Wijde Wereld Waalwijkse en Langstraatse Courant pxins $.&h.n(tah.d 40 jaaK. DRUNEN VLIJMEN m UIT DE Maliks Vredesvoorstel. Belastingmoeilijkheden. Voor 'n gezonde Pw® wwm Hamea - crème. 45-90 ct.' Accountantskantoor J. VAN DIJK VRIJDAG 29 JUNI 1951 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO W HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 52 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK. TEL. 38. OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 66 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO' S'ï:v- Het is niet altijd gemakkelijk om bij een verjaardag van een hoogge plaatst persoon de juiste graadme ter voor zijn waardering te vinden. Men vervalt zo gemakkelijk tot ge meenplaatsen, die met hun woor denkraam de zinledigheid moeten bedekken. Dit ligt niet per se aan de persoon die er het slachtoffer van is niet iedereen zelfs niet iedereen die aan de weg timmert stelt zulke spectaculaire daden dat hij het hart tot ontboezemingen beweegt. Wij beweren niet dat het met Prins Bernhard, die vandaag zijn veertigste verjaardag viert, precies andersom gesteld is. Ontboezemin gen bewaart men nu eenmaal voor zeer speciale gelegenheden. Maar wel is het zo dat deze verjaardag van de Prins een gerede aanlei ding is om er op te wijzen hoe hij in de plus minus veertien jaar dat hij met ons volk en ons Vorstenhuis op zeer bizondere wijze is verbon den, werkelijk een der onzen is ge worden. En dat niet alleen hij heeft een leidende functie, niet uit sluitend door zijn positie, maar meer nog doordat hij zijn £rote ca paciteiten op verschillend gebied in dienst heeft gesteld van het Ne derlandse volk en het Nederlandse belang. We hoeven er niet veel woorden aan te besteden om dit te bewijzen. Ieder kan het bijna dagelijks met eigen ogen en oren zien en horen. En het betreft niet een bepaald ge bied. nee, de activiteit van Prins Bernhard beweegt zich zowel op ekonomisch als militair, sociaal en cultureel terrein. Om enkele voor beelden te noemen hoeveel werk bezoeken heeft de Prins al niet af gelegd in diverse provincies, be paalde streken, plaatsen en bedrij ven. We herinneren aan zijn reizen door Noord-Amerika het vorig jaar „Opname Willy Schuurman N.F.K." en door Zuid-Amerika nog kort ge leden, zijn bezoek aan Suriname en de Nederlandse Antillen. We den ken aan zijn grote werkzaamheid onder de oorlog als commandant van de Nederlandse Binnenlandse Strijdkrachten en aan zijn functie als inspecteur-generaal van de landmacht. Hij heeft zijn naam ge geven aan het Prins Bernhard Fonds, onder de oorlog gesticht om het Nederlandse aandeel in de ge allieerde oorlogvoering te vergro ten, na de oorlog omgezet in een fonds tot versterking van de cultu rele weerbaarheid van het Neder landse volk als geheel en in zijn verscheidenheid. Op dit laatste wil len wij vandaag nog even in het bi zonder de aandacht vestigen, om dat in deze weken de jaarlijkse in zameling wordt gehouden voor het Provinciaal Anjerfonds. Men kan de verjaardag van de Prins niet beter vieren dan door met gulle hand zijn bijdrage aan dit fonds te geven. Moet het nog apart gezegd wor den dat het een zegen is voor Ne derland dat een man als Prins Bernhard zich voor het landsbelang met alle krachten inzet Zijn bij drage aan 's lands aanzien en wel vaart is niet louter symbolisch, hij streeft er naar door zijn werk en zijn positie in het buitenland prak tische resultaten te bereiken, en dat hij het niet zonder succes doet, is meermalen gebleken. Voeg bij dit alles het feit dat