Bii de bollen pakje hij shag pakje J.pOAÉ KAATSHEUVEL UW ft KORTE BERICHTEN BILJARTEN. HOCKEY WIELRENNEN DUIVENSPORT fcr~ DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 MEI 1951. met Mascotte gaat-ie goed! U V u Nette Dienstbode Notaris WAVERIJN gedeeltelijke huishoudelijke INBOEDEL. Perzië. De Sjah van Perzië heeft Woensdag het besluit tot nationalisatie van de olie industrie door zijn handteke ning bekrachtigd. De wet kan nu uitgevoerd worden. De En gelse en Amerikaanse ambas sadeurs hebben een onderhoud gehad met de Sjah. Engeland. Koning George VI heeft gisteren om precies 12 uur, staande op de trappen van de St. Paul's Cathedral, 't Festival of Britain geopend, c'.at tot October een beeld zal geven van wat Engeland in het verleden heeft gepresteerd en nu nog kan presteren. Nederland. De bloembol- lenvelden hebben gisteren een record aantal bezoekers ge trokken. Anderhalf millioen mensen hebben in de streken rond Hillegom en Lisse de schoonheid van de Hollandse lente bewonderd. Het aantal door pokken besmette personen in Tilburg is opgelopen tot 24. Men ver wacht het gevaar voor uit- brieding binnen 14 dagen te hebben bezworen. SPORTBERICHTEN. Wielrennen. Wim van Est uit St. Willibrord heeft giste ren de ronde van Etten met grote voorsprong gewonnen. En dit ondanks de vier lekke banden. Tennis. Van Swol en Linck hebben beiden een partij en kelspel gewonnen in het Da- vis-Cup tournooi in Monaco. Boksen. De ex-wereldkam pioen Joe Louis heeft op pun ten gewonnen van de Cubaan Omelio Agramonte. Hij deed er ditmaal tien ronden over. Dit is de vijfde overwinning van Louis in successie. Tafeltennis. De tafeltennis match tussen Nederland en België is met 54 door onze Zuiderburen gewonnen. keurige wijze af te slaan. Na enige tijd wist onze mid- voor te scoren Dit doelpunt werd geannuleerd, daar de bal buiten de slagcirkel geslagen werd. Met deze stand konden onze heren met genoegen terugzien op een mooie wedstrijd. Nu nog af- doch met geen mogelijkheid is hier de kampioen nu aan te wijzen. De eindstrijd vindt hier plaats op Zaterdag 12 Mei a.s. in café C. v. Berkel, ter wijl ook a.s. Maandag 7 Mei in de clubtent van „Juliana" een vijftal wedstrijden voor wachten hoe de verdere promo. deze afdeling worden gespeeld tiecompetitie verloopt. Het al of niet promoveren van onze heren is afhankelijk van de wedstrijd Oranje-Zwart III—Rapidity I, die a.s. Zondag gespeeld wordt, of van de wedstrijd Oranje-Zwart III—Rapidity II op 13 Mei a.s. Hoco-tournooi op 29 April 1951. Jammer genoeg hebben onze Dames I geen belangrijke succes sen kunnen boeken. In de eerste wedstrijd kwamen zij uit tegen Nuenen die zij, na een mooie par tij gespeeld te hebben, met 1—0 versloegen. In de winnaarsronde kwamen zij echter te spelen tegen hun oude rivaal Were Di. De lange rustpauze tussen deze wed strijd was misschien mede oor zaak, dat onze dames geen krach tig en mooi spel konden ontplooi en. Hieronder volgen dè uitsla gen van het Dames A tournooi, waarin onze dames uitkwamen. Volgende week komen we op alle wedstrijden in de af delingen terug. VOETBALUITSLAGEN. Landskampioenschap. DWSPSV De stand: PSV DWS Blauw-Wit ileerenveen Willem II 2—3 Voor a.s. Zondag: PSV—DWS 2e Klas B GoesRAC 4e Klas C ZaltbommelHaarsteeg RKSVA—DESO UITSLAGEN van 29 April 1951. Res. 3e Klas B MOC 2Zierikzee 2 Willem II 4—RAC 2 !e Klas C 403 Desk 3Baardwijk 2 RWB 2—Voab 2 Noad 4Gilze 2 STAND t.m. 29.4.'51. Ie Klas B. 4—2 2—6 3—4 4—1 0—5 3—1 1—0 2—1 Wit-Zwart Berkdijk Riel Gloria Antonius Sp.cl. Viola Hilvaria Gudok 2 S.V.G. 2 16 11 16 11 16 16 16 16 16 16 16 27 25 21 20 19 12 11 6 3 KAATSHEUVEL. OEFENPROGRAMMA DESK. Naast de wedstrijd tegen Don gen op 20 Mei a.s. is het bestuur van DESK ook ingegaan op de uitnodiging van Gudok tot deel name aan de door deze vereniging te organiseren seriewedstrijden. Deze wedstrijden worden gespeeld op 26 Mei, 2 Juni en 9 Juni. De deelnemende verenigingen zijn RKTVV, SET, RAC en DESK. Op 26 Mei komt DESK 't eerst in de strijd tegen een nog aan te v.