Waalwijkse Sportweek WAALWYK DOKIE DURF in: Boris Baal duikt op DUIVENSPORT. Waalwijkse Priesters 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 JUNI 1951 7 WETHOUDER VAN LOON NEEMT ONTSLAG. hoff, Schoenmakers, Van Kerkho ven (Belg.), De Graevelyn (Belg.),. Voorting. Faanhof in Oranjctrui. 2e etappe De etappe VeendamVenlo is 'u klinkende Nederlandse overwin ning geworden. Faanhof klom met een triomfantelijk gezicht in Venlo in de Oranje-trui. Het is geen ge makkelijke overwinning voor hem geworden. De winnaar van de eer ste etappe, De Feyter, heeft z'n trui uitstekend verdedigd, maar Faanhof reed zo formidabel dat de Belg hem 20 k.m. voor de finish moest laten gaan. Het algemeen klassement is na de 2e etappe 1. Faanhof 15.33.13; 2. Boogaerts (B.)3. v._Kerkhoven (B.) 15.33.13; 4. De Feyter (B.) 15.33.17; 5 Wagt- mans 15.33.22; 6. Dequesne (in tern.) 15.33.41; 7. Buyl (B.) 15.33.57; 8. Ollivier (B.) 15.33.57; 9. Schoenmakers 15.34.58; "10. Van Brabant (B.) 15.35.02. BERKDIJK. Kieuws van de Kon. Erk. Wieler- club Kaatsheuvel". Jan Koenen de beste man van het afgelopen weekend. Jan Damen de grootste pechvogel. Zaterdag j.l. startten verschillen de renners in het Haagse Sport park te Breda en met succes. Bij de nieuwelingen groep B wist Jan v. d. Ven de vijfde plaats te vero veren en bezette J. Koenen de 7e plaats. Niet alleen prachtig, maar vooral moedig was het rijden van J. v. d. Ven. Toen hij dan ook met een bebloed gezicht de finish pas seerde, werd hij luide aangemoe digd door iedereen, omdat hij al leen een course achter de rug had die bij iedereen verwondering en lofuitingen wekte. Tijdens deze course was hij n.l. betrokken in 'n valpartij, waarbij hij een verwon ding opliep juist boven het oog. Moedig hervatte hij echter de strijd en kwam na een ware solorit weer in de kopgroep, waar hij als vijfde de finish passeerde met vlak ach ter hem J. Koenen, die eveneens een course reed, die bij iedereen verwondering opwekte. M. v. Wan- rooij werd op het laats! na 'n goed gereden wedstrijd door pech uit geschakeld. Bij de amateurs bezette A. Snoe ren de 11e plaats. Jan Damen had hier echter de beste wedstrijd ge reden en zou hij in de allerlaatste ronde weer niet gevallen zijn, dan was hij bij de eerste zes geplaats ten geweest. Snoeren had ditmaal geen noe menswaardige pech, maar des te beter was nu ook het eindresul taat. Als 11e flitste hij door de fi nish, wat een prachtige prestatie en een eervol resultaat is. In de Ronde'van Waalwijk be zette J. Koenen de 8e plaats, waar door hij de beste renner werd van het week-end met 2 klasseringen voor de 10e. A.s. Zondag Ronde van de Veehallen s-Bosch Zondag starten zowel nieuwelin gen als amateurs in Den Bosch, waar de Ronde van de Veehallen gereden wordt. WAALWIJK. P.V. Dc Postduif. Uitslag van de wedvlucht vanuit Or leans van Zondag 3 Juni. Eerste duif 6.13.41 u., laatste prijsduif 7.11.53 uur. Jos van Bladel 1, 2, 29, 62, 71; H. Couwenberg 2, 40; W. de Graaff 3; J. Verhagen 4; G. Bakkers 5; H. Lombarts 6, 7, 24, 46, 64; Groenevfeld 8, 33, 61. 