123223 K\ DRUNEN SPRANG-CAPELLE WASPIK SPRANG GAPELLE VLIJMEN RAAMSDONKSVEER RAAMSDONKSVEER GEERTRÜIDENBERG Flinke Vrouwelijke Administratieve kracht. BIOSCOOP-PROGRAMMA DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 MAART 1951 N. V. I.Nederlandsche Schoenenunie BLOCH STIBBE-HOLLANDIA vraagt voor spoedige indiensttreding Liefst met Mulo diploma* Knoop het King's Cross is meer waard dan ze kost!" still making friends pffiLMBsnaa TONEELUITVOERING R.K.J.B. Voor een overbezette zaal gaf de R.K.J.B. afd. Drunen in sa menwerking met de Boerinnen- bond op 2e Paasdag t.b.v. Kath. Gezinszorg een uitvoeiing. Men voerde deze avond weer op net blijspel „De verkochte bruid", waarmede men met Vastenavond zoveel succes oogstte. Ook deze avond werd een waar succes, zo wel voor de toneelclub als voor Kath. Gezinszorg, waaraan pl.m. 170.— kon worden afgedragen. JACHTRIT. Door de Kon. Jachtvereniging is voor Zaterdag 31 Maart een Jachtrit georganiseerd, die ech ter, in tegenstelling met hetgeen reeds eerder door ons werd be richt, niet speciaal in de Drunen- se Duinen zal plaats vinden. De start ligt bij de Molen ach ter Nieuwkuijk en verder loopt 't parcours over Giersbergen, ter wijl de finish in Cromvoir: ligt. Het is een uitgebreid parcours, dat slechts gedeeltelijk over Dru- nens grondgebied loopt. EEN EXCURSIE. 't Was een zeer gemêleerd ge zelschap, dat Woensdagmorgen in twee Kras-bussen naar het Zui den trok om de theorie van de heer J. Tuerlings, in twee Pluim veecursussen gehoord, in de prak tijk bewezen te zien op de be- kedste bedrijven van deze tak van veeteelt. Het Noorse weer kon de goede stemming, die onder het gezelschap leefde, niet bederven, zelfs de fikse sneeuwbuien, die het bezoek op het fokstaton van de C.R.E. te Horst geruimen tijd ophielden, werden voor lief ge nomen. Het was niet gemakkelijk geweest hier toegang te krijgen, doch de oude relaties van de heer Tuerlings met directeur v. Stra tum opende de poorten van dit enig bedrijf in Nederland, waar alles wat de pluimveeteelt raakt, zaakkundig aan de praktijk wordt getoetst. Van Horst ging het naar de Coöperatieve Eiermijn met de koelhuizen van de Roermondse en Venlose Eiermijn en de Zuidelij ke Zuivelcentrale. Hier zagen de bezoekers welke enorme zorgen er aan besteed worden om het product van de kip als eerste klas waar op de tafel van de consu ment te krijgen. De herhaalde waarschuwingen van de eierinza- melaars om alleen en uitsluitend vers en zindelijk goed te leveren, worden hier door de nauwgezette controle van eigen personeel en rijkscontrole als niet overbodig bewezen. Vooral ook de machti ge inrichting van het koelhuis had de belangstelling van het gezel schap. Op de terugtocht werd nog even een kijkje genomen op de grote boerderij van Jan van den Heuvel in Deurne, een joviale baas met een goed ingericht be drijf, dat voor iedereen ter be zichtiging open staat. Toen de donkerte al te ver gevorderd was, werd nog even aangewipt bij Verineulen's Timmerbedrijf in Mill, waar de hokkenbouw van degenen onder de cursisten, die hiervoor interesse hadden, beke ken werd. Op de Reek werd nog even gestopt en woorden van dank gebracht aan de cursuslei der, waarbij deze nog een stoffe lijk blijk van waardering voor z'n bemoeiingen mocht ontvangen. A.s. Maandag zal met de her halingscursus worden begonnen, waarna het eindexamen zal plaats hebben. Deze herhalingscursus geldt tevens ook voor de leden, wier diploma dit jaar verloopt