Waalwijkse Sportweek Waalwijkse en Langstraatse Courant1 Het verdere verloop, dat een groot succes is geweest en massale belangstelling troU, is als volgt c. c. HENGELCONCOURS. MAANDAG 11 JUNI 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 47. Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK OPGERICHT 1878. TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". STFDENWEDSTRIJDEN. In de wedstrijd tussen Waahvyk 4 en Tilburg heeft de Langstraatse pioeg meer succes geboekt dan in de nialcii tegen l)en Bosch. De Langstraters wonnen vier van de viji partyen en verscheidc* ne met heel goede moyennes. W. Soeterboek met 13.33, A. v. Crom- voirt met iy.92 en P. v. Huiten niet 12.50, zijn prestaties die er zijn mogen. De uitslagen zijn als voigt: (Bovenste naam is de Waalwykse speler). A. v. Cromvoirt 194 13 19.92 48 J. Franken 400 13 30.77 84 W Soeterboek 200 15 13.33 56 Eishout 112 15 14.13 48 P. v. Huiten 200 10 12.50 37 Panhuysen 122 16 7.62 29 i W Kamp 125 19 "6.57 23 V. d. Pruyn 108 19 5.68 16 Verhagen 150 21 7.14 36 V. Geloven 105 21 5. 18 SPORTFEEST IN V.M. BESOIJEN. Donderdagavond leverde Besoijen zijn aandeel in de Sportweek, dat wil zeggen de gymnastiekdemonstraties werden daar gegeven, maar behalve „Kracht en Vlug heid'' werkten er ook aan mee „Pro Pa- tria" uit Sprang en de veteranen van „Ons Huis". Het geheel werd opgeluis terd 'door de Chr. Gemengde Zandver- eniging „Hallelujah" en het Kinderkoor beide o.l.v. Antoinette Blom, en de har monie „Marijke" uit Sprang, o.l.v. P. C. van Iersel. De belangstelling voor dit „regionale" element in de Sportweek was zeer groot. Honderden verdrongen zich rond de speelplaats van de Meisjesschool. Het was dan ook werkelijk de moeite waard. We zagenritmische oefeningen van de meisjes en van de jongens, de kleinsten deden hun best op de evenwichtsbalk, terwijl de groteren hun kracht en behen digheid toonden aan brug en rekstok. Dat sport de spieren staalt en lenig houdt bewezen de veteranen, die niet meer zo vlot opspringen, maar als ze eenmaal aan de rekstok hangen nog me nig knap staaltje uithalen. Ook voor de muziek was de belang stelling groot, al was de opstelling van de zangers en zangeressen niet erg gun stig. Dat was misschien ook de reden waarom het voor een aantal jongelui wat moeilijk was zich. rustig te houden. We hoorden enkele frisse nummertjes van 't kinderkoor, enkele zwaardere werken van „Hallelujah" en een pittige mars van „Marijke". De heer G. van Oostrum sprak een inleidend woord waarin hij over het Bé- soijense aandeel in de sportweek zich verheugde en nog eens wees op' de waarde van de sport. Toen het donker werd verhoogde de verlichting de stemming. TURNDEMONSTRATIES IN BAARDWIJK. Onder grote publieke belangstel ling werden Zaterdagavond door de R.K. Gymn. Veren. „Kunst en Kracht", met medewerking van 'n aantal leden van „St. Herman Jo zef" uit Drunen, turndemonstraties gegeven. Te half acht ving de turnmars door een deel van Baardwijk aan, voorafgegaan door het kranige drumcorps van de K.A.J. De lange, keurige stoet v?n turners en turn sters maakte een voortreffelijke in druk op de vele kijkers langs de weg. Te 8 uur vingen de turndemon straties aan op het pleintje voor de Muzieknis in de Min. Loeffstraat, dat omzoomd werd door een dichte haag van belangstellenden. Alle afdelingen van „Kunst en Kracht", ook de kleinste