V°°r stonte J"«e dit pakje Mi üw shag dat pakje WIELRENNEN BILJARTEN. DUIVENSPORT HERDENKING 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 MEI 1951. 3 Massale Sociale Encyclieken m-ao-m vraagstuk is het op korte termijn, twijfelt, neme eens kennis van n artikel in de Tijd van 8 Mei 1591 onder het hoofd „Arcen, een jong cn poëtisch centrum voor touris me in Limburg. Arcen, een plaatsje van goed 4000 zielen, bezit sedert korte ja ren, zeven goede hotels, veertien welverzorgde pensions, met te zamen 250 bedden en 12 kam peerterreinen. Als een terzake deskundige beweert dat in Arcen gemiddeld elk gezin per jaar 1000 aan de vreemdelingen ver dient, dan is het de hoogste tijd dat de plaatselijke hotellerie zich op het groot tourisme gaat instel len. Dagjesmensen zijn ons wel kom, week-end-touristen zien wij liever, maar binding aan ons na tuurschoon voor dagen is voor velen een zakelijk belang. H. SACRAMENTSPROCESSIE. 't Blijft een machtig'e manifes tatie van Katholiek geloof de jaarlijks terugkerende H. Sacra mentsprocessie op de Zondag dat dit feest in onze parochiën gevierd wordt. Het weer, ofschoon in de aanvang dreigend, bleef goed en bood de gelegenheid de plechtig heden in de open lucht te vieren. In de parochie St. Jan werd met enthousiast medeleven van de ge hele parochie de processie op het kerkhof gehouden. De Harmonie Apollo en de zangvereniging bo den beide hunne medewerking ter opluistering van de plechtigheid. In de Parochie St. Jozef trok de grote stoet door het mooi aange legde in fris groen ontluikende Wilhelminapark, waar het Rust- altaar stond opgesteld en onder de tonen der Harm, van het Kon. Muz. Gez. Euphonia de gelovigen hun God hulde toezongen. In de parochie Berkdijk waren 't kerkhof en de pastorietuin ver sierd en waren alle parochianen present oin ingetogen en devoot het Allerheiligste te volgen en met begeleiding van de harmonie St. Jan door hun gezangen God te loven en te danken. Zoals gebruikelijk maakten de muziekcorpsen na afloop even hun opwachting aan de pastorieën waar zij van de geestelijkheid hun dank ontvingen voor de spontane medewerking bij de H. Sacra mentsprocessie. OM DE HOEK-CLUBBEKER. Zondag werd de eerstfe wed strijd van dit jaar gehouden om de Hoek-club-wisselbeker, tussen de politiehondenclubs Kaatsheuvel en Waalwijk van de Kring Kaats heuvelWaalwijk op de terrtei- nen bij café L. van Berkel aan de Horst. Er was zeer veel belang stelling voor deze hondensport, niet alleen van de liefhebbers uit de naaste omtrek, doch ook van ver daarbuiten, o.m. troffen we daar aan Kapitein Hoek van het vliegercorps uit Deventer, die voor dit jaar nog een medaille beschikbaar stelde voor de beste individuele prestatie bij de twee te houden wedstrijden, geleverd. Er namen slechts vier honden aan de wedstrijd deel, waarvan de heer Duister uit Waalwijk zich met zijn hond nog terugtrok tijdens de oefeningen. De beoor deling lag in handen van keur meester J. Jansen en de afd. keur meester F. van Helsland uit Waalwijk. Natuurlijk was het hoofdbestuurslid van de K.N.P.V. de heer J. v. Helsland uit Kaats heuvel ook present. Bij de oefeningen in de voor middag had de heer J. v. Woen- sel het zware pakwerk op zich genomen tot tevredenheid zowel van de voorbrengers der honden als van het