DE LANGSTRAAT DRUNEN CAPELLE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 MEI 1951. PETER VERGEET ZIJN MUMMIES. Rook met Uw Het verstand komt met de jaren. Maar of jong of oud, ieder verstandig roker wil het beste voor zijn geld. Hij laat zich niet overbluffen door reclame zonder meer, hij kiest King's Cross, de.Virginia van klasse die hem iedere trek opnieuw kwaliteit geeft, Met dien verstande zij is meer waard dan ze kost. "still making friends Bop" een voorstelling in de Gildenbond. Hij heeft zijn jeugdig auditorium uitstekend vermaakt met z'n goochelarij, sprekende pop en vooral z'n poppenkast. Die sprekende pop. Hannes heette ie, had een oogje la ten vallen op Francientje, die in de zaal zatr. Hoe Francien tje nu verder heette weten we ook niet, maar ze kreeg, elke keer als de pop „Dag Fran cientje" zei, een kleur tot ach ter haar oren. In Baardwijk had de vereni ging „Oranje Boven" ook kin derspelen georganiseerd, op het Juliana-terrein. Natuur lijk waren er ook hier heel wat attracties en versnape ringen. In de St. Antonius- parochie vertoonde de heer de Bont films voor de kinde ren. Leuke tekenfilms en een spannende film van de man, die de Niagara overwon. De avondfeesten. In het Patronaat in Baard wijk was er 's avonds een grote uitvoering van de Har monie St. Jan, en de beide ko ren „Tot Bloei der Toon kunst". Het was keurig ver zorgd. Van de koorwerken viel natuurlijk het beroemde Sla venkoor 't meest in de smaak. Het werd uitstekend gezon gen. Het programma werd af gewisseld door het optreden van de telepaath Mr. Rinaldo, die enkele eenvoudige experi menten goed uitvoerde. Speciale vermelding ver dient het optreden van de Dansgroep uit Tilburg, die op de Markt volksdansen ten bes te gaf. Het is een uitstekende demonstratie geworden, waar voor zeer veel belangstelling bestond. Als er een eenvoudi ge dans was gedemonstreerd gingen de leden van de groep een partner zoeken in het pu bliek. Wij moesten er ook aan geloven toen een charmante jongedame ons kwam vragen en. hoewel wij het natuurlijk erg stuntelig deden, we von den het wat gezellig en we be treurden het dat Waalwijk niet zo'n enthousiaste dansgroep heeft als deze. De harmonie St. Catrien uit Den Bosch concerteerde op de kiosk. Het korps speelde heel verdienstelijk, maar wij zijn ervan overtuigd dat onze Waalwij kse harmonieën er ze ker niet voor onder doen. Wat ze b.v. van Schubert maakten, was niet zo bizonder mooi. In Besoijen gaf de Chr. Ge mengde Zangvereniging „Hal- lelujoh" onder directie van Mej. Ant. Blom een uitsteken de uitvoering van enkele mooie liederen, o.a. van Mo zart en Bach. De harmonie St. Crispijn o.l.v. de heer Duyve- laar was hierna aan de beurt met een heel mooi, afwisse lend programma, o.a. van Mascagni en J. C. Bach. Ook de Antonius-parochie had mu ziek in de vorm van een mu zikale rondwandeling. Nu zit er Koninginnedag weer voor een jaar op. Mede dank zij het goede voorjaars weer is de viering- van dit jaar goed geweest, maar wij hopen voor het volgend jaar weer op een vooroorlogse viering met een optocht, verlichting van het wandelpark b.v. enz. T.B.C.-COMMISSIE. De T.B.C.