DOKIE DURF in: Baal duikt op WASPIK PAAMSDONK RAAMSDONKSVEER LANDBOUW r, Berichten Binnenland mmmÊmi- <4/ -Qt 4 HOE VREEMD 'T KAN LOPEN IN DE WERELD. 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 JUNI 1951 10 k Jaarverslag U presteert méér onder hetqenotvan de qeionde en verfrissende deec' Meka»»Oonx 16 Dé vorige week Maandagavond in de eerste ronde afgebroken partij P. Kuijs- ten. WaalwijkC. Quirijns, Capelle, welke partij een uiterst moeilijk eindspel van dame tegen toren en loper met ieder nog enkele pionnen opleverde, waarbij beiden zeer goed spel demonstreerden, eindigde remise. NIEUWE TOEKOMST TEGEMOET. De familie Jacob Haanstra-Sluijter is dezer dagen vertrokken naar de Noord- Oost-polder om zich daar op de hun toegewezen boerderij te vestigen. Moge het hen in de nieuwe omgeving naar wens gaan. OUDEN VAN DAGEN KRIJGEN HUN UITSTAPJE WEER. Het plaatselijk comité Ouden van Dagen, dat dit jaar voor de derde maal met de oudjes op stap wil gaan, zal deze keer ook de Ouden van Dagen uit Vrijhoeve-Capelle, die nog nimmer van een dergelijk reisje hebben geprofiteerd, hierbij betrekken. Met het oog hierop zijn een tweetal Vrijhoevense dames aangezocht zitting in het comité te wil len nemen, waartoe Mevr. Kuijper en mej. Truus Treffers zich bëreid hebben verklaard. Het comité, dat indertijd op initiatief van de Oranjever. Wilhelmina is opgericht, heeft mede door uitbreiding harér werkzaamheden enige wijziging ondergaan en wordt thans gevormd door de dames Mevr. Gerlach, Mevr. Polder- vaart-Collee, Mevr. Waverljn-Hollestel- le, Mevr. Stein-van Peer, Mfevr. Ver- hoeven-BIankers, Mevr. Schoondermark- Ockers, Mevr. Kuijper, Mej. Rie Mout- haan, Zuster J. E. C. Dekkers, Mej. Rie Molegraaf, Mej. Bien Vos, Mej. N. v. d. Hoeven en Mej. Truus Treffers. Het comité staat onder leiding van de heer L. Poldervaart, secretaris is de heer H. M. J. Kommérs. In de loop van enige dagen zal door het comité weer een beroep op de offer vaardigheid van de gemeentenaren wor den gedaan voor een bijdrage in de kos ten. Hoewel terdfege beseft wordt, dat jaar in jaar uit te vaak een beroep op de milddadigheid der inwoners wordt ge daan en dat de tijden steeds duurder worden, is men toch vol goede moed en vertrouwt men, dat evenals andere ja ren ook nu weer ieder naar vfermogen zijn steentje zal bijdragen om de oudjes van Capelle en Vrijh.-Capelle een dag te bezorgen, waaraan zij lange tijd de aangenaamste herinneringen zullen be waren. Het ligt in de bedoeling als uitgaans dag Vrijdag 6 Juli a.s. te nemen en dan een der mooiste gedeelten van ons land, de Veluwe, te bezoeken, meer speciaal Arnhem met zijn schitterende omgeving en het Nationale Park De Hoge Veluwe. Indien het weer medewerkt en alle in woners helpen, ook- de autobezitters, op wie een beroep wordt gedaan hun auto belangeloos beschikbaar te stellen, kan het een onvergetelijke dag worden voor de Ouden van Dagen. De leeftijdsgrens is evenals andere jaren vastgesteld op 70 jaar en ouder; voor echtparen is het voldoende wanneer één van beiden 70 jaar is. Voor deëlname kan men zich door inlevering van de ingevulde strook van het dezer dagen bezorgde rondschrij ven, opgeven aan de dames, welke huis aan huis de collecte houden. KUNST NA ARBEID NEEMT DEEL AAN FEDERATIEF CONCOURS. De muziekvereniging Kunst na Arbeid zal a.s. Zaterdag ondfer leiding van zijn directeur dhr. Jos Dankers uit Loon-op- Zand, deelnemen aan het te Beek en Donk te houden muziekconcours vanwe ge de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. De vereniging zal uitkomen in de le afdeling. We wensen directeur en werkende leden van Kunst na Arbeid veel succes toe en hopen dat een welverdiende be kroning het loon mag zijn voor de we kenlange intense voorbereiding. WEER EEN BEROEP. Ds. J. R. Cuperus, eertijds predikant alhier, thans