en dat zal moeten worden verlengd. COLLECTE LEGER DES HEILS. A.s. Maandag 2 April zal het Leger des Heils in deze gemeente collecteren voor de instandhou ding van zijn werkgeestelijke en maatschappelijke nood te le nigen. In het comité van aanbe veling voor deze collecte hebben zitting genomen burgemeester A. Smit, notaris en mevrouw J. Wa- verijn-Hollestelle, ds. en mevrouw C. Streefkerk-Somer, ds. en me- Sprangers, althoorn, Arend Ro- senbrand, althoorn en Corrie Spuijbroek, corhoorn. WIT-Z WART-NIEU WS. Op eigen terrein speelt het le elftal van de voetbalvereniging Wit-Zwart a.s. Zondag haar voorlaatste thuiswedstrijd en wel tegen Gudok 2 uit Tilburg. MAANDMARKT. Vanaf Zaterdag 21 April zal op de derde Zaterdag van iedere maand in deze gemeente een maandrnarkt worden gehouden voor groenten, aardappelen, fruit, bloemen, textiel, galanterieën, boter, kaas, eieren, pluimvee, wild, vis, carkens en verder alle ongeregelde goederen. De eerste markt zal om 9 uur 's mo- gens officiëel worden gtt>- pend. Er zullen ruim 50 markt kooplieden .aanwezig zijn. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. vrouw M. J. Mulder-Andringa, d$. C. de Kruik, dr. en mevrouw A. Winkelman-Mulder, dr. en mevrouw Winterterp-Koedi'k. dr. en mevroifw J. L. Gerlach-Huis- kens, de heer B. J. Elsman, hoofd van de landbouw- en huishoud school, de heer J. Huisman, pre sident-kerkvoogd, de heer J. G. Addink. directeur van de Coöp. Zuivel- en Melkfabriek. Er zullen foldertjes verspreid worden, waarin aanschouwelijk wordt voorgesteld hoeveel sociaal werk het Leger des Heils ver richt. GESLAAGD. Voor het examen instructeur slaagde aan de politieschool te Nistelrode, wachtmeester M. Ten Ham, alhier. HERINNERINGSKRUIS. A.s. Vrijdagavond zal ten ge meentehuize van Sprang-Capelle door Burgemeester Smit de uit reiking plaats hebben van het ereteken voor Orde en Vrede aan een aantal oud-militairen uit Indonesië, uit onze gemeente. OUDE MUNT. Het zoontje van Dr. Winkel man alhier vond dezer dagen in de omgespitte tuin een nog volko men gaaf oud Nederlands munt stuk met het jaartal 1702. Zeker een zeldzaamheid. SOLISTEN CONCOURS. Het solisten-concours vanwege de Chr. Gem. Zangvereniging te 's-Gravemoer,dat om bijzondere reden 2e Paasdag alhier in het gebouw van de Chr. Volksbond werd gehouden en a.s. Zaterdag- raiddag zal worden voortgezet, zal des avonds worden besloten met een concert, waaraan zullen mede werken de Chr. Gem. Zangver eniging Looft den Heer, alhier, en het Chr. Dameskoor Soli Deo Gloria en 't Fanfarecorps Cres cendo uit 's-Gravemoer, alle on der directie van de heer P. Christ. ONDERSCHEIDINGEN. Zaterdagavond 24 Maart had ten gemeentehuize de uitreiking plaats van onderscheidingsteke nen, verleend door de minister van oorlog aan de heren L. Bruur- mijn, N, P. v. Esdonk, A. S. Ki_ vits, C. J. de Vaan, wonende te Vlijmen en J. L. Siegers te Haar steeg, wegens hun goede diensten aan het vaderland in moclijke ja ren verleend. Burgemeester van Hout reikte de ordetekenen voor Orde en Vrede uit, benevens de ministeriële beschikkingen. Hij wenste de heren geluk en sprak de hoop uit, dat lange jaren het ordeteken hun borst zou mogen sieren. WAT GEVONDEN EN VERLOREN WERD. Bij de Opperwachtmeester- Groepscommandant van de Rijks politie groep Sprang-Capelle zijn inlichtingen verkrijgbaar omtrent de navolgende gevonden en ver loren voorwerpen. Gevondeneen voederzak voor een paard en een roeiboot. Verloren: Een geldbedrag