WMLWYH RAAMSDONKSVEËR OEERTRUIDENBERG Waspik g.c>4 aan g\andto.o.& fiastwai. 2 2 tÉl1 Zaterdag 3 dezer een Oranjefeest, dat 'a nannddags wordt geopend inet kinder spelen voor de leerlingen der Loonse- dijkse scholen met medewerking van de muziekvereniging Sirena, terwijl des avonds een, concert zal worden gegeven door de Bredase Fostharmonie. V. V. GOOD LUCK. De voetbalver. Oood-Luck herdacht j.l. Zaterdag haar le lustrum. Van diveise geoeurtenissen die in deze eerste 3 jaivu van haar Destaan vielen, kunnen wij kort maar duiuenjk zijn.up ue eerste op- ricntingsoijeeiikomsi gaven zich spontaan Ï3ï lecicii op, werk aantal met is terug gelopen, zoals dit wei eens pleegt voor te komen, doch dit is integendeel uit gebreid, zodat de vereniging thans een ledental heeit van tXJ. J-/at de ciub in derdaad geen leden heert aheen op pa pier, maar in werkelijkheid wat voor de voetbalsport over heooen, blijkt wel uit het teit dat het eerste elltal kampioen werd in het seizoen ïyx)31. liet ligt derhalve in de bedoeling van het bestuur dat dit jaar deelgenomen zal worden aan de kampioenschapronde van iN. brab.. \Vij geloven met te overdrijven als wij zeggen dat Uood Luck een steeds ge vreesde, doch ook graag geziene tegen stander is. Het bestuur hoopt dat er spoedig gelegenheid zal komen om in de 4e klasse K.iN.V.13. Zaterdagmiddag competitie uit te komen. Uat de verhou ding met de andere plaatselijke voetbal- Vereniging goed is, moge blijken uit het feit, dat zowel de Veerse boys als Vic toria Zaterdag op de Jubileumwedstrijden gespeeld hebben. Ook H.N.C. uit Ca- pelle is geweest en dit elftal laat hieruit zien wat ware sportiviteit is, want al moest het na een spannende wedstrijd 't hoofd voor Good Luck buigen, zeg den zij na ontvangen verzoek spontaan hun medewerking toe ora de jubileum- wedstrijden te doen slagen. KERMIS. Op de jaarlijkse kermis die gehouden zal worden op 23, 4, 25 en 26 Juni a.s. zullen er weer verschillende attracties verschijnen. Ingeschreven hebben de vol gende vermakelijkheden: Speedway-Track (electr. racebaan); Cakewalk Salon, Luchtschommel, Rubs- baan. Draaimolen, Kinderpaleis, Wind- hondensport, Luchtballonnen, speelgoed en feestartikelen, gebakkraam, patates- friteskraam, IJsco, paling en zuurkraam, fruitkraam, nougat- en suikerkraam, Bumperspel; in R donk(dorp): Steilwand, Zweefmolen, Kinderdraaimolen, Kinder paleis, Golden Wheel, Luchtballonnen, speelgoed en feestart., patatis friteskraam, ijsco, paling en zuurkraam, nougat en suikerkraam, Hengelsport. GESLAAGD. De heer P. v. Hal alhier slaagde dezer dagen voor het examen gemeente-admi- 1 nistratie. .BURGERLIJKE STAND. Geboren: bernardus C H zv Henricu» A b Schumacher en Maria H Oome Martina J 'ih M dv Adrianus A N broeders en Johanna C de Oeijn 1 eestke P dv Johannes Oosterhof en Ma ria Heurter Adriana J dv bngeibertus Sanner en Elisabeth C Schouten Da vid J zv Pieter Rosenbrand en Henriëtte J v Dongen iNeeltje dv Jan H Ruy- tenberg en Selia blokland Antonius A zv Adrianus M v d biggelaar en Jo hanna de Jong. Overleden: Wilhelmus J H Thurlng echtg v Maria H C Cox 61 jaar. Gehuwd: 'l'homas A broeders 26 jaar en Dymphna M Schipperen 23 j. Ingekomen: Nicolaas G A v Meeuwen van Dordrecht. Vertrokken: Dymphna P v d Kieboom echtg v J van Vessem naar Geertruiden- berg Francisca Th v d Ven naar Eindhoven Aleida P Bril naar Schijn- del Johanna M A v d berg naar Lith- Ooyen a d