'l is in uui eigen gelang vj KMISHEUVEL DRUNEN NBWKUIJK SLIJMEN SPRANG-CAPELLE SPRANG WASPIK GAPELLE RAAMSDONKSVEER DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 MEI 1951. ONS BIJZONDER dat Vrijdag 1 Juni verschijnt, belooft wat inhoud als verspreiding betreft iets zeer interessants worden. te Wij dit verzoeken advertenties voor nummer tijdig in te zenden. „bewalst" door de pianist Knepper. Tijdens de borrel werd er voor de dames nog een ver-' loting gehouden. SACRAMENTSPROCESSIE PAROCHIE ST. JAN. Gisteren werd in de paro chie St. Jan de jaarlijkse Sa cramentsprocessie gehouden, ditmaal onmiddellijk aanslui tend aan de Hoogmis. Nadat die was opgedragen door ka pelaan Lempens, werd 't Al lerheiligste uitgesteld door de Zeereerw. Heer Pastoor, waar na de processie begon te trek ken over de voortaan vaste route Grotestraat, Stations straat, Eernhardstraat, Vre- desplein, waar het rustaltaar stond opgesteld, Wilhelmina- straat, Grotestraat. Deze processie is weer een prachtige manifestatie van ge loof geworden van de hele parochie. Het gemeentebe stuur, godsdienstige en vrije verenigingen en alle maat schappelijke standen waren vertegenwoordigd, terwijl nog vele gelovigen de processie volgden of gadesloegen. Bij 't rustaltaar hield pastoor Ras een korte predicatie, waarin hij de parochianen aanspoorde om in deze tijd aan het geloof vast te houden. Een woord van hulde is op zijn plaats voor de mannen die al vroeg in de morgen zich gegeven hebben om een pas sende straatversiering aan te brengen en die er onmiddel lijk na de processie voor zorg den dat de straat weer in or de kwam. LUXE SCHOENEN". De fa. Antoon van Bladcl aan het Hoekeinde is thans ook toegevoegd aan de z.g. „luxe schoenenlüst" van het ministerie van Economische Zaken. Deze lijst is enige we ken geleden in ons blad ge publiceerd en verscheidene Waal wijk se fabrieken komen hierop voor. De fa. van Bladel is inge schreven onder nr. 1017. de imgsthmt GEGREPEN. Een persoon van buiten Waalwijk, die sinds enkele maanden bet wandelpark be- zocht met minder goede be doelingen in gezelschap van minderjarige kinderen, is thans door de politie gegre pen en naar Den Bosch over gebracht. KIPPENDIEVEN. Door verscheidene perso nen is aangifte gedaan van de diefstal van konijnen en kippen in de nacht van Vrij dag op Zaterdag. Dat de da der een bond is, is niet uit gesloten. SCHURKENSTREEK. Bij de WAM! is een grove baldadigheid uitgehaald. Door een onbekende is een kraan van een melkreservoir opengedraaid, waardoor en kele honderden liters onder- melk verloren gineen DE OPVOERING VAN „EEN DAG KIIALIEF' ter ere van de zilveren jubilaris, de Zeereerw. Heer Pastoor Ras. Zoals reeds eerder is mee gedeeld, zal er bij gelegen heid van het a.s. zilveren Priesterfeest van Pastoor Ras door de meisjes en jongens van de zusters- en broeders- scholen een opvoering gege ven worden van de operette: „Eén dag Khalief". Deze opvoeringen zijn op de eerste plaats bedoeld voor alle parochianen van St. Jan. Van verschillende kanten komen nu echter al verzoeken binnen of ook de belangstel lenden van buiten de parochie van St. Jan mogen komen. In overleg met het feest comité is dan ook besloten al le belangstellenden de gele genheid te geven te komen kijken, zodat iedereen die wil, welkom is. Geen schoolkinde ren worden 's avonds toegela ten. We herhalen daarom nog even wat we reeds meedeel den in het voorgaand artikel, n.l. dat de opvoeringen wor den gegeven op: 4, 5, 7, 8 en 10 Juni, telkens te