DE LANGSTRAAT 0RUNEN HAARSTEEG SPRAHG-CAPELLE SPRANG CAPELLE WASPIK WRIG0 1 Spoedeisende Raadsvergadering Gemeenteraads vergadering. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 MEI 1951. 6 Waspik. In estafette naar Soestdijk. VJ blijft opgewekt en onvermoeibaar mei de heerlijk verfrissende rhtek^"" tie eet moederdagviering De heer Wijkmans zei dat er veel klachten waren over het feit dat er alleen in Vlij men was ingeënt en niet in Haarsteeg en Nieuwkuijk. De voorz.: We moesten het zo vlug mogelijk doen en we hadden maar één geneesheer. Wij achtten het niet verant woord om het ook in Haar steeg en Nieuwkuijk te doen. Dat kostte te veel tijd en het was een acute kwestie. Boven dien zaten er de Pinksterda gen tussen. De heer Berkelmans had 'n ernstige klacht over het op treden van een ambtenaar. In de rij yoor de inenting stond een vrouw die onder dokters behandeling was. Door een passerend verpleegster werd zij er uit geroepen, daartegen de betrokken ambtenaar he vig misbaar maakte. De heer Berkelmans keurde dit in fel le bewoordingen af. Natuurlijk kon ook de voor zitter dit niet goedkeuren. De heer v. d. Ven merkte naar aanleiding van de klach ten op dat het niet meevalt om onmiddellijk zo iets groots te organiseren, maar het is een goede les geweest voor een onverhoopte volgende keer. De heer v. d. Meerendonk: De organisatie moge niet zo perfect geweest zijn, we moe ten dankbaar zijn jegens de dokter en z'n helpers, die enorm veel werk hebben ver zet. De voorzitter en de heer v. Son sloten zich hierbij aan. De heer v. d. Broek infor meerde nog hoe het gegaan was bij de ruilverkaveling in Nieuwkuijk. Hij kende een geval waarbij iemand een goed stuk grond af had moe ten geven en daarvoor een be roerd stuk terug gekregen had. De heer v. Son kende dit geval eveneens. Het bleek een zekere Van Kuyk te zijn, die buitengewoon slechte grond heeft teruggekregen voor z'n prima grond. Ook de heer Dekkers was van mening dat Van Kuyk niet comme il faut is behan deld. Hij had meer moeten krijgen. De heer v. d. Broek her haalde dat het grond is waar de eigenaar totaal niets aan heeft. De heer Dekkers meende te weten dat de betrokkene de grond had geaccepteerd. De heer v. Son merkte op dat de grond al verdeeld was toen Van Kuyk met z'n be zwaren kwam. Er was toen niets meer aan te veranderen. De voorz. is er van over tuigd dat er naar beste weten is gehandeld. De discussie werd nog even voortgezet, maar het bleek dat er nu niets meer aan te doen Drie vliegen in één klap. Dinsdag trouwden in Drunen twee dochters en een zoon van v. d. Steen. Wij geven U hierbij een foto van de bruidsparen op de trappen van het bordes. V.l.n.r. Jo v. d. Steen en Tini v. Veghel; Riet v. d. Steen en Jos Vermeulen; Jeanne Strijk en Mary v. d. Steen. VE1LINGBERICHT 21 MEI '51 Sla A 5.70-10.30 per 100 st.; Sla B 3—8.50 per 100 stuks Sla Ko 10—21 per kilo Spina zie 12 -26; Rabarber 4—8; Ke len 8—24; Witlof 45—46; Prei 8—10; Sav. kool 26—36; Andij vie 16—36; Asperges 60—190; Aardbeien 90—290. alles per kg. Knolselderie 1121; Bloemkool 21—69; Komkommers 23—41, al les p. st.;; Bospeen 20-37 p. bos; Radijs 35; Selderie 24 p. bos. VEILINGBERICHT 23 MEI '51. is. Hierna kon de voorzitter de openbare vergadering sluiten en de geheime zaken gaan be spreken, weshalve wij Vlij mens raadzaal weer verlieten. Toen de raad van Waspik Woensdagavond in spoldeisen- de raadsvergadering bijeen kwam, merkte de burgemees ter op dat één van de raads leden wel