76, 84; H. van Boxtel 9; van Mierlo 10, 73; C. Damen 11; van Berkel 12, 30, 60; Corstanje 13; P. v. Helvoirt 15; C. Schuwer 14, 16, 42, 74; J. Lammers 17; Gebr. Timmerman 18, 20; P. de Jongh 19, 43; Stokwielder 21, 79; L. v. d. Bo- gaert 23; A. Schuwer 25, 51; Fr. Schofe- mans 26, 80; Th. Maas 27, 37, 38, 45, 87; Chr. Bakkers 28; J. Pullens 31; M. Leijten 32; Schafer 34, 39; Fr. v. Delft 35, 83; C. Bouman 36, 41; G. v. Boxtel 44; W. de Peffer 47, 82; G. v. Huiten 48; C. de Peffer 49, 81; Jan v. Bladel 50, 70, 75; van Dalen 52; Pijnenburg 53; van Ham 54; v. Bokhoven 55, 89; van Heesch 56; Gebr. v. d. Gouw 57; van Kfessel 58; Jos Hensen 59, 63, 68, 88; Kramer 65; v. Baardwijk 66; C. van Gelder 67; v. d. Meijdenberg 69; Jan Hensen 72, 85; C. Hamers 77; P. L. Pul lens 78; de Ronde 86; v. Vugt 90. KAATSHEUVEL. K. P. V. De K.P.V. hield Zondag een wed vlucht vanuit Orleans. Er waren 660 duiven ingemand; lostijd 10.30 uur v.m., eerste duif 6.0.3 uur n.m. laatste duif 7.6.48 uur n.m. Wind N.O. De eerste 70 prijswinnaars zijn 1,8, 26, 32, 40, 43, 48, 63 Jan v. Heeswijk; 2 Jac. Hoevenaars; 3 P. v. d. Velden; 4, 5, 6, 7, 12, 14, 38, 61 A. Schrauwers; 6 J. v. Box tel; 10 W. Bergmans; 11 L. Ver vers; 14 A. v. Kuyk; 16 G. Lens- veld; 17, 26, 60 M. J. v. Wanrooij; 19 W. Kemmeren; 20, 29, 40 A. v. d. Hoven; 22 W. v. d. Ven; 23 G. Smit; 24 C. Laros; 27, 70 A. Vrin- ten; 29, 67 G. Schrauwers; 30 J. v. Riel; 31 A. de Bie; 33 Jan Dekkers; 34 L. v. Geel; 35 C. v. Wanrooij; 36 Th. v. d. Linden; 41 M. Brokx; 42 W. Kemmeren; 44 M. Zee- brechts; 45 Ben v. Heesch; 46 Jac. Vloemans; 47 A. Voermans; 43 Chr. v. Heeswijk; 50 D. Matheijsen; 51 Fr. Damen; 52 A. Couwenberg; 53 A. Meeuwesen; 54 B. Kemme ren; 55 W. Bergmans; 56 A .Cou- menberg; 57 L. Mosselveld; 58 Jan v. Riel; 59 L. Ververs; 62 H. Em mers; 64 Jo Roestenberg; 65 W v Heijst; 66 Th. v. d. Linden; 68 h] Klis; 69 A. v. Gorp. LOON-OP-ZAND. Duivenwedstrijd. Zondag hield de Duivenver. een wed vlucht vanuit Orleans. Deelname 138. Gelost 10.30 uur. Aankomst eerste duif 6.03.uur, laatste prijswinnende duif 7.04.39 uur. De uitslag was als volgt Chr. van Gompel 1, 30; W. van Riel 2, 9; P. v. d. Velden 3; A. v. d. Velden 4; G. Vermeer 5, 27; G. Bruurmijn 6; C. van Dongen 7, 11; L. v. d. Sanden 8, 10, 26, 29; W. van Nooye 12; H. v. d. Velden 13; M. Vera 14: Jos van Don gen 15; G. IJpelaar 16, 28; G. v. d. Dries 17, 20; Gebr. v. d. Velden 18, 25; A. Spapens 19; M. v. d. Ven 21; M. Maas 22; M. Abrahams 23; J. Snoeren 24, 31; G. Schoenmakers 32. Overduif C. van Dongen, Serie 2 Gebr. v. d. Velden, Serie 3 Chr. van Gompel. Uitslag junio ren: J. Vera Pzn. 1, 3; P. v. d. Velden Azn. 2; C. Maas 4. VRIJHOEVE-CAPELLE. Postd. Ver. Nooit Gedacht. De P.D.V. Nooit Gedacht, gevestigd J. Pols 1, 2; P. Versteeg 3, 31, 33; C. Zaterdag 2 Juni een wedvlucht vanaf Noyon. De prijzen werden behaald door. J. Pols 1, 2; P. ersteeg 3. 31. 33; C. van Tilborg 4, 5, 7, 25; C. Bröfeks 6, 17, 34; Gebr. Versteeg 8; Gebr. van Os 9, 10, 13, 36; G. Janson 11; W. Nieuwen- huizen 12, 37; A. Haverhals 14, 18, 29, 38; Jos Snaphaan 15, 22, 40; Arn. Zwart 16; A. J. Ophorst 19; Gebr. Rijkers 20, 32; H. Verduijn 21; Gebr. de Jong 23, 28, 39; J. Spierings 24; A. v. Campen 26. 