DE LBNGSTHMI DRUNEN NIEUWKUIJK NIEUWKUIJK VLIJMEN CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER Grootse en kleurrijke Gildefeesten ie Elshout. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 JUNI 1951 2 Nieuwkaijk bezorgde Pastoor G. H. BECX een onvergetelijke dag. Grootse hulde bij zijn 40-jarlg Prfestarleast 25-JARIG JUBILEUM VLIJMENSE BOYS De gilde viert De gilde juicht Ter gelegenheid van het 650-ja- rig bestaan van het schuttersgilde te Elshout hadden alhier Zaterdag, Zondag en Maandag grote gilde- feesten plaats. Met deze fraaie en kleurrijke feesten hebben Drunen en Elshout nog eens nader kennis kunnen maken met de gilden in 't algemeen en met wat er leeft aan traditie en folklore in deze aloude beweging. Deze gildefeesten werden Zater dagmiddag geopend met een feest- vergadering, waarna een schiet- concours plaats had voorde Lang- straatse Schuttersbond. Op deze feestvergadering waren aanwezig Pastoor Versteeg en de bescherm heer Burgemeester Snels; verder diverse afgevaardigden van de L.S.B. en diens aangesloten vereni gingen. De kapitein van de O.L.V. Schuts uit Elshout opende deze bij eenkomst en heette allen van harte welkom. Spr. gaf hierna direct het woord aan de E.A. Heer Burgiem. Snels, die sprak als beschermheer van het gilde uit Elshout en als hoofd der gemeente. Spr. noemde deze viering van 't 650-jarig bestaan een mijlpaal in de geschiedenis der Schuts. Na de pioniers herdacht te hebben die 650 jaar geleden door de oprich ting van deze Schuts hebben mo gelijk gemaakt dat wij dit feit thans kunnen herdenken en tevens hen die door de eeuwen heen de tra ditie gehandhaafd hadden van ge loof en goede zeden te bescher men, spoorde spr. de gildebroe- ders aan om niet alleen mede te helpen deze traditie te bewaren, maar ook om deze afgestorven gil- debroeders speciaal in de gilde- mis te herdenken. Dank bracht spr. aan hen die door hun werk en belangstelling de sluimerende Schutse tot nieuw leven hebben gewekt, waardoor de O.L.Vr. Schuts is geworden een sieraad voor de parochie Elshout en de gemeente Drunen en een pa rel aan de kroon van ons mooie gewest. Met ere vermeldde spr. de kapitein van de O.L.Vr. Schutse, de heer A. Veltman, en verder de 80-jarige hoofdman J. v. d. Wiel en speciaal de vaandrig J. v. d. Wiel, die, nu de kapitein huilen de gemeente woont, zulk een belang rijk aandeel heeft in alles wat er in de Schutse leeft. Een woord van lof ook voor Pastoor Breugclmans uit Bokhoven, die met raad en daad aan de opleving van de Schuts heeft medegewerkt. Spr. zei in het nabije verleden verbaasd te hebben gestaan over wat met zulke bescheiden middelen in oen korte spanne tijds in de O. L. Vr. Schutse werd bereikt De Schutse van Elshout mag thans ge. rekend worden tot een van de bes te uit de omgeving. Spr. huldigde tevens de gildebroeders die 25 jaar en langer lid van het gilde zijn ge bleven. Dit waren hoofdman J v d. Wiel, vaandrig J. v. d. Wiel' en de oud-dekens Chr. Klerkx en Fr. v. d. Wiel. Spr. noemde de O.L.Vr Schuts een voorbeeld voor haar zusterverenigingen, wat betreft de instandhouding der folklore en traditie en»een trots voor de ge meente. Tot slot deed spr. zijn heil wensen vergezeld gaan van n fraai hermneringsschild. De kapitein, de heer A. Veltman, dankte de burgemeester voor diens mooie woorden en goede wensen. Namens