In de Ronde pakje shag pakje ÏMMIWÏH KAATSHEUVEL VOETBAL. WIELRENNEN. DUIVENSPORT. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 JUNI 1951 met Mascotte gaat-ie goed! t.b.c. NIEUW RAADSLID. In de vacature van wethouder Van Loon is tot lid van de ge meenteraad van Waalwijk aange wezen de heer H. v. Velthoven. De heer v. Velthoven heeft deze be noeming geaccepteerd. GESLAAGD. Op het Zaterdag 9 Juni j.l. te Eindhoven gehouden examen voor Kantoor-Stenograaf Nederl. Taal slaagden de volgende dames Wies Baijens, Trees Kools, Riek Kramer en Dymph Voogd. Tevens behaalde Mej. Marianne v. Ree het diploma Machineschrijven. Zij genoten allen hun opleiding bij de Eerw. Zuster Sr. Stanislaus, St. Antoniusparochie. JUBILEA. Bij de schoenfabriek v/h Pulles van Gerwen vierde Donderdag j.l. de heer J. de Graauw, chef van de afdeling expeditie, z'n zilveren dienstjubileum. Op het privé-kan- toor werd de heer de Graauw door de directie gehuldigd en hem werd een geschenk onder couvert aange boden. Donderdag 21 Juni viert de heer M. J. Treffers zijn zilveren dienstjubileum bij de schoenfabriek v/h A. H. van Schijndel. De heer Treffers is dan 25 jaar op de snij- derij. WAALWIJKSE PRIESTERS. Men wijst ons op een onvolle digheid in de lijst van „Waalwijk- se priesters" uit de parochie St. Jan. Daaraan ontbreekt n.l. de ZeerEerw. Pater Gerardus M. van der Geld, missionaris van de H. Familie, geboren en gedoopt in deze parocnie, die op 15 Augustus 1913 in Grave tot priester werd gewijd en sinds 1921 in de missie jn Brazilië werkzaam is. Een on volledigheid, welke wij bij deze gaarne herstellen. DRUMBAND K.A.J. De Drumband van de K.A.J. hield Zondagmorgen z'n propagandatocht met collecte voor het uniformen- fonds. In verschillende wijken werd gecollecteerd. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling heel Waal wijk te bezoeken. Gisteren was het drumkorps ook weer present bij de sportmanifesta ties en op de receptie van „Ons Huis". ERNSTIGE ONGEVALLEN. Een zoontje van de heer v. O. in de Grotestraat te v.m. Besoijen had een projectiel weten machtig le worden en was dit achter t huis aan 't demonteren. Eensklaps ont plofte 't projectiel met 't vreselijke gevolg dat hij drie vingers van z'n linkerhand zal moeten missen en van z'n rechterhand waarschijnlijk de wijsvinger. De eerste hulp werd verleend door Dr Kolster, die hem direct naar het Ziekenhuis te 's-Bosch liet overbrengen. De arbeider v. T. uit Sprang, werkzaam op de lederfabriek „De Kroon" alhier, ging met een fles in de hand van een trap, struikel de en viel naar beneden. Hij werd door de brekende fles zodanig aan de hand gewond dat ook hij naar 't ziekenhuis in Den Bosch moest worden overgebracht. TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Op de banen van Hotel Verwiel zullen van 16 tot 24 Juni a.s. de tenniskampioenschappen worden verspeeld. Men verzoekt ons mee te delen dat de inschrijving voor deze kampioenschappen op 12 Juni a.s. sluit. WANDELTOCHTEN. Gisteren trokken grote groepen wandelaars door de schone omge ving van de Langstraat. Het was een tocht, georganiseerd door de Nederlandse Wandelsportbond, die door de schoonste