30; G. Zwart 27; L. Blom 35, 41. i .sSfi Vervolg van Eerste Blad pag. 2. SPORTWEEKKINDERFEESTEN. Het was zonnig en kleurig Woens dagmiddag op het Vredesplein. Hoe kon het ook anders met zo'n weer en zo'n daverend feest dat „Ons Huis" in samenwerking met de N.V. Hollandse Naaimachinehandel in Den Bosch ter gelegenheid van de Sportweek 1951 had georganiseerd. Om een uur of half drie wemelde het van de rode en gele balonnen op het plein, waar de heer Blom door de microfoon de uitslag van de lo terij voor de reis naar Rotterdam bekend maakte. Hij deed dit met krachtige stem en voortvarendheid, zodat om goed drie uur alle 45 ge lukkigen bekend waren. Toen was het grote ogenblik daar, dat alle balonnen de lucht in zou den gaan. De heer L. van Drunen, voorzitter van het werkcomité, blies op een fluitje en op hetzelfde mo ment schoten honderden balonnen de zon tegemoet en in een feestelijke zwerm van rood (Een Pfaff is af!) en geel (Van Haren) ging het naar het Zuiden. Degenen van wie het kaartje dat er aan zit terug komt, krijgen een aardige prijs. Vervolgens stroomden de honder den belangstellenden, grote en klei ne, langs de straat naast Landis Gyr om de jongste mededingers in de Sportweek aan het werk te zien: de steppers en stepsters. Zowel dooi de jongens als door de meisjes werd met vuur gestept, door de laatsten misschien nog wel het felst, en het resultaat was een stroom prijswin naars. Van de jongens was na drie keer kampen Van de Wiel 't vlug ste, gevolgd door Herman Bool en v. Delft. Van de meisjes won Annie de Negro de eerste prijs en Mimi Hoog-Antink en Bepie Merks kre gen de tweede en derde prijs. Alle prijswinnaars en prijswinneressen maakten een ere-rondje. Dat was me een drukte! De steppers werden gevolgd dooi de fietsers: wielerwedstrijden voor jongeheren en.... jongedames. Wij geloven, als we wielrenners of ren neressen waren, zouden de diverse rondes heel wat spannender zijn, de verschijnselen waren er Woensdag middag. Met ijver werden de rond jes om het Vredesplein gedraaid en het resultaat was weer een groot aantal prijswinnaars. Bij de jongens waren de eersten Hoogantink, An- dré de Vries en Leo v. d. Leur, bij de meisjes Greetje Langbroek, Han- neke de Jong en Marietje Pol. Het andere uiterste! We hebben Woensdagmiddag ook het andere uiterste van de Sport week gezien: fanatieke strijd tussen viertallen ouden van dagen aan het touw. Dat is ongetwijfeld een hoog tepunt geweest. Want meen niet dat de oudste deelnemers aan de Sport- feesten er zo maar met de pet naar gegooid hebben. We houden het er voor dat niemand zich zo voorbereid heeft. Ze hebben krachten geput uit het voorwerp waaraan ze te danken hebben gehad dat ze zo oud zijn ge worden: de fles, en het was hun aan te zien dat ze het met succes had den gedaan. Overigens was datgene wat er als prijs in het vooruitzicht gesteld was, ook niet te versmaden: 10 flessen jenever en 15 pond tabak waren er beschikbaar gesteld, riep de heer Blom om. Of je daar ook voor zou trekken! Maar eerst kwam aanvoerder Hein Schouten voor de microfoon om te zeggen dat de ouden van dagen het een reuze idee vonden om ook mee te doen aan de Sportweek en het publiek was het daar blijkbaar mee eens, want belangstelling was er ge noeg. Daarna traden de eerste ploegen van vier aan. Dat was een partij die gauw beslist was. Je kon het trou wens van tevoren zien aankomen, want aan de ene kant stonden er een paar die het serieus opnamen: Do- rus van Eggelen en Korthout hadden het jasje er bij uitgetrokken en aan de athletische gestalten die daar on deruit kwamen kon je zien dat hun tegenstanders het hard te verduren zouden krijgen. En dat was ook zo. De spannendste partij klopte regle mentair niet, het was de derde: aan de ene kant stond de ploeg van „Hannes de Pin", de Petroleumko- ning van Waalwijk, voegde omroe per Blom er ten overvloede aan toe. Maar in de andere ploeg had de voorzitter van het werkcomité zich opgesteld, en dat klopte volgens de jury achteraf niet. Ondertussen had den we al spannende minuten be leefd, want geen van beide ploegen gaven elkaar een duimbreed toe; je zag de aderen zwellen en de gezich ten aanlopen, het touw stond zo strak dat je er viool op had kunnen spelen. En aan weerskanten werden de trekkers door hun collega's nog opgehitst ook. Men begrijpt, zo'n in spanning breng je geen twee keer achter elkaar op en de ploeg van Hannes ging dan ook bij de volgen de ronde eervol ten onder, maar niet zonder strijd. Zonder twijfel zou de ploeg van Dorus van Eggelen en Korthout de finale hebben gewonnen, dat bleek in het begin al. Maar Dorus zette zich in die finale zo schrap, dat hij niet voor- of achteruit meer ging, dus moest hij bezijden uit en dat was het einde van de heldenstrijd van hem en zijn ploegmakkers, hij kon niet meer op de been blijven, en toen was het uit. Dit feit bewijst overigens de sterkte van hun tegen standers, die als uiteindelijke over winnaars uit het strijdperk traden. Hun namen mogen voor het nage slacht bewaard blijven; het waren A. Duyvekam, Fr. van Dalen, A. v. Es en Fr. v. Delft. Hoe ze de prijs precies verdeeld hebben, weten we niet. In ieder geval hadden de ouden van dagen niet voor niets deelgeno men, want na afloop werden ze in „Thalia" onthaald door schone jon ge maagden en toegesproken door de voorzitter van „Ons Huis", de heer G. v. Oostrum, die het zeer op prijs stelde dat ze hun medewerking had den verleend. Zijn dank gold ook degenen die prijzen beschikbaar hadden gesteld. De vier oudsten, van Breugel, Bartje Demmers, Tromme len en Piet v. Delft, tussen de 78 en de 86, kregen nog een extra prijs. Het was er trouwens ook een prij- zenuitzoekerij door de talloze prijs winnaars van de step- en fietswed- strijden, zodat ze allemaal wel te vreden naar huis zijn gegaan. Het was alles bij elkaar een best geslaagd kinderfeest, dat „Ons Huis" en het SDortweekcomité alle eer aandoet. Het gaat best! STEDENWEDSTRIJDEN. Woensdagavond werden op het prima biljart van café Ad. van Cromvoirt stedenbiljartwedstrijden gehouden tussen 's-Bosch en het District Langstraat van de N.B.B. De Langstraters hebben zich uit stekend geweerd, maar de Bossche ploeg was over het algemeen te sterk voor hen. C. Verhagen speel., de een behoorlijke partij tegen K. Dekkers Jr. en won z'n partij in 13 beurten. Z'n hoogste serie was 27 in de 12e beurt. Een uitsteken de prestatie voor Verhagen P. v. Huiten won z'n partij even eens, maar deed er wat langer over. In 24 beurten speel.de hij de 175 car. vol. Van dc andere partijen moeten wij nog noemen het formidabele spel van Berkelmans uit Vught, die in 8 beurten van v. Cromvoirt won. Slechts twee keer liet hij een steek vallen. In de 4e beurt maakte bij 1 en in de 5e slechts 5 car. Maar in de overige beurten bouwde hij re gelmatig z'n overwinning op. De eerste beurt scoorde hij 84 car. en dat was z'n hoogste serie. v. Crom voirt scoorde 51 als hoogste serie en kon 't niet verder brengen dan 116. De Langstraatsc crack Wim Soe. terboek, bleef beneden dc ver wachtingen. Hij speelde met een moyenne van 7.62 