I Wijde Wereld 1 MISLUKT. Waalwijkse en Langsiraaise Courant W.TIMMERMANS ZONEN UIT DE Een GROOT KINDERVRIEND gaat feest vieren. r In 2 minuten is de sla klaar MIJNHARDTJES sterke bestrijders van pijnen "l" Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K S Het betalen van aanslagen voor de Vermogensheffing-ineens kan geschie den met Staatsobligaties. Men geniet dan een voordeel van ca. 10 pCt. Inlichtingen worden door ons gaarne verstrekt. PASTOOR G. BECX 40 JAAR PRIESTER WIJN EN AZIJN IN DE LANGSTRAAT Accountantskantoor). VAN DIJK VRIJDAG 8 JUNI 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK OPGERICHT 1878. TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 74e JAARGANG No. 46. Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2 40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO* Wat een paar maanden geleden eigenlijk iedereen verwachtte maar nog niet voor vaststaand aannam, tegen beter weten in hopend dat het deze keer misschien zou meevallen, is gebeurd. De conferentie van de plaatsvervangende ministers van bui tenlandse zaken in Parijs is mislukt, en al blijven de heren misschien dan nog een tijdje bij elkaar komen, we hoeven ons niets meer te laten wijsmaken, de symptomen die de feitelijke stand van zaken weergeven, zijn duidelijk genoeg. Zou het de laatste poging zijn geweest om langs de weg van overleg tot een oplossing dec moeilijkheden te komen? Het begin van het einde zette vo rige week in, toen de Westelijke Drie besloten de impasse waarin de con ferentie was geraakt, te doorbreken en zich rechtstreeks in een nota tot Moskou wendden met het voorstel een conferentie tussen de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier te beleggen. Deze impasse was niet de eerste. De besprekingen hadden al meerma len gedreigd vast te lopen, maar de Westelijken, en met name de Fran- sen, hadden tot dan toe de uiterste lankmoedigheid betracht tegenover de Rus Gromyko, waardoor telkens nog een uitweg scheen te worden gevonden. Ze hadden al heel wat van hun oorspronkelijke standpun ten laten varen, zeker meer dan ze van tevoren van plan waren, anders had de conferentie geen tijdsduur van drie maanden gehaald. Ander zijds scheen Gromyko op sommige kritieke momenten bereid iets toe te geven, maar hij deed dit volgens 't beproefde Sovjet-recept door dat gene wat hij aan de ene kant gaf, aan de andere kant dubbel terug te halen. Zo kwam de hele conferentie niet boven het peil van een schijn vertoning uit. De laatste impasse was per slot van rekening niet meer dan 't eind punt van een doodlopende straat, waar de onderhandelaars niet meera uit konden komen dan door 't roer radicaal om te gooien. Dat hebben ze gedaan. Men heeft de communiqué's die de laatste weken werden uitge geven kunnen lezen en ze waren even treurig als veelzeggend door 't feit dat er niets in gezegd werd, ten minste niets van belang. Zo zal men zich herinneren dat op zekere dag de vier plaatsvervangende ministers bij elkaar kwamen in het Palais Ro se. De vergadering werd geopend en de voorzitter vroeg wie er 't woord verlangde. Daar geen der afgevaar digden zich aanmeldde, kon de ver gadering vervolgens gesloten wor den. Het lijkt een anecdote uit de goede oude tijd, toen men zich blijk baar nog grapjes in de internationale politiek kon veroorloven, maar het is een werkelijke gebeurtenis die zich heeft afgespeeld in de bloed- ernstige tijd van het jaar 1951 op een conferentie van officiële afge vaardigden van de vier belangrijkste mogendheden van de wereld. Enfin, toen het dan werkelijk niets meer bleek uit te halen, hebben de Westelijke prie het roer omgegooid en zich rechtstreeks tot Stalin ge wend. Het antwoord dat Gromyko deze week aan zijn Westelijke collega's heeft overhandigd, is