te Doornspijk, op wie door kerkeraden van tal van Ned. Herv. ge meenten vele malen tevergeefs een be roep js uitgebracht, ontving nu weer een beroep naar de Ned. Herv. gemeente van Krimpen aan de Lek. GEMEENTE-BODE. In de vacature J. Kemmeren, die als gemeentebode per 1 Juli ontslag heeft genomen, is benoemd de heer C. van Hooren. EIGENAAR GEVRAAGD. Twee maanden geleden werd in de fietsenstalling van de Wed. de Winter door een heer een fiets in béwaring ge geven, met de mededeling dat hij hem (de fiets) morgen wel zou komen halen. De heer is sindsdien niet meer op komen dagen en de fiets wacht tot nog toe vergeefs op een eigenaar. KINDSHEID. Gisteren is er voor de kinderen van Raamsdonk(dorp) een kindsheiddag ge houden. Er waren diverse attractieve ge beurtenissen voor de kinderen. De H. Mis van 9 uur werd door de kinderen zelf gézongen. HARMONIE. De Harmonie St. Bavo zal op 29 Juni a.s. deelnemen aan het concours van de Nederlandse federatie in Den Haag. Dit concours wordt gehouden onder auspi ciën van de Bond van Harmonieën in Den Haag. St. Bavo komt uit in de 2e afdeling. COLLECTE. De collecte voor kinderbescherming bracht in ons dorp 23.71 op. GESLAAGD. Op het dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden examen voor Gemeente-admi- Terwijl haveninstallaties brandden, opende Do- kie Durf het vuur op Pargel's duikboot. „Stop, stop" riep Pargel ontzet. „Wij moeten het in der minne schikken!" Gelukkig was Dokie sportief. Hij richtte zijn wapen op de boeg van het eenmansvaartuig. De kogels doorboorden de wand alsof het een sar dineblikje was. Pargel zag dat zijn vaartuig was getroffen. „Laat die doodskist maar alléén zinken", pre velde hij. Daarop nam hij een koene duik. Inmid dels waren snelle politieboten, door het geluid van Dokie's stengun geleid, genaderd. En aangezien een man niet zo lang onder water kan blijven als een duikboot, werden Gorgel, Pargel en zijn hand langer gearresteerd. Ook Dokie werd voor de ze kerheid in zijn kraag gepakt, want wanneer een man in een geordend land op de boot van een andere man schiet, moet zijn zaak nu eenmaal worden uitgezocht. nistratie slaagde onze dorpsgenoot P. v. Hal. Mej. M. A. Broëders slaagde te Schijndel voor het examen onderwijzeres. R.K. LANDBOUWSCHOOL. Voor het cursusjaar '51'52 werd aan de R.K. Landbouwschool toelatingsexa men afgenomen. Een 43-tal candidaten hadden zich hiervoor aangemeld. NIEUWE BANKEN. De nieuwe banken, drie in getal, zijn dezer dagen geplaatst, n.l. 2 in Brejaart- straat en 1 in Bëatrixstraat, bij de di verse plantsoenen aldaar. Middenstands- Borgstellingsfonds Verschenen is het jaarverslag '50 van het „Middenstands-Borgstel lingsfonds voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena", gevestigd te Waalwijk. In het verslag wordt opgemerkt dat de werkzaamheden van 't fonds in het afgelopen jaar evenals in '49 zijn toegenomen. Er werden in to taal 59 aanvragen ingeschreven (1949: 49), waarvan er in het ver slagjaar 54 werden afgehandeld. Er werd in totaal 66.280.crediet aangevraagd. Verleend werd in to taal 19.250.hetgeen wel een schril licht werpt op de omstandig heden, waarin een relatief groot aantal zelfstandigen blijkt te ver keren, aldus het verslag. Van de 54 behandelde aanvragen werd in 21 gevallen crediet verleend, in 2 ge vallen werd bemiddeld zonder cre- diet-verlening, 6 aanvragen werden afgedaan door rapport of advies, 1 werd niet in behandeling genomen, 6 ingetrokken en 18 moesten wor den afgewezen. Van de gemeente Hoge- en Lage- Zwaluwe moest weer 1 aanvraag worden ingetrokken omdat deze ge meente niet bij het fonds is aange sloten. Van de gevallen waarin rap port of advies was uitgebracht kre gen twee gevallen (demobilisanten) zakelijk bedrijfscrediet, 2 gevallen kregen een normaal bankcrediet en voor de overige aanvragen