jongens en meisies. kregen gelegenheid hun kunen te tonen in vrije- en rhyth- mische oefeningen, in pyramiden, op de evenwichtsbalk en aan de brug. In dit laatste nummer gaven vooral de heren kranige staaltjes te zien. Ook de dames van „Kunst en Kracht" deden het, gezien de korte tijd dat deze afdeling bestaat, uitstekend en de aspiranten-afde lingen voerden hun eenvoudige oefeningen met zoveel toewijding uit (vader en moeder bevonden zich immers ook onder het publiek) dat een enkel foutje graag over het hoofd werd gezien en zij herhaal delijk een spontaan applaus kregen. Ook de medewerking van de Dru- nense oloeg onder leiding van de heer Kuijs droeg veel bij tot het welslagen van deze demonstraties. Zij kwamen met het puikje van hun damesafdeling uit met rhythmische oefeningen op muziek, evenwichts balk en brug. Duidelijk kwam hier bij haar langere ervaring tot uiting; zij toonden zich de meerderen over haar Baardwijkse zusters, die ech ter toonden op de goede weg te zijn en heel wat beloven voor de toe komst. Voor „Ons Huis" was deze avond een keurig onderdeel van haar Sportweekprogramma, terwijl de Gymn. Ver. „Kunst en Kracht" en haar leider en leidster, de heer en mejuffrouw van Gulik uit Tilburg alsook de Drunense turnsters en turners alle eer inlegden met hun demonstraties. Vermelden we nog dat de Har monie „St. Jan" onder leiding van de heer J. Mol met fikse marsen vanaf de kiosk de oefeningen afwis selde en de demonstratie besloot. RENE VINGERHOEDT DEMONSTREERT. In het kader van de Sportweek speel de de Belgische wereldkampioen biljar ten driebanden Vrijdagmiddag in café Kees de Ruyter een partij drie banden over 50 caramboles tegen Henny de Ruyter. Hij deed dit niet alleen, maar bovendien met groot machtsvertoon, al kwam dit niet tot uiting in grote series, want de hoogste was 6. Doch dat is maar uiterlijke schijn, want Vingerhoedt maakte de 50 caramboles vol in 50 beur ten, en als men dan bedenkt dat het hoogste gemiddelde dat hier in Neder land ooit gehaald is 0,65 bedraagt, zoals Kees de Ruyter vertelde, dan komen zo n gemiddelde en zo n serie in hun wart proporties. Hieruit volgt wel dat het driebanden- spel lang niet zo spectaculair is als cadre 47/2, maar daar staat tegenover dat men dikwijls versteld staat over de ingenieu ze manier waarop een carambole wordt gemaakt. Dat geldt niet alleen voor R'ené Vingerhoedt, want ook Henny de Ruy ter staat zijn mannetje wel, al moest hij natuurlijk in de Belg zijn meerdere er kennen, echter met ere: hij bracht het tot 19 caramboles. Tussen de 28s;e en 38ste beurt zat het hem niet mee, want na de 28ste beurt stond het 28 tegen 11; na de 38ste beurt had Vingerhoert er 39 en toen had Henny de Ruyter net zijn twaalfde gemaakt. Daarna ging het weer beter, in de volgende 12 beurten maak te hij er nog 7, terwijl Vingerhoedt met 11 de vijftig volmaakte. Daarna kwam het gedeelte van het program waarbij uw mond open bleef hangen van verbazing, een aantal fan tasiestoten: een springstoot, waarbij dc speelbal over dc andere witte heen sprong en dan de rode raakte; dan een doorschiet- en trekstoot, een „klein" trekstootje, een zweepslagdoorschietstoot en een zweepslagtrekstoot, namen die we nauwelijks kunnen uitspreken, laat staan precies uitleggen. We hebben dc grote man zeer bewonderd dat hij dit allemaal met één keu en drie ballen kon uithalen. De