Maas Hcnrica M H Roo- vers naar Eersel Hendricus A Smeur naar Oosterhout Petronella M Brou wers naar Rosendaal Adrianus Fran- ciscus de Ruyter en Franciscus Maric j de Ruyter naar Rosendaal Teunis Spuybroek naar Hoge en Lage Zwaluwe. D. G. V. - NIEUWS. Dinsdagavond werd de onderlinge dam- competiiie voortgezet, begonnen werd met de afgebroken partijen. Th. Zwets verliest van P. Blom. G. v. Erk wint van M. de Ruijter. A. Vingerhoets nam geen genoegen met remise en won van Th. j. v. d. Aardweg. Na een zeer spannen de wedstrijd zag J. Steigenga kans te winnen van J. C. Schott en de leiding over te nemen, zodat deze twee omge wisseld hebben. Th. J. v. d. Aardweg was niet opgewassen tegen J. Boelaars en Verloor. Om het persoonlijk damkampioenschap van Noord-Brabant. Zondag j.l. speelde Th. Zwets tegen J. C. de Galan en verloor; eveneens ver loor J. C. Schott van G. de Ren. A.s. Zaterdag speelt J. C. Schott tegen G. Glaudemans en Zondag tegen P. Gruyters. Th. Zwets tegen M. Verlouw. Dit zijn dan de laatste wedstrijden, dus nog eens flink aanpakken. DE KLAP MET DE MAAT. Veertien dagen geleden eiste de offi cier van Justitie bij de Bredase Recht bank, Mr. Temmink, 3 maanden voor waardelijke gevangenisstraf (proeftijd 3 jaar) tegen de Bredase marktkoopman J. C. K., die op 10 November j.l. te Geertruidenberg de ambachtsschoolleer ling H. C. C. met een ellemaat op het hoofd sloeg, waarna deze jongen enkele uren na de slag overleed. Mr. Temmink achtte toen dood door schuld niet be wezen en eiste bovengenoemde straf we gens mishandeling. Nu luidde de uit spraak: 40.boete of 20 dagen hech tenis. Het 70-jarig bestaan van de Was- pikse Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" is op grandioze wijze geviel d. Grandioos dat wil zeggen, met een keur van prachti ge muziekwerken, gespeeld door uitstekende harmonieën en gevierd met een enthousiasme en een toe wijding die aanstekelijk werkte op de vele bezoekers van dit Festival. Er heerste gedurende het festival een weldadige sfeer van vriend schap en het is mede daaraan tc danken dat Waspik een muziek feest heeft gehad, zoals het waar schijnlijk in z'n geschiedenis nog nooit heeft gekend. Het begon Vrijdagavond al bij de officiële opening. Om 7 uur werd de harmonie met het bestuur door het gemeentebestuur op het raad huis ontvangen. Met een pittige mars presenteerde zich de harmo nie. De Burgemeester sprak de harmonie toe U kunt bogen op prachtiee verdiensten voor de ge meenschap. Generaties van man nen hebben hun vrije tijd en hun beste krachten geofferd aan de harmonie. Door samenwerking en door een eendrachtig streven heb ben ze gearbeid aan het behoud van onze eigen Brabantse cultuur. Als men weet welke plaats de har monie in de gemeenschap inneemt, dan kan men begrijpen dat er nu bij gelegenheid van het zeventig jarig bestaan feest wordt gevierd. Het is voor het gemeentebestuur verheugend te kunnen constateren dat er mannen zijn die hun vere niging trouw blijven. Wij zijn ver heugd over de oprechte toewijding van de leden der harmonie met inzet van hun hele persoon. Uw vereniging is een kostbaar bezit voor de gemeenschap. Uw feest van nu is een bewijs dat er nog le ven is in Waspik. Ik breng U graag namens de Waspikse be volking m'n grote erkentelijkheid daarvoor. Als de huidige generatie 't werk neerlegt, hopen wij van harte dat er weer mannen zullen zijn om de idealen voort te dragen. Dan