de L.S.B. sprak de heer A. v. Bladel en bood de jubileren de Schuts zjjn gelukwensen aan. Spr. noemde de leden der Schuts eerlijke sportvrienden. Na deze feestvergadering had nog een onderlinge schietwedstrijd plaats voor de Langstraatse Schut tersbond, waarvan wij de uitslag iu ons volgend nummer zullen weergeven. Zondag werd het Gildefeest voor de kring Maasland groots en kleur rijk voortgezet. Die kleurrijkheid verkreeg het niet alleen door de grote deelname van gilden uit de kring Maasland, maar ook van ver daarbuiten, o.a. uit België. Zondag begon de dag met een plechtige H. Mis. Geen feest van een gilde, zo zei 's middags op het feestterrein de voorzitter van de kring Maasland, begint zonder een gilde-mis. 's Middags had een fraaie op tocht plaats, die trok vanaf de re mise door de Stationsstraat naar het feestterrein. Met slaande trom, zwaaiende vendels en beladen met alle koningszilver, trokken de deelnemende gilden met hun stan daardrijders voorop door de stra ten. Dit was een fantastisch mooi gezicht. Met deze optochten houden de gilden 'n prachtig stuk folklore levend. Op het feestterrein aangekomen, sprak de E.A. Heer burgemeester een algemeen welkomstwoord tot alle gildebroeders, die uit de wijde omgeving waren gekomen. Spreker wees in dit welkomstwoord nog maals op de betekenis der gilden als een stuk traditie en folklore, die blijft voortleven niet alleen, maar in deze tijd van vermateriali- sering zelfs nog tot nieuw leven kan worden gebracht. Een speci aal woord van welkom richtte spr. tot de Belgische gilden, die door hun aanwezigheid blijk geven zich nauw verbonden te weten met ons gewest en onze natie (applaus). Na dit openingswoord werd de erewjjn aangeboden aan de hoofd lieden en koningen, waarna dit gildefeest geopend werd door de voorzitter van de kring Maasland, de heer J. v. d. Mortel. Deze spre ker, zelf door en door gildebroe- der, wees de aanwezige gildebroe ders nog eens op de grote beteke nis der gilden als beschermers der kerkelijke zaken en goederen. Het is, aldus spr., deze betekenis, die het mogelijk heeft gemaakt, dat 'n gilde 300, 400, ja zelfs meer dan 600 jaar kon bestaan en thans aan le ven en fleur nog niets heeft inge boet. Na nog het een en ander ver teld te hebben over de symboliek van de gilden, werd het gildefeest geopend met de vendelgroet en het Wilhelmus. Hierna namen de wed strijden een aanvang. De uitslagen hiervan, uitgezon derd de schietwedstrijden, zijn als volgt Schoonste en ordelijkste geheel in de optocht (zilveren legpenning aangeboden door H. M. de Konin gin) St. Joris, Berlicum. Schoonste en ordelijkste geheel in de optocht niet gecostumeerd (zilveren legpenning aangeboden door Z.K.H. Prins Bernhard), St. Catharina, Herpt. Best onderhouden koningszilver (zilveren medaille, aangeboden door Dr J. E. de Quay) St. Catha rina, Vught. Schoonste gildevaan (zilveren schild, aangeboden door Pastoor Versteeg), St. Catharina, Vught. Oudste gilde vban, zilveren schild St. Joris, Helvoirt. Schoonste standaard, zilveren schild, St. Joris, Udenhout. Oudste gildevaan zilveren schild St. Joris, Udenhout. Vendelen klasse A St. Barbara Vught klasse B St. Ambrosius Loonopzand; klasse C 1 St. Bar bara Dinther; klasse C 2 St. Anto- nius, Nuland. Groepsvendelen 1 St. Barbara Vught; 2 St. Catharina, Vught. Standaardrijden 