groot 30.en een dameshandtas met inhoud. BOTSING. Op de hoek van de Raadhuis straat reed een luxe wagen, die de bocht te ruim nam, tegen een uit de richting Capelle komende BBA-bus. Gelukkig hadden beide wagens een geringe snelheid, zodat er slechts lichte schade ontstond. De politie maakte proces-verbaal op. BENOEMING. In de vacature Sperber is als onderwijzer aan de R.K. Jongens school de heer C. van Dongen te Raamsdonksveer benoemd. De heer Sperber moet, zoals bekend, in militaire dienst. GEREPATRIËERD. Wederom keerden een drietal soldaten uit Indonesië terug in hun woonplaats. Met de „Nelly" kwamen thuis Jos Knaapen, G. de Ruijter en W. Kamp. De buurtbewoners waren weer actief geweest met de versiering, ter wijl hun diverse cadeaux werden aangeboden. De „Schorre Fan- ten" brachten hen 's avonds een serenade. Ook de Kon. Harmonie De Eendracht bracht een muzika le hulde aan W. Kamp, die lid is van deze vereniging. MOOIE VERBETERING. Ook uit cultureel oogpunt be keken, kan onze gemeente thans trots zijn op een nieuwe zaak. De bekende boek- en kantoor boekhandel van de heer v. Bavel heeft thans een pand betrokken op het kruispunt, dat aan de mo dernste eisen voldoet. Het is zeer keurig geoutilleerd en een schat van boeken in elke soort ligt hier voor het oog van de meest ver wende koper. Het is voor onze inwoners van zeer groot belang, dat zij voortaan hier terecht kun nen voor al bun inkopen op dit gebied en dus niet meer aange wezen zijn op buiten de gemeente wat voorheen dikwijls het geval was. PRIJZENCOMMISSIE. OUD-PREDIKANT ONTVING BEROEP Ds. H. K. v. Wingerden, eer tijds predikant te dezer plaatse, thans te Kockengen, ontving een beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Westbroek. DEELNAME SOLISTENCONCOURS. Aan het a.s. Zaterdagmiddag voort te zetten vocaal- en instru mentaal solistenconcours ter ge legenheid van het eerste lustrum van 's-Gravemocr's Chr. Kinder koor, zal een viertal aspirantle den van onze muziekvereniging Kunst na Arbeid in de Jeugdaf deling deelnemen, t.w. Hansje Spuijbroek, althoorn, Tonnie De prijzencommissie, dié enige jaren geleden werd benoemd, heeft besloten om Woensdagavond om de veertien dagen zit'ing te hou den op het gemeentehuis. Tussen half acht en half negen kan men er terecht voor het verkrijgen van inlichtingen. De eerste zitting wordt gehouden Woensdag 4 April a.s. K. J. M. V. Dertien nieuwe leden werden op tweede Paasdag voor de K.J. M.V. aangenomen. Aalmoezenier v. Schuffelen leidde de plechtige aflegging van de gelofte, nadat de aspirantleden zich door een Avondwake op Eerste Paasdag op dit plechtige moment hadden voorbereid. Tot de genodigden behoorden Pastoor van der Wee, burgemeester Bianchi en vele vooraanstaanden van de R.K. Middenstand alhier. e mALWYK ZONDAGSDIENST 1 April 1951. Arts: Dr. Langemeijer. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 1 April 1951. 10 uur. Ds. C. J. P. Mackaay. NELLY. Zangspel in 3 bedrijven. Zoals we beloofd .hebben geven wij hieronder 'een be knopte samenvatting van de inhoud van het zangspel in 3 bedrijven „Nelly", dat Zondag 8 en Maandag 9 April a.s. door het Gemengd Koor „Tot Bloei der Toonkunst" te v.m. Baard wijk zal worden opgevoerd. Het eerste bedrijf speelt in 1793 en verplaatst ons in een Zeeuws vissersdorp waar de mannen met hun vistuig op 't strand aan de arbeid zijn. Er is storm op til en vissers en vissersvrouwen turen angstig in zee, bevreesd voor het lot van hun dierbaren. Als