DE IMSTBMT mrcnrmm QRUNEN HEUSÖEN HAARSTEEG SPRANG GAPELLE RAAMSDONKSVEER '00N-0P-7AND BERKDIJK ST. JOACHIMSMOER BIOSCOOP-PROGRAMMA „Ons Huis" gaat Feestvieren. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 MEI 1951. 6 Met het oog op het tijdign l VfirSlSrifl vrees voor prijsstijgingen een gunstig verloop van de omzet. Die van Februari werd met 13% overtroffen, terwijl de parenomzet met 10% steeg. De gemiddelde opbrengst van een paar schoenen bedroeg in Februari 21.73, in Maart ƒ22.41; voor herenschoenen was de stijging van 28.22 tot 30.04. De geldomzetten in schoei sel waren niet minder dan 99 procent hoger dan in Maart 1950 en de parenomzetten maar 40%. Eensdeels kan dit toegeschreven worden aan de prijsstijgingen, anderdeels aan een grotere vraag naar beter schoeisel. De gemiddelde op brengst van een paar schoe nen steeg van Maart 1950 tot Maart 1951 van 15.61 tot ƒ22.41 of met 44%. KLEIN DUIMPJE. Dinsdag a.s. komt het Rot terdams Kindertoneel in Mu sis Sacrum een voorstelling geven van het beroemde sprookje „Klein Duimpje en de zevenmijlslaarzen". De voorstelling begint om 2 uur. Voor verdere inlichtingen verwijzen wij naar de adver tentie elders in dit blad. LICHTE AANRIJDING. Dinsdag is er een kleine aanrijding geweest in de An- toniusstraat tussen een luxe auto, bestuurd door S. uit Kaatsheuvel, en de wielrijd- ster v. B. Meiuffrouw v. B. merkte niet tijdig op dat S. vanuit de Antoniusstraat de Eerste Zeine wilde inrijden en werd toen aangereden. De schade was maar licht en werd onderling geregeld. NIET NETJES. Woensdag deed de 48-jarige A. v. B. uit Haarsteeg bij de politie aangifte dat hij in de Grotestraat was aangereden door een vrachtwagen, die na de aanrijding doorreed. De politie stelt een onderzoek in naar de onbekend gebleven auto. VAN ANDERMANS LEER Liebeneiner wordt van Vrij dag tot en met Eerste Pink sterdag in dit theater ver toond. Hij heet „LlüBE 47" en behandelt één van de grote problemen van het na-ooriog- se uuitsiand. Een vrouw die de zin van het leven heelt verloren, staat op het punt er een eind aan te maken, ais haar een man treft die het zelfde van pian is. Samen ke ren ze terug en proberen de zin van het leven weer te vin den, zoals ze elkaar gevonden hebben. Het is geen opgewek te geschiedenis, maar voor filmliefhebbers boven 18 jaar zeer zeker de moeite waard. „DE ZWARTE DOOD", de film die Tweede Pinksterdag en Woensdag draait, is tevens de bijnaam van Gil de Berault, een spion van kardinaal Ri- Huis" heen. zich door de oorlog Grote opbloei. Vlak na de bevrijding be stond er in Waalwijk geen enkele gymnastiekvereniging meer voor de jeugd. De vete ranen van „Ons Huis" waren het weer die het initiatief na men en door verschillende be prekingen met oud-gymnas ten kwam uit een combinatie van OROVA, W.G.V. en S.S.S. de gymnastiekveren. O.W.S. tot stand. Daarnaast ontston den in v.m. Baardwijk „Kunst en Kracht" en in v.m. Be- soijen „Kracht en Vlugheid". Zij ontwikkelden zich tot gymnastiekverenigingen die er zijn mogen, zodat we gerust van een grote opbloei van de gymnastieksport in Waalwijk cheliëu. Na vele "opdrachtenkunnen spreken. Dit is mede ten koste van anderer leven *e danken aan wat de pioniers Verschillende landbouwers hebben bij de politie aangifte gedaan dat bewoners van het woonwagenkamp hun paarden in hun weien lieten grazen. Tegen verschillende van deze mensen, die vonden dat het van andermans leer goed rie men snijden is, heeft de poli tie proces-verbaal opgemaakt. „HAAK-IN"-ACTIE WAALWIJK. Naar wij vernemen verloopt de „Haak-In"-actie uitste kend. De opbrengsten hebben tot nu toe de verwachtingen overtroffen. Dat wil natuur lijk niet zeggen dateer nu ge noeg is opgebracht. Geenszins, er kan nog ontzaggelijk veel bij. Tot 15 Mei kunnen gelden worden afgedragen bij dhr. C. P. v. d. Hoven, Grotestraat 53, Waalwijk. Op 15 Mei, 's avonds om 8 uur, zal de opbrengst tegelijk met de prijswinnaars worden bekend gemaakt. OPENING ZWEMBAD. Het Waalwij kse zwembad i „Het Hoefsven" wordt Zondag 20 Mei a.s. geopend. Men is thans bezig de bestaande ou