wedstrijd werd o.a. bijgewoond door de voorzitter van „Ons Huis", de heer G. van Oostrum, de voorzitter van het werkcomité, de heer L. van Drunen, en de voorzitter van het district Bra bantZeeland van de N.B.B. De heer van Oostrum sprak een inleidend woord, waarin hij weer de aandacht vestigde op het grote ideaal dat hem met deze sport week voor de geest zweeft: bij te dra gen tot vrede en vriendschap en bij deze internationale wedstrijd had hij een mooie gelegenheid om er op te wijzen dat dit ideaal tot over de landsgrenzen reikt. Ook de voorzitter van het district BrabantZeeland van de N.B.B. sprak een enkel woord. Hij loofde het initiatief van Kees de Ruyter tot deze wedstrijd en pleitte voor het tournooi als kijkspel, omdat kleine biljarters anders nooit de gelegenheid hebben om de grote aan het werk te zien. Hij dankte de spelers voor hun bereidwilligheid en sprak de hoop uit dat deze matches zouden bijdragen tot het slagen van de Sportweek. Waaraan wij niet twijfelen. 's Avond?: nóg fantastischer. Voordat de partij tussen Kees de Ruy ter en Vingerhoedt begon, sprak de heer Uitendaal, hoofdbestuurslid van de N. B. B., een hartelijk woord van welkom tot de Burgemeester en Mevrouw Lam- booy. Hij prees het initiatief van de bil jartvereniging Excelsior om René Vin gerhoedt in Waalwijk te laten komen om in de Sportweek te demonstreren. Vingerhoédt heeft 's avonds 18 beur ten meer nodig gehad om te winnen dan in z'n partij tegen Henny. Niettemin is dit nog een prestatie en verscheidene ca ramboles, die schier onoplosbare proble men stelden, maakte hij op magnifieke wijze. Hij begon een beetje aarzelend, waardoor hij in de 11e beurt 2 punten op Kees achter stond. In de 24e beurt richtte hij z'n florfet op de speelbal en zie: uit ongelofelijk moeilijke posities maakte hij 4 car. Kees antwoordde met twee en daarna met één. Na een paar poedels maakte Kees er weer twéé en kwam met 18 punten vier op de Bel gische crack voor. Toen verrichtte Vingerhoedt z'n top prestaties van deze partij. Met feilloze wiskundige zekerheid richtte hij z'n keu- topje op de ballen. Met een onnavolg bare souplesse doubleerde hij z'n serie van zes, die hij ook in de middagpartij had gemaakt. Regelmatig vergrootte hij nu z'n voorsprong tot vier. Kees zorgde in de 49e beurt nog voor een daverend applaus door een oerharde stoot, die via een stuk of 8 of tien banden dat konden we zo vlug niet volgen ca ramboleerde. Toen volgde een periode van 14 poedels. In de 64e beurt zorade Vingerhoedt nog voor een sensatie: hij had ér al twee uitstekend gemaakt toen hij de ballen in een moeilijke positie midden op het biljart kreeg. Hij keek er even naar en stootte. De bal ging met een formidabele snelheid vier keer op neer en het was er wefer één. De partij eindigde in 68 beurten. Kees had er in die tijd 36 gemaakt. En toen ging Vingerhoedt de natuur wetten weer eens tarten door en stel kunst- en fantasiestoten te demonstreren, li zult het ons wel ten goede houden als dit boven onze pet is gegaan. Nu ja, een doorschiet-trekstoot met tegeneffect over vier banden en dat allemaal in één bal is zelfs voor de allerbeste bil jarter nog een raadsel. Vingerhoedt bleek naast een biljart- artist een geestig verteller te zijn met een perfect Nederlands. Toen een bal niet genoeg snelheid had moedigde hij hem aan: „Alla jongen, 't is voor mij". Enfin toen