deskundige publiek. Dat de heer Chr. Merkx, die dit heus'niet benijdenswaardige werk voor de namiddag vervulde, zijn taak boven alle lof kweet, weten allen, di'e deze onvermoeide wer ker ooit bezig hebben gezien. Het resultaat van de wedstrijd was: 1 J. Brëkelmans 232 pnt.; 2 J. v. d. Kaa 226 pnt. en 3 A. Jan sen 160 pnt. Teruggetrokken J. Duijster Waalwijk. AGENDA Maandag 28 Mei 8 uur n.m. re petitie Harmonie Apollo. Dinsdag 29 Mei 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo- Theater: Een Heer in het Ver keer, toeg. alle leeftijden. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 u. n.m. repe titie Gem. Koor Bel Canto. VOET BA L UITSLA C, EX. Landskampioenschap. DWSBlauw-Wit (Woensdag gespeeld) 1—3 Blauw-Wit-Heerenveen 31 Willem II—PSV 2—2 De stand PSV 4 3 1 0 7 Blauw-Wit 3 2 0 1 4 Willem II 10 10 1 Heerenveen 10 0 1 0 DWS 3 0 0 3 0 3e Klas B. Baardwijk-Best Vooruit 21 Promotie 4e klas. TaxandriaHeusden 13 4e Klas. RWB—Velocitas '31 9—2 BONDSELFTA L VERLIES T MET 0—1. Men zou uil de grote cijfers kunnen concluderen dat het Bondselftal op regelmatige wijze is ingemaakt. Dit is echter niet het geval. Tot 10 minuten voor het einde heb ben de Nederlanders zich kranig geweerd tegen de En gelsen, die weliswaar geen top-voetbal vertoonden maar toch een stuk beter speelden dan tegen het B-elftal. I" de laatste 10 minuten werd het Bondselftal ge kraakt. Hoe de Engelsen het nu precies deden weten we ook niet, maar hun slotoffen- siet was zo raak als het maar zijn kan. Drie goals in 10 mi nuten is een prestatie die er zijn mag, In de eerste helft is er behoorlijk gespeeld en verschillende keren zeer ver dienstelijk gecombineerd De rechtervleugel v. d. Kuyl- Bennaars gaf hierin de toon aan Niettemin was de eerste goa voor de Engelsen. Po well doelpuntte feilloos uit een prima aanval. Een goede aanval met goed combinatie spel tussen Bennaars en Lan- gelaan bracht de gelijkma ker. Nog voor de rust sloeg de schaal weer door ten <>un- ste van de Engelsen. Uit een van de preciese uittrappen van keeper Brown maakte Parry er 21 van. Na de rust leek het of het Bondselftal vermoeid was. Nochtans gaven ze tot 10 mi nuten voor het einde 'n goe de partij tegen de Engelsen, die nu wel superieur bleken. Linksbuiten Parrv bracht de stand op 31. Enfin, wat er verder is gebeurd, hebt ge in de aanvang van dit korte verslag kunnen lezen. Binnen 10 minuten was het 0—1. R.W.B.-COMBINATIE contra „DE DUKE". A.s. Vrijdagavond 7 uur zal op het RWB-terrein een wed strijd gespeeld worden tussen bovengenoemde elftallen ten bate van het Ned. Rode Kruis. Wie en wat er met „de Du ke" bedoeld wordt, is gauw gezegd: alle voetballers uit Waalwijk die met deze naam (ook wel eens een andere) op 't terrein genoemd worden of zijn geworden, zullen hun bes te krachten tonen en proberen de combinatie te verslaan. De RWB-ers zullen, dat staat bij voorbaat reeds vast, zeker geen gemakkelijke prooi hebben aan deze jonge en minder jonge „Duukjes". Daarom staat het publiek, gezien ook de bijzondere voet balcapaciteiten dezer familie, a.s. Vrijdagavond een mooie strijd te wachten. Het talrijke publiek dat verwacht mag worden, zal ook wel zo vriendelijk willen zijn een extra dubbeltje in de zak te steken, zodat het collecte busje voor 't Rode Kruis goed gevuld zal worden. Daarom voetballiefhebbers (ook anderen zijn welkom) a.s. Vrijdagavond op naar het RWB-terrein om Uw favorie ten of oud-favorieten aan het werk te zien. U zult kunnen genieten van een goede wedstrijd en tevens stelt U door Uw aanwezigheid en niet te vergeten milde gave een goede daad. R.W.B.