-Commissie meldt ons dat de Emmabloem-collecte hééft opqebracht 204.54. Hartelijk dank aan allen die hebben medegewerkt. VERGADERING BINNEN- en BUITEN POLDER. Maandagmiddag om 4 uur kwamen de Stemgerechtigde Ingelanden van „De Buiten polder van Waalwijk" in hotel „De Twee Kolommen" in ver gadering bijeen. Na de opening door de voor zitter, de heer J. Timmermans, werden de rekening 1949-'50, die sloot met een batig saldo van 1572.34, en de begroting 1951-'52 goedgekeurd. De andere agenda-punten, t.w. de wijziging salaris van het waterschapspersoneel, een begrotingswijziging van de be groting 1950-'51, de vaststel ling verordening tot verhaal van bijdrage wegens inkoop diensttijd, de vaststelling van de omslag voor 1951-'52, wer den alle zonder stemming aan genomen. Het bestuur kreeg tevens machtiging om onder houdswerken in eigen beheer uit te voeren. Na de verschillende mede delingen werd van de rond vraag geen gebruik gemaakt, zodat de voorzitter de verga dering weer vroeg kon sluiten. Om 7 uur vergaderden de Ingelanden van de „Binnen- polder van Waalwijk". Ook hier was de agenda vlot afge werkt. De rekening 1949-'50, die met een batig saldo van 857.91 sloot, en de begroting voor 1951-'52 werden goedge keurd. En ook over de verde re agenda-punten hoefde de vergadering niet te stemmen. Dit waren: wijziging salaris waterschapspersoneel, vast stelling verordening tot ver haal van bijdrage wegens in koop diensttijd, wijziging be groting 1950-'51, vaststelling van de omslag voor 1951-'52 en de machtiging om onder houdswerken in eigen beheer uit te voeren. De aftredende bestuursle den. de heren J. Timmermans en R. van Loon, werden bij acclamatie herkozen. H. SACRAMENTS PROCESSIE. Zoals we reeds in ons blad meedeelden wordt op Zondag 27 Mei a.s. de jaarlijkse H. Sacra mentsprocessie in de Parochie van Sint Jan gehouden. Onder leiding van de Zeer- Eerw. Heer Pastoor J. Ras is het Comité druk doende om de Pro cessie dit jaar weer te verfraaien en er enkele mooie groepen aan toe te voegen. We moeten im mers bereiken dat dit jaarlijks te rugkerende grootse gébeuren tot een onvergetelijke dag voor de gehele Parochie wordt gemaakt. Elk jaar treft het ons weer hoe deze prachtige manifestatie van Katholiek Waalwijk en deze grootse Hulde aan Christus in Zijn H. Eucharistie mooier en be ter vertolkt wordt en er steeds meer deelnemers in de stoet ge tuigen van hun Géloof en Trouw. Ook dit jaar rekent de Geeste lijkheid van de Parochie Sint Jan op een grote opkomst en ver trouwt dat de leden- van alle or ganisaties welke worden uitgeno digd in grote getale aan de Pro cessie deelnemen. Niet minder echtér mag de deelname zijn van mannen en vrouwen die niet in een deputatie vertegenwoordigd zijn, doch als sluitstuk van de H. Sacramentsprocessie een biddend leger vormen om zodoende een maal per jaar in het openbaar Hulde en Dank te brengen aan het H. Sacrament. Een grote verandering in de organisatie zal er dit jaar plaats vinden. De processie trfekt n.I. niet zoals steeds het geval was van uit het Lof. doch na de Hoogmis van 10 uur, en vangt aan om plm. kwart voor elf. Liturgisch is dit juister en tegelijk wordt be reikt dat velen die na de middag vaak verhinderd zijn om de pro cessie bij te wonen, thans wel in de gelegenheid zijn, omdat de plechtigheden nu om ongeveer 12 uur beëindigd zullen zijn. Om deze H. Sacramentsproces sie tot een onvergetelijke gebeur tenis te maken en op de meest waardige wijze hulde te brengen aan het H. Sacrament, is nog meer nodig, n.I. de medewerking van velen om de versieringen op de straten