-ijzen tegenstander. Wordt deze wedstrijd gewonnen, dan moet DESK op 9 Juni in de finale uit komen. GEERTRUIDENBERG. Right-Oh kampioen R.K.V.B. Zondag speelde Right-Oh haar beslissende wedstrijd om het kam pioenschap en wel tegen Wagen berg. Het terrein was in zeer slechte conditie, wat een belem mering was voor het ontwikkelen van een behoorlijk spel. Al spoedig na de aanvang bleek dat Right-Oh een klein overwicht had op de bezoekers, ondanks' dat dezen lang niet onverdienstelijk speelden. De voorhoede van Wa genberg bleek soms zeer gevaar lijk te zijn, en meerdere malen zag de midvoor zelfs kans geheel al leen door de achterhoede van Right-Oh heen te dringen. Na ongeveer een half uur spe len had Right-Oh reeds de veilige leiding met twee doelpunten, ter wijl de rust inging met 31 voor Right-Oh. Na de rust moest R.-Oh stevig aanpakken, om niet voor verrassingen te komen, want Wa genberg bleef tot het laatste door vechten. Meerdere mooie kansen werden door de midvoor van Right-Oh, die hem van de linker vleugel werden gegeven, ver knoeid. Het was voornamelijk de ze vleugel die in hoge mate heeft bijgdragen aan de uiteindelijke 02 overwinning op deze spor tieve gasten, want nauwelijks had het eindsignaal geklonken of Wa genberg bood Right-Oh naast wel gemeende gelukwensen bloemen aan voor het behaalde kampioen schap. Het elftal werd van alle zijden bestormd en gecomplimen teerd met het behaalde succes, terwijl namens het bestuur even eens onder een klinkende speech van de voorzitter de heer Waal wijk, bloemen werden aangeboden. Right-Oh heeft terecht de Zon dag verder in feestelijke stemming doorgebracht, terwijl ook de har monie Apollo acte de présence gaf door het brengen van een se renade, waarna Right-Oh onder begeleiding van de Harmonie een mars door de gemeente heeft ge maakt. De voorzitter van Apollo sprak de feestvierende vereniging toe, waarop de voorzitter de heer Waalwijk, een dankwoord sprak. De Burgemeester heeft aan R.- Oh eveneens onder een hartelijke toespraak zijn gelukwensen met het bfehaalde succes aangeboden. VLIJMEN. ZaltbommelVlijmense Boys. Zondag spelen de Vlijmense Boys II uit tegen Zaltbommel. Aangezien de wedstrijd in Vlij men verloren werd, zullen ook nu de puntjes wel in Zaltbommel blij ven. HAARSTEEG. Zaltbommel—Haarsteeg 2—6. Op overtuigende wijze heeft Haarsteeg zich in deze ontmoe ting de meerdere getoond over de thuisclub. Ondanks dat het met 3 invallers in het veld verscheen, heeft 't op zeer gemakkelijke wij ze 'n grote overwinning behaald. Overigens was het een vrij matte vertoning en het was heus niet te merken dat de gastheren in de gradatiegevaar verkeren. Het ge heel van hun ploeg was slecht en de enkele goede individuele krach ten konden het alleen ook niet bolwerken. Direct na de aftrap gaf midvoor v. d. Heijden reeds een fraaie pass naar v. Gestel, maar zijn vliegend schot ging naast. Nadat enkele wederzijdse aanvallen waren afgeslagen, wist v. Gestel de bal in het net te plaatsen. Lang hadden de gasten van deze voorsprong geen ple zier, want reeds na 5 minuten lag de gelijkmaker in de touwen. Toch was het weer v. Gestel die na fraai aangeven van v. d. Heij den voor rust de stand op 2—1 bracht. Na de hervatting waren het steeds de bezoekers die de toon aangaven, Door enkele om wisselingen in het elftal van de thuisclub leek het er eerst wel op dat het beter zou gaan, maar nadien bleek het een verslecht- ring te zijn; vooral de achterhoe de begon raar te schutteren en toen was het voor de bezoekers geen onoverkomelijke hindernis om de stand op te voerenAchter eenvolgens scoorde v. d. Heijden uit goed samenspel het derde doelpunt, Door een blunder in de achterhoede was het weer v. d. Heijden, die uit een vrije trap de score wist te verhogen. Daarna gijpte hij door de ver opgedron