eens klaagde dat de agenda's te lang waren. Daar over had hij deze keer in ie der geval geen klagen: er stond maar één punt op, n.l.. de verhoging van het reke- ning-courantcrediet. De aanleiding hiertoe was het feit dat de geldschieter aandrong op aflossing van de kasgeldlening die op 1 Maart 1948 was ingegaan. Daar het niet mogelijk was een nieuwe kasgeldlening te sluiten of de lening om te zetten in een vaste lening, stelden B. en W. voor in te gaan op het aanbod van de Bank van Nederlandse Gemeenten de rekening-cou rantovereenkomst met die Bank van 50.000 te verho gen tot ƒ250.000 tegen een rente van 414%, hoewel B. en W. de rente zeer hoog vonden. De heer De Glas vroeg waarom de Bank van Neder landse Gemeenten geen kas geldlening kon verschaffen en wel een rekening-courant- crediet. De voorz. antwoordde dat dat overal wel te krijgen was, maar dat de Bank van Neder landse Gemeenten altijd hielp. Ondertussen bleven B. en W. diligent om een kasgeldlening of een vaste lening aan te gaan. Wethouder v. Dongen merk te op dat de hoge rente een gevolg was van de verhoging van het promesse-disconto van 3Vi% tot 4%%. Het was hem nog meegevallen dat de gemeente nog een crediet kreeg tegen een rente van 4%%, hij had zeker 5% ver wacht. De voorz. wees er op dat 't oVeral hetzelfde is en dat dit tot gevolg zal hebben dat op de duur alle werken stil ko men te liggen. Daarop ging de raad met 't voorstel accoord, waarmee de vergadering ten einde was. Sla 2—5.60 per 100 st.; Spi nazie 8—21; Sla 10; Kelen 4-15; Rabarber 4—7; Andijvie 1033; Prei 8; Postelein 42; Sav. kool 24—29; Asperges 2—10; Aard beien 130290; Komkommers 3344; Knolselderie 1021; Bloemkool 2569; Bospeen 21 38; Selderie 2—5; Radijs 3—7, alles per kg. PAARD OP HOL. Zaterdag j.l. heeft zich juist bij het vallen van de avond een on geluk voorgedaan, dat, gezien de omstandigheden, nog buitenge woon goed is afgelopen. Op die tijd kwam de melkrijder J. van Bokhoven met zijn wagen, gela den met bussen ondermelk, de Hoge Maasdijk afgereden de Mr. Prinsenstraat in. Doordat het paard blijkbaar schrok sloeg het in deze afrit plots op hol. In volle vaart ging het zigzagsgewijze door de straat, terwijl de bussen overal verspreid lagen. De voer man bleek niet bij machte 't dier in bedwang te houden en daar er nog enige kinderen op de wa gen zaten, trachtte hij al het mo gelijke te doen om deze te bevei ligen.. Een der kinderen had de tegenwoordigheid van geest van de wagen te springen, terwijl de ander er af werd geworpen, ge lukkig zonder noemenswaardig letsel. Doordat zich op dat mo ment bijna geen mensen of kinde ren op straat bevonden, deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bij de Jongensschool geko men, botste de wagen tegen het zware ijzeren hekwerk van de speelplaas; deze botsing bleek zo hevig, dat het hekwerk voor een groot gedeelte werd ontzet en af brak. De voerman sloeg van de wagen, doch kwam met de schrik vrij. Al met al is het nog buiten gewoon goed afgelopen. BENOEMD. Tot wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis alhier is door het bestuur van het Wit-Gele Kruis met ingang van 1 Juni a.s. be noemd mej. J. Schmand uit Baarn. SUCCESSEN. Door de gymnastiekvereniging van de R.K.J.B. werd j.l. Zondag deelgenomen aan de grote sport dag, die door de R.K.J.B. uit Nieuwkuijk aldaar is gehouden en keerde wel heel succesvol huis waarts. Zij wist in het nummer hindernislopen en het nummer touwtrekken een le prijs te be halen. Men bezetten