DE LUBIIUT VLIJMEN KAATSHEUVEL HAARSTEEG SPRANG ORUNEN GAPELLE WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND GEERTRUIDENBERG DENKT U TIJDIG PINKSTERNUMMER BIOSCOOP-PROGRAMMA Laatste Berichten. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 MEI 1951. 6 ADVERTENTIE Coöp. Zuivelfabriek, was de fa. A. v. Iersel en Zn. de laag ste inschrijver voor de som van 7.089. 166 161 159 154 153 148 143 136 134 131 130 Bij de aanbesteding van een kolenbergplaats, wasgelegen heden en toiletten voor de Ongelukkige val. Tengevolge van een duize ling viel mej. Sweep op haar 5-jarig zoontje. Zij kwam daarbij zo ongelukkig terecht dat het knaapje z'n been brak. Het kind werd naar het R.K. Ziekenhuis gebracht. Zwembad. Het zwembad alhier zal 15 Mei voor het publek worden opengesteld. Er zijn diverse verbeteringen aangebracht. Badmeester is de heer Jans sen uit Raamsdonk. Geslaagd. De heer A. Pruyssers slaag de aan de Nijverheidsschool voor het eindexamen „Af schrijven in de scheepsbouw". AANRIJDING. Woensdag heeft er een aan rijding plaats gehad op de .hoek van de Stationsstraat ParallelwegBurgem. van der Klokkenlaan. Uit laatstge noemde straat kwam een au to gereden, waarvan de voor ruit 's avonds uit baldadig heid was Verbrijzeld, zodat 't uitzicht voor de chauffeur was belemmerd. Daardoor zag hij de auto niet die met een jong getrouwd paartje de St. An- toniusstraat kwam uitgereden. Hij reed ze van achteren aan, maar het bleef bij enige lichte materiële schade. ONGELUK. Woensdag reed een achttal kinderen uit de le Zeine op de vierwielige wagen van de kolenhandelaar v. R. door de Bernhardstraat. Toen de wagen op een gege ven moment moest keren, viel het 5-jarig jongetje Hensen er af, waardoor het één van de voorwielen over zich heen kreeg. Dokter Lenglet achtte overbrenging naar 't zieken huis in Den Bosch noodzake lijk. IJS-,,H AAK-IN"-ACTIE. De „Haak-In"-actie heeft op Hemelvaartsdag een goede dag gehad. Het was röooi weer en dus ijsweer. Welnu, de heer Sandbrink had gratis ijs be schikbaar gesteld voor het goede doel. Enige vrijwilligers brachten dit aan de man en het schone resultaat was een bedrag van 320.73. AAN UW IN ONS dat Vrijdag-ochtend verschijnt MUSIS SACRUM. „Korvet K. 225" is de naam van de film die van Zaterdag tot Maandag in dit theater draait. Een Canadese kapitein keert naar zijn vaderland terug, nadat zijn korvet door een Duitse duikboot tot zinken is gebracht en zijn be manning verraderlijk neergescho ten. Hij zint op wraak, want hij kent de betrokken duikl>oot. Hij krijgt de gelegenheid als hij met een nieuw korvet, de K. 225, een eonvooi naar Engeland moet es corteren. Dit wordt een spannen de er. gevaarlijke tocht, maar het doel wordt bereikt. 14 jaar. Dinsdag en Woensdag draait ,,Dc Duivel in de Vrouw' waar in Joan Fontaine de vrouw speelt die, om met een rijke man te kun nen trouwen, in koelen, bloede haar echtgenoot vergiftigt. Ze laat er cen ander voor opdraaien maar de misdaad komt uit. Eer ze gearresteerd kan worden, ver ongelukt ze echter. Voor deze spannende thriller moet men 18 jaar zijn. LUXOR THEATER. „Het Haviksnest" heet de film die hier van Zaterdag tot Maan dag draait. Het is de geschiedenis van een Amerikaans vliegereska der in de strijd om de bevrijding van Europa. Men krijgt in deze film originele opnamen te zien van luchtgevechten boven Duits land en Normandië bij de invasie. Wie zich het aandeel van de luchtmacht in de vorige oorlog herinnert, zal zich graag nog een paar uur met de avonturen in de lucht bezighouden. Toegang 18 j. In „Gestolen Leven" treft men Bette Davis in de dubbelrol van tweelingzusters, die allebei op de zelfde man verliefd zijn. De ene weet door intriges de man, die in werkelijkheid van het andere meisje houdt, te trouwen, maar een ongeluk brengt uitkomst en verbindt de twee die bij elkaar horen. Dinsdag en Woensdag voor hen die minstens 18 jaar zijn. Vanavond is er geen bioscoop vanwege de Nationale Dodenher denking. KEGELCONCOURS T.K.B. DE NATTE SPONS. Uitzonderlijke prestatie van het Dames-corps R.E.K. Op de banen van het Kegel huis Euphonia zijn in het Kring concours van de T.K.B. ter ge legenheid van de viering van het 2de lustrum van de Natte Spons, door de dames van R.E.K. pres taties geleverd, zoals ze zelden voorkwamen in de