kun nen wy over 30 jaar, en wij hopen dat we dat nog mogen beleven, het eeuwfeest vieren. Namens het gemeentebestuur bied ik U m'n gelukwensen aan. die tevens een erkenning zijn van de grote verdiensten van de har monie. Ik wens U van harte toe dat de harmonie spoedig de Vaan delafdeling van de Federatie zal bereiken. De krachten en de lei ding zy'n er voor, dus kan het ook. Seinpre crescendo Nadat de heer Brokx een dank woord had gesproken, speelde de harmonie het Wilhelmus.. In de raadzaal werd de erewijn aange boden en een heildronk op Hare Majesteit de Koningin uitgebracht. Hierna werd in de zaal van Ho tel v. Iersel het festival door de voorzitter van de harmonie geo pend. De heer Brokx feliciteerde de le den van de harmonie met het ju bileum. Hij huldigde ook de dames die de werkende leden in staat ge steld hadden om de harmonie ho ger op te voeren. In hartelijke woorden bracht de voorzitter hul de aan de nog steeds vitale Jan Luijlen, die (50 jaar z'n krachten aan de harmonie had gegeven. De aanwezigen brachten hem een don derende ovatie. De voorzitter hoopte dal de jubilaris nog lange jaren lid van de harmonie zal blij ven. Ook de 30-jarige jubilarissen betrok spr. in de hulde. Wü zijn trots op onze dirigent, aldus de voorzitter, die de harmonie zo hoog heeft opgevoerd. Ik dank hem hartelijk voor de feestmars. die hij geheel belangeloos speciaal voor deze gelegenheid heeft ge componeerd. Hulde ook aan de secretaris, de heer C. Berkelmans. De voorzitter wenste de heer Gijs man, die helaas het bed moest hou den, van harte een spoedige beter- chap. Spr. bracht dank aan B. en V\aan pastoor en dominë, aan het ere-comité. aan de dames van de korfbalclub, aan de schilders en tenslotte aan heel Waspik voor hun ongeëvenaarde hulp en steun. Na een herdenking van de aan de vereniging ontvallen leden ver_ klaarde de heer Brokx het festival voor geonend. De jubilerende harmonie opende de reeks van concerten met een schitterend openingsconcert. Hel eerste stuk was de feestmars van C.lir. Kuijten. Een mooie forse mars, die door de harmonie uit stekend werd gespeeld. In de /.Italiaanse in Algiers"' moest de harmonie blijkbaar nog op krachten komen. De zware in strumenten gaven in dit stuk de toon aan. Het begin van bassen en tuba's was prachtig. De clarinet- solo klonk nog een beetje aarze lend. In het derde nummer vond de harmonie haar vorm pas. Het was het bekende Don Pnsauale van Donizetti. Het prachtige lyri sche begin werd door de harmonie on fenomenale wijze gespeeld Het streng geaccentueerde ritme van het s'otstuk was magnifiek. In het bekende werk van Hall „Hochzeit der \Wnde" gaf P. Kliin een goede solo. Trouwens dit stuk was het beste van het hele concert. Het werd met verve en bezieling ge speeld. Vooral het walsje in het middenstuk van het tweede deel was perfect. Ook in dit werk sprak aan de harmonie oplegt. Het was een zeer fraaie uitvoering. Van het gedeelte na de pauze moeten wij vooral het geestige stuk van Linck roemen „Versmadelief- de". Of het nu kwam door de con sumptie die de leden en ook Uw vers.'aggever kregen, welen we niet, maar dit mooie werk kreeg een loffelijke vertolking. Het was jammer dat de grote trom soms te sterk klonk. Mogelijk heeft de spe ler geen rekening gehouden met de goede accoustiek van de muzieknis. In ieder geval kunnen we Was pik met z'n harmonie feliciteren. De volgende dagen: een zonnig feest. Het