IHHH* r VOETBAL DUIVENSPORT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 APRIL 1950 GEMEENTERAAD GEERTRUIDENBERG Uitgebreid debat over op te richten Nutsschool. Dc stan dis: eigen krachten. En zo komt Bel Canto dan Zondag 8 April uit met een programma van een Paas- concert, waarop niet minder dan 15 koorwerken voorkomen, aan gevuld met een viertal duetten en solo's door eigen solisten. Met het Halleluja van Handel en het Os- terchor uit Cavalleria Rustica- na van Mascagni, wordt het Paas- concert ingezet. Verder treffen we composities aan van Anerio. van Bruckner, van Gounod, Ros sini, Haydn, Donizetti, Ivanovici, terwijl de duetten gekozen zijn uit werken van Mendelssohn, Mozart en Kranier. 't Is een keurig pro gramma, dat elck wat wils biedt, en waarin de meer ernstige wer ken het eerste gedeelte vullen, terwijl de lichtere muziek voor 't tweede gedeelte is gereserveerd. Het zou het bestuur en de wer kende leden van Bel Canto aan genaam zijn, door een druk be zoek te mogen ondervinden, dat hun pogen op cultureel gebied iets goeds te brengen, gewaardeerd wordt. WEES TROTS EN HELP MEE. GILDE ST. JAN BAPTIST. Dinsdagavond werd in de zaal van hotel-restaurant Euphonia 'n lezing gehouden over het gilde- wezen. De hoofdman van het Gilde, de heer M. Kops, opende deze bijeenkomst op de gebruike lijke wijze, heette alle aanwezigen van harte welkom en vond het jammer dat er zo weinige waren die aan deze oproep gehoor had den gegeven. Daartegenover vond hij het toch wel fijn, dat er nog waren die voor Kaatsheuvels oudste vereniging belangstelling hadden. Hij heette de heer v. d. Mortel uit Vught hartelijk wel kom en noemde hem de pionier van het gildewezen, omdat hij door z'n doorzettingsvermogen en opofferingsgezindheid gezorgd had dat er weer verschillende gilden in volle bloei stonden. Hij hoopte dat hij door zijn lezing in Kaats heuvel ook het gilde voor een groot gedeelte in de goede rich ting zou sturen. Toen nam de heer van de Mor tel het woord, die op boeiende wijze en tot voldoening van alle aanwezigen het ontstaan, het doel en de gebruiken, die aan de gil den verbonden zijn, uiteenzette. (Waar wij deze lezing van de heer v. d. Mortel reeds enige ma len in ons blad uitvoerig hebben opgenomen, o.m. onder Elshout. de Heemkunde-kring, enz., zullen wij ditmaal met deze vermelding volstaan. Red.) De heer Kops bracht de heer v. d. Mortel hartelijk dank voor zijn schitterende uiteenzetting, waardoor de gildebroeders dich ter bij elkaar zijn gebracht en dat het niet meer zal voorkomen zo als bij het 50-jarig priesterfeest van de HoogEcrw. Heer Deken, dat men met 6 van de 25 leden in de stoet moest optrekken. Hij sloot met de woorden Laat ons hopen en vertrouwen, laat ons samen bouwen, opdat het gil de hier in Kaatsheuvel weer eens werkelijk de naam gilde waardig wordt. Als laatste kreeg de Hoofdman de heer M. Kops, het woord. Hij sprak Geachte aanwezigen, Ik geloof wel dat ik dc tolk ben van u allen, als ik op de aller eerste plaats hartelijk dank breng aan hem, die ons deze avond door zijn mooie en schitterende uiteenzetting heeft bezig gehou den. Mijnheer van de Mortel, ik weet zeker dat u ons het vele werk dat ons nog te wachten staat, deze avond veel gemakke lijker hebt gemaakt dat u de banden en inzichten van onze ei gen gildebroeders vanavond veel dichter bij elkaar hebt gebracht dat wij niet zoveel moeite meer behoeven te doen bij festiviteiten om onze mensen mede te krijgen om een groet te gaan brengen aan een van onze geestelijke of wereldlijke autoriteiten. Dat wij niet, zoals de laatste keer bij het 50-jarig priesterfeest van onze HoogEerw. Heer Deken met zes man in het défilé moesten mee trekken en een ledental te bezit ten van 25. En toch, tussen twee haakjes, was er toen tussen die zes personen nog een aanwezig, die voor die tijd heel weinig ge voel had voor het gilde. Maar toen wij met zes mensen voorbi' de jubilerende priester trokken en er voor dit nietig, tot in de grond weggezakt gilde, een apart, maar ook een daverend applaus klonk, toen kreeg die persoon op datzelf de moment een brok in zijn keei en hij zei,.Ta, nu voel ik pas dat er tussen de kerk en