gedeelten van polders, bos en hei ging. Door de polder ging de tocht naar de oude vestingstad Heusden, vanwaar men via Drunen door de Loonse en Dru- nense Duinen naar Udenhout ging. Over de Roestelberg ging het naar Waalwijk, waar in café Jef Moo- nen de uitreiking der herinnerings medailles plaats vond. De deelne mers waren vol lof over de prach tige route. Er waren slechts weinig uitvallers en er is geen wanklank gehoord, hetgeen duidt op een per fecte organisatie. REÜNIE OUD-VERKENNERS- LEIDERS. Zondag was er in Hotel Verwiel een reünie van oud-verkenncrslei- ders eni -leidsters. Hierbij waren o.m. tegenwoordig de uistricts- aaimoezenier pastoor Ras, aalmoe zenier Lempens en oud-aalmoeze nier Heerkens. Er werden oude herinneringen opgehaald o.m. door liet draaien van een film, door de heer de Bont opgenomen, er wer den plannen gemaakt en men zat aan aan een welverzorgde koffie tafel. Het was een geslaagde dag. AUTOCLUB „DE LANGSTRAAT". Zaterdag a.s. 16 Juni zal de auto club „De Langstraat" de prijzen uitreiken aan de deelnemers aan de Schoenenrit 1951. Dit zal op n originele manier gebeuren. Voor dat de deelnemers naar Hotel Ver wiel hun prijs mogen halen, moe ten ze eerst nog een korte oriënta- tierit rijden vanaf de IJzeren Man in Vught. Daar wordt gestart om 17.01 uur. Er wordt 45 k.m. gere den. Deze oriëntatierit wordt uit gezet door de le en 2e prijswin naars, respectievelijk de heren 1). Stibbe en P. Pot en A. v. Stokkum en J. Gompen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden fietssleuteltje; acte- tas; damesring; doublé armband; herenfiets; muntbiljet van 1. licht beige ceintuur; brillen; on dergebit. Verloren grijze vulpen; blauwe portemonnaie; wollen vestje; zil veren armbandje; grijze regenjas; gevlamde vulpen. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie dames koor Oefening en Vermaak in hotel Italiaander. Zondag 12 uur repetitie mannen koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. VOETBALUITSLAGEN. Blauw-Wit— -PSV 3—1 Heerenveen- -Willem II 0—2 PSV 5 3 1 1 7 Blauw-Wit 5 3 0 2 6 Willem II 3 2 1 0 5 DWS 4 1 0 3 2 Heerenveen 3 0 0 3 0 JULIANA NU ECHT KAMPIOEN. Juliana is gisteren voor de twee de keer binnen 14 dagen kampioen geworden. Was vorige week het kampioenschap al officieel (bonds- vertegenwoordigers kwamen felici teren) gisteren had de bond op dracht gegeven om nog een penalty uit de wedstrijd BaardwijkBest Vooruit over te geven. Van de Wiel van Juliana kweet zich goed van z'n taak en schoot de bal via de paal in het doel, waar door Baardwijk definitief kampioen werd, als tenminste de bond nu weer niet wat anders gaat uitden ken. PASTOOR RAS-TOURNOOI. Zondag a.s. wordt op 't R.K.C.- tererin een jeugdtournooi gehouden om de Pastoor Ras-wisselbeker. De deelnemende clubs zijn: Groep A: R.K.T.V.V., R.K.D.V.C., S.A.R.T.O., D.E.S.K.; groep B: O.D.C., Concor dia, S.V.D., S.E.T. en R.K.C. In ons volgend nummer zullen wij het programma bekend maken. DE „DUUKKE" TEGEN R.K.C. Vrijdag a.s. speelt het elftal van de „Duukke" op het R.K.C.