Waspikse Festival is een on gekend zonnig en fleurig feest ge worden. De overvloedige zonnestra len weerkaatsten in de instrumen ten van het keur van de Brabantse harmonie-korpsen die aan het fes tival deelnamen. Het was een bui tengewoon genoegen in de mooie tuin van Hotel Van Iersel te ver blijven. Het is ondoenlijk alle korp sen en alle stukken in dit artikel te beschouwen. Daarvoor was het teveel. Er waren korpsen en koren die de toets van de strengste kritiek glansrijk kunnen doorstaan. Er wa ren concerten waarop men gerecht vaardigde kritiek zou kunnen leve ren. Maar eigenlijk gevoelt men daarvoor bij zo'n feest met zoveel glans en zoveel enthousiasme maar weinig lust. Zaterdag werd het avondconcert verzorgd door de „Harmonie" uit Oosterhout, een prachtig concert. Guillaume Tell van Rossini en Fin- gals Cave van Mendelssohn waren er de glanspunten van. 's Zondags: muziek vanaf 1 uur. Een wervelstroom van muziek over stroomde Waspik. Grote werken van de meesters uit de muziekhistorie, mindere werken en ook werken waarvan het ons verbaasde dat ze nog op het programma stonden, maar er werd gemusiceerd met zo veel genoegen en in zo'n prettige sfeer, dat alles bij elkaar een festijn is geworden waarmee we de jubi lerende Waspikse harmonie van harte kunnen feliciteren. Een magnifiek concert door L'Echo des Montagnes uit Tilburg, met een populair programma, was het grandioze sluitstuk van 't Was pikse festival, dat op grootse wijze is geslaagd. De eerste drie prijzen werden be haald door: Harmonie Apollo te Kaatsheuvel 60.—. Concordia te Oosteind 40.—. Zangvereniging Voinarding te Dongevaart f 25. DE de strenge ritmiek die de dirigent leerlingen verdeeld in dïïTvan SCHOENINDUSTRIE IN DE WERELDOMROEP. Zaterdagochtend heeft de radio verslaggever van de Radio Neder land Wereldomroep (P.C.J.), dhr. A. Weibol, een vraaggesprek gehad met de burgemeester onzer gemeen te, mr R. J. J. Lambooy voor 't so ciale aspect en met de heer Jos. J. Klijberg, directeur der Timtur- schoenfabrieken voor het economi sche gedeelte over de crisis in de Ned. Schoenen-industrie. De bedoe ling van dit vraaggesprek was, de luisteraars een indruk te geven van het probleem waarvoor de schoen industrie staat, welke de economi- scshe gevolgen zijn voor Nederland en meer speciaal welke de gevolgen zijn voor een gebied als Waalwijk, waar de bevolking voor meer dan 25% economisch afhankelijk is van de stand van zaken in de betreffen de industrie. De uitzending dezer belangrijke opname zal plaats vinden op 23 Juni a.s. van 14.26 tot 14.35 op de 13.96, 16.88 en 49.79 meter. Dit programma is bestemd voor Indo nesië. 's Avonds volgt een herhaling, gericht op Afrika en Europa. Om 20.26 uur op de 25.57, 31.28 en 49.79 meter. Tenslotte gaat het pro gramma ook uit naar West-Indië en wel om 01.26 'uur Ned. tijd op 25.57 en 31.28 meter. SACRAMENTSPROCESSIE. Het hoogtepunt van de jaarlijkse St. Antoniusleesten in de Antomus- parochie was de Sacramentspro cessie die gisteren werd gehouden. De processie ging volgens de route St. Antoniusstraat, Eerste Zeine, St. Crispijnstraat, waar aan het begin van de Pastoor Kuij persstraat het rustallaar stond opgesteld, Tweede Zeine, St. Antoniusstraat. Deze route zal in het vervolg aangehou den worden. Dank zij de medewer king van de parochianen kon een eenvoudige maar stemmige versie ring aangebracht worden. De deel name was algemeen, o.a. het ge meentebestuur, diverse organisaties en verenigingen, de harmonie St. Crispijn, vele pelgrims en parochia nen. Bij het rustaltaar hield de weleerw. heer Kapelaan Ras een kort, maar treffende predicatie. Deze sacramentsprocessie is een waardige manifestatie van de An- toniusparochie geworden. Ook van buiten de parochie was de belang stelling zeer groot. DE NIEUWE DIRECTEUR DER R.K.