tillage provisorisch te her stellen in afwachting van de uitvoering van de definitieve plannen. LUXOR-THEATER. Een knappe film van de Duitse regisseur Wolfgang goed te hebben uitgevoerd, valt hij in ongenade, maar kan zijn leven redden door een nieuwe opdracht uit te voe ren. Hij brengt het een heel eind, doch daar hij in de net ten der liefde verstrikt raakt, scheelt het geen haar of hij komt toch nog aan de galg. Desalniettemin is 't eind zeer gelukkig. •Voor liefhebbers van avon tuur van 14 jaar en ouder. MUSIS SACRUM. Hier verschijnt van Vrijdag tot en met Eerste Pinksterdag „THE MILKMAN" op 't witte doek. Het is een dolle geschie denis van de zoon van de di recteur van een melkfabriek die bij een concurrerende di recteur melkventer wordt en zo een hoop zieltjes wint voor zijn vader. En dat niet alleen: de liefde, een kostbaar parel snoer en revolvers spelen ook hun rol. De directie van Mu sis Sacrum heeft voor van avond het personeel van de W.A.M.I. op dit melkfestijn uitgenodigd en verder kan ie dereen gaan kijken die wil. 2e Pinksterdag en Woens dag draait „TEN ZUIDEN VAN TAHITI", waarin drie mannen aanspoelen op een ei land, waar natuurlijk schone vrouwelijke inboorlingen wo nen. Dit bepaalt de loop van het verhaal, waarin zo maar kostbare parels in het vuur worden gegooid en ongewens te elementen worden opge ruimd, waardoor een happy end verzekerd is. Toegang 14 jaar. van W.G.V. vijftig jaar gele den zijn begonnen, welk werk door „Ons Huis" is voortge zet. De waardering voor dit werk spreekt uit de algemene deelname van welhaast alle Waalwijkse sportverenigingen aan de Sportweek, die de Ve- teranenclub van 2 tot 10 Juni organiseert. Wij hopen van harte dat deze week 'n grandioos sport festijn wordt en wij geloven graag dat de kans van slagen groot is. Immers, hebben de jrganisatoren bij hun voorbe reidingen geen gebrek aan pech gehad, waarbij we voor al denken aan het uitstel van het vorig jaar, anderzijds is er van alle kanten heel veel me dewerking die het beste doet verwachten, als tenminste het weer niet al te veel spelbre ker is Daarnaast zal ook de Mid denstand weer een sterke ac tiviteit ontplooien en gezien de vorige acties, waarvan de eerste wel onder zeer ongun stige omstandigheden moest worden gevoerd, mogen we wel verwachten dat de Mid denstand een waardig aandeel zal leveren in de Sport- en Middenstandsweek door een aantrekkelijke, toepasselijke en daardoor vruchtbare recla me-campagne. Veel succes! ATTENTIE. afdrukken van ons blad op iwl ulUIIU MAANDAG, zijn wij verplicht andere maatregelen te nemen. rook King's CfOSS Wij kunnen voortaan alleen maar opnemen, zowel adver-f] tenties als berichten, die ons vóór 9 uur die dag bereiken; de advertenties en berichten r die Zaterdags en Zondags hv StlU making frienclS ons bezit komen, hebben voor rang. Thans gebeurt het steeds dat berichten en verslagen van zaken, die Donderdags en Vrijdags plaats hebben, eerst Maandag in ons bezit komen, zodat wij dan 'n opeenhoping van copie krijgen, die niet te venverken is, met het gevolg dat veel moet blijven liggen en we te laat uitkomen. Daaraan moeten we een ein de maken: wat 's Maandags- binnenkomt wordt alleen ge plaatst voor zover er nog plaats is en in volgorde van binnenkomst. De Redactie, Administratie. VE1L1NGBERICHT 7 Mei 1951. Sla 1 9.60—14.90, Sla 2 5.20— 10.per 100 st.; Sla 1033 per kg; Spinazie 816 p. kg: Rabar ber 411, Andijvie 4657; Wit lof 30—52, Juin -8—12; Kelen 12 31, Postelein 55, Sjalot 1827, Prei 811, Asperges 150260, alles per kg; Bloemkool 3277 p. stuk; Aardbei 29 per stuk; Knol selderij 725 per stuk; Bospeen 2544 per bos; Radijs 913 per bos; Komkommers 4251 per st.: Sla export 17.2017.40 per 100 stuks. BURGERLIJKE STAND W/iALWlJK. Geboren: Maria C., dv. J. P. Pultens-Verheijden Cor- nelis J. N. G., zv. A. C. van Wezel-Lombarls Gezina H., dv. L. v. d. Wiel-Ros Elisa beth P. M., dv. A. M. C. Tie- len-Majoie Wilhelmina, dv. J. A. v. Selst-Schafer Lam- bertus G. A., zv. J. B. J. Ver- hagen-Geerdink Alfred A. M., zv. J. Mortko- v. d. Houdt Antonia C. M., dv. M. v. d. Sanden-Pullens Gerardus M., zv. A. J. Koevoets-den Teuling Lambertus J. P. M., zv. J. A. v. d. Gouw-den Teuling Hubertus J. A., zv. H. Couwenberg-Wilmont. Overleden: Waltherus J. M. van Hilst, 42 jaar. Huw.