KAATSHEUVEL \SpoJit BERKDIJK L00N-0P-ZAND een mannelijke jongste Bediende Ui BIOSCOOP-PROGRAMMA. KORTE BERICHTEN, VOETBAL, ^WONINGRUIL Groentenplanfen Leger- en Sportkleding GROOT HANDELSKANTOOR TE WAALWIJK 3 3 r FxxT V v u 's-BOSCH-WAALWIJK zoek ééngezinswoning te Waalwijk te Koop J. A. BAX, - A 15 „Canadian and American Stocks Schoenerstraat 5 TILBURG (Piushaven) vraagt Bij gebleken geschiktheid zijn er zeer goede vooruitzichten voor promotie en voor levens positie in de verdere toekomst. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoe rige inlichtingen omtrent leeftijd, genoten oplei ding, afschriften van de laatst behaalde cijfers van schoolrapporten en verlangd salaris, te richten onder no. 3675 Bureau van dit blad. het W.G.K. geen brandassurantie of iets dergelijks is, maar een vereni ging die volgens christelijke begin selen de lichamelijke en geestelijke gezondheid als een geheel ziet en dus niet in de laatste plaats zielzorg is. Hij eindigde met de wens, dat God het werk van het W.G.K. in 't komende jaar zou zegenen tot heil van Waalwijks Burgerij. De vice-voorzitter dankte de heer Veltman, die altijd de rechterhand was geweest van de heer Ver wiel, voor zijn ijverig werk. De vergade ring betuigde door applaus haar instemming. De penningmeester, de heer C. Pullens bracht vervolgens verslag uit over de jaren 1949 en 1950. Over 1949 bedroegen de inkomsten 13543.32, de uitgaven 11874.43, zodat er een voordelig saldo was van 1659.89. Over 1950 bedroegen de inkomsten 15453.33 en de uit gaven 17820.33, zodat er over dat jaar een nadelig saldo was van 2367.In totaal drukte over 1950 aan lasten op het W.G.K. een bedrag van 2455. Ook de penningmeester kreeg een woord van lof van de vice-voorzit ter, die er tevens op wees dat het zaak is het wijkgebouw zo rendabel mogelijk te maken. De controlecommissie, bestaande uit de heren Smolders en H. Hoff- mans Jr., had de boeken in vol maakte orde bevonden en bracht gx-ote dank aan de penningmeester. Daarna was aan de orde de ver kiezing van een voorzitter. In deze functie wei'd met gi-ote meerder heid van stemmen de heer C. Pul lens gekozen. De periodiek aftre dende leden mevx*. v. d. Heijden en de heren Baars en Veltman werden als herkozen beschouwd, daar er geen candidatenlijsten waren inge komen. En het bestuur werd aan gevuld met de heren Arnold Ver- wiel Jr. en B. Weyers. De vice- voorzitter bracht hun dank dat zij een bestuursfunctie hadden willen aanvaarden. De nieuwe voorzitter, de heer C. Pullens, hield een korte toespraak. Hij zei dat het hem moeilijk viel af stand te doen van de functie van penningmeester, die hij 21 jaar lang had vervuld. Hij roemde de goede geest in de vereniging, in het be stuur en bracht lof aan de eerwaar de zusters en de lekenverpleegsters. Met name noemde hij zusteT Al- fonsine, die zoveel heeft gedaan voor het katholieke volksdeel, mej. Mina Klerkx, de bestuursleden en zelatricen. Allen dankte de heer Pullens voor wat zij hadden ge daan, speciaal de secretaris, de heer Veltman. Hij wijdde enkele woor den aan de nagedachtenis van zijn voorgangers, de heer Weyers tot 1931 en van toen af de heer Verwiel tot zijn dood. Hij verzekerde dat hij alles zou doen wat mogelijk is om het W.G.K. dienstbaar te maken aan de katholieke gemeenschap. Daartoe vroeg hij de medewerking van bestuur en geestelijke advi seur. We zijn op de goede weg, zo besloot de nieuwe voorzitter, met Gods hulp zullen we voorwaarts gaan. De heer Witlox feliciteerde na mens het bestuur van de Provincia le Bond de voorzitter met zijn be noeming en de vereniging met deze keuze. Daai'na gaf de vice-voorzitter de hamer over aan de heer Pullens. In de controle-commissie voor 1951 werden opnieuw benoemd de he