beginnen om 8 uur precies. Geen extra kwartiertje, want om 8 uur gaan de deu ren dicht en wordt er niemand meer binnengelaten, ook zij niet die reeds een plaatsbe wijs hebben. Een en ander hebben we moeten besluiten met het oog op het late uur voor de kinderen. Zij hebben hun slaap en rust hard nodig en we vertrouwen dat ook U hun die gunt. Komt dus op tijd! De opvoeringen zijn gratis, ze borden U door de pastoor aangeboden. Wel hebben we gemeend het programma a 25 cent en plaatsbespreken a 10 ct. verplicht te moeten stellen. In dit programma vindt U de teksten van al hetgeen er ge zongen wordt, zodat U, wan neer U soms iets niet mocht verstaan, het toch kunt vol gen. Het plaatsbespreken heeft plaats voor alle avonden on: Woensdag 30 Mei, op Vrij dag en Zaterdag 1 en 2 Juni telkens van 5 tot 7 uur en wel in de eerste klas van de St. Petrusschool, Grotestr. 198a. De meespelende kinderen beginnen tekenen te vertonen dat ze op temperatuur raken en naar we van enige belang stellenden reeds vernamen, verlopen de laatste repetities zodanig, dat we mogen ver trouwen dat de eigenlijke op voeringen naar ieders tevre denheid zullen verlopen. Mogen ook deze opvoerin gen bijdragen tot het welsla gen van het zilveren priester feest van Pastoor Ras. Dat is de wens van allen die er aan hebben meegewerkt. AGENDA. Woensdag 30 Mei 8 uur: Repetitie dames en heren der Liedertafel ..Oefening en Vermaak" in Hotel Ver- wiel. Aller opkomst gewenst. GEEN ONBEHEERDE RIJWIELEN. Tegen verschillende men sen is procesverbaal opge maakt omdat zij hun fiets on beheerd en niet op slot op straat hadden laten staan. Het is in uw eigen belang om uw fiets te beschermen. Bo vendien spaart u er een even tuele boete mee uit. JUBILEUM P. v. d. HOVEN. Wanneer ons ooit iets sym pathiek is geweest, dan is het toch zeker de mooie geste van de „The Melodv Band" bij ge legenheid van het zilveren ju- bi lé van z'n leider, de heer P. v. d. Hoven. Er werd een feesthal gegeven, maar geen feesthal zonder meer. Hier immers was 't kardinale punt het beoefenen der charitas Dhr. P. v. d. Hoven had bij de viering van zijn jubileum het doel vooropgezet dat de blin den van St. Henricus te Gra ve ten volle in de feestvreug de zouden delen en wij kun nen met voldoening consta teren dat hij hier in geslaagd is. Al viel de regen ook bij stromen neer, dit kon de goe de stemming in „De Linde boom" niet bederven. Reeds bij het binnenkomen in de zaal stond iedereen versteld over de grote verscheidenheid van de prijzen die verloot werden: prijzen, geschonken door verschillende milde ge vers in Waalwijk op wie men voor het mooie doel niet te vergeefs een beroep had ge daan, maar daarnaast was er ook een pracht-collectie prij zen uit Grave, die de blinden zelf vervaardigd hebben. Toen we veronderstelden dat men Piet eens extra in de bloem pjes zou zetten, hebben we goed geraden. Aan bloem stukken, felicitaties en mooie cadeaux heeft het hem die avond niet ontbroken. Als we een greep doen uit het vele: er was een telegram van wet houder F. C. Smolders, bloe men van collega's, diverse ge lukwensen van andere vereni gingen enz. Bijzonder treffend was het toen er een bloem stuk werd binnengebracht, geschonken door echtgenoten van collega's. De heer H. v. Berkel sprak woorden van hulde namens de Band. Hij prees Piet als de harde werker, voor wie niets te veel is wanneer het gaat om het belang van de jongens. Hij sprak de hoop uit nog vele jaren met Piet te mogen sa menwerken. Wat de opbrengst van de avond