—VELOCITAS 9—2. Gisteren speelde RWB haar voorlaatste competitiewed strijd met een sterk gewijzigd en verjongd elftal tegen Ve locitas, welk elftal tamelijk heeft voldaan, ofschoon er nog diverse zwakke plekken te be speuren waren, die echter met goede wil van de spelers en een ware kijk op de zaak van de zijde der technische com missie, zeker verholpen kun nen worden. De wedstrijd had over het algemeen een prettig verloop; de rust ging in met een 32 stand voor RWB. Na de thee was RWB her haaldelijk in de aanval, het welk trouwens de uitslag 92 wel bewijst. In deze periode had Velocitas, dank zij 't ge raffineerde spel en prima voorzetten van onze linksbui ten die vervolgens op de juis te wijze door midvoor, rechts binnen en rechtsbuiten wer den afgewerkt, niet veel in te brengen, ofschoon de Tilbur-, gers hun sterkste elftal in het veld hadden gebracht. RWB-ers, gaat zo door en komt allen trouw ter training, zodat wij de a.s. competitie met ons sterkste elftal en in de juiste samenstelling zullen kunnen beginnen. Nu is de tijd van voorberei ding aangebroken. RWB 3 won met flinke cij fers van Haarsteeg 3. JULIANA—BEST VOORUIT 2—1. Aan de zenuwslopende on zekerheid over het geval BaardwijkBest Vooruit is een einde gekomen op een manier die de Geel-Zwarte ploeg, alle intriges ten spijt, alle eer aan doet. De moeilij ke opgave om in 16 minuten tijd een overwinning uit het vuur te slepen, hebben de Sportparkbewoners aangegre pen met een elan, hun waar dig. De goal, in de allerlaatste fase van de match gescoord, was een alleszins verdiende overwinning voor Geel-Zwart, die deze middag een spel de monstreerde dat vriend en vijand verraste. Het was fei telijk een raadsel hoe Best- Vooruit de stand 11 nog zo lang kon handhaven. Niet één bal kreeg doelman v. Os te verwerken en het feit dat niet minder dan zeven corners op het doel der bezoekers geno men werden, spreekt voor zich zelf. Vrije trappen, schoten en kopballen misten op een haar na het doel, totdat met 't ein de in zicht rechtshalf Adri Maas een aanvankelijk weg gewerkte bal ineens op doel trapte en de beslissing for ceerde. Meteen was het afge lopen. Op de schouders van hun supporters gingen de Juliana-spelers naar de kleed kamer. En het was verdiend. Alle aandacht is thans ge vestigd op de laatste wedstrijd van het seizoen. Zondag a.s. ontvangt Juliana Mulo. Weten zij ook deze strijd tot een goed einde te brengen, dan kan de kampioensvlag in top. Onno dig te zeggen dat dit treffen in de algemene belangstelling zal staan. SPRANG. S.D.O. 2Zwal. Boys 2 (5—0. Zaterdag speelde SDO 2 te gen Zwal. Boys 2 haar laat ste competitiewedstrijd en door met 60 te winnen, werd dit elftal kampioen van haar afdeling. Beeds vanaf het begin was SDO in de meerderheid en wist de stand tol de rust op te voeren tot 30. Na de thee was SDO steeds weer in de aanval en weer werden 3 doelpunten gemaakt, en de stand opge voerd tot (5-0. Doornat maar in opgewekte stemming kwa men de SDO