op tijd en mooi aan te brengen. Elk jaar heeft het Comité de volle medewerking van vele getrouwen die ér hun Zon dag aan geven om versieringen en lopers op straat aan te brengen, de H. Eucharistie waardig. Nu de stoet voor de middag reeds uit trekt moet dit getal van medewer kers groter zijn om tijdig gereed te komen. Vóór de aanvang van de Hoogmis om 10 uur moet alles gereed zijn en moeten straten en pleinen in feesttooi wachten op het grote gebeuren van deze dag. Het Comité twijfelt geen mo ment aan de medewerking van vielen, niet alleen van hen waar op wij steeds kunnen rekenen, maar van meerderen, om de plan nen zoals ze nu zijn, goed en op tijd te kunnen verwezenlijken. Om alle plannen en werkzaam heden te bespreken wordt a.s. Zondag na de Hoogmis, om 12 uur, in dc zaal van Thalia, een bijeenkomst gehouden, waar alle Parochianen van harte welkom zijn, dié hun tijd willen besteden om op Zondag 27 Mei de Paro chie Sint Jan een waardig aanzien te geven om de Koning der Ko ningen te ontvangen. Het Comité heeft mannen no dig om palen en vlaggen langs de straten aan te brengen, om lopers op de straten te leggen, en ook speciaal enkele auto's of wagens om de materialen aan te voeren en weer op te ruimen. Laten nu niet alleen degenen die zich altijd hiervoor béschikbaar stel den, zich opgeven, en ook niet alleen bewoners van de straten waarlangs de Processie trekt, maar laten wij beseffen dat deze Katholieke manifestatie een zaak is van de gehele Parochie Sint Jan; het Comité rekent op aller medewerking. Iedereen die zijn tijd beschikbaar wil stellen op Zondag 27 Mei voormiddag is van harte welkomen. Het Comité rekent er op dat a.s. Zondag op de verga dering in Thalia zonder moeite de nodige werkgroepen geformeerd kunnen worden. Ook dit jaar moet de H. Sa cramentsprocessie van de Paro chie Sint Jan een gebeurtenis wor den, het verhéven doel en onze plaats waardig. De jaarlijkse kwitanties van het Lidmaatschap van de H. Sacra mentsprocessie worden deze da gen aangeboden. Iedereen begrijpt dat het Comité deze bijdragen hard nodig heeft om versieringen aan te brengen en om de stoet elk jaar meer luistér en aanzien te geven. Mochten er nog Paro chianen zijn die geen lid zijn, dan is er steeds gelegenheid zich als lid op te geven bij het béstuur, waartoe een klein briefje in de bus van de Pastorie van Sint Jan reeds voldoende is. GOUDEN BRUILOFT IN DE PUTSTRAAT. Dinsdag vierde 't echtpaar Du- moulin-van Bokhoven zijn gou den bruiloft. 's Morgens wérd in de paro chiekerk van St. Jan Baptist een gezongen H. Mis van dankbaar heid opgedragen. De burgemeester, de geestelijk heid en het Comité Ouden van Dagen kwamen het gouden bruids paar geluk wensen. En verder is het feest de hele dag in intieme huiselijke kring gevierd. Ook wij bieden onze beste wensen aan. VOGELVERENIGING VOGELLUST. Algemene ledenvergadering op Zaterdag 5 Mei 1951, in het club huis. Aanvang 8.30 uur. De agenda bevat o.m.: Verslag Bondsvergadering en Causerie. IIET STARTSCHOT IS GELOST. In de week van 21 Mei tot 3 Juni zal wederom de jaar lijkse grote landelijke collecte gehouden worden van het Ned. Rode Kruis. Wij vertrou wen dat ieder zich verplicht zal voelen hieraan zoveel mo gelijk bij te dragen, gezien 't prachtwerk dat het Rode Kruis doet. Herinnert U zich nog het noodziekenhuis met al het daarvoor benodigde in de tijden der Parathyphus, dat geheel gratis ter beschikking werd gesteld enz. enz. Wij zijn thans met de voorbereiding gestart. Het Rode Kruis helpt U Helpt g ij ons, om ons mooie werk naar behoren te vervul len JUBILEUM. Op 28 April 1951 vierde de heer J. Heyhuurs Jr. de dag dat hij 121& jaar in dienst was als beheerder van het filiaal te Waalwijk van de N.V. J. Maiburg Industrie- en Han delsonderneming te Leid- schendam. 