hij als gemaal voor onze Koningin ongetwijfeld een grote steun is in de moeilijke taak die op Haar schouders rust, dan past ons op deze 29ste Juni een oprechte gelukwens aan Zijne Ko ninklijke Hoogheid, met de wens dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren zijn krachten aan Ne derland te geven, in een gelukkige vereniging met het hele Koninklij ke Gezin. Deze week had twee merkwaardige data betreffende Korea. Maandag was het precies een jaar geleden dat communisti sche troepen de 38ste breedtegraad overschreden en Zondag werd het vredesvoorstel wereldkundig dat de Russische ge delegeerde bij de U.N.O., Jacob Malik, middels een radio rede Zaterdag heeft gelanceerd. Binnen een jaar is de te genpartij dus schijnbaar over de brug gekomen met een plan dat voor de Westelijken blijkbaar tenminste de moeite van het onderzoeken waard is. Wat er uiteindelijk uit de bus zal komen, moeten we afwachten. Op een Zondagmorgen, 25 Juni 1950, 's morgens om een uur of 4 is het be gonnen. De communisten waagden het en trachtten door een overrompelende aanval Zuid-Korea te overweldigen, zo Moskous taktiek van een koude oorlog omzettend in maar al te realistisch wa pengekletter. Nog steeds kan men zich afvragen: wat is de bedoeling van deze overval geweest? Als het een proefbal lonnetje was om te zien of het Westen door de tweede wereldoorlog iets ge leerd had of dat het weer gezapig zou toekijken als een totalitair regiem zijn onverzadelijke honger met geweld tracht te te stillen, dan is dat ballonnetje jam merlijk uit elkaar gespat. De reactie was snel en ondubbelzinnig. De Verenigde Naties bleken niet zoals indertijd de Volkenbond bereid om zich in een hoek te laten drukken en heeft het ge weld met geweld gekeerd. Ontzaggelijke offers heeft de Koreaanse oorlog aan beide zijden gevraagd, tienduizenden do den en gewonden, tienduizenden vermis ten, een volledig verwoest land, milli- oenen aan oorlogstuig enz. Waarvoor is het goed geweest? Er is veel gebeurd: de troepen der Verenigde Naties zijn bijna teruggedrongen geweest tot in de Zuidpunt van Korea, ze hebben aan de Mandsjoerijse grens gestaan, daarna zijn ze weer tot ver beneden de 38ste breedtegraad teruggeworpen en de huidige situatie is zo, dat ze een twintig tal kilometers staan ten Noorden van 't punt waar de oorlog uitbrak, ten koste van al die offers. Is het wonder dat iemand zich afvraagt waartoe het alle maal gediend heeft. Maar wie er aan twijfelt dat het wel zin heeft, vergeet één voornaam ding. Wal zou er gebeurd zijn als de U.N.O. niet had ingegrepen? Waarschijnlijk zou er dan nu geen oor log meer zijn op Korea, omdat het hele maal in communistische handen zou zijn. Maar wie de ontwikkeling van de laat ste jaren heeft gevolgd, kan op zijn vijf vingers uittellen, dat de communisten niet tevreden zijn als men ze een vinger geeft, dan willen ze de hele hand en nog liever de hele arm of nog meer. Daarom kan men er staat op maken, dat de si tuatie in de wereld er heel wat somber der uit zou zien, als de Verenigde Naties op Korea niet krachtig hadden ingegre pen. Wanneer men het zo beschouwt, blijven de offers nog zwaar (niemand zal dit ontkennen), maar ze komen toch in een ander licht te staan, omdat ze zijn gebracht om een nog groter kwaad te voorkomen Het eerste doel van de actie der U. N. O.