men een schip in nood ontdekt, wordt in allerijl een reddings boot bemand. Vrouw Verhoef verkeert in angstige spanning over 't lot van haar man die op zee in groot gevaar verkeert. Hij komt echter behouden aan land. Hij vertelt dat hij een Engels schip heeft zien ver gaan. Een klein meisje dat door de jongen Geert met groot levensgevaar uit de gol ven gered werd, was de enige opvarende die de schipbreuk overleefde. Verhoef en zijn vrouw be sluiten het geredde meisje, dat. zij Nelly noemen, tot zich te nemen en het tegelijk met hun zoontje Floris als eigen kind op te voeden. In het 2e bedrijf, dat in 1811 speelt, zien we Nelly als vol wassen meisje terug. Het is juist de jaardag van haar red ding die gewoonlijk feestelijk door de familie en de dorpe lingen herdacht wordt. Floris is de eerste die haar komt ge lukwensen en het blijkt dat beiden een oprechte liefde voor elkaar koesteren. Schip per Verhoef aarzelt nog steeds zijn toestemming voor hun verloving te geven. Hij staat op het punt zijn laatste zee reis te ondernemen en zal bij zijn thuiskomst zijn beslissing meedelen. Maar ook Geert, die 18 jaar geleden Nelly uit zee redde, blijkt verliefd op haar te zijn en is diep teleurgesteld als hij van haar verneemt dat haar hart niet meer vrij is. Zij zul len steeds vrienden blijven, maar nooit zal Geert nog een ander kunnen beminnen. Tijdens de feestelijke vie ring van de jaardag wordt bij proclamatie bekend gemaakt dat alle 22-jarige jongelingen bij het leger van Napoleon moeten worden ingelijfd. Ook Floris hoort daarbij. In het 3e bedrijf zijn we ge tuige van de diepe verslagen heid in het gezin Verhoef. Va der Verhoef had reeds lang thuis moeten zijn en men neemt aan dat hij op zijn laat ste reis met zijn schip is vér gaan. Thans moet Nelly haar geliefde en moeder Verhoef haar enige zoon naar het slag veld zien vertrekken. Tijdens dit voor Floris en de beide vrouwen zo droeve afscheid, verschijnt Verhoef ten tonele. Hij heeft inderdaad schipbreuk geleden, maar werd gered en kwam in Enge land terecht. Daar deed hij met succes nasporingen naar Nelly's vader, die een rijke lord bleek te zijn en die thans met hem is meegekomen. Ontroerend is het weerzien in de familie Verhoef en blij de de ontmoeting tussen Nelly en haar vader, die zijn volle goedkeuring hecht aan haar verloving met Floris. Maar allen worden weer tot de droeve werkelijkheid te ruggeroepen als een officier verschijnt om Floris te arres teren. die zich niet op tijd ge meld heeft voor het leger. In deze pijnlijke situatie komt onverwacht uitkomst als Geert uit de kring der dorne- lingen naar voren treedt. Hij "1 als plaatsvervanger voor Floris in het leger gaan. Zijn liefde voor Nelly drijft hem tot dit offer, waarmede hij voor haar een gelukkige toe komst met Floris mogelijk wil maken. HEEMKUNDE. Op 13 April a.s. zal de heer Ir. H. M. Buskens, hoofd van de Planologische Dienst in de provincie Noord-Brabant om 8 uur in Hotel Verwiel alhier een causerie houden over de planologische ontwikkeling van het Brabantse landschap, voor het gehoor van de Ver eniging voor Heemkunde Langstraat en Land van Heus- den en Altena. De spreker zal voornamelijk het gebied be handelen dat door de boven genoemde vereniging wordt bestreken. De ligging en het karakter van dit gebied opent zeer zeker de mogelijkheid tot een interessante beschouwing. De toegang zal, naar wij vernemen, ook voor niet-leden vrij zijn, zodat iedereen van deze spreekbeurt