, die op Gander waren gestationneerd, zochten de Atlantische Oceaan af. Toen om tien uur het tijd- stip, waarop de benzinevoorraad van de C-124 zou zijn uitgeput nog geen spoor van het vliegtuig was gevonden, staakte men de op sporingswerkzaamheden. In Was hington heeft men alle hoop even wel nog niet opgegeven, omdat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de luchtreus naar de Azoren of IJsland is uitgeweken. Gezegd wordt dat het radio-verkeer in het Noordelijke deel van de Atlanti sche Oceaan ten gevolge van het weer zeer slecht was. De C-124 is een grotere en be tere uitvoering van het troepen- transportvliegtuig, de C-74. Het kan 125 militairen met volledige uitrusting vervoeren en heeft ge woonlijk een bemanning van 13 koppen. De verdwenen C-124 was uitgerust met het modernste red dingsmateriaal. De vier officieren van het strategische luchtcomman do zouden een normale inspectie reis door Engeland maken. AMBONESE GEZINNEN IN VUGHT AANGEKOMEN. Dertig Ambonese gezinnen zijn in het woonoord Lunetten aangekomen. Hoewel zij van de reis en de spanning zeer vermoeid waren, hebben zij in rap Maleis hun dankbaarheid voor de goede zorgen niet on der stoelen of banken gesto ken. Hun nieuwe tehuis, dat voor hen in de barakken van 't vroegere concentratiekamp was ingericht, begroetten zij met enthousiasme. De vrou wen droegen hun sarongs en kebaja's, de mannen hadden zich in warme militaire khaki gestoken. Sociale leider van het Am bonese woonoord is jhr. J. Goldman, oud-bestuursambte naar op Ambon. Mevr. Spoor, de weduwe van generaal Spoor, was bij aankomst der gezinnen in Vught aanwezig. De pas-gearriveerde gezin nen zijn uit verschillende In donesische garnizoenen af komstig en uit Soerabaja of Djakarta naar Nederland ver trokken. De zieken zullen uit Amersfoort naar Schattenberg (Westerbork) worden ge bracht. Prins Bernhard. Maandag avond is Prins Bernhard op zijn goodwill-reis door Zuid- Amerika in Montevideo aan gekomen, waar hij werd be groet door hoge autoriteiten. Zaterdag was de Prins met H.M. de Koningin zelf in een regerings-Dakota naar Zürich gevlogen, waar hij overstapte op het lijntoestel van de K.L.M., terwijl de Koningin zich bij de prinsesjes in Sankt Anton voegde. Atoom-energie. President Peron van Argentinië heeft bekend gemaakt dat Argenti nië er in geslaagd is Atoom energie vrij te maken volgens een geheel nieuw procédé. De president verklaarde dat hij de energie slechts wenst toe te passen voor de industriële vooruitgang van zijn land. VOOR ZONDAG 1 APRIL 1951. NAAM ADRES VOETBALUITSLAGEN. Ie Klasse I) Willem IINAC 50 RBCXerxes 24 le Klasse E BrabantiaSittardia 00 2e Klasse B MOC '39—DESK 4—4 internosAlliance 10 3c Klasse B WSCSchijndel 11 MuloBaardwijk 04 4e Klasse C Uno AnimoVlijm. Boys 22 Nooit GedachtHVCH 20 W.S.C.—SCHIJNDEL, 1—1. In een offensief, dat een over weldigende meerderheid van Schijndel en een enorme druk op de WöC-veste opleverde, groeide keeper van AdelDerg tot de beste man van het veld. Omgeven door zijn goed verdedigende achterhoe de bleet hij overeind en de taam van geen 5 van Herpens kon hem doen wankelen. Ue goed leidende v. Geel had reeds voor de rust gezien, dat W. S. C. na de altrap wel een tegen prestatie kon leveren in techniek, maar toch was er nogal eens een Schijndel-been eerder bij de bal. Frans Pulles had al eens de kee per warme handen bezorgd, en zelfs een prima doelpunt gescoord, dat echter afgekeurd werd wegens buitenspelpositie van Piet Blijle- vens. Na een kwartier was het raak. Een flitsende reactie van Jos Blijlevens èn de keurig kop pende Pulles gaf W.S.C. de lei ding, 10. lien hoog tempo van Schijndel