's Morgens werd hij gehul digd ten kantore van het fi liaal, waarbij het voltallige personeel van Leidschendam en Waalwijk tegenwoordig was. Benevens vele bloem stukken werd hem door de di recteur, de heer J. Maiburg, een radiotoestel, en door het personeel een bijbehorende tafel aangeboden, terwijl hij telegrafische gelukwensen tot uit het buitenland mocht ont vangen. Met een gezamenlijk diner in Hotel Verwiel voor de ju bilaris met familie en colle ga's werd deze voor de jubi laris wel onvergetelijke dag besloten. JUBILEUM. Bij de Fa. de Kort, Troked- schoenfabrieken, herdacht de heer P. Maijers z'n vijf en twintig-ja rig dienstjubileum. De heer Maij ers heeft die 25 jaar als stikmees- ter in de bovenafdeling gestaan en dat is dus wel een feit dat feestelijk gevierd moet worden. Hetgeen ook is gebeurd. De jubilaris werd op de fabriek door zijn directie gehuldigd en hem werd een geschenk onder couvért aangeboden. Zijn collega's bleven niet achter en schonken hem ver scheidene fraaie cadeaux en Piet werd natuurlijk danig in de bloe metjes gezet. HET BRABANTS ORKEST IN WAALWIJK. Prachtig programma. Zoals men weet, komt Hét Bra bants Orkest op 22 Mei een volksconcert geven in Musis Sa crum. Dit gaat in samenwerking met de Kunstkring. Hieraan gaat s middags een jeugdconcert voor af, waarbij de dirigent Hein Jor- dans zelf dc toelichting zal geven en dat is bij hém in vertrouwde handen. Men heeft voor Waalwijk een prachtig programma samengesteld, waarop iedere serieuze muziek liefhebber zich al bij voorbaat verheugt. Het omvat Rossini's ouverture ,,La Scala di Seta' (De zijden Trap), Mendelssohn's ou verture ,,Die Hebriden waarvan we de vorige keer ook al hebben genoten, het Vioolconcert van Brahms, een van de mooiste con certen die er bestaan, waarin als solist optreedt Abél Bourdeauduc, en na de pauze Beethovens stra lendste symphonie, de Zevende. Abel Bourdeauduc is lid van het Brabants Orkest en is reeds meermalen voor de Belgische Ra dio opgetreden. Op 22 April speelde hij voor de A.V.R.O. mét het omroeporkest het Rondo van Mozart en La Habanaise van Saint-Saëns. Wij wijzen maar vast op het programma, opdat men er zich al op kan verheugen; we komen er nader op terug. Als Musis Sacrum op 22 Mei nog niet vol is, begrij pen we er niets meer van. Op het programma van het Jéugdconcert staan Eine Kleine Nachtmusik van Mozart, de Se renade voor blazers van Richard Strauss, het Ballet uit „Viviane" (de opera het vorig jaar gecom poneerd in opdracht van de K. R. O.) van Oscar van Hemel en de ouverture „Egmont" van Beethoven. BEGRAFENIS JACOBA VAN HEESWIJK. Dinsdagmorgen is het 15-ja- rig dochtertje van de familie Van Hees wij k-Schomaker, dat Zaterdag plotseling is overle den, onder grote belangstel ling en deelneming begraven. Meisjes van O.W.S. droegen hun overleden clubmakkertje, terwijl bestuursleden en de meisjesafdeling met omfloerst vaandel voorafgingen, graf waarts. Ook de