ging hij nog eens een stoot maken met een ingewikkelde naam en voor de aardigheid legde hij nog een hindernis op het biljart neer waaromheen de speelbal lustig een rondje maakte. i ot slot liet hij een bal nog een „Spaanse dans" maken. Hij stootte dc ene witte tegen de andere witte aan en dc eerste witte bleef met een grote snel heid een paar minuten op dezelfde plek ronddraaien. Door z'n vader liet Renc zich nog overhalen ora met dc hand wat mi niatuurstoten te laten zien. Toen, lezers, zijn wij bijna door onze stoel gezakt. Wat hij met een hand en drie kleine ivoren bail'ctjes uithaalde hadden wc tot heden absoluut voor onmogelijk gehou den. En als wc het niet zelf hadden gezien, zouden wc het nog niet geloven. JEUGDTOURNOOI. Het jeugdtournooi van de Sport week dat Vrijdag en Zaterdag op de verschillende terreinen werd verspeeld, is in een kampioenschap van de R.W.B.-junioren geëindigd. Het is jammer dat het W.S.C.-elftai niet is opgekomen bij de finale in dit tournooi. De wedstrijden waren als volgt: R.W.B.W.S.C. Vrijdag. In deze wedstrijd was R.W.B. over het geheel sterker dan W.S.C., doch voor de rust kon W.S.C. 10 aan tekenen door een prachtig doel punt. Na rust een sterker R.W.B. dat al spoedig gelijk kon maken en zelfs even daarna een 21 voor sprong nemen. Over het algemeen was de voorhoede van R.W.B. zwak te noemen. R.K.C.Baardwijk. Dit was een pittiger wedstrijd en zelfs nog al eens hard, doch de oor zaak hiervan was de zwakke lei ding van de scheidsrechter. R.K.C. was deze avond wel in een prima vorm en sneed met prima snelle combinaties door de verdediging van Baardwijk. Door de druk wist een Baardwijk-back niet anders te doen dan in eigen doel te koppen. Het was al spoedig 2-0 voor R.K.C., doch toen kreeg Baardwijk een pe nalty te nemen. Hierdoor ontston den enige strubbelingen door een beslissing van de scheidsrechter, doch uiteindelijk werd het 21. Hierna speelde R.K.C. nog beter, en het werd al gauw 31, waarmee de rust aanbrak. Na de rust was het spelpeil min der; niettemin wist R.K.C. nog een maal te doelpunten waai'door de stand op 41 werd gebracht. R.K.C. had verdiend gewonnen. Baardwijk—W.S.C. (W.S.C. niet opgekomen). Fianle: R.K.C.—R.W.B. Dit was een sportieve wedstrijd. R.W.B. was, over het geheel geno men, iets sterker, maar het spel van R.K.C. was dan ook veel slechter dan van Vrijdagavond tegen Baard- wij k7 R.W.B. begon al direct met een serie aanvallen, waaruit al spoedig gedoelpunt werd; 01. Er ontstonden nog enkele prachtkan sen voor de R.W.B.-ers, doch deze werden niet benut. R.K.C. probeer de het ook wel eens, maar de ach terhoede van R.W.B. ruimde goed op. Doch juist vóór rust kon R.K.C. door een prima aanval gelijk ma ken; 11. Na de hei-vatting gingen de par tijen goed tegen elkaar op, maar vooral 10 minuten voor het einde kwam R.K.C. - zeer gevaarlijk op zetten, doch tot doelpunten konden zij het niet brengen. De eindstand was 11 en na de wedstrijd werden daarom 5 penalty's gegeven. - R.K.C. benutte er 2 van de 5. Hierdoor kwam de 1ste prijs te recht bij de R.W.B.