poeslief: „De Sovjet-regering is nu, evenals voor heen, van mening dat het noodzake lijk en nuttig is spoedig een verga dering te beleggen van de Ministers van Buitenlandse Zaken van de vier mogendheden ter bespreking van de belangrijkste kwesties betreffende de opheffing van de gespannen toe stand in Europa en het vestigen van de vrede". Tot hier toe lijkt het allemaal niets als goede wil. Maar dan komt het: „De Sovjet-regering is evenwel de mening toegedaan dat het onge wenst zou zijn het werk van de con ferentie van de plaatsvervangers in Farijs af te breken en dat zij de mo gelijkheid moeten hebben hun werk ter opstelling van de agenda voor de raad van ministers van Buitenland se Zaken en ter opneming in de agenda van het vraagstuk van het Atlantisch Pact en de militaire bases der V.S. als één punt waarover geen overeenstemming is bereikt, voort te zetten. De Sovjet-regering is van mening dat een openhartige bespreking van de kwestie van de Amerikaanse ba ses en van het Atlantisch Pact, dat dc voornaamste oorzaak is van de verslechtering in de betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en de drie mogendheden, de atmosfeer van spanning in Europa aanzienlijk zou verminderen en het werk der con ferentie in ministers van Buiten landse Zaken aanzienlijk zou verge makkelijken. Dientengevolge zou de Sovjet-re gering bereid zijn zonder verwijl zijn afgevaardigde naar de confe rentie van de raad van ministers van Buitenlandse Zaken in Washington te zenden, zodra de plaatsvervangers in Parijs in positieve zin een beslis sing genomen hebben over het op nemen in de agenda van het punt betreffende het Atlêntisch Pact en de militaire bases der V.S." De toon van deze nota blijft tot het einde toe uiterst beleefd, merk waardig beleefd voor de Sovjet regering en ze lijkt een en al be reidwilligheid. Nochtans kan die schijn de werkelijke betekenis niet camoufleren. Men neemt graag aan dat de militaire bases der V.S. in Europa en het Atlantisch Pact door nen zijn in de ogen der Sovjet-re geerders. Maar dat ze de voornaam ste oorzaak zouden zijn van de ver slechtering in de betrekkingen tus sen de Sovjet-Unie en de drie Wes telijke mogendheden is niet zo evi dent, omdat de werkelijke oorzaak dieper ligt, namelijk in de voortdu rende dreiging vanuit de Sovjet- Unie. Als die er niet was, zouden er noch Amerikaanse bases in Europa, noch een Atlantisch Pact zijn. Maar dat ziet de Russische regering ge makshalve maar over het hoofd. Alles bijeen is het wel duidelijk dat onder de vriendelijke toon on mogelijk te aanvaarden voorwaar den schuil gaan. De konsekwentie hiervan is, dat van heel de confe rentie van de raad van ministers van Buitenlandse Zaken wel een luchtkasteel zal blijven. Misschien worden de voorbereidende bespre kingen nu beëindigd, misschien wor den ze nog 'n tijdje slepende gehou den, maar dat stelt dan allemaal niet zoveel meer voor. Het feit ligt er dat de uiterste poging om tot overleg te komen mislukt is. En dan? Er zijn verschillende mo gelijkheden. maar hoe het zal gaan moet uiteraard afgewacht worden! Waarschijnlijk zullen de verhoudin gen nog wel een beetje stroever worden dan ze al zijn, terwijl de weg naar een oplossing van de vraag stukken door onderhandelen prac- tisch afgesneden zijn. De spanningen blijven dus en het is maar de vraag oi ze zich niet de een of andere keer °PiieeJ1 onaanSename manier zullen ontladen. De vooruitzichten zijn er niet prettiger op geworden, uiterste waakzaamheid blijft geboden, maar we zitten in het schuitje, zij 't tegen wil en dank, en we moeten meeva ren. Feit is, dat het mislukken van deze laatste poging ernstige gevol gen kan meebrengen. Veertien Nederlanders gesneuveld. De Legervoorlichtingsdienst heeft meegedeeld: „Het