ren Smolders en Hoffmans. Het laatste punt was de rond vraag. De heer Witlox vestigde de aandacht op de kinderuitzending. Hoe meer kinderen de Provinciale Bond kreeg, hoe liever, nu kwamen het er te weinig. Hij wees ook nog op de Sint Josephkleerkast die vroeger bestond om te zorgen voor een uitzet. Op de algemene verga dering die a.s. Woensdag in Tilburg wordt gehouden, zou een en ander besproken worden. De heer Smolders mei-kte nog op dat het R.K. Ziekenfonds in samen werking met het Centi-aal Zieken fonds van de Diocesane K.A.B. ook zoi-gt voor kinderuitzending, waar voor binnenkort een nieuwe rege ling ingaat. Vanuit de vergadering werd nog gevraagd of het Kraamcentrum al in werking is, waarop de voorzitter bevestigend kon antwoorden. Het is gevestigd in het Wijkgebouw. Een van de zusters klaagde ten slotte dat de uitleenartikelen vaak niet worden teruggebracht, zodat het veel moeite kost ze overal terug te halen. Wij willen er hier graag de aandacht op vestigen. De voorzitter beloofde er nota van te nemen en stelde voor een garantiebedrag te laten storten. Nadat de heer Veltman gedankt had voor de hem toegezwaaide lof, v sloot de voorzitter de vergadering met de Christelijke groet. R.K. MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES TE WAALWIJK. Enige dagen voor het eindexamen van de M.M.S. te Waalwijk hadden vier leerlingen van de vierde klas geheel spontaan het plan opgevat om aan het eerste verhoopte eind examen-succes enige luister bij te zetten. Ze zijn daarin volkomen ge slaagd. De wijze waarop Maandag j.l. de geslaagde candidaten thuis werden gebi-acht per open landauer, begeleid door alle leerlingen van de M.M.S. op versierde fietsen, was zeer origineel. Woensdagavond heb ben zij aan de einddiploma-bezit sters een feestavond aangeboden, waaraan alle meisjes hun mede werking vei'leenden. Deze avond is een waardig slot geworden van hun schoolleven. Hiertoe waren behalve de meisjes van de M.M.S. ook alle leraressen en leraren, van wie de geslaagde candidaten in de loop van de afgelopen vijf jaren les hadden gekregen, uitgenodigd, de leraren met hun dames. Voordrachten, zang, muziek in meerdere talen wisselden elkaar af op beschaafde 'en zeer interes sante wijze. Er was een echte feest stemming in de op artistieke wijze vei'siei'de feest-(gymnastiek)-zaal. Voor deze gelegenheid was tevens 'n feestblad uitgegeven, dat aan 't slot een lied vermeldt, waarin o.a. deze'regels Die school, waar staat ze toch Wie 't raadt, dat is een held, Want och, zij is verdeeld zowaar In drieën welgeteld. (Wijze: Jingle bells). De directeur sprak na afloop zijn voldoening uit over 't welslagen van dit feest, prees in het bijzonder de meisjes, die deze avond hebben gearrangeerd en uitte zijn beste wensen voor de toekomst van de eerste groep jonge dames, die hun studie op gelukkige wijze aan de M.M.S. hebben beëindigd. ALGEMENE VERGADERING VAN R.W.B. Ondanks het bar slechte weer was de algemene vergadering van R.W.B. uitstekend bezocht. Er werd besloten om voor het komende sei zoen de training te hervatten. De laatste Zondag van Juli zal R.W.B. een tournooi organiseren, waarvoor al verscheidene verenigingen heb ben ingeschreven. Om gezondheids redenen nam de heer J. Adriaanse ontslag als secretaris. Hem werd dank gebracht voor het vele werk dat hij voor de vereniging heeft verricht. In de bestuursvergadering zal een nieuwe secretaris worden benoemd. JAARVERGADERING. De voetbalvereniging R. K. C. houdt Dinsdag a.s. haar algemene jaarvergadering in de clubtent op het terrein. De vergadering begint om 7.30 uur. KINDSHEIDDAG. Woensdag was het in de parochie St. Jan de jaarlijkse dag van de Kindsheid. Na de gezongen Mis van half negen werd de kinderzegen