kennis zal kunnen nemen. Velen zal het belang en de betekenis van de toegepaste planologie immers niet duidelijk zijn. Ook onze lezers kunnen wij de caustrie van Ir. Buskens ten zeerste aanbevelen. De Rijks Planolo gische Dienst met zijn provin ciale organen is een instituut dat gestadig aan belang wint, naarmate men er zich meer van bewust wordt dat een zo zuinig mogelijk gebruik van ruimte moet gemaakt worden. Het uitstekende in de Noord- duins Wetenschappelijke reeks verschenen boekje „Planolo gie" van Ir. Eakker Schutt, kan de geïnteresseerden tevo ren in de stof oriënteren. Voor de verdere inwijding hebben wij voldoende vertrouwen in de deskundigheid van de spre ker. PAAS-ACTIE V.K.A.J. De V.K.A.J., afdeling Baard wijk, heeft Donderdag 22 Mrt i.l. een Paas-actie voor de zie ken dezer parochie georgani seerd. Met medewerking van aalmoezenier en leden is deze Paas-actie ten volle geslaagd. Er werden in totaal 36 Paas- manden met fruit en levens middelen klaargemaakt. Deze werden vervolgens bezorgd bij de zieken. Bij deze danken wij de mil de povers voor de volle mede werking die zij hieraan ver leend hebben, de heer v. Bla- del voor de Paas-manden wel ke hij hiervoor gratis beschik baar stelde. De V.K.A.J. heeft ook hier weer laten zien dat een der gelijke actie door samenwer king kan slagen. LIEDERTAFEL „OEFENING en VERMAAK". Zoals wij al gemeld hebben komt Zondag 8 April Nieu wen hagens Mannenkoor in Waalwijk een tegenbezoek brengen. Het geeft dan samen met de Liedertafel „Oefening en Vermaak" een groot vocaal concert in de Gildenbond. „Nieuwenhagens Mannen koor" wordt gedirigeerd door de heer H. Römkes, „Oefening en Vermaak" door de heer F. Wilmont. Als solisten werken mee de dames Nel Dupont en Jettie 'de Kort en de heren P. Dingelhoff, Jos Schoonder- mark, L. van Oudheusden en H. Vesters. Als begeleider heeft men eindelijk de heer Joh. Verhoeven gevonden, die wij veel te weinig op onze Waalwijkse podia zien. De gastvrouwe opent na tuurlijk het programma met het Limburgs Volkslied en voert verder werken uit van Albert de Klerk, Rossini, Mo zart,-Verdi, M. von Weinzierl. Nieuwenhagens Mannenkoor zingt werken van Palestrïna, Neumann, Janaceck, Hulle- broek, Willem Andriessen, Schulke, Brands Buys en Hen- nig. Waalwijk neemt dus in hoofdzaak het bel canto voor zijn .rekening,, „terwijl Nieu- wenhagen oude en nieuwe werken speciaal voor mannen koor uitvoert. Dit levert een rijk gevariëerd programma op, dat liefhebbers van beide genres enkele aangename uren zal verschaffen. Nadere mededelingen over dit concert volgen nog. AGENDA. Repetitie dames en heren der Liedertafel Oefening en Vermaak op Zondag 1 April in De Twee Kolommen. 40-JARIG JUBILEUM BIJ TIMTUR. Koninklijke onderscheiding voor W. Bakkeren. In de al indrukwekkende rij jubilea bij Timtur verscheen Woensdag wel een bijzonder. Toen was n.l. de heer W. Bak keren, chef van de onderwerk- afdeling, veertig jaar in het bedrijf werkzaam. Om half 12 verzamelden zich directie en personeel in de fabriek om de jubilaris met zijn echtgenote te huldigen. Het eerst nam de directeur, de heer J. Klijberg, 't woord. Met genoegen huldigde hij de heer Bakkeren ter gelegen heid van zijn 40-jarig jubi leum, omdat hij deze buide verdiend had. In 1911 in het bedrijf gekomen, had de jubi laris de hele opbloei van Tim tur meegemaakt en er een groot aandeel in gehad. Op de eerste nlaats was hij een pri ma vakman, één van de ei genschappen waardoor hij