mannen de kleedkamer binnen, waar zij veel gelukwensen in ont vangst konden nemen. Daar. na ging men naar het club lokaal, waar zij toegesproken werden door onze voorzitter en het elftal met het bestuur nog een gezellig uurtje door bracht. VLIJMEN. Voetbalwedstrijden te Vlijmen in verband met het 25-jarig bestaan op 10 Juni. Deel nemende elftallen Zaterdag 2 Juni: Junioren B Orthen, Drunen, Haar steeg, Nieuwkuijk, Concordia, D'euteren, R.K.J.V.V., Wilhelmi- na. Zaterdag 9 Juni de A elftal len van bovengenoemde vereni gingen. Aanvang Zaterdagmiddag 3 uur. De loting voor Vlijmen A en B is als volgt: Vlijmen ABerlicum A. Vlijmen BRosmalen B. De loting voor Vlijm. Boys 1 is als volgt: Haarsteeg 1Vlijm. Boys 1. Drunen 1Heusden 1. RKJVV 1Sportver. '32 1. Nieuwkuijk 1Orthen 1. Indien Heusden of Nieuwkuijk wegens promotie Zondag ver hinderd zijn, zal getracht worden de wedstrijd door de week te la ten spelen. Loting 2de elftallen: Helvoirt 2Vlijm. Boys 2. RKJVV 2Haarsteeg 2. WAALWIJK. Vredcsplein Criterium Waalwijk. Op Zondag 3 Juni a.s. zal te Waalwijk, zoals bekend, het Vre- desplein Criterium worden verre den in het kader van de Sport- en Middenstandsweek. Dit belooft een evenement te worden. Er zijn inmiddels enkele namen van ren ners bekend geworden, die hier aan de start zullen verschijnen. Bij de amateurs treffen we aan Wil- lekes uit Amsterdam, Holleerder, I A. van Oers, Thijs Roks, P. Ver- wijmeren, de Gebr. Verstraeten, A. Braspenninx, Geluk, terwijl ook een aantal renners deelnemen van de Waalwijks'e Wielerclub Leonora t.w. A. van Es, A. Beks, P. de Veer, P. v. d. Stappen, C. Coense en A. v. d. Braak. Maar ook de strijd bij de nieuwelingen belooft wat, want we zien er de bekende rijder Verhoeven uit Overschie, Plantaz uit Eindhoven, Wolfs, Kuys, Hermus, Ligtvoet, G. v. Es, A. Dekkers, A. Damen, L. Fitters, v. Vliet. De prijzen voor het Vredes- plein Criterium zullen tot en met Vrijdag in de etalage van de Fa. Holtgreve, Raadhuisplein, te bezichtigen zijn. Op 10 Juni zal Harmonie St. Crispijn om 8 uur op het Raad huisplein een groot sluitingscon cert verzorgen, welk concert wordt aangeboden door de R.K. Middenstandsveren. Waalwijk. Voor de winnaar van het Vre- desplein-Criterium is een beker beschikbaar gesteld door Bloch en Stibbe te Waalwijk. Voor de winnaar van het voet- bal-jeugdtournooi is een lauwer tak beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Waalwijk. Voor de winnaar van de voet balmatch BWRCH werd een beker beschikbaar gesteld door de heer Winterink, Hotel De Twee Kolommen. KRUISPUNT QUATRE BRAS BIJ UDENHOUT WORDT BEVEILIGD. Op het kruispunt Quatre Bras van de rijksweg TilburgDen Bosch met de provinciale weg UdenhoutOisterwijk hebben verschillende dodelijke ongevallen plaats gehad. Op verzoek van het gemeente bestuur van Udenhout heeft de A.N.W.B. een studie gemaakt van de situatie. In samenwerking met de rijkspolitie heeft de Toeristen bond thans bericht, dat op de rijksweg twee waarschuwingsbor den „Gevaarlijk kruispunt in voor- rangsweg" zullen worden ge plaatst. Tevens zal het kruispunt van nieuwe wegmarkeringen wor den voorzien. A.N.W.B. ADVISEERT VOOR RANGSREGELING TE WOUDRICHEM. De beide toegangspoorten tot Woudrichem, de Koepoort en de Stadspoort, zijn zeer nauw, zodat zich hier vele