en, hoewel dit een behoorlijk gemiddelde is, had den we van deze jonge speler meer verwacht. Een goede serie van 28 was z'n beste prestatie. Z'n tegen stander Verhagen uit 's-Bosch, was aanvankelijk ook niet erg op dreef, maar in de 13e beurt vond hij z'n vorm. Met een bewonderenswaar dige souplesse scoorde hij een se rie van 156 en bracht daarmee de stand op 270. In de volgende beurt dachten we hem de partij te zien uitmaken, maar hij strandde op 20. In de 16e "beurt maakte hij de partij uit. Zoals voor de andere sporteve nementen van de Sportweek be stond ook voor deze wedstrijden een zeer grote belangstelling. Van de wedstrijden van gisteren geven wij een verslag in ons vol gend nummer. TENNISDEMONSTRATIES. Woensdagavond werden op de banen van Hotel Verwiel tennis demonstraties gegeven. De demon straties begonnen met een les aan een aantal jongelui, waarbij de serve en de belangrijkste slagen werden beoefend. Hierna vond een demon stratie-wedstrijd plaats tussen de heren Borre en Poerink. Het was een buitengewoon goede wedstrijd met verscheidene interessante situa ties, die door Borre werden gewon nen. HONDENDEMONSTRATIE. Op het Vredesplein demonstreer den Woensdag de Kynologen- en Dressuurverenigingen. Door een Tilburger werden over de aanwezige rassen waaronder verscheidene prachtige examplaren enige bij zonderheden verteld. Bij de proeven waren magnifieke staaltjes van dresseerkunst. De honden ï'eageer- den feilloos op de commando's van hun baas. De belangstelling voor deze interessante demonstraties was zeer groot. 0° oS- O C C.- Pargel richtte zijn voorsteven scherp op het mid den van Dokie Durf's zeilboot. Onder water lanceer de hij zijn verschrikkelijke torpedo. Dokie hoorde een zonderling geborrel in zijn buurt en zag een bellenbaan. Daarop zag hij de torpedo zelf. die met grote snelheid op hem toekwam. Met de moed der wanhoop gooide de detective zijn roer om. Zou het nog helpen? De zeilboot maakte een snelle zwenking. Het ging nu om seconden. Dokie hield zijn adem in. Ik hou niet van torpedo's, dacht hij nog. ZONDAGSDIENST 10 Juni 1951. Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 10 Juni 1951. 10 uur: Dienst. Collecte „Geestelijke Belangen". Naar wij vernemen heeft de heer M. J. P. van Loon, wegens gezond heidsredenen, ontslag genomen als lid van de gemeenteraad en wet houder. De heer v. Loon is lid geweest van de tijdelijke gemeenteraad, te vens wethouder, vanaf 24 Augustus 1945, lid van de raad, tevens wet houder, vanaf 1946. De heer v. Loon was voorzitter van de commissie voor het woning bedrijf, de bioscoop-commissie en lid van het Algemeen Bestuur van het Borgstellingsfonds. NIEUWE DIRECTEUR R.K. H.B.S. M.M.S. Door het hoofdbestuur van O.M.O. te Tilburg is benoemd tot directeur der R.K. H.B.S. A en B en M.M.S. te Waalwijk, de heer Dr. Ir. H. A. J. van Laarhoven, leraar aan het St. Gertrudis- en St. Norbertus Lyceum te Roosendaal en zulks ter vervan ging van de huidige Directeur, de heer Drs. G. de Vries, die tegen 1 October eervol eervol ontslag als zodanig heeft gevraagd en verkre gen, wegens bereiking van de pen sioengerechtigde leeftijd. Dr. Ir. van Laarhoven studeerde aan de Technische Hogeschool te Delft en doceert in Roosendaal Na tuur- en Scheikunde, is 52 jaar en o.m. voorzitter van „Geloof en We tenschap" aldaar. Hij is geboortig uit