gegeven. Daartoe waren heel veel moeders met hun kleinen naar de kerk gekomen. Twee keer hebben de Missionaris sen van Scheut een programma van missiefilms gedraaid in de Gilden bond, 's morgens voor de meisjes, 's middags voor de jongens. Het was erg mooi en erg leerzaam, zodat de Waalwijkse jeugd weer ,wat meer te weten is gekomen over de mis sielanden en over het werk van de missionarissen daar en hopelijk weer wat is gegroeid in missielief de. Want dat is toch de bedoeling. NAAR DE JAMBOREE. Van de Waalwijkse Andreas Zijl- mansgroep zullen 11 Verkenners de jamboree die dit jaar in Salzkam- mergut (Oostenrijk) van 3 tot 13 Augustus wordt gehouden, meema ken. Het zijn Frans Bakkers, Tini Bergmans, Jozef Berkmans, Gerard de Cock, Adri van Delft, Frans Du- moulin, Mari de Greeff, Jan Spa pens en Frans van Wees. Het Waal wijkse contingent staat onder lei ding van Hopman Claassen en Vaandrig Hooymaayer. De Verken ners reizen op eigen gelegenheid en zullen de opening van de jamboree en een aantal kampdagen in Salz- kammergut meemaken. WEER EEN BALLON TERUG. Keesje Trimbach (N. Parallelweg 17) heeft z'n ballon, die hij in de Sportweek had opgelaten, uit Duitsland terug gehad. Een jonge heer (of jongedame) H. Hammei had de ballon tijdens een wande ling in de buurt van Keulen ge vonden. Ik versta niet zoveel Hol lands, schrijft hij (of zij) er bij, maar toch wel zoveel dat ik begrijp dat je graag bericht wilt hebben. En keesje in de wolken met z'n Duitse brief natuurlijk. PARAMECIUM. De onlangs opgerichte aquarium vereniging Paramecium zal 2 Juli a.s. een vei'gadering houden. Er is een aanti'ekkelijke agenda. AANBESTEDING. Voor het bouwen van een boer derij met daarbij behorende werken in de gemeente Eethen, voor reke ning van de Wed. J. v. d. Heuvel, Genderen B 146, vond een aanbe steding plaats. Ai-chitect is de heer A. v. Stokkum te Waalwijk. De Haan, Drongelen 29.550. A. Tankens, Andel 29.490. D. N. Colet, Genderen 29.325. A. H. Willems, Sprang 29.200. P. A. Kramer, Genderen 28.888. N. N. Kramer, R.broek 28.300. M. Kleijngeld, Waalwijk 28.200. S. J. Pepping Zn., Kaatsheuvel 27.950. J. v. Tilborg, Dussen 27.355. J. H. Nieuwenhuizen, Sprang 27.252. A. Rosenbrand, Sprang-Capelle 26.590. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Wilhelmus M M zv W Mosselveld-van Corstanje Ja cobus H zv R H van Loon-van Woensel Josephus M J zv J A Mahieu-Proveniers Elisabeth M J dv J A A van den Hoven-de Pef- fer Maria J dv J Dollekens-van Gooi Petronella J M dv H. Vrij hoeven-van der Putten Petronel la H M dv H Th A Leijtens-Brou- wers Gerardus J A zv G A Leij- tens-Proveniers. OverlijdenMaria E van Loon 75 j., echtg. A C van der Heijden Helena A van den Wijngaard 79 j. Antonetta Paaijmans 74 j. wed. A van Ravesteijn te Drunen. Huw.-aangiften M A Rombouts 25 j. en A A G Hooijmaijers 22 j. beiden alhier C W van der Vel den 28 j. en A Steenbergen 23 j. beiden alhier J H van Laarhoven 28 j. en H A M de Kort 23 j. beiden alhier G C M van Heesbeen 26 j. en J G van Helvoirt 22 j. beiden al hier. Huwelijken A. van Ballekom 29 j. en L. M. Schapendonk 24 j. bei den alhier A W Pullens 26 j. en J J Vissers 22 j. beiden alhier. Vertrokken A. Ophorst en gezin naar Sprang-Capelle C M L de Mol naar 's Gravenhage P. M. van Bijnen naar Loonopzand D A van der Donk naar Raamsdonk. Musis Sacrum. De film King Kong", die hier van Vrijdag tot Zondag draait, zal li van de ene verbazing in de an dere doen vallen. King Kong is een meer dan reusachtige aap op een eiland in de Zuidzee, die daar leeft in een voorhistorische wereld met nog allerlei andere geweldige mon sters. Een filmproducer neemt hem mee naar New-York, nadat hij eerst een actrice uit zijn klauwen heeft gered. In New-York