het gilde iets bestaat.". Mijnheer v. d. Mortel, laat ons hopen dat er onder onze gilde broeders en belangstellenden van avond zo veel zullen zijn, dat hier in Kaatsheuvel, waar op 't ogen- blik veel welvaart heerst en be- driivioheid. ook weer het oude gilde St. Jan moge terugkeren en zijn einen plaats weer in mag ne men. Miinheer v. d. Mortel, wij zijn u veel dank verschuldigd en ik kan er ook niet genoeg woor den voor vinden, maar wij als be stuur en leden van St. Jan zullen uit dankbaarheid trachten ons ui terste best te doen ook dit gilde tot een van de uwe te maken, zo als u dit graag zou zien. Dan sprak hij nog een hartelijk woord van dank en sloot deze mooie en onvergetelijke avond met de woorden ,,Laat ons ho pen en vertrouwen, maar laat ons samen bouwen, dat het gilde hier in Kaatsheuvel weer echt werke lijk dc naam van gilde waardig mag worden." VERBETERING STATIONSSTRAAT. Zoals uit achterstaande adver- ttie in dit nummer blijkt, wordt de Stationsstraat met ingang van 9 April tot nader te bepalen datum voor alle verkeer in beide rich tingen gesloten. Het wegdek zal gedeeltelijk vernieuwd, gedeelte lijk verbreed en verbeterd wor den, terwijl de bocht van de Sta tionsstraat naar de z.g. Kattesteeg minder scherp wordt gelegd en ook deze weg, evenals de Stati onsstraat vanaf de gemeentewo ningen voorzien wordt van een asphalt-beton-dek. Het wordt een verbetering, waardoor de commu nicatie van beide plaatsen voor -industrie en handel zéér bevor derd wordt. APOLLO-THEATER. In de komende speelweek komt het Apollo-Theater weer met een dubbel programma uit. Zaterdag en Zondag presenteert Apollo de Metro Goldwyn Mayer film ,,De goede Aarde'' naar het boek van de beroemde schrijfster Pearl S. Buck. Het prachtige drama van Pearl S. Buck wordt bladzij voor bladzij en hoofdstuk voor hoofd stuk ontvouwd op het witte doek. Meer dan 100 millioen mensen la zen het boek, dat in 23 talen ver taald werd. Toeg. 18 j. Woensdag draait een rolprent van minder ernstige inhoud, n.l. de Warner-Bros film „Toch schijnt de zon", met zang, dans en vrolijkheid op Broadway. Echt gezellige ouderwetse liedjes ge volgd door moderne, pittige songs zijn te beluisteren in een hartver- overende amusementsfilm, waarin alle zorgen worden weggedanst. Ray Bolger en June Haver spelen er de hoofdrollen in. Toegang 14 jaar. R.K. HANDELSAVOND SCHOOL. De R.K. Handelsavondschool te Kaatsheuvel ondergaat weer een belangrijke uitbreiding. Met in gang van 9 April zal de school worden uitgebreid met een cur sus in machine-schrijven en ty pen. Er zullen twee cursussen ge geven worden van twee uren n.l. een op Maandag en een op Dins dag, zodat elke leerling 4 uur les per week krijgt. Er wordt opge leid voor het te Tilburg te houden examen op Zaterdag 28 Juli a.s. De aanmelding kan geschieden aan het adres van de Berw. Broe der Romedius. De cursus kan hoogstens 20 deelnemers tellen. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. n.m. en 8.30 u. n.m. Apollo- Theater: „De Goede Aarde toe gang 18 jaar. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 8 u. n.m. ToneelgezelschaD Cres cendo, het blijspel „Tot Weder dienst bereid Zaal Euohonia. Zondag 8 u. n.m. Zangvereni ging Bel Canto, Groot concert, zaal J. van Dun. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Zaterdag 3 u. n.m. K.P.V. in- manden voor de koppelwedstrijd naar Wernhout in het clublokaal „De Sportwereld". Beslissing na vruchteloos debat verdaagd. Wie de gemeenteraad van Geertruidenberg bijwoont, moet zich niet verwonderen of ergeren als de behandeling van een onschuldig uitziende agenda uren in beslag neemt. Het punt „ingekomen stuk ken" is daar namelijk pièce de résistaitce en kan de bui tenstaander voor de grootste verrassingen plaatsen. Zo was er onder die ingekomen stuk ken Woensdagavond een ver zoek van de Stichting Nuts school om principiële mede werking van de raad tot op richting van een nutsschool. Wat dit verzoek aan soms heftige discussies opleverde, kan men in de loop van dit verslag lezen. Het begon ongelooflijk vlot. Na de opening door de voor zitter, burgemeester Bianchi, werden de notulen van de vo rige vergadering na een op