de hoogste positie heeft gekregen direct onder de bédrijfslëj-" ding. Bovendien noemde dhr. Klijberg hem 'n prettig mens, zowel voor degenen die onder hem, als voor degenen die bo ven hem staan. Het verheug de hem zeer dat dé heer Bak keren nog een jaar of zeven in het bedrijf werkzaam zou kunnen zijn en hij hoopte dat hij die in gezondheid zou kun nen doorbrengen om -daarna 'no'g 'ange "ffti'ëïi van een wel verdiend pensioen te kunnen genieten. Als huldeblijk ovei'handigde de directeur aan de jubilaris- vervolgens de gouden ere medaille, terwijl hij mevr. Bakkeren bloemen aanbood De heer Hoevenaars sprak namens hen die 25 en meer iaren aan de zaak waren ver bonden. Hij had steeds pret tige ervaringen mot de jubi laris gehad en hij feliciteerde hem met zijn jubileum. Als geschenk bood hij een rust stoel aan. De heer v. Riel feliciteerde namens de chefs met dank voor de prettige samenwer king en overhandigde een wandbord. De heer v. d. Gouw, lid van de fabriekscommissie, sorak uit naam van de arbeiders. Ook hij dankte voor de pret tige verstandhouding die er bestond en deed zijn felicita tie vergezeld gaan van een schilderstuk. De heer Vink tenslotte sprak namens het bestuur van het Ziekenfonds, waarvan de ju bilaris voorzitter is. Ieder vo- geltie zingt zoals het gebekt is, zei de heer Vink en een vink heeft dus ook zijn eigen manier. In een geestige toe spraak bood hij een kistie si- paren aan, dë vele goede ei genschappen van de heer Bak keren roemend en hem het beste toewensend. Deze zelf kon niet veel meer zeggen, maar rijt was duidelijk genoeg om zijn dankbaarheid uit te drukken. Om precies 12 uur trad de burgemeester binnen, die ver klaarde het erg prettig te vin den zijn aandeel te mogen leveren in de feestvreugde bij Timtur. De jubilaris noemde hij één van de grote steunpun ten van Timtur door zijn ar beidzaamheid, activiteit en liefde voor zijn werk. Dit ver heugde hem als burgemeester des te meer, omdat „Timtur een bedrijf is dat er zijn mag en nationaal en internationaal een goede naam heeft". De heer Bakkeren, als „broekje" gekomen, had de zaak mee tot ontwikkeling gebracht en was een vertrouwensman gewor den De burgemeester felici teerde hem daarmee en be trok in deze felicitatie ook mevr. Bakkeren, benevens de directie. Hij wist wat dit ju bileum voor de heer Klijberg betekende en hij zag in een veertigjarige dienst het bewijs dat de verhouding tot weder zijds genoegen was geweest. Op initiatief van de directie had de burgemeester H.M. de Koningin verzocht dhr. Bak keren te onderscheiden en aangezien dit was toegestaan, spelde hij de jubilaris per soonlijk de zilveren medaille 1 op. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Daarna zongen allen gezamenlijk het Wilhelmus. Zowel de jubilaris als de heer Klijberg dankten de burgemeester voor zijn be moeienis. Ter gelegenheid van dit bij zondere jubileum zullen die genen van het personeel die langer dan 25 jaar in dienst zijn, op Hemelvaartsdag een uitstapje maken. JAARMARKT. Ondanks sneeuw en kou was de jaarmarkt druk be zocht door standhouders en ook de kopers hadden zich niet al te zeer laten afschrikken. In April krijgen we weer twee „grote markten", de eerste op 12 April. Wij zullen, zoals vroeger gebruikelijk was, de markten weer gere geld in ons blad aankondigen in 't nummer vóór de markt, ten gerieve van de standhou ders en de bezoekers van bin nen en buiten de gemeente. ONDERLINGE CROSS-COUNTRY. De Waalwijkse