Raamsdonksveer en dus gepa renteerd aan de Langstraat, voor welk rayon onze scholen zijn aan gewezen. GESLAAGD. De heer Flip Timmermans alhier, slaagde aan het Bisschoppelijk Col lege te Sittard voor het eind-examen Gymnasium A. AUTOMATISERING TELEFOON. Naar wij vernemen zal de auto matisering van de telefoon alhier, tegen het einde van deze maand ge heel zijn beslag hebben gekregen en voor dit district in werking tre den. EEN DAG KHALIEF. Met de opvoering van de schitte rende operette „Eén dag Khalief" is er waarschijnlijk een Waalwijks re cord gevestigd dat niet gemakkelijk te overtreffen zal zijn. Alle opvoe ringen tot nu toe zijn uitverkocht geweest en ook voor de nog res terende opvoeringen is de belang stelling buitengewoon groot. Tot nog toe hebben meer dan 1300 mensen de operette bezocht. Als de belang stelling zo groot blijft, zullen er wel prolongaties komen. Wij wensen regisseur en verdere leiding en ook de kleine acteurs en actrices, die voor dit ongekende suc ces hebben gezorgd, van harte geluk. WELK ONDERWIJS ZULLEN WIJ KIEZEN VOOR ONZE DOCHTERS? Tegen het einde van het school jaar zullen vele ouders bespreken, welk onderwijs voor hun dochters wel het beste zal zijn. Alle meisjes zullen eerst zes leer jaren van de Lagere School moeten doorlopen, maar dan komt de vraag: Wat nu? Er zijn verschillende opleidingen van korter of langer duur, theoreti sche en practische. Wat voor het ene meisje een mooie opleiding is, kan ongeschikt zijn voor een ander meisje, omdat zij er niet voor voelt, niet de be gaafdheid of bekwaamheid voor heeft, en er niet zoveel jaren aan kan besteden. Weet U wat er op de Huishoud school geleerd wordt en welke op leidingen daar gegeven worden? Voor U een besluit neemt welk onderwijs Uw dochter zal volgen, ga eerst kijken en spreken op de Waal wijkse Huishoudschool. Om een in druk te krijgen hoe het onderwijs gegeven wordt en wat er bereikt wordt, zal enige dagen in de ver schillende lokalen tijdens de lessen een kijkje gegeven worden, en werk te zien zijn. Ook zullen op een show door de leerlingen gemaakte stuk ken getoond worden. Daarna is er gelegenheid om inlichtingen te krij gen. Zo is er voor meisjes, die zes klas sen Lagere School doorlopen heb ben, gelegenheid hun leerplichtige jaren op de Huishoudschool af te maken en een getuigschrift te be halen. Voor meisjes die M.M.S. of U.L.O. hebben, is de opleiding hulp in de huishouding een mooie opleiding. Na twee jaar kan een diploma behaald worden. Meisjes met het getuigschrift van de voorbereidende opleiding, ook met een dergelijk getuigschrift van een erkende Landbouwhuishoud- school, kunnen naar de Naaisters opleiding. Die vakopleiding duurt twee jaar. Ook is er een opleiding tot schoen- stikster (middag en avond). Na een of twee jaar wordt hierin examen afgenomen en bij voldoende be kwaamheid een diploma uitgereikt. Dinsdagavond 12 Juni om 7 uur of Woensdag 13 Juni om half drie of 7 uur worden de ouders van de leerlingen van de school verwacht. Zij hebben daarvoor een uitnodiging ontvangen. Ook aan belangstellenden zal gaarne op die dagen gelegenheid ge geven worden de lessen te volgen, het werk te bezichtigen en de show te zien. ST. ANTONIUSFEESTEN. Van 12 tot 21 Juni worden in de St. Antoniusparochie St. Antonius- feesten gehouden. De algemene in tentie is dit jaar: verdieping van