-terrein tegen een elftal van R.K.C. De wedstrijd is ten bate van het Ned. Rode Kruis. VLIJMEN. Seriewedstrijden. Jeugd A-edftallen. Zaterdagmiddag werden de serie wedstrijden voortgezet om 3 uur. Wilhelmina 's-Bosch en R.K.J.V.V. 's-Bosch 21. Deze wedstrijd won de best spe lende ploeg, maar die had ook alle inspanning nodig om 't hard wer kende J.V.V. er onder te houden. Na 15 min. spelen scoorde RKJVV en behield deze voorsprong tot de rust. Na de rust pakte Wilhelmina wat beter aan en na vijf min. maak te Wilhelmina gelijk, 11. Dit gaf meer zelfvertrouwen en spoedig werd het 21 en met deze stand kwam het einde om 4 uur. Vlijmense BoysBerlicum 10. In deze wedstrijd gingen beide partijen gelijk op. Uit de vele aan vallen was geen van beide in staat te doelpunten. Na de rust hetzelfde beeld. Na 15 min. werd er gedoel punt uit een goede aanval. Berli cum probeerde gelijk te maken, wat niet mocht gelukken, zelfs niet in de laatste minuut toen de doel man was gepasseerd, maar rechts achter K. Parijs de bal nog juist wegwerkte. Het verdiende tegen- punt bleef uit. Om 5 uur Haarsteeg-Nicuwkuijk. In deze_ wedstrijd was Haarsteeg sterker'en spoedig had het de lei ding door de linksbuiten, 10 en even later kreeg de rechtsbuiten een opgelegde kans en schoot on houdbaar in, 20. Met deze stand kwam de rust. Na de rust kwam Nieuwkuijk gevaarlijk opzetten, maar kon de doelman van Haar steeg niet passeren. Om 6 uur RKDVC Druilen O.J.C. Rosmalen Dit was de mooiste wedstrijd van deze middag. Twee goede jeugd- elftallen met spelers waar beide clubs nog plezier van kunnen heb ben. Vanaf het begin een vlug op en neer gaand spel. Na 17 minuten maakte de linksbuiten het eerste doelpunt. Rosmalen probeerde ge lijk te maken, maar de goede ver dediging van Drunen stond z'n mannetje en met de stand 10 kwam de rust. Na de rust weer het zelfde spel. Uit een goede aanval kreeg de rechtsbuiten van Rosma len z'n kans en de stand was gelijk. Drunen zette alles op alles om te doelpunten, maar de goede doelman van Rosmalen gaf geen krimp en het einde kwam met 11. Toen kwam de spanning, 5 strafschoppen. Drunen scoorde 3 maal en Rosma len 3 maal, dus weer gelijk. Drunen weer 3 maal. Met het laatste schot viel de beslissing. De doelman van Drunen hield deze strafschop prach tig er uit. Overgelukkig verliet Drunen het veld met de doelman op de schouders. HAARSTEEG. Haarsteeg 3Jan v. Arkel 2 42. Plet 3e elftal van Haarsteeg speel de z'n voorlaatste competitie-wed strijd en wel tegen de recerves van Jan v. Arkel. Doordat zij nog in degradatiegevaar verkeerden, was het we| te verwachten dat het aan spanning niet zou ontbreken. In 'n spannende partij voetbal hebben zij de bezoekers een nederlaag toege bracht. In het begin zag het er niet naar uit, want ai spoedig wisten de gasten reeds een voorsprong te ne men. De thuisclub zat echter ook niet stil en na ongeveer een kwar tier was het v. Beurden die de stand op gelijke voet bracht. Voor rust was net dezelfde speler die de stand opvoerde tot 21. Inde tweede helft was het vooral de thuisclub die de toon aangaf en al spoedig was het v. d. Berk die er 31 van maakte. Bij een volgende aanval had de thuisclub weer succes, toen v. d. Berk met een fraaie kopbal de stand op 41 bracht. Het tempo zakte