ÏI.B.S— M.M.S. De nieuwe Directeur R.K.H.B.S. en M.M.S. als leerling te Rolduc al een uitblinker in de klas, als „clubge noot" reeds jong een zeer intelli gente persoonlijkheid. Ik (Joh. R. S.) heb de eer gehad hem twee jaren op Rolduc te kennen als klasgenoot en als club genoot. Als klasgenoot. Een van de beste van de klas. Volgens de „Distribu tion des Prix" 1913-14 en 1914-15 haalde hij in de Ecole moyenne H.B.S.) quatrième en troisième resp. 9 en 13 prijzen weg, waarvan de grootste helft le en 2e prijzen waren. (Het toeval wil, dat in het vak „Chimi", waarin hij later in genieur en doctor werd ,ik hem de le prijs wegsnoepte, evenals in het vak „Commerce", omdat ik voor die tijd het Diploma A van de han delsschool St. Louis te Weert be haalde en tegelijk wat privaatles in scheikunde had ontvangen Na de 3e H.B.S. ging ik als leerling naar de Rijksvakschool te Waalwijk en kort daarop voor twee jaren in mil. dienst (oorlog 1914-18). Daarna ben ik hem uit het oog verloren, totdat ik kort voor de oorlog 1940-1945 hoorde, dat hij in Roosendaal zat als leraar scheikunde. Net toen ik hem, in verband met mijn eigen studies, op wilde zoeken, brak de oorlog uit, en toen is er niets meer van gekomen de oude vriendschap op te nemen. Als clubgenoot. Zoals gebruike lijk is, zijn op dergelijke grote kost scholen (c.a. 500 studenten) de ca. 5 personen, die volgens provincie en qua karakter zichzelf vormden. Zo behoorde Dr. Ir. van Laarhoven met mij tot een van de (natuurlijk!) Brabantse clubs, de zg. Maaskantse club, omdat daarin meerdere Maas- kanters zaten. Welnu, als clubge noot, als vriend in engere zin dus (want op zo'n school voel je je toch allen één), heb ik hem nog hoger leren waarderen dan als de bolle boos van de klas. Hjj was eenvou dig van hart, joviaal en openhartig voor iedereen in de club. Hoewel nog zo jong, ging er toen al een ze ker overwicht van hem uit, dat hem ver boven de jaren al gegeven was. Nooit negatief in het speelse, altijd positief in het betere. Hij was in dit opzicht zijn jaren ver voor, hij had zijn z.g. „geestelijke puber teitsjaren" al een heel eind achter de rug, terwijl de meesten die pu berteit pas krijgen in de dertiger jaren, ja sommigen zelfs dit nog niet hebben bereikt op hun oude dag Ik ben er van overtuigd dat hij een waardig opvolger van Drs. de Vries zal zijn. Zelf Brabanter, zal hij zijn jongens uitstekend aanvoe len, zelf een haantje-de-voorste in zijn jeugd, zal hij zijn jongens we len aan te wakkeren om moed te houden, terwijl al zijn leraren (oud en jopg) in hem zuilen vinden een echte „vriend des harten". Dat hij ook het R.K. culturele leven in Waalwijk mede tot grotere bloei zal brengen, staat voor mij vast, daarvoor zijn de vroegere ja ren in Rolduc en is zijn optreden te Roosendaal daarna, voor mij al een borg. Waalwijk kan zich zeer gelukkig tonen met een dergelijke keuze, op een voor de ouders zo'n belangrijk gebied als het onderwijs nu eenmaal is. Ook zij zullen in hem de juiste raadgever op de juis te plaats