de tweede plaats in het algemeen klas sement. Verder behaalde zij in het nummer pyramidebouw 'n 5e prijs, de 9e in het nummer marcheren en tot slot nog een 4e, 5e en 10e prijs in het nummer 1500 m. hardlopen. Voorwaar 'n goed succes. KONINGSCHIETEN. Op de banen van het kruis booggezelschap Onderl. Vriend schap had Zondag het jaarlijkse koningschieten plaats. Na 'n zeer felle strijd behaalde Sjef v. Bijnen het hoogste aantal punten n.l. 89. Doordat hij drie achtereenvolgen de jaren koning is geworden, is hij thans tot keizer bevorderd zo dat hij niet voor de koningstitel in aanmerking kon komen. Tot koning werd toen bevorderd M. v. Ravenstein, die volgde met 87 punten; daarop volgde Th. van Gestel met 86 punten, A. v. d. Dungen met 85 en J. Ekels 'met 84 punten. Na afloop spelde de voorzitter de heer W. Koks, onder een toe passelijk woord de nieuwe koning het koningskruis op de borst. Vergadering van de raad dezer gemeente, ten gemeentehuize, op Vrijdag 25 Mei 1951, des namid dags te 7.30,uur. Agenda: 1Opening. 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 16 Febr. 1951 en 17 April 1951. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling controleregeling rekenplichtige ambtenaren der ge meente. 5. Benoeming assistent-gemeen tearchitect. Prae-adviés: Het besluit dd. 19 Juni 1950 tot wijziging van de rangen- en sala risverordening der gemeente heeft de instemming van Gedeputeerde Staten verkregen. Derhalve kan thans tot bénoe- ming van een assistent gemeente architect worden overgegaan, waartoe B. en W. de volgende aanbeveling voorleggen: 1. M. Rosenbrand, C 121 a al hier en 2. H. J. A. Ch. Wittebol, B 79, alhier. B. en W. stellen voor de benoe ming te doen ingaan pér 1 Juni a.s. 6. Uitbaggeren haven Capelle. Prae-advies: Bij brief van 25 April 1951 heeft de N.V. Meelfabriek „De Hoop'' erop gewezen, dat de aan slibbing in de haven thans van dien aard is, dat de motorboot „De Hoop", een paar maal door de modder zodanig werd vastge zogen, dat dezé bij vloed niet om hoog kwam, waardoor de machi nekamer werd geïnundeerd. Slechts door spoedig ingrijpen kon de lading zonder schade wor den geborgen. Het behoeft geen betoog, dat indien een eventueel geding ter zake van onrechtmatige overheids- daad hierdoor zou ontstaan, de gemeente in een moeilijke positie zou komen te verkeren. Teneinde zulks te voorkomen komt het B. en W. noodzakelijk voor, overeenkomstig het advies van de gemeente-architect, een gedeelte van de voorhaven te bag geren, waartoe B. en W. voor stellen het benodigd crediet be schikbaar te stellen en de begro ting van inkomsten en uitgaven voor het jaar 1951 dienovereen komstig te wijzigen. 1951 Wi)Ziging be9rotlng dienst 8. Aankoop grond monument Jan de Rooij. Prae-advies Nu het ontwerp voor het monu ment voor Jan de Rooij de beno digde goedkeuringen heeft ver kregen, kan tot aankoop van de betreffende grond worden over gegaan. Het betreft hier 3 per ceeltjes grond, liggende onmid dellijk ten Oosten van de Til- burgseweg, grenzende aan de Noordelijke gebouwen van Sprang Deze perceeltjes grond, groot 0.10.50 HA en 0.08.80 HA, resp. in eigendom toebehorende aan J. Haverhals en cons, en de B.B.A. kunnen worden aangekocht voor resp. 900 en 10. Voorts dient nog een zgn. waterloop van de Binnenpolder van Sprang te wor den aangekocht. Het bestuur van dit waterschap heeft zich bereid verklaard deze grond te verkopen voor de symbolische prijs van 1.B. en W. stellen voor tot aankoop van de hierbedoelde grond te besluiten. 