Kegelsport. Woensdagavond slingerde mevr. Pijnenburg een correcte 45, waar op elke kegelaar jaloers kon zijn, doch Donderdag was het Mevr. Janssens, die niet minder correct met een steunkaart van 3 x 41 deze prestatie verbeterde. De stand is momenteel 12 uur, 3 Mei Korpsbaan 5 tallen 1. De Vereniging 322 2. Herinnering 295 3. D.I.G. 291 4. S.N.A. 290 5. Zet 'm op 277 6. N.O.P. 276 7. Strijdlust 269 8. K.I.K. 267 9. Onder Ons 265 10. REK I 261 11. Baanvegers 256 12. R.E.K. II 248 13. Vr. Poedelvrees 241 Hoogste korpswerper 5-tallen: M. Kerssemakers van De Ver- eniging, 77. Korpsbaan 3 tallen 1. Herinnering I 2. N.O.P. II 3. Zet 'm op I 4. De Vereniging I 5. DIG I 6. S.N.A. 7. Herinnering II 8. Baanvegers 9. N.O.P. I 10. Onder Ons 11. R.O.L. Hoogste korpswerper 3 tallen: P. de Gouw van N.O.P. I„ 66 met 3x9. Vrije Baan Heren 1. P. Kemmeren 4 x 45. 2. Jos de Beer 2 x 45, 2 x 44. 3. H. v. Dun 2 x 45, 1 x 44. 4. H. Vis 45. 2 x 44. 5. W. Musters 45, 44. 6. G. Smulders 45, 3 x 43, 42. 7. Fr. Vloemans 45, 2 x 43. 8. Fr. Grootswagers 3 x 43, 44. 9. C. Vesters 44. 2 x 43. 10. M. Donders 44, 43, 2 x 42. 11. Th. Kwantes 44, 43. 12. C. Brekelmans 44, 40. Vrije baan Dames 1. Mevr. Janssens 45, 3 x 41. 2. Mevr. Pijnenburg 45. 3. Mevr. van Gorp 42, 40. 4. Mevr. Mateijsen 37. 5. Mevr. v. Huijgevoort 37. 6. Mevr. Hendriks 37. Prop. Baan Heren 1. J. de Bondt 42. 41. 2. G. v. d. Velden 37, 36. 3. A. v. Boxtel 36. Prop. Baan Dames 1. Mej. Swaans 37. 2. Mevr. Musters 43. 3. Mevr. v. Dun 33. E. H. B. O. Zondagmiddag werd in café de Braai een algemene ledenverga dering gehouden van de plaatse lijke EHBO vereniging. Wegens bedanken van de heer A. van de Griendt als voorzitter opende de secretaris, de heer v. d. Hout, deze bijeenkomst. Dr. Martens bracht dank aan de heer v. d. Griendt voor 't vele werk dat hij als voorzitter voor de EHBO heeft gedaan. Zeer onder de indruk dankte de schei dende voorzitter voor deze har telijke woorden en deelde mede dat hij steeds als actief lid zijn krachten zal blijven geven. De nieuwe voorzitter, de heer Wolfs, kreeg hierna het woord en hoopte op een prettige samen werking met de leden. Spr. zegde toe zijn volle medewerking aan de EHBO te zullen verlenen. Dr. Martens wees ook op de noodzakelijkheid van de geeste lijke EHBO en hiermee zal ook op het examen degelijk rekening worden gehouden. Pastoor Hees akkers, die ook op deze vergade ring aanwezig was, zal op de cur susavonden hierop een toelichting geven. In verband met het bin nenkort af te nemen examen werd besloten op Dinsdag en Vrijdag de cursusavonden te houden. Openingsconcert. HERDENKING. A.s. Zondag zal alhier weder om de herdenking plaats hebben van Marinus v. Esch, die op 10 Mei 1940 in de strijd tegen de overweldiger het leven liet. Om 10 uur zal er ter zijner nagedach tenis in de parochiekerk een so lemnele H. Mis worden opgedra gen, waarbij traditiegetrouw zeer velen van zijn strijdmakkers te genwoordig zullen zijn. Na afloop zal op zijn graf de kranslegging plaats hebben. R. K. J. B. De R.K.J.B. afd. Drunen hield Donderdag j.l. een algemene le denvergadering. Aanwezig was ook de geestelijk adviseur. De voorzitter opende de ver gadering en stelde aan de orde: bespreking gewassenwedstrijd, die dit jaar volgens de nieuwe richt lijnen in kringverband zal worden gehouden. 13 Leden gaven zich als deelnemer op. De wedstrijd zal worden gehouden met haver en aardappelen. Besproken werd ook de excur sie die men deze zomer wil hou den. Besloten werd deze te hou den naar de Schothorst (model boerderij). Ook werd gesproken over de proefvelden. Getracht zal worden de beschikking te krijgen over een perceel grond, om een proefveld aan te leggen. Tot slot werd ook de uitslag nog bekend gemaakt van de ge houden stalwedstrijd. Deze is als volgt: 1 C. Vissers met 80 pnt.; 2 J. v. d. Hoven 72 p.; 3 A. v. d. Brand 69^2 p.: 4 Th. v. Spijk 68 p.; 5 Fr. v. Wezel 68 p. 13 Leden namen aan deze stal- wedstrijd deel. Na de rondvraag, waarvan weinig gebruik werd gemaakt, werd de vergadering gesloten. EXCURSIE. i De Groenteteelt-Vakschool heeft naar wij vernemen op 1 en 2 Mei een zeer leerzame excursie ge- i houden naar Amsterdam, Bever- wijk, Roelofarendsveen en de kring rond het Westland. Verschillende bedrijven werden bezocht. De excursie stond onder leiding