-troepen was de Noord-Koreanen ach ter de 38ste breedtegraad terug te drin gen. Dit doel is niet in principe, maar door omstandigheden later uitgebreid het ene Korea kwam weer op de prop pen. Onlangs heeft de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken Deon Acheson, weer verklaard, ciat eer. wapen stilstand aan de 38ste breedtegraad een succes zou zijn voor de Verenigde Na ties. Militair is het nu zover dat de ver bonden legers de Chinezen goed en wel ten Noorden van deze „grenslijn" in be dwang hebben. Ze maken nu en dan nog wel een uitschieter, zoals is gebleken, maar zonder voor te groce optimist uit gemaakt te worden, zou men toch wel kunnen beweren, dat de Chinese legers hun grootste stootkracht hebben verloren. Het zou dan ook geen wonder zijn, als ze er langzamerhand genoeg van kregen, want in verhouding tot de mensenmassa's die ze ingezet hebben bij hun diverse of fensieven, is het uiteindelijk resultaat maar povertjes gebleven. Nu is Jacob Malik met zijn vredes voorstel gekomen. Uiteraard is het in de wereld met grote reserve ontvangen wat kan de Rus anders verwachten na al wat hij in de loop der jaren heeft gepresteerd? Anderzijds echter is het met meer dan gewone interesse begroet. Het meest opvallende ervan is, dat het niet op het eerste gezicht voor afwijzing in aanmerking kwam. De propagandis tische scheldtirade waarmee Malik het in zijn redevoering omkranste, mag men rustig buiten beschouwing laten, omdat men die tot de Sovjetzeden moet reke nen. Belangrijker is, dat twee punten die alle vroegere voorstellen onmiddellijk on aanvaardbaar maakten, iri dit laatste niet voorkwamen: de kwestie Formosa en de toelating van communistisch China tot de Verenigde Naties. Moskou heeft blijkbaar ingezien dat het, wilde het al thans de schijn van goede wil wekken, deze evident onaanvaardbare punten moest vermijden. Als eerste voorwaar de voor het herstel van de vrede werd nu genoemd een staken van het vuren en een wapenstilstandsovereenkomst die voorziet in het wederzijds terugtrekken der strijdkrachten van de 38ste breedte graad. Dit voorstel lijkt veel op de opvattin gen die verschillende keren in de krin gen van de Verenigde Naties zelf naar voren zijn gekomen. Een commissie van de U.N.O. zou dan toezicht moeten hou den in het niemandsland dat rond de 38ste breedtegraad zou ontstaan. In Ma liks plan zitten echter voetangels en klemmen. Is het er niet om begonnen de Chinezen op een goedkope manier het verloren terrein terug te doen winnen? Niettemin moet men toegeven dat het op een reële basis lijkt gebouwd te zijn. De eerste commentaren uit de U.N.O.- kringen waren zeer voorzichtig. Trygve Lie, de secretaris-generaal van de orga nisatie, die op vacantie was in Noor wegen, heeft die vacantie onderbroken en is naar New-York teruggereisd. Hij meende een grond van oprechtheid te hebben ontdekt in het Russische voor- stél. Ook van verschillende andere zij den werd verklaard, dat iedere kans op een vreedzame regeling in Korea moet worden aangegrepen. In een rede over Korea, waarin hij er op wees, dat de communisten het doel van hun agressie in Korea niet hebben bereikt, zei president Truman dat de Verenigde Staten bereid zijn mee te werken aan een vreedzame regeling, maar dat het een regeling moet zijn waardoor aan de agressie volledig een einde wordt gemaakt en waardoor vrede en veiligheid worden hersteld. Dean Acheson zei in aansluiting op zijn ver klaring dat een wapenstilstand aan de 38ste breedtegraad een succes zou zijn voor de Verenigde Naties, dat het mili taire doel in Korea was de aanvaller te rug te drijven en vrede en veiligheid te herstellen. Als dat eenmaal gebeurd is kan getracht worden het politieke doel te bereiken, namelijk het herstel