-aangiften: G. P. v. d. Lee 26 j. en D. J. A. v. d. Wiel 22 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: A. A. Hendriks 31 j. te 's-Bosch en H. Brok 26 j. te Waalwijk J. F. Collard 18 j. en P. J. M. Kipping 18 j., beiden te Waalwijk M. J. A. Hoogers 30 j. te Waspik en F. G. Hamers 27 j. te Waal wijk H. J. R. v. Heumen 27 j. te Sprang-Capelle en A. M. v. d. Zanden 23 j. te Waal wijk. Grote verdienste voor Gymnastieksport Toen de Veteranen-gymnastiekvereniging „Ons Huis" vorig jaar op 17 September haar twintigjarig bestaan vierde (zij het op zeer bescheiden wijze), hebben we al de geschiedenis verteld. Maar nu de Sportweek dan eindelijk van 2 tot 10 Juni zal doorgaan, willen we toch graag nog enkele belangrijke feiten uit die geschiedenis ophalen, om aan te tonen dat er reden is om feest te vieren, want „Ons Huis" betekent iets voor de Waalwijkse gymnastieksport. Men zal zich de foto herin neren van de veertien stoere mannen van W.G.V., opgericht op 6 Januari 1896, die de grondslag legden voor de ge organiseerde sportbeoefening in Waalwijk. Tot dan toe was het gebleven bij wat schiet en kolfsport. Uit W.G.V. kwam de gym nastiekvereniging „De Frank" voort, die het echter niet lang vol hield en weer terugviel tot W.G.V. Die deed behalve aan turnen in hoofdzaak aan schermen, worstelen en korf bal. De activiteit van deze ver eniging was mede de oorzaak dat ook in plaatsen in de om geving de gymnastieksport in de belangstelling kwam en be oefend ging worden. Zoals al tijd waren er ups en downs, verenigingen kwamen en ver. dwenen, maar W.G.V. wist zich te handhaven, totdat in de jaren 1928—1930 de moei lijkheden te groot werden, zo dat diverse vergaderingen op niets uitliepen. Toch verdween W.G.V. niet in het niet, want in September 1930 namen de heren Treffers, L. v. Drunen, A. Snijders en Van de Water onder voorzit terschap van de heer G. van Oostrum het initiatief tot de stichting van de Veteranen- gymnastiekvereniging „Ons Huis", die geleid werd door de grondlegger van de turnsport in Waalwijk, de heer Ant. Princen. De heer G. Verwiel aanvaardde 't beschermheer schap. Al spoedig telde de ver eniging een 25-tal leden, ze werd lid van het Veteranen- corps van het K.N.G.V. en kreeg in Waalwijk een grote populariteit door uitvoeringen en ontspanningsavonden, zoals de Postavonden. Natuurlijk ging 't ook „Ons Huis' niet altijd voor de wind, vertrek en sterfgevallen dun den de vereniging, de oorlog deed een zware aanval op haar bestaan, maar ze ging er niet aan ten onder. Ondanks het feit dat de werktuigen moes ten onderduiken en er geen zaal meer was om te oefenen, sing het toch door. De bakke rij van Jos van de Water fun geerde nu en dan als gymnas tieklokaal en het plezier zal er wel niet minder om ge weest zijn. Zo worstelde „Ons MOOIE SUCCESSEN. Bij het op Zaterdag 5 Mei j.l te Genderen gehouden Nationaal Muziek- en Zangconcours be haalde het Heusdens Dubbelman- nenkwartet Cantabile onder lei ding van de heer L. Groen de le prijs in de le afdeling met 344 punten, welk puntental het hoog ste was van die concoursdag. Tevens behaalde dit kwartet in de e.ewedstrijd een 2e prijs. Aan de heer L. Groen werd de direc- teurspriis toegekend. De Chr. Gein. Zangvereniging Halleluja uit Genderen, welke ook onder leiding staat van de heer L. Groen, behaalde een le prijs in de Ie afdeling met 342 punten en de le prijs in de ere- wedstriid. Tevens kunnen we nog vermelden dat de heer L. Groen op Hemelvaartsdag in Bilthovcn met de Gein. Zangvereniging uir Kerkwijk een le prijs in de 2e afdeling en een 2e priis in de ere- wedstrijd behaalde. Dit is dus voor onze stadgenoot een succes volle week geweest. Het Jeundkoor Excelsior uit Sprang met als dirigent onze stad genoot de h°er Jac. Groen, be haalde op 't concours te Sprang- Capelle een le prijs in afdeling C met 333 punten. GESLAAGD. Bij het te 's-Bosch