van Ir. v. Gils en dhr. Vinken vleugel, beide van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst. KERMIS. A.s. Zondag 6 Mei, Maandag en Dinsdag, alsmede met de twee Pinksterdagen, zal de jaarlijkse kermis alhier worden gehouden. Wanneer het weer medewerkt zal dit, een van de eerste ker missen in de Langstraat, zich zeer zeker in een grote belangstel ling mogen verheugen. MET DRIE TEGELIJK IN HET HUWELIJKSBOOTJE. Drunen gaat op 22 Mei a.s. iets aparts beleven. De twee gezus ters v. d. Steen, Ria en Jo, zul len tegelijk met hun broer Mari, in het huwelijksbootje stappen. ST. HERMAN JOZEF. Het bestuur van de Gym nastiekvereniging St. Herman Jo zef is naar wij vernemen als volgt samengesteld. H. Peters, voorzit ter; W. Vissers, Vice-voorzitter, tevens wedstrijd-secr. athletiek: Mej. Ria Verdiesen le secr.; P. v. Herpt, 2e secr.: Mej. Sjaan v. Noort, penn.; Fr. Pijnenburg, Comm.; Mej. J. Kogels, Comm. GESLAAGD. Te Den Bosch slaagden voor 't examen typiste de dames Corrie van Lieshout en Betsie Brok, die hun opleiding ontvingen bij de Zusters. Kolenopslagplaats. OPENING CONCOURS „LOOFT DEN HEERE". Dinsdagavond had in de ver sierde zaal van dc Chr. Volks bond de officiële opening plaats van het Nationaal Concours voor Zang- en Muziekgezelschappen, uitgeschreven door de Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heere", dat gehouden zal worden op 2, 3 en 5 Mei. De zaal was geheel bezet toen bij afwezigheid van de ere-voor- zitter der vereniging Ds. Mulder, de samenkomst door Ds. C. de Kruijk werd geopend, die naar aanleiding van de gelezen 47ste Psalm een openingswoord sprak, waarin hij er op wees dat de Christenheid deze week de Hemel vaart van Gods Zoon herdenkt; in de 47ste Psalm werden de volken van het oude verbond reeds op gewekt met Psalmgezang God te loven, want God regeert, ook het wereldgebeuren van thans. Hij wijst er op dat Paulus, waarvan wij gedenken hoe hij 1900 jaar geleden het Evangelie van Jezus Christus in ons werelddeel pre dikte, zelfs in de gevangenis kon zingen. Als wij het Evangelie van Jezus Christus geloven, kunnen wij altijd zingen. Voor dit con cours betekent dit, dat „Looft den Heere" zelf in de schaduw treedt, om alle eer den Heere te brengen. Vervolgens geeft Ds. de Kruijk het woord aan de Edel achtbare Heer Burgemeester Smit die de officiële opening verrichtte. Burgemeester Smit begint met te wijzen op de figuur uit de Griekse mythologie, Orpheus, de zanger uit het oude Griekse rijk, wiens naam thans nog door vele verenigingen wordt gevoerd. Wanneer Orpheus zong en op de harp tokkelde, bracht hij zul ke schone muziek voort dat alles luisterde. De wilde dieren kwa men uit hun holen en vlijden zich neer om te luisteren; de vo gelen des hemels zwegen als Or pheus zong. Er wordt verhaald dal toen zijn geliefde door een slang was gebeten en stierf, hij naar Charon ging om te zingen, die er zo van onder de indruk kwam dat Orpheus het gedaan kreeg dat hij zijn geliefde het le ven truggaf. Spr. vermoedt dat deze mythe is ontstaan om de macht van de muziek te vertol ken. Muziek en zang zijn een ge weldige macht. Hele volken, ai- dus burgemeester Smit, werden opgezweept door de macht van muziek en zang en spr. herinnert daarbij aan het Horst Wessellied van Hitier en het „Wir qehen fahren". Zoals het met alle machten gaat, komt het er op aan in wel ke dienst die macht gesteld wordt. Spr. is geroepen dit concours te openen; hij is er van overtuigd dat de vereniging die dit con cours organiseert, deze macht ten goede zal gebruiken. Spr. heeft gaarne gevolg gegeven aan het verzoek dit concours te openen en hij wenst de deelnemende ver enigingen succes en ook de ver eniging „Looft den Heere", op dat men van de vele moeite die men zich heeft getroost bij de or ganisatie, ook genoegen mag be leven. Met allen een prettige avond toe te wensen, verklaari burgemeester Smit het concours voor geopend. Het openingsconcert, waaraan medewerken de Chr. Gem. Zang ver. Looft den Heere en het Kin derkoor onder leiding van dhr. P. Christ, de Chr. Gem. Zang ver. Excelsior en het Kinderkoor Klein Excelsior o.l.v. van de heer Jac. Groen en de Chr. Harmonie Marijke o.l.v. instructeur P. Bis- selink, wordt door de organise rende vereniging geopend met „Daar is een lied", Agnus Dei en Domine