daarna aanmerkelijk en me de door de veilige voorsprong de den zij het wat kalmer aan. De gas ten wisten daarvan gebruik te ma ken door de stand op te voeren tot 42, waarmede ook het einde kwam. SPRANG. S. D. De twee wedstrijden, welke zijn gespeeld voor het nederlaagtour- nooi, uitgeschreven door de v.v. S.D.O. zijn door deze vereniging gewonnen. Donderdagavond was net SDUUNI met als uitslag 3-2, Zaterdag SDUWhite Boys 1U. Dinsdag a.s. komt Nooit Gedacht uit Capelle op bezoek. Dit is een niet te onderschatten tegenstander wat zij heeft bewezen door de tweede plaats te bezetten in de af gelopen competitie. Het belooft dus een mooie en spannende wed strijd te worden; aanvang half 8. CAPELLE. Promotie van de afdeling naar de K. N. V. D. Wit-ZwartNoordhoek 54 De stand D.H.V. 3 3 0 6 Wit-Zwart 4 2 115 Right-Oh 3 10 2 2 Noordhoek 4 0 13 1 Belgen superieur in de ronde van Nederland. Jan Bogaerts zegeviert. De Nederlandse renners zijn in hun eigen ronde verpletterend ver slagen. Een Belgische winnaar, de Belgisch B-ploeg nr. 1 en vier Bel gen in het individuele klassement op de eerste plaatsen en dan pas een Nederlander.... de debacle was wel volkomen. In de „Sportwereld" oefent Joris van den Bergh vernietigende kri tiek uit op het verloop en de orga nisatie van de Ronde van Neder land èn op het onbehoorlijke rijden van de Nederlandse ploegen. Joris van den Bergh wijdt de ne derlaag aan een volkomen onvol doende organisatie door gebrek aan deskundigen en aan een verbijste rend dilettantisme enaan geld gebrek. „Wie over geen voldoende fondsen beschikt om een Ronde goed te houden moet er van af blij ven. De hele opzet van de Ronde van Nederland deugt niet. Er was een lichtelijke waanzin in de hoof den gevaren. Men begon hier de Ronde met het waandenkbeeld er dik geld aan te verdienen. Dilettan tisme daar waar zelfs de door en door geroutineerde man het nog moeilijk kan opknappen", aldus v. d. Bergh. Op de renners heeft de schrijver eveneens zeer scherpe kritiek „Tussen Tilburg en St. Niklaas werd de Ronde door Nederlandse renners vermoord Daarmee kun nen renners en organisatoren het voorlopig wel doen. Nu ja, de Nederlanders hebben in Nederlands en Belgisch Brabant en in Vlaanderen er maar met hun pet naar gegooid. Op de Belgische keien hadden ze meer oog voor de Vlaamse meiskes en zo dan voor hun Belgische tegenstanders. Pas in Zeeuws-Vlaanderen kwamen de Nederlandse ploegen tot de ontdek king dat er ook nog gefietst moest worden, maar de demarrage van Schulte en z'n kornuiten kwam te laat. De Belgische zege was al een feit geworden. Het Belgische ploeg- verband was uitstekend en daar door werden de Nederlandse uit looppogingen door een levende muur teniet gedaan. Zondagmiddag reed een stralen de Boogaerts het Olympisch stadion binnen om zich in de Oranje-trui bij z'n landgenoten te voegen, die zo'n volledige overwinning hebben behaald. Het eindklassement is 1. Boogaerts (België B) 36 uur 40 min. 7 sec. 2. Van Stayen (België B) 3. De Feyter (België B) 4. Van Kerkhoven (België A) 5. Voorting (Ned.) 6. Schoenmakers (Ned.) 7. Faanhof (Ned.) 8. Pe ters (Ned.) 9. Delahaye (Frankrijk) 10. Schulte (Ned.) 