breekt tie aap los en oefent er een afschu welijke terreur uit, waaraan niets of niemand ontkomt. Tenslotte moet de luchtmacht hem met sal vo's van de Empire State Building afschieten. Dit fantastisch verhaal is voor hen die minstens 18 jaar oud zijn. Maandag en Woensdag kunt u gaan kijken naar Niet volgens af spraak". Het is een film uit tie bokswereld. Stoker Thompson, een bokser die op zijn retour is, slaat tegen een afspraak van zijn mana ger in, zijn tegenstander in de 3e ronde tegen de wereld, terwijl hy zelf al in de tweede ronde down had moeten gaan. Zijn concurrent wacht hem 's avonds op, en of schoon Thompson onkundig was van de afspraak verbrijzelt liij hem zijn hand, waarmee de bokscar- rièrc vanzelf eindigt, tot grote vreugde van zijn vrouw. Wie 18 jaar is, kan hiernaar gaan kijken. Luxor Theater. Van rydag tot Zondag kan ie dereen hier gaan kijken naar „Straaljager no. 3 anhvoordt niet". Humprey Bogart speelt hierin de rol van testvlieger, die veel succes heeft met een vlucht per straal vliegtuig over de Noordpool. Een vriend verongelukt ondertussen met 'n nieuw type met noodwerp- africhting. 'n Lief meisje beschul digt hem er van de oorzaak te zijn. Hij laat het er niet bij zitten, maakt een proefvlucht met eenzelfde vliegtuig dat hij met de noodwerp- inrichting verlaat, daarmee de deugdelijkheid van het apparaat bewyzend. Een weinig verheffend verhaal biedt de film Rosa Molinemet Bette Davis en Joseph Gotten, die een paar voorstellen dat het niet best met elkaar kan vinden. Zij heeft een vriendje dat eerst niet met haar wil trouwen en later wel waarna een derde man dreigt de waarheid over het een en ander aan de echtgenoot te vertellen. De juffrouw vindt dat er voor haar niets overschiet dan de man over hoop te schieten en met haar kind in een ravijn te springen. Ze wordt natuurlijk flink ziek, waarvan ze haar man de schuld geeft en 't slot van het liedje is dat ze de straat op loopt, waar ze dood neervalt. Zo. nu weet men hoe het er onge veer toegaat. De keuring heeft be paald 18 jaar. Wie er genoegen in heeft en de leeftijd, kan dus gaan kijken, als hij per se wil. v N i - >«*1 GILDE ST. JAN BAPTIST. Zondag 24 Juni, de feestdag van de Patroon der Gilden, begon het feest om 10 uur met een gezongen H. Mis voor de levende en overleden leden. Na de middag kwamen de leden weer gezamen lijk bijeen om 3 uur, om te beginnen met het jaarlijks koningschifeten; de stemming om de eer als koning te behalen was dan ook sterk en naar mate het einde kwam werd de spanning nog steeds groter. Twee van onze gildebroeders, de hfe- ren B. van Balkom en M. Kops, wisten na hard werken ieder 11 punten te be halen van de 12 en met een spannende kamp, die door eenieder in een adembe nemende stilte werd belefefd, wist de hoofdman van het gilde dhr. M. Kops, na enkele malen gekampt te hebben, beslag te leggen op de titel. Daarna gingen de gildebroeders huis waarts om dan weer terug te keren met hun dames om pl.m. 8 uur. De hoaofdman heette allen welkom en hoopte dat allen een zeer genoege- Iijke avond zouden doorbrengen. Hel deed hem genoegen, al was het dan niet voor de volle 100 pet., dat weer een oude traditie was hersteld, om op de dag dat hun patroon zijn geboortefeest vier de, ook het gilde, zoals in de oude be staande boeken nog aangegeven wordt, die dag zou feest vieren. De hoofdman heette allen welkom nog met meer luister feest te vieren, met vendels en gildetrommen, die moge lijk nog dit jaar in ons bezit zullen zijn. Het is, aldus de hoofdman de bedoe ling, om van het gilde een gilde van formaat te maken, om zo weer de plaats te mogen innemen van onze voorvade ren, om bij festiviteiten en processies in en buiten de kerk medewerking te ver lenen en