Salvam fac, welke nummers op uitstekende wijze werden uitgevoerd. Het Kinderkoor Looft den Heere zong „Wij zijn blij", en „Klein Zangertje". Klein Excelsior zong o.l.v. Jac., Groen „Zomeravond" en „Re genboog". Vooral 't laatste (met pianobegeleiding) oogstte veel bijval. De Chr. Gem. Zangver. Excel sior zong achtereenvolgens „Wij zingen mee", „Beati Mortui" en „Achter Hem aan". Ook deze nummers werden zeer goed ver tolkt en in het bijzonder het laat ste nummer viel zeer in dc smaak. De harmonie Marijke opende met de Marijke-mars, waarna de concoursnummers „Avondsche mering en „Jubelouverture" bei de van A. v. Leest, werden uit gevoerd, alsmede Marsparade en tot slot 't Wilhelmus. De concerterende verenigingen mochten na elk nuinmer een dank baar applaus in ontvangst nemen. Aan het einde bracht de voor zitter van Looft den Heere, dhr. N. Klaasse, dank aan burgemees ter Smit en Ds. de Kruijk, alsme de aan de verenigingen die mee werkten aan het openingsconcert. Het openingsconcert mag zeker, goed geslaagd heten en liet weer eens duidelijk zien dat onze plaat selijke verenigingen bij voorko mende gelegenheden in staat zijn gezamenlijk iets te presteren en feestelijkheden behoorlijk kunnen opluisteren met zang en muziek. Het Concours. Woensdagavond 7 uur werd 'n aanvang gemaakt met het con cours. De belangstelling van de zijde van het publiek was niet groot. De uitslag van deze eerste dag was als volgt Chr. Kinderkoor Looft den Heer, 's-Gravemoer, Afd. B., le prijs met 326 punten. Chr. Kinderkoor De Blijde Jeugd. Tilburg, Afd. B., le prijs met 339 punten. Chr. Kinderkoor Hallelujah, Ca- pelle, Directeur dhr. M. C. Rij ken, Afd. C, le prijs met 358 pt. Chr. Gem. Koor Excelsior, Don gen. Afd. 2, 2e prijs met 290 pt. Chr. Klein a Capella Dames koor Soli Deo Gloria, 's-Grave moer, Afd. Uitmuntendheid, le prijs met 358 punten. De uitslag van de tweede dag- hemelvaartsdag) is als volgt Symphonie Orkest Musta uit Utrecht, Afd. 3, le prijs met 341 punten. Geertruidenberg's Mannenkoor, Geertruidenberg, 3e afdeling, le- prijs met 328J^ pt. Chr. Gem. Koor Advendo, Beu- ningen, le afdeling, le prijs met lof der jury, 363 punten. Gem. Koor Excelsior, Dirksland, Ere-afd., le prijs met 313 punten. Fanfare Excelsior, Lage-Zwa- luwe, le afd., le prijs met 310 pt. Fanfare Tot Nut en Genoegen, Melisant, Afd. Uitmuntendheid, le prijs met lof der jury, met 378 punten. Een 12-jarige solist (vocaal) behaalde eveneens een le prijs met lof der jury, met 364 punten. Er was Donderdag veel be langstelling, vooral ook voor het avondconcert, dat verzorgd werd door de Fanfare Tot Nut en Ge noegen uit Melisant. Tot nu toe mag het concours goed geslaagd genoemd worden. A.s. Zaterdagmiddag 4 uur wordt het concours weer voort gezet en nemen de volgende ge zelschappen nog deel: Kinderkoor Klein Excelsior al hier, Afd. A. Chr. Gem. Koor Sursum Corda, Bruchem, Afd. 4. Chr. Gem. Koor De Lofstem, Spijk, Afd. 2. Mandoline-orkest Concordia, te Zuidland, Afd. 2. Fanfare Concordia, Hoge Zwa- luwe, Afd. 2. Kon. Erk. Fanfare St. Cecilia, Herten L.)Afd. Uitmuntend heid. Chr. Gem. Koor De Lofstem, Alblasserdam, Afd. 3. Te half 8 vangt de Ere-wed- strijd aan, na afloop waarvan door de Kon. Erk. Fanfare St. Cecilia uit Herten het sluitingsconcert zal worden gegeven. meer van dat lekkers, waarna zij opgewekt en voldaan huiswaarts keerden. De prijzen vielen op de volgen de wagens en groepen: Wagens, le prijs Groene Kruis; 2e prijs Schoenmakers; 3e prijs Haak-In-actie. Groepen: Bruidjes le prijs; De Vier Jaargetijden 2e prijs; Rood- Wit-Blauw 3e prijs. Versierde fietsen: A. Chabot le prijs; P. Nieuwenhuijzen 2e prijs. De Harmonie Marijke maakte 's avonds een muzikale wandeling door het dorp, waarvoor veel be langstelling bestond. ONGEVAL. Maandagmiddag liep het zoon tje van v. V. alhier tegen een stilstaande melkwagen op en be kwam daarbij een diepe en ern stige hoofdwonde. Hevig bloedend werd het knaapje naar Dr. W. gebracht, die geneeskundige hulp verleende. N.E.O. eerste elftal van N.E.O. a.s. Zaterdagmiddag naar Het gaat Werkendam om aldaar een wed strijd te spelen voor de K. N. V. B.-Beker tegen de Kozakken- Boys. Aanvang 4 uur. PLATTELANDSVROUWEN De leden van de afd. Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gaan Dinsdag 8 Mei gezamenlijk naar Zeven bergen ter bijwoning van de jaar lijkse alg. ledenvergadering van de Prov. Afd. aldaar. Donderdag 10 Mei des avonds half 8 wordt in de zaal van dhr. Ant. van Dijk aan het Bruggetje een afdelingsvergadering gehou den, waarop o.m. de vraag zal worden besproken of deze zomer weer een plezierreis zal worden georganiseerd, ofwel dat in de loop van enkele dagen een bezoek aan de bollenvelden zal worden gebracht. Ten slotte zal een film worden vertoond van de Stichting „Het vierde Prinsenkind CHR. LANDBOUW- HUISHOUDSCHOOL. der couvert aan. Van verschillen de sportvrienden en sportvereni gingen kwamen schriftelijke geluk wensen binnen. Het muziekgezel schap Kunst na Arbeid had dc aardige attentie de gelukwens, uitgesproken door zijn 2e voor zitter, met een „Lang zullen ze leven' te onderstrepen en liet daarna nog wat marsmuziek ho ren, hetgeen niet weinig bijdroeg de stemming te verhogen. De voorzitter der voetbalver eniging dhr. J. Kraak, bracht de verschillende sprekers hartelijk dank voor de uitgesproken geluk wensen en de aangeboden bloe men of cadeaux. Na het officiële gedeelte bleven bestuur en werkende leden met hun dames nog geruime tijd in feestvergadering bijeen en gezel ligheid vierde in deze uren hoog tij, waartoe de vrolijke klanken van de band, gevormd door de heren van der Galiën, accordeon, en de Jong, slagwerk, niet weinig bijdroegen. Het was reeds in de kleine uurtjes, toen op voorstel van de voorzitter, na een dank woord aan allen die hadden mede gewerkt aan het welslagen, deze onvergetelijke avond met het staande zingen van een tweetal coupletten van het Wilhelmus, werd besloten en ieder zich ten zeerste voldaan huiswaarts spoed de. Even voor het sluiten werd ieder der dames die zich tijdens de competitie op één of andere wijze voor hun echtgenoot of verloofde en dus voor het bestuur enige opoffering getroost hadden, verrast met één der aangeboden bloemstukken, welke geste door de dames ten zeerste op prijs gesteld werd. Bij de vele wensen deze avond geuit, willen wij ook gaarne de onze voegen en we hopen dat zij verwezenlijkt mogen worden en dat Wit-Zwart de komende pro motie-competitie met succes mag beëindigen, zodat zij de volgende competitie kan uitkomen in de 4e klasse K.N.V.B. KONINGINNEFEEST. De verjaardag van H. M. de Koningin is alhier vrijwel uitslui tend gevierd met de schooljeugd. Onder leiding van het perso neel werd des middags een kin deroptocht samengesteld, die, na dat de verschillende wagens, groe pen enz. door een jury met als voorzitter Burgemeester Smit, was beoordeeld, door ons dorp trok, onder de vrolijke tonen van een aantal muzikanten van Marijke. Het was een fleurige optocht, waarin verschillende mooie num mers uitkwamen, als b.v. voor stellende het Groene Kruiswerk, de Haak-In actie met collectantjes. Groep Bruidjes; verder mooi ver sierde fietsen enz. De kleinen van de Kleuterschool maakten gezeten op een wagen dc optocht mee. Alles was rijk met oranje en vlaggen versierd. Na de optocht werden de kin deren in de school getracteerd op sinaasappelen, chocolade en meer Ingaande 1 Sept. a.s. beginnen aan de Chr. Landbouwhuishoud- school voor Sprang-Capelle en omstreken de navolgende cursus sen: Tweejarige dagcursus voor meisjes die zes klassen der Lagere school hebben doorlopen, terwijl bij voldoende deelname een cursus van twee dagen per week zal ge houden worden voor meisjes die de 2-jarige dagcursus ener huis houdschool met goed gevolg heb ben doorlopen. Verder ligt het in de bedoeling avondcursussen naai en (begin-, tweede- en derde jaarscursus) en een avondcursus in koken te houden. Zoals bekend kan men zich als leerlinge iedere Maandag tijdens het spreekuur van de directrice n.m. van 34.30 uur en 's avonds van 78 uur opgeven aan de school aan de Nieuwevaart. DAUWTRAPPEN. Met Hemelvaartsdag hield tra ditiegetrouw onze muziekvereni ging Kunst na Arbeid in de vroe ge morgenuren onder het maken van vrolijke marsmuziek een rond gang door een gedeelte onzer ge meente, z.g. dauwtrappen. Van de Nieuwevaart werd via Wil lem van Gentsvaart, Winterdijk en Kom gemarcheerd naar het repetitielokaal, waarvandaan on geveer 5 uur vertrokken was. Het avondconcert, dat tot slui ting van de feestelijkheden ter viering van Koninginnedag a.s. Zaterdagavond 8 uur op het