merking van de heer Van Bortel vastgesteld. Overeenkomstig een brief van Ged. Staten werden ver volgens regelen vastgesteld met betrekking tot de contro le op het geldelijk beheer en de boekhouding van de ont vanger. In dezelfde geest werd het reglement van de Stedelijke Godshuizen gewij zigd. Met een wijziging van de gemeente-begroting, dienst 1950, ging de raad zonder meer accoord. De aanvraag van het be stuur der R.K. Meisjesschool tot het beschikbaar stellen van gelden voor de uitbrei ding van het schoolgebouw was al eens eerder in de raad geweest. De zusters moesten nog toestemming krijgen om de oude lokalen van de lagere school als bewaarschool te ge bruiken en voor de raad ging het nu alleen om een princi pieel besluit. Dit nam de raad. Daarna werd nog de reke- ningcourantovereenkomst van 100.000 met de Bank van Nederlandse Gemeenten ver lengd tot eind Decèmber van dit jaar. Vorige vergadering werd ze al verlengd tot April. Onder het hoofd „Ingeko men stukken" werden toen alle verdere problemen die nog aan de orde kwamen, be sproken. Daar was eerst een schrij ven van de vereniging Hen drik de Keyzer over de res tauratie van een pand, waar voor de medewerking van de gemeente werd gevraagd, en wel voor de helft van de 12.800 die er van de totale kosten van 19.681 overble ven na aftrek van de premie van het ministerie van O. K. 6 W. Daarover zou in beslo ten vergadering nader gespro ken worden. Gewijzigde Markttijden. Van de Centrale Vereniging van Markt-, Straat en Rivier- handel was een verzoek bin nengekomen om met ingang van April de markt te houden van 15 tot 19 uur. In de zo mermaanden was het aan- vangsuur 14 uur nog al be zwaarlijk voor vele kooplie den. Daar kon de voorzitter in komen, omdat de meeste kooplui van de morgenmarkt in Breda komen. Tegen een later aanvangsuur had hij dan ook geen bezwaar en in de zomermaanden gingen de win kels ook pas om 7 uur dicht. B. en W. stelden nu voor om de markt te laten voortduren tot 6 uur. De heer Okkerse was voor 7 uur, dan kon hij na werk tijd ook nog eens gaan „mar ten". De heer v. Boxtel zag het belang van de markt wel in en hij had er dan ook geen be zwaar tegen de marktkooplie den tegemoet te komen door de tijden te stellen van half drie tot 6 uur. Daarmee was ook de middenstand gebaat. De heer v. Alphen merkte op dat haast alle kooplui voor 6 uur vertrokken en zag niet in waarom de markt dan moest openblijven tot 7 uur. Maar de heer Okkerse vond dat er helemaal geen bezwaar tegen was het sluitingsuur om 7 uur te stellen, als de koop lui toch al om half vijf gin gen. De heer v. Boxtel betoogde dat tegen de oorspronkelijke verwachting in de markt voor sommige soorten midden standszaken noodlottig was geworden. Maar als de markt om 6 uur wordt gesloten, kon de kopende huisvrouw nog tot 7 uur bij de middenstand te recht en anders bleef zij toch tot 7 uur op de markt. De heer Hartong vond dat de marktkooplieden gelegen heid moest gegeven worden nog een boodschap te doen bij de plaatselijke middenstand, zoals wel meer gebeurde. De heer Veenus was aan vankelijk een voorstander van 7 uur, maar om de midden stand tegemoet te komen kon hij instemmen met 6 uur. Ook de heer Schot was voor 6 uur, anders moest het ge- meentepersoneel langer wer ken, waarop hij tegen was, al werden .ze er dan ook extra voor betaald. Toen zo ieder er het zijne over gezegd had, bracht de voor-itter het voorstel van B. en W. in stemming om de markttijden te stellen van half drie tot zes uur. Dit voor stel werd aangenomen met 8 tegen drie stemmen. Tegen stemden de heren Hartong, Heurter en Okkerse. De commissie tot huisves ting roei- en zeilboten in de haven had verslag uitgebracht en suggesties gedaan voor de uitvoering van haar plannen Ze stelde voor het ontwerp eerst voor te leggen aan de Rijkswaterstaat, de inschrij ving te openen voor het leg gen van een steiger, uitbag geren enz., om dan na goed keuring van Ged. Staten on middellijk met de werkzaam heden te kunnen aanvangen Na enige discussie stelden B. en W. voor het plan te aan vaarden, aan de Rijkswater staat vergunning te vragen en prijzen aan te vragen. Hier mee ging de raad accoord en