1 St. Joris Hel voirt; 2 St. Barbara, Oisterwijk. Gildetrom: 1 Sint Ambrosius Loonopzand; 2 St. Catharina te Helvoirt. Muziektrom 1 St, Ambrosius Loonopzand; 2 St. Joris Berlicum. Buiten de kring Maasland Schoonste en ordelijkste geheel in de optocht St. Antonius uit Lichtaard (België). Best onderhouden koningszilver: St. Antonius, Lichtaard (België). Schoonste gildevaan: St. Anto nius, Lichtaard (België). Vendelen klasse C.: SI. Antonius Lichtaard (België). Schietwedstrjjw boog: St. Anto nius en St. Sebastiaan, Haaren. Uitslagen schietwedstrijden vo gend nummer. Gemeenteraadsvergadering. Openbarfe vergadering van de raad der gemeente Drunen op Donderdag 14 Juni 1951 om half acht ten gemeentehuize. Agenda: 1. Notulen vergadering 30 Maart 1951. 2. Ingekomen stuken, t.w.: besluiten van Ged. Staten, houden de goedkeuring van raadsbesluiten. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van controle-regelen mfet betre king tot de rekenplichtige ambtena ren der gemeente. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentelijke bouwverorde ning, zulks in verband met de gel dende wenken voor woningbouw met Rijkssteun. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de badtarieven. 6. Voorstel tot verlenging van de lo pende (verhoogde) rekening-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. 7. Voorstel tot verrekening van de ver goeding ex art. 101 der l.o.-wet (be drag per leerling) met de bijzondere scholen over 1950, alsmede tot vast stelling der uitgaven ex art. 101 van die scholen en der uitgaven voor 't vakonderwijs over 1950. 8. Voorstel tot toekenning van vergoe ding bij vrijwillige beschikbaarstel ling van woonruimte aan A. v. Hui ten, Grotestraat 244 en H. Brok, Grotestraat 172. 9. Voorstel tot onttrekking van een weg aan het openbaar verkeer. 10. Voorstel tot wijziging van de ver ordening tot hefing van straatbelas ting. 11. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 12. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een verzoek van de Kath. Arbeiders Beweging, afd. Drunen, tot verlaging van de ver goeding voor het ophalen van huis vuil. 13. Voorstel tot wijziging der gemeen tebegroting dienst 1950 en 1951, als mede tot wijziging van de begroting voor het Burgerlijk Armbestuur over 1950. 14. Voorstel van B. en W. tot niet-ver lenging van de pacht van enkele ge- meente-landerijen. 15. Voorstel tot het vaststellen van een verordening inzake de aangifte-plicht van Waterpokken. 16. Reclames schoolgeld. Aanbesteding. Bij de op 6 Juni 1951 gehouden aan besteding van de herbouw der woning wetwoning Torenstraat 88 en herstel woning Torenstraat 86 voor rekening der gemeente, onder architectuur van Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht te 's-Bosch, werd als volgt ingeschreven: G. Merkx 13958. P. J. Kouwenberg 14003. Gebr. de Wit 14150. Gebr. v. Delft 14550. M. v. Loon 14580. A. v. Iersel en Zn. 14600. M. Schapendonk 15136. A. Heruygers 15250. Gegund volgens bestek. Ongeluk met goede afloop. Onze dorpsgenoot A. v. Bladel reed Vrijdagmiddag van Nieuwkuijk naar Drunen. Ter hoogte van café Pulles-de Wit stond langs de weg een wagen ge parkeerd. Van Bladel wilde deze wagen passeren. Eveneens naderde van de rich ting Nieuwkuijk ten auto. Op hetzelfde ogenblik zette de bestuurder de stilstaan de wagen achteruit, iets waarop