9. Verkoop grond aan de heer van der Plas. Prae-advies: Onder dagtekening van 19 Fe bruari 1951 heeft de heer A. van der Plas verzocht hem bouwgrond te verkopen langs de Hoge Vaart, teneinde daarop een woning te kunnen stichten. Van de indertijd aangekochte gronden van de kin deren van der Schans is momen teel nog zovéél beschikbaar, dat ook na verkoop aan de heer van der Plas nog gronden overblijven, welke de gemeente zou kunnen benutten voor eventuele uitvqe- ring van het bouwplan 1951. B. en W. stellen voor te be sluiten van het perceel kadastraal bekend gemeente Vrijhoeve-Ca- pelle Sectie B 478, 11 ^trekken de meters bij een diepte van 30 m te verkopen aan de heer A. v. d. Plas, alhier. 10. Wijziging bouwverorde ning. 11. Vaststelling verordening heffing vergunningsrecht voor de verkoop van sterke drank in het klein. 12. Vaststelling verordening heffing opcenten hoofdsom perso nele belasting 19511952. 13. Verlenen eérvol ontslag aan dhr. Chr. van den Beemt, on derwijzer in tijdelijke dienst O. L. School te Capelle. 14. Beschikbaarstelling gelden ex art. 72 der Lager-Onderwijs- wet 1920 voor aanschaffing leer middelen bijz. school Heistraat. Praeadviés: Van het bestuur van de ver eniging tot stichting en instand houding van scholen met de Bij bel voor Capelle en Vrijh.-Ca- pelle is ingekomen een verzoek om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen. Hét betreft hier de aanschaffing \>an nieuwe lees- 7. Loonsedijk te wijzigen in Zuidhollandse dijk. 8. Quirijnsesteeg te wijzigen in Loonsestraat. 9. Molensteeg te Capelle te wijzigen in Poolsestraat. 10. Nieuwstraat te Vrijhoeve te wijzigen in Raadhuisstraat, lo pende van 't bruggetje tot Katte- steeg. 17. Mededelingen 18. Rondvraag. 19. Sluiting. BAZAR. Zoals wij reeds meedeelden wordt vanwtge het comité tot aanschaffing van een vaandel voor de Harmonie Marijke a.s. Zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond een bazar gehou den. Het comité hoopt met de op brengst van deze avond het nog benodigde bedrag bijeen te kun nen brengen en tot aanschaffing van een passend vaandel voor onze harmonie te kunnen over gaan. Een groot aantal prijzen in de vorm van gebruiksvoorwerpen, schoenen, taarten, krentebrood, enz. enz. is beschikbaar gesteld, zodat deze avond ongetwijfeld zal slagen. EVANGELISATIEWERK. Voor de Zendings- en Evange lisatiecommissie van de Geréf. Kerk sprak Woensdagavond Ds. Wiersinga uit Baarn over boven genoemd onderwerp. Ds. Mulder leidde de spreker in. In een duidelijk betoog zette Ds. Wiersinga de vele moeilijkheden uiteen waarmede het Evangelisa tiewerk heeft te kampen. Spr. wees er op dat de oogst groot is, maar de arbeiders weinigen zijn, maar Christus heeft dit werk op gedragen en Christus is dan ook met ons en dus moeten wij er ook wat van verwachten. Vroegfer stond 60 afwijzend tegenover het evangelisatiewerk, thans is het slechts 10 dat van het evangelisatiewerk niets wil weten. Als wij niet iets doen voor het Evangelie, dan werken wij 't tegen. Dé mensen nemen het ons kwalijk dat wij niets zeggen en niet waarschuwen; hiervoor gaf spr. véle droeve voorbeelden. De evangelisatiearbeider moet goed leren begrijpen hoe de men sen het geloof bezien. Ongelovi gen denken: het geloof is een leer, of: Christen zijn is een moraal, maar wij moeten laten zien dat wij deze dingen niet doen als een wet, maar dat het geloof een wer kelijkheid voor ons is. Verschillende vragen werden door de eerw. spréker