directrice en medeleerlingen van de huis houdschool, verschillende ge meenteraadsleden en anderen bevonden zich in de stoet, ter wijl de burgemeester even eens door zijn aanwezigheid blijk van medeleven gaf. De Uitvaartmis werd opge dragen door de Weleerw. heer Kapelaan Lempens, die ook de absoute verrichtte. Bij het graf, waar O.W.S. nog een laatste groet bracht, sprak de heer Van Heeswijk een kort dankwoord. Algemeen is de deelneming met de diepbeproefde familie. NOG GEBOFT. Zoals wij mededeelden hééft het Waalwijks Vocaal Ensemble al hier 1.1. Zondag een concert ge geven in het Blinden-Instituut te FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Door J. A. AGES 24). In het Brits museum, zeker? Neen, in Leiden, in het mu seum voor oudheden. Wat dacht je wel, het Brits museum Dat was voor de oorlog een heel aardig meisje. Zat te tekenen bij het beeld van Gudea, die zo op Peter Lorre lijkt. Maar die keer gold niet, want Gudea was geen Egyptenaar, maar een ordinair mens uit Mesopotamië. Nu begrijp ik, wat je in die studie trekt. Die musea schijnen onder beter toezicht gesteld te moeten worden. Ja, nu je het er over hebt. Was me nooit eerder opgevallen. Maar in Parijs viel de kus bij het beeld van de priesteres Tui met de lange haren. Geeft je zo'n rustig gevoel, weet je, wanneer die oude beelden en mummies op je neerzien bij je aardse verma ken. Je zorgt er voor, dat het meisje met haar rug tegen het beeld aan staat en na de kus kijk je op naar het stenen gelaat en je vraagt, met een blik van ver standhouding „Is dit wat en wanneer je goed toeziet plooit zich dat verheven gelaat boven je in een uitdrukking van in stemming of afkeuring. Meestal tonen zij wel begrip voor je, maar de priesteres Tui in Parijs was heel streng. Ik ben de vol gende dag teruggegaan om mijn tong tegen haar uit te steken en haar te zeggen, dat ze jaloers was. Toen zag juist een suppoost mijmaar vertel eens, Karin, wat eten wij vanavond Hoezo, je wilt toch niet zeggen, dat je logeren komt Natuurlijk, ik wilde juist voorbijgaan, toen Barbara mij uitnodigde. Ik kón niet weigeren, je kent mij in die dingen. Ik moet er eens met Frank over praten, schertste Karin ver der. Want na alles, wat fe ver teld hebt weet ik niet, of het goed is, dat je hier blijft. Voor de opvoeding van de kinderen, weet je. Barbara is al vijf. Maar biecht eens op, langbeen, wat voert je hierheen Karin, zij Peter nu ernstig Er zullen hier interessante dingen gebeuren. Ik vertel er vanavond over, als de kinderen naar bed zijn. Ik ga nu even naar mijn ge liefde kerkje, voor het eten ben ik terug. En Peter ging Hij huurde bij de fietsenmaker in het dorp weer zijn vertrouwde, wankele twee- wieler en reed het stralende land in, over de stoffige weggetjes, onder de lange populieren en hij zong een liedje op zijn twijfelach tige fiets, waarvoor hij de tekst van Jan Luijken leende „Het rolt wel mak'lijk, met vermaak, Maar eer men 't denkt, is 't onheil raak." Zo kwam hij welgemutst bij 't kerkje aan: zette zijn rijwiel te gen een van de kastanjebomen en wilde naar binnen gaan, toen hem orgelklanken troffen. Voorzichtig deed hij de deur op een kier en keek naar binnen er waren vele mensen, het halve dorp, schatte hij. Er werd een huwelijk ingeze gend. Peter wierp nog een ver langende blik op het orgel waar uit de koster bibberende klanken produceerde en sloop mistroostig naar buiten. Iedereen houdt mij van mijn werk af, mopperde hij en ging aan de voet van de kastanje zit ten om steentjes te gooien naar onbestemde, doelen. Llit die stemming werd een idee geboren. Even plotseling als de zwaai waarmee Peter zijn benen over het zadel gooide en weg snelde, in een zo stevig tempo dat de fiets krakend en piepend protesteerde. Doorzetten, kerel, moedigde Peter aan. 