-ers, en zeer zeker verdiend. Als onderdeel van de Sportweek, geoi-ganiseerd door de Veteranen- Gymnastiekvereniging „Ons Huis", vond Zaterdag 9 Juni onder voor de hengelsport uitstekend weer en een ongekende publieke belangstelling, een visconcours plaats in het ka naal bij de Veldsteeg, tussen de drie te Waalwijk gevestigde hengelsport verenigingen georganiseerd in de Algemene Hengelaars-Bond en ge registreerd als Waalwijk I ((Waal wijk) Waalwijk 2 (Baardwijk) en Waalwijk 3 (Besoijen), respectieve lijk de eigennamen „Visserslust", „Maar geduld hebben" en „De Vro lijke Vissers". Vanuit Besoijen werd onder trom geroffel en bazuingeschal van de K.A.J. opgemarcheerd naar de Markt, waar Visserslust" zich bij „De vrolijke Vissers" aansloot en te Baardwijk „Maar geduld hebben" de hengelaarsstoet sloot. De vaan dels der onderscheiden verenigin gen werden medegevoerd, terwijl langs de weg ongeëvenaarde be langstelling werd getoond. Onder leiding van het werk-co- mite Jan van Es, J. L. Sperber, Fr. de Vries, A. van Huiten, W. Sul- sters en H. van der Gouw, was het pai-cours uitgezet, terwijl 14 con troleurs de bekwame hoofdcontro leur Jan van Es bijstonden. De or ganisatie verliep buitengewoon. Te ongeveer kwart voor vier werd het signaal „beginnen" gege- Yrw en na een uur vissen bleken Kb ondermaatse vissen en 28 bo venmaatse vissen te zijn gevangen. De prijsuitreiking vond plaats in cafe van Cromvoirt te Baardwijk geschiedde door de heer van Oostrum van „Ons Huis", die zeer voldaan was over de medewerking van de hengelsportverenigingen en aangezien hij het gehele concours gevolgd had, tot de overtuiging was gekomen dat hengelaars geen moor enaars waren, doch dierenvrien den, dit naar aanleiding hoe de ge vangen vis werd behandeld om de ze zo min mogelijk te beschadigen. Hij zegde medewerking toe tot het komen van een ideale karpervijver m Waalwijk. Er waren totaal 114 deelnemers. 40 prijzen benevens een beker als corpsprijs, alsmede een Lauwer krans en Lauwertak. Visserslust won met 390 gram de eerste cornsprijs (beker), Maar ge duld hebben de tweede corpsprijs (Lauwerkrans) met 365 gram, De Vrolijke Vissers de derde corpsprijs met 150 gram gevangen vis. De drie eerste prijswinnaars van elke vereniging waren „Visserslust" M. de Ronde 340 er., J. van Seist.245 en A. Schelle ken s 195 gr. „Maar geduld hebben" Fr. de Vries 100 gr., P. Verhoeden 100 gr„ H. v. Huiten 90 gr. ..De Vrolijke Vissers" A. J. v. d. Velden 175 er., L. Dalmaijer 155 gr. en K. van Es 120 gram, zodat wat tie persoonlijke Drijven betreft Visserslust no. 1. De Vrolijke Vis- sers 2 en Maar geduld hebben no. 3 werd. De zwaarste vis werd gevangen ^oor M. de Ronde (Visserslust) met 190 gram. Het grootste aantal werd gevangen door J. van Seist (Vis serslust) met 10 ondermaatse en 2 bovenmaatse, totaal 12 stuks. De prijzen bestonden uit hengel- sport-artike^n, luxe voorwerpen en levensmiddelen. KATHOLIEK OPENBAAR BUREAU VOOR BEROEPSKEUZE. Grotestr. 339 Telef. 61 ff AALWIJ K. Zitting der commissie IEDERE WOENSDAG nam. van 5.30—6.30 uur „ONS HUIS" RECIPIEERDE. Zondagmiddag hield de jubile rende veteranenvereniging „Ons Huis" haar receptie in Hotel Ver- wiel. Er was een onafgebroken ko men en gaan van belangstellenden uit alle takken van sport, van we reldlijke en geestelijke autoriteiten en van vele particulieren. De Voorzitter van Waalwijks Be lang, de heer Jud. Timmermans, was de eerste die het bestuur van Ons Huis complimenteerde met het jubileum en het welslagen van de Sportweek. De heer Timmermans zei dat Ons Huis in de toekomst op de medewerking van Waalwijks B°lang altijd kon rekenen. Be stuursleden van de K.N.G.V. en de veteranenbond