gen achterhoede en verrichtte toen feilloos de hattrick. Bij een der sporadisch voorkomende tegen aanvallen wist de thuisclub de stand nog op 5—2 te brengen. Even voor 't einde was 't rechts buiten Boelen die het half dozijn vol maakte. DES—Hoe o 01 Oranje-Zwart—Hopbel 1—0 Waalwijk—Nuenen 1—0 Geldrop—Were Di 0—1 Verliezersronde DES—Hopbel 2—0 Nuenen—Geldrop 0—1 Winnaarsronde Hoco—Oranje-Zwart 0—1 Waalwijk—Were Di 0—2 Finale Verliezersronde DESGeldrop 10 Finale Winnaarsronde Oranje-Zwart—Were Di 2—1 In deze afdeling heeft Oranje- Zwart dus de beker mee naar huis genomen. Na een prachtige hockeydag en een prima hockey-bal in restau rant Gemullehoeken konden de Oisterwijkse organisatoren op 'n geslaagde dag terugzien. 11 10 5. 6.35 7.31 5.86 6.40 5.22 5.10 4.39 R.K.M.H.C. „WAALWIJK. Uitslagen 29 April 1951. Heren I—Rapidity II 1—0. Promotiewedstrijd Onze heren hebben in deze wedstrijd laten zien wat ze wer kelijk waard zijn. Een wedstrijd, die velen als verloren beschouw den, werd gewonnen. Er werd met veel enthousiasme begonnen en we zagen het spel snel op en neer golven, maar de beide verdedigingen gaven geen krimp. De rust ging daardoor in met blanco stand. Na de rust was ongeveer het zelfde fanatieke spelbeeld te zien en aanval op aanval werd door beide ploegen opgezet. Uit een van de aanvallen van Waalwijk wist onze linksbinnen door niet voldoende wegwerken van de keeper, te doelpunten, .1—0. .Waalwijk, bevreesd voor de aanvallen van de tegenstanders, werd tot paniekhockey gedreven, maar de halflinie, backs en in laatste instantie de keeper, wis ten de aanvallen van Rapidity op Biljartbond „Waalwijk en Omstreken". PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN. In café C. v. Berkel trek ken de wedstrijden in de Hoofdklasse elke avond dat er gespeeld wordt veel belang stelling, er wordt ook zeer goed gespeeld en wie uitein delijk de titel zal behalen is nog niet te zeggen, daar de koplopers elkaar nog moeten bekampen. Dinsdagavond hebben de belangstellenden genoten van een partij tussen G. Roomer en F. v. Helvoirt; na 12 beur ten was de stand 184 voor Roomer en 99 voor v. Helvoirt met G. Roomer aan stoot, doch een goed geplaatste bal ging juist naast, waarna F. v. Helvoirt zijn laatste kans kreeg en deze dan ook prompt benutte. Hij wist met een fraaie serie van 93 carambo les de partij in zijn voordeel om te zetten, waarna Roomer geen risico meer nam en de partij uitmaakte. Doch ook F. v. Helvoirt deed niet onder en eindigde deze partij dus remi se in 13 b. M. v. Bracht komt er na een minder goed begin steeds beter in; maakte hij Dinsdag j.l. tegen J. Reus zijn partij in 14 brt. vol, Woens dag tegen Lamers deed hij er maar 14 beurten over en hij heeft nu met 4 gewonnen par tijen de leiding op de voet ge volgd door J. Roomer en F. v. Helvoirt, elk met 2 gewon nen en 1 gelijk gespeelde par tij. Woensdag liet F. van Hel voirt een steek vallen en ver loor in een slecht gespeelde partij van J. Reus. Heden avond worden wederom een 3-tal belangrijke wedstrijden gespeeld. In de klasse met een moyen ne van 34 heerst ook vol op spanning. Er wordt bo ven kracht gespeeld door alle spelers. De beste partij speel de hier tot op heden C. v. d. Sanden, die zijn partij van 100 caramboles tegen J. van de Griendt in 12 beurten uit maakte. Morgenavond worden voor deze klas de wedstrijden ge speeld in café J. Vrijhoeven, terwijl a.s. Maandag in café M. v. Bracht de finale zal plaats hebben; wel de moeite waard om daar eens een kijk je te gaan nemen. De finale voor de klas met een moyenne van 23 vangen morgenavond in café J. Moo- nen aan, terwijl voor de klas se van 1.252 het startschot wordt gegeven in café H. v. d. Meijs, eveneens morgenavond. Bij J. Ouwerkerk worden de wedstrijden morgenavond voortgezet voor de benjamins van de Waalwijkse Biljart bond, n.l. met een moyenne van 01.25. Hier wordt ook verwoed gestreden wie de fraaie medaille en het schit terend diploma zal behalen, die voor de kampioen beschik baar zijn gesteld. Het gaat hier stilletjes naar het einde, NED. BILJARTBOND DISTRICT DE LANGSTRAAT A.s. week-end finale le klas librc bij C. v. Wanrooij Kaatsheuvel. J.l. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag werden zowel in Kaatsheuvel als in Waalwijk de voorwidstrijöen gespeeld voor 't persoonlijk kampioenschap le ki. libre. Dat in Kaasheuvel de sterk ste groep zat, bewijst wel het feit dat er 5 van de 7 deelnemers voor de finale zijn geplaast. No. 1 had in deze groep slechts twee winstpunten meer dan no. 5. En ook in gemiddelden gaven deze vijf deelnemers elkaar weinig toe. In Waalwijk wisten zich drie deelnemers te plaatsen. No. 4 be haalde echter maar 5 winstpun ten, waardoor hij juist huiten de finale viel. De 8 finalisten zijn pnt. gem. 1. W. Mandemakers 2. Jac. Passier 3. Fr. Slaats 4. H. Soeterboek 5. G. Snoeren 6. J. Verhiel 7. C Netten 8. R, v. Dinteren Reserve is Sj. Dijkstra en even tuele 2e reserve A. Hamers. De kampioen van vorig jaar Fr. Slaats behaalde in Waalwijk het hoogste gem., n.l. 7.31, maar verloor toch nog twee partijen, n.l. van W. Mandemakers, die geen enkele partij verloor en van Jac. Passier, die alleen in Man demakers zijn meerdere moest er kennen. Dijkstra speelde remise tegen Mandemakers, waardoor laatst genoemde 1 verlicspunt te note ren kreeg. In Kaatsheuvel waren de krachten gelijkwaardig en noteer den alle deelnemers 3 of meer verliespunten. G. Snoeren was hier echter het beste in vorm en is tesamen met Mandemakers de favoriet van HKS. H. Soeter boek, J. Verhiel en C. Netten wa ren al even wisselvallig en van Dinteren liet zich niet door de grote heren ontmoedigen, maar wist zich met taai volhouden nog juist te plaatsen. ■Wie kampioen zal worden Wij weten het niet. Want met deze 8 finalisten is een prognose te gewaagd. Een taaie Mande makers en een even onvermurw bare Frans Slaats zijn niet zo ge makkelijk te verslaan, terwijl de technici zoals Jac. Passier, C. Netten en G. Snoeren er series kunnen uitgooien, waarvan een hoofdklasser staat te knipper ogen. Maar met heren zoals H. Soeterboek en J. Verhiel, gewel denaars, die in 2 of 3 beurten 60 caramboles kunnen maken, zal men terdege rekening moeten hou den. Maar ook de new-comer R. v. Dinteren, die in de voor wedstrijden reeds verrassende dinqen deed, zal een waar strui kelblok zijn voor de andere kans hebbers. Al met a! zal er vanaf a.s. Zaterdag bij C. v. Wanrooij te Kaatsheuvel van sport en van spanning te genieten zijn, zoals men in een andere klas niet kan aantreffen. Zaterdag om 3 uur beginnen deze wedstrijden, Zondag om 12 uur, Maandag en Dinsdag om 7 uur. Eventueel Woensdag ook oog, wederom om 7 uur. Zater dagavond zijn in verband met de Nationale Feestdag geen wed strijden vastgesteld, ook niet Vrij dagavond na de dodenherdenking. Maandag kunt u de uitslagen reeds lezen van de vorige dagen en een verder programma voor de laatste dag. NIEUWS VAN DE W.C. „KAATSHEUVEL". Van Gennep in grootse vorm In Feijenoord. Zondag j.l. werd de Ronde van Waspik verreden, waarvan men het verslag reeds heeft kun nen lezen. Maandag j.l. werd de Ronde van Feyenoord voor ploe gen verreden, waarnaar ook de W.C. Kaatsheuvel een ploeg af vaardigde. Aan start verschenen de renners v. Gennep, Scheerders P. v. d. Ven, A. Snoeren en M. v. d. Linden. Na 60 km. zat de gehele groep zonder één uitvaller nog in de course het was de enige ploeg die nog geen enkele uitvaller telde. In de 60e km. kwam echter een grote kentering in de strijd door een uitgebreide valpartij, waarbij onze renners M. v. d. Linden en Scheerders betrokken waren Beiden moesten het strijdperk verlaten en met nog drie renners in behoorlijk goede positie ging 't verder. Na 80 km. zaten alle drie nog in het peleton maar in de 80e km. kwam er weer een valpartij, die P. v. d. Ven als slachtoffer eiste