L DOKIE DURF in: Boris Baal duikt op HOE VREEMD 'T KAN LOPEN IN DE WERELD. stemt tegen de motie van de heer van Herpt 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 JUNI 1951 6 u presteert méér onder het genot van s a de geionde en verfrissende deechw ,l(aau>OonX De Heusdense Gemeenteraad DEKKERS: MENSEN BEDENK JE TOCH. zwaren. Sommige mensen werden niet geloofd bij de aangifte van 'n hond, zelfs een oud-wethouder niet. Het is dringend nodig dat de lijst wordt nagegaan, b.v. door een commissie uit de raad. De lieer v. Noye kon ook de ma nier waarop niet goedkeuren. Hij stelde voor '11 uniforme hondenbe lasting „daar te stellen". De heer v. Kuyk De gemeente ontvanger heeft blijkbaar weinig vertrouwen in de gemeentenaren. Ze werden zonder meer voor leu genaar uitgemaakt. Er lopen nog honden genoeg rond die nog niet aangegeven zijn. Ik acht controle hierop ten zeerste gewenst. Ver der zijn er nog honden tegen rat ten e.d. Spr. is ook voor een com missie. De heer de Cock Inderdaad zal de verordening wel ontdoken wor den. De aanslag levert moeilijkhe den op omdat de verordening niet omschrijft wat 1111 eigenlijk een waakhond en welke hond een luxe hond is. Ik voel meer voor een uniforme belasting, of in ieder ge val reductie. I)e loslopende hon den moeten verdwijnen, eventueel kan dit door de politie gebeuren. De lieer Elshout Er lopen hon den los die een gevaar zijn voor de goede en gezonde honden. Ik hen dus voor belastingheffing, maar niet op deze manier. Daarom zou ik ook graag een commissie zien. De voorzitter De honden heb ben wel de belangstelling van de raad. Men dient goed in t' oog te houden dat de bedoeling van deze belasting is om het aantal honden te beperken. Dit kan in het belang van een gezin zijn. Als een gezin 3 honden heeft, dan kunnen er daar best twee van opgeruimd worden. Een hond kost veel als men hem goed wil onderhouden. Daarom lopen er ook zoveel honden min of meer in 't wild rond. Er wordt onderscheid gemaakt tussen hon den die men wel en honden die men .liét kan missen. Wij hebben deze Verordening strenger gehan teerd omdat er te veel honden zijn in de gemeente. Het onderscheid is moeilijk te maken en daarom hebben we gezegd We slaan ieder voor 10.— aan, degene die wil reclameren, kan het doen. Bij de aangifte was gebleken dat volgens de aangevers slechts 10% van het aantal honden in de duurdere klas viel Met deze gang van zaken heb ben we de bevoegdheid van de raad niet aangetast. Over de recla mes moet de raad oordelen. Wij hebben de gevallen onderzocht, vandaar dit voorstel. De omschrij ving van een waakhond is erg moeilijk. Iedere hond blaft als er iemand binnen komt, dos zou het een waakjiond zijn, maar dat is niet het geval. Het is geen kwestie van eerlijk heid, maar een kwestie van opvat ting. Als men de verordening goed wil toepassen, is dit de enig mo gelijke weg. Een unifbrme regeling is niet mogelijk, ingevolge de voorschriften van de minister. Bo vendien heeft de minister gezegd dat het verschil beduidend moet zijn. De heer Malleus De bedoeling van de hondenbelasting is niet meer om de honden te verminde ren, maar om zoveel mogelijk de begroting sluitend te krygen. Dat is al jaren zo. Er bestaat wel een zeker wan trouwenden opzichte van de aan gifte. U hebt gezegd, meneer de voorzitter, dat B. en W. uitmaakt wat een waakhond is. Ik ken ge vallen van vastliggende waakhon den (lie 10.moeten betalen, terwijl ze absoluut waakhonden, zijn. Daarom kan ik 't met de se lectie in genen dele eens zijn. De heer v. Kuyk kende ook ge vallen van waakhonden, waarvan de eigenaars niet hebben gerecla- Dokie werd dadelijk voor de commissaris ge leid. „Ha, die Dokus" riep de man der wet wat dreu nend. „Het duikbootgevaar is, dank zij het op treden der politie, overwonnen. Het mag echter gezegd worden dat ook Durf een aandeel heeft ge had in deze zaak". een Dokie had nog geen gelegenheid gehad woord in het midden te brengen, toen een jong agentje binnenstormde en uitriep dat er opnieuw een schip tot zinken