gehouden examen vanwege de Pitmanschoo' voor machineschrijven slaagde onze stadgenoot Laban Deurloo. DAMMEN. Bij de op Zaterdag en Zondag gespeelde wedstrijden voor het provinciaal damkampioenschap van Noordbrabant won onze stadgenoot de heer A. de Graag, beide partijen, welke resp. ge speeld werden tegen dhr. Zwets uit Raamsdonksveer en de heer v Helvoirt uit Ammerzoden. De heer de Graag heeft thans 8 pun ten uit 5 parten. Maandag 21 Mei a.s. wordt de volgende par tij gespeeld teoen de heer Glou- demans uit 's-Bosch. KONINGSCHIETEN. Bij het op kermis-Zaterdag ge houden koningschieten door het schuttersgilde St. Blasius alhier, heeft de heer Marinus v. Ooijen. nadat hij reeds 2 jaar koning is geweest, weer beslag op deze ti tel weten te leggen. Wanneer het hem de volgende maal weer mag qclukken de vogel af te schieten, zal hij tot keizer worden bevor derd. FEDERATIEF CONCOURS. Aan het federatief concours, dat Zaterdag 12 Mei a.s. te Was senaar wordt gehouden, zal ook 4e Heusdense Fanfare deelnemen. Zij komt uit in de 3e afdeling met Partita Picola van G. Boedijn als verplicht nummer. BURG. STAND OVER APRIL. Geboorten Pieternella dv G A W van der Wielen-Verbeek Gcrdina dv C Raden-Kwetters Woutera I M dv M P M Buijs- van den Brand Hillegonda R dv J Kool-Verhoeven. Huwelijken Martinus de Kort 46 j alhier en Johanna Antonia Egbring 49 j te 's-Bosch Ma thijs Vleeshakker 23 j te Zaan dam en Antonetta C E Brouwers alhier Arnoldus J van Beeren- donk 30 j te Udenhout en Maria N J Gijselhart 25 jaar alhier Jacobus H de Wilt 29 j en Anto netta M v Korven 26 jaar beiden alhier. Overlijden Nicolaas Timmer mans 65 j Pieternella van der Wielen 3 dagen overleden te 's-Hertogenbosch Adrianus F v den Berg echtg van M G v Zons_ beek 41 j Lambertus Wijnste kers wedn van C Bruijgom 89 j overleden te Vught Joannes H v Zon 37 j overleden te Vught. K. A. V. In café J. van Oijen hield de plaatselijke afdeling van de Ka tholieke Arbeiders-vrouwenorga nisatie haar jaarvergadering. In haar inleidend woord gaf de voorzitster, na Mej. Stokwielder welkom te hebben geheten, een overzicht van de werkzaamheden door de organisatie in het afgelo pen jaar verricht.. De aftredende bestuursleden mej. v. Gestel-Koks en mej. Muis van Gestel, werden met algemene stemmen herkozen. Tevens had de benoeming plaats van een kas- commissie. Besloten werd om op 10 Juni a.s. per touringcar een reis te gaan maken naar de bloembollen- velden. Door mej. Stokwielder werd daarna de schoonheid en het doel van het retraitewerk uiteengezet. ONGEVALLEN. in café Heessels, waar de onder wijstentoonstelling ,,De Schoen industrie" wordt gehouden van 5—-22 Mei a.s. Een kort ope ningswoord werd gesproken door Burgemeester Prinssen. De heer Loonen was aanwezig als verte genwoordiger der stichting. DAUWTRAPPEN. De Kon. Harm. De Eendracht maakte Zondagmorgen een trip naar Made. Men vertrok om 5 uur, waarna men in Made de H. Mis bijwoonde. Nadat men in ca fé De Lindeboom (v. Alphen) de inwendige mens versterkt had, keerde men via Geertruidenberg opgewekt huiswaarts. GESLAAGD. De heer P. v. Hal, ambtenaar ter secretarie te Breda, slaagde te Oisterwijk voor het schriftelijk examen gemeente-administratie. RECONSTRUCTIE ORANJESTRAAT. Met de reconstructie van de Oranjestraat, welke wordt uitge voerd door de fa. v. d. Elshout en de Bont, worden goede vorde ringen gemaakt. De straat zal voorzien worden van een nieuwe riolering en aanzienlijk worden opgehoogd. Aan weerszijden der straat zuilen brede trottoirs wor den aangelegd. Zo komen we weer dichter bij de algehele ver fraaiing der gemeente. XXX Dinsdagmiddag kwam het 2- jarig kind van de landbouwer J. Vugts, in een onbewaakt ogen blik in aanraking met een petro leumkachel, met het noodlottig gevolg dat de kleren vlam vatten. Met ernstige brandwonden werd 't kind naar 't ziekenhuis vervoerd. Woensdag had het l'^-jarig kind van J. v. d. Bosch het on geluk, toen het in de huiskamer struikelde, een beentje te breken. Ook dit kind is ter verdere be handeling in het ziekenhuis op genomen. CONTACT A VOND. Zaterdagavond