Nederlands Detachement Verenigde Naties in Korea is op nieuw in ernstige gevechten gewik keld geweest. Na dagen van vermoeiende mar sen, onder hevige regens en met slecht zicht, werd op de avond van de 30e Mei op een heuvel stelling genomen nabij Inje. De volgende morgen vroeg deed juist op dit punt een bataljon Noord-Koreanen een scherpe aanval, ten doel hebbend tot elke prijs door de linie heen te bre ken en een belangrijk kruispunt daarachter te bezetten. De vijand slaagde na enkele aanvallen in de doorbraak, maar kon toen worden teruggedreven door een compagnie die in reserve was gehouden. Helaas zijn in de gevechten van man tegen man aan Nederlandse zijde veertien doden en verscheide ne gewonden gevallen. De vijande lijke verliezen waren vele malen groter. De Amerikaanse regimentscom mandant betuigde aan het Neder landse detachement zijn grote dank en waardering voor bijzondere pres taties". Nieuwe en ingewikkelder paspoorten. Naar de A.N.W.B. meedeelt, is een nieuwe paspoortenregeling inge voerd, die het reizen naar het bui tenland aanmerkelijk lastiger maakt. De landen van de wereld zijn voor deze regeling in vier groepen inge deeld: 1. landen waarvoor geen vi sum nodig is; 2. West-Duitsland, Fin land, Oostenrijk. Spanje. Portugal, Griekenland en Turkije: 3. de ove rige landen van Europa; 4. de lan den buiten Europa. Een gewoon paspoort is in 't ver volg alleen nog maar geldig voor de eerste groep landen. Wil men één van de landen van groep 2 bezoe ken, dan is er een aparte aanteke ning nodig op het paspoort en daar voor zal men moeten aantonen een aannemelijk reisdoel te hebben en over voldoende geldmiddelen te be schikken. Dit is gedaan om misbruik van paspoorten te voorkomen. Ondertussen heeft de A.N.W.B. in een brief aan de minister van bui tenlandse zaken met grote teleur, stelling geconstateerd, dat in plaats van een vereenvoudiging van het in ternationaal contact tussen de vol keren, thans een nieuwe paspoorten regeling wordt ingevoerd die het reizen nog meer dreigt te belemme ren dan tot dusverre het geval was. Zij vraagt zich af waarom groep 2 is ingesteld, waarvoor men op de zelfde wijze deviezen kan opnemen als voor de landen van groep 1. Bo vendien vreest zij, dat bij de beoor deling van geldmiddelen en reisdoel niet of onvoldoende rekening zal worden gehouden met de belangen van de zeer vele touristen die met bescheiden middelen moeten rond komen, zoals b.v. kampeerders, ge bruikers van jeugdherbergen e.d. Bovendien moet een zakenman die vanuit Frankrijk naar Spanje wil, eerst even naar huis om de aanteke ning op zijn paspoort te halen en zijn geldmiddelen en reisdoel te la ten onderzoeken, anders is hij in overtreding. De A.N.W.B. acht het onverklaar baar en onbegrijpelijk, waarom deze omslachtige regeling met al haar beslommeringen, tijdverlies en ex tra onkosten, thans wordt ingevoerd. Voor zo iets moet je blijkbaar in Nederland zijn! Uit het parlement. De minister van Oorlog en Marine, ir. Staf, heeft heel wat te verduren gehad bij de behandeling van zijn begroting in de Tweede Kamer. Het begon allemaal heel goed en de mi nister kreeg veel complimentjes van de verschillende sprekers. Maar toen hij geantwoord had, kwam de kri tiek pas los, en met de kritiek de Verkiezingen op Sicilië. Volgens de uitslagen van de ver. kiezingen voor het parlement van Sicilië heeft de partij van de Gas- peri, de Christen-Democraten, negen zetels gewonnen, zodat ze er nu 30 hebben. Ook de communisten heb ben 30 zetels, wat voor hen 'n winst betekent van vijf zetels. De neo fascisten zijn in Itallië blijkbaar al net zo favoriet als de neo-nazis in Duitsland, want voor het eerst aan de verkiezingen meedoende, kregen ze niet minder dan 11 zetels. Ondanks de zetelwinst verloren de