betreft: Fr. Directeur van St. Henricus zal zeker te vreden zijn, want er is een totaal-bedrag binnengekomen van 193.14. Aan 't slot van de avond kwam de jubilaris zelf aan 't woord. Hij bracht hartelijk dank aan degenen die hadden meegewerkt om deze avond zo grandioos Je doen slagen. Op Zondag 15 Juli is de The Melodv Band" uitgeno digd wederom een avond voor de blinden te verzorgen. Dan zal er ongetwijfeld nog wel eens een woordje gezegd wor den over dit jubilé en over dit mooie resultaat. FLESSENZETTERS GEPIKT. De jongelui die de omgeving van de Canadese straat onvei lig maakten door flessen op de raampjes van de huisdeu ren te zetten, die dan naar binnen vielen als de deur werd geopend, zijn door de politie gepakt en ernstig voor herhaling gewaarschuwd. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: Boodschappen tas; Lips-sleutel; plastic kin dertasje met inhoud; eendje: portemonnaie m. inhoud; etui met potloden; eigendomsbe wijzen van duiven; kerkboek; blauwe step; capuchon. Verloren: portemonnaie met inhoud: zilveren broche; drie muntbiljetten a 2.50; zilve ren vingerhoed; een bril; por temonnaie; zilveren rozen krans; zilveren schakelarm band; vulpen; zwarte dames- portemonnaie met inhoud. FESTIVAL. Tijdens een vergadering van het comité dat zich belast heeft miet de organisatie van het muziek festival dat door de Zangvereni ging Zang en Vriendschap op 11 12 en 15 Aug. zal worden gege ven, werden tal van punten, de organisatie betreffende besproken. Zo werd besloten Zaterdag 11 Aug. als een speciale Drunense dag te beschouwen; de concerten zullen dan alleen door Drunense verenigingen worden verzorgd. Voor Zondag 12 Aug. zal ge tracht worden om ter opluistering het bekende Harmoniegezelschap Huize Nazareth uit Tilburg te laten overkomen. Het avondcon cert van Zondag 12 Aug. hoopt men te kunnen laten verzorgen door de bekende gemengde zang vereniging Oefening en Vermaak uit Waalwijk, terwijl ook de zang vereniging Echo der Duinen uit Loonopzand aan dit concert haar medewerking zou willen verlenen. Voor het avondconcert van 15 Aug. wil men trachten de Har monie Concordia uit Loonopzand te engageren. Met al deze gezel schappen zijn de onderhandelin gen reeds begonnen en het is reeds voor 90 zeker dat men op deze uitnodigingen zal ingaan. Dit houdt dus in dat het comité er hoogstwaarschijnlijk in zal sla gen de keur van zang- en muziek gezelschappen uit onze omgeving naar Drunen te halen. Besproken werd ook nog het te houden tuinfeest; een speciaal comité zal hiervoor binnenkort de plannen nader uitwerken. Ook de verzorging der propaganda en de feestgids werden uitvoerig be sproken. Ook de kwestie terreinen werd nog eens terdege onder de loupe genomen. In Drunen is men bezig een uniek muziekfeest te organiseren. ANJERACTIE. Het comité voor de anjeractie heeft Vrijdagavond het voorlopig programma voor de anjerdag vastgesteld. De Anjerdag zal al hier gehouden worden op 17 Juni. Het voorlopig programma is als volgt; 12.30 uur Rondwandeling van de O.L.V. Schuts door de ge meente, waarbij een collecte zal worden gehouden. 2 uur Sportmiddag te houden op het terrein van R.K.D.V.C. Deze sportmiddag zal bestaan uit een voetbalwedstrijd, turn oefeningen vendelzwaaien. wed loop voor dames over 100 m en voor heren over 250 m, waarvoor medailles en een wisselbeker be schikbaar worden gesteld. 