de voorzitter dankte de com missie voor haar werkzaam heden, haar meedelend dat die nog niet geëindigd waren. Vervolgens werd een schrij ven behandeld van 't bureau Van Hasselt en De Koning over de weg naar het nieuwe uitbreidingsplan, in welke weg Monumentenzorg een brug wilde aanleggen. Op voorstel van de heer Hartong besloot echter de raad te adviseren voorlopig van een brug af te zien, maar een duiker aan te leggen en met een brug te wachten tot betere tijden. Overigens kon de heer Har tong het maar matig waar deren dat Monumentenzorg altijd zo laat kwam met be denkingen. Weinig fraaie handelwijze. digde stukken werden over gelegd. De voorzitter zei in zijn toe lichting dat dit een verstrek kend verzoek was. Het sloot -in dat de openbare school op geheven zou moeten worden. In de gemeente bestond een R.K. Jongensschool en een R.K. Meisjesschool. Daarnaast stelde de gemeente het op prijs te zorgen dat ook niet- katholieken onderwijs zouden kunnen volgen dat hun paste. Het gemeentebestuur had echter gevreesd dat de Nuts school een standenschool zou worden, maar het was geble ken dat dit niet de bedoeling was. B. en W. hadden echter geen erge bewondering voor de voorbereiding van de stich ting der school. Onder valse vlag was er een ouderavond gehouden, waarop plannen waren besproken en klachten waren geuit over het hoofd der openbare school. Aan de kindereen was opgedragen I klachten aan te brengen en die waren erg kinderachtig. De voorzitter noemde dit bo vendien gezagsondermijnend en als men daarmee begon was het niet juist aanmerkin- I gen te maken. Ook de wijze van handtekeningen verzame len vonden B. en W. weinig fraai, waarbij o.m. werd ge zegd, dat er voor wie wilde ook godsdienstonderwijs oo de school zou worden gegeven niet door een predikant maar door een godsdienstleraar. De voorzitter vond dit lijken op reclame van de betrokken persoon voor zichzelf. Verder had men op de manier van marktkooplieden herhaalde lijk tegen de bezochte ouders gezegd „Jij bent de laatste". Nee, de wijze om het doel te bereiken wekte geen bewon dering bij B. en W. De heer Schot was geschrok ken van hetgeen de voorzitter vertelde en begon nu ook de bereidverklaring van de ou ders in twijfel te trekken. Daarom stelde hij voor een commissie van onderzoek in te stellen, want dit achtte hij beneden peil. De voorzitter was echter van oordeel, dat er niet veel van zou zijn na te gaan. De heer Broeken vroeg welk motief er was voor deze actie tot oprichting van een nuts- scsool, waarop de voorzitter antwoordde dat hij nog over leg moest plegen met 't stich tingsbestuur. De heer .Schot vroeg of het Stichtingbestuur op de hoogte was van deze wijze van han delen. Van de ouderavond, die 't zelf belegd had uiter aard wel, zei de voorzitter. woorden. Slagen zij er in om te winnen, dan is er nog een kans, al is die niet groot. Dosko zal zich niet zo gemakkelijk gewon- geven. Wij zijn wel be nieuwd of RKC in staat zal zijn om revanche te nemen voor de nederlaag die zij bij Dosko in Bergenopzoom hebben geleden. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 8 APRIL. Ie klas D. LongaXerxes, de BaronieEmma. FeijenoordWillem II. T.S.C.—N.A.C. NOADSparta. R.B.C.—B.V.V. De stand: Willem II 20 14 3 3 31 BW 19 13 3 3 29 Emma 19 8 8 3 24 RBC 19 10 4 5 24 NAC 19 10 3 6 23 Feijenoord 20 6 8 6 20 Xerxes 19 8 3 8 19 Longa 19 7 4 8 18 NOAD 20 5 6 9 16 Sparta 20 6 2 12 14 TSC 20 3 5 12 11 De Baronie 20 1 3 16 5 lc klas E. ORANJE-ELF TEGEN BELGIë. Twee debutanten Groeneveld en Kuneman. Het Nederlandse voetbal elftal, dat Zondag 15 April in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen België speelt, is als volgt samenge steld Kraak (Stormvogels) De Jong .ADO), en Schijvé naar (EDO), Van Sehijndel (SVV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH), Van der Tuyn (Hermes DVS), Kune man (HBS), Van Melis (Eind hoven), Lenstra (Heeren veen) en Groeneveld (Haar lem). ReservesSaris (BW), Odenthal (Haarlem), Möring (Enschede) en Snoek (Eind hoven). Eindhoven—V.V.V. Sp.cl. EmmaBleijerhcidc. M.V.V.