11. Bakker (Ned.) 14. Wagtmans (Ned.) 16. De Hoog (Ned.) 18. Dekkers (Ned.) Ploegenklassement 1. België B 2. Nederland B 3. Nederland A 4. België A 5. Ne derland C 6. Internationale ploeg 7. Frankrijk. lo «le Ronde van Nederland werd L 4e Nationale ploeg met Gerrit Schulte als kopman - geadopteerd door de fabrikant van Itft sigaretten. VLIJMEN. Zondag nam de nieuweling Tini Wolfs deel aan de Ronde van St. Willebrord. Wolfs reed een schit terende wedstrijd en werd eerste. Dit is zijn vierde overwinning in dit seizoen. De nieuwelingen Kuys en Kivits reden in de Ronde van Den Bosch. Kuys had pech en Ki vits moest opgeven door een val partij. Volgende keer beter. WASPIK P.V. DE REISDUIF. Wedvlucht vanuit Pont St. Max- ence. Aantal k.m. 313; duiven 157; le duif om 10.22.6. Uitslag J. v. Tilborgh 1, 36; C. Verschu ren 2, 15, 16; M. Smits 3, 21; B. Verduin 4, 7, 46; J. Timmers V 5; W. Zijlmans 6, 26, 53; J. Dalmeyer 8; H. Langennans 9, 14; Joh. Smits 10; Jan Smits 11, 17, 22, 39, 41; Jan Vleuten 12, 48; M. J. de Rooij 13, 27; G. v. Dongen 18; C. Smits 19, 28; M. Timmers 20, 43; Th. Smits 23, 29, 35; P. v. Turnhout 24, 25; Gerrit Smits 30, 37, 39; Jos Verduin 31; Ant. Verduin 32; Ge rard v. d. Broek 33, 42; Cor Fitters 34; M. Bax 38; KI. Scheinds 40; P. de Wit 44; Jos. v. Unzenoort 45; Dl Langennans 47, 51; A. v. Til borgh 50; P. de Graauw 52. uSÜl Li. KAATSHEUVEL. De K.P.V. hield Zondag een wed vlucht van Pont St. Maxence, af stand 314 km., ingemand 660 dui ven, los 7 u. v.m. Eerste duif 10,21.18 u. v.m. laatste prijswinnen de duif 10.36.07 u. v.m. wind N.W. Uitslag eerste 70 winnaars1, 39 Jan v. Boxtel; 2, 26, 67 Jan van Hees wijk 3 G. Hendriks 4 M. de Vries 5 Jan v. Dongen 6 Fr. v. d. Linden 7 C. Moreval8, 43, 50 Fr. v. d. Assem 9 Jan Damen 10 A. v. d. Hoven 11 Jac. Hoevenaars 12, 63 Jan v. Kuijk 13, 69 Jan v. Riel 14 Jac. Vloemans 15, 21 Chr. Steenbergen; 16, 58, 62 C. de Bondt; 17 A. v. Geel18, 37 M. Lensveld 19 M. Oosterwaal20 M. Ververs 22, 54 Jan v. Beers 23 P. Zijlmans; 24, 34 W. v. Wezel; 25, 28, 31, 38, 44, 70 A. Schrauwers 28 Fr. Da- men 29 L. Mosselveld30 Ant. Pijnenburg 32 Jan Dekkers33, 53 G. Schrauwers 35 Jac. Klerkx 36 H. Klis 40 P. Dirksen 41, 46, 68 Dook Donders 42, 57 St. Dek kers 45 Sjef Pijnenburg47 A. Zacht48 Ben v. Heesch 49 Adr. v. Gooi51, 60 W. v. d. Ven 52 Th. v. d. Linden 55 A. v. Kuijk 56 M. J. v. Wandooij 59 Ant. Snoe ren 60 H. Robben 61 Ceec v. Wan rooij 64 Ant. Hoffman 66 B. Kemmeren. BERKDIJK. De Junioren duiven-vereniging „De Vrolijke Vliegers" hield giste ren een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. De prijzen werden als volgt behaald 1, 4 Th. v. Wanrooij; 2 F. Dingemans 3, 6 M. v. d. Lin den 5, 8 W. v. Osch 7 H. Groot- swagers. VLIJMEN. Postduivenvereniging De Zwaluw, Vlijmen, combinatie Drunen. Wedvlucht vanuit Pont St. Max ence, afstand 325 km., los 7 u., le duif 10.26.40. Aantal meters 1565.50. Laatste prijswinnende duif 10.42.54, aantal meters 1457.43. Prijzen als volgt V is Vlijmen. D is Drunen. G. v. Esdonk V 1, 19, 35 v. Esch- Libregts V 2, 52, 53 L. de Laat V 3 P. Pulles V 4, 24, 29, 30, 34, 38, 48, 58, 63 J. v. d. Dungen V 5, 72 Th. Herman