en na nauwelijks 4 km. moest ook A. Snoeren de pijp aan Maarten ge ven. Beide renners hadden een schitterende course gereden en hadden steeds in het peleton ge zeten. In het begin zelfs, toen Scheerders en v d. Linden had den moeten lossen, hadden zij zich laten terugvallen en beide renners weer in het peleton ge bracht. Van Gennep was dus nog alleen in de course. Vijf ronden voor het eind was het veld als volgt verdeeld Voorop de groep H. Dekkers met enkele renners. Op 200 m. de groep Zwiers met enkele renners, op 400 m. een groep met Roks en v. Oers en op 700 m. het peleton. Met nog vier ronden te rijden zat v. Gennep helemaal achteraan in het pele ton, doch toen begon pas zijn coursemet een geweldige rush zat hij in een minimum van tijd op de kop van het peleton, zat 10 m. voor, keek eens om en zag tot zijn verbazing dat niemand mee ging. Hij zette door en nog in de zelfde ronde liep hij Roks en v. Oers in. Hij ging echter tesamen met Roks verder en in de voor laatste ronde werd de groep met Zwiers ingelopen, die meeging om in de laatste ronde de groep Dekkers nog in te halen. Het was echter juist te laat, want de groep Dekkers was juist aan de finish toen zij werd ingelopen. Van Gennep klasseerde zich nog als eervolle 17e, een resultaat dat be wondering afdwingt, temeer om dat hij zich in de laatste ronde van de 50e tot de 17e plaats op werkte. Programma voor Zaterdag en Zondag. A.s. Zaterdag wordt de Ronde van Vlaardingen verreden, waar aan de amateurs A. Snoeren en P. v. d. Ven zullen deelnemen. Zondag starten in Oosterhout op de Warande bijna alle ama teurs en enkele nieuwelingen, terwijl in de Ronde van Cuyk de nieuwelingen J. v. d. Ven, J. Koenen en M. v. Wanrooij zul len starten VLIJMEN. Donderdag, Hemelvaartsdag, namen de nieuwelingen v. Baard- \yijk en Tini Wolfs deel aan de grote Ronde van Eindhoven, waar de beste nieuwelingen aan de start verschenen. Van Baard wijk was deze middag in grote vorm en zat voortdurend in de kopgroep. Wolfs draaide aardig mee, maar was niet in zijn groot ste vorm. Beiden plaatsten zich in de prijzen, v Baardwijk werd 9e en Wolfs 10e, "n goed succes. De amateur Libregts nam ook deel aan deze Ronde. Tot het laatst bleef hij in de kopgroep en ging toen met een andere ren ner weg. Geruime tijd bleven beiden met kleine voorsprong aan de kop, maar moest enkele ronden voor het einde lossen. De uitlooppoging was te vroeg in gezet. VERMIST» Duif Holland 51 no. 375455. Kerkstraat 118, Waalwijk. KAATSHEUVEL. De K.P.V. hield Donderdag 'n wedvlucht vanuit Vilvoor de met 254 duiven; afstand 93 km.; los 9 uur;; eerste duif 10.24.18; laatste duif 10.54.16; wind N.O. De eerste 40 prijswinnaars zijn: 1, 29 Fr. v. Woensel; 2 J. v. Boxtel; 3 C. Snoeren; 4 A. Verduijn; 5 J. Roestenberg; 6 C. de Bondt; 7 H. Snoeren; 8 M. Ververs; 9 M. v. d. Vel den; 10 J. Muizelaar; 11 H. Klis; 12 J. Damen; f3, 16, 30, 40 B. Kemmeren; 14 L. van Ree: 15, 19, 38 L. v. Geel; 17, 24, 32 A. de Bie; 18 P. Zijl mans; 20 J. Voermans; 21 J. v. Riel Sr.; 22, 27 A. Kusten; 23 J. Bergmans; 25 A. Schrau- wers; 26, 31 P. Ligtvoet; 28 M J. v. Wanrooij; 33 J. P. de Brouwer; 34 J. v. Kuijk; 35 Th. Ligtvoet; 36 B. v. Heesch; 37 M. Jansen en 39 A. Snoe ren. VLIJMEN. Postduivenvereniging „De Zwaluw". Uitslag Vilvoorde op He melvaartsdag 1951 L. de Laat 1, 15, 57; D. Esch- Libregts 2, 5, 31, 41, 50, 56, 64, 65; W. v. Ravensteijn 3; H. v. d. Heijden 4; P. Pulles 6, 7, 16, 26, 36, 39, 46, 55, 62; P. v. Loo 8, 12, 18, 28; K. Kivits 9; L. v. d. Heijden 10; N. v. Es- donk 11, 13, 66; C. v. Heivoort 14, 17, 37, 43; Th. Herman 19; Jos v. Dal 20, 32, 44, 60; A. v. O ij en 21, 48; A. Parys 22, 23, 63; H. Pelders 24, 51, 67; Jan Kuijs 25; Fr. v. Uden 27, 35; J. Oosterwaal 29, 68; H. de Laar 30, 33, 42; J. v. d. Dun- gen 34; Has v. Beijnen 38, 49; B. Oremans 40; A. L. v. Hei voort 45, 58; R. de Laat 47, 70; J. v. d. Wiel 52; G. Sluijmers 53, 59; J. Kivits 