Godsdienstig leven in het gezin en heiliging van de gezinnen. Het programma der feesten is als volgt: Dinsdag 12 Juni: 7 uur klokken gelui ter opening van de feesten. Half acht openingslof, waarna bloe menhulde door de kinderen der pa rochie aan de H. Antonius. Woensdag 13 Juni: feestdag van de patroonheilige. Er is die dag om 10 uur een plechtige Hoogmis, waar na processie over het H. Hartplein. Pelgrims buiten Waalwijk worden verzocht op 13 of 17 Juni te komen, omdat alleen op deze dagen de pro cessie trekt, waarvan op Zondag 17 Juni de grote Sacramentsprocessie door de parochie. FRANS OORLOGSKRUIS. De heer J. den Burger, Rijksont vanger der invoerrechten en accijn zen te 's-Hertogenbosch en wonende hier ter plaatse, werd j.l. Donderdag onderscheiden met het Franse oor- logskruis met ster in brons, oorkon de en begeleidend schrijven, als be wijs van erkentelijkheid van de Franse regering, voor zijn geduren de de bezetting verleende actieve, moedige en onbaatzuchtige hulp aan uit Duitse gevangenkampen gevluch te Franse militairen en gedepor teerden. TURNDEMONSTRATIE TE v.m. BAARDWIJK. In het kader van de Sportweek zullen Zaterdagavond op 't pleintje voor de muzieknis te v.m. Baard wijk turndemonstraties worden ge geven door de R.K. Gymnastiekver eniging „Kunst en Kracht" aldaar, met medewerking van een aantal leden van St. Herman Jozef uit Drunen en enkele veteranen van „Ons Huis" De harmonie St. Jan zal hier tussendoor en daarna concer teren op de muzieknis. Volgens het Sportweek-program- ma zouden deze demonstraties Za terdagmiddag gegeven worden, doch in overleg met „Ons Huis" en de medewerkende verenigingen en ter ondervanging van vele bezwaren, is besloten een en ander naar Zater dagavond te verschuiven. Om half 8 zal een korte turnmars door v.m. Baardwijk gemaakt wor den en om 8 uur vangen de demon straties aan. Laten we hopen dat 't weer meewerkt om ook dit onder deel van het Sportweekprogramma goed te doen slagen. DRUMBAND K.A.J. Zondag a.s. om 12 uur gaat de Drumband z'n collecte-mars houden in het centrum van Waalwijk en de nieuwe wijken. Het is thans wel dui delijk dat dit korps bestaansrecht heeft in 'onze gemeente, speciaal bij evenementen zoals we deze week beleven. Wij twijfelen er dan ook niet aan of Waalwijk zal dit korps op waardige wijze steunen. De Drumband heeft intussen grote plannen. Zondag 15 Juli a.s. gaat zij deel nemen aan een Drumband-concours in Nijmegen, waar 6 korpsen van de K.A.J. elkaar zullen bekampen. Het ligt aan Waalwijk of zij hier in com pleet uniform zullen verschijnen. Dus, Waalwijks publiek, nu geen gepraat, Bouw mee aan dit korps met de daad! AGENDA. Zondag 12 uur: repetitie Mannen koor „Oefening en Vermaak" in Hotel „De Twee Kolommen". Naar aanleiding van het artikel van kapelaan Wassenberg ter ge legenheid van het zilveren priester jubileum van de Zeereerw. Heer Pastoor Ras in ons nummer van Maandag 28 Mei 1.1., waarin hij er o.a. op wees dat de parochie St. Jan op het ogenblik slechts twee priester-studenten telt, zendt men van hooggeachte zijde, als tegen hanger, een lijst van priesters, af komstig uit dezelfde parochie van Waalwijk, die op het ogenblik nog in leven zijn. 18 Seculieren. Mgr. Dr. P. J. M. van Gils, Geheim- Kamerheer van Z.H. de Paus, Al gemeen Voorzitter van de Nederl. R.K. Schoolraad, Oud-Inspecteur