V 6, 54, 61Th. van Overdijk V 7 P. v. d. Lo0 V 8, 12, 39, 40 N. v. Esdonk V 9 P. Wil- lemse D 10, 17 A. Parys V 11, 36 H. Oosterwaal D 13, 45 Fr. van Uden V 14, 56 M. de Graaf D 15 J. v. Kuijk D 16Brok-Pulles D 18, 68 H. C. de Laat V 20, 59, 71 Gebr. Ravensteijn D 21 W. Peij- nenborg D-22, 28 A. v. Son V 23, 43 ,55 K. Kivits V 25, 64 J. Oos terwaal V 26 G. v. d. Sande D 27, 31 C. v. Heivoort V 32, 42, 67, 73 B. Oremans V 33, 62 C. v. Boxtel D 37, 60 G. Treuren V 41, 44 H. v. Huiten D 46 J. Verschuren V 47 H. v. d. Heijden V 49 Has v. Beijnen V 50, 57 A. Mommersteeg D 51 A. L. v. Heivoort V 65 M. v. Overdijk V 66 H. Pelders V 69 Fr. v. Huiten D 70 Ereprijs G. v. Esdonk met le en 19e prijs. SPORTBERICHTEN. Wielrennen. Magni heeft de Ronde van Italië gewonnen. De Belg Van Steenbergen werd twee de. De winnaar van de Ronde van Waalwijk, de Eindhovenaar Plataz, heeft het voor eigen publiek niet tot een overwinning kunnen bren gen Maenen uit Valkenswaard werd de winnaar. Jac. van Dijk uit Hilversum heeft de ronde van Den Bosch ge wonnen. Snoeren reed een uitste kende course en werd zesde. Een prima prestatie. De ploeg van de Tour de Fran ce wordt deze week bekend ge maakt. Wagtmans, Faanhof, Schoen makers en Dekkers doen mee. Of Schulte en Van Est meedoen is nog niet bekend. Boksen. Ray Robinson heeft gewonnen van De Bruin. Maar de Nederlander heeft zich prachtig ge weerd. Zeven ronden lang heeft hij de wereldkampioen handen vol werk gegeven en pas in de achtste moest hij opgeven. Athletiek. Fanny Blankers heelt in Engeland de 80 meter hor den weer eens gewonnen. Zij deed er 12,2 sec. over. Ook op de 100 yards was ze de Engelse dames de baas. XXX RODE KRUIS. Afd. Kaatsheuvel. Zoals bekend, organiseert het Ned. Rode Kruis ieder jaar een geldinzame lingscampagne einde Mei of begin Juni. In Kaatsheuvel zijn voorbereidingen ge troffen om een nieuw afdelingsbestuur te formeren, doch de algemene campagne behoeft hierop niet te wachten, aange zien deze over het gehele land in de maand Juni moet afgelopen zijn. Zodoen de zal ook in Kaatsheuvel de geldinza meling doorgang vinden en wel in de week van 16 tot 24 Juni. Reclame-affi ches om U hiervoor op te wekken zijn reeds opgehangen. Dezer dagen bezorgt de post huis aan huis een enveloppe met een propaganda-biljet en een „Gift"- zakje, waarin cl het geld kunt depone ren voor dit bij uitstek mooie doel. In bedoelde enveloppe zit ook een op roep voor dames, die zich beschikbaar willen stellen voor het terughalen van genoemde „Gift "-zakjes in hun eigen wijk. Zij kunnen zich melden bij de heer Jan Kemmeren, Hoofdstraat 167. Onnodig te vermelden dat wij dfeze actie allerdringendst aanbevelen. RöNTGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK. De grote spandoeken, ,op verschillen de plaatsen over de straten gfespannen, herinneren ons dagelijks aan de plicht die op eenieder rust om mee te werken aan de grote actie tot bestrijding van de tuberculose door een algeheel röntgeno- logisch borstonderzoek. Zaterdag 9 Juni is men hiermee begonnen voor de Loon se Dijk en omgeving in de O. L. School aan de Loonse Dijk. Maandag en Dins dag geschiedt dit in