't Is maar twaalf ki lometer, werd je toch in de Gou den Zwaan verzekerd. En onder het rijden tastte Pe ter zijn herinnering af, hoe het gesprek op die twaalf kilometer gekomen was. Juist, Frank had hem verteld over de vreemde din gen, die in het dorp gebeurden. Over die boerenknecht, ja, Kees heette hij. Kees Hommes; dat was die jongen van het brefje van honderd, dat zo'n opschudding verwekt had. Hij werkte nu of> de stofzuigerfabriek, 12 kilometer van het dorp, aan de Rijksweg naar B De fabriek lag in een ruime,, open plek in het bos; de gébou- wen zagen er niet indrukwekkend uit, zij waren verveloos en enigs zins vervallen. Geen grote zaak, dacht Peter en hij zette zijn fiets bij de voordeur en stapte naar binnen. Hé daar!, snauwde een stem, toen hij de lange gang wilde door lopen. Petër keek opzij en zag eerst nu het ruitje, waarachter blijkbaar de portiersloge was. Een rond gezicht loerde erdoor naar Peter en er ging een deur open,, waaruit een tweede man kwam. Wat komt U doen? Wel, wél, meende Peter. verstand Grave. Toen 't gezelschap in den Bosch arriveerde, was de laatste bus naar Waalwijk potvol, zodat men niet meer naar huis kon. Ze hebben echter nog geboft dat de B.B.A. na drie kwartier wachten nog een extra-bus inleg de, waarmee ze veilig, zij het wat laat, thuis kwamen. ABONNEERT UOP DIT BLAD POKKEN IN TILBURG. Geen reden tot ongerustheid. Naar de hoofdinspecteur van de Volksgezondheid meedeelt, zijn er in Tilburg gevallen van pokken geconstateerd. Het aantal gecon stateerde gevallen bedraagt thans achttien. Om eventuele uitbreiding te voorkomen zijn maatregelen ge nomen. Vooralsnog zijn er géén redenen om zich ongerust te ma ken. KADERCLUB. Naar wij vernemen bestaan er bij de R.K. Middenstandsvereni ging afd. DrunenElshouc plan nen om zeer binnenkort over te gaan tot het stichten van een ka derclub, welke in de toekomst op velerlei gebied haar activiteit zal ontplooien. Een van de eerste ac ties, die door de club gevoerd zullen worden, is een actie voor ledenwerving. KONINGINNEDAG. De verjaardag van H. M. de Koninging werd ook in Drunen, zij het dan op een zeer sobere manier, gevierd, 's Morgens kwa men de schoolkinderen bijeen. Er werden enkele vaderlandse liede ren gezongen, waarna tractatie volgde, 's Avonds maakten beide harmonieën een mars door 't dorp. BLIJDE THUISKOMST. Onze dorpsgenoot C. Brok kwam Zondag behouden uit In donesië thuis. Brok is een van de laatsten uit onze gemeente die nog niet uit Indonesië waren te ruggekeerd. Door familie, buurt bewoners en vrienden werd Brok een harelijk welkom bereid. De ouderlijke woning was fraai ver sierd. Er werd een mooi cadeau aangeboden en velen gaven bij deze blijde thuiskomst van hun belangstelling blijk. KLOOSTERJUBILÉ. Op 17 Mei a.s. hoopt onze oud-dorpsgenote, de Eerw. Zus ter Columbia, in de wereld Anto- netta Verstijnen, in het klooster van de Zusters van de H. Caro- lus Borromeus in het gesticht De Twaalf Apostelen te Maastricht haar zilveren kloosterjubilé te vieren. Het zal deze sympathieke zuster op dien dag zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. VEILINGBERICHT VAN DE VEILING TE DRUNEN. 