TflffiALWYK DE LANGSTRAAT Waalwijkse en Langstraatse Courant W.TIMMERMANS ZONEN Alle Bankzaken. Alle Assurantiën. HEUSDEN VLIJMEN Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K I De draad van Ariadne Oriëntatierit Automobielclub ,,De Langstraat" MAANDAG 2 APRIL 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHD m HET ZUIDEN OPGERICHT 1878. BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 74e JAARGANG No. 27. Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". VOOR DE KERK VAN SALATIGA. Ter ere van St. Joseph 20.- voor de kerk van Salatiga A. H., Waalwijk f 20. (Hoewel de inschrijving ge sloten was, hebben we deze bijdrage nog gaarne geaccep teerd en naar 't goede adres opgezonden. Red.) GEEN SCHOENENBEURS IN 1951. Naar wij vernemen zal de afzonderlijke Schoenenbeurs voor de schoen- en lederin dustrie, die dit jaar voor het eerst in het Jaarbeursgebouw zou worden gehouden, niet doorgaan. Na de lederfabri kanten heeft ook de federatie van schoenfabrikanten beslo ten haar medewerking daar aan niet te verlenen. SPREEKUUR INSPECTIE L.O. Op Woensdag a.s. 4 April vervalt het gewone spreek uur van de inspectie van het Lager Onderwijs. DE EERW. ZUSTERS VAN O. L. VROUW VAN HET H. HART 40 JAAR IN WAALWIJK. Vrijdag 30 Maart herdach ten de Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart de dag dat zij voor veertig jaar zich vanuit Frankrijk hier in Waalwijk kwamen vestigen. Dit „jubileum" is in alle be scheidenheid gevierd. Toch is van vele zijden belangstelling getoond, o.a. van het Wit-Gele Kruis, Rode Kruis, Burgerlijk Armbestuur en Elisabethsver- eniging. Verschillende straten in de parochie: Eerste Zeine West, 2e Crispijnstraat, Burg. Smee- lelaan, Dr. Ringersstraat en Eerste Zeine Oost en de oud- patronaatsleden (nu meest moeders van flinke gezin nen) hadden onder elkaar ge collecteerd en boden gesloten enveloppen met inhoud aan, als gaven voor banken in de kapel, terwijl nog verschillen de bloemstukken en persoon lijke giften niet ontbraken. Pater Overste van Kaatsheu vel met "Pater v. d. Hogenhof en de Weleerw. Heer P. Ras, kapelaan, kwamen hun wen sen aanbieden. Ook de Edel achtbare Heer Lambooy, bur gemeester van Waalwijk, kwam persoonlijk de Zusters zijn sympathie betuigen, voor al voor hun werk van de zie kenverpleging. De Provincia le Overste der Zusters, Moe der Antonita, die met haar staf voor deze gelegenheid naar Waalwijk was gekomen, (Waalwijk was het eerste huis van de Nederlandse provin cie) stelde dit bezoek en de vele blijken van belangstel ling op hoge prijs. De Zusters hebben daaruit kunnen opma ken hoe Waalwijk haar werk waardeert en dat is voor haar een aanmoediging om op de ingeslagen weg voort te gaan. Het zij ons vergund de Eer waarde Zusters van St. An- tonius onze hartelijke geluk wensen aan te bieden bij dit jubileum en openlijk dank te brengen voor wat zij voor die parochie doen in het onder wijs en opvoeding in z'n vele aspecten, maar vooral wat ze voor geheel Waalwijk beteke nen als ziekenverpleegsters; de wijze waarop zij dag en nacht dit werk van naasten liefde om Gods wil uitoefenen is boven alle lof verheven en heeft dan ook de grootste waardering en dankbaarheid van geheel Waalwijk, waar van wij bij deze gelegenheid gaarne in ons blad getuigen. RESULTATEN BEVOLKINGSONDERZOEK T.B.C. De Fabrikantenkring Lang straat deelt thans de resulta ten mee van het bevolkings onderzoek in Waalwijk. Onderzocht werden 8979 personen, waarvan 