beantwoord en nader toegelicht. Oorkonde voor H.M. de Koningin. Dit jaar viert de Koninklijke Nederlandse Federatie van Lande lijke Rijverenigingen haar zilveren jubileum, óf eigenlijk heeft zfe dit al gedaan, maar Dinsdag had die viering nog een staartje. Toen kwamen namelijk de Margrietruiters uit Sprang-Capelle voor het Raadhuis aldaar bijeen, van waaruit ze een estafette begonnen om op Soéstdijk aan H. M. de Koningin een oorkonde te over handigen. Burgemeester Smit, in tegenwoordigheid van het College van B. en W., de gemeentesecretaris, de voorzitter van de federatie, en de voorzitter van de plaatstlijke vereniging, de heer Van Bruchem, overhandigde die oorkonde op het bordes van het Raad huis aan het eerste paar ruiters. Hij verklaarde dit graag te doen omdat hij de Margrietruiters een goéd hart toedroeg en spoorde hen aan te zorgen dat de oorkonde op de plaats van bestemming kwam. De voorzitter van de landelijke Federatie wees op de belangrij ke taak die de ruiters gingen verrichten en bracht in herinnering de koeriérs die in vroeger tijden belangrijke boodschappen plach ten over te brengen. Ook hij spoorde de estafetterijders aan te zorgen dat de oorkonde aan H.M. de Koningin zou worden over handigd als een bewijs van aanhankelijkheid. Hij besloot: En nu, ga uw gang, waarna de eerste ruiters op een fluitje van hun voorzitter onmiddellijk vertrokken. De boodschap werd door de Margrietruiters gebracht naar Dussen, waar ze wérd overgenomen door een zustervereniging, die ze later op haar beurt weer overgaf, enzovoorts, totdat ze te bestemder plaatse aankwam, op het Koninklijke Paléis te Soest dijk in de handen van H.M. de Koningin. boekjes, welke noodzakelijk is om dat de thans op genoemde school gebruikte leesmethode didactisch veranderd is. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. 15. Vaststelling exploitatie vergoeding ex art. 101 der Lager- onderwijswet 1920 ovér 1950. 16. Naamsaanduiding der stra ten. Prae-advies: In de practijk wordt betrekkelijk veel last ondervonden van de on voldoende huisnummering, welke toegespitst is door de nieuw ge bouwde woningen na de bevrij ding. Teneinde het méést urgente ter hand te nemen stellen burge meester en wethouders yoor de zgn. wijkindeling te verlaten, derhalve de huizen te gaan num meren per straat en de namen van enige straten in verband met dit laatste te wijzigen dan wél te handhaven. 1. Molensteeg te Sprang te veranderen in: Molenstraat. 2. Oude straat (blijft ongewij zigd). 3. Besoijensesteeg te wijzigen in: Jan de Rooijstraat. 4. Prov. weg Biersteeg, te wijzigen in: Tilburgseweg. 5. Hogevaart, te wijzigen voor wat bétreft het gedeelte ten Zui den van de spoorlijn in: Juliana- laan; voor wat betreft het gedeel te ten Noorden van de spoorlijn: Hogevaart (ongewijzigd). 6. Sprangse pad te wijzigen in: Dijkstraat. KUNST NA ARBEID. Onze muziekvereniging Kunst na Arbeid zal deelnemen aan het in de loop van de volgende maand te Waspik te organiseren_Jestival ter viering van het 70-jarig be staan van de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak. DEMONSTRATIE. In het Stationskoffiehuis Pruijs- sers zal Dinsdag 29 en Woens dag 30 Mei a.s., beide dagen 's middags kwart over twee en 's avonds 8 uur een Ra.dion-de- monstratie plaats hebben, waar voor het aan belangstelling onge twijfeld niet zal ontbreken. SACRAMENTSPROCESSIE. Zondag 27 Mei a.s. wordt te Waspik-Boven de jaarlijkse H. Sacramentsprocessie gehouden. De route is dit jaar