7 uur Concert door diverse zan- verenigingen en harmonieën. Op deze vergadering werden verschillende commissies ingesteld, o.a. voor de sportmiddag een commissie bestaande uit de heren W. Vissers, M. v. d. Hoven, A. Brok, C. Klijn, P. Klerkx; voor de concertavond de heren H. Portier, J. IJpelaar, C. van Nistelrooij, C. Rechters, J. Kooien, G. Vissers, J. v. Venrooij en J. v. Kfessel; voor de organisatie van de collecte en speldjesverkoop Burg. A. Snels en de heren J. v. d. Hoven, C. van Nistelrooij en M. Berkelmans. WILD ZWIJN GEVONDEN. Door de gemeente-boswachter Klerkx werd in de Drunense Dui nen een dood wild zwijn gevon den van 100 kg. Het dier is naar het gemeenteslachthuis te Waalwijk overgebracht. ORIËNTATIER1T. Naar wij vernemen zal in de nacht van 9 op 10 Juni a.s. de tweede nachtelijke oriëntatierit worden verreden, georganiseerd door de motorclub De Dennerij- ders. TER BEDEVAART. De Harmonie Beatrix maakte Zondagmorgen haar traditionele bedevaart naar de Wonderbare Moeder van Elshout. OPENING ZWEMBAD. In tegenstelling met vroegere berichten vernemen wij thans dat de definitieve opening van het gemeentelijk zwembad de Pleune Wiel is vastgesteld op Zaterdag 2 Juni. De zwemtijden voor da mes en heren zijn op dezelfde tij den als vorige jaren. JUNIOREN D.V.C. De Junioren A van RKDVC werden dit jaar kampioen van hun afdeling. Zaterdagavond had een huldigingswedstrijd plaats waarvoor Boxtel A op bezoek kwam. De RKDVC junioren sloe gen hun gasten met 20. Om 7 uur volgde toen een feestavondje, waar ook Boxtel bij tegenwoordig was en waar het er gezellig naar toe ging. Medewer king voor deze feestavond werd verleend door het bekende bandje De Vrolijke Kornuiten. Namens het bestuur van R.K. D.V.C. sprak de heer K. v. Dun. Spr. feliciteerde de Junioren A met het behaalde kampioenschap. Spr. bracht ook hulde aan de leiders der Junioren; zij zijn het die bouwen aan de toekomst van de club. Een hartelijk woord richtte spr. ook tot de gasten. D.V.C. I speelde Zaterdagmid dag ook nog een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Boxtel 2. De gasten kregen klop met 21. i EERSTE PLECHTIGE H. MIS v. d. Welccrw. Heer J. v. Breugel Dat de bewoners van Nieuw- kuijk steeds eensgezind op de bres staan als het gaat om een dorps genoot als priester te eren en te huldigen is alom bekend. Maar dat deze mensen hun jonge pries ter de Weleerw. heer J. van Breugel, zó zouden eren en huldi gen als ze Zondag deden, dat had de grootste optimist niet kunnen denken. Het was in alles, maar vooral met de versierings, groots wat hier werd gedaan. Voorafgegaan door diverse verenigingen en een schare bruid jes, schreed de Neomist met zijn familie en genodigden naar de Kerk, waar hij zijn eerste plech tige H. Mis gkig opdragen. Hij werd hierbij geassisteerd door de Zeerw. heer G. Becx, pastoor der parochie, als presbyterassistent, de weleerw. heer A. van Erp, ka pelaan te Drunen en neef van de Neomist, als diaken, de weleerw. heer H. Speekenbrink, kapelaan alhier, als subdiaken en de wel eerw. heer H. Mostermans, theol- gant bij het Seminarie en neef, als ceremonarius. Ook de dienaars waren allen familieleden. Door de bijzondere zorg van onze kapelaan was het inwendige der kerk met vooral het priester koor passend versierd. Het zangkoor zong onder lei ding van de directeur M. v. Hei voort de vierstemmige Mis van Licinio Refecise, terwijl de wis selende gezangen werden uitge voerd onder de kundige leiding van de Weleerw. Pater Augus- tinus van Mariënkroon alhier. De feestpredicatie werd gehou den door de pastoor der parochie G. Becx, die in treffende woorden de verhevenheid van het priester schap