malen per dag ver keersopstoppingen voordoen. Op verzoek van het gemeente bestuur heeft de A.N.W.B. inzake deze kwestie advies uitgebracht. De A.N.W.B. heeft voorgesteld bij de poorten Voorrangsborden te plaatsen en het verkeer, dat Woudrichem wil verlaten voor rang te verlenen. Opstoppingen binnen de poort worden daarmede voorkomen. VLIJMEN. De Ronde van Dussen gewonnen. Zaterdag 26 Mei nam de nieu weling Tinie Wolfs deel aan de Ronde van Dussen. Het was een zware wedstrijd onder stromende regen en er werd veel van de krachten van de renners gevergd. Tinie Wolfs toonde zich de sterk ste en won deze ronde met een prachtige sprint van zijn grote concurrent in de strijd Verhofe- ven. Libregts, de amateur, draaide deze middag weer goed en kwam als 18e binnen. Zondag 27 Mei nam Tinie Wolfs deel aan de Ronde van Goirle en werd zevende. Een mooie prestatie in een sterk veld renners. De grote successen van Wolfs stellen hem in de gelegen heid om aan verschillende rondes deel te nemen. Maandag 28 Mei start hij te Baarle Nassau. PERSOONLIJKE KA MPl OEN SCIIA PP EN District „De Langstraat" A. v. Cromvoirt kampioen in de cadre klas. De verrassing was echter C. Soeterboek afgevaardigde naar Amsterdam. Vorige week werden in ca fé Jac. Passier, Waalwijk, de wedstrijden verspeeld om 'l persoonlijk kampioenschap in de cadre klas. Dat uitein delijk A. v. Cromvoirt met de titei ging strijken, wekt geen verwondering, doch dat hij het niet cadeau heeft gehad, bewijzen wel, de partijen te gen C. Verhagen, P. v. Hui ten en W. Soeterboek. De kampioen van de hoofd klas libre wist hem zelfs te verslaan met e enh. s. van 89 en een gom. van 13.33. P. v. Huiten stond nog 11 car. van de overwinning en A. van Cromvoirt zelfs nog 44. Maar met verbluffend gemak en razende snelheid scoorde hij de laatste 44 car., daardoor op 't nippertje de buit bin nen halend. De eerste dag beloofde het een ware tri omftocht te worden, want zijn partijen beëindigde hij in resp. 13 cn 8 beurten. Op Maandag kwam hij tegenover C. Verhagen die hij eveneens op het nippertje cn wel in 26 beurten versloeg later nog tegen P. v. Huiten, zoals beschreven. Dinsdag kwam bij legen W. Soeterboek en verloor hiervan in 15 beur ten en Woensdag won hij zyn partij van Jac. Verhiel in 17 beurten. Het resultaat was een alg. moyenne van 12.59, dat niet hoog genoemd moet worden maar dat toch meer dan ge noeg was om zich kampioen te kunnen noemen. W. Soeterboek verloor n.l. ook één partij en wel van zijn broer Cor en werd daar door 2e. C. Soeterboek werd 3e, en moest alleen in A. v. Crom voirt zijn meerdere erkennen. Maar die in zijn overige par tijen zo formidabel sterk speelde dat niemand, zelfs niet Piet v. Huiten en zijn broer, tegen hem opgewassen bleek. Eveneens met één ver loren partij en een schitte rend gem. van 8.96 wordt hij nu de afgevaardigde naar Amsterdam. En alleen al het feit dat hij zich van zijn eer ste gem. van 2.75 tot dit eind resultaat opwerkte, bewijst reeds dat hij een waardig vertegenwoordiger zal zyn van dit district. Als no. 4 eindigde P. van Huiten, die nederlagen kreeg te slikken van de kampioen en van de gebr. Soeterboek. Dat hij niet fortuinlijk speel de, bewijst dat bij in 3 par tijen slechts 63 car. van de totaal te behalen achterbleef. Ö.i. is dit