vinden. PRIJS-UITREIKING SCHOENENRIT 1951. Zaterdagavond had in Hotel Ver- wiel de uitreiking plaats van de prijzen van de Schoenenrit 1951, die, zoals bekend onder deelname van 80 autorijders, in elk opzicht zulk een groot succes heeft gehad en de organisatoren van de A.C. „de Langstraat" alle voldoening heeft gegeven, en tot grote tevredenheid van alle deelnemers is verlopen. Zoals meegedeeld, werd deze prijsuitreiking, zoals gebruikelijk, voorafgegaan door een kleine oriën- tatierit, die ditmaal tot start had de „IJzeren Man" te Vught en als fi nish Raadhuisplein Waalwijk over 50 km. Zoals wij vroeger meedeelden was deze rit niet uitgezet door het bestuur der A.C. „de Langstraat", maar door een comité uit de prijs winnaars der Schoenenritjam mer genoeg werd er ten deze bij de uitzetting een kleine vergissing be gaan, echter groot genoeg om de rit reeds na 15 km. vrijwel te doen mislukken. Men heeft daarover ech ter niet getreurd en in een gezellige bijeenkomst heeft men in Hotel Vei wiel het einde der Schoenenrit 1951 gevierd, waar de voorzitter, de heer H. Hoffmans Jr., onder een toepasselijk woord de prijzen heeft uitgereikt. En nu weer op naar de Schoenen rit 1952. GESLAAGD. Mej. Corry van Loon slaagde in Den Bosch voor het examen voor de fröbel onderwijzersakte. GOUDEN BRUILOFT IN DE PUTSTRAAT. 15 September viert het echtpaar W. v. d. Ven-v. d. Leur hun gouden huwelijksfeest. De buurtbewoners waren .jl. Za terdag opgeroepen in café F. van Ilelvoirt om te komen tot oprich ting van een comité, dat de voor bereidende werkzaamheden voor dit heugelijk feest zou uitvoeren. V elen hadden gehoor gegeven aan de oproep en zodoende kon men spoedig, na een uiteenzetting door de heer v. d. Griendt, overgaan tot het kiezen van een comité, dat be staat uit de heren H. Leijten, H. v. d. Griendt, C. v. d. Meijdenberg, C. v. Mierlo en L. Kroot. Er zullen nog een paar dames aan dit comité worden toegevoegd. Tevens werd besloten a.s. Don derdagavond 7 uur wederom in de zaai van ae heer r'. v. xiexvoirt een bijeenkomst te houden voor alle jongens en meisjes vanaf 16 jaar, om uaar ook een comue uit te Kie zen dat met het hoofdcomité zal sa menwerken. Jongelui, komt a.s. Donderdag avond alle trouw ter vergadering, want naast het kiezen van een be stuur staan er nog andere zeer be langrijke punten op het program betreiiende de feestviering. Uw aller medewerking in deze woidt op hoge prijs gesteld. ROTTERDAMS KOOR IN WAALWIJK. Zondag heeft het koor van de kerk der Paters Dominicanen te Rotterdam in de Hoogmis in de pa rochie St. Jan samen met het koor van dfe parochie de Mis „In hono- rem Sanctae Mariae Magdalenae" uitgevoerd. Na de Mis bleven beide koien nog enige tijd gezellig bijeen. RUGBY-WEDSTRIJD. Voor de rugby-wedstrijd die a.s. Zondag op het W.S.C.-terrein ge- Rode Kruis, begint Woensaag reeds de voorverkoop van kaarten, reeds de voorverkoop van kaarten. Wij verwijzen de sportliefhebbers naar de betreffende advertentie in dit nummer. DE NED. KATH. METAAL- BEWERKERSBOND ST. ELOY Afdeling Waalwijk, VIERDE HAAR 20-JARIG BESTAAN. Op 3 Juni j.l. werd dit feest reeds kerkeiijx gevierd. Donderdag 14 dezer kwamen de leden bijeen in de zaal van de R.K. Werkliedenbond. De voorzitter, de heer Demmers, opende deze feestvergadering met de christelijke groet en heette allen van harte welkom, in het bijzonder de Eerw. Adviseur kapelaan A. Wassenberg, de vertegenwoordiger