het kan niet anders of de gees telijke en wereldlijke autoriteiten zullen, wanneer wij dit door onze houding waardig zijn, daartoe hun volle mede werking verlenen. De heer van Balkom spelde onder een toepasselijk woord het Koningskruis bij de nieuwe koning op de jas. Daarna kregen de damës een onder linge wedstrijd voor de prijzen die voor hen waren aangekocht. De uitslag was als volgt: le prijs Mej. van Balkom: 2e Mej. Marie Oerlemans; 3e Mej. Marie Molenschot: 4fe Mej. Smit: 5e Mej. v. d. Ven; 6e Mej. de Gouw; 7e Mej. Sperber; 8e Mej. Oerlemans: 9e Mej. M. van Berkel. Daarna kon eenieder zich aanzbtten aan een heerlijke koffietafel, die door de keurige verzorging van de hospes er toe bijdroeg dat deze dag voor de volle 100 procent slaagde. Na afloop ging ieder echt tevreden huiswaarts en we kunnen gerust zeggen dat deze dag een mijlpaal is geweest in de geschiedenis, die ook zijn vruchten zal afwerpen en een sti mulans zal zijn voor ons Gilde in de goede richting. GEMEENTERAADS VERGADERING. Op Donderdag 5 Juli om 7.15 u. n.m. zal een buitengewone Gemeenteraads vergadering gehouden worden ter her denking van de 100-jarige werking van de gemeente-wet, waarop de radio-rede van de Minister van Binnenlandse Za ken tot de raden der Nederlandse Ge meenten met het antwoord van de voor zitter der Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de Weledelgestr. Heer Mr. P. J. Oud zal kunnen beluisterd worden. GESLAAGD. Te Eindhoven slaagde voor het exa men onderwijzeres Mej. Corrie Laros al hier, die haar opleiding ontving op het Pensionaat Mariaoord te Vught. SUPPORTERSVER. TRAININGSFONDS. In samenwerking en met volle instem ming van het Desk-bestuur is de des tijds zo bloeiende Supportersvereniging van Desk, omgebouwd in een Trainings fonds. Ongetwijfeld heeft de Supporters- vereniging voor Desk in het verleden zeer grote verdiensten gehad, waarvoor het Desk-bestuur zeer dankbaar is, doch een meer intensieve steun voor een steeds crescenderend Desk is ongetwij feld een vereniging, die alleen en uit sluitend dat beoogt, wat iedere sport vereniging als eerste eis moet stellen een voortdurende training. Daarom was het van verschillende le den van de Supportersvereniging goed gezien, dat Desk nog meer steun kon verleend worden door uitsluitend de Training als doel der supporters te stel len, waarom de vereniging voortaan de naam Trainingsfonds zal dragen. Grote plannen zijn al in bespreking om het fonds, dat vanzelfsprekend al populair is, nog mteer in sympathie te doen win nen. Hieromtrent kunnen we reeds bin nen enkele dagen iets melden, als de plannen meer vaste vormen hebben aan genomen. Er is een voorlopig bestuur gevormd bestaande uit de heren H. Kamp voorz., A. Pooters Pénningm., H. Vis le secr., A. v. Boxtel 2e secr. en P. van Es, P. Vloemans, C. Soeterboek, J. v. d. Ven en P. v. Boxtel als commissarissen. ANJERDAG. Ten bate van het Prins Bernhard- fonds werd op Kërmisvooravond de col lecte gehouden voor het doel van deze instelling, waarvoor de drie harmonie - gezelschappen Euphonia, Apollo en St. Jan een muzikale rondwandeling maak ten, die begrijpelijk op dezfe avond veel belangstelling trok. AGENDA. Vrijdag 89 u. n.m. inmanden K.P.V. Pont St. MaXence. Zaterdag 89 u. n.m. inmanden jon ge duiven K.P.V. voor Middelbeers. Zondag 12 u. v.m. Volksmatinée Gem. Zangver. Bel Canto, zaal J. v. Dun. Maandag 1011 u. v.m. inmanden jonge duiven K.P.V. voor 'Hilvarenbeek. KERMIS 1951. Ook in Berkdijk is het Kermis van 28 Juni tot en met 1 Juli, en zo zal Berk dijk weer ouderwetse „leut" maken, op een wijze zoals alleen Berkdijk het kan. En er is gelegenheid toe. Bij Th. van Boxtel, Kruisstraat, zal die dagen een prachtig Mortier-orgel iedereen de gele genheid