was het antwoord, maar de af werking liet nog te wensen over. Een verwoed aanvallend Schijn del zag hun enorm offensief slechts onderbroken door de rust. Maar onverminderd van kracht gingen de Geel-Blauwen na de rust door. En slechts een prima stopperende v. Meeuwen, een fel le Mahieu en een tactvolle aan voerder Brok waren de struikel blokken. Zelfs de keurig combi nerende voorhoedespelers grepen naar hun hoofd, als in laatste in stantie een koelbloedige Adelberg de bal hoog of laag, hard of zacht, klemvast greep. Eerst na 25 mi nuten, toen Adelberg een keihard schot tussen een kluwen spelers had weggeranseld tot buiten het strafschopgebied, kon de Schijn- del-rechtsbinnen hem hoog en hard passeren, 11. Ondanks de felle kreten achter zijn doel, was de tot het einde toe felle Schijndel-aanval niet meer in staat nog eenmaal te scoren. Had W.S.C. in de laatste minu ten gebruik gemaakt van de tech niek van Muskens en Pulles, dan hadden öf Jos óf Piet Blijlevens 'j nog kansen gekregen, om de Schijndel-achterhoede met een felle spurt te verrassen. Nu was het slechts Schijndel dat aanviel en W.S.C. dat verdedigde. Het einde kwam met een pun tenverdeling. SPORTBERICHTEN. BILJART EN. De Fransman Jean Galmiche, die ook in het Wanlwijkse tournooi heeft mee gespeeld, maakte een partij libre in één beurt (500) uit bij de kam pioenschappen in Frankrijk. VOETBAL. Clavan is gis teren weer op het ADO-terrein verschenen. Hij heeft twee maan den in een militaire gevangens ge zeten, omdat hij tegen een serge ant een lelijk woord had gezegd. Wat een misdaad hè WIELRENNEN. - Woutje Wagtmans werd derde in de Bel gische elfstedenronde. Dc 36-ja_ rige Marcel Kint werd winnaar. SCHAKEN. In de twee kamp in Moskou tussen Bronstein en Botwinnik is de eerste zege behaald. Bronstein won in 40 zetten. De vier vorige partijen waren alle remise. Bronstein heeft nu 3 en Botwinnik 2 punten. MULOJuliana 04. Deze, zowel voor de bezet ting van de bovenste als de laatste plaats uiterst belang rijke, match is in een span nende sportieve ontmoeting geëindigd in een verdiende overwinning voor de Waalwij- kers. In het middenveld wo gen de beide teams aardig te gen elkaar op, doch terwijl de thuisclub haar aanvallen lan ceerde via kort spel, opereer den de bezoekers met snelle, open aanvallen die de blauwe verdediging voor moeilijker problemen stelde dan die van de tegenstanders. Nadat het spel aanvankelijk goed tegen elkaar was opgegaan, kwamen de Geel-Zwarten iets in het offensief. Na 16 minuten spe len werd de score geopend. Het was rechtsbinnen Ad v. Tuijl die op 20 meter afstand van het doel de bal in zijn be zit kreeg en hard in de uiter ste hoek schoot; 01. Fel rea geerde de thuisclub hier op. Zij brachten enige malen een bezoek aan v. Os' heiligdom, zonder dat deze echter zijn ge hele kunnen in behoefde te zetten om de gelijkmaker te voorkomen. Baardwijk kreeg zelfs nog kansen om de voor sprong te vergroten. Verande ring in de stand kwam er ech ter in de eerste speelhelft niet meer. Na de hervatting trokken de gasten direct flink van leer. Een vrije trap bracht v. Gel der goed voor doel. De inmid dels voor Aarts ingevallen Kees v. Gelder benutte de kans door de bal in de touwen te werken; 0—2. Mulo, hier door wakker geschud, trachtte de bakens te verzetten. Vlug ging de strijd van doel tot doel, totdat midvoor v. Cor- stanje aan alle onzekerheid met een prima goal een einde maakte. Met de bal aan zijn voet ging hij op de goal af, omspeelde de aanvallende back, vervolgens de uit zijn doel gekomen keeper, om dan beheerst in het verlaten doel te schieten; 03. Ofschoon de thuisclub door bleef werken