8840 op Röntgenfilms gecontroleerd, en 139 alleen doorgelicht. Actieve t.b.c.: 12 personen, t.w. mnl. vrl. 10 t/m 19 jaar 1 20 t/m 29 jaar 2 30 t/m 39 jaar 2 2 40 t/m 49 jaar 1 50 t/m 59 jaar 2 6o jaar en ouder 2 7 5 Dubieus actieve t.b.c.: 22 personen, waarvan 16 m. en 6 vr. Inactieve t.b.c.: 282 personen, waarvan 150 m. en 132 vr. Hartafwijkingen: goedaardig 8 hartziekten 20 Kanker: goedaardige tumor in de borstholte 3 personen, waar van 1 m. en 2 vr. Gevaarlijke tumor (long kanker): 2 personen, waar van 1 m. en 1 vr. Dr. Perridon kwalificeerde deze resultaten als „bevredi gend". De werkelijke kosten van 't onderzoek hebben bedragen 12.321.24. Hiervan is betaald door be drijven, aangesloten bij de Fabrikantenkring 2.626. door de bevolking 5.622.50 en door de gemeente Waalwijk 4.072.74 12.321.24 Intussen is ook het onder zoek in de gemeente Vlijmen beëindigd; de resultaten hier van zijn echter nog niet be kend. Wat Kaatsheuvel betreft, zijn de voorbereidingen nu zo ver gevorderd, dat aldaar het onderzoek eind April zal kun nen aanvangen. 5 MEI. Het ligt niet in de bedoe ling van de leden van de Fa brikantenkring 5 Mei (Zater dag) vrijaf te geven. VERGADERING KYNO- LOGENCLUB WAALWIJK EN OMSTREKEN. Het was wel een beetje la ter geworden voor de Kyno- logenclub aan het vergaderen ging, maar dat was blijkbaar geen bezwaar om een aange name en enthousiaste bijeen komst te houden. De voorzitter, de heer Ver hoeven, opende de vergade ring en riep de leden een har telijk welkom toe. De secretaris, de heer H. v. d. Pol, las vervolgens de notulen van de vorige verga dering voor, die ongewijzigd werden gearresteerd. Vervolgens werden diverse ingekomen stukken bespro ken. Van de kynologenclub Leerdam was een schrijven binnengekomen waarin werd meegedeeld dat de honden, die de Waalwijkse club inge zonden had voor de clubmatch van 2e Kerstdag j.l., 't beste materiaal van de hele match was geweest. Ongetwijfeld 'n buitengewoon compliment voor de Waalwijkse kynolo gen. De heer P. Mombers hield hierna een enthousiast betoog over de jachthond. Hij fcei o.a. dat het zo jammer was dat de jagers in vele gevallen er zich te weinig voor interes seerden dat hun hond inder daad een goede was. Wanneer men jaagt met een goede en afgerichte hond, is het genoe gen van de jacht des te gro ter. Van zijn kant zou hij al les in het werk stellen om meer interesse voor de hon den te kweken. De voorzitter dankte voor deze uiteenzetting en maakte meteen een grappige vergis sing: Wij interesseren ons na tuurlijk ook voor de jacht hond, de dressuur enz., zei hij, want onder honden valt alles, ook jagers en dresseurs. Als afgevaardigden van de club naar de contactvergade ring van de Raad van Beheer, die op 27 Mei in Utrecht wordt gehouden, werden aan gewezen: de heren H. van de Pol en P. Smulders. Het jaarverslag van de se cretaris was zeer kort. Er bleek uit dat het ledenaantal 81 bedraagt. Ook de heer Th. van de Griendt, de penningmeester, bracht zijn verslag ter tafel en kon tot zijn genoegen mee delen dat het batig saldo op het einde van het vorige jaar ƒ429.42 bedroeg. De heren J. de Leur, J. Ales- sie en L. Sleenhoff zullen de kas en haar bescheiden con troleren. Twee nieuwe leden, de he ren W. de Jong uit Kaatsheu vel en J. Dekkers uit Waal wijk, werden met algemene stemmen toegelaten. De aftredende bestuursle den, H. v. d. Pol, P. Smulders en P. Mombers werden ook al bij acclamatie herkozen. De