mm KAATSHEUVEL CAPELLE RAAMSDONK WERKERS ONDERSCHEIDEN awfeS^Sk0mSt DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 15 MEI 1951. INENTING TEGEN POKKEN. begrafenis kegelconcours in de sportweek. Naar wij vernemen ligt het m de bedoeling van de Waal- wijkse kegelclubs om tijdens de a.s. Sportweek, die geor ganiseerd wordt door de Ve- teranen-Gymnastiekver. „Ons Huis een plaatselijk kegel concours te houden. Gezien de algemene belang stelling, die de mooie kegel- sport zowel hier te plaatse als overal elders geniet, kan het niet anders of dit concours moet slagen, vooral daar de deelname voor iedereen, zo wel voor aangeslotenen bij een der kegelclubs als voor niet- aangeslotenen, openstaat. De dagen waarop het con cours eventueel gehouden zal worden en de verdere rege ling van een en ander, zal dezer dagen in een gecombi neerde vergadering van de besturen der diverse kegel clubs worden vastgesteld. gevaarlijke kinderballons. honden tentoonstelling. burgerlijke stand her-inenting tegen KruiToVde BURG. STAND SPRANG— CAPELLE OVER APRIL 1951. Gebo.-en Anna M dv H A v Vuuren-Prnijssers Martina 'dv L Ramsteijn-Roomer Pieter- nella A dv W H Spuijbroek-Ros Dieuwertje P dv J C Dekkers- van Vugt. Gehuwd G v Beek 29 j en A v d Schans 27 j J H Heurter 27 j en F W Kamp 25 j. Overleden I P Konincs 6? j echtg van A J Timmermans B de Poorter wedn van A Ro- chat MM Stam 52 j echtg van A v d Schans. Gevestigd: C M Wljgerde van Tilburg - W v Loon van 's-Gra- venmoer AC Hcijblom en echtg van Waspik G v Beek van Waspik J H Heurter van Geertruidenberg M van Over steeg van Tietjerksteradeel J H M Hamers van Waalwijk W J J Evertse en gezin van Ra- venstein M G A Hoevenaars van Nijmegen Vertrokken A Rijken en ge zin naar Raamsdonk J M de Haas en gezin naar Heemstede J Rijken naar Gouda C Schel- lekens naar Loonopzand G M de long naar Nijmegen A Sa lomons en gezin naar Berchem K J v Niekerken naar Venlo P J de Jong naar Zaltbommel -- W Nieuwenhuizen naar Waal wijk DJ Vlot naar Eethen J P Stolk naar Rotterdam. PLATTELANDSVROUWEN HIELDEN VERGADERING. Donderdagavond om half acht hield de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen in de zaal van de heer Ant. v. Dijk een tamelijk goed bezochte ledenvergadering, welke bij afwezigheid van de presidente Mej. P. J. Rijken, die door fami lieomstandigheden verhinderd was onder leiding stond van de secre taresse Mevr. Waverijn-Holle- stelle, die de aanwezigen harte lijk welkom heette, in het bijzon der de vertegenwoordigers van de Stichting „Het Vierde Prin senkind". Na de opening werd een drie delige film vertoond over het doel en streven van de Stichting „Het Vierde Prinsenkind" en de vacantiekanjpen voor oorlogswe zen, halfwezen en lichamelijk door de oorlog getroffen kinde ren. In een toelichting bij deze film werden doel en streven, n.i. hulpverlening van de overheid, welke hoofdzakelijk van materiële aard is, voor zoveel nodig aan te vullen met morele steun, nader toegelicht en werden de aanwezi gen opgewekt 't mooie werk van de Stichting met zo ruim moge lijke financiële bijdragen te steu nen. Met intense belangstelling werden de boeiende toelichting van de spreker en de filmbeelden gevolgd, en het dankwoord, dat de secretaresse aan het eind van de filmvertoning tot de beide he ren van de Stichting richtte, werd door alle aanwezigen met applaus onderstreept. Het huishoudelijk gedeelte werd na de pauze