30 April 1951. Sla a 8.8013.10 per 100 st.; Sla b 5.30—8.30 per 100 stuks; Sla 10—21; Spinazie 3257; Ra barber 12-18; Witlof 23-46; Kelen 13—28; Juin 5—10; Wor telen 410; Rode kool 30; Gele kool 15; Andijvie 62—73; Sjalot ten 1325; Prei 11 14; Goud- reinetten I 49—51; Goudreinetten fab. 3132; Koolrapen 8—9, al les per kg.; Bloemkool 35—61 p. stuk; Knolselderie 7—23 p. stuk; Aardbeien 715 per stuk; Radijs 11 14 per bos. I Mei 1951. Sla export 18 per 100 stuks; Sla a II 9.7012.70 per 100 st.; Sla b 5.7010.50 per 100 stuks; Sla 12-25; Spinazie 24—46; Ra barber 10—20; Andijvie 61—66; Kelen 18-20; Witlof 31-52; Prei 1013; Wortelen 810; Sjalotten 21 25, alles per kg.; Vriendelijk zijn de mensen hier niet. Ik ben gewend anders ont vangen te worden. Wie bent U? wilde de eer ste weten en Peter merkte met 'n tersluikse blik, dat het ronde ge zicht hem nog steeds door het ruitje bewaakte. Arbeidsinspectie!, zei Peter nu bars. Voor de directie en gauw ook. Wacht U even!, bitste de man éven onvriendelijk terug. Hij keerde zich om en keek met vra gend opgetrokken wenkbrauwen de portiersloge in. Peter zag, dat het ronde hoofd nu was terugge trokken en hij hoorde zacht te lefoneren. Toen sprak de man weer: Wilt U mij volgen? en hij ging Peter voor, de lange gang door, een trapje op, een kamér binnen. Gaat U maar zitten. Er komt direct iemand bij U. En Peter werd alleen gelaten. Hij merkte, dat het stil was in dit gebouw. Behalve het gezoem van een zware electro-motor hoor de hij niets. Er tikté geen schrijf machine, er ging geen telefoonbei en het was warm, want de ramen waren gesloten. Goed gesloten, constateerde Peter, de fonkel nieuwe grendels bekijkend. Toen ging de deur open en Peter zag een vrouw binnenko men. Zij blééf een ogenblik op de drempel staan en zij nam Peter op, langzaam, nauwkeurig. Er zou haar geen detail ontgaan, dacht hij en moest onwillekeurig deze jonge vrouw met Fridolin verge lijken. Zij zouden ongeveer de zelfde leeftijd hebben, dezé hier hoogstens twee jaar ouder. Maar Fridolin had iets wat de ander miste. Fridolin bracht de plezieri ge stemming mee, die men onder gaat in de vroege zomérmorgen, bij het betreden van een 2onnige tuin, waar de aarde nog vochtig is van de dauw. Dat had deze vrouw niet; zij moest veel ervaren hebben, wat men niet licht ver geten kan. U wenst de directeur te spreken? vroeg zij mét een zan gerig accent. Indien dat mogelijk is? Het spijt mij, maar de di recteur is niet aanwezig. Hij zal vandaag ook niet komen. Prachtig, zei Peter, verrukt over haar stem Maar wié bent U dan? Zijn secretaresse. En hoe is wel Uw naam? De vrouw knipte even met de ogen, geërgerd, maar antwoordde toch Walewska, Olga Walewska. Hoe intéressant, zei Peter, Een kleindochter van de scho ne Walewska, bemind door de grote Napoleon. Ik zie niet in, waarom U moet spotten, zei de vrouw met een opflitsende felheid. Boven dien moet ik aan mijn werk, ik had graag, dat U het kort maak te. Peter was vérbluft door haar onverwachte reactie. In een on deelbaar ogenblik zag hij deze vrouw in een geheel ander licht en hij voelde, dat hier een kans was. Die hij gemakkelijk zou kun nen verspelen, maar