brachten evéneens hun gelukwensen over. Het waren de heren Van den Burg, Hofman en Wieringa. Talrijke andere spre kers kwamen gelukwensen aanbie den. Ook de Burgemeester sprak een hartelijk woord van hulde. Pas toor Ras. moderator Stevens en ka pelaan v. d. Heuvel hebben Ons Huis eveneens gelukgewenst. Het is welhaast ondoenlijk de tal loze verenigingen uit Waalwijk en daarbuiten te noemen. Er waren o. m. R.K.C., de Kynologenvereni- ging, de Liedertafels „Oefening en Vermaak" en „Tot bloei der Toon kunst", W.S.C., Visserslust, biljart verenigingen, de tafeltennisclubs, de hockevclub, de autoclub „De Langstraat", wielerclub Leonora, The Melody Band, Kunst en Kracht, O.W.S., de visclub „Maar geduld hebben". Onder de particulieren merkten we o.a. op Drs. Kolster, Dr. Langemeijer en drs. H. Lange- meiier, de beschermheer van Ons Huis, de heer G. Verwiel, de ge meentesecretaris, Wethouder Smol ders e. a. Naast de persoonlijke felicitaties waren er veel schriftelijke compli menten en bloemstukken. Het was een buitengewoon aangename re ceptie met overdonderende blijken van sympathie, waardoor enige be stuursleden van Ons Huis, die toch heus voor geen kleintje vervaard zijn, zichtbaar ontroerd werden. Het was een prachtige hulde die Ons Huis door de grandioos ge slaagde sport- en middenstands week ten volle heeft verdiend. Ad muitos annos HONKBALWEDSTRIJD. Zondagmiddag werd op 't W.S.C.- terrein een demonstiratie gegeven vaix de prachtige zomersport Honk bal. Het ging tussen een Sarto Longa-combinatie en een combina tie van S.E.T. en Pacifico. In de SartoLonga-ploeg was o.a. de be- kende oud-internationaal Pellikaan opgesteld. In een goede wedstrijd, waarin de spanning niet ontbrak, won de LongaSai'to-combinatie met 126. B.V.V. WINT DE BEKER VAN DE TWEE KOLOMMEN. Eén van de hoogtepunten van de laatste dag van de Sportweek was ongetwijfeld de voetbalwedstrijd tussen B.V.V. en R.C.H. Het is een goede wedstrijd ge worden. Men kan natuurlijk niet verwachten dat de clubs zich in een dergelijke vriendschappelijke ont moeting en bovendien met vrij warm weer zich tot het uiterste zullen geven, maar de elftallen hebben over het algemeen goed ge speeld en verscheidene keren knap pe staaltjes van techniek en com binatie laten zien. Het begin van de strijd kenmerk te zich door een wederzijds terrein.- verkennen. Bijna ontstond er door een vergissing een doelpunt. Bij een aanval speelde Jansen van B.V.V. nog al hard terug in de ui terste linkerhoek van z'n doel. Kee per Wittens had er moeite mee. Na ongeveer een kwartier heeft B.V.V. een klein terreinoverwicht, maar voor het doel werd de aanval vaak door te ver doorgevoerde combina ties teniet gedaan. Een uitstekend schot van v. Overbeek de beste man van het veld kwam tegen de paal. R.C.H. laat zich door deze aanval len niet vei'ontrusten. Met lange passes zetten de backs hun voor hoede aan het werk. Bij een uit stekende aanval kan de keeper op het nippertje redden door de bal over te stompen. Een seconde later is Stempher aan de overkant door gebroken, maar hij raakt de bal kwijt. Een uiterst snelle aanval van R.C.H. brengt Van der Sar in een goede positie. Zijn schot is feilloos; (1—0). Even later kan de Bossche keeper nog net een hard schot van de links binnen keren. Een uitstekende kans om gelijk te maken wordt door Stempher om zeep gebracht. Vrij voor cxe keeper staande schiet hij de bal over. Van Overbeek, die op de vleugel prachtig werk doet, pro beert hei eens alleen. Hij schiet strak in de .benedenhoek, maar de lange keeper is er op tijd bij. Stem pher krygt voor de rust nog twee uitstekende schietkanten. Uit een zeer moeilijke positie schiet hij over en even later moet de R.C.H.