voorzitter deed de ver gadering kond van de inter nationale tentoonstelling, een z.g. winner, die Zaterdag en Zondag in Amsterdam zou worden gehouden. Geen van de leden had ingeschreven, maar wel zouden er enkele leden heengaan. Aan de Waalwijkse Sport week zal ook de Kynologen club deelnemen met dressuur- proeven en eventueel een clubmatch. De secretaris beval de Hol landse rassen, Hollandse her der en kees, die min of meer in het vergeetboek zijn ge raakt, in de belangstelling aan. Elders in het land wer den reeds pogingen in 't werk gesteld om die rassen weer op te voeren. Verder deelde hij mee dat de Raad van Beheer verzocht had erfelijkheidsfouten ter kennis van de raad te bren gen om die door deskundig fokken weg te werken. Er wordt vaak nog met onvol doende zorg en selectie ge fokt, zodat deze fouten niet verdwijnen. De Raad van Be heer zal hierbij adviserend optreden. Op 2e Pinksterdag is 't ten toonstelling in Amsterdam en, de traditie getrouw, zal de club er weer met bussen naar toe gaan. Van de rondvraag werd enig gebruik gemaakt. WAALWIJKSE HOND NAAR AMERIKA. De drie maanden oude Duit se Herder van de heer H. v. d. Pol is door een liefhebber in Amerika aangekocht. Woens dag gaat de hond per K.L.M. naar zijn nieuwe basis. Deze transactie is een be wijs dat de door de heer v. d. Pol gefokte honden, die over al een goede naam hebben, van uitzonderlijke kwaliteit zijn. Bovendien een onder scheiding voor de Kynologen club. Maar de lessen van de gestor ven vader hebben het zaad doen ontkiemen en hierop wordt door een tante en een huishoudster een gunstige in vloed uitgeoefend, zodat ten slotte toch alles in orde komt. Het is natuurlijk niet de be doeling dat we detailcritiek geven en we kunnen dus vol staan met te constateren dat de dames, onder regie van J. Didden, werkelijk aardig to neel gespeeld hebben. Er had misschien wat meer beweging in het samenspel kunnen zit ten, maar van de speelsters individueel mocht vooral Nel lie v. Muilekom als Gusta van Laar ér zijn. Waarmee we niets aan de ijver en toewij ding der anderen willen af doen. NIEUWE LANTAARNS. De gemeente heeft vorige week nieuw licht gebracht in de nieuwe wijken. In verschil lende straten werden lan taarns bijgeplaatst, zodat men er 's avonds, als ze tenminste branden, met meer gemak zal kunnen lopen. Zondag avond na elf uur was het er anders maar donker. „VISSCHERSLUST". Zaterdagavond hield boven genoemde vereniging haar le algemene vergadering in 1951. Ondanks de toch belangrijke CONCERT NIEUWENHAGEN— OEFENING en VERMAAK. Betreffende dit uitwisse lingsconcert op 8 April aan staande kunnen wij nog mee delen dat de gasten om onge veer 4 uur in Waalwijk arri veren, waarna de eerste ver welkoming dezer sympathieke werkers uit de mijnen op in tieme wijze zal plaats hebben. De gezamenlijke uitvoering wordt ditmaal gegeven in de R.K. Gildenbond, voor welke gelegenheid de toegangsprijs zo laag mogelijk is gesteld, teneinde de vele toonkunst liefhebbers in de gelegenheid te stellen het zeer aantrekke lijk en uit de aard der zaak ditmaal uiterst gevariëerd program, te kunnen beluiste ren. Naar wij vernemen zal ook de burgemeester van Nieu- wenhagen meekomen en hier mee zijn vorig jaar gegeven belofte om het centrum der schoen-, en lederindustrie te bezoeken, gestand doen. AGENDA. Woensdag 4 April 8 uur: Repetitie dames en heren van „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel. R.K. GYMNASTIEKVER. „O.W.S." Op Maandag 9 April a.s. geeft bovengenoemde vereni ging weer haar jaarlijkse uit voering in 't K.A.B.