hij moest het wagen. Ik kom geen stofzuiger ko pen, bekende hij en zag tot zijn voldoening dat zij naderbij kwam en op een punt van een stoel ging zitten. (Wordt vervolgd). Radijs 11 p. bos; Selderie 2-4 p. bos; Knolselderie 820; Bloem kool 37—57; Aardbeien 6—9 p. stuk. De eerste asperges werden aan gevoerd door M. v. d. Sanden te Nieuwkuijk, prijs 3—10 p. kg. De eerste bos peen kwam ter veiling; de aanvoerder was C. Langer- werf Waspik, prijs 56-60 p. bos. SLUITING VAN DE NUTSBIBLIOTHEEK. De in een der lokalen van de Koningin Julianaschool in de Kom ondergebrachte bibliotheek van het Departement „Langstraat" van de Mij. tot Nut van 't Alge meen zal deze week met het oog op het beëindigen van het lees- seizoen worden gesloten. In een Vrijdagavond 4 dezer tussen 7 en 8 uur door de bibliothecaresse. Mevr, Poldervaart-Collce te hou den zitting, dienen de thans nog in circulatie zijnde boeken te wor den ingeleverd. Het ligt in het de loop van de zomer nagezien voornemen, nadat de boeken in en indien"nodig opnieuw gekaft zijn, de bibliotheek met ingang van de maand October weer te heropenen WAT MEN VINDT EN VERLIEST. Bij de Opperwachtmeester- Groepscommandant van de Rijks politie te dezer plaatse zijn inlich tingen te krijgen omtrent de na volgende gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: Een foudraaltje voor parapluie; een paar bruin leren handschoenen; een leren porte- monnaie met inhoud, een zilve ren schakelarmband; een rode damesportemonnaie en twee stuk ken nieuw ijzer. Verloren: Een zilveren arm band met veiligheidsketting en 'n zilveren armbandje met zilveren plaatje. Aangifte werd verder gedaan van het komen aanlopen van een witte keeshond. KINDERFEESTEN OP KONINGINNEDAG. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. Koningin Ju liana werden Maandagmiddag 2 uur, begunstigd door prachtig voorjaarsweer en bijgewoond door vele ouders, op het weiland van de heer G. A. Stam aan de Nieuwevaart onder leiding van het onderwijzend personeel, daar bij geassisteerd door leden van de Oranjever. Wilhelmina, kinder spelen gehouden voor de leerlin gen van de Chr. School in de Nieuwstraat en die der Koningin Julianaschool in de Kom. Voor elk der groepen van meisjes en jongens waren enige hoofdprijzen uitgeloofd, terwijl zij, die niet zo gelukkig waren een hoofdprijs te winnen, verrast werden met een troostprijs. Na afloop der spelen werden de kleinen getracteerd en daarna keerden zij hoogstvoldaan huiswaarts. NIEUW BESTUURSLID. In de plaats van de heer J. A. H. de Wit, die destijds bedankte als bestuurslid van de muziekver eniging „Kunst na Arbeid" is de heer D. Rosenbrand gekozen. WEER IN FUNCTIE. Na verschillende maanden in verband met zijn ziekte buiten dienst te zijn geweest, is de heer v. Nieuwenhuijzen, onderwijzer aan de Koningin Julianaschool in de Kom, Dinsdag 1 Mei 1.1. weer in functie getreden. 40-JARIG JUBILEUM. Zondag 6 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer Piel v. Raamsdonk in het landbouw bedrijf, destijds van de heer J. Huijsman, thans van de heer Th. A. Rijken aan de Winterdijk als landbouwersknecht in dienst trad. Aan belangstelling zal het de ju bilaris, die steeds tot volle tevre denheid van zijn patroons werk zaam is geweest, ter gelegenheid van zijn jubileum zeker niet ont breken.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6