te wijten aan de zware last die bij deze orga nisatie op z'n schoures rustte en dat heeft nadelige gevol gen op zijn spel gehad. No. 5 werd Jac. Passier, die met 2 gewonnen partyen in deze omgeving een best fi guur slaat en voor wie een alg. gem. van 5.45 een eervol resultaat is. No. 6 werd C. Verhagen, die één partij gelijk speelde en wel tegen no. 7, Jac. Ver hiel, en die de rest verloor. Zijn alg. moyenne van 6.57 bewijst wel dat hij ondanks zyn verloren partijen een ge duchte tegenstander is ge weest, wat hij o.i. aan zijn veel grotere routine te dan ken heeft. No. 7 werd Jac. Verhiel die gedurende deze wedstrij den geplaagd werd door de gevolgen van inenting tegen de pokken, zodat hij zijn spel niet kon ontplooien, maar toch moedig volhield. Hij blijft de echte sportman. Na afloop maakte de heer W. Kamp de eindstand be kend, sprak een woord van gelukwens tot de kampioen A. v. Cromvoirt, maar niet minder tot C. Soeterboek, zijn eigen pupil en favoriet, die mede voor de eer van Kaatsheuvel, maar vooral voor de eer van de B.V. Krijt op Tijd de kleuren van ons district ifi Amsterdam gaat verdedigen. Besloten werd om de offi ciële huldiging uit te stellen tot a.s. Woensdag, bij welke gelegenheid een wedstrijd gespeeld zal worden tussen de B.V. KOT uit Kaatsheuvel ere de B.V. Ons Genoegen uit Waalwijk, versterkt met de kampioen A. v. Cromvoirt. Ongetwijfeld een zeer inte ressante avond. Tot slot dan nog de eind stand De cijfers betekenen resp.: gesp., gew., car., brt h. s., gem. en pnt. 1.A. v. Cromvoirt 6 5 1171 93 57 12.59 10 2. W. Soeterboek 6 5 1188 123 89 9.60 10 3. C. Soeterboek 6 5 1022 114 44 8.96 10 4. P. v. Huiten 6 3 1137 117 54 9.63 6 5. Jac. Passier 6 2 509 92 21 5.45 4 6. C. Verhagen 6 0 840 128 37 6.57 1 1 gel. 7. Jac. Verhiel 6 0 645 161 28 4.— 1 1 gel. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. Wedvlucht vanuit St. Quen- tin van Zondag 27 Mei. In concours 405 duiven; eerste duif 9.22.5, laatste prijswin nende duif 9.41.10. H. v. Dalen 1, 88; Knippels 2, 20, 23, 41; C. Schuwer 3, 34, 57; H. Lombarts 4, 21; P. Snoeren 5, 28, 39, 75; Groeneveld 6, 52; H. Pullens 7, 30, 53, 71; ;H. Lombarts 8, 11A. Schuwer 9, 42; P. v. Helvoirt 10; Jos v. Bladel 12,v 14, 16, 40, 58; A. Stam 13, 86; G. v. Hullen 15, 19, 66, 69, 72; Jos v. Dvk 17, 77; Jac. Verhoofstad 18, 31;Ver- hoeven-Verwiel 21, 93; Fr. Schoemans Jr. 24, 65; P. v. Delft 25, 46; P. de Jongli 26, 32. 73. 85; Colyn 24. 37; Jos v. Schayk 29; Gebr. de Gouw 33, 89; J. Verhagen 35, 51. 83, 92; v. Mierlo 36, 64, 82 84, 87; J. C. Pulles 38 55; Chr. Bakkers 42; J. Hensen 44, 67; A. v. Eeten 45, 79; C. Damen 47, 62; Wasselews- ki 48; P. Pullens 49; Kooy- mans 50; G. v. Helvoirt 54, 80. 97; de Bonde 56; v. Ger. wen 59; J. Lammers 60; W. de I'effer 61; Gebr. Timmer mans 63; C. Bonman 68; L. de Bruine 70; Lelz 74; P. Leijten 76, 90; v. Ham 78] 100; Bakkeren 81; W. de Graaf 91; y. d. Meydenberg 94; de Werd 95; Stokwielder 96; Strijk 98; Pijnenburg 99; C. v. Gelder 101; D. Blok 102. In verband met de Waal- wijkse Sportweek is ons ver zocht om a.s. Zaterdag 2 Ju ni een zo groot mogelijk aan tal duiven te zetten voor de lossing O]) 't Raadhuisplein. Wij vertrouwen dat alle le den zoveel mogelijk hun dui ven willen inmanden tussen 2 en 3 uur in het clublokaal. Dus alle leden zyn Zater dag present en manden al hun duiven in om de Sport week, voor wat betreft onze tak van sport, voor honderd procent te doen slagen. CAPELLE. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart, ge vestigd in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, hield Zondag een prysvlucht vanuit St. Quentin (Fr.) met de volgende uitslag C. Groeneveld 1, 13, 24, 26; H. v. Campen 2, 6„ 8, 17, 37; M. Mesch 3, 15; Adr. v. Beek 4, 39; St. v. Peer 5, 16; B. Pols 7, 11, 30, 32; M. v. Cam pen 9; G. Rosenbrand 10; C. Smits 12; E. Haverhals 14, 25, 27; Adr. Klootwijk 18, 33, 38; M. de Jong 19, 20, 23; J. Nieuwenhuizen 21; Adr. Spierings 22, 28; J. Heikant 29; H. Emmers 31; J. van Doornik 34, 36; P. Nieuwen huizen 35. De extra prijs werd gewonnen door C. Groeneveld. Voor de Zondag te houden vlucht vanaf Orleans (Fr.) moeten de duiven Donder dagavond tussen 7 cn 9 uur in het clublokaal aan de Nieuwevaart worden ijngc- mand. KAATSHEUVEL. K. P. V. Uitslag wedvlucht vanuit St. Quentin, afstand 229 km. los 7 uur v.m., eerste duif 9.18 uur v.m., laatste prijs winnende duif 9.36 uur v.m. Ingemand 660 duiven. 1, 9, 24, 37, 52 Fr. v. d. As sem; 2, 44 G. Hendriks; 3 L. Mosselveld; 4 C. v. Boxtel; 5 R. Timmers; 6 W. Kemme- ren; 7 W. Bergmans; 8 M. v. Best; 10 J. Damen; 11 M. Ver vers; 12, 27 A. Snoeren; 13 J. v. Kuyk; 14, 31, 36, 68 Jos Schrauwers; 15 A. v. Gorp; 16 C. Laros; 17, 18, 19, 50, 55 J. v. Heeswyk; 20 M. v. Wan- rooij; 2 C. v. Wanarooij; 22 A. Couwenberg; 23, 54 Jan Vesters; 25 Jan v. Boxtel; 26 G. v. d. Linden; 28 A. Voer- mans; 29, 51 Jan van Biel; 30 M. v. Boxtel; 33 Jac. Hoe- venaars; 34 M. Lensveid; 35 Jan Hoevenaars; 38, 42 A. v. Boxtel; 39 H. Pooters; 40, 61 G. Kemmeren; 41 Jcf Pijnen burg; 43 J. Kemmeren; 45 Ch. Steenbergen; 46 L. Mos selveld; 47, 56 G. Schrau wers; 49 J. v. d. Linden; 53 A. Vermeer; 57, 60 Th. v. d. Linden; 58 Ben v. Heeseh; 59 B. de Reijken; 62 C. La- ros; 63 W. v. Wezel; 64 A. G. Mosselveld; 65 A. Zacht; 66 L. v. Ree; 69 Fr. v. Woensel; 70 M. Brokx. VLIJMEN. Combinatie Vlijmen.Drnnen. Zondag 27 Mei hield de combinatie VlijmenDrunen een wedvlucht vanuit St. Quentin. Aantal duiven 338, los 7 uur, eerste duif te Dru nen 9.26.33, aantal m. p. min. 1662.17, laatste prijswinnen de duif te Vlijmen 9.49.13, aantal m. p. min. 1564.40. Prijzen als volgt. V is Vlij men, D is Drnnen. A. v. d. Hoven I) 1; M. de Graaf D 2, 6, 66; L. Licols V 3; II. v. Huiten I) 4, 56; H. Pelders V 5; Biekens D 7; A. v. Halder I) 8, 17, 38; G. de Man I) 9; J. Verschuuren V 10; Brok-Pulles D 11, 58, 60, 63; L. de Laat V 12, 21, 42, 59; B. Oremans V 13, 23, 85; A. v. Sluisveld I) 14; v. Esch-Libregts V 15, 64, 73; C. de Laat V 16; A. Spee 1) 18; Th. Herman V 19; W. Peijnenborg I) 20, 78; H. Oos terwaal I) 22, 52, 74; A. Pa rijs V 24, 44, 50, 79; A. Moni- mersteeg I) 25; H Ooster waal V 26, 82; G. Treuren V 27, 81; P. Pulles V 28, 34, 37, 40, 49, 75, 76; Fr. v. Udcn V 29, 31; P. Willemse D 30, 62; W. v. Ravensteyn V 32, 54; C. v. Helvoort V 33; C. van Boxtel D 35, 41, 57; v. Tuyl- v. Huiten 1) 36, 77; J. Scha pendonk I) 39; J. Verharen V 43; II. C. de Laat V 45, 80; K. Kivits V 46; J. v. Kuyk V 47; J. v. Baardwijk V 48; v. d. Plas D 51; L. v. d. Dungcn V 53; Chr. Klerks D 55, 72; W. Roestenburg V 