54; C. de Laat 61; P. v. Gestel 69. Junioren Jos Kuijs Jr. 1; J. Merkx 2. AAA VISSERSGEDULD. Op Zaterdag 28 April hield de Visclub Visstrsgeduld, gevestigd bij de heer L. van Berkel aan den Horst haar jaarvergadering. Uit 't verslag van de secretaris-penning meester bleek een gezonde finan- tiële positie. Besloten werd ter gelegenheid van het 12J^-jarig bestaan van de club een onderling visconcours te houden op Zater dag 9 Juni aan de Maas achter Capelle. s Avonds prijsuitdeling met een bescheiden feestje. Op de laatste Zaterdag van Mei zal nog een vergadering gehouden wor den, waarop de loopvergunningen zullen worden uitgereikt. De heer W. Spapens werd tot commissa ris gekozen, terwijl de heer L. v. Berkel als bestuurslid herkozen werd. JAARVERGADERING K.A.B. De Afdeling St. Jozef van de K.A.B. te Kaatsheuvel houdt Zon dag 6 Mei haar jaarvergadering in het Gildenhuis om 11.30 u. v.m. De agenda luidt: 1 Opening; 2 Jaarverslag van Secretaris en Pen ningmeester; 3 Verslag controle commissie en aanwijzing van een nieuw lid in de commissie; 4 Be stuursverkiezing; Periodiek aftre dend J. Grootswagers (herkies baar), twee vacatures door ver trek van H. de Kort en bedanken van Th. Kwanten. Candidatenlijs- ten ondertekend door minstens 10 leden kunnen bij het bestuur wor den ingediend. 5 Mededelingen en eventueel ingekomen stukken; 6 Een korte toespraak door de gees telijke adviseur. 7 Rondvraag en sluiting. Als bijzondere attractie zal op elke 10 aanwezige leden een aar dige prijs worden verloot. APOLLO-THEATER. Zaterdag en Zondag brengt het Apollo Theater: „Een onverzette lijk man en een charmant jong meisje ontmoetten dood en gevaar in de purperen schaduwen van de onderwereld van Panama". Dit is een van de slagzinnen van de film „Wrakhout" die in Apollo draait. Voor de echte bioscoopbezoeker genoeg om een entree te nemen op een der twee avonden. „Spanning en actie" in een film over Oklahoma, waar de grootste plunderaars uit de geschiedenis van het Wilde Westen wanorde en misdaad trachten te brengen", zo wordt de R.K.O. Radio film Vance van Oklahoma" aange kondigd. KORFBAL. Het slechte weer van vorige Zondag heeft het programma van de Korfbal geheel in de war ge bracht. Thans zijn de wedstrijden opnieuw vastgesteld en wel Des I U.K.C. in 't Natuurpark „De Efteling" op Zondag 6 Mei 12 u. en ZigoDés II om 4 uur te Til burg. TEN BATE VAN HET JEUGDWERK In de parochie Berkdijk trok j.l. Maandagavond om 9 uur de ver loting aan de Fancy-fair aldaar verbonden. De uitslag der trek king was: 1 no. 428; 2 no. 782; 3 no. 2652; 4 no. 3098; 5 no. 948; 6 no. 2596; 7 no. 1140; 8 no. 817; 9 no. 2111; 10 no. 1443; 11 no. 2764; 12 no. 1773; 13 no. 2932; 14 no. 654; 15 no. 1727. SPORTDAG „WIJ JONGEREN". Tot sluiting van het Winter- programma houdt de overkoepe lingsorganisatie Wij Jongeren op Zaterdag 5 Mei in het Natuur park „De Eftfeling" een sport middag, die om 2.30 uur aan vangt. Begonnen wordt met een voetbal-tournooi, waarin een K. J. M. V. elftal uitkomt tegen de Voortrekkers van de Stam der Verkenners en waarna een K. A. J.-elftal speelt tegen een R.K.J.B.- elftal. Dan volgt de vferliezers- ronde en daarna de finale tussen de beide winnende elftallen. Voorts worden wedstrijden ge houden in athletiek: 1500 m. hard lopen; 100 m. hardlopen; estafet teloop; hoog- en verspringen paalklimmen en touwtrekken. 't Wordt een interessante mid dag voor de jongens om na een half jaar van onderling samen vergaderen eikaars krachten eens te meten in de sport. DE LAATSTE THUIS UIT INDONESIË. Met het troepentransportschip Dorsetshire, arriveerden Zondag avond omstreeks 10 uur onze laatste militairen uit Indonesië. De diverse ouderlijke woningen op de 2de Loonsedijk bij de fa milie Swart, in de Tramlaan bij de familie van Daelen en in de Heulstraat bij de familie Smit, stonden in licht en bloemen. Overal werden de repatriëren- den verwelkomd met bloemen en sou veniers. Het was echter Maan dag eer een deputatie van het R. K. Thuisfront zijn opwachting kon maken. Er bestaan plannen om binnen kort een reünie te houden van alle teruggekeerde militairen, waarop hun een oorkonde ter herinnering door de burgemeester zal worden aangeboden. EEN WIJKGEBOUW VOOR HET WIT-GELE KRUIS. Kaatsheuvel mag zich gelukkig prijzen een zeer actief bestuur gekregen te hebben van het W.