de heer v. Bladel niet gerekend had. Hij kwam in tijdnood en dreigde tussen de twee wagens bekneld te raken. Dank zij zijn tegenwoordigheid van geest waardoor hij op de terugrijdende wagen sprong, kon hij aan een beknelling ontkomen. Zijn rijwiel werd evenwel totaal ver nield. Anjerdag. Zondag houdt Drunen Anjerdag. Het Anjer-comité, dat de organisatie van ge noemde dag in handen had, heeft hier voor een prachtig programma ontwor pen, dat zeer zeker de volle belangstel ling zal krijgen van het publiek, zowel om het goede doel als om het program ma zelf, dat voor elk wat wils biedt. Dit programma ziet er dan als volgt uit: 12.30 uur: Rondwandeling van de O. L. Vr. Schutse door dfe gemeente, waarbij een collecte zal worden gehou den. 2.30 uur: Sportmiddag op het voetbal terrein. Gymnastiek- en turndemonstra- tie door S.H.J.. de R.K.B.B. en de R.K. J.B. Verder athletiek 100 m. en 1500 m., voetbal, schoolathletiek 1214 jaar en Vendelzwaaien. Voor deze sportmiddag zijn diverse fraaie prijzen beschikbaar-gesteld. 7.30 uur: Concertavond op de kiosk nabij de noodkerk. Aan dit concert ver lenen alle zang- en muziekverenigingen uit de gemeente hun medewerking. Het programma hiervan is als vólgt: 7.00 uur; Opening door de burgemeester. 7.30 uur: Harmonie „Beatrix", Drunen, 1. Tancrède ouverture G. Rossini 2. Rossiniana ouverture G. Boudijn 7.45 uur: Declamatie Drunens Toneel of J.B.S. 8.05 uur: Zangvereniging „Zang en Vriendschap" Drunen. 1. De Lindeboom F. Schubert 2. An der Schonen Blauen Donau J. Strauss 3. Slavenkoor Verdi 8.35 uur: Kerkelijke Fanfare, Udenhout. 1. Premiers Lainviers Fantaisie R. Deneufbourg 2. Partita Piccolo G. Boudijn a. Praeludium b. Menuetto c. Pavane d. Rigaudon 8.50 uur: Declamatie Drunens Toneel of J.B.S. 9.10 uur: Zangvereniging „Uitspanning door Inspanning" Elshout. 1. Domine Salvam Fac Giessen 2. Avondklokken 3. Russisch Vesperkoor. 9.30 uur: Zangvereniging „Cantabile" Drunen. 1. Staak Uw rouwen Magdalene Jac. Kort 2. Het Paradijs Jac. Kort 3. De Vastenavond die komt an Alb. de Klerk 10.00 uur: Kon. Harm. „Dé Volharding" Drunen. 1. Einzug der Gladiatoren J. Fucik 2. Suite-Ballet Fr. Popy 3. Volhynie, Poème Symphonique H. Vilette Comité voor Ouden van Dagen. Het comité voor Ouden van Dagen dat verleden jaar de Ouden van Dagen uit onze gemeente een reisje aanbood is voornemens ook dit jaar weer iets der gelijks te organiseren. Het comité heeft reeds enkele malen vergaderd teneinde hét een en ander te bespreken. Plannen bestaan er om de volgende maand de Ouden van Dagen weer een reisje inclu sief een gezellige namiddag aan te bie den. Politiehonden-demonstratie. De dressuurvfereniging „De Verdediger" alhier heeft voor Zondagmorgen 17 Ju ni a.s. een politiehonden-demonstratie georganiseerd, welke gehouden zal wor den op „De Steegerf". Het geldt hier een kringwedstrijd, waar deelnemers uit Waalwijk en Kaats heuvel zullen uitkomen. Drunen zal mee doen met 3 honden, welke in Aug. a.s. vor de keuring moeten. Als keurmeesters bij deze wedstrijd zullen optreden de Post-comandant der Rijkspolitie alhier J. de Letter en K. Carbijn. TERUG UIT KOREA. Na een afwezigheid van ruim twee jaar en een kruistocht van ongeveer ne gen maanden door de Koreaanse wate ren, is de matroos H. van Son weer in de thuishaven gearriveerd. De woning was nog feestelijk versierd en getuigde tekst. Spreker schetste in treffende be woordingen de grootheid en verheven heid van de priester. Al de goede ei genschappen van de jubilaris werden in één woord samengevat, n.l. dat de pa rochianen hém hebben leren kennen als een vriend der armen, een vriend der zieken, een vriend der kinderen en als een hoogstaand priester. Hij spoorde de parochianen aan veel te bidden, opdat de pastoor nog lang tot eer van God en tot heil der parochie in ons midden mag blijven. 