als volgt Carmelietenstr., Schotsehooglan- derstr., Canadesestr., Dorpsweg, Vrouwkensvaartsestr. De bewo ners van genoemde straten wor den verzocht een passende ver siering aan te brengen. WONINGTEKORT TOT 1965. In de memorie van Antwoord op het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de Rijksbegroting 1951 van We deropbouw en Volkshuisves ting, deelt minister In 't Veld mede, te zullen blijven aan dringen op de bouw van klei ne woningen en duplexwonin- gen, aangezien op deze wijze volgens zijn mening in de ge geven omstandigheden met de ter beschikking staande mid delen zoveel mogelijk samen- woningen kunnen worden op geheven. Wij staan in Nederland voor het feit, dat het, onder voor behoud dat het voorgenomen bouwprogramma kan worden uitgevoerd, nog tot ongeveer 1965 zal duren, voordat in de woningbehoefte voor alle daarvoor in aanmerking ko mende gezinnen zal zijn voor zien. mmm ZONDAGSDIENST 27 Mei 1951. Arts: Dr. Kolster Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 27 Mei 1951 10 uur: Dienst. Bevestiging Diaken. 6.30 uur: Dienst. Catechismus. K. A. V. Op Dinsdag 22 Mei j.l. vier de de K.A.V., afd. Waalwijk, haar traditionele Moederdag. Deze werd begonnen met een H. Mis om half zeven in de parochiekerk van St. Jan, op gedragen door de Eerwaarde Adviseur. s Avonds om 7 uur werd een plechtig Lof gecelebreerd door de Adviseur, kapelaan Wassenberg, die na het Lof een kernachtige toespraak over Moederdag hield. Daarna werd door de voorzitster voor het beeld van onze patrones de opdracht aan Maria ge daan. Vervolgens gingen allen ge zamenlijk naar het K.A.B.- gebouw om in de stemmig versierde zaal, met op de ere plaats Maria tussen groen en bloemen, het feest voort te zetten. De presidente, mej. Hamers- Leijsten, opende de feestelijke bijeenkomst met gebed voor de zieke leden, waarna zij een welkomswoord sprak tot de Eerw. Adviseur en de heer Smolders. Spreekster belichtte in haar inleidingswoord de Moeder dagviering der K.A.V.. Deze dag wordt telkenjare opnieuw gevierd, speciaal om de moe ders hulde te brengen en ge luk te wensen met het moe derschap. Zij sprak de wens uit dat de K.A.V. er toe zal bijdragen door haar geeste lijke lessen, ontwikkeling en ontspanning het gezinsgeluk te verstevigen en de gods dienstige verplichtingen in 't gezin hoog te houden. De toe wijding aan Maria, die we dit jaar op devote wijze in de ka pel gebeden hebben, is ook niet zonder betekenis. Maria was ook een arbeidersvrouw en heeft ook moeilijke tijden gekend. Niemand dan zij kan beter weten wat het zeggen wil een moeder van een ar beidersgezin te zijn. Dit komt zo goed tot uiting in deze re gels van de opdracht: „Wij denken zo omdat Gij arm waart als wij, en weet hoe onze Moedertaak verzwaard wordt door gebrek aan zoveel noodzakelijke dingen". Een K.A.V.-moeder moet iedere morgen haar zorgen aan Maria toevertrouwen. Onze organisatie stelt voorop dat al onze beginselen op ka tholieke grondslag liggen. De presidente sloot haar in leiding met de woorden: Geeft God wat God toekomt, Uw gezin wat Uw gezin toekomt, en Uw huiselijk geluk zal verzekerd zijn. Na het zingen van een Ma- ria-lied werd door de voor zitster hulde gebracht aan de heer Smolders met zijn be noeming tot Ridder in de Or de van Oranje-Nassau. Zij sloot haar betoog met de wens uit te spreken dat de Ridder nog vele iaren het ordeteken in gezondheid en met trots zou dragen. Namens de K.A.V. werd hem een kistje sigaren geof freerd. Ontroerd dankte de heer Smolders voor deze hulde. Nu spreker toch in ons midden was, wilde hij van de gelegen heid gebruik maken om het gezinszorgfonds bij de Moe ders nog eens aan te bevelen. Ook ging spreker nog eens dieper in op de Rerum Nova rum-herdenking die a.s. Za terdag in het Feijenoord-Sta- dion te Rotterdam gevierd wordt, waar ook Waalwijkse arbeiders-organisaties aan deelnemen. Hierna begon de feestelijke koffietafel. Allen lieten zich de diverse broodjes en gebak goed smaken. Ex* was weer een aardige verrassing ver stopt in een gebakje. Mej. Korthout-v. d. Boom vond er een briefje in waarop stond: „goed voor een krentenmik". Een fijne attentie van de le verancier bakker v. Eeuwijk. De muzikale omlijsting werd verzorgd door „The Rigo Band". Hun liedjes vonden veel bijval. Onder de koffietafel deed de voorzitster enkele mede delingen. Vooreerst betuigde zij haar spijt over het slecht opkorhen naar de H. Mis. Spr. spoox-de de leden aan toch vooral onze Moederdag te be ginnen met een H. Mis en H. Communie, zoals in ieder ka tholiek gezin begonnen wordt bij een feest. Ook de deelname aan de bedevaart naar Elshout met de processie der K.A.B. was dit jaar allerbedroe- vendst. Verder maakte spreekster bekend dat onze jaarlijkse ééndaagse-retraite in Cenakel uitgesteld moest woi'den we gens de pokken-epidemie. Hopelijk, kunnen we deze dag nog in September inlassen. In de kermisweek zal er weer een reis gemaakt wor den op Dinsdag 10 Juli. Onze keuze is gevallen op Avifauna, Schiphol, Amsterdam. Na nog enkele aanwijzingen gegeven te hebben voor de deelneemsters aan de reis naar Rotterdam, eindigde de voor zitster met een dankwoord aan de Adviseur voor zijn keurige toespraak, de Rigo- Band voor de aangename en prettige wijze waarop ze deze avond hebben verzorgd, de hoop uitsprekend nog vele malen van hun medewerking gebruik te kunnen maken. Ook dank aan de concierge, die ook z'n volle medewex-king heeft verleend tot het wel slagen van de feestavond. Na het zingen van 't Moe derdaglied, werd deze bijeen komst door de voorzitster ge sloten met de christelijke groet. De vaandelcollecte heeft 8.54 opgebracht. VISSCHERSLUST. Voor het défilé in de Spox't- week 2 Juni a.s., worden de leden verzocht om pl.m. 3 uur aan te treden bij het clubhuis Fr. v. Helvoirt. Er wordt in de stoet deelgenomen in ge wone kleding, zonder vis- attributen dus, doch met het vaandel. Laat ieder lid deel nemen. Voor deelname aan het con cours op 9 Juni kan nog in geschreven worden tot a.s. Zaterdag, aan het adres Win terdijk 29. Vijftig cents mee brengen. Opgemerkt wordt dat het loopi'echt langs de Maas niet voor de maand Juni meer wordt verstrekt. Het is in den vervolge verboden in de maanden April, Mei en Juni langs de Maas te lopen. Dit jaar gaat de vergunning van het looprecht eerst 1 Juli in. Laat U niet verleiden toch zonder looprecht te vissen, aangezien de politie opdracht heeft paraat te zijn. Vorig jaar moest ƒ250.worden betaald van de gestorte cau tie, wegens aanbrengen van vernieuwingen voor door hen- gelaai-s vernielde walkanten. Hengelaars, indien U daaraan mede schuldig staat, laat dat na, het kan oorzaak zijn van een algeheel verbod om langs de Maas te lopen. Het loop recht wordt verlaagd tot 0.50 per vergunning. Een witte raaf, deze prijsverlaging van het Rijk. Maar het begin is er. Looprechten kunnen alsnog worden aangevraagd door le den, aan opgemeld adres. Het liefst spoedig.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6