-G. Kruis, dat de behoeften en noden van de bevolking kent en begrijpt. Reeds lange jaren is de grote be hoefte gevoeld aan een eigen ge bouw. Na in verschillende gebou wen te zijn gevestigd geweest, wordt thans consultatie gehouden in het Patronaat. Het magazijn is elders gevestigd. De vergaderin gen worden weer in het Patronaat gehouden, terwijl bij directe hulp vaak niet steeds kan geholpen worden, omdat er geen centraal punt is waar steeds tenminste iemand aanwezig is. Dit alles kan ondervangen worden en beter ge organiseerd verzorgd worden, zo -het W. G. Kruis beschikt over een eigen goed ingericht gebouw. Ook de geestelijke autoriteiten en het wereldlijk gezag zien deze be hoefte in. We mogen het dan ook toejuichen, dat onze HoogEer- waarde Heer Deken, hiertoe ge machtigd door het diocesaan ka pittel als eerste met een gift ge komen is, die een grondslag legt voor verder werken. Deze week deelde Deken v. d. Brekel offi cieel mede, dat hij een perceel van 600 m2 grond gelegen aan de Mgr. Völkerstr. in de nabijheid van de Gildenbond aan het W. G. Kruis schonk, om daar een gebouw te doen verrijzen. Nu kan er met voortvarendheid verder gewerkt worden. En deze voortvarendheid zit in het bestuur, want we moch ten reeds heden een schets zien van het op te richten gebouw, ingericht voor alles wat een goed georganiseerde instelling mag eisen. Het ligt in de bedoeling het gebouw tevens te doen dienen als woongelegenheid voor een drietal verpleegsters aan het W.- G. Kruis verbonden, als magazijn voor de verplegingsartikelen, als vergader- en cursuszaal voor be stuur en te geven opleidingscur sussen. De kosten zullen niet ge ring zijn, doch wij zijn er zeker van dat de bevolking sympathiek staat tegenover de acties die zul len worden ingezet om te komen tot het bijeen krijgen van het no dige kapitaal, waarbij we ook ze ker mogen rekenen op ons ge meentebestuur, dat de ontworpen plannen eveneens spontaan toe juicht. STICHTING 1940—1945. Ten bate van de Stichting 1940 1945 zal Zaterdagmiddag de Bevrijdingsdag een collecte ge houden worden. Deze stichting heeft ten doel steun te verlenen aan de nagelatenen van de oor logsslachtoffers. Daartoe te beho ren is niemands wens geweest, doch groot is de behoefte in vele gevallen van hen, die dat droe vig lot getroffen heeft. Zo onge merkt slijt de herinnering aan wat tussen 1940 en 1945 gebeurd is, doch de nood is daarmede niet gelenigd. Een steentje bij te dra gen in deze leniging is het doel van de collecte, die op die dag door het gehele land gehouden wordt. Als ge de mannen aan uw deur of op straat ziet verschij nen, zult ge bemerken, dat het alle oud-strijders zijn die meer of minder hun bijdragen gaven in de harde strijd, die er toen gestreden is. Sympathiek hebben alle oud- strijders zich dit jaar bereid ver klaart de collecte te verzorgen. Dit alleen moet ieder een aanspo ring zijn spontaan zijn gave te schenken, ieder naar vermogen. Behalve echter de verzorging van deze collecte bestaan er nog an dere plannen bij de collectanten. Opnieuw zal getracht worden de oudstrijders in een bond bijeen te krijgen en zijn wij goed ingelicht, dan staan allen sympathiek tegen over dit plan. GEVONDEN EN VERLOREN. Aan het Groepsbureau der Rijkspolitie te Kaatsheuvel, werd aangifte gedaan van de navolgen de gevonden en verloren voor werpen Gevonden voorwerpen 25 pr. binnenvoering; een auto ped; een paar glacé herenhand schoenen (gevoerd); een arm bandje; een rol koperdraad; een dop van fluitketel; een autoped; een boodschappentas; een kunst gebit (bovengebit); een bood schappentas; een bruin lederen portemonnaie met inhoud; een ijzeren doosje met E.H.B.O.