1 i Na de Mis zong het kerkkoor de priestercantatfe van Dobbelsteen. Op het plein van het Patronaatsge bouw had de huldiging en aanbieding van de cadeaux plaats. Allereerst bracht de harmonie een aubade. Vervolgens bood de oudste kerkmeester, de héér J. v. Eethen, het cadeau van de parochie aan. Uw eenvoud kennende, aldus spr., hebben we gemeend U tengevolge van de rampzalige oorlogsjaren waarbij U alles verlöor.dit Perzisch kleed tfe doen aanbieden. Spr. gaf de toezegging van de hulp der parochianen in de opbouw van de nieuwe kerk. Met een toepasselijk woord door de rfesp. voorzitters, werden hierna de ca deaux van de plaatselijke verenigingen aangeboden. Van 2 tot 3 uur had een zeer druk bezochte receptie plaats, waaraan prac- tisch de hele parochie deel nam. De burgemeester der gemeente, die met wethouders en secretaris hier even eens aanwezig was, hield een hartelijke toespraak. Om 4 uur celebreerde de jubilaris een plechtig Lof mét assistentie. Hieronder richtte de pastoor zich tot zijn geliefden die in grote getale aanwezig waren. Ten eerste ging zijn dank uit naar de Al machtige en aan de gelovigen voor het gebed. Verder aan allen die er toe heb ben bijgedragen tot welslagen van dit feest. Spreker is nu 20 jaar hier en hij kent zijn schapen en de schapen hem. De ca deaux en felicitaties die zijn binnengeko men waren talrijk, maar toch wil de pas toor bij deze gelegenheid aan zijn pa rochianen nog een enkel cadeau vragen. Er wordt hier aan verschillende organi saties en verenigingen steun gegeven, maar ik vraag U hier, aldus spr., een bijzondere steun van U voor de E.H.- B.O.-vereniging en het Wit-Gele Kruis. Twee instellingen die voor het welzijn van een parochie onmisbaar zijn. Na het Lof had een défilé plaats van alle in Nieuwkuijk bestaande verenigin gen, 17 in getal. Daarna werd tot slot een rondgang door Nieuwkuijk gemaakt. Mét een se renade van harmonie en beide zangver enigingen werd het feest besloten. Een enkel woord van lof past nog voor de werkelijk zeer artistieke versie ring die onder leiding van, naar we menen, kapelaan Speekenbrink tot stand kwam. Dfe kerk, zowel van binnen als van buiten, en de weg door het dorp hadden een versiering, die onwillekeurig ieders belangstelling trok. Door de prachtige kleurencombinaties heeft men aan dit feest een stemmige sfeer gegeven. De overgrote belangstelling die pas toor Becx bij zijn 40-jarig priesterfeest mocht ondervinden, is een tastbaar be wijs geworden van de grote waardering die deze priester gedurende zijn 20-jarig pastoraat in Nieuwkuijk heeft verwor ven. Een bewijs van grote dankbaarheid voor de goede zorgen die hij aan zijn geliefde parochianen heeft besteed. De jubilaris zelf zal niet gedacht hebben dat dit feest door zijn parochianen zó groots, zó treffend en hartelijk zou wor den gevierd. Weken tevoren had hfet