geven om van 's middags 12 uur tot s avonds 12 uur te dansen op de spiegelgladde dansvloer, in een feestelijk versierde en schitterende zaal. Bij Joh. v. Dinteren zal eveneens in de pas vernieuwde en feestelijk uitge doste danszaal een Mortier-orgel van Jac. de Nijs zijn vrolijke tonen laten horen en dansliefhebbers de gelegenheid geven om zich te amuseren. De kermis-attracties staan op de Markt te Kaatsheuvel en ook hierheen zullen velen zich begeven. Bij A. Netten in de Dreefseweg zal de gezelligheid al niet minder zijn, al komt er dit jaar dan ook geen Mortier-orgel. De vaste trekkers zullen ook hier jolijt kunnen beleven, zoals alleen bij „Drikke" mogelijk is. MATINÉE ST. JAN. Vrijdag, vandaag dus, geeft de har monie St. Jan weer een matinée, dat dit jaar verzorgd zal worden door het gezel schap o.l.v. dhr. Rijen, die 2 jaar ge- den een geweldig succes oogstte en ook dit jaar weer met zang, spel, cabaret en show de St. Jan-familie en donateurs en kele gezellige uren zal bezorgen. Om half elf zal dit matinée een aan vang nemen en het zal er ongetwijfeld, zoals altijd bij St. Jan, weer druk lopen. R.K. E.H.B.O.-VER. ST. RAFAËL. Op Donderdag 21 dezer hield de R.K. Vereniging voor E.H.B.O. St. Rafaël een feestvergadering, waarbij aan 13 ge slaagde cursisten het eenheidsdiploma werd uitgereikt. Om 8.30 uur opende de voorzitter dhr. J. Toorians de verga dering met de Chr. groet, Waarna hij Dr. Smals en zijn echtgenote, alsmede alle leden met introducée's van harte welkom heette. In zijn openingswoord behandel de spr. enige punten van algemene aard, o.a. de belangrijkheid van het E.H.B.O.- werk voor onze plaats. Bijna 12 jaar hebben onze leden met plichtsbetrach ting steun verleend aan alle inwoners en allen die hulp nodig hadden, in tijden van gevaar of bij ongevallen. De ver eniging moet voorwaarts in de goede richting, en dat zal ook, want jaarlijks wordt een cursus georganiseerd en even eens komen er jaarlijks gediplomeerde leden bij. De onmisbaarheid van de ver eniging voor onze bevolking wordt da gelijks gestaafd, door het toenemend aantal verkeers-, industrie- en huishou delijke ongevallen. Spr. vfervolgde met een kort overzicht van de inhoud van 't z.g. „Gentleman Agreement", dat is on dertekend door de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. en het Ned. Rode Kruis. De leden werden op de punten van samen werking gewezen. Als volgende punt van bespreking wérd enigszins vooruit gelopen op de actie die het hoofdbestuur der E.H.B.O. heeft bekend gemaakt. Van einde Juli tot begin Augustus zal in heel Nederland een R.K. E.H.B.O.-actie worden gehou den, n.l. een Rebus- en pleistfer-actie. Deze twee weken zullen geheel in 't teken der E.H.B.O. staan. De leden zullen weer paraat zijn en daadwerke lijk meewerken de actie te doen slagen. De voorzitter maakte nog bekend dat de penningmeesteresse mej. Anny Too rians, wegens huwelijk haar functie heeft neergelegd. Zij heeft 12 jaar lang haar uiterste krachten gegeven voor het werk der vereniging, waarvoor wij haar dankbaar zijn, aldus de voorz. Steeds stond zij klaar om iedereen de hulp te geven die nodig was. Een voorbeeld van trouw cursus- en oéfeningenbezoek, als mede van hulpvaardigheid voor elke E.H.B.O.-er(ster). Bij de stemming werd dhr. L. Leijtens tot penningmeester gekozen. Moge, zo zei de voorz., dhr. Leijtens het voet spoor van zijn voorgangster volgen, dan is t bestuur dat nu weer voltallig is er zeker van dat het in de goede richting verder kan gaan. De heer Toorians feliciteerde alsnog dhr. G. v. d. Waals, die onlangs zijn 25-jarig huwelijksfeest vierde: zoiets komt zelden in een E.H.B.O.