werd aan het gemeentebestuur advies uitge bracht omtrent al dan niet toeken ning van ondersteuning in het ka der van de regeling Sociaal-Econo mische Hulpverlening aan Kleine Zelfstandigen. De meeste aanvragen in het ver slagjaar kwamen uit de gemeente Waalwijk, n.l. 10 met een totaal be drag van 11.600, gevolgd door de gemeente Loon op Zand met 9 aan vragen 5.680) en Dongen met 8 aanvragen 11.800). De gemeente Dongen vroeg dus het meeste cre diet. Aan aanvragers in de gemeente Waalwijk werd het meeste crediet namelijk ƒ4900.verleend. Van Dongen zijn nog verscheidene aan vragen in behandeling, zodat we hiervan geen cijfers kunnen geven. Van de gemeente Waalwijk zijn al le aanvragen op één na afgewerkt. In Loon op Zand werden 6 aanvra gen weer ingetrokken en een cre diet verleend van f 400.Geer- truidenberg kreeg procentueel het hoogste crediet, n.l. voor 1 aanvraag 1500.—. In totaal t/m 1950 uitgekeerd ere. diet bedraagt 105.857.terugbe taald werd ƒ64.902.60 (61,3%) en als verlies werd afgeboekt ƒ2.482.60 (2,3%). In totaal is dus nog te vorderen ƒ38.471.60 (36,4%). De achterstand in aflossingen en rente was. op 31 December 1950 6.576.44 in hoofdsom, en 222,29 in rente. In totaal dus 6.798.73 (11,5%) van het nominaal bedrag der nog lopende credieten 58.742) of 6,4% van het totaal der verleen de credieten. Het stamkapitaal van het fonds op de Balans per 31 December 1950 bedroeg 8.953.70. Hierbij wordt opgemerkt dat in de loop van het verslagjaar geen nieuwe gemeenten tot het fonds toetraden. Het reserve-kapitaal bedroeg op dezelfde datum 13.830.66. Dit ka pitaal is ontstaan uit de batige sal do's van 1937 t/m 1948. Het verliessaldo over 1950 be draagt 1.780.92 (1949: 1.767.94). Door deelname in dit saldo door de gemeenten voor 60%, door de pro vincie voor 30% en door de Kamer van Koophandel voor 10% wordt dit verlies gecompenseerd. Verslag 1 Jan. 1951 - heden. In de periode van 1 Jan. 1951 tot heden werden weer 29 nieuwe aan vragen ingediend. In 23 gevallen betrof het een aanvraag voor cre diet en wel tot een totaal-bedrag van 32.450.Op 31 December '50 waren nog 7 aanvragen in behan deling, zodat in deze verslagperiode in totaal 30 aanvragen behandeld werden met een totaal-bedrag van ƒ42.150.—. Van deze 30 aanvragen werden er 18 toegewezen tot een bedrag van 17.250.Hiervan werden reeds 13 credieten tot een bedrag van 10.850.opgenomen. De rest staat de credietnemers ter beschik king. Buiten deze credietaanvragen werden in 6 gevallen verzoeken in gediend voor verstrekken van ad vies of bemiddeling. In 4 gevallen werd geadviseerd in het kader van de regeling der Sociaal-Economische Hulpverlening, hierboven reeds ge noemd; in 1 geval werd crediet ver leend aan het D.B.V.O. inzake af koop van een uitkering aan een oorlogsslachtoffer, die zich opnieuw wilde vestigen en in 1 geval werd aan een middenstander bemidde ling verleend ter verkrijging van een normaal bankcrediet. DE BESTRIJDING VAN HEERMOES. Hét is in de praktijk mogelijk geble ken het zeer schadelijke en giftige on kruid Heermoes (Unje, Robol) te be strijden met een groeistofpreparaat (MCPA b.v. Nolachiet). De bovengrondse delen van heermoes blijken zeër gevoelig te zijn voor een groeistofbespuiting, maar gezien de zeer diepe beworteling van dit onkruid, is 't noodzakelijk de bespuiting minstens 1 x te herhalen. Uit proefnemingen is ge bleken dat men de beste bestrijding van heermoes bereikt, indien gespoten wordt met dé helft van de normale concentra tie, waarin het groeistofpreparaat aan bevolen wordt (voor Nolachiet dus 3 1 per ha.). Tweemaal spuiten met deze lage concentratie geeft beter resultaat dan eenmaal spuiten mét een normale concentratie. De verklaring hiervoor zou daarin ge legen kunnen zijn, dat de bovengrondse delen van heermoes zo snel dóór het middel gedood worden, dat