afgewerkt en met 't oog op het vergevorderde uur werden de notulen der vorige vergadering aangehouden. Mevr. Schoondermark-Ockers gaf een keurig verzorgd verslag van de in de Paasweek in Breda door de Ned. Bond van Platte landsvrouwen gehouden „Goede Kledingtentoonstelling'' met daar aan verbonden modeshow, ter wijl Mevr. Verhoeven-BIankers een overzicht gaf van het behan delde op de Dinsdag 8 Mei 1.1. te Zevenbergen gehouden alge mene vergadering van de Provin ciale afdeling van de Bond. Nadat o.m. de agenda voor de Woensdag 23 Mei te Utrecht te houden algemene bondsvergade ring was besproken en tot afge vaardigde naar deze vergadering MevrMinnaard-Lokerse was be noemd. die zich deze benoeming liet welgevallen, werd de vergal dering onder dankzegging voorde belangstelling gesloten. makkelijkt werd. De wagen werd met een tractor weer op de wal getrokken. Het bleek dat het paard geen letsel had bekomen en dat de materiële schade aan de wagen gering was, zodat dit ongeval betrekkelijk goed is af gelopen. RONDGANG MET MUZIEK. Aan de vooravond van Pink steren maakte de muziekvereni ging Kunst na Arbeid een rond gang door een gedeelte der ge meente, waarbij onder het spelen van vrolijke marsmuziek Nieuw- straat. Hoogevaart, Winterdijk en Kom met een bezoek werden vereerd. Aan belangstelling ont brak het 't corps deze avond niet PREDIKANT BEROEPEN. Tot predikant der Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen Ds. Ho- vius te Hoogeveen. WIT-ZWART WINT PROMOTIEWEDSTRIJD. T weede Pinksterdag speelde het eerste elftal van Wit-Zwart op het sportterrein aan de Wil lem van Gentsvaart voor de pro motiecompetitie 4e kl. K.N.V.B. tegen Right-Oh uit Geertruiden berg. waarvan met 3—0 werd ge wonnen. NIEUWE WIJZERPLATEN. Vorige week werden op de tol ren der Hervormde Kerk te dezer plaatse nieuwe wijzerplaten aan gebracht. In plaats van één zijn er thans een drietal, n.l. aan de Noord-, de Oost- en de" Westzij de geplaatst. INENTING. Wopnsdag is er gelegenheid in het gebouw van het Wit-Gele Kruis om zich te laten inenten tegen pokken voor de bewoners van Waspik. Voor Waspik Bo ven Donderdag in het Kleuter schooltje. BRAND. De brandweer heeft Zaterdag middag een begin van brand ge blust bij de heer C. Verschuren. Zij was spoedig ter plaatse en wist daardoor erger te voorko men. De burgemeester was ook direct ter plaatse. Met het oog op het dreigende, pokkengevaar zal in de gemeente Raamsdonk gelegenheid worden gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Deze gelegenheid tot inenting en herinenting zal worden open. gesteld Te Raamsdonksveer bij L. Hooijmaijers, Grote Kerkstraat, op Dinsdag 15 Mei van 4—6 uur n.m. en van 6.30-8 uur n.m.; op Woensdag 16 Mei a.s. van 6.308 uur n.m. Te Raamsdonkdorpin het Leo-gebouw: op Dinsdag 15 Mei van 4 tot 6 uur n.m. en van 6.30—8 uur n.m.; op Woensdag 16 Mei a.s. van 6.30—8 uur n.m. De le controle zal worden ge houden op Vrijdag 18 en Zater dag 19 Mei a.s. ter zelfder plaat sen en uren. De 2e controle zal worden ge houden op Dinsdag 22 en Woens dag 23 Mei daaropvolgend even eens ter zelfder plaatsen en uren. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat personen boven de twee jaren, die nooit eerder wer den ingeënt tegen pokken, thans niet tot inenting mogen worden toegelaten. Her-inenting wordt aanbevolen wanneer de laatste vaccinatie een jaar of langer geleden is gebeurd. Het is van het grootste belang dat ieder die mag worden inge ënt, van deze gelegenheid gebruik maakt. SCHOENWINKELIERS EN HUN WINSTMARGE. Er is dezer dagen verschil lende malen geconfereerd tus sen winkeliers en fabrikanten en ook ten departemente naar aanleiding van de beslissing der winstmarge der schoen winkeliers ad 18 en 22%. Het resultaat is dat door de minister een commissie van 3 personen is benoemd, bestaan de uit de heren Prof. Dr. P. B. Kreukniet, Hoogleraar Economie, Leiden; G. Scheltema, Directeur Econ. Instituut voor de Mid denstand; H. Reimer, Hoofd Afdeling Prijsvorming van het Depar tement van Econ. Zaken; die deze aangelegenheid nog eens geheel onder de loupe zullen nemen en de minister op korte termijn hun rapport en advies zqllen uitbrengen, waarna deze zijn beslissing terzake zal nemen. Tot zolang dus zullen schoen winkeliers en schoenfabrikan ten moeten wachten. WALTH. VAN HILST. GESLAAGD. Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. A. v. Nieuwenhuijzen, thans te Katwijk a. d. Rijn, is Donderdag 11. te Utrecht geslaagd voor het politiediploma met aan tekening. KUNST NA ARBEID NAAR LOON. De muziekver. „Kunst na Ar beid heeft de uitnodiging het door de Kon. Harm. „Sophia's Vereniging" te Loonopzand te organiseren driedaags Tuinfeest ter herdenking van het behalen van het Internationaal Vaandel van de Ned. Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappen op te luisteren, aangenomen en zal Zaterdag 19 Mei a.s aldaar concerteren. VAN DE KANT IN DE HAVEN. Donderdagmiddag geraakte een met paard bespannen wagen van de landbouwer Rijken aan de Winterdijk, waarschijnlijk door dat het paard schrok, in de Bui tenhaven. Het was gelukkig laag water, waardoor het op het droge brengen van het paard verge Onder enorme deelneming, zoals v.m. Besoijen wel niet gekend heeft, had Vrijdag ochtend om half elf de plech tige uitvaart plaats in de pa rochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen en daarna de begrafenis van de zo plotseling en te vroeg ont slapen heer Walth. van Hilst. Een onafzienbare rij van fa milieleden vrienden, handels relaties, dames en heren uit de winkelbedrijven, het per soneel van het hoofdkantoor en magazijnen, vertegen woordigers van Verkenners en Padvindsters, van welk groeps-comité de overledene secretaris was, volgden de lijk baar naar de kerk. waar de Zeereerw. Heer Verbiessen. geassisteerd door de Eerwaar- de Paters Verhegge en Bijloos M.S.F., de plechtige H. Mis van requiem opdroeg. Het zangkoor, versterkt door zangers van St. Jan voerde op treffende wijze dé i equiem-mis van Perosi uit uf, afioop der H- Mis ver- i 'chtte Pastoor Verbiessen de absoute en verlieten de vele belangstellenden diep onder dë indruk de doden-akker. Hij ruste in vrede. JUNIORENDAG. Zaterdagmiddag hielden de voetbaljunioren van Waalwijk en omgeving een uitstekend geslaagde bijeenkomst in de Gildenbond. De voorzitter van de kring, de heer M. v. Hooff, sprak het _C openingswoord en riep een hartelijk welkom toe aan de besturen en jeugdleiders van de verschillende verenigingen. Speciaal richtte de heer v. Hooff zich tot de heer Ir. Hop- ster, de 2e voorzitter van de K.N.V.B. Voordat Ir. Hopster met z'n causerie begon, werden enige reclame-films en een reuze aardige tekenfilm vertoond. De heer Hopster hield een enthousiaste inleiding over 't doel van de voetbalsport. „Probeer van je zelf een beter mens te maken in de sport. Het