feest terrein aan de Nieuwevaart zou worden gegeven, kan door on voorziene omstandigheden jammer genoeg niet doorgaan. Van het door de Oranjevereniging voor Zaterdag 5 Mei opgestelde pro gramma gaan dus alleen de fees telijkheden 's namiddags door, de volksspelen voor groteren en de wielerwedstrijd. De feesten begin nen om 2 uur op het weiland van de heer Stam. GROOTSE HULDIGING. Het kampioenselftal van Wit- Zwart met het bestuur in de bloemen gezet. Woensdagavond werd in het clublokaal, café Cové-v. d. Haart, door de voetbalver. Wit-Zwart, in verband met het behalen van 't kampioenschap van de le klasse Brab. Voetbalbond, onderafd. v. d. K.N.V.B., een feestavond ge houden. Tevoren had een receptie plaats gehad, waarvoor een over weldigende belangstelling bestond. Hartelijke toespraken over en weer vertolkten de vriendschap pelijke verhouding, welke Wit- Zwart met de plaatselijke vereni gingen onderhoudt en de ver schillende bloemstukken en ca deaux waren daar even zoveel voorbeelden van. Toen de recep tie was afgelopen, was de boven zaal in café Covè-v. d. Haart als het ware in een bloemensalon herschapen. We merkten bloem stukken of prachtig gevulde bloe menmanden op van de Capelse Biljartver. O.N.I., de Motor- en Automobielsportver. Marijke, de Gem. Zangver. 't Rozeknopje, de Oranjever. Wilhelmina, de Mu- ziekver. Kunst na Arbeid, de Voetbalvereniging H.N.C., de fa milie Cové-v. d. Haart, de familie Schoenmakers, de fam. Rombouts- Hamers, Waspik. Van dhr. van Boxtel uit Kaatsheuvel werd een heerlijke 'tulband ontvangen, ter wijl het sporthuis Fides, Waal wijk zijn gelukwensen vergezeld deed gaan van een tweetal bin nenbanden. De postduivenver. De Luchtvaart, de Biljartver. De Wit te Brug en de Hengelaarsver. De Maasmond boden een cadeau on- DE RONDE VAN WASPIK. Wij ontvingen nog een uitvoe rig gespecificeerde opgave van gegevens betreffende de zo bij uitstek geslaagde „Ronde van Waspik". Wij hopen dit in ons volgend nummer in extenso op te nemen. NATIONALE HERDENKINGS AVOND OP VRIJDAG 4 MEI. Programma 18 uur De ingezetenen wor den verzocht de vlaggen halfstok te hangen. 19.30 uurHouden van stille tochten naar de begraafplaatsen in de gemeente Raamsdonk. Plaats van samenkomst en ver trek voor Raamsdonk: Raadhuis plein te Raamsdonk. Achtereen volgens zullen dit jaar worden bezocht de Protest. Begraafplaats en de R.K. Begraafplaats. Plaats van samenkomst en ver trek voor Raamsrdonksveer: R.K. Landbouwschool aan de Juliana- laan. Bezocht wordt de R.K. Be graafplaats. Iedere ingezetene wordt ver zocht aan een dezer stille tochten deel te nemen. In overeenstem ming met de geest, welke de ge vallenen bezielde, zullen geen toespraken worden gehouden. Vaandels of vlaggen mogen niet worden meegevoerd. De „stille tocht" kenne rang noch stand. Door leden der vereniging „Oud-strijders" zullen bloemen op de afzonderlijke graven wor den gelegd, terwijl tot het bren gen van eenvoudige hulde door de overige deelnemers bloemen op de graven kunnen worden ge strooid. 19.45 uurLuiden der kerk klokken. 20 uurDe gehele gemeente wordt verzocht twee minuten van volkomen stilte in acht te nemen. Het sein hiertoe zal door sirenes worden gegeven. OFFICIËLE INGEBRUIK NEMING NIEUWE KIOSK. De nieuwe kiosk is op 30 April door Burgemeester Prinsen offi cieel geopend. Te half acht ver zamelden zich B. en W„ de le den van de gemeenteraad en ver dere genodigden ten gemeente huize. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de architect ontwerper van de kiosk, de heer v. Stokkum en zijn vrouw, het Oranje-Comité, de directeur der Ambachtsschool uit Geertruiden berg, de Kon. Erk. Harmonie De Eendracht, de Zangver. Excelsi or, 't R.K. Gein. Koor en de har monie St. Bavo. Burgemeester Prinsen heette hen allen van harte welkom en memoreerde de totstandkoming van de plannen en de bouw der muziekkiosk. Deze kiosk, die in het uitbreidingsplan der gemeente is opgenomen, zou komen op het Heereplein en wel op de kop van de haven. Om de kosten van de bouw te beperken, zegden de le den der harmonie en andere cul turele verenigingen hun steun en volle medewerking toe. Velen hebben dan ook in de avonduren de handen uit de mouwen gesto ken aan de bouw ervan. Tevoren had het gemeentebestuur contact gezocht met de architect, de heer v. Stokkum