van de eenheid in Korea. Over het algemeen is het standpunt van de Amerikaanse rege ring, dat de Russen fer ondubbelzinnig blijk van moeten geen dat het hun ernst is met hun vredesvoorstel. Eerst dan is men bereid tot onderhandelen. De reacties uit communistische kringen op Maliks oorstel waren gunstig. Zowel Peking als Moskou steunen het. Alleen Tito waarschuwde dat het er wel eens om begonnen zou kunnen zijn om de handen elders vrij te krijgen. Een zwakke plek voor het Westen vormt het standpunt van de Zuid Kore aanse regering. Al eerder heeft president Syngman Rhee zich verklaa.-d regen ecu wapenstilstand waarbij alleen het Zui den van de communistische overheersing bevrijd zou worden. Zijn troepen heb ben zich ook nooit iets aangetrokken van het bestaan van de 38ste breedtegraad. In dezelfde geest heeft Rhee zich ook nu weer uitgelaten. Volgens hem moet elk plan voor een vredesverdrag geba seerd zijn op de terugtrekking van de communistische troepen achter de Jaloe. Uiteraard vindt men in U.N.O. kringen deze uitlatingen van Rhee nogal onaangenaam. Als deze bondgenoot onwillig is, kan hij de plan nen lelijk doorkruisen en de atmosfeer voor eventuele besprekingen bederven en daardoor een eventuele wapenstil stand in gevaar brengen. Er zal dus een manier gevonden moeten worden om de Zuidkoreaanse regering tot rede te bren gen en in het gareel te houden. Als zij niet voor rede vatbaar blijkt zal het er noch voor Korea noch voor U.N.O. ge makkelijker op worden. Men kan niet ontkennen dat de voor uitzichten op het ogenblik iets gunstiger lijken. Het zal van verschillende facto ren afhangen of die vooruitzichten wer kelijkheid worden. Op de eerste plaats is daar de mate van oprechtheid die de Russen met betrekking tot hun eigen voorstel tonen of, als men aan die op rechtheid volkomen wanhoopt, de mate van redelijkheid waarmee ze het willen verwezenlijken. Vervolgens hangt het af van de diepere bedoelingen van het vre desvoorstel. Men hoeft niet te veronder stellen dat ze het gedaan hebben om de Verenigde Naties van een grote zorg te ontlasten, maar het zou al een hele ge ruststelling zijn als men wist dat ze het gedaan hebben uit puur eigenbelang, natuurlijke gelaatsverzorging maar dan zonder bijbedoelingen. Dit nu is iets waaraan de hele wereld zeer sterk twijfelt. De naaste toekomst zal zowel de mogelijkheid tot verwezenlijking als de bedoelingen van Maliks voorstel aan 't licht moeten brengen. Voorlopig houden we ons dus maar aan het devies hoop doet leven. EEN JAAR KOREA IN CIJFERS. Vliegtuigen van de verbonden strijdkrachten - voornamelijk Ame rikaanse hebben in de afgelopen twaalf maanden van de luchtoorlog boven Korea 223.0000 vluchten ge maakt, aldus een mededeling van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten. De luchtmacht geeft daarop een aantal cijfers over het afgelopen jaar. Zij verloor 246 vliegtuigen en haar verliezen bedroegen 857 man. 391 vliegtuigen dpr Noordelijken waren vernietigd, waarschijnlijk nietigd of beschadigd. De luchtmacht verklaart 120.000 Noordelijken te hebben gedood of gewond bij ondersteuning van de grondtroepen en bij bombardemen ten achter de linies van de tegen stander. 