om 8 uur zal er in café G. Kolen een contact avond voor alle teruggekeerde mi litairen uit Indonesië worden ge houden. Op enigszins feestelijke wijze zal dan de plaatselijke afde ling van Kath. Thuisfront, die nu haar taak als beëindigd be schouwd, worden ontbonden. Eveneens zal dan het comité dat zich heeft belast, om de terugke rende dorpsgenqfen waardig te ontvangen, zijn werkzaamheden beëindigen. Alle soldaten, met hun ouders, vrouw of verloofde, en verder al le medewerkenden zijn door het bestuur van Kath. Thuisfront daarbij uitgenodigd. HARMONIE MARIJKE. De Harmonie Marijke alhier neemt a.s. Maandag (Tweede Pinksterdag) deel aan het zang en muziekconcours te Genderen. Marijke komt uit in de le Af deling en zal uitvoeren: Avond schemering en Jubel Ouverture, beide van A. van Leest. Wij wensen Marijke en haar directeur, de heer van Iersél, veel succes toe. PAARDENKEURING. Een dezer dagen had te Geer truidenberg een stamboekkeuring van merriën plaats, waarbij de paarden van een tweetal landbou wers uit onze gemeente voor in schrijving in het stamboek in aan merking kwamen, n.l. de 3-jarige vos-merrie Hermine van Cortein, 160236, vader Cortein van Her- wine, K. 2018, en moeder Cato, K. 35557, van de landbouwer H. van der Schans in de Nieuwstr. en de merrie Petra van Herven, 153733, vader Dorus van Steen en moeder Everdina van de Kruisstraat van de landbouwer A. Kluijtenaar, eveneens in de Nieuwstraat. SCHOENEN-SHOW De hoofden en andere belang stellende leerkrachten van de scholen uit Raamsdonk, Raams donksveer en Geertruidenberg waren bij de opening aanwezig ^cbCHEIDSBIJEENKOMST NED. ROODE KRUiS AFD. KAATSHEUVEL. Hoge onderscheidingen. In de burgemeesterskamer wa ren Maandagavond op uitnodi ging van de afd. Kaatsheuvel van het Ned. Roode Kruis bijeen Burgemeester Mr. v. d. Heij den, wethouder A. Snaphaan, de gemeentesecretaris M. v. Nieuw- stad, de heer en mevr. Dr. Ver- cauteren, de dames H. en B. Dek kers en de waarnemende voorzit ter van het Ned. Roode Kruis afdeling Kaatsheuvel, de heer J. Remmeren. De wnd. voorzitter opende de ze bijeenkomst met een woord van welkom aan het geachte gezel schap en bracht dank aan het ge meentebestuur om de burgemees terskamer disponibel te stellen voor deze speciale bijeenkomst. Hij deelde mede dat deze spe ciale R.K. bijeenkomst alieen was belegd omdat hij meende dat het niet op zijn plaats was de schei dende bestuursleden van de afd. Kaatsheuvel zo maar koudweg te laten vertrekken. (Dr. Vercaute- -en wegens overplaatsing naar Breda en Mej. R. Dekkers we gens overdrukke werkzaamhe den). Hij bracht hen dank voor het vele werk dat zij jarenlang in dienst van het Roode Kruis afd. Kaatsheuvel gedaan hadden, Dr. Vercauteren als voorzitter en r.iej. R. Dekkers als secretaresse. On noemelijk veel werk is door hen verzet en zij leefden altijd mede met het mooie Roode Kruiswerk. Vooral in de dagen van de be vrijding en direct daarna. Jammer dat wij juist zulke werkers moe ten missen. Hierna gaf hij het woord aan de Edelachtbare Heer Burgemeester Mr. v. d. Heijden. Deze zeide gaarne gebruik te maken van de gelegenheid om 't woord te mogen voeren in een bijeenkomst van het Roode Kruis afd. Kaatsheuvel en wel tot de scheidende bestuursleden. Ik zelf ben geen getuige geweest van ai het werk. dat de waarn. voorz. reeds heeft genoemd, maar ik kan er toch trots op zijn dat mijn ge meente dergelijke personen bezit, die dit Roode Kruiswérk hebben verricht en met onvermoeide ijver. Wij zijn U zeer dankbaar als ge meentebestuur. Zeer aangenaam is het mij LI te mogen mededelen dat niet alleen het gemeentebe stuur, maar zelfs het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis Uw werk niet onbeloond heeft gela ten. Mag ik dan namens het Hoofdbestuur U. Dr. Vercaute ren, voor Uw verdiensten in de afdeling Kaatsheuvel, het erekruis aanbieden van het Ned. Roode Kruis, en aan LI. Mej. R. Dek kers, de eremedaille in zilver, en ik spreek de hoop uit dat U nog lange jaren deze onderscheiding zult mogen dragen. Dr. Vercauteren dankte mede namens Mej. R. Dekkers de bur