—P.S.V. ChcvremontLimburgia. Brabant iaHclmondia. SittardiaMauri ts. PSV 20 16 2 2 34 Eindhoven 20 13 5 2 31 VVV 20 9 4 7 22 MVV 20 7 6 7 20 Limburgia 20 7 6 7 20 Maurits 20 5 9 6 19 Sittardia 20 5 7 8 17 Eleijerheide 20 5 7 8 17 Chèvremont 20 6 5 9 17 Sp. Emma 20 7 2 11 16 Brabantia 20 5 5 10 15 Helmondia 20 4 4 12 12 2c klas B. RKC—Dosko. Vlissingen—MOC. Goes-R AC. Dosko 17 15 1 1 31 Desk 17 7 5 5 19 Internos 18 8 3 7 19 MOC 17 8 2 7 18 Alliance 18 7 3 8 17 RAC 16 7 2 7 16 Goes 15 6 2 7 15 Rood-Wit 17 4 5 8 13 Vlissingen 16 5 1 10 11 R.K.C. 16 3 3 10 9 DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN 1954. Omtrent het tournooi om het wereldkampioenschap, dat in 1954 in Zwitserland zal worden gehou den, zijn nog enkele bijzonderhe den bekend geworden. Zwitser land heeft voorgesteld het eind- tournooi van 16 tot 30 Juni te houden. Zestien landen zullen er aan kunnen deelnemen, die in to taal 24 wedstrijden spelen. Er zullen voorwedstrijden worden uitgeschreven ten einde de landen die gerechtigd zijn aan het eind- tournooi deel te nemen, te kun nen vaststellen. Er zullen scherpe bepalingen worden ontworpen in verband met de ervaring in 1950 opge daan, toen verscheidene landen zich op het laatste moment terug trokken. Men rekent in Zwitser land op 'n recette van \Yi a 2 millioen Zwitserse francs. SUNDERLAND WON DOOR EEN STRAFSCHOP. SPRANG—N.E.O. Voor a.s. Zaterdag staat voor NEO een belangrijke wedstrijd op het programma, dan moeten zij n.l, de strijd aanbinden tegen de vertegenwoordigers van de Red- Band-fabrieken te Roosendaal, dc Roosendaalse Boys. Dit is 't elf tal dat de NEO mannen de schrik om het hart deed slaan en hen bijna een nederlaag kon toebren gen, doch in de laatste 10 minu ten zagen de NEO lui toen 't ge vaar in en door alles op alles te zetten, wisten zij 10 mnutcn voor 't einde een 31 achterstand nog op te halen tot een 3-3 gelijk spel. Thans is a.s. Zaterdag de taak aan de NEO lui om voor 'n klin kende overwinning te zorgen. Wat het antwoord van Roosen daalse Boys zal zijn, moeten wij afwachten, maar de NEO sup porters rekenen op een overwin ning van hun favorieten, daar nog 3 punten nodig zijn uit de twee resterende wedstrijden om het kampioenschap van hun af deling weer tot een feit te maken. Dus a.s. Zaterdag om 4 uur allen present voor de laatste thuiswedstrijd van NEO in dit dat over een uitstekend elftal be schikt en nog niet van Wit-Zwart heeft verloren, zal alles op alles zetten om de kampioensillusies van de thuisclub te verijdelen. Aanvoerder Priest en zijn mannen kunnen er daarom van verzekerd zijn, dat hen Zondag een zware strijd te wachten staat, maar bij een eventuele overwnning zal dc feestvreugde stellig des te groter zijn. Dc wedstrijd vangt aan om 2 uur precies. UITSLAGEN VAN ZONDAG, lc klas B Afd. Noordbrabant. Wit-Zwart—Gudok 2 5—2 PROGRAMMA VOOR ZONDAG 8 APRIL, lc klas B Afd. Noordbrabant. Wit-Zwart—Riel. S.V.G. 2Berkdijk. De stand is nu Wit-Zwart 14 10 4 0 24 Berkdijk 14 9 3 2 21 Riel 15 7 6 2 20 Gloria 15 9 2 4 20 Antonius 15 9 1 5 19 Sp. Viola 14 3 4 7 10 Hilvaria 15 4 1 10 9 Gudok 2 15 2 2 11 6 S.V.G. 2 14 0 3 11 3 CAPELLE. WIT-ZWART-GUDOK 2. 5-2. Daarna kwam aan de orde het verzoek van de Stichting Nutsschool in Geertruiden berg om principiële mede werking voor de bouw van een school, waarbij de beno- Ook niet fraai. De heer Okkerse vond dat gene wat de voorzitter naar voren bracht, als 't waar was, ook niet te bewonderen. Maar de manier van naar voren brengen van de voorzitter kon hij ook niet bewonderen. Hij had echter ernstige grieven. Hij ging terug tot 1916, toen er in de gemeente een grote openbare school was. Toen hadden de Godshuizen een lening verschaft aan de katholieke school, die naar de heer Okkerse meende nog lo pende was, maar dat gaf niets. Later echter had de meerderheid van de raad ei gen mannen voor de openba re school gekozen, zo zelfs dat de wethouders tegen het ad vies van B. en W. zelf in stem den. Hierdoor werd de min derheid geknecht en daarom waren er rond 1947 veel kin deren van de openbare school weggegaan uit protest. De voorzitter bracht hier tegen in dat er altijd naar was gestreefd om in de openbare school 1 katholiek en 1 niet- katholiek te benoemen. Een keer was dit niet gebeurd om dat een