van het R.K. Bijzonder Onderwijs in het Bisdom Roermond te Roer mond. (1893). Corn. A. J. M. van der Heijden. oud- Pastoor van Deursen en van Beers, thans Rector van het Blindenge- sticht „De Wijnberg" te Grave. (1907). Mgr. Dr. Jan H. J. M. Witlox, Ge heim-Kamerheer van Z. H. de Paus, Oud-Hoofdredacteur van „De Maasbode", thans verblijvend te Heiloo. (1911). Ant. F. W. Verwiel, Pastoor te Mil- lingen. (1913). Franc. J. W. Hoffmans, Pastoor der Parochie van O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen te Tilburg (Heikant). (1916). Petrus J. de Bree, Pastoor te Volkel. (1922). Jac. P. J. van Loon, Pastoor te Beek bij Nijmegen, Deken van het De kenaat Beek-Ubbergen. (1922). Wilh. M. A. van Mierop, Pastoor te Reusel. (1923). Leon. Nic. van Delft, Pastoor te Groot-Linden. (1924). Henr. A. G. Hens, Conrector van het Moederhuis der Zusters van het Gezelschap van J.M.J. en archiva ris van het Bisdom te 's-Hertogen bosch. (1931). Adr. G. W. Wagemakers, Kapelaan der Parochie v. d. H. Martinus te Eindhoven (Tongelre). (1934). Wilh. Th. H. Kolsteren Kapelaan der Parochie van St. Petrus' Banden te 's-Hertogenbosch. (1935). Ger. J. J. M. Witlox, Geestelijk Di recteur aan het Klein-Seminarie „Beekvliet" te St. Michielsgestel. (1935). Joh. W. J. Verwiel, Conrector van 't R.K. Gezellenhuis en Godsdienst leraar aan de R.K. Middelbare Scholen te Eindhoven. (1937). Clemens J. F. C. Zigenhorn, Kape laan der Parochie van de H. Dio- nysius 't Goirke te Tilburg (1940). Ant. J. M. van Loon, Kapelaan der Parochie van Maria-Boodschap te Goirle. (1945). Bern. W. M. Speekenbrink, student aan het „Angelicum" te Rome. (1948). Henr. J. M. Speekenbrink, Kapelaan te Nieuwkuyk. (1950). 5 Regulieren. Jezuïeten Pater L. Dumoulin S.J. oud-missio naris van Brits-Indië, thans in België. (1920). Pater Jac. F. A. M. Klijberg S.J., ka pelaan in de Parochie van H. Jo zef te Nijmegen. (1931). Capucijnen Pater Drs. Plechelmus O.F.M. Cap. (Ger. L. J. de Bree), oud-leraar aan het Serafijns Seminarie te Langeweg, thans te 's-Hertogen bosch. (1914). Pater Arnulphus O.F.M. Cap. (Ant. J. Bergmans), assistent te Moer dijk. (1915). Missionaris van de H. Familie Ger. J. Ehlcrt M.S.F., leraar aan de Apostolische School te Kaatsheu vel. (1936). LUSTRUM BEATRIX-GROEP. De Gidsengroep van de St. Anto niusparochie „de Beatrix-groep", herdacht z'n 5-jarig bestaan. De feestdag begon met een H. Mis, opgedragen door kapelaan Ras. Zo als gebruikelijk was er na de Mis een vlaggenparade. Gezamenlijk werd het ontbijt gebruikt. 's Avonds werd voor genodigden het spel „Wie wint de pot" opge voerd. VLEGEL STREKEN. Het gebeurt tegenwoordig nog al eens dat wij melding moeten maken van vlegelstreken, met name in het Wandelpark. Zo gebeurde het on langs weer dat van die vlegels da mes, die rustig op een bank zaten, tot mikpunt maakten voor hun ste- nengooierij. Dit loopt toch_#/el de spuigaten uit. Zo dacht er blijkbaar de politie ook over, ze zette deze jongelui uit 't park, maakte proces verbaal op, waarop flinke boeten volgden. Als men niets beters te doen heeft, kan men ook beter wegblijven. EEN BEETJE TEVEEL. Zekere G. S., die onder invloed van sterke drank verkeerde en zich in de bus minder gepast gedroeg, werd door de politie uit de bus ver wijderd en in arrest gesteld.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 7