maar een be perkt gedeëlte van de actieve stof uit 't bespuitingsmiddel naar het wortelgestel gevoerd kan worden. Spuit men nu een lagere concentratie, dan is de afstervingstijd van het boven grondse defel groter en er vindt dan ge durende een langere tijd transport naar het wortelgestel plaats. Van het feit, dat heermoes boven gronds zo snel afsterft, kunnen we zeer dankbaar gebruik maken om practisch heermoes vrij hooi te winnen. Indien een stuk hooiland, waarin heér- moes voorkomt, voor het hooien gespo ten wordt, zal op het moment van hooi en bovengronds bijna geen heermoes aan wezig zijn. Op deze wijze krijgt men dan hooi, waarin practisch geen heermoes voor komt. Zo goed als zeker zal echter de heer- mofes achter in Augustus terugkomen. Dit is dan het moment voor de tweede bespuiting. Het nut van een goede heermoes-be- strijding is duidelijk zichtbaar. Wanneer n.l. dit onkruid door middel van groei stof-bespuitingen gedood is, dan ziet men dat dfe bespoten weiden veel beter' en regelmatiger door het vee afgeweid worden, zodat geen ruig weiland ont staat. Uit het bovenstaande blijkt dus, dat op het gebied van heermoes-bestrijding met groeistoffen, momenteel veel te be reiken is. HAAK-IN-ACTIE. Tolale opbrengst 2.800.000. Voor de Haak-in-actie ten bate van de kankerbestrijding in Neder land, die de N.C.R.V. heeft gehou den, zijn thans de laatste giften binnengestroomd, waarvan enkele uit het buitenland bij de wereld omroep binnen kwamen naar aan leiding van een heruitzending van een gedeelte van de laatste avond in het Concertgebouw te Amster dam. Met de opbrengst van bazar en tentoonstellingen mede is een totaal bedrag bereikt van rond 2.800.000, dat binnenkort zijn be stemming geheel volgens het omlijnde doel en dus zonder aftrek van onkosten zal vinden. BERAAD IN DE K.V.P. Het dagelijks bestuur en daarna het partijbestuur der K.V.P. heb ben uitvoerig van gedachten ge wisseld over het vraagstuk, dat in het bijzonder door de discussie Duynstee-Andriessen in de alge mene belangstelling is geraakt. Beide besturen staan unaniem op het standpunt, dat de K.V.P. een zo breed mogelijke samenstel ling behoeft en dat deze samen stelling in haar organen en even tueel te vormen nieuwe organen tot uitdrukking dient te komen. Het heeft naar hun mening zin om zich daarvan thans uitdrukkelijk te overtuigen en te bevorderen dat aan deze behoefte wordt voldaan. Van K.VP..-zijde voegt men hier nog het volgende aan toe In dit verband is het gewenst te wijzen op de met succes bekroon de pogingen in het afgelopen jaar door het bestuur der partij onder nomen om te komen tot het instel len van vaste adviescommissies uit verschillende groeperingen van 't katholieke volksdeel, waaraan be hoefte bleek te bestaan. Een vaste midden,s(tandscommissie, bestaan-< de uit een aantal representatieve figuren van de middenstand, en kele personen uit de katholieke Tweede Kamerfractie en uit het bestuur der partij is reeds enige maanden werkzaam. Een op soort gelijke wijze samengestelde com missie ',,middengjroepenj' heeft haar werkzaamheden aangevangen terwijl een commissie, waarin fi guren uit de kringen der werkge vers zullen zitting nemen, spoedig zal worden geïnstalleerd. Als gevolg van de besprekingen Lu het partijbestuur over het bo vengenoemde vraagstuk, is thans een begin gemaakt met een over leg in beperkte kring. Dit overleg zal, naar gehoopt mag worden, door nadere besprekingen worden gevolgd. COMMUNISTISCHE LEIDERS GEARRESTEERD. De Amerikaanse Veiligheidsdienst heeft Woensdag 16 kopstukken van de communistische partij in New- York en één in Pittsburgh bij ver rassing gearresteerd. De meeste werden op straat opgepikt. In een officiële verklaring wordt gezegd, dat de gearresteerde plaats vervangende leden van het dage lijks bestuur van de communisti