97.000 ton bommen werden neer geworpen en 98 millioen munitie patronen werden afgevuurd. Voorts werd een aantal bommen neerge worpen, die ongeveer 35 mill, liter napalm bevatten. Er waren 264.000 raketten afgeschoten en 420 milli oen pamfletten uitgegooid, waarin de tegenstanders werden opgeroe pen zich over te geven. Volgens het overzicht werden 1.695 Noordelijke tanks vernietigd of beschadigd, 24.500 voertuigen, 14.200 spoorwagons en 125.000 ge bouwen. Tot de vorige week Woensdag hadden de schepen van de verbonden strijdkrach ten in totaal ongeveer 31.8 millioen kilogram granaten afgeschoten, al dus een officiëel overzicht van de vloot. De Noordelijken waren 57.000 man verliezen toegebracht. De ma rine luchtmacht maakte 67.000 vluchten en verloor ongeveer 300 vliegtuigen. 51 NEDERLANDERS VIELEN IN KOREA. Op de eerste verjaardag van de oorlog in Korea vermeldt de staat van het Nederlandse detachement 51 gesneuvelden en 186 gewonden en zieken. Van hen zijn er 41 gere- patriëerd. In het eerste jaar van de Kore aanse oorlog is Nederland bij de landstrijdkrachten van de Verenig de Naties door in totaal 1043 man vertegenwoordigd geweest: De Ne derlandse marine nam aan de ac ties deel met Hr. Ms. torpedoboot- jagers „Evertsen", die onlangs is te ruggekeerd en „Van Galen". De eerste taak van de Nederlandse vrij willigers, die werden ingedeeld bij het 38ste regiment van de Tweede Amerikaanse Divisie, was het be waken der wegen. Later kwamen zij aan het front te staan. Op 10 Mei werd het Nederlandse detachement voor „uitzonderlijke plichtstvervul- ling en buitengewone moed" door president Truman eervol vermeld. BRANDBARE OLIE. Het olieconflict tussen Engeland en Perzië spitst zich steeds meer toe. En geland is overgegaan tot krachtiger maat regelen en heeft de kruiser „Mauritius" naar Abadan gestuurd om de levens van de Britse onderdanen daar te bescher men. De Britse employé's zullen hun werk zo lang mogelijk blijven doen. Als de anti-sabotagewet die premier Mossa- deq bij het Perzische parlement heeft in gediend, wordt aangenomen, komt hun veiligheid échter op zeer losse schroe ven te staan. 25 tankers die in de haven van Aba dan lagen om olie te halen, zijn leeg weggevaren, daar de kapiteins weiger den de kwitanties te tekenen. Wanneer dit zo doorgaat, zal Perzië spoedig moe ten ophouden met de productie van olie, daar het die dan niet meer kwijt kan. Dit is het grootste probleem ah de En gelsen en hun bondgenoten zich helemaal zouden terugtrekken. De algemeen bedrijfsleider van de Anglo-Iraanse Oliemaatschappij, Eric Drake, is van Abadan naar Basra in Irak gegaan, van waaruit hij zijn functie voortzet. Over het algemeen is men in politieke kringen van oordeel dat de toestand ern stig is. een postzegel, maar dan kunt u toch weer een paar maanden lek ker in de zon gaan zitten (als zij er is), n.l. tot 15 October 1951. De arme A-biljet-bezitters moe ten echter vóór 5 Juli a.s. in touw. Laten zij nu niet denken ,,'t Zal mij een zorg zijn, ik heb nog tijd genoeg. Het vriendelijke Wetje is er nog nietmaar dat komt binnenkort best terecht. En dan hebben de niet-tijdige-terugzenders een finan ciële strop. De bedoeling is na tuurlijk een extra financiële strop, want ook al bent u keurig op tyd, uw aanslagbiljet komt toch en geen 10% korting. Maar in afwachting van dat aar dige Wetje gaan de heren Inspec teurs toch al streng optreden. I krijgt uw waarschuwing (nog kosteloos) op tijd. Blijft u dan nog langer in de zon zitten, dan wordt 't menens. De Inspecteur maakt dan zelf een biljet voor u klaar en zet er naast een op de kop ge plaatst driehoekig wit bord met rode rand. Dat wil dan zoveel zeg gen, dat u een aanslag krijgt bij voorrang. En als de Inspecteur zelf uw in komen gaat schatten, dan wordt er niet op een duizend of wat ge keken. Als je midden in de turf zit, nietwaar VAN LOON. DE NIEUWE