uit Waalwijk. Spr. schetste de vele moeilijkheden die moesten worden overwonnen, al vorens men een geschikte plaats en ontwerp plus de toestemming van de bouwinstanties te hebben verkregen. De raad stelde een crediet beschikbaar, terwijl ook Ged. Staten hun goedkeuring ga ven. Burgemeester Prinsen bracht dank aan de heer v. Stokkum, aan de Openbare werken en de gemeenteopzichter de heer v. d. Heuvel en de heer Verhoofstad. Achtereenvolgens werden woor den van waardering gesproken aan het adres van de heer J. We- terings en de fa. Mertens-Wete- rings, die spontaan personeel en materiaal beschikbaar stelen, als ook aan de firma's Lodewikus en Heesters, die resp. zorg droe gen voor voor een dragline en betonvlechten. Het smeedwerk is vervaardigd op de Ambachts school te Geertruidenberg. De di recteur, de heer Theunis, mocht dankwoorden in ontvangst ne men, vergezeld van enige boek werken. Tenslotte werd dank ge bracht aan allen die aan de tot standkoming van deze kiosk heb ben meegewerkt. Hiermede ver klaarde spr. de kiosk voor geo pend en sprak de hoop uit dat de culturele verenigingen er veel ge bruik van zullen maken. Hierop werd de feestverlich ting ontstoken. De heer v. d. Werf, voorzitter van het Oranje-comité, alsmede de heren v. Onsenoort, voorzit ter van De Eendracht, v. Erk en de Meijer, resp. als tolk van het Zangkoor Excelsior en R.K. Ge mengd Koor, spraken een dank woord aan het adres van burge meester en gemeentebestuur. In samenwerking met de zang koren opende de harmonie het concert met het volkslied. Dit concert, waarvoor uitermate gro te belangstelling bestond, duurde tot 11 uur. GESLAAGD. Onze dorpsgenoot de heer D. E. de Roon, slaagde dezer dagen voor zijn doctoraal aan de Eco nomische Hogeschool te Rotter dam. Zondag 29 April is voor de Langstraatse Schuttersbond het seizoen weer geopend. St. Catharina had de eer het eerste Bondsconcours te organise ren. Met goed materiaal werd ge start; 8 verenigingen namen deel met een totaal van 83 schutters, een gemiddelde van ruim 10 per vereniging. Er werd met zes-tal len geschoten voor de korpsprij- zen, terwijl de andere schutters naschutters waren voor de perso nele prijzen. Met de 6 korps- schutters konden 24 punten wor den behaald voor het korps, dus 4 punten per persoon. Zoals gezegd was St. Cathari na het eerst aan bod en de ge routineerde schutters behaalden hun 4 punten, terwijl een jonge schutter beneden zijn kunnen bleef en met twee treffers genoe gen moest nemen, zodat St. Ca tharina met 22 punten uitkwam. Over het algemeen werd er zeer goed geschoten; Elshout, Heusden en Besoijen deden voor elkaar niet onder. Zij behaalden ieder 19 punten. Laatstgenoemde kwam door betere naschutters als nummer drie, Heusden als num mer vier en Elshout als nummer vijf uit de strijd. Voor wat de 10 punten van Heusden betreft moet eerlijkheids halve gezegd worden, dat dit zeer weinig is. Zij schoten bepaald slecht. Besoijen die ditmaal zon der de kogels van v. d. Meijs schoot, maakte een goede beurt. Ook Elshout is op de goede weg. St. Jan Kaatsheuvel was de bo vengenoemde drie iets te vlug af. Zij leverde een goede prestatie en schoot 20 punten, hiermede beslag leggende op de tweede korpsprijs. St. Ambrosius vie liets uit de (Geweer), toon, 18 punten was hun oogst. Zij behaalden hiermede de zesde korpsprijs. Vlijmen had een niet al te gelukkige dag 13 punten, 7e prijs. St. Joris Nieuwkuijk kan er maar niet goed inkomen. Toch de moed niet opgeven, maar volhou den. Personele prijzen. Er waren 49 prijzen. Deze zijn verschoten on der 28 vierpunters en 21 drie punters. Een bewijs dat de schut- terscapiciteiten zich in stijgende lijn bevinden, dat tweepunters niet meekampen. Na afloop van het schieten verzamelden allen zich in 't club lokaal van St. Catharina en de voorzitter van de L.S.B. de heer A. van Bladel sprak zijn tevre denheid uit over het goede mate riaal en hoopte dat dit een sti mulans mocht zijn voor de andere verenigingen om dit voorbeeld te volgen. Hij brak nog een lans voor de Gildedag te Elshout en spoorde aan tot deelname. Hij deelde mee dat het e.v. Bondsconcours zal worden gehouden op Zaterdag 9 Juni te Elshout. le prijs St. Catharina Herpt 22 pnt. 2e pr. St. Jan Baptist, Kaatsheuvel 20 pnt. 3e pr. St. Crispijn, Besoijen 19 pnt. 4e