is niet de bedoeling van de sport om de leden van de verschillende clubs van elkaar te vervreemden in de plaat sen waar dit het geval is, is er geen plaats voor de sport maar men moet in de sport vrienden van elkaar zijn". Ir. Hopster gaf zijn jeugdig auditorium in ruime mate aanwijzingen voor het spel, de behandeling van de kleding enz. De hoofdschotel van de juniorendag was de film „Ko- ning VoetbalEen film over de techniek van het spel. Ver scheidene prominenten uit de voetbalwereld werken aan de ze *llm mee: Kraak, Lenstra, Aad v. Leeuwen e.a. De heer v. Hooff sprak een dankwoord en hoopte dat nog meer van dergelijke junioren- dagen zouden volgen. De Directeur van de Keu ringsdienst van Waren te s-Hertogenbosch brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zich de laatste tijd enige ongelukken hebben voorge daan tengevolge van spontane explosie van kinderballons, gevul met waterstofgas. Een ieder wordt aangeraden deze ballons niet te kopen of in ontvangst te nemen. AGENDA. Woensdag 16 Mei 8 uur re petitie Dameskoor „Oefening en Vermaak" bij Hotel Ver- wiel. „HARMONIE DEURNE". De „Harmonie Deurne" te Deurne, die op 2 Juni a.s. al hier een concert geeft ter ope ning der Sportweek, behaalde 1.1. Zondag te Millingen de eerste prijs in de Ere-afdeling met lof der jury met 112 pnt. Zij gaat nu naar de vaandel afdeling. Wij vernemen verder dat aan deze Harmonie het prae- dicaat „Koninklijke" is ver leend. REIJNAARD VERSCHALKT. Nadat de vorige week door de heer H. v. Mil op een jacht terrein om Uden een vos was geschoten, hebben deze week enige jagers, onder wie dhr. R. v. Mil. op hetzelfde terrein een paar jonge vossen uit hun hol levend weten uit te gra ven^ en mee te nemen. We hebben dezer dagen een mooi exemplaar in gevangen schap kunnen bewonderen. PRACHTIG NIEUW CAFÉ. Op Eerste Pinksterdag is v.m. Besoijen een mooi nieuw cafe rijker geworden. Óm 10 uur opende daar Café „Cen traal" van de heer Leenheers- Pompe. Het geheel gerestaureerde cafe ziet er keurig uit. Hoewel er van de oorspronkelijke ruimte nog een klein deei is afgenomen voor de vestibule, geeft het nieuwe interieur de indruk veel ruimer te zijn dan vroeger. Dit is natuurlijk al een hele vooruitgang, maar door de inrichting naar de ei sen des tijds, het meubilair enz., is café Centraal tot één van de mooiste van Waalwijk geworden. Door de buitengewoon mooie lambrizering, de wand- verlichting en de T.L.-buizen boven leestafel en tafels, is er veel licht in het nieuwe cafe. De modernisering, naar een idee van de heer Ermeris is uitgewerkt door de heer Niersman, die hiermee heeft getoond een uitstekend vak man te zijn en met een be perkte ruimte te kunnen woe keren. Het resultaat hiervan is uitstekend. De verbouwing werd uitgevoerd door de fa G. den Teuling. Het timmer werk werd verzorgd door de la. Couwenberg, terwijl het xraaie schilderwerk werd ver zorgd door L. v. Loon. De fa. J- Zeegers zorgde voor het sanitair etc. OPBRENGST „HAAK-IN"-VOETBAL. De voetbalwedstrijd tussen ae belastingambtenaren en belastingconsulenten voor de „Haak-IiT'-aetie, waarover U elders in dit blad een verslag vindt, heeft een bedrag van f 100.opgebracht. Aan de hondententoonstel ling te Rotterdam werd door verscheidene Waalwijkse hon denbezitters deelgenomen. De heer Louis Moonen z'n Duitse herder werd uitmun tend gekwalificeerd, de Duit se herder van de heer Jos de Leur kreeg G. De heer