sche partij in de Verenigde Staten zijn. Zij worden beschuldigd van samenzwering tegen de Ameri kaanse regering. ADVERTEERT IN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 169 NIEUW MODEL VAN FORD. In de loop van de zomermaanden zullen de Fordfabrieken de pro ductie van een nieuw model auto ter hand nemen. Naast het tape Consul", dat at weer dikwijls lan gs onze wegen te zien is zal' nu eerlang de Zephyr 6'" aan de markt komen. Evenals de ,ConsuV' is de Zephyr 6" voorzien van een kopklepmotor. Het nieuwste tape is echter uitgerust met zes cylinde rs tegenover zijn voorganger mét 't FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". 1) Naar het Engels. Inleiding. De zon stond als een gouden bal aan de strak-blauwe hemel. Er was geen wolkje aan de lucht en de rho dodendrons verzengden onder de overweldigende hitte. Ineens werd de stilte verbroken door het trappelen van paarden hoeven en niet lang duurde het of de ruiter kwam in zicht. Het was al een oudere heer, waarschijnlijk een officier; althans, uit heel zijn houding sprak de militair. Hij keek met diepe melancholie uit de grijze ogen die bij buien ook weer konden tintelen van geest en leven, of fonkelen van toorn en veront waardiging. Toen de ruiter de teugel inhield voor de bungalow, stond een in landse bediende ineens voor hem, salueerde en begon: „Sahib kapitein Knox!" De officier knikte, waarop de man voortging: Prins Kurim Khan is sterven^ de, kapitein. Hij heeft mij hierheen gezonden om te vragen of zijn vriend bij hem aan zijn sterfbed wilde komen. De lippen van de Ier trilden. Hij deed enkele vragen, hield zich niet op om te rusten of iets te gebrui ken, maar liet enkel een ander paard voorkomen en reed enkele minuten later weer heen. Kapitein Knox had nog een lange reis af te leggen en toen hij het Indische pa leis bereikte, stond de zon dan ook al laag aan de Westelijke hemel. Onmiddellijk werd hij in het ver trek gelaten waar zijn vriend lag te sterven, een zeer eenvoudig in gerichte kamer. Knox boog zich over de bank en drukte de tere bruine handen, die hem werden toegestoken. Hij was iemand van een teruggetrokken karakter, maar als hij eenmaal vriendschap sloot, dan was die band ook hecht en sterk. De stervende was zijn vriend in Eton geweest en steeds hadden ze zich nauwer verbonden gevoeld. Herbert, sprak hij met zwakke stem, het doet mij onbeschrijfelijk goed je gelaat te zien. Je staat mij nader dan mijn eigen familie. Wat zijn mijn broers mij eigenlijk? Ze veroordelen mij omdat ik bekeerd ben tot je schoon geloof. Je hebt mijn zuster gered van de dood en erger. Mij heb je ook gered. Wat is natuurlijker dan dat ik jou mijn rijkdommen zou nalaten? Kapitein Knox ontstelde en was op het punt iets te zeggen. Geen bezwaren, Herbert! Mijn beschikkingen zijn al genomen. Niemand zal tekort gedaan worden! Er is genoeg voor ieder, maar het hoofddeel van mijn rijkdommen is voor jou. Als je hier weggaat, zul len bedienden de kistjes naar je bungalow brengen. Maar och, blijf nog wat bij mij. Herbert Knox ging naast de rust bank zitten. Hij bleef heel de nacht over en eerst bij het aanbreken van de dag sprak de stervende: Herbert, denk aan je dochter! Het valt je hard om het haar te vergeven. Maar tracht haar en haar man op te sporen. Ik zou graag hebben dat eens mijn rijkdom haar ten deel viel. Ik verheug er mij al op dat mijn edelgesteenten eens zullen schitteren aan haar blanke hals en armen, en na haar aan die van haar dochter. Zul je het haar vergeven? Zoals ik hoop vergeven te wor den, antwoordde de kapitein. Eerst enkele dagen na de dood van zijn vriend, keek kapitein Knox de inhoud van de kistjes na die de bedienden van de Prins de bunga low hadden binnengedragen en het zien daarvan werkte verblindend. Hij wist wel dat de Prins rijk was, maar zóDe herinnering