naar voren bracht en de Neomist en zijn familie hartelijk geluk wenste met deze dag. Na de H. Mis werd onder lei ding van de heer A. v. Steensel, de priestercaniate van Dobbel steen gezongen. Langs een haag van belangstel lenden trok de stoet na de plech tigheid naar de woning van de Neomist. Hier werd hij toege sproken door de voorzitter van het comité dhr. C. van de Water, die namens de buurt woorden van hulde en waardering bracht en een prachtige radio aanbood. Door twee lieve bruidjes werd een gedicht voorgedragen en een prachtige bloemenmand aangebo den. Tot slot zong onder leiding van de heer v. d. Broek de buurt een feestlied. Toen voerde de Neomist het woord. Hij begon met te zeggen dat hij wel veel van de buurt verwacht had, maar dat zijn verwachtingen verre waren over troffen. Hij dankte voor de ge brachte hulde en spontane mede werking van geheel Nieuwkuijk. Van de gehouden receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt. In de namiddag brachten harmo nie en de beide zangverenigingen een serenade. NAAR HUIS. Op 2 Juni 1951 zullen vermoe delijk aankomen te Den Helder per Hr. Ms. „Evertsen" H. A. van Son en G. Schonlaub. Het afhalen door familieleden zal zeer op prijs worden gesteld. BEDEVAART WITTEM. Zondag 3 Juni nemen de Vlij mense pelgrims deel aan de bede vaart naar Wittem. Vertrek 6.05 te Vlijmen. - K. A. B. Zaterdag 26 Mei gingen ver schillende leden van de K. A. B. afdeling Vlijmen naar het grote openluchtspel te Rotterdam, geor ganiseerd door de K.A.B. Alle le den waren zeer voldaan over de prachtige opvoering. ROZENJACHT. Op de banen van het Kruis booggezelschap Rozenjacht werd het jaarlijks Koningschieten ge houden. De strijd was spannend en de laatste schoten beslisten; B. Oremans werd koning. VOORLICHTING R. L. C. Op vele landbouwbedrijven ziet men des winters naast de groen- voederkuil een hoop onbruikbaar kuilproduct liggen. Dat betekent voor de boer een rechtstreeks ver lies, want het heeft de boer even goed geld en arbeid gekost. In deze tijd van duurte en schaarste van voedermiddelen, wordt het 'n dubbel verlies, om dan nog maar niet te spreken over de gevolgen van het voeren van verrot en schimmelig kuilvoer aan het vee. Diverse personen hebben reeds besloten om een silo te plaatsen; echter, velen bleven nog achter en profiteerden niet van het voor deel dat hun geboden wordt. Im mers, door gezamenlijke aankoop van de materialen kan een lagere prijs bedongen worden, terwijl door de thans geldende subsidie regeling een groot gedeelte van de kosten vergoed worden. Naar wij vernemen zal de heer A. Rennen, assistent van de Rijkslandbouw-voorlichtingsdienst te Kaatsheuvel, a.s. Vrijdag 1 Ju ni, des avonds 8 uur, in de zaal van dhr. Ant. van Dijk, aan het Bruggetje, een uiteenzetting geven over de bouw van groen voeder- silo's. Tevens is er dan voor het laatste gelegenheid zich op te ge ven voor het bouwen van een silo met subsidie. De landbouwers van Sprang- Capelle worden in hun eigen be lang aangeraden deze belangrijke vergadering bij te wonen. GECOMBINEERDE VERGADERING A.s. Dinsdagavond half 8 zal in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier een gecombi neerde vergadering worden ge houden van de Ned. Herv. Man nen ver. Troffel en Zwaard, de Ned. Herv. Jongelingsvereniging Timotheus en de Ned. Herv. Meisjesver. Persis alhier. Door een lid der J.V. zal een onderwerp worden ingeleid over Efeze 4, terwijl door de M.V. 