-gebouw. Gezien de opmerkelijke prestaties die O.W.S. tijdens de laatst gehouden wedstrij den behaald heeft, n.l. drie wisselbekers en het behoor lijk aantal geslaagden voor 't keurturners-examen, zowel bij de dames als de heren staat het vast dat het peil aanmer kelijk opgevoerd is en men dus van een pittige uitvoering zal kunnen genieten. Het programma is, gezien 't groot aantal leden, uitgebreid, doch tevens zeer afwisselend. Het aanvangsuur is op half acht gesteld en er zal alles op alles gezet worden om het ge heel in een vlot tempo te doen verlopen. TONEELAVOND K.A.V. Gisteravond gaf de afdeling Waalwijk van de K.A.V. een toneelavond in de Gildenbond voor leden en belangstellen den, die de zaal ongeveer half vulden. Er werd gespeeld „Het Zaad dat ontkiemde" van Gerard Nielen en Steph. van Cuyk. Dit stuk behandelt het probleem van de moeder die niets meer aan haar geloof doet, haar drie dochters er zo genaamd vrij in laat, maar in werkelijkheid een averechtse invloed op hen uitoefent. VRAGEN en MENINGEN Tan onze lezers CORRESPONDENTIE. Standbeeld Jan de Rooy. Wij ontvingen nog enkele reacties op onze foto van het toekomstige monument van Jan de Rooy. Wij menen ech ter dat het 't beste zal zijn zich neer te leggen bij 't eind oordeel van de competente provinciale en rijkscommissie voor oorlogsmonumenten. Het zal ook in deze moeilijk zijn iedereen te bevredigen. Wan neer we een monument krij gen wat kunstzinnig en sym bolisch verantwoord is, kun nen we tevreden zijn. Red. en verstrekkende agenda punten was de vergadering slecht bezocht. De voornaam ste, punten zijn dat het vissen met de hengel, voorzien van kunstaas, werd toegestaan en dat de 65-jarigen die onder de voorziening „Drees" vallen en daarmee gelijkgestelden, vrij van contributiebetaling wer den gesteld, indien deze 15 jaar lid van de vereniging zijn. Voor hen die deze tijds duur niet bereikten, wordt de contributie gehalveerd. Echter moet enbeide groepen schriftelijk bij de secretaris 'n verzoek daartoe indienen. Van belang is de overeen komst met de beroepsvisser A. van Balkom te Oosterhout, waarmede, onder zekere voor waarden, werd bereikt dat al le leden en donateurs van Visscherslust met alle geoor loofde sportvistuigen mogen vissen in het water van de Heerlijkheid Zuidewijn, gele gen in het Oude Maasje te Drongelen. Zonder gevaar vopr overtreding mag dus worden gevist vanaf 't sluisje bij Dijkpaal 54 (Drongelen) tot aan de Pereboom te Hank, - Dussen, en wel met alle ge oorloofde vistuigen. Onder kunstaas mag speciaal niet worden verstaan het z.g. tin nen visje; dat blijft een wet telijk verboden vistuig. Tot vaandeldrager werd benoemd de heer Wout v. Es. Tot kas controle-commissie de heren J. de Graaf en H. Vink. Twee bestuursleden zullen worden afgevaardigd naar het Bonds- congres van de A.H.B. Een lid werd wegens contributie schuld geroyeerd. Aan een groep Belgische sportvissers met hun dames werd een ver gunning geweigerd om te vis sen, aangezien mede beoogd werd een kampeer-gelegen- heid aan de oevers van het Oude Maasje te maken. De vergadering had een vlot en geanimeerd verloop, zodat reeds om tien uur kon worden geëindigd, dank zij de vlotte leiding van de voorzitter. Gevonden aan het Zuider kanaal een schepnet. Aan het stukje een nieuwe top met snoer. DODELIJK ONGELUK. Mevr. Treffers-Simons, die, zoals