AANGIFTE BILJETTEN 1950. f J De nieuwe aangiftebiljetten 1950 van de Inspectie Waalwijk moeten ingevuld en ondertekend ingezon den worden vóór 5 Juli a.s. Dit geldt tenminste voor de biljetten A, waarop alleen het inkomen moet worden aangegeven. Voor de z.g. B-biljetten (inkomen en vermogen) is de termijn gesteld op 15 Juli a.s. De bezitters van een B-biljet krij gen dus 10 dagen langer tijd, om dat zij ook nog moeten uitrekenen hoeveel vermogen zij bezaten op 1 Januari 1951. Zo op het eerste gezicht peinsde ik „10 dagen, dat is lang. Mijn eigen vermogen heb ik in 3 minu ten becijferd." Maar om die reden krjjg ik dan ook geen B-biljet, maar slechts een simpel A-tje, dat me trouwens hoofdbrekens genoeg kost. Toch is de Minister van mening dat die lil dagen nog te kort kun nen zijn. Daarom krijgen de B-be zitters nog een Bb-biljetje. En dit is het summum van eenvoud waar mee nog geen schooljongen last heeft. Maar de liefde gaat weer niet zó ver dat ze daarvoor ook nog 'n portvrije blauwe enveloppe krij gen. Het staat er wel erg klein af gedrukt, maar de Bb mag niet in de blauwe enveloppe en kost u dus DOODSTRAF GEËIST IN BOEDAPEST. Mgr. Grosz en zijn medebeklaagden, die in Boedapest voor een Volksgerechts hof hebben terecht gestaan, zijn schuldig bevonden aan spionnage ten behoeve van Amerika en aan het organiseren van een beweging die de Hongaarse regering omver moest werpen. Ze hebben alles wat hun ten laste was gelegd, en nog meer, bekend, terwijl de verdediging er nog een schepje bovenop deed. De openbare aanklager, dezelfde die in het proces tegen kardinaal Mindszenty deze rol vervulde, heeft tegen Mgr. Grosz „de zwaarste straf" geëist, die de doodstraf betekent, welke dan, zoals bij kardinaal Mindszenty, omgezet kan wor den in levenslange gevangenisstraf. Te gen de andere beklaagden werden zwa re straffen geëist, die variëren van ge vangenisstraffen van 20 jaar tot levens lang. Toen Mgr. Grosz gelegenheid kreeg om een laatste verklaring af te leggen, zei hij berouw te hebben over zijn „mis dragingen tegen de Hongaarse volksre publiek Hij zei tot het inzicht te zijn gekomen dat hij verkeerd had gehan deld en hoopte dat de Hongaarse bis schoppen en gelovigen zijn voorbeeld niet zouden volgen. VOORSHANDS GEEN NIEUWE LOONRONDE. De minister van sociale zaken schrijft in de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer betref fende de begroting van zijn depar tement voor 1951, dat er voorshands geen aanleiding bestaat voor een onmiddellijk nieuw ingrijpen, ten einde de bestaande verhouding tus sen lonen en salarissen, alsmede sociale uitkeringen, ongevallen- en invaliditeitsrenten enerzijds en de prijzen anderzijds in voor de arbei der gunstige zin te wijzigen. Administraties Belastingen onder leiding van oud-controleur der belastingen. Grootestraat 180. Tel. 332 WAALWIJK (in gebouw Nederl. Handelmaatschappij,) GEEN ZONDAGSRIJVERBOD. Minister Wemmers verklaarde in «Ie Eerste Kamer, dat hij niet be reid is pogingen aan te wenden om het ontwerp betreffende ver hoging motorrijtuigenbelasting te doen intrekken. Wel zei hij, dat 't niet in zijn voornemen lag om met een voorstel te komen een Zon- dagsrijverbod voor motorvoertui gen in te stellen. TERUGKEER UIT RUSSISCHE KRIJGSGEVANGENSCHAP. I)e Sovjet-ambassadeur heeft aan het ministerie van buitenlandse zaken te 's-Gravenhage mededeling gedaan dat binnenkort uit de Sov jet-Unie een nieuwe groep van 65 uit krijgsgevangenschap ontslagen. Nederlanders verwacht mag wor den. ppmMGSimr VAANDELWIJDING. De Harmonie