-vereniging voor. Hierna nam dhr. Leijtens het woord en zeide alles in 't werk te zullen stellen de functie naar behoren te vervullen. Vervolgens werd door Dr. Smals overgegaan tot het uitreiken van de di ploma s en insignes aan de geslaagden. Bij elk diploma een korte aanwijzing over de gevolgde cursus: dit gaf een echte indruk van het werk. Dr. Smals zeide dat het merendeel der leden bestond uit pfersonen van de zelfkant van Loonop zand, zoals b.v. 4 leden uit St. Joachims- moer, enz. Getracht moet worden in de toekomst meer leden te krijgen uit het centrum. Voor iedereen, zei spr., is E. H. B. O. nodig en iedereen kan het le ren. Door de voorzitter werd aan Dr. Smals als blijk van waardering voor de gegeven cursus een fraai boekwerk overhandigd, terwijl Mevr. Smals bloemen werden aangeboden. Dr. Smals zeide nog dat hij het nut van de E.H.B.O.-vereniging overal pleegt te propageren; als elk lid dit ook doet, zullen voor de a.s. cursus (September) zich zeker weer enige 10- tallen opgeven. Door het mooie ge schenk is zijn kunstbezit uitgebreid, daar hij een groot kunstkenner en kunstmin naar is. Enkele interne aangelegenheden werden nog afgewikkeld, waarna men nog enige tijd gezellig samen bleef. Te vroeg was t uur van scheiden daar, zo dat de voorzitter de vergadering met de Chr. groet sloot. Allen keerden zeer vol daan huiswaarts. Indien voor de komende cursus gega digden zijn, kunnen zij zich melden bij het bestuur der vereniging, dat gaarne alle inlichtingen verschaft. DE LUCHTBODE. De Duivenvereniging De Luchtbode hield een wedvlucht vanuit Dourdan. De uitslag was als volgt 1, 6, 19 J. Snoeren; 2, 12 Jos van Dongen; 3 Gebr. v. d. Velden; 4 L. v. d. Sanden; 5. 21 H. v. d. Velden; 7, 15 M. Vera; 8, 11 M. Abrahams; 9, 22 M. Wouters; 10 A. v. d. Velden; 13 H. Leermakers; 14, 20 A. Verschuuren; 16 C. van Dongen; 17 A. Spapens; 18 M. Maas. Serie II en serie 3 J. Snoeren. ANJERDAG. Zoals gebruikelijk werd in onze plaats de Anjerdag ingezet met een muzikale rondwandeling door het dorp van beide harmonie-corpsen, de Kon. Erk. Harm. Concordia en de Kon. Harm. Sofia's Vereniging. De Anjerdag valt als steeds samen met de inzet van de Kermis en dus kan men rekenen op een grote be langstelling. De dames deden natuurlijk hun best. Nederland. De Tweede Kamer is j.l. Woensdag begonnen met het debat over de nieuwe belastingont- werpen van minister Lieftinck, die moeten samen 245 millioen in de schatkist brengen. Korea. - Volgens de Russen moe ten de wapenstilstandsbesprekingen in Koi'ea gevoerd worden door de commandanten te velde van de strij dende pai-tijen. Voor de Russen zijn dat de Noorkoreanen en de U.N.O.- troepen. De Chinezen blijven er bui ten omdat dat „vrijwilligers" zijn Nederland. De Eerste Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp aanvaard, waarbij de loongrens van de invaliditeits wet, de ongevallenwet en kinderbij slagwet en de ziektewet van 4725 op 4925 wordt gebracht. Perziè. Een Italiaans oliedes- kundige is naar Perzië gegaan om de Perzische regering van advies te dienen bij de nationalisatie van de Anglo-Iraanse Olie Maatschappij. WAALWIJK. Duuken contra v. d. Gouwen. Vrijdagavond half acht heeft op het R.K.C.-terrein een wedstrijd plaats tus sen twee familife-elftallen. De Duques- noyen zijn al bekend en beschikken over een goed elftal en naar het debuut van het v. d. Gouwen-elftal zijn we zeer be nieuwd. In ieder geval wacht de voetbal liefhebbers een interessante wedstrijd. De toegang is voor ieder vrij. SPRANG. N. E. O. Zwaluwen VlaardingenN.E.O., 42. J.l. Zaterdag moest N.E.O. voor dc Kwart-finale om de K.N.V.B.