wij in ons vorig nummer meldden, in Den Bosch bij 't oversteken van de straat door een auto werd aangereden en naar het ziekenhuis aldaar werd overgebracht, is Vrijdag aan de gevolgen van de ver wondingen overleden. Deze schenen veel ernstiger te zijn dan wij vermeldden, n.l. aan borstkas, ribben en hoofd werd zij dermate verwond, dat zij, ondanks alle goede zorgen, Vrijdag overleed. BENOEMING. Tot onderwijzer aan de Don Bosco-school voor B.L.O. al hier zijn benoemd Mej. A. Leijtens te Waalwijk en dhr. E. W. Egberts te Raalte. SLIJTERSVERGADERING. Donderdagavond hield de sectie Katholieke Slijters van de Hocres, onder voorzitter schap van dhr. W. de Louw, een vergadering in Hotel „De Twee Kolommen". Er werden diverse huishou delijke zaken besproken, zo als de wederverkoop, de ver koop van flessen door café's, hotels e.a. SUCCES. Op de humoristenwedstrijd ten bate van „Het Wijkge- bouw", georganiseerd door de vereniging „Holland en Oran je" in de zaal „Drie Linden" te Made op Zondag 1 April, behaalde onze plaatsgenoot de heer J. v. d. Griendt de eerste prijs. De uitslag was als volgt: 1. J. v. d. Griendt, Waal wijk, met „Jan Ongeluk" 63Vz pnt. 2. A. Lips, Wagenberg, met „Liefde en Huwelijk" 63 pnt. 3. J. Mol, Oosterhout, met „Jongens van Jan de Wit" QlVz pnt. 4. Mej. Aartsen-Sprangers, Breda, met „Het veelbeminde meisje" 60^ pnt. 5. A. Stroop, Terheijden, met „Hannes de kippendief" 59 punten. WAALWIJKSE SUPERIORITEIT. De Waalwijkse gemeente ambtenaren hebben Zaterdag middag op ondubbelzinnige wijze hun superioriteit ge toond over hun Drunense col lega's, tenminste op het ge bied van de voetbalsport Want met een elftal, samen gesteld uit secretarie-perso neel, personeel van gemeente werken en politie-dienaren wonnen ze in een wedstrijd op het R.K.C.-terrein met niet minder dan 70. De Waal wij kers demonstreerden een te duidelijk overwicht, dan dat het zin zou hebben uit voerig verslag te doen hoe Drunen onder de voet werd gelopen. Tot de uitblinkers behoorden de Waalwijkse kee per (een politieman), die een penalty keerde, en naar wij vernemen ook de heer Kees waarom is ons onbekend, ter wijl de heer v. d. Mee een eminente reserve-grensrech ter was. Het Waalwijkse elf tal was dus tot in de puntjes verzorgd. En Drunen natuur lijk belust op revanche. GEGUND. De bouw van een woonhuis annex schoen-atelier voor de heer A. van Bladel in de Wil helminastraat is gegund aan de fa. Klijngeld alhier. Architect is de heer Antoon van Q+okkum. CROSS—COUNTRY. De uitslag van de cross country van de Waalwijkse ruitersportvereniging „Rossi nant" van Zaterdag is als volgt: L C. Nieuwkoop, Heusden. 2.'Joost Timmermans, Waal wijk. 3. Bernard Timmermans, Waalwijk. 4. Dr. Wijtenburg, Kaaats- heuvel. De winnaar ontving de be ker, de tweede een medaille. De paarden kregen een fraaie strik. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: zwarte glacé da meshandschoenen; een paar zwarte regenpijpen; bruine portemonnaie; zilverbon van 1.bruine jachthond; twee bruine portemonnaies; schroe vendraaier; een paar bruine wanten; linker want; rode por temonnaie; bruine glacé hand schoen. Verloren: vulpen; een paar dames wanten; een paar ge breide dames wanten; heren handschoen; bruine portemon naie met rozenkrans; beige boord; wit zadeldekje; huis sleutel; herenpolshorloge. Eerlijk, wij hebben altijd gedacht dat zo'n oriëntatierit voor auto's eigenlijk toch maar een peuleschilletje