der Chr. Metaalbewerkersbond van de aid. Sprang-Capelie, de heer v. d. Hammen en de Districtsbestuurder de neer H. Verhoeven. De heer Vesters, secretaris der feestvierende afdeling, bracht een uitgewerkt verslag ter tafel over de algelopen 20 jaar. Hierna feliciteerde de heer v. d. Hammen de feestvierende Afdeling Waalwijk namens de Chr. Metaal- bond. bpreker sprak de hoop uit dat de afdeling innerlijk en uiter lijk moge groeien en er een steeds hechtere samenwerking moge ko men tussen de Kath. en Chr. Me taalbewerkers ter plaatse. De voorzitter dankte vriend v. d. Hammen voor zijn hartelijke woor den. Hierna sprak de Districtsbe stuurder, de heer Verhoeven, na mens het hoofdbestuur. Hij felici teerde de Afdeling Waalwijk en in het bijzonder de bestuursleden Fr. Vesters en F. v. d. Leur, die onafgebroken 20 jaar een bestuurs functie waarnemen. Spreker riep de leden op om intensief deel te nemen aan het organisatieleven, zowel in de organisatie als in de onderne ming. Hij spoorde allen aan om als katholiek georganiseerden één blok te vormen met de Christelijke ge organiseerde metaalbewerkers in de Langstraat, om in onderlinge sa menwerking de belangen van de metaalbewerkers te behartigen. Hierna dankte de voorzitter de heer Verhoeven voor zijn schitte rende feestrede. Met een prettig on derling samenzijn werd deze zeer drukke f eestbij eenkomst gesloten. VER. VAN KUNSTSCHILDERS. De vereniging van kunstschilders te Rotterdam maakte een tocht door Brabant en vertoefde gisterenavond in onze gemeente, waar in hotel Verwiel het diner werd gebruikt. WIT GELE KRUIS. Het Wit-Gele Kruis zal een alge mene vergadering houden op Woensdag 27 Juni a.s. om acht uur in de achterzaal van 't wijkgebouw. O.m. zal aan de orde komen de verkiezing van een voorzitter, we gens 't overlijden van de heer Arn. Verwiel en voorts uitbreiding van 't bestuur met twee leden. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. O.O.G.'s KNAPENKOOR OP CONCOURS. Zoals wellicht velen van u be kend zal zijn organiseert het R.K. Made's Mannenkoor op Zaterdag 4, Zondag 5 en bij voldoende deelna me op Maandag 6 Augustus een groot Internationaal Zang- en Mu ziekconcours, waarvan de baten geheel ten goede komen aan het sanatorium „De Klokkenberg" te Tilburg. De jury bestaat uit de heren Otto de Waal, Leo Smeets en Frans Ligt- hart. Ook 't Kinderkoor van O.O.G. neemt deel aan dit concours en wel in de 3e afdeling, met als verplicht nummer Lentekoningin van Otto de Waal en De Nacht van Frans Abt. Nu is het zo dat men voor deel name aan een concours moet be schikken over een behoorlijk stem- menmateriaal om zo het gewenste klankvolume te bereiken. De directie van het Kinderkoor is nu van plan het koor uit te brei den om zo het gewenste resultaat te bereiken. Het was de bedoeling van de directie t.z.t. te gaan zingen in gemengde bezetting, zodat dus ook meisjes bij het koor worden toegelaten. Na rijp overleg heeft men nu besloten reeds nu deze mu tatie in het koor aan te brengen, zodat meisjes tot 16 jaar, die be- AAN HEREN ADVERTEERDERS?' Meermalen bereikt ons bij het opge ven van een advertentie de opdracht voor EEN BEPAALDE PLAATS. Wij moeten dit beschouwen als EEN VER ZOEK, waaraan wij natuurlijk zoveel mogelijk zullen voldoen. Men zal begrijpen dat het HEEL DIKWIJLS TECHNISCH ONMOGE LIJK is. Wij hebben meestal maar één of twee achterpagina's, met dito rechter bovenhoeken, of