Christen-Democraten 400.000 stemmen in vergelijking met de ver kiezingen voor het parlement van Rome in 1948, de communisten won nen 180.000 stemmen. Telt men daar het succes van de neo-fascisten bij, dan is er weinig reden tot juichen. Griekse hofhouding neemt ontslag. De hele hofhouding van de Griek se koning heeft haar ontslag aange boden wegens het ontslag van de chef van de generale staf, generaal Papagos .zogenaamd om gezond heidsredenen, maar er zit een po litieke achtergrond achter. De hof houding wil het de koning gemak kelijker maken een oplossing te vin den. De Amerikaanse ambassadeur heeft getracht Papagos te overreden zijn ontslagaanvrage in te trekken, maar deze weigerde. Van Ameri kaanse zijde wordt overwogen aan te dringen op het uitschrijven van algemene verkiezingen. Koning Paul heeft geweigerd het ontslag van zijn hofhouding te aan vaarden. Brandstichter gearresteerd. De Eindhovense politie heeft ge arresteerd de 28-jarige fabrieksar beider J. P. J. Hij wordt er van ver- moties. Achteraf viel dat ook weer mee. De heer Fens van de K.V.P. had aangedrongen op een diensttijd van 20 maanden, om daardoor een reële mogelijkheid te scheppen voor een behoorlijke parate strijdmacht, maar de communist Gortzak kwam met 'n motie om de diensttijd te beperken tot 12 maanden; deze werd natuur lijk verworpen. Dr. Zandt (S.G.P.) wilde de vac cinaties onwettig verklaren, maar ook dat lukte natuurlijk niet; hij kreeg alleen steun van de A.R. En zo ging het door. De begrotingen van oorlog en ma rine werden tenslotte aangenomen met de aantekening dat de commu nisten tegen waren. dacht op 24 Mei brand te hebben gesticht in een boerderij aan de Hoolstraat, welke boerderij toen ge heel is uitgebrand. De gearresteerde heeft een bekentenis afgelegd. De man bewoonde met vrouw en kind een houten bijbouw van de boerderij, waarin nog twee gezinnen woonden. In de hoop een betere wo ning te zullen krijgen had hij op de avond van 24 Mei de boel in brand gestoken. Om geen argwaan te wek ken was hij daarop met vrouw en kind gaan wandelen. Hij had daar zijn Zondagse pak extra voor aan getrokken. Dit wekte juist argwaan bij de ï-echerche, die na een nauw keurig onderzoek de overtuiging kreeg dat hier van opzettelijke brandstichting sprake was. waarder van de Godmens hier op aarde, zijn leven staat geheel in dienst van de hein toevertrouwde gelovigen. Als dank aan God en dank aan de Pastoor gaat Nieuw- kuijk nu feest vieren. Een groot feest zal het worden, waaraan de hele parochie zal deelnemen. Pastoor Becx werd 13 Juni 1884 in Tilburg geboren. Hij ontving de H. Wijding van het Priesterschap in 1911 en was achtereenvolgens kapelaan te Best, Beneden-I.eeuwen en Zevenbergen. In Augustus 1931 werd kapelaan Becx benoemd tot Pastoor van Nieuwkuyk en is over 2 maanden dus ook 20 jaar Pas toor. Gedurende zijn pastoraat is de schone parochie die aan hem was toevertrouwd, zwaar getrof fen. Ilij verloor op één rampzalige dag z'n mooie kerk en de pastorie. Door helse machines werden de gebouwen uit elkaar gerukt en slechts een puinhoop bleef over. Het is te begrijpen dat deze ramp de ijverige priester dtep heeft ge troffen. Gelukkig echter is hjj niet hij de pakken gaan neerzitten, maar heeft hij met onverwoestbare energie en een groot Godsvertrou wen de hand aan de ploeg gesla gen om z'n parochie weer op te Zondag viert Nieuwkuijk een groot feest. Dan is Pastoor Becx 40 jaar priester. Nu is het onmo gelijk om van een priesterleven in een krantenartikel een resumé te geven. De priester heeft de schone taak om Middelaar te zijn tussen God en de mensen. Ilij is de be- roeper kivom er /ïeel «cal voor Lijken als er sla moest worden aangemaakt Maar sinds er De Gruyler s sla saus is, is het in een wip gebeurd Even