gemeester en niet minder het Hoofdbestuur van het Ned. Roo de Kruis voor deze onderschei ding. Hij vond het te veel, want wij hebben allen zeer graag het Roode Kruiswerk verricht en het was niet meer dan onze plicht. Gaarne wil hij hierin betrekken het mooie en vele werk van onze EHBO'crs en EHBO'sters, die hem in de moeilijke dagen heb ben bijgestaan. Zoals mij ter ore is gekomen zal hier in Kaatsheu vel wederom een Roode Kruis- bestuur worden samengesteld en mijn vuriqste hoop is dat u daar in werkelijk zult slagen en dit mooie werk in Kaatsheuvel en Loonopzand zult voortzetten en met kracht mede zult werken aan het Ned. Roode Kruis, dat aller bewondering afdwingt. Ook gel delijke steun zal daarbij niet mo gen ontbreken. De wnd. voorzitter za! aan het Hoofdbestuur van het Ned. Roo de Kruis hun donk overbrengen, terwijl hij ook dank brengt voor de woorden die door Dr. Vercau teren en Mej. R. Dekkers aan de afd. Kaatsheuvel zijn gericht en hoopt van harte te mogen slagen in de samenstelling van een uit gebreid en werklustig bestuur. JAARVERGADERING COÖ PERATIE BROEDERHULP. Zat. rdagavond kwamen dele den eft hun vrouwen in massale jaarvergadering bijeen. De grote zaal van de Gildenbond was tot in alle hoeken bezet toen de voor zitter J. Beerens de veigadering opende met een uitvoerige be schouwing omtrent de algemene sociaal-economische toestand en een beknopte uiteenzetting en be spreking van het in druk aan de l.-den toegezonden jaarverslag. Lm dit verslag tekenen wij aan dal het ledental per 1 Jan. 1951 824 bedroeg, een toename van 24 leden. De winkelomzet bedroeg te Kaatsheuvel 306.370. Waal wijk 175,338.Het netto oveischot, buiten vaste korting 9685.63. De bakkerij-omzet bedroeg 196.539.—. Verwerkt werden 248.681 kg meel of per week 96 balen. Het netto overschot afd. bakkerij bedroeg 20.530.68. De afdeling brandstoffen be reikte een omzet van 16.660.— Afgeleverd werden 775 ton of 775.125 kg. brandstoffen. Deze afdeling boekte een netto over schot van 5932.04. De totale omzet bedroeg 724.957.—het totaal over schot bedroeg na ruime af schrijvingen en reserveringen J 27.064.73. Voor dit prachtresul- taat dankte de voorzitter de leden voor hun medewerking en coöpe ratieve trouw, het personeel voor zijn toewijding en speciaal de be drijfsleider, de heer van der Lee, voor zijn kundig beheer. Het voorstel van het bestuur tot verdeling van het overschot werd goedgekeurd en vastgesteld als volgt Winkel: vaste korting 3%, di vidend 2 bakkerij 6%, brand stoffen 0.13 per H.L. Elet res tant van het overschot te verde len als volgt Ondersteunings fonds 1600.Fonds Werk- mansbelangen 1000.— Reser vefonds 6544.73. Uit de balans tekenen wij aan dat de kasmiddelen bedroegen 53.244.30 de vorderingen 10.513.43 de voorraden 66.581.49; belegde en geblok keerde middelen 22.564.71; ka pitaal Ned. Verbr. Coöp. 4752; inventarissen 12.gebouwen 17.348.— schulden op korte termijn 38221.32; idem op lan ge termijn (incl. pensioenfonds met 30.818.12) 37.018.12; diverse reserve 27.621.36. Eigen vermogen Inleggelden 15577.85. res.fonds 29500.55 overschot 27064.73. De financiële toestand werd aan een nadere beschouwing on derworpen, waaruit overduidelijk de krachtige financiële positie van de coöperatie bleek Door een daverend applaus betuigde de vergadering haar in stemming met de behaalde resul taten. Bij de daarop volgende be stuursverkiezing werden uitge bracht 152 geldige stemmen, elk lid bracht 3 stemmen uit. Hier van verkregen de heren J. Bee rens (aftr.) 133 stemmen, H. IJpelaar 99 stemmen, P. Schoen makers (aftr.) 88 stemmen, G. Molenschot (aftr.) 70 stemmen en Jac. Didden 66 stemmen, zo dat gekozen werden de heren J. Beérens, H. IJpelaar P. Schoen makers. De voorzitter dankte voor het betoonde vertrouwen en bracht aan het scheidende be stuurslid G. Molenschot hartelijk dank voor de jarenlange toewij ding en activiteit. Aan het bestuur werd 'n blan co crediet verleend voor eventu eel nodige uitbreidingsplannen en andere kapitaalsinvesteringen. Verder werd een uitgebreide commissie benoemd voor de vie ring van het 