en Juliana het iets kalmer aan deed, werd ondanks enige corners de achterstand niet verkleind. Even voor tijd kwam de vierde goal. Een verre trap vanuit de halflinie bracht linksbuiten v. Gelder in goede positie. Hij werd ech ter ten val gebracht. Zijn rechtsbuiten Klerx nam de taak over, lokte de keeper uit de goal om dan de bal in het net te deponeren; 04. Zonder spanning kwam het einde en behaalden de Waalwijkers een nuttige goede zege, die hun positie voor een. eventuele be zetting van de eerste plaats weer een stapje nader bracht. Scheidsrechter Dijks uit Eind hoven, die trouwens geen moeilijke taak had, leidde naar ieders genoegen deze fai re kamp, welks uitslag nu voor Mulo het degradatie spook wel heel dicht in haar nabijheid bracht. DAAROM VOOR DE DERDE MAAL R.K.D.V.C.—R.W.B. Met enige verwondering las en zag ik met nog zeer vele anderen in de Echo van het Zuiden van 23 Maart j.l. dat de verslaggever van R.K.D.V.C. geheel van ge dachten veranderd is sinds 't uit komen van hun clubblad de D.V.C.'er van 23 Febr. 1950. Daarin schreef deze toen nog. naar aanleiding van de wedstrijd R.W.B.R.K.D.V.C. de volgen de woorden ,,Ik houd niet van echo's, zij laten maar horen wat anderen, toerekenbaar of niet, voorzeggen en zeggen 't dan dik wijls nog maar gebrekkig na, daarom houd ik ook niet van de Echo uit Waalwijk. Deze keer houdt de schrijver schijnbaar wel van de Echo. Waarom nu juist wel Rekent hij zich thans ook de ontoerekenba- ren 't Is niet te geloven. Enfin, dat is een kwestie die hij voor zichzelf maar moet uitmaken. Eén ding staat echter voor mij wel vast, dat in 't door hem ge plaatste artikel in de Echo van 23 Maart j.l. onder de rubriek sport diverse gebeurtenissen en beschuldigingen met opzet fout en anders zijn weergegeven dan de feiten in werkelijkheid zijn. Eerlijk gesproken heb ik zulk een verdraaiing van feiten nog nooit in de Echo gelezen, daar deze m. i. steeds eerlijk en op recht is met z'n verslagen,, zowel wat sport, toneel of anderszins betreft, om welke reden ik dan ook wèl van de Echo houd. Naar aanleiding van genoemd artikel voel ik mij dan ook ver plicht (niettegenstaande ik nooit geen verslagen maak) als lid van R.W.B., tevens ooggetuige van deze wedstrijd, en die ook de di verse gebeurtenissen op de voet gevolgd heeft, het volgende op te merken. De door u bedoelde bondsoffi- cial-supportcr, tevens lid van R.W.B., waartegen u schijnbaar een zekere wrok koestert (gezien uw uitlatingen over hem na de wedstrijd) heeft nog geen enkele uitwedstrijd en slechts twee thuis wedstrijden van ons 1ste elftal bijgewoond, daar deze zich op voorbeeldige wijze kwijt van zijn taak als leider van een onzer la gere elftallen. De woorden, over deze persoon geschreven, kunnen dan ook gerust als leugens ge brandmerkt worden. Vervolgens was de mentale toestand van onze spelers van dien aard dat zij met de beste voornemens bezield waren, om na een sportieve wedstrijd de overwinning te behalen; ons goed recht. Of dit ook van Drunen ge zegd kan worden, is jullie beter bekend dan ons. Verder zou een speler van R.W.B. tegen een elftalcomm. gezegd hebben dat 't hem niet zou verwonderen als wij met Schal ken moeilijkheden kregen. Dit kan waar zijn vanwege 't feit dat de ze speler vanaf 't binnenkomen in uw gemeente tot vlak bij 't veld is nagejouwd door diverse on sportieve vlegels met woorden als We schoppen je vandaag kapot" en vele andere uitdruk kingen, welke hier niet genoemd kunnen worden, doch die wel ge tuigen van de weinige sportiviteit van uw publiek en waaruit tevens Stationsstraat 86 WAALWIJK VRAAGT

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3