een scheutje over de sla. even mengen en dc sla is klaar Heerlijk fris en zacht van smaak Geef bij elke maaltijd sla omdat bet zo gezond is en gebruik De Gruyter's sla- 'saus omdat hel zo lekker, zo erg gemakkelijk en zo bi, zonder voordelig is. Zo n grote fles van 80 cent gaal verbazend lang mee en U krijgt er een cassa tion bij voor 8 cent korting! VERMOGENSBELASTING EN SUCCESSIE-WET. Aan het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer omtrent het Wets ontwerp Vermogensbelasting en Successie-wet, ontlenen wij het vol gende: Ter illustratie van de lasten, wel ke volgens de voorstellen van de minister zouden moeten worden ge dragen, wezen zij er op, dat een persoon met een vermogen van 3.375.000, die dit in een onderne ming heeft geïnvesteerd en een be drijfswinst van 135.000 of 4 pet. van het geïnvesteerde vermogen per jaar maakt, indien hij ongehuwd is, aan inkomstenbelasting, belasting van winst uit bedrijf en vermogens belasting ruim 128.000 zou moeten betalen. Voor dit slachtoffer, dat zijn plicht deed door zijn vermogen te investeren in een bedrijf en zo werkgelegenheid hielp scheppen, blijft een kleine ƒ7.000 over voor zijn levensonderhoud. houwen. Al z'n krachten heeft hij aan zijn parochie gegeven, totdat een ernstige ziekte hem de kracht daartoe ontnam. Goddank is Pas toor Becx weer hersteld en dage lijks trekt hij er weer op uit om zieken te bezoeken, om z'n paro chianen bij te staan in hun moei lijkheden, om de zware omvangry_ ke taak van een pastoor goed te vervullen. De nu jubilerende pas toor is de promotor geweest van tal van organisaties, vooral de boe- renorganisaties genoten z'n grote steun. Pastoor Becx staat bekend als 'n groot kindervriend. Alle kinderen in Nieuwkuijk kennen hun vriend en de blijkbaar onuitputtelijke voorraad snoepkes die de pastoor hij zich heeft. De kinderen hebben zich dan ook extra ingespannen om de jubilerende herder te hul digen. Zondag om 10 uur begint 't feest van deze beminde herder niet een solemnele H. Mis, opgedragen dooi de jubilaris met assistentie van de Prior van „Mariënkroon" als pres byter assistens, de WelEerw. Heer F. v. Esch, de vroegere kapelaan van Nieuwkuijk, als diaken, dc WelEerw. Heer J. v. Breugel, die onlangs werd priester gewijd, als sub-diaken, en de WelEerw. Heer H. Speekenbrink, ceremoniarius. De jubilaris za! van de pastorie worden afgehaald door bruidjes liet gilde van St. Joris, de Boerin.' non bond, de B.K.J.B., het Geno- veva-gil de, de verkenners en dc K. A. J. Het parochieel zangkoor zal uit voeren de Missa in festis dupliei- bus van Lucinio Befice. Na de II. Mis za! op 't plein van het patronaatsgebouw de huldi ging plaats hebben, waaraan dc harmonie medewerking zal verlc- nen. Door de oudste kerkmeester, i de lieer J. van Eeten, zal het ge- l schenk van de parochie worden aangeboden. Zondag van 2—3 uur zal de ju- hilar is recipiëren in het patro- 1 naatsgebouw. Om 4 uur is er een j solemneel Lof, waaronder dc ju- j bi Ia ris een dankwoord zal spre- i ken. Alle verenigingen van Nieuw, j kuijk zullen na het Lof voor hun j pastoor defileren. De volgende week Woensdag en Donderdag! is het feest voor de kinderen. Om 9 uur zal de pastoor een plechtige H. Mis opdragen,die door alle kinderen zal worden bij gewoond. Om 3 uur geven de kin deren in het patronaatsgebouw 'n revue en Donderdag om 3 uur komt 't hoogtepunt: (ie opvoering van de operette „Goudhaartje". Maandag%18 Juni zal die operette voor de parochie worden gespeeld. Mij bieden Z.Eerw. onze beste gelukwensen. door Nomis. Ping-pong. Wij hebben ons altijd gevleid met de stille gedachte dat wij een be hoorlijke partij konden tafeltennis sen. Nu is ons gebleken dat die ge dachte ijdel is geweest, zo ijdel dat wij ons er wel voor zullen