J. v. Mil met Gor- donsetter 4 Z.G. en de Kocker Spaniel van de heer H. Blok 1 G. WAALWIJK. Ingekomen: Fred. W A Welling van Groesbeek H.' Kuijs van Loon op Zand I. Posset van Eindhoven J Nieuwenhuizen van Boxtel J. E. F. Sluijter van Eindho ven. Vertrokken: L. M. Charpen- tier naar Deventer J. M. P. Lansbergen naar Weesp P. H. Schoep naar Den Haag J. Meinders naar Den Haag A. J. Klerks naar Drunen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: burin kindertas je, muntbiljet; bril; zwarte ceintuur: glacé handschoen; step; 2 sleutels. Verloren: portefeuille met rijbewijs en geld; portemon- naie; kinderfiets; vulpen; por tefeuille met inhoud; zilveren ringetje met steen; vel geiten leer; hakmes; hond; zilveren zelfbinderhouder (Indisch maaksel). UITGESTELD. De leerlingen van de scho en Tilburg die aan het H.B.S.-tournooi zouden deel nemen, kunnen in verband met de pokken in Tilburg niet komen. Het sportbestuur heeft nu 't tournooi uitgesteld tot de Til- burgers weer naar Waalwijk kunnen komen. BEDEVAARTEN. Traditie-getrouw heeft de K.A.J. met Pinksteren de be devaart gemaakt naar de Zoe te Lieve Vrouw van 's-Bosch. Natuurlijk ging het tamboers korps mee. Ook O.W.S. ging ter bede vaart en wel naar O.L. Vrouw in Elshout. POKKEN. Naar wij vernemen hebben 3571 personen vorige week van de gelegenheid gebruik gemaakt om zich te laten her inenten tegen pokken, te we ten: Openbare School 952 pers. St. Ant. parochie 701 pers. V.m. Besoijen 617 pers. V.m. Baardwijk 1301 pers. Totala 3571 pers. Daarenboven hebben nog een groot aantal personen zich op eigen gelegenheid laten in enten. OPBRENGST HAAK-IN-ACTIE. De invvoners van Waalwijk hebben uitstekend bijgedragen voor de nationele „Haak-in- actie." De juiste opbrengst is op 't moment dat wij dit schrijven nog niet bekend, maar hij zal de 8000 gulden waarshijnlijk wel te boven gaan. Een uitste kend resultaat. Vanavond, zal op het Raad huisplein de definitieve op brengst worden bekend ge maakt. XXX INZEGENING EN OPENING THEEHUIS. Op de 1ste Pinksterdag om 12 uur v.m. was een klein gezelschap bijeen in het riante 'Iheehuis, dat verschenen is in ons Natuurpark „De Etteling en dat met de ver nieuwing van de grote speeltuin een der eerste gelegenheden is, die ons Natuurpark in de richting orengen van de opzet die de Stichting zich van dit recreatie oord gedacht heeft. Het bestuur van de Stichting met hun da mes, de Hoogeerw. Heer Deken v. d. Brekel met de pastoors der andere parochies, het bestuur van de R.K.V.V. D.E.S.K. en de R.K. Mixed Hockey-club D.E.S. waren uitgenodigd om de plechtige in zegening en de officiële opening een waardig cachet te geven. De Hoogeerw. Heer Deken v. d. Bre kel had de inzegening op zich ge nomen en het was van Zijn H.E. goed gezien om de door de H. Kerk voorgeschreven gebeden met een woordelijke vertaling te ver duidelijken, waardoor de inzege ning voor de aanwezigen veel meer betekenis kreeg. Alle compartimenten werden door de Hoogeerw. heer Deken betreden en ook over het ruime terras, schitterend gemeubileerd met degelijke zomerfauteuils in lichte tinten onder kleurige zonne schermen, werd de zegen van de Allerhoogste afgebeden. Nadat de Hoogeerw. Heer Deken zijn taak vervuld had, hield de Edelachtb. heer Burgemeester Mr. v. d. Hey- den een korte openingsrede, waar in hij de Deken dank bracht met de woorden: zonder Gods zegen gedijt een werk niet. Wij heb ben hier een