was, echt geschikt voor Zondags rijders. Men moge 't ons ver geven dat wij deze voorstel ling hadden, 't was de schuld van onze onwetendheid. Maar sinds Zaterdagmiddag is onze opinie radicaal gewijzigd. Toen hebben we namelijk zelf meegereden (niet zelf gere den noch in een eigen wagen, zij er bescheidenheidshalve bij vermeld) en toen hebben we de problemen waarvoor de deelnemer aan een oriëntatie rit kan komen te staan, van nabij beschouwd en getracht mee op te lossen. Hetgeen deerlijk mislukte. Zodat we nu nog geen uitgebreid ver slag kunnen doen van 't hele verloop van zo'n tocht, want voor ons kwam 't einde vroeg tijdig. In 't goede oude Heus den raakten we de draad kwijt. We haasten ons echter bij te voegen dat dit niet lag aan onze gastheer of gast vrouw, maar aan oorzaken buiten het vermogen zowel van de rijders als van de or ganisatie. Dat was nu gewoon weg het fatum dat nu juist vlak voor deze oriëntatierit werd verreden de wegwijzers in Heusden wegnam, zodat niemand meer wijs kon uit de wirwar. Zo'n tocht heeft ontegen zeggelijk iets weg van de draad van Ariadne, waarbij de route-beschrijving dan fun geert als de draad die de rij der Theseus door het laby rinth van wegen, wegjes en controle-posten leidt. Alleen was het niet zo gevaarlijk en Ariadne zelf ontbrak. Het be gon vrij eenvoudig, al was het al direct uitkijken. Zeven en twintig deelnemers vertrokken vanaf klokslag drie uur om de minuut bij café Smit in Kaatsheuvel achterom naar Waalwijk, waar men de deel nemers wat liet rondrijden. In Drunen begonnen echter de moeilijkheden. Daar was in een zijstraatje listig een tijd- controle opgesteld, die we slechts een paar minuten over tijd passeerde. Toen kostte 't weer heel wat hoofdbrekens en rijden eer we Drunen op de juiste manier uitreden, op weg naar Heusden en daar be gon het lieve leven. Daar draaide de helft van de deel nemers rond om op het goede pad te komen, hetgeen maar zeer matig lukte. Enfin, we vonden de tweede tijdcontrole die ons naar de brug wees omdat Heusden de richting aanwijzers die op de route beschrijving aangegeven ston den, verloren had, maar toen wisten we niet meer waar we onze draad konden opnemen. Helaas konden we hem zelf ook niet meer vinden, of schoon we zochten in Herpt, Haarsteeg, Elshout en de tus senliggende gebieden, zodat we in arren moede het bijltje er bij neerlegden en naar de finish reden, waar we als tweede aankwamen Stuk voor stuk kwamen toen alle deelnemers binnen druppelen en stuk voor stuk hadden ze met hetzelfde strui kelblok Heusden geworsteld. De een had wat meer geluk gehad dan de ander en zo de draad weer teruggevonden, maar niemand had het hele maal door gehad hoe het nu precies in elkaar zat. Wel wa ren allen het er over eens dat er ^en aardige course was uit gezet, welke indruk wij met ons lekenverstand ook kre gen, maar jawe hebben eens een keer een feuilleton gehad die heette „Zonder ge luk vaart niemand wel" en zo is het. Al met al kunnen we geen uitslag geven van deze oriën. tatierit om de eenvoudige re den dat er geen is. Het zal op Zaterdag 21 April overgedaan worden en met een beetje meer geluk voor organisato ren en deelnemers zal het dan helemaal goed gaan. Dat ho pen we van harte. En wij voor ons kijken in het vervolg met grotere eerbied tegen de rij ders aan en we nodigen onze lezers-leken uit dit ook te doen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente op 5 April 1951 's avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen vergadering 22 Fe bruari 1951. 