hart van de pagina enz. en daarop kunnen we niet alle adver tenties zetten. Wij zullen doen wat wc kunnen, maar tenslotte moeten wij zelf de opmaak verzorgen. ADMINISTRATIE. schikken over een behoorlijke stem en vooral over veel ambitie, zich reeds nu kunnen melden. De naam „Zingende Knapen" komt vanzelfspi ekend te vervallen en wordt veranderd in O.O.G.'s Kinderkoor „Cantabile". De eerste repetitie van het ver nieuwde koor zal plaats hebben a.s. Donderdag 21 Juni, in concertzaal Thalia, om half acht. Voor gewenste inlichtingen kan men zich wenden tot de dirigent van het koor, de heer J. C. Hesselberth, Mgr. Zwijsenstraat 5, of tot de instructeur P. Mulders, Burg. Smeelelaan 5. NAAR NIJMEGEN. Gisteren maakten de speelstertjes en spelertjes van de operette „Eén dag Khalief" onder leiding van de Eerw. Broeders en Zusters een uit stapje naar Nijmegen, waar ze hun operette nog maar eens een keer opvoerden, nu op de kostschool „Mariënbosch". Vanzelfsprekend was het succes ook hier groot en bovendien was het een welverdiend en fijn uitstapje na al die maanden van inspanning, repeteren en spe len. AVOND-VIERDAAGSE. In de afgelopen dagen startten in Waalwijk 77 deelnemers voor de Avond-vierdaagse. Onder de deel nemers waren er 21 tussen de 10 en 14 jaar die natuurlijk een kleinere afstand liepen dan de grote wande laars. De wandeltochten liepen door de mooie omgeving van de Lang straat De eerste dag ging het naar het Westen rond de mooie dorpen Elshout, Drunen enz. De tweede dag ging het naar de bossen, de derde dag door het polderlandschap en de vierde dag weer door bos en hei. De start en finish was bij café Moonen. Het waren prachtige tochten, die door de uitstekende organisatie prachtig zijn geslaagd. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: lederen foto-album met. foto's; beige herenjas; blauwe ballpointpen; zilveren broche met steentje; badpak met badhanddoek; rode portemonnaie; sleutels met rins; kerkboek. Verloren: bankbiljet van 10. gouden hanger met grote en kleine diaman'en bezet; doublé schakel armband: rose wollen kindervestje; zwarte plastic tas met inhoud; jon- gensrefonjas: f ietssleuteltje; groen gevlamde vulpen. AGENDA. Woensdag 8 uur: repetitie Dames koor „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 12 uur: repetitie Mannen koor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd Kleding, Reiniging. Meisjes voor confectie-ateiier. Hout, Kurk, Stro. Meubelstoffeerders. Schoen en Leder. Jeugdige lederwarenfabr. arbei ders. Kantenschrooiers. Flex, zwikker. Schoenstiksters, plaksters (fabr.) Voeding, en genotmiddelen. Een brood- en banketbakker. Huishoudelijke diensten. Dagmeisje. Rieden zich aan Bouwvakken. Een timmerman. Grondwerkers. Schoen en Leder. Afmakers. Aanklopper. Opzoler-cambreurh echter. Ophaler. Leestensorteerder. Doorzetter. Stikmeester-hulpstikmeester, Stikker. Overleersnijders. Mach.-zwikker. Werkmeester onderwerkafdeling Huidenspanner. Strijker. Sjouwers looierij (voor nathuis en droogzolder). Metaalnijverheid. Machinebankwerker. Constructiebankwerker. Machinist-metaaldraaier. Stenipelniaker-autom'onteur. Stoker-rijwielreparateur. Land- en Tuinbouw. Landarbeiders. Vrije beroepen. Vrouwel. kantoorbedienden. Mannel. jongste bediende (kantoor). Verkeer. Div. chauffeurs. Handel. L.l. verkoopster. Huishoudelijke diensten. Werkster.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2