- keeper een hai'd schot al vallend uit z'n doel houden. Na de rust en een paar mar sen van de Kajotters, trekt R.C.H. onmiddellijk ten aanval. Een schot van de centervoor vindt de keeper op z'n post. Hij schiet ver uit en meteen zit B.V.V. voor het doel. Uit een scrimmage voor het doel ontstaat een doelpunt, dat terecht wegens free-kick wordt afgekeurd. B.V.V. zet goede aanvallen op, maar de voorhoede lijdt nog aan 't zelfde euvel als voor de rust: te veel combineren. De bal wordt te veel bij de man gehouden, waardoor de R.C.H.-vex-dediging gelegenheid krijgt om zich in een goede positie te plaatsen. Zelfs v. Overbeek „drijft" te veel. Een schot van To- rimans gaat juist naast. Op het middenveld zien we bij beide elf tallen knappe staaltjes van tech niek en samenspel. R.C.H. geeft uitstekend partij en hun aanvallen weliswaar minder in aantal zijn van een goed gehalte. Bij een haarscherpe voorzet springt de kee per boven allen uit en heeft de bal klemvast. Van Overbeek probeert het aan de overkant nog eens en schiet te gen de paal. Na 20 minuten komt de gelijkmaker. Uit een afgemeten voorzet van rechts hoeft Stempher maar een tikje te geven om de stand gelijk te maken. In de 30e minuut is het weer Stempher die doel treft en weer uit een voorzet van rechts. Het over wicht van J3-V.V. is nu duidelijk. In de laatste 10 minuten komt RCH er bijna niet meer aan te pas. De voorhoede van B.V.V. begint beter te schieten. Een schot van v. Over beek stuit tegen de lat, een ver schot van de rechtshalf gaat net over. Even later moet de keeper van dezelfde sneler een schot over stompen. Uit een scherpe voorzet van v. Overbeek komt de derde goal. Stempher staat uitstekend op gesteld en hij aarzelt niet om de R.C.H.-keeper te passeren. Er komt nog een uitstekende aan val van R.C.H., waaruit een hard schot komt dat de keeper moet weg- stompen. De bal komt onmiddellijk terug, maar de keeper ook en de bal gaat via z'n -vuist over. Aan de overkant wordt nog een paar keer geschoten. De keeper is evenwel op z'n post en in de stand komt geen verandering meer. Een kopbal van Remmers besluit de wedstrijd, die, onder uitstekende leiding, buiten gewoon prettig en sportief is ver lopen. B.V.V., dat doorgaat als de beste technische club van Nederland, kan z'n trofeeënkast uitbreiden met de prachtige Sportweekbeker, die werd geschonken door de heer Winterink van „De Twee Kolommen", waar men later in grote gezelligheid aan een goed diner bijeen kwam. GYMNASTIEKUITVOERING. De laatste uren van de Sportweek waren gewijd aan de gymnastiek. Vier verenigingen „Olympia", „Volt" te Tilburg, E.T.V. te Eind hoven en „Adelaar" te Vught hebben Zondagavond op 't Vredes- plein magnifieke demonstraties ge geven. Het werk van de dames en heren aan het rek, de ringen en de brug was uitstekend. Verscheidene gym^sten kregen een open doekje voor hun prima prestaties. Maar de Waalwijkse turners deden voor hun collega's in andere plaat sen zeker niet onder. Speciale ver melding verdienen de rhythmische dansen en oefeningen