werk-comité (vooral de voorzitter hiervan, kapelaan Speekenbrink) zich uitgesloofd om alles in kannen en kruiken te krijgen. De ver siering in en buiten de kferk, in geheel de parochie, waar zelfs water-fonteinen werden aangelegd, was in één woord af. De kerk was van binnen (vooral het priesterkoor) als het ware een tuin van passende bloemen. De glorierijke dag voor pastoor Becx werd begonnen met een algemene Hei lige Communie, waaraan door dfe meeste parochianen in de vroege morgenuren werd deelgenomen. Rond tien uur zette zich een stijlvolle stoet in beweging en werd de jubilaris, vergezeld van familie, bruidjes, St. Joris- gilde, Verkenners en Kajotters afgehaald. Om 10 uur werd door de jubilaris een solemnele Hoogmis opgedragen. De pas toor werd hierbij geassisteferd door de Hoogeerw. Pater Prior van Mariënkroon alhier als presbyterassistens, de Weleer waarde Heer F. van Esch als diaken, de Weleerw. Heer J. van Breugel als subdiaken en de Weleerw. Heer H. Speekenbrink als ceremoniarius. Het kerkkoor zong de vierstemmige mis van Refice, terwijl de Gregoriaanse gezangen onder kundige leiding van pa ter Augustinus van Mariënkroon werden uitgevoerd. De Weleerw. Heer F. van Esch hield de fefestpredicatie. „Zoals de Vader mij gezonden heeft, zo zend ik U" was de nog van de feestvreugde die er bij zijn thuiskomst heeft gehfeerst, toen we hem bezochten. En van Son had niets dan lof over de glorieuze ontvangst. Vanzelfsprekend heeft van Son op zijn wereldreis veel gehoord en gfezien en heeft hij ook zijn ogen goed de kost gegeven. Dat zagen we aan de interes sante collectie foto's die hij had. Aan de tocht zfelf had hij heel prettige herinne ringen. De verzorging noemde hij uit stekend en opvallend groot was de waar dering die voor de Nederlandse mede werking bestond. Van Son is echter nu toch heel blij dat hij weer eens een paar maanden ondfer zijn familie kan vertoe ven en weer wat Brabantse lucht kan ademen. We gunnen hem dat ook van harte. 2-JARIG KINDJE VERDRONKEN. Donderdagmiddag is in een onbe waakt ogenblik het twee-jarig zoontje van Willem Roestenburg in een sloot nabij de woning verdronken. De moeder, dife het kind miste, ont dekte het zelf na enig zoeken liggend in het water. Ofschoon er direct, mede door de hulp van E.H.B.O.-leden, kunst matige ademhaling werd toegepast, kon den de levensgeesten niet meer worden opgewfekt. De ontboden geneesheer Dr. Verhoeven uit Vlijmen kon slechts de dood constateren. Zaterdag recipiëerde Vlijmense Boys van 7 tot 9 uur in café H. Boom. De belangstelling was zeer groot. Naast de Z.E. Heer Pastoor en Lapelaan Hollenberg was het voltallig gemeentebestuur en alle verenigingen uit Vlijmen present met bloemen en prachtige cadeaux. Vele verenigingen uit de omtrek kwamen eveneens hun gelukwen sen aanbieden. Door B.V.V. uit 's-Bosch werd een prachtige wim pel overhandigd. Afgevaardigden van de K.N.V.B. en van de Bra bantse Voetbalbond kwamen even eens feliciteren en overhandigden beide een prachtige oorkonde. De spelers van de Boys overhan digden het bestuur een compleet stel netten, hoekvlaggen enz. en van leveranciers werden enkele nieuwe ballen ontvangen. Oud-le den en oprichters van de Boys en ook de scheidsrechters uit de om- Irek lieten zich niet onbetuigd. Er heerste een gezellige drukte en hartelijke woorden werden gespro ken. 