't tweede onderwerp zal worden behandeld. Belangstellenden zijn welkom. De inschrijving is opengesteld tot 5 Juni e.k. 1 bij de voor zitter de heer L. Stein. SCHUTTERSFEEST IN WASPIK. Zaterdag en Zondag stond Waspik in het teken van de handboogschutterij. De hand boogschutterij „Eensgezind heid" bestond 12jaar en dat feit hebben de schutters op grandioze wijze gevierd. Weliswaar waren de hevige regenbuien van Zaterdag ernstige spelbrekers er moest toen in de Binnendoel worden geschoten het deed aan de -feestvreugde en aan de specifieke sfeer, die deze klassieke sport eigen is, niets af. De voorzitter van de ju bilerende vereniging, de heer Matijsen, sprak Zaterdag middag de openingsrede uit, waarin hij burgemeester Cou- wenberg, 't districtsbestuur en de besturen en leden van de deelnemende verenigin gen hartelijk welkom heette. SporMnummer BAZAR VAANDELCOMITÉ. Zaterdagavond organiseerde het comité tot aanschaffing van een vaandel voor de harmonie Marijke in de zaal van de Chr. Volksbond een bazar, waartoe het comité van vele zijden medewerking mocht ondervinden. Hoewel het te zien was dat het publiek door de tal rijke bazars die de laatste tijd gehouden werden, zachtaan ver zadigd is, was er toch nog een bevredigende belangstelling en werden er nog goede zaken ge maakt. Voor deze bazar had het comité een groot aantal mooie prijzen gekregen, die bij verloting, bij Amerik. opbod, enz. aan de man gebracht werden. Ook werd er druk gesjoeld. Vele gelukkigen gingen met waardevolle prijzen, waaronder schoenen, lampekap, en niet te vergeten taarten, tul banden en krentebroden, huis waarts. Door dhr. v. d. Mei werd geheel belangeloos thee geschon ken, waarvoor de opbrengst ook aan het fonds ten goede kwam, zodat deze bazar nog-een aardige bate heeft opgebracht. Wij vernemen dat het vaandel comité reeds een prachtig vaan del voor Marijke heeft besteld, dat over ca. 2 maanden zal kun nen worden aangeboden. Van de hoofdloterij die op 26 Mei is gehouden op de bazar ten bate van de harmonie Marijke zijn de volgende prijzen nog af te halen bij A. J. Kuijsten, A 383: 2e prijs no. 161 (mondharmoni ca); 4e prijs no. 255 (krenten mik); 5e prijs no. 61 (doos siga ren) en 6e prijs no. 207 (100 si garetten). Van het rad van avontuur is er nog een hl kolen op no. 49 van serie Ye. HOOFDBESTUURSLID. De presidente van de Afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, mej. P. J. Rijken, werd op de vorige week te Utrecht gehouden alge mene vergadering van deze Bond herkozen als hoofdbestuurslid voor de provincie Noord-Brabant. BEROEPEN PREDIKANT. De bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predikant, Ds. Hovius uit Hoogeveen, bracht j.l. Donderdagmiddag een bezoek aan deze gemeente. Na kennismaking met deputaties van kerkbestuur en kerkeraad en bezichtiging van de pastorie en de kerkelijke ebgou- wen, volde een bespreking met de leden der beide kerkelijke colleges. Daar Z.E. 's avonds nog in zijn standplaats terug moest zijn, was het hem niet mogelijk, zoals ge bruikelijk, een avondkerkdienst voor de gemeente te leiden. SCHAAKTOURNOOI. De schaakvereniging De Vrije Pion, die tijdens de dit voorjaar gehouden algemene vergadering in intieme kring haar eerste lustrum herdacht, heeft ter officiële vier- ring van dit jubileum een lustrum- zomerschaaktournooi uitgeschre ven. waaraan leden en ook niet- leden kunnen deelnemen .terwijl het in de bedoeling ligt spelers van klasse van zusterverenigingen uit de omgeving uit te nodigen voor deze wedstrijden in te schrij ven. Het tournooi, dat Maandag 11 Juni 's