hoeden om in het publiek te spelen, want wij hebben nu gezien hoe tafelten nis eigenlijk gespeeld moet worden. De harten van de Waalwijkers zijn met ingang van Woensdag gewon nen voor de ping-pongsport. Zelfs de leden van „Ons Huis" die toch heus voor geen klein geruchtje vervaard zijn, waren er beduusd van en dat is geen wonder. De dames en heren die elkaar bekampten waren zó goed dat er af en toe een daverend ap plaus op hen neer kwam. Trouwens, de voorzitter van „Ons Huis" zei het zelf dat hij het erg mooi had gevonden. „Het is een zeer moreel hoogstaande snort" zei hij en dat is niet gering, vinden wij. Eii meneer Van Drunen vertelde tegen Mevrouw Bonnier dat hij best zou willen dat we in „ons schone stadje zo'n dame hadden zitten om ons ta feltennissen te leren". Bij dit vrien delijke woord kreeg zij nog een bos bloemen toe. Nu, dat had ze wel verdiend, want Mevrouw Bonnier pingt uitstekend pong, zoals onze collega Woensdag avond zei. Het was erg jammer dat er zo weinig ruimte was, anders hadden we nog wel een paar acrobatische toeren gezien, vermoeden wij. Nu viel een speelster zo maar op de schoot van meneer Blok en eert an dere bijna boven op het tafeltje van onze Burgemeester. Maar we verna men dat de burgemeester zelf ook tafel-tennisser is, dus hij zal 't wel niet erg gevonden hebben. 2x1 1 In Waspik zijn het feestelingen. Dat hebben we al een paar keer ge constateerd en nu moeten we het weer doen. Dat er de toneelvereni ging Entre Nous verstand van had om jaarlijks een feestavond te hou den was al jarenlang bekend, maar dat ze het zo goed konden als ze op de laatste feestavond hebben ge toond, dat zal wel niemand geweten hebben. Nu ja, het mocht ook wel, want de traditionele feestavond was sinds een paar jaar niet meer ge houden. Onder het diner was het al erg gezellig geweest, dank zij de zangers en zangeressen die er in de toneel vereniging zijn, maar de feestvreug de kreeg toch wel een hoogtepunt in de wedstrijd in eensgezindheid voor verloofde, paren 2 x 1 1. We zul len U niet verklappen waarin de Waspikse paartjes het nu precies eens en waarin ze het oneens waren, maar we kunnen wel zeggen dat de verloofden van „Entre Nous", on danks het feit dat ze er een paar keer „hardstikke neffe" waren, over het algemeen het heel goed met el kaar kunnen vinden. En dat is een goed teken, vinden wij. Administraties Belastingen onder leiding van oud-controleur der belastingen. Grootestraat 180. Tel. 332 WAALWIJK (ln gebouw Nederl. Handel maat schappij.) Mantel. U weet toch nog wel hoe wij U vorige week vertelden over het avontuur van onze vriend Lodewi- kus, die met z'n Dulcinea' in ons Waalwijkse wandelpark werd opge sloten en daarna met haar over het hek is geklommen. Laat dat nu door de móeder van des iTodewikus' Dul cinea worden gelezen en laat die be zorgde moeder nu onmiddellijk in de kleerkast duiken om te zien of de mantel van dit lieve meiske erg vuil was ja of nee, want de Dulcinea had het thuis nog niet durven vertellen. De schade viel erg mee, dat kunnen wij U verzekeren. Cognac. „Kijk nou eens" zei onze vriend Joep die een fles Cognac zag staan, „C.O.G. moet tegen N.A.C." En onze allerbeste vriend vertelde dat tegenwoordig alle woorden die van het Grieks afkomen met een K geschreven mogen worden, behalve Cognac. Eindelijk. - Het Amerikaanse Hoog gerechtshof heeft het verzoek om uitstel van executie van de zeven Duitse oorlogsmisdadigers die in de gevangenis van Landsberg op hun terechtstelling wachtten, afgewezen. In de nacht van Woensdag op Don derdag zijn de veroordeelden, die samen de dood van een kwart mil- lïoen mensen op hun geweten had den, om half drie opgehangen. Ze waren drie jaar geleden veroor deeld!

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5