het Patronaat te Berkdijk voor de bewoners van de pa rochie aldaar, terwijl 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 22 en 23 Juni volgt voor Kaats heuvel in de zaal van de R.K. Gilden bond. Oproepingskaarten aan een ieder persoonlijk gericht, vermelden datum, plaats en uur waarop U verwacht wordt. Kaatsheuvel moet tegen de 100% deel name halen. Alleen door U niet te ont trekken aan dit onderzoek, werk U mee aan de grote algemene bestrijding van de Zangcursus. Voor een twaalftal candidaten uit de parochie St. Jan voor hfet lidmaatschap van het R.K. Par. Zangkoor, zal een zangcursus worden geopend die door de bekende muziekpaedag<2pg, de Weleerw. Pater v. d.»Yssel van het Missiehuis St. Antonius zal gegeven worden. Dinsdag avond zal met de candidaat-zangers een bespreking gehouden worden om de cursuslessen te regelen. Schoolreisje. In verband met het afscheid van de Eerw. Broeder Erminus van de St. Jans- school door zijn vertrek naar Indonesië, zal het schoolreisje voor de lagere klas sen vervroegd, dit jaar gehouden wor den op Donderdag 14 Juni a.s. De leer lingen van de St. Jansschool gaan naar Rotterdam, die van de Bernardusschool naar Arnhem en omstreken. Laten we voor de kleintjes hopen dat ze 't weer met hebben. Afscheid. De Eerw. Broeder Erminus, on derwijzer der eerste klasse aan de St. Jansschool, gaat over enkele weken vertrekken naar de Missie der Eerw. Broeders van Liefde in Indonesië. Zaterdag a.s. zal de school afscheid nemen van deze onderwijzer, die in de korte tijd dat hij aan de St. Jansschool werk zaam is geweest, zich als een zeer geschikte kracht heeft laten ken nen, met een bijzondere tact om met de kleintjes om te gaan. In voordracht en zang zal hem door de jongens een afscheid wor den bereid, waarbij natuurlijk een souvenir aan zyn verblijf aan de St. Jansschool niet zal ontbreken. Geslaagd. Voor het politiediploma slaagde te l trecht o.m. de agent van poli tie L. A. de Klundert alhier, die zyn opleiding ontving van wacht meester v. Mierlo te Kaatsheuvel. Pel Canto's repetities. In verband met werkzaamheden in de zaal van de heer Jan v. Dun met betrekking tot de komende kermisviering, kunnen de repeti ties van Bel Canto deze week niet doorgaan. Naar we vernemen zal het zaalbalcon worden ontruimd om ingericht te worden tot een barlokaal. Naar Waspik. Onze harmonieën Euphonia en Apollo zullen Zaterdagavond deel nemen aan de muziekfeesten, die in de tuin van de heer H. v. Iersel te Waspik zullen worden gehou den. Naar het concours. De harmonie St. Jan te Berkdijk zal Zondag a.s. deelnemen aan het concours der R.K. Federatie van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Nederland te Berg a.d. Maas. On der leiding van de heer P. B. Bis- selink zal St. Jan uitkomen in de le afdeling harmonie met de num- mrs „lm Reiche des Indra" van P. Lincke en Suite Oriëntale van Ph. Vlessing. Wy wensen St. Jan alle succes op het concours in midden Limburg. Agenda. Maandag 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- theater „Juwelensmokkelaars" met als extra nummer „De Herlendo- der'L Toegang 14 jaar.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3