ruitervereni- ging „Rossinant" heeft voor Zaterdag 'n onderlinge cross country georganiseerd voor de Waalwijkse ruiters. Het par cours ligt in de omgeving van de Kaatsheuvelse Ijsbaan. De start vindt om 3 uur plaats. GROTE BRAND IN BAARDWIJK. Deel van vee omgekomen. Woensdagmiddag om om streeks 3 uur brak er brand uit in de schuur van de boer derij van de familie v. Woen- sel. Het vuur greep buitenge woon snel om zich heen, aan gewakkerd door de sterke wind. De brandweer was zeer snel ter plaatse, doch toen stond de stal en ook de schuur al in lichtelaaie. Onmiddellijk werd met vier stralen de vuur haard bestreden, maar de brand was zo hevig dat de in boedel van de schuur niet ge red kon worden. Van het vee konden slechts twee koeien worden gered, waarvan er één ernstige huidwonden had op gelopen en later is afgemaakt. De andere negen kwamen in de vlammen om. Het paard en i. in t Het wachten is nog op en kele onderdelen, die men tij dig hoopt te ontvangen. MUSIS SACRUM. De film „Niet Gewenst", die hier van Vrijdag tot en met Zondag draait, behandelt het probleem van de onge huwde moeder. Een meisje uit een goed millieu komt in aan raking met een concertpianist die haar verleidt en haar later in de steek laat. Niet wetend wat te doen, komt ze in een tehuis terecht waar ze een kind ter wereld brengt. Ze staat het af omdat ze het niet kan verzorgen. Daar ze echter steeds meer wroeging krijgt neemt ze uit wanhoop een an der kind weg en wordt voor de rechter gebracht. Ze wordt vrij gesproken, doch ze wil een einde aan haar leven ma ken. Een jongeman die van haar houdt, redt haar echter op het nippertje. Toegang 18 jaar. Een heel luchtig verhaal is de film „Taxi, mijnheer?" Van de familie v. Woensel pTwee taxi-ondernemers heb- was gelukkig in de wei. I ben samen twee taxi's, waar- Uit de schuur is niets gered I van één zonder motor. Door kunnen worden. Gelukkig kon"' echter een misdadiger in han- iet woonhuis wel worden- be houden. De huisraad was vei ligheidshalve al, met behulp van omwonenden, bij buren binnengebracht. Om ongeveer half vier was het achterhuis geheel uitge brand. De heer v. Woensel was weliswaar verzekerd, maar de c hade aan zijn bedrijf is bui tengewoon groot. Burgemeester Lambooy was op het terrein van de brand aanwezig en heeft zelf nog meegeholpen het verkeer te regelen. Naar ons werd meegedeeld is de brandweer onderweg op gehouden door een bus, die niet voldoende ruimte ver leende om de auto door te la ten. niettegenstaande de loei ende sirene. ONGEVAL. Mevr. Treffers-Simons al hier werd in Den Bosch door een militaire truck aangere den en moest met drie ge kneusde ribben in het Zieken. nuis aldaar worden opgeno men. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Franciscus L., zv. L. M. Damen-Waelepoel Lambertus W. H., zv. A. L. Hendriks-v. d. Heuvel Ma ria A. J., dv. P. de Haan-Ab- stiens Lucia J. M., dv. W. J. v. d. Hoven-v. Bokhoven Maria G. C., dv. M. L. de Bruine-Schapendonk Mar- garetha M., dv. A. P. v. Wees- uranas Ida J. J., dv. P. G. M. Bertels-Fens Johanna H. A. A.-, dv. A. P. Vermeer- Robben Cornelia M. J., dv. P. Lodenstijn-de Seijn. Overleden: Petroneila Pul len 74 j., echtg. van R. v. d. Heijden Cornelia P. van Hest 71 j., echtg. van Th. G. de Peffer. Huvv.