goed werk op het oog, dat tot stand gekomen is door de samenwerking van de geestelijke en wereldlijke overheid. Het doel van de Stichting „De Efteling is zo ruim mogelijk op gezet, n.l. de bevordering van 't tourisme naar onzë door natuur schoon zo rijk gezegende plaats. Daardoor geniet niet alleen de be zoeker, doch kan ook de inwo ner profiteren, als hij zijn belang goed begrijpt. Wie hier geweest is moet de reclame met zich mee dragen, dan wordt ons park van nationale betekenis. Het is echter voor de sportman niet voldoende om op een prachtveld zijn krach ten met zijn tegenstander te me ten, het is voor de wandelaar niet genoeg te kunnen profiteren van de mooie omgeving, beiden willen ook de gelegenheid hebben in een rustig zitje te verademen. Ons i heehuis, dat, mogen we zeggen, aan de billijke eisen van inrichting en comfort voldoet, biedt daartoe de gelegenheid. De burgemeester spreekt de hoop uit, dat de Stich ting in haar eerste pogen geslaagd is. Mogelijk, dat d? invesfering- beperking enigszins 'teriVhiértd 'üift' werken op de uitvoering van onze grote plannen, doch we hebben niet op wérk van één dag gere kend. De burgemeester besluit zijn openingswoord met een dank aan de Hoogeerw. heer Deken en aan allen die blijk van belangstelling gaven bij dit officieel gebeuren. Dan volgt een rondgang door de zeer uitgebreide speeltuin, waar de nieuwste attracties alle in oer degelijke constructie zijn opge steld. Verenigd rond een kop koffie en een glas cherry spreekt de wnd. voorzitter van D.E.S.K. een har telijk woord van dank voor het initiatiëf hier genomen. Vanaf de bevrijding heeft Desk uitgezien naar een behoorlijke gelegenheid en jaren heeft het zich moeten behelpen in het z.g. „Witte Huis". Nu is dit heerlijk Theehuis ver rezen en de heer v. Niëuwstadt belooft aan de Burgemeester dat het Desk-bestuur zal trachten zijn leden een opvoeding te geven, dat zij op waardige wijze gebruik we ten te maken van de riante goéd ingerichte ruimte hun hier gebo den. Hij hoopt dat het Theehuis zal beantwoorden aan het doel waarvoor het gebouwd is en voor de Stichting de vruchten zal af werpen, die het er van verwacht. Mogelijk zijn we binnenkort in de gelegenheid een foto van het grote confortabele gebouw te plaatsen. Zij nu reeds voorlopig gezegd, dat het theehuis een op pervlakte beslaat van 9 bij 32 m. met een geplaveid tërras van de zelfde afmetingen. HET Burg. Mr. v. d. HEYDEN- BEKER-TOURNOOI. De Dcssers winnen Alles werkte mede om het Ju nioren-tournooi om de Burgemees ter Mr. v. d. Heyden-beker tot een succes te maken; alleen het verwachte Pinksterweer ontbrak, waardoor de belangstelling onder de raming bleef. De organisatoren hebben desondanks succes van hun werk gehad. En er is gé- werkt; van de 8 elftallen, die had den ingeschreven, moesten ter elf der ure vier Tilburgse clubs om de bekende pokkengeschiedenis te- tugtrekken. En of dat van in vloed gewëest is? Dan waren de organisatoren geen Dessers ge weest. De laatste 2 dagen werden 4 andere clubs gecharterd en het tournooi ging in zijn volle om vang door. Om 12 uur had de opening plaats, waarna om half één de wedstrijden aanvingen op twee vélden, met speeltijden van 2 x 20 minuten. We kunnen begrijpelijk geen verslagen geven van de 10 ge speelde wedstrijden en moeten met de uitslagen volstaan, waar uit blijkt dat Desk zich keurig ge-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2