sollicitant zich had te ruggetrokken. Nee, zei de heer Okkerse, dit was geen juiste voorstel ling van zaken. B. eu W. had den zolang gewacht met de benoeming in de raad te bren gen totdat de sollicitant zich had teruggetrokken, geen weken, maar maanden. (Slot volgt). Het slot is dat de beslissing werd verdaagd tot a.s. Woens dag. Aan de op 1 Sept. te hou den derde Twenthe-marathon zal ook de Engelsman Jack Holden, Europees marathon kampioen, deelnemen. De traditionele Kalora- ma-wandeltochten te Nijme gen, Oosterbeek en Enschede zullen dit jaar op 28 en 29 April worden gehouden. ZUIVERINGSSCHAP DE DONGE. Het bestuur van het Zuive ringsschap De Donge is samen gesteld als volgt: Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, burgemeester van Loonopzand Dr. J. C. M. Sweens, burgemees ter van Dongen; Mr. E, L. N. M. v. Mierlo, burgemeester van Gilze-Rijen; Ir. Krügers; D.Smits te 's Gravenmoer; G. v. d. As- sum, ndustriëel te Dongen; A. v. d. Perk, secr.-penn. van het Waterschap De Beneden Donge; Mr. Dr. Vonk de Both, voorzit ter van de Unie van Water schapsbonden uit Ede en M. van Dongen uit Waspik, bestuurslid van het Waterschap De Beneden Donge, en burgemeester v. Oers uit Oosterhout, 3e klas B. Mulo—Boxtel. Oss—Baardwijk. Best Vooruit—St. M.-Gestel. SehijndelBladella. ODC-WSC. Bladella 18 11 2 5 24 Baardwijk 17 10 3 4 23 Sehijndel 19 9 4 5 22 W.S.C. 17 8 3 6 19 Boxtel 17 8 3 6 19 O.D.C. 18 7 4 7 18 O.S.S. 17 5 6 6 16 O.J.C. 18 5 4 9 14 St. M.-gestel 17 3 7 7 13 Best Vooruit 18 4 5 9 13 MULO 17 4 3 10 11 4e klas C. HVCH—RKSVA. Deso—Vlijm, Boys. Berchem SportNooit Gedacht RKOSC—Haarsteeg. Uno Animo Vlijm. Boys Berghem Sp. Haarsteeg Deso Nooitqedacht R.K. S.V.A. H.V.C.H. R.K. O.S.C. Maliskamp Zaltbommel 4e klas D. RWB-SVG. Waspik—Veerse Boys. DVVC—Velocitas. TAC-Were Di. RKDVC—Heusden. 18 14 4 0 32 18 9 6 3 24 17 10 1 6 21 17 8 2 7 18 16 7 3 6 17 17 6 3 8 15 16 5 5 6 15 18 5 4 9 14 17 6 2 9 14 18 4 2 12 10 16 3 2 11 8 Veersfe Boys 17 9 6 2 24 R.K.D.V.C. 18 10 4 4 24 Heusden 18 11 2 5 24 Waspik 18 9 2 7 20 Were Di 18 7 5 6 19 T.A.C. 16 8 3 5 19 S.V.G. 18 6 5 7 17 Velocitas 17 7 1 9 15 R.W.B. 16 4 4 8 12 Raamsdonk 18 4 3 11 11 D.V.V.C. 18 3 1 14 7 Res. 3e Klas B Zwaluw VFC2 16 11 3 2 25 Roosendaal 2 16 11 2 3 24 Hieronymus 2 15 6 5 4 17 R.A.C. 2 12 8 1 3 17 S.E.T. 2 16 7 3 6 17 R.K.C. 2 14 6 4 4 16 M.O.C. 2 16 6 2 8 14 Willem II 4 15 3 0 12 6 W.S.C. 2 14 2 0 12 4 Zierikzee 2 8 1 0 7 2 le Klas C 403 Dongen 2 18 15 2 1 32 N.O.A.D. 5 15 9 3 3 21 Gilze 2 15 8 2 5 18 Baardwijk 2 15 9 0 6 18 Longa 4 17 7 2 8 16 V.O.A.B. 2 13 5 0 8 10 N.O.A.D. 4 15 4 2 9 10 R.W.B. 2 14 4 2 8 10 R.K.T.VV. 3 14 3 2 9 8 Desk 3 12 2 1 9 5 UITSLAGEN 1.4/51. Res. 3e Klas B» R.K.C. 2—R.A.C. 2 Zierikzee 2Roosendaal M.O.C. 2—Willem II 4 W.S.C. 2—S.E.T. 2 le Klas C 403 t NOAD 5—Gilze 2 VOAB 2—RKTVV 3 NOAD 4Dongen 2 Desk 3Longa 4 Onbek. 2 gest. 1—0 0—4 3—1 Afg. 0—3 5—3 Het voorlopig Nederlands Elf tal heeft Woensdagavond in het Feijenoord-Stadion een behoor lijke wedstrijd gespeeld. De Oranje-elf hebben eervol verloren. Sunderland kan blij zijn met deze 2—1 uitslag, het had evengoed gelijk en zelfs andersom kunnen zijn. De krachtsverhou ding tussen de Engelse profs en de Nederlanders was vrijwel ge lijk, globaal genomen tenminste. Want natuurlijk zijn de Neder landers kennelijk de mindere van hun tegenstanders, wat techniek en raffinement betreft, maar daar tegenover stelde het Oranje-team een enthousiasme en soms eeri snelheid, die de Engelse verdedi ging heel wat moeite bezorgde. Vooral in het offensief na de tweede goal van Sunderland. Twintig minuten lang beukte de Oranje-voorhoede op de veste van de Engelsen, die ook positio neel sterker waren. Door de te geringe schietvaardigheid van de voorhoede oogstte dit offensief geen succes. Binnen het half uur had Sunderland het evenwicht weer hersteld. In de Nederlandse achterhoede was naast Kraak Terlouw de gro te man. Weliswaar heeft hij zwakke momenten in deze wed strijd gehad, maar hij deed ook legio uitstekende dingen. Ford, „de kostbare", liep heel wat ke ren te pletter op de robuste Ter louw, Schijvenaar heeft eveneens een behoorlijke wedstrijd gespeeld. Het