was gebracht. Dit was teveel voor de commissaris. Hij sloeg steil achterover. Hadden drie journalisten hem niet opgevangen, hij zou beslist een politiële hersenschudding heb ben opgelopen. meerd. De niet aangegeven honden is 't grootste percentage. Dat zijn de ergste, die moeten zeker 10. betalen. De lieer de Cock lietreurdc de vaagheid van omschrijving in de verordening. Ilij bleef van mening dat het verschil klein moei zijn. Kunnen de niet aangegeven hon den door de gasfabriek worden af gemaakt vroeg de heer de Cock, anders verwacht ik binnenkort 'n hoop hondenkadavers in de ge meente. De lieer Groots wagers vroeg of er nog een controle-ambtenaar voor de honden was. De heer Elshout Ik kan de gang van zaken niet goedkeuren. Hij zag ook graag een commissie. De voorzitter Do niet aangege ven honden worden streng gecon troleerd, we zijn hier al mee be zig. Ten aanzien van de mening van de lieer Malleus zei de voorz. dat de bedoeling van de wet niet veranderd is. De bedoeling is ge bleven 0111 liet aantal honden te verminderen. Het is geen kwestie van wan trouwen. Men geeft z'n hond op zoals nicn hem ziet. De wet be doelt toch zeker niet dat de belas tingplichtige de belasting vaststelt, dat is te gek 0111 los te lopen. Het is overigens geen kriterium of de hond vast ligt of niet. Wij hebben bij de vaststelling van de aansla gen rekening te houden met de verordening zoals die door de raad is vastgesteld. Betreffende het afmaken van de honden zullen wij de noodzake lijkheid van zo'11 toestel of inrich ting nagaan. Een ambtenaar voor de honden is er niet. Het voorstel wordt in stemming gébracht en verworpen met negen stemmen tegen. Tegen waren de heren v. Laarhoven. Sins, Groot- swagers, Beerens, v. Nove, v. Kuyk,. Malleus, de' Cock en Elshout. Er werd een commissie ingesteld van 5 leden. Bij de eerste stem ming kreeg de heer van Noye 13 stemmen. Elshout 13. Broeders 11. v. Booy 8, Sins 7 011 v. Kuyk 7. Over de laatste lieren werd her stemd en de heer v. Kuyk gekozen. Dat kost ie 'n rondje, zei iemand. Nee, want ik ben maar 't vijfde rad aan de wagen, zei de heer van Kuyk. G na. De nieuwe regeling voor de be zetting van administratief en tech nisch personeel van het gasbedrijf had heel wat voeten in aarde. De heer Beerens opende deze keer de rij van sprekers Is het niet mogelijk 0111 de directeur te belasten met administratief werk, zoals destijds is toegezegd. Dat lijkt FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Naar het Engels. 3). Denis vroeg Alicia angstig. Neen, je zelf bent 't, kindje. Jij alleen weet het niet, klonk het op streng onderhoudende toon. Open je ogen, eer het te laat is. George Idris heb je weggestuurd. Dat kon niet anders. Ik hield niet van hem, dat heb ik hem ge zegd en toen ging hij heen. Hij heeft je lief en daar zal el lende uit voortkomen. Die andere man, die je gekust heeft, wie is hij? Dat zal leed baren voor jou en voor George Idris. Daarom, wees ge waarschuwd Je begrijpt toch wel Ellen, dat weniet iets verkeerds zou den doen. Hij is een goed mens, tenminste daar houd ik hem voor. En George Idris zal mij vergeten. Alicia bleef in het huisje tot de zon was ondergegaan. Ellen wilde maar niet naar bed. Alicia deed wat brandstof bij het vuur en zette thee. De oude viel in slaap, maar schrok ineens wakker en scheen de ogen gericht te houden op een of ander visioen. Met heldere, vriendelijke stem riep zij Het ijs Het ijs bij Staney Hill is gebarsten. Het is donker. Zeg hem.... O, laat hem niet gaan zo in het duister. Arm kind, arm kind. Het volgend ogenblik lieten haar vingers 't handje los, dat zij steeds in de hare had gehouden. Ellen Ellen Maar reeds had de oude de laat ste snik gegeven. HOOFDSTUK IV. Toen Harold Chesney die avond op zijn landhuis „Greenlands" te rugkwam, ging hij rechtstreeks naar de rookkamer, wierp zich daar op de rustbank, stak een sigaar op en bleef in gedachten verzonken. Over het geheel was hij wel inge nomen met de gang van zaken. Ei genlijk was hij niet van plan ge weest bij