avonds 8 uur wordt geopend en waarvan de wedstrij den over vijf achtereenvolgende Maandagavonden worden ge speeld, wordt gehouden in het clublokaal der vereniging, 't Sta tionskoffiehuis Pruijssers. Dat onze vereniging meetelt in het schuttersniilieu, aldus (Ie voorzitter, moge blijken uit de verschillende mooie prijzen die door haar de laat ste jaren zijn behaald. Speci aal wil ik hierbij vermelden de ere-medaille, geschonken door H. M. de Koningin, die onze vereniging het vorige jaar te Oosterhout behaalde. Tot slot nog ditDoor de zeer gewaardeerde medewer king van de heer v. d. Was- senberg zijn wij in het bezit gekomen van een ibinnen- doel. Hierdoor zijn de leden in de gelegenheid nóg meer vrije tijd aan hun geliefde handboogsport te besteden. De burgemeester van Was pik feliciteerde de jubileren de vereniging en trok 'n ver gelijking tussen het gebruik van de handboog in het be gin van onze jaartelling en het gebruik van nu. Vroeger, aldus spr., in de tijd van de Batavieren, werd er oorlog gevoerd met pijl en boog. Thans hebben wij de edele handboogsport, Spr. sprak z'n bizondere waardering uit voor de voor zitter, de heer Matijsen. I)e groei van de vereniging is te danken aan de goede leiding. Spr. hoopte dat de jubileren de vereniging tot in lengte van dagen zou blijven be staan en een sieraad zou zijn voor de gemeente. Op de binnendoel loste de burgemeester 't eerste schot waarmee de nieuwe doel of- ficiëel geopend was. Voordat de burgemeester z'n pijl af schoot, waarschuwde hij de omstanders om een behoor lijk eind weg te gaan, want hij wist zelf niet waar de pijl terecht kwam. Db voorzitters van de deel nemende verenigingen brach ten nog gelukwensen over, soms vergezeld van een bloe menmand namens hun schut terijen. Gezamenlijk zong men hier na het Schutterslied. De Zondag werd begonnen met een H. Mis van dank baarheid en tot intentie van de overleden leden van de schutterij. Na de H. Mis ,was een gezamenlijke koffietafel bij de lieer Wassen berg. Enfin, verder is er enorm veel geschoten en gedantst in de tent van de heer Jan sen uit Dongen, waar The Melody Stars voor de muziek zorgde. Zondagavond wer den door de heer Matijsen de prijzen van het concours uit gereikt. J)e uitslag plaatsen wij in ons volgend nummer. EERSTE H. MIS. Raamsdonksveer had gisteren weer een neomist in zijn parochie. De Weleerw. heer C. A. v. On- zenoort droeg gisteren te 10 uur zijn eerste H. Mis op. De nieuwe dienaar Gods werd even voor 10 op plechtige wijze van zijn ouder lijk huis afgehaald. Voorafgegaan door vele bruidjes en Kajotters ging de neomist en familie kerk waarts langs een erehaag van Verkenners. Het ouderlijk huis in de Hoofdstraat was op passende wijze versierd. De Kon. Harmonie De Eendracht bracht de jonge priester een serenade. Aangezien de vader van de neomist zelf voorzitter dezer vereniging is, werd een woord van felicitatie gesproken door de heer Willems, waarop de Harmonie werd toege sproken door de jonge priester. Deze dankte hen voor hun mu zikale weergave van hun gevoe lens tegenover hem. Van de receptie die 's middags gehouden werd is druk gebruik gemaakt, wel een bewijs dat zeer velen medeleven met het geluk dat de neomist deze dag beschoren is geweest. Onze beste wensen gaan ook hierbij en wij hopen dat hij nog vele jaren mag werken in Gods wijngaard. KORFBALCLUB. De Chr. Korfbalclub kwam in gebouw Rehoboth bijeen teneinde z'n statuten en huish. reglement vast te stellen. De voornaamste artikelen hiervan zijn dat de ver