door de da mes, o.a. op de Marche militaire van Schubert. Die oefeningen waren werkelijk perfect en hadden groot succes. DE SLUITING. Tegen 9 uur kwam het einde, de officiële sluiting, van deze zo gran dioos geslaagde Sportweek. Deze week, die wij bij de aanvang een „ode aan de sport" hebben genoemd is grootser geweest dan iemand, zelfs de eminente voorzitter van „Ons Huis", had durven dromen. Wij brengen graag alle hulde aan de Veteranenvereniging die deze Sportweek met een voorbeeldige volharding heeft doorgezet, ondanks het feit dat alle feesten vorig jaar werden afgelast en veel moeite en kosten voor niets waren gemaakt. Waalwijk kan trots zijn op deze Sportweek. Wij hebben al vele feesten mee gemaakt, maar zo geslaagd als deze nog niet veel. Daaraan heeft zeer zeker het prachtige weer- het zijne bijgedragen. Maar wedstrijden met 8000, 4000, 3500 bezoekers wil nogal wat zeggen. Alle hulde en dank aan dc organisatoren. Waalwijks oudste turner en mede oprichter van W.G.V., de heer W. Timmermans, was de eerste die gis terenavond op het Raadhuisplein de voorzitter van „Ons Huis" felici teerde met 't slagen van de Sport week. In deze week, aldus de heer Tim mermans, heeft er steeds een bij zonder prettige sfeer geheerst. De zelfde sfeer die onze turnavonden een halve eeuw geleden kenmerkte en dat was nog wel in een tijd zon der Coca Cola. Maar die was er op de receptie vanmiddag ook niet! Ik wens U van harte toe dat deze prettige stemming in de toekomst zal blijven bestaan. Vervolgens werd de vlag van „Ons Huis" door de heer Timmer mans gestreken. De voorzitter van tie midden standsvereniging dankte „Ons Huis" voor de samenwerking en de suc cesvolle Sportweek. Ik hoop, me neer de voorzitter, dat U nog lang met genoegen op deze week zal te rugzien, aldus spreker. De middenstandsvlag werd dooi de heer Meijs gestreken. De burgemeester: „We mogen voor twee dingen heel erg dankbaar zijn. Onze Lieve Heer voor 't mooie weer en de voorzitter van „Ons Huis" en z'n mannen voor de Sport week. Ik ben blij dat in mijn ge meente deze Sportweek is gehou den. Ik dank U, meneer de voorzit ter, Uw bestuur en leden voor deze week. Velen van hen zijn van hein de en verre uit alle delen van het land gekomen om onze Sportweek mee te maken. Leve de Waalwijkse Sportweek. De vele belangstellenden lieten een donderend hoera horen. Met het striiken van de vlag en het gezamenlijk zingen van 't eerste couplet van het Wilhelmus, werd de Snox-tweek gesloten. In de avonduren verzorgde de harmonie St. Crispijn een zeer ge slaafd sluitingsconcert, dat goede belangstelling trok en bewees dat de harmonie steeds hoger streeft en dat steun aan haar instrumenten fonds zeer gewettigd is. BALS. Vorige week en Zondaa zijn er verscheidene snortweekbals gehou den Hotel D" Twee Kolommen, Hotel Verwiel. Thalia. Frans v. Hel- voirt en de I.indeboom ontvingen de dansliefhebbers, die het er on- yetwiifeld nnnr hun zin zullen heb ben gehad. Er was een uitstekende stemming met prima dansmuziek en hoewel het soms een beetje warm werd is er ook fijn ge danst, onder prettige sfeer. HOCKEY-UITSLAGEN. Dames Waalwijk IWaranda I 51 Heren Waalwijk IWaranda I 11 Vooraf werd een wedstrijd ge speeld uit veteranen en bestuurs leden en het tweede herenelftal. De eersten moesten met 42 het lood je leggen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1