- speldjes; een plastic kindertasje; een bruin lederen portemonnaie met inhoud; een stropdas; een beurs met geld; een autowieldop; een zwart lederen daraesportemon- naie met inh.; een paar wollen dameswanten; een paar kinder schoenen; een bril; een wollen ca puchon; een paar gymnastiek schoenen; een boventuig voor da messchoen; een sjaal. Verloren voorwerpen een br. glacé herenhandschoen (linker); een klein model br. leren portemonnaie inh. ca. 1 en een sleutel; een rood leren herenpor- temonnaie inh. ca. 5.65; een zw. vulpenhouder met doorzichtig inktreservoir, merk Tropen; een rozenkrans; een rode autoped met ballonbanden; een br. leren heren- portemonnaie; een ring met drie sleutels, 2 Lipssleutels en één ge wone; 4 paar br, leren boventuig voor damesschoenen; een br. zeil doeken boodschappentas; een br. leren actetas, inh. een blauwe overal en een formulier tot het volgen van een cursus ten name van M. v. d. Heijden, Koofdstr. 48; een motorbril wit met grote kappen; een br. leren portemon naie inh. 1 rijksdaalder, 1 gulden en enig klein geld; een bood schappentas van geel gestreept linnen; een rood leren portemon naie met ritssluiting, inh. Belgisch geld ter waarde van 25 gulden; een blauwe kinderhanschoen met wit figuur er op; een br. leren herenportemonnaie inh. 1 paar manchetknopen, 1 bankbiljet van 10, 2 muntbiljetten van 2.50 en klein geld (totale inh. ongeveer 17.50) een gestempelde postze gel van 50 Lire; een zwart leren handbeschermer; een br. glacé he renhandschoen (linker); een br. glacé dameshandschoen (linker); een bruin glacé herenhandschoen (rechter maat 8Yi)\ een paar zw. glacé dameshandschoenen; komen aanlopen een hond (Ierse setter); vermist een hond (Duitse herder, reu). Agenda. Vrijdag 79.30 u. n.m. Inman- den wedvlucht St. Quentin. 7.30 u. Dodenherdenking. Zaterdag 2.30 u. n.m. Sport- tournooi „Wij Jongeren". 8 u. n.m. Apollo Theater „Menselijk Wrakhout"; toe gang 14 jaar. Zaterdagavond muzikale rond wandeling harmonie Eupho- nia en Apollo. Zondag 11.30 u. v.m. Jaarver gadering K.A.B. zaal Gil denbond. 12 u. v.m. Korfbalwedstrijd DES 1—U.K.C. 6 en 8.30 u. n.m. Apollo- Theater „Menselijk Wrak hout". 12 u. v.m. voetbalwedstrijd Desk 3Noad 4 en Desk 4 RKC 3. 2.30 u. n.m. voetbalwed strijd Desk 8TSC 2. 3.30 u. n.m. voetbalwed strijd Desk 7—TSC 1. Maandag 8 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. 8 u. n.m. ledenvergadering Desk, café L. v. Berkel. De Heer en Mevrouw A. TIELEN—MAJOIE geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter ELSJE die bij het H. Doopsel de namen ontving van Elisabath - Patronella - Maria, Waalwijk, 3 Mei 1951. ,'t Holke" Mr. van Coothstr. 35. Op 15 Mei a.s. hopen onze geliefde ouders Marius A. Klijn en Wilhelmina M. Klijn-v. Eelen hun zilveren Huwelijksfeest te her denken. De H. Mis te hunner intentie zal worden opgedragen in de parochie kerk van de H. Antonius van Padua om 9 uur. Hun dankbare kinderen Receptie van half 1 tot 2 uur Waalwijk, Mei 1951 St. Antoniusstraat 14 Op 10 Mei a.s. hopen onze geliefde ouders C. J. van Wanrooy Johanna van Wanrooy v. d. Lindan hun 25-jarig Huwelijksfeest te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen is onze wens Hun dankbare kinderen Annie en Verloofde Martin en Verloofde Pleter Joke en Verloofde Kaatsheuvel Dongenseweg 164 B GEVRAAGD Wegens huwelijk der tegenwoor dige per 15 Mei een was buiten huis Jo* van de Ven- Sars Grotestr. 178 Tel. 288 Waalwijk TE CAPELLE, is voornemens op Dinsdag8Mei'51 des morgens om 10 uur ten ver zoeke van Mevr. Wed. DEKKERS- RAAYMAKERS te Waspik aan haar woning aldaar (a verkepeni Te bezichtigen een uur voor de aanvang van de verkoop. Breder bij biljetten omschreven

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3