was jammer dat v. Sehijndel indirect de aanleiding tot de twee de Engelse goal is geworden. Op het middenveld plaatste hij een opgevangen bal zeer slecht. Shnckleton maakte hier onmid dellijk gebruik van en rukte op Kraak af. Ten koste van een pe nalty kon Schijvenaar ïedden, maar Shackleton schoot de straf schop afgemeten in. De eerste goal was voor Ne derland. Uit een voortreffelijke aanval zette Abe Lenstra de bal voor naar v. Tuyn, deze gaf uit stekend door naar Groeneveld, die ongehinderd inschoot. Dit was voor de Engelse profs aanleiding om er een schepje bo venop te doen. Shackleton, de duurste voetballer, putte gedurig uit zijn voorraad techniek, trucs, schijnbewegingen en wat dies meer zij. Trevor, ook erg duur, had al een paar harde schoten op Kraak afgevuurd en even later liet de midvoor hem. vissen, 1 1. Zes minuten na de rust kwam het winnende doelpunt voor En geland, zoals hierboven is be schreven. Het laatste kwartier op het moeilijke veld gaf het beeld van een op en neer gaand spel, waaruit Shackleton een keer van uit een prachtige positie hoog over schoot. In ieder geval heeft het voor lopig elftal een goede partij ge geven. De volgende morgen kon de keuze-commissie het definitie ve elftal, dat u hierboven vindt, bekend maken. WAALWIJK. R.K.C.-DOSKO. A.s. Zondag speelt RKC haar laatste uitwedstrijd van dit sei zoen en wel tegen de kampioenen uit haar afdeling Dosko uit Ber genopzoom. Of het haar laatste 2e klas wedstnid zal zijn, daar hebben de RKC'ers op te ant- Deze wedstrijd, door velen met belangstelling tegemoet gezien, is wederom een succes geworden voor de Capellenaren door een mooie 5—2 overwinning op de heus niet zwakke Gudok-reserves uit Tilburg. Een prestatie die al le respect afdwingt en tevens hel beste doet hopen van de voor a.s. Zondag vastgestelde kampioens wedstrijd Wit-Zwart—Riel. Voor de rust, toen de Wit- Zwarten tegen de sterke, schuin over het veld staande wind moes ten optornen, wisten zij, ondanks dt nadeel, het spel volkomen in evenwicht te houden. Waren de aanvallen der Tilburgenaren toen wellicht iets talrijker, die der on zen waren zeer zeker gevaarlij ker. Hierdoor was de eerste helft zeer aantrekkelijk, ofschoon het door de harde wind buitengewoon moeilijk was het leder binnen de perken te houden. Het spel ging snel op en neer met enkele zeer fraaie scoringskansen aan de zijde der Wit-Zwarten, maar door te lang aarzelen en een te veel indi vidualistische speelwijze gingen deze jammerlijk genoeg teloor. In dc 20e minuut echter glipte rechtsbinnen A. Priest zeer han- dg door de Gudok-defensie en schoot kalm en beheerst in het Tilburgse doel, 1—0. De bezoe kers, geenszins gedeprimeerd door dit onverwachte doelpunt, kwa men aanstonds iets feller opzet ten, maar de Wit-Zwart verde diging waarin vooral Rinus Dekker en P. v. Raamsdonk uit stekend werk verrichtten bleef de situlatie volkomen meester. Verdere doelpunten bleven dan ook uit en de rust brak aan met een verdiende 1—0 voorsprong voor de thuisclub. Al direct in de eerste minuten van de tweede helft konden de gasten, door een misverstand van linksback Kraak, de gelijkmaker noteren, 1 1. De thuisclub, die het gevaar tijdig inzag, beant woordde dit doelpunt met een se rie tegenaanvallen, uit één waar van rechtsbinnen Priest wederom de leiding kon nemen, toen deze de bal uit een fenomenale voorzet van links op majestueuze wijze inkopte, 2—1. Weer kwamen de Capellenaren terug en de hache- lijkste scènes speelden zich af voor het Tlburgse doel. Het was eenieder duidelijk, dat een derge- iijk offensief de stadsbewoners niet langer konden weerstaan. En inderdaad, dit vermoeden bleek niet ongegrond te zijn, want nog geen 6 minuten later kogelde Her man Schoenmaker de bal mathe matisch zuiver in de uiterste lin ker bovenhoek, 3—1. Hierna zakte het spel der onzen enigszins af en ken de rechtsbuiten der be zoekers uit een hunner sporadi sche uitvallen met een verrassend boogschot de stand tot 32 ver kleinen. Mochten de Gudok-lui na dit doelpunt nog hopen op de gelijkmaker, deze illusie ging wel dra in rook op toen uit een goede pass van rechtsbuiten Verduijn midvoor v. Beek in de