3. Mededeling ingekomen stuk ken. 4. Voorstel van B. en W. tot verbetering gedeelte Oudheus- dens Eind tot het reeds verbe terde gedeelte van het Burcht plein. 5. Wijziging begroting Godshui zen 1950. 6. Wijziging gemeentebegroting 1950 en 1951. VEERTIGJARIG JUBILÉ V.Z. In verband met het 40-jarig ju_ bilé van de V.Z. te Rotterdam voerde j.l. Zaterdag de meelfa briek ,,De Bommelerwaard", die een onderafdeling is van de V. Z., de vlag in top. 's Avonds bracht het personeel van de fa briek een bezoek aan Rotterdam'. UITSTAPJE. Zoals elk jaar het gebruik is, organiseerde de Conservenfabriek Wagenberg-Festen ook dit jaar weer een uitstapje voor het pes- soneel. Met een viertal autobus sen hebben zij hun reis gemaakt. Het Zuiden van ons land was ditmaal hun doel. Ondanks het gure voorjaarsweer hebben zij 'n genotvolle dag gehad. AANBESTEDING. Bij de óp 30 Maart j.l. gehou den aanbesteding voor het aan leggen van klinkerwegen te Vlij men, was de firma de Veer en Schellekens te Heusden de laag ste inschrijver en wel met de in schrijvingssom van 44.500. Ook bij de op dezelfde dag ge houden aanbesteding voor 't leg gen van rioleringen, het maken van wegen en voetpaden en het verrichten van bijbehorende werk zaamheden te Almkerk was deze firma de laagste inschrijfster met de som van 87.500.~. KERKELIJKE DIENSTEN. Heden, Zondag 1 April, werd in alle H. Missen bekend gemaakt dat de eerste H. Communie zal plaats hebben op Hemelvaartsdag 3 Mei a.s. De plechtige H. Com munie op Zondag 1 Juli a.s. en het heilig Vormsel door Mgr. Mutsaers, bisschop van 's-Bosch, op Zondag 12 Juni, *s namiddags 4 uur. VERGADERING. Woensdagavond vergaJering in het Patronaat van Credo Pugno. R.K. KERKKOOR. DIRECTEUR Tot directeur van liet R.K. Kerkkoor werd benoemd de heer W. v. Dommelen alhier. Dat het koor met deze benoeming een goede keus heeft gedaan, lijdt geen twijfel, aangezien de heer v. Dommelen jaren als dirigent is opgetreden en onder zijn leiding betere koren gevormd werden. De scheidende directeur Frater Egberts komt hier een woord van dank toe voor alles wat hij heeft gedaan gedurende de 15 maanden dat hij als directeur optrad. Wij hopen dat wij hem ook nog eens zullen horen met zijn groot kna penkoor. Frater Egberts was niets te veel, hetgeen hem tot dit suc ces gebracht heeft. De heren zan gers zullen dit wel weten te waar deren. UITVOERING VLIJMENS MANNENKOOR. Zondag 1 April gaf Vlijmens Mannenkoor haar tweede winter- uitvoering in de zaal Toonkunst. Naast verschillende zangnummers werd opgevoerd de operette in 1 bedrijf ,.Als Mijnheer van huis is" en de operette in 1 bedrijf ,,Mozes in de klem". Onder zijn nieuwe directeur de heer Jan Baselaar werden de zangnummers goed uitgevoerd, vooral „Btergalop" oogstte veel bijval. De operette „Als Mijn heer van huis is" werd goed ge speeld, de spelers waren stuk voor stuk voor hun rollen be kwaam. Dit was ook het geval met de operette „Mozes in de klem. Na de pauze viel van de zangnummers bij het publiek het meest in de smaak ,,De Kikker cantate" van G. Hennig. Het ge heel was een genoeglijke avond. Vlijmens Mannenkoor kan met genoegen terugzien op haar twee de winteruitvoering. TONEELVERENIGING VOLHARDING. Zaterdag 7, Zondag 8 en Maandag 9 April geeft Volhar- dng haar derde winteruitvoering. Opgevoerd zal worden een drama

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1