pr. St. Blasius, Heusden 19 pnt. 5e pr. O. L. V. S„ Elshout 19 pnt. 6e pr. St. Ambrosius, Baardwijk 18 pnt. 7e pr. Juliana, Vlijmen 13 pnt. 8e pr. St. Joris, Nieuw kuijk 8 pnt. Koningsehieten. Herpt's nieuwe Koning de heer A. de Kort Nzn. wist van de 20 schoten 20 punten te behalen. KONINGINNEDAG. Het Oranje-comité had ook dit jaar een aardig programma opge steld, dat 's middags geopend werd met kinderspelen op vier verschillende terreinen, dit om alle kinderen in de gelegenheid te stellen hieraan mee te doen. Aan de winnaars werden aardige prijzen uitgereikt. Voor de opening van de nieu we kiosk, waarvan wij een aparte beschouwing gaven, bestond veel belangstelling. Het schitterend vuurwerk, dat om 11 uur werd afgestoken, was in verre omtrek te zien. Ook van dichtbij was 't een pracht schouwspel. Het co mité heeft eer van zijn werk ge had door de prachtige organisatie van een en ander. SCHEEPVAART Gedurende de maand April passeerden de rolbrug over de Donge alhier 2107 schepen met een inhoud van 337597 ton. OUDERAVOND. Zondag 29 April te half 8 werd een ouderavond gehouden in het Henricusgebouw. Deze avond werd verzorgd door de verken ners en welpen van de Guy de Fontgallandgroep alhier. Een bonte avond, waarin verkenners en welpen elkaar afwisselden met enkele voordrachten en toneel stukjes. Een aardige en gezellige avond, waarin deze groep heeft laten zien wat zij op de planken kan presteren. ONDERWIJS TENTOONSTELLING. Van 5 t.m. 22 Mei wordt in deze gemeente een tentoonstel ling gehouden over de schoenfa- bricage, georganiseerd door de Stichting Onderwijstentoonstellin gen in Den Haag. Vanmiddag wordt ze door burgemeester Prin sen officiéél geopend in de zaal van café Heessels. Het is te hopen dat velen deze interessante en leerzame tentoon stelling in de komende weken zul len bezoeken DODENHERDENKING Vanavond vindt ook in onze gemeente de Dodenherdenking plaats. Voor de stille tocht wordt om half acht verzameld in de Koestraat bij het parochiehuis. Vandaar trekt de stoet naar de Markt, waar een tijdelijk monu ment is opgericht. Bij dit monu ment zal de herdenking plaats vinden. De Gem. Zangvereniging Geertruidenberg zal hieraan me dewerking verlenen. Door burgemeester Bianchi zal aan de voet van het monument een krans worden gelegd. De R.K. geestelijken en de dominee zullen in het gebed voorgaan. ORANJEFEEST. Begunstigd door een behoorlijk weertje vierde Geertruidenberg op waardige wijze de verjaardag van onze geliefde vorstin Konin gin Juliana. Om r.egen uur zette in de Koe straat zich een lange optocht van versierde wagens, fietsen, auto- steps in beweging, om een korte tocht door de gemeente te ma ken, daar de militaire parade iets vroeger zou worden gehouden dan oorspronkelijk was vastge steld. Op het marktplein geko men, brachten de kinderen een zanghulde aan het gemeentebe stuur voor het gemeentehuis, waarbij de kinderen door de bur gemeester werden toegesproken, welke toespraak met een drie maal herhaald Leve de Koningin eindigde_ De militaire parade, die hierop volgde, was machtig. Nog nimmer heeft Geertruidenberg 'n dergelijke grootse parade binnen haar veste gezien. Honderden mi litairen, voorafgegaan door de militaire band en gevolgd door tientallen wagens enz. trokken voorbij De parade werd afgeno men door overste Elders. Op royale wijze werden de kinderen op de scholen getrac teerd. Om 2 uur begonnen de kinderspelen, die voor jong en oud prettig waren te volgen, daar de kinderen zich tot het uiterste inspanden om toch zeker een prijs te bemachtigen. Het concert door de Gem. Zang ver. Immortelle had een aandachtig gehoor en kwam, ondanks dat dit op de ki osk gegeven werd, goed tot zijn recht. Hierna begonnen de volks spelen, waaraan door velen werd deelgenomen en dat een waar vermaak was voor de dichte rij en kijkers, die urenlang met in spanning de vermakelijke spelen volgden. Tot slot werd op een geïmproviseerde dansvloer, on der de lustige tonen van een pie rement, het bal champêtre gehou den, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Tot laat in de nacht bleef het druk op de markt, want velen wilden bovendien gaarne genieten van de prachtige ver lichting, die rond het marktplein tussen de boompjes was aange bracht

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2