gelegen heid werd gesteld een zijner be ruchte kogels af te vuren, welke doel trof, 4—2. Circa 4 minuten daarna was het tenslotte nog maals Priest, die met een vlam mend schot de Gudok-doelman 't nakijken gaf, 5—2. Met deze stand kwam tevens het einde van deze hoewel niet op hoog peil staande toch zeer aantrekkelij ke match. BERKDIJK. A.s. Zondag SVG 2—Berkdijk 1. Voor a.s. Zondag is de wed strijd SVG 2—Berkdijk vastge steld, die hoewel geen gemakke lijke, toch geen onbereikbare overwinning voor de Berkdijkers betekent Daarbij komt dat een overwinning strikt noodzakelijk is om dc toch al geringe kansen op het kampioenschap te behouden Mocht Wit-Zwart n.l. nog eens struikelen, dan is het mogelijk dat een beslissingswedstrijd gespeeld moet worden. WIT-ZWART-RIEL. OM HET KAMPIOENSCHAP! Voor de komende Zondag staat dan eindelijk bovenstaande kam pioenswedstrijd op het program ma. Winnen de Capellenaren de ze ontmoeting, dan zijn zij defini tief kampioen van de le klas B Afd. Noord-Brabant. Er wordt natuurlijk bij voorbaat gerekend op een record aantal toeschou wers, zowel uit omliggende als uit eigen gemeente. Voor allen staat vast dat men in Capelle de sensationeelste wedstrijd te zien krijgt sinds jaren. Immers Riel, ZIGO 4—BERKDIJK 2. Ook Berkdijks reserves gaan a.s. Zondag een reis naar Tilburg maken en wel naar Zigo 4, waar van eveneens gewonnen kan wor den, om zodoende steeds dichter bij het kampioenschap te komen. BERKDIJK 3—RKC 5. Ook Berkdijk 3 komt a.s. Zon dag in 't veld en wel tegen RKC 5 uit Waalwijk. Geen gemakke lijke tegenstander dus en met de allergrootste moeite zal het jullie dan ook pas gelukken om toch één puntje te behalen. VLIJMEN. Deso—Vlijm. Boys. Zondag spelen de Boys weer een uitwedstrijd en wel tegen Deso uit Oss. Daar deze wed strijd voor beide ploegen van weinig belang meer is, komen de winstpunten aan de ploeg die zich het meest inspant. Boys, laat de laatste paar westrijden nog eens zien wat met inspanning te berei ken is en de puntjes komen mee naar Vlijmen. Supporters, geeft u vroegtijdig op om teleurstelling te voorkomen. ARSTEEG. Haarsteeg 3—Herpt 1 41. Hadden de reserves van Haar steeg Zondag rust, het derde elf tal speelde een voorwedstrijd en wel 'tegen Herpt en in een uiter mate spannende strijd hebben zij ook een verdiende ovcrwinnng weten te behalen. Toch waren het de bezoekers, die het eerst de score wisten te openen. Lang hadden zij er echter toch geen pleizier van, want al spoedig was het door v. Heijst gelijk en daar na was het midvoor v. d. Berk, die er 2—1 van maakte. Na vele aanvallen der thuisclub wisten zij er door de Vaan voor het ver strijken van de eerste helft nog 3—1 van te maken. Na de rust werd het zelfs 41. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. De overwinningenreeks die Haarsteeg reeds op haar naam heeft staan, kan Zondag a.s. worden vergroot. Zij zal dan te gast zijn bij RKOSC te Orthen. De thuiswedstrijd werd door Haarsteeg reeds gewonnen en naar uit de standenlijst valt op te maken, is Orthen er de laatste tijd nog op achteruit gegaan. DE POSTDUIF. A.s. Zondag is 't inkorven voor de laatste oefenvlucht vanuit Wernhout en wel als bij de vo rige oefenvluchten tussen 9 en IC uur. De leden worden er tevens op attent gemaakt, dat het de laatste gelegenheid is hun klok op te geven voor verzekering. Ondanks het minder gunstige weer waren er Zondag in Bredê reeds ruim 900 duiven. Wij ver wachten bij deze laatste oefening een massale deelname, die de dui zend stuks ver zal overschrij den. SPORTBERICHTEN. Voor de traditionele veld loop te Silverrush a.s. Zondag op Duinrell te Wassenaar hebben 350 athleten inge schreven, onder wie Slijkhuis Harting, Adriaanse, Van Edi en enige sterke Belgen. Waar schijnlijk zal Slijkhuis in d( A-klasse met een extra han dicap van 10 sec. starten. Wim van Est komt ei weer steeds beter in. Te Zon hoven werd hij in een weg koers over 195 km. vijfde me 1 minuut achterstand op d< winnaar Rik van Steenber gen. De tweede t.m. vierdi r>laats waren voor de Belger Serin, Brabant en Janssens terwijl Harm Smits als zever» tiende finishte.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3