-aangiften: G. A. de Louw 26 j. en A. de Haan 24 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: H. Suk 3D j. en C. Pol 23 j., beiden te Waalwijk P. M. C. F. v. d. Mierden 20 j. te Loonopzand en J. P. de Haan 21 j. te Waalwijk J. B. M. v. d. Hoven 28 j. te Loonopzand en P. M. den Teu- ling 28 j. te Waalwijk A. J. Briaire 31 j. te Geertruiden- berg en W. M. den Teuling 28 j. te Waalwijk. Ingekomen: J. L. v. Boven en echtg. van Tilburg H. J. L. Beltjens en echtg. van In donesië P. G. Wollendorf van Drunen C. v. Helvoirt van Amsterdam. Vertrokken: J. Faro naar Sprang-Capelle L. J. van Mier naar Tilburg M. J. v. Boekei naar Rotterdam. BRUG LIJNSHEIKE TE TILBURG Vermoedelijk 7 April open. Zeer binnenkort zal de Lijns- heikese brug in Tilburg klaar komen. Wij vernemen dat de brug vermoedelijk op 7 April voor het verkeer zal worden opengesteld. Hiermee zal dan aan een buitengewoon onaan gename toestand een einde zijn gekomen. Een jaar lang moest al het verkeer uit de Langstraat, Kaatsheuvel, Loon op Zand e.o. een stuk omrij den. den van de politie te snelen, •kunnen ze een wagennark van 600 wagens aanschaffen. Maar dan beginnen de huiselijke moeilijkheden pas, die niet dan met veel krachtsvertoon en met een formidabele slot- stoot van vrouwlief op man lief oogelost kunnen worden. Voor mensen die willen lachen en 14 jaar zijn, op Maandag ,en Woensdag. LUXOR-THEATER. Hier kan men van Vrijdag ♦o* Pn met Zondag naar „Die Fledermaus" gaan kiiken. De directeur van het Stadtheater, die verkleed als vleermuis naar pen bal is geweest, wordt 's nachts op een bank in het stadspark achtergelaten en moet een naar uur in de ge vangenis doorbrengen. De ge legenheid tot wraak wordt hem echter gauw geboden en die is zo zoet dat er biina stukken van komen. Alles wordt evenwel ten goede ge keerd; hoe, kan gaan bekijken wie 18 jaar is. „Das Madchen Christine", de film die Maandag en Woensdag draait, is een ver haal uit de dertig-jarige oor log. Tn een klooster dat bezet wordt, vindt men een jonden 'lip later een verkleed meisje blijkt te zijn. Dit meisje komt in het leger en klimt op tot luitenant. Als ze in een duel haar commandant, op wie ze eerst verliefd was maar die zich later van een minder fraaie zijde lipt kennen, heeft gedood, wordt ze voor de rechter gedaagd, schuldig ver klaard, maar ontkomt aan de uitvoering van het vonnis. Ook voor deze film moet men minstens 18 jaar zijn. KNOKPARTIJ BIJ VOETBAL WEDSTRIJD EIST 21 GEWONDEN. In Bari kon een voetbalwed strijd tussen een ploeg, bestaande uit spoorwegmannen en een plaat selijk team niet uitgespeeld wor den omdat het publiek zich er in de tweede helft mee bemoeide. De toeschouwers hadden 't vermoe den dat de scheidsrechter sterk de bezoekende ploeg bevoordeelde en dat er zelfs een soort van af spraak tussen de spoorwegman nen en de scheidsrechter bestond. Het publiek greep stenen, flessen en aile voorwerpen, welke men maar bij de hand had en joeg de gasten, alsmede de scheidsrechter van het veld. De spoorwegman nen zochten een goed heenkomen in de kleedkamer, maar het op gewonden publiek brak de deur van de kleedkamer open en er ontstond een formele vechtpartij. Een van de spelers van de spoorwegmannen had verscheide ne ribben gebroken. De trainer van hun team had een hersen schudding, zeven andere leden van de ploeg, de aanvoerder in- begrpen, moesten zich onder me dische behandeling stellen. Twaalf stedelingen van Bari werden naar het ziekenhuis over gebracht, want ook zij hadden bij de vechtpartij en het optreden van de politie verwondigen opge lopen. In totaal werden dus 21 personen gewond.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2