-beker Za terdagmiddagvoetbal, de reis naar Vlaar dingen maken, om het sterke Zwaluwen elftal te ontmoeten. Dat dit voor de NEO-ploeg een zeer zware opgaaf was, wist men vooruit. Toch heeft Vlaardin gen zich geheel moeten geven om de overwinning te behalen. Er werd in een hoog tempo gestart; in het eerste kwar tier had N.E.O. een klein overwicht. dat zij dan ook door een goed doelpunt uitdrukte. Doch nu komen de Zwaluwen energiek opzetten en tonen dat zij tech nisch de meerdere zijn van NEO. Met fraai samenspel komen zij het Neo-dofel belagen, doch de NEO-verdediging weet tot tien minuten voor de rust goed stand te houden. Toen moest doelman Ophorst zwichten voor een laag schot op korte afstand. Vlak daarop dacht men N.E.O. weer de leiding te zien nemen, als de Zwaluw-doelman met meer geluk dan wijsheid een goed genomen corner uit het doel trapt. Nog eens komt N.E.O. terug, een mooie voorzet van links wordt rakelings naast gekopt. Ook de Zwalu wen proberen het nog eens, doch verder dan corner brengen zij het niet en met de stand 11 gaat de rust in. Na de rust komen de Zwaluwen ver woed opzetten en reeds in de eerste mi nuut nemen zij de leiding. Nog voordat onze jongens van de eerste schrik beko men zijn, hebben de Zwaluwen door mooi combinatiespel, met een schitterende kop bal nummer drie in het NEO-doel gede poneerd. Doch nu vindt NEO het wel letjes en energiek trekken zij ten aan val. Doch weer komt het eerste succes aan de andere zijde; een als schot be doelde bal belandt op het hoofd van hun linksbinnen en onhoudbaar voor onze keeper verdwijnt de bal in het N.E.O.- doel. Nog geeft N.E.O. zich echter niet gewonnen; bij een snelle aanval weet de N.E.O.-rechtsbuiten langs de verdediging te glippen en onhoudbaar te doelpunten. Nog tweemaal zien wij een N.E.O.-spe ler alleen voor de Zwaluw-doelman staan, doch deze beide kansen worden jammerlijk gemist en zo moest N.E.O. met een 42 nederlaag genoegen nemen en mag de overwinning van het technisch betere Vlaardingen niet onverdiend ge noemd worden. CAPELLE. Promotie naar de K.N.V.Ü. Hight-OhWit-Zwart 0—4 NoordhoekD.H.V. 29 De eindstand 1. D.H.V. 6 5 0 1 10 23— 9 2. Wit-Zwart 6 3 1 2 7 1715 3. Right-Oli 6 3 0 3 6 13—12 4. Noordhoek 6 0 15 1 9—26 De promotie-competitie van de afdeling Noord-Brabant naar de K.N.V.B. is hiermede ten einde. Van de bovenstaande kampioens elftallen maken er drie hun entree in de vierde klasse, en wel respec tievelijk D.H.V., Wit-Zwart en Hight-Oh. Wij complimenteren de ze verenigingen met dc door hen behaalde promotie en spreken daarby tevens de hoop uit. dat het hun straks in hun nieuwe perspec tiefvolle omgeving steeds naar wens moge gaan. Zodra (leze gereed is, hopen wij in een onzer volgende nummers 'n foto af te drukken van het gepro moveerde Wit-Zwart, dat niette genstaande haar vele ,,ups and downs het vierde klasscrschap op respectabele wijze wist te her overen. VLIJMEN. SERIEWEDSTRIJDEN. Zaterdag worden de seriewedstrijden te Vlijmen voortgezet. Om de eerste en tweede prijs spelen Vlijm. Boys II—R.K. V V. II. Verliezersronde: Haarsteen II— Helvoirt I. PROMOTIEWEDSTRIJD. Zondag soelen de Vlijmense Boys III een promotie-wedstrijd tegen Tito uit V'iglit. Wint Vlijmen dan promoveren ^™ecïïecr en Mevrouw RIJKEN- u l fleven met 9rote dank baarheid en blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon •ADRfANUS MARIJNIIS. Marknesse, 24 Juni 1951. N.O. Polder. Tijdelijk Diaconessen huis, Meppel. Heb benedenwoning (nieuw bouw) bev. 5 kamers, keuken, schuurtje en tuin f47.25 p. m. op nette «tand, huurpr. p!.m> f30.per maand, P. SLIKKER. 's-BOSCH, Aartshertogenlaan 157. zooals: Savoijén, Spruiten, Boe renkool, Rode en Wittekool- planten bij te Oud-Heusden. Alle soorten Amerikaanse voor Emigranten, Landbouwers, Verkenners, Kampeerders. Jagers, Vissers, Motorrijders, Chauffeurs, Solexrijders, Aannemers en Bedrijven.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3