61; A. van Oijen V 65; B. Klerks D 67, 68; A. v. Helvoort (fut) V 69, 70; A. Brok D 71; Gebr. Pel ders I) 83; P. v. Gestel V 84. Extra prijs M. de Graaf Dru nen met 2e en 6e prijs. der Zaterdagmiddag heeft de Nederlandse K.A.B. meer dan 63.000 man sterk in het Feyenoord-stadion in Botterdam in een massale manifestatie resp. de zestig ste en twintigste verjaardag van de encyclieken Rerum Novaifum en Quadragesima Anno gevierd. Talrijke auto riteiten waren bij dit feest aanwezig, o.a. mgr. Paolo Giobbe, de pauselijke inter nuntius, mgr. Huybers na mens het Nederlands Episco paat, mgr. Huurdeman na mens kardinaal De Jong, een negental ministers, de staats secretaris van sociale zaken, leden van de Baad van State, de commissarissen van de Koningin in Zuid-Holland en Utrecht, de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. Korten, horst, leden van beide Ka mers en de burgemeester van Rotterdam. Er werden redevoeringen gehouden door de verbonds voorzitter, de heer A. C. de Bruijn, mgr Huybers namens het Nederlands Episcopaat, minister Joekes namens de regering, terwijl Z. II. de Paus via de radio de aanwe zigen in het Nederlands toe sprak. Door leden van de K.A.B. werd onder regie van Jan Muller het massaspel „Golfslag der Eeuwen" van Gabriel Smit opgevoerd. Toen de byeenokmst rond 6 uur bij goed weer was be ginnen, sprak Louis Beumer, de propagandaleider van de K.A.B., een inleidend woord, waarna voorzitter de Bruijn sprak over de kracht van de K.A.B. Zij werkt niet volgens opportuniteits- of machtsbe ginselen maar volgens rechts- en liefdesbeginselen, ont leend aan de christelijke leer. Zy wil geen strijd, met niemand, maar ze gaat geen moeilijkheid uit de weg. Namens de K.A.J. dankte de nationale voorzitter Wim Pennings de ouderen dat zy de roepstem van Leo XIII hadden begrepen en er naar gehandeld en beloofde dat de jongeren de fakkel brandend zouden houden. Mgr. Huybers getuigde van de dankbare vreugde van het Nederlands Episcopaat voor wat er is gedaan en zwaaide de K.A.B. lof toe dat zij be ginselvaste mensen heeft ge vormd. Voor de toekomst spoorde hij de katholieke ar. beiders aan verder te gaan op de goede weg. Ook de re gering heeft veel waardering voor de beide encyclieken en voor de K.A.B., getuigde mi nister Joekes, en hij wees op de sociale ontwikkeling die in de geest van de encyclie ken tot stand is gebracht. Prof. Romme ging in zijn rede de zegen na die de so ciale encyclieken betekend hebben voor de arbeiders. Hij stelde daartoe de twee uitersten tegenover elkaar de toestand van slavernij in de vorige eeuw en de pu bliekrechtelijke bedrijfsorga nisatie. die tot stand kan ko men dank zij de samenwer king tussen" ondernemers en arbeiders. Hij herdacht de pioniers, die streden voor 't geloof, dat dan ook behou den is. Prof. Romme wees er tenslotte op dat het doel van Rerum Novarum en van Qua. dragesimo Anno is het be reiken van de wezenlijke be- drijfsvrede door het hand haven van de menselijke waardigheid. In het tweede deel volgde dan het spel „Golfslag der Eeuwen" van Gabriël Smit, de geschiedenis der mens heid in het licht van 't chris tendom en van de arbeid. Vooral treffend was hierin I het bidden door alle aanwe zigen van de Engel des Hee-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3