's Avonds kwam kapelaan Hoek, oud-adviseur van de Boys, thans kapelaan te Berlicum, de vereniging feliciteren. De secreta ris H. Berkelmans, die 12J^ jaar deze functie heeft bekleed, werd gehuldigd. Zondag werd de dag begonnen met een plechtige H. Mis voor de levende en overleden leden van de vereniging, waaronder algemene H. Communie. Daarna koffietafel in het clublokaal H. Boom. Na de middag werd de K.A.J.-band uit 's-Bosch afgehaald. Vanaf café B. Oremans werd een rondwandeling door het dorp gemaakt naar het voetbalterrein. Voor de wedstrijd had een défilé plaats van de Boys elftallen in sportcostuiun. Daarna verwelkomde de voorzitter van de Boys het gemeentebestuur. De burgemeester opende de nieuwe kleedkamers van de Boys. Hartelijke woorden werden gespro ken en hulde gebracht aan de op richters en aan bestuur en leden. Kapelaan Hollenberg, die de kleed kamers had ingezegend, sprak en kele woorden en overhandigde twee kruisbeelden voor de kleed kamers. Daarna speelde de show band een jubileummars. Hierna begon de huldigingswed strijd VlijmenHaarsteeg, waar bij burgemeester v. Hout de aftrap deed. Haarsteeg was in het begin sterker, al duurde het even voor dat de rechtsbuiten 01 maakte. De Boys probeerden het spel te verplaatsen en het gelukte.de mid- voor Coensen om gelijk te maken. De rust kwam met gelijke stand 1-1. Direct na de rust was Vlijmen in de aanval. De rechtsback P. v. d. Heijden drong ver op en met een mooi schot gaf hij de Boys de lei ding, 21. Toen eveni daarna Heesbeen fraai inkopte, was Haar steeg verslagen. Het einde kwam met 31. Onder de rust werden twee spelers P. v. d. Wiel en B. Verbunt gehuldigd. Zij speelden bun laatste wedstrijd. (Zie verslag wedstrijden onder Sport). H. Vormsel. Dinsdag 12 Juni 's middags om 4 uur zal het H. Vormsel worden toegediend door Mgr Mutsaerts, Bisschop van 's-Bosch. Landbouwhuishoud school. In de lokalen van dfe Chr. Landbouw- huishoudschool aan de Nieuwevaart zal Woensdag 13 en Donderdag 14 Juni a.s. een tentoonstelling plaats hebben van 't werk der leerlingen. Deze tentoonstel ling wordt Woensdag 13 Juni 's namid dags 3 uur geopend en is op dat uur uitsluitend toegankelijk voor ouders van leerlingen en van toekomstige leerlingen. Deze middag van 4 tot 5 uur en dfes avonds van 7 tot 9 uur en ook Donder dagsnamiddags tussen 3 en 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur is de tentoon stelling voor ieder belangstellende ge opend. Oriënteringsrit. De motor- en autoclub „Marijke" or ganiseert a.s. Zaterdag 16 Juni een oriënteringsrit voor bferijders van rijwiel met hulpmotor over een afstand met 30 kilometer met een gemiddelde snelheid van 20 km. per uur. De start vinds plaats 's middags half vier bij hfet clublokaal, café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart, waar tevo ren gelegenheid is in te schrijven voor deelname. Voor deze rit zijn mooie prij zen uitgeloofd. Emmablofem-collecte. De in de gemeente Sprang-Capelle ge houden collectfe ten bate van de T.B.C.- bestrijding ,de z.g. Emmabloem-collecte, bracht in totaal 164.47 op. Bedankt. De bij de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsendijk beroepen predikant, Ds. Postma, heeft dit beroep niet aangeno- RAADSVERGADERING. Vergadering van de Raad op Donder dag 14 Juni 1951 om 20 uur ten geraeen- tehuizfe alhier. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling pensioensgrondslagen van gemeente-personeel. 4. Premietoekenning bij vrijwillige be schikbaarstelling van woonruimtfe. 5. V aststelling vergoedingsbedragen ex art. 103, 2e lid der L.O. wet van de bijzondere lagere scholen over 1950. 6. Regeling controle geldelijk bteheer en boekhouding gemeente-ontvanger e.a. rekenplichtige ambtenaren. 7. Wijziging reglement van het Bur gerlijk Armbestuur m.b.t. de controle op het geldelijk beheer en de boekhouding van functionarissen dier instelling. 8. Rapport commissie van advies in zake het verzoek van tuinders om be drijfsschade. 9. Reclames straatbelasting 1948. 10. Begrotingswijzigingen 1950 (15e en 16e wijziging) en 1951 (5e wijziging). Jubileum. Dezer dagen herdacht de heer Chr. v. Biezen, Julianalaan alhier, het heug lijke feit, dat hij 25 jaar werkzaam is aan de P.N.E.M. als monteur-electriciën. V.V. Good-Luck. De voetbalver. Good-Luck hoopt Za terdag 16 dezer haar le lustrum te vie ren. Ter gelegenheid van deze gebeur tenis zullen er een aantal jubileum-wed strijden gespefeld worden waarvoor o.m. uitgenodigd zijn de Veerse Boys en Vic toria uit onze gemeente. Veilig verkeersweek. Ook in onze gemeente wordt weer aan dacht besteed aan de jaarlijkse Veilig Verkeer-actie. De propaganda voor deze actie wordt speciaal gericht tot de jeugd die in het bezit wordt gesteld van fol ders, wfelke de voornaamste verkeers regels bevatten. Op het nippertje. Van een vrachtwagen der fa. Gebr. Oome uit Raamsdonk viel, toen deze in de Pr. Hendrikstraat reed ,door onbeken de oorzaak een z.g. bekisting voor het maken van rioolbuizen. Door plotseling om te zwenken kon een fietsfer, die ach ter de wagen reed, zich in veiligheid stellen. Nieuwe banken. De nieuwe banken, die geplaatst zul len worden in diverse plantsoenen, zijn in de maak. Ze zullen binnen enkele da gen worden geplaatst. Het is te hopen dat de Ouden van Dagen hiervan het mefest zullen kunnen profiteren. Lingerie-examen De volgende dames, opgeleid door de Eerw. Zuster Teresinia, slaagden voor het Lingerie-examen J. Broeders, D. Broeders, N. Broeders, J. Damen, R. Poppelier, J. de Poorter, A. v. Schijndel, A. v. Sfeters, R. Klavers, B. de Jongh, D. Verschuren, D. Zijlmans en B. v. Vugt alhier. J. Berende, J. v. d. Berg, R. de Groot, D. Fijneman, A. v. d. Heuvel, T. Ver schuren, J. Zagers en J. Vissers uit Raamsdonk (dorp) Benoemd. Mej. Krekkei van de Ned. Herv. School is pfer 1 Sept. a.s. benoemd tot lerares aan de Huishoudschool te Slik kerveer. 25 Jaar stoker. De heer H. v. Gils alhier, hoopt op Donderdag 14 Juni a.s. de dag te her denken dat hij voor 25 jaar in dienst trad als stoker bij de P.N.E.M. te Geer- truidenberg. Aan belangstellnig zal het de jubilaris die dag wfel niet ontbreken. Gelegenheid tot feliciteren zal worden gegeven van 1213.30 uur in zaal „Kunstmin" van L. Hooymayers. Amerika. Acht straaljagers van de Amerikaanse luchtmacht zijn tijdens een oefenvlucht door onbekende oorzaak naar beneden gestort. Drie piloten kwamen hier bij om het leven, de vijf andere wisten zich te redden. Vast staat dat er geen botsing is geweest en men denkt aan sabotage. Op de zelfde dag zijn nog drie vliegtuigen neergestort, waarbij in totaal zes doden vielen te betreuren.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2