Beatrix is zoals wij reeds eerder gemeld hebben geheel ge reorganiseerd. In het kader van deze re organisatie werd ook een nieuw vaandel aangeschaft. Het Vaandel werd ontwor pen door dhr. R. v. d. Brink uit Hoge Mierde. Zondagmiddag zal het vaandel door de geestelijk adviseur de Hoog eerw. heer Deken Rooyackers plechtig worden gewijd. Na deze plechtigheid zal de Harmonie Beatrix een muzikale wan deling maken door het dorp. ANJERDAG. De totale opbrengst van de Anjerdag welke Zondag 17 Juni werd gehouden is in onze gemeente 490.43. NAAR FESTIVAL. De beide Harmonieën uit onze ge meente, De Volharding en Beatrix, na men Zondag j.l. deel aan het muziek festival te Engelen. Door de heer Hein Jordans werden op dit festival de pres taties der deelnemende gezelschappen beoordeeld. Beide Drunense gezelschap pen hadden een goede beoordeling. MET DE OUDJES OP STAP. Het comité voor de ouden van dagen heeft thans de datum kunnen bepalen waarop men met de oudjes op stap zal kunnen gaan. De datum is bepaald op 4 Juli a.s. De reis is reeds geheel uit gestippeld, maar blijft voorlopig natuur lijk nog een geheim. Wij wensen de oudjes een gezellige middag en het uit voerend comité een geslaagd reisje toe. VEILINGBERICHT 27 JUNI. Aardbeien 5080, Kersen 4055 per kg.; Pruimen 9, Perziken 1023 p. stuk: Aardappelen 2631, Andijvie 3244, Asperges 80220 per kg.: Bloemkool 8 22 per stuk: Snijbonen 40100, Prin- cessebonen 100130, Tuinbonen 1621, Erwten 4560, Peulen 6592, Stam- bonen 80110, Gedopte aardbeien 100 125, alles per kg; Komkommers 822 per stuk: Kroten 610 per bos: Rode Kool 3034, Savoye kool 1016, Spits kool 1015, alles per kg.; Bospeen 25 37 per bos: Waspeen 36—45, Rabarber 510 per kg: Selderij 37 per bos; Sla 26 per stuk; Spinazie 2938 per kg.; Tomaten 52105 per kg.; Sjalot 3040 per kg. GEMEENTERAADS VERGADERING. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Vlijmen, gehouden op Don derdag 28 Juni 1951 des n.m. 7 uur ten raadhuize. Behandelde onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van een verordening betref fende aangifteplicht waterpokken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de beslissing der Rege ring met betrekking tot het toekennen van een gratificatie over het jaar 1951 gelijk aan 2 va nhet jaarsalaris aan een deel van het Rijkspersoneel van toe passing te verklaren voor de in dienst dezer gemeente werkzame ambtenaren en werklieden. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige vaststelling van de rekening der gemeente en van die van het woningbedrijf, alsmede tot goed keuring van de rekening van het burger lijk armbestuur, alle over 1949. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de begro ting der gemeente en van die van het woningbedrijf, beide voor 1950. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van de reke ning-courant-overeenkomst, groot 150 duizend gulden, met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot ontheffing van een aan slag op het kohier van het schoolgeld. 8. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de vacatu re, ontstaan door het overlijden van J. Kuijs. PROCESSIE NAAR BRIELLE. Dinsdag 3 Juli gaat de Processie naar Brielle. Degenen die zich nog niet heb ben opgegeven kunnen dit nog spoedig doen bij het bekende adres. Vertrek van bus en boot zal nog worden be kend gemaakt. ANJERDAG. A.s. Zaterdagmiddag 30 Juni zal Vlij men de jaarlijkse Anjerdag houden. De harmonie Concordia zal een muzikale rondwandeling maken.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1