aan de familie van Khurim Khan, benam de kapitein enigszins het ge not van de bewondering. Hij hoor de enige beweging aan de deur en zag dat zijn Engelse oppasser Don- thorne het vertrek was binnenge komen. Neem mij niet kwalijk, sir, dat ik soms stoor, maar hier is een brief voor u. Goed; dank je. Onwillekeurig waren de blikken van de man gedwaald naar de prachtigè edelgesteenten. Kapitein Knox vertrouwde Donthorne vol komen en in dit afgelegen land was er een vriendschappelijker verhou ding tussen beide mannen ontstaan, dan dit anders het geval is tussen heer en bediende. Knox zei dan ook: Dat is nog eens een legaat, hé Donthorne? Ik zal nu eerst deze brief beantwoorden en dan ga ik wat liggen, want ik voel mij lang niet lekker. Hij sloot de kistjes en stak de sleutel bij zich. De volgende dag bleef hij in bed; hij had typheuse koortsen en zijn toestand was critiek. Ik vrees dat ik het er niet zal dóórhalen Donthorne, zei hij tot de man die hem verpleegd had. Jij en je vrouw bent heel goed voor mij geweest en ik zal het niet vergeten. Haal mij een velletje papier en breng je vrouw als getuige hier. Ik wil mijn testament maken. Natuurlijk was de kapitein aller eerst vervuld van zijn enige doch ter, die twee jaar geleden_gevlucht was met de man die zij lief had. Nadat Donthorne twee dagen en twee nachten bij hem gewaakt had, scheen er een verandering ten goe de in te treden. Je moet rust nemen, kerel, drong de kapitein aan. Donthorne was ook waarlijk op, maar toch stond hij node zijn plaats aan zijn vrouw af. De inlandse bediende vertrouwde hij in het geheel niet. Zodra hij de deur van de zieken kamer uitkwam, viel hij buiten op de bank in slaap. Werktuigelijk volgde de vrouw de aanwijzingen, .haar door haar man gegeven. Ze was het Indische leven moe en zou de dag loven dat ze met hun dochtertje, de kleine drie-jarige Elizabeth, naar Enge land zouden terugkeren. Telkens betrapte zij er zich op dat ze op het punt van inslapen was. Enkel zij en John wisten van de schatten die daarnaast in het ver trek opgeborgen lagen. Ze waren beiden eerlijk; dus was het een vreemde gedachte van haar dat de edelgesteenten hun kleine Eliza beth heel rijk zouden maken. Het morgenlicht begon al binnen te stromen en toen duurde het ook niet lang meer of haar hoofd viel voorover en zij sliep. Ineens schrok ze wakker met een onderdrukte kreet. Het was of zij de aanraking van een gewaad had gevoeld. Maar toen ze om zich heen keek, zag ze niets. Ja, toch bewoog zich iets vlug en geruisloos over het lichaam van de zieke. Iets wat een ongewis se glans had, ogen als de edelge steenten waar haar hart naar uit gegaan was, en een dunne, vurige tong. In een ommezien was het huis in iep en roer. Ze hoorde vlugge voet stappen, het knallen van een pis tool. Nu was zij klaarwakker en zag dat er een slang kroop over de zie ke. ?r .ïs een P°Sing gewaagd om de schatten te stelen, sprak Don thorne ontsteld, toen zijn vrouw naar hem toe kwam. Ik werd ge wekt door de inlandse bedienden. We vonden een man die bezig was de juwelen-kistjes open te breken. •Hij rukte er aan als een bezetene, maar ik heb op hem geschoten en ik geloof ook dat ik hem herkende: het was Shire Khan, de jongere stiefbroer van de Prins. Hij vlucht te. John, ga gauw naar de kamer van de kapitein! Zij zagen nu dat er iets over de patient heenkroop. John sloeg het slangetje een paar maal tegen de beddepoot, waarna hij het dood trapte. De kapitein lag roerloos; zijn ge laat droeg de uitdrukking van ie mand die kalm slaapt. Er was een plekje op zijn keel en daaromheen een lichte zwelling. Hij is dood, zei Donthorne. Man en vrouw stonden naast el kaar en onwillekeurig dwaalden hun blikken naar de bos sleutels die van onder het kussen van de dode te zien was. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6