40-jarig bestaan in Augustus a.s. Tot slot werden, na een gea nimeerde rondvraag, een 20-tal prachtige prijzen, waaronder wol len dekens, tafelkleden, huishou delijke voorwerpen etc. verloot. Voor de gelukkige prijswinnaars een pracht buitenkansje. De dames werd koffie met ge bak, de heren consumpties en si garen geoffreerd. Alles bijeen een prachtvergadering van 'n pracht- bedrijf, waarop de leden van Broederhulp met recht trots kun nen zijn. K.A.B. JAARVERGADERING. Onder behoorlijke belangstelling hield de afd. St. Joseph van de K.A.B. te Kaatsheuvel zijn jaar vergadering in de Gildenbonds zaal. Voorzitter Beerens opende op de gebruikelijke wijze, met woorden omtrent de grote nood zakelijkheid van organisatie en noodzakelijkheid van ontwikkeling meer speciaal nog voor de op groeiende arbeider. De bestuurs verkiezing, na de uitgebrachte verslagen van secretaris en pen ningmeester gehouden, gaven tot resultaat, dat de heer J. Groot- swagers werd herkozen en de he ren G. Grootswagers en H. IJpe laar in de ontstane vacatures wér den gekozen. Pastoor de Klijn, de geestelijk adviseur sprak zijn ami caal opwekkend woordie, waarna een gratis verloting onder de aan wezige leden het slot der verga dering was. EEN TONGEREN-ORGANISA TIE VAN DE K.V.P. Mochten wij in een der vorige nummers reeds iets vérmeiden over het plan om in Kaatsheuve' een Jongeren-organisatie van de Katholieke Volkspartij te stich ten, thans kunnen we mededelen, dat de plannen werkelijkheid zijn geworden. Dinsdag werd in de Gildenbond een vergadering ge houden, waarop een 15-tal jonge ren aanwezig waren, waaruit een bestuur gekozen werd. Ter inleiding werd door een der leden een uiteenzetting gegeven over de béqinselen der politiek, waarna hierover onderling van gedachten gewisseld werd. Besloten werd o.m. maandelijks te verqaderen. De eerstvolqende vergadering is vastgesteld op Maandag 4 Juni. Geïnteresseerd'' ionqeren kunnen deze vergadering bijwonen. Hun aanwezigheid wordt ten zeerste oo prijs gesteld OPENING SPEELTUIN NATUURPARK. Met Pinksteren zal, zoals élk jaar, de speeltuin, thans met ver schillende nieuwe attracties ver rijkt, opengesteld worden. Daar naast zal tevens het moderne thee huis, daar waar eertijds de Ten nisbaan lag, geopend worden. Mag mogelijk nog niet allés gemeubi leerd zijn, zoals in de bedoeling ligt deze gelegenheid aan te kle den, toch zal de ruime conforta- bele bouw mogelijkheid bieden voor honderden vadérs en moe ders om van zeer nabij hun kin deren in een rustig zitje in het oog te houden als zij zich in de speel tuin vermeien in de vele goed verzorgde gelegenheden, die deze inrichting voor de jeugd biedt. TOURNOOI Buvg. Mr. v. d. Heijden-Bckcr. Ook de Juniorenafdeling van Desk krijgt gelegenheid zich voor het publiek te presenteren. Voor de 2de Pinksterdag is een groot voetbalfestijn georganiseerd, dat onder de naam van Burgemeester Mr. v. d. Heijden-Beker-tournooi, de beste Juniorenelftallen, uit de omtrek heeft doen besluiten, deel te nemen aan de wedstrijden, die op de 2de Pinksterdag om 12 u. officieel in het Natuurpark „De Efteling" zullen geopend worden. Dat de Tilburgse elftallen uitge schakeld zijn is jammer, doch de wedstrijd commissie is druk in on derhandeling om alsnog andere clubs te animeren en zo wij ver wachten mogen zal zij zeer zekér in haar pogen slagen. De bedoe ling is, dat 't tournooi uitgevoch ten wordt tussen 8 elftallen. Na de officiële opening wordt om 12.30 gestart met wedstrijden op het A en C veld. Loopt alles naar wens, dan zal de finale om half 6 gespeeld worden en om kwart voor zeven de prijsuitréiking plaats vinden. Elk deelnemend elftal zal een prijs ontvangen, ter wijl de eerste prijs een wisselbe ker is, waarom een jaarlijks Pink- stertournooi zal worden uitge schreven. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. AjxjIIo The ater „Tarzans Vérbanning", 14 j. Zondag 6 u n.m. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater „Tarzans Ver banning", 14 jaar. Vrijdag 11 Mei 79.30 uur n.m. Inmanden vlucht Pont St. Maxen- ce, Café Sportwereld. Maandag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater Neptunes Daug- ther. Toegang 18 jaar. INENTING TEGEN POKKEN. Dat zich de burgerij in de ge meente LoonopzandKaatsheuvel even enthousiast heeft aangebo den om zich te laten inenten of her-inenten tegen de pokken, mo ge blijken uit het feit, dat zich reeds ongeveer 7200 personen voor inenting gepresenteerd héb ben. SPORTDAG „WIJ JONGEREN". De overkoepelingsorganisatie Wij Jongeren, hield Zaterdag j.l. een sportmiddag in het Sportpark De Efteling. Behalve een grote belangstelling van de deelnemers trok deze middag ook een grote belangstelling van het publiek. De uitslagen waren als volgt: VOETBAL. Voorronde K.J.M.V.Voortrekkers 50 R.K.J.B.K.A.J. 0—2 Finale Winnaar K.J.M.V.—K.A.J. 4—0 Verliezers R.K.J.B.Voortrekkers 30 Hierdoor kwam dus de K. J. M. V., die winnaar wérd van dit halve tournooi, in het bezit van de zilveren medaille. Afdeling Athletiek Hoogspringen le Piet v. d. Velden 1,45 m; Willy Peters 1,45 m. 2e Jo v. d. Velden 1,35 m; An toon v. Beek 1,35 m. Hardlopen 100 meter: le Bertus v. Mierde: 2e Freddy Herwaarde; 3e Jan Schellekens; 4e Leo v. Beek; 5e Jo v. d. Vel den. Hardlopen 1500 meter le Freddy Herwaarden; 2e Cor Grootswagers; 3e C. Klijn; 4e Chr. Sprangers. Jammer genoeg konden door de regen, de verdere programmapun ten w.o. verspringen, touwtrekken en 400 m estafette niet afgewerkt worden. De scheidsrechters de heren Damen en Bouman léidden tot voldoening van iedereen de voet balwedstrijden, terwijl de athle- tiek-juryleden, n.l. de heren Pep ping ,de Vaan en Renne zich op buitengewoon sportieve wijze hun lang niet gemakkelijke taak vol brachten. Na de wédstrijden had de prijsuitreiking plaats in het „Witte Huis". Zo maakte „Wij Jongeren een waardig slot aan zijn winterpro- gramma en stond deze middag in de geest van nauw verband en onderlinge samenwerking^ tussen de verschillende standsorganisa ties. GESLAAGD. Op het dezer dagen te Eindho ven gehouden examen voor soci ale gezinsverzorgïter slaagde on ze dorpsgenote mej. Jo v. d Schoor. FANCY-FAIR WERD EEN ENORM SUCCES. Zondag 6 Mei was de laatste dag van de fancy-fair. Al was 't weer bar slecht, toch is het d gehele dag druk en 's avonds vooral weer eens overvol geweest. Op Hemelvaartsdag was het, on danks de vele communiefeestjes, ook een gezellige drukte, waar door als slotconclusie genomen kan worden dat de fancy-fair in elk opzicht een groot succes is geworden, ook het financiëel re sultaat. De vele offers en moeite die men zich getroost heeft, heb ben een resultaat gehad dat men zelf niet kon verwachten, maai dit is bereikt door ieders mede werking en steun. De verkoop sters aan het rad van avontuui en de gebr. „Jaap" verdienen eei bizondere vermelding, maar ook de verdere standhouders moeten extra vermeld. Berkdijk heeft weer eens laten zien ook op gebied van organi satie niet onder te doen voor an dere plaatsen en dat 't eendrach tig kan samenwerken, 't Was een ucces, op de eerste plaats te dan ten aan de werkers van het co nité. Tot slot nog enkele nage komen gegevens Degene die raadde dat de klol stilstond op 9 uur 45, kan op d pastorie de prijs, hiervoor be schikbaar gesteld, afhalen. De naam van de pop wa Liesje en is geraden door mej Ida Groenendaal, Baan 20 Berk dijk en door mej. Cornelia Soe terboek, Pastorie St. Joseph. Het aantal erwten dat geraden moest worden, was 2985. Geen enkele deelnemer raadde dit.getal „Het Ding" was een likeurton eveneens door niemand geraden De tweede fiets werd gewon nen door de heer P. van Gulik Schoolstraat Kaatsheuvel. TOESTAND Z.E. HEER PASTOOR COENEN. De toestand van de Z.E. Hee Pastoor Coenen, die momentee in het R.K. St. Elisabeth-Zieken. huis te Tilburg verblijft en enigt dagen geleden een operatie heef moeten ondergaan, is nog steed van die aard dat bezoek onge wenst wordt geacht. POKKEN-INENTING. Velen maakten Maandag j.l gebruik van de gelegenheid tot inenten tegen de zozeer gevrees de pokken. Laat ons hopen da de grenzen van De Moer voo deze ziekte gesloten blijven.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6