eniging staat op de grondslag van de Bijbel en zich ten doel stelt de lichamelijke opvoeding van z'n leden te bevorderen op een wijze die in overeenstemming geacht mag worden met haar grondslag, en die tevens haar leden de no dige ontspanning biedt n.l. door de korfbalsport. De vereniging zal zijn aangesloten bij de C.K.B. re Amsterdam. Zij die lid der ver eniging wensen te worden geven zich schriftelijk op aan het se cretariaat. Indien men bedankt moet men dit eveneens schriftelijk doen. Bij het spelen van wedstrij den is men verplicht het voorge schreven clubcostuum te dragen. OPBRENGST COLLECTE. De collecte welke in de Ned. Herv. Kerk gehouden werd voor de Zending bracht in totaal 264.43 op. RODE KtfUlS AFDELING OPGERICHT. Op uitnodiging van Burgemees ter Prinssen kwamen op het ge meentehuis een aantal personen bijeen van verschillende groepe ringen om te komen tot meer ac tiviteit voor 't Ned. Rode Kruis. De heer Heijmans, notaris te Geertruidenberg. alsmede Ds. Kal mijn gaven een uiteenzetting en 'n korte toelichting op verschillende vragen die gesteld werden op het gebied van het werk door het Ned. Rode Kruis te verrichten. De vereniging zal werken als on derafdeling van G berg, terwijl 't bestuur zitting zal nemen in de afd. van het Rode Kruis G'berg. Een voorlopig bestuur werd ge kozen, waarin de heren Weda en Wiercx het voorzitterschap en secretaris-penningmeester zullen waarnemen. O V.V.V. LOONOPZAND— KAATSHEUVEL. Op de laatst gehouden verga dering van de V.V.V. Loonop zandKaatsheuvel werd o.m. be sloten tot het doen samenstellen van een folder, waarin het land- schapsschoon dezer gemeente zal worden uitgebeeld en daarnaast de betekenis van onze industrieën wordt benaderd. Particulieren, die over clichés van het een en an der beschikken worden verzocht deze ter beschikking te stellen van het secretariaat, Schoolstraat 7, Kaatsheuvel, waarna zal wor den nagegaan of het motief past in het kader van het samen te stellen ontwerp. De heer B. Prins, maakte enige ontwerpen van een reclamezegel, die tegen kostprijs ter beschikking zullen komen. Verwacht wordt, dat iedereen aan de plaatselijke reclame-campagne in deze vorm zal willen mee doen. Bij het gemeentebestuur werd aangedrongen op herziening c.q. aanvulling der straatnamen, om de folder te kunnen aanvullen met een duidelijk overzichtskaartje van deze gemeente. Mede werd ver zocht de bushalten voor de diver se richtingen zoveel mogelijk cen traal te leggen, omdat het voor de vreemdeling vaak een puzzle is waar hij zijn aansluiting moet zoeken, afgezien van de hinder die het doorgaand verkeer bij voort during ondervindt. Met het oog op deze voorziening is op het plaatsen van buswachthuisjes sterk aangedrongen. Zijn wij goed ingelicht, dan is dit laatste punt bij het gemeente bestuur reeds in ernstige overwe ging. Verder zal gepoogd worden het gemeentebestuur voor de idéé te winnen, dat door het aanbren gen van aparte aanduidingen de aandacht gevestigd wordt op ons natuurschoongebied Roestelberg, Loonse duinen en natuurpark „de Ef teling". In dit verband hoopt de V. V. V. LoonopzandKaatsheuvel dat de plaatselijke hotelhouders hun tijd zullen verstaan, omdat de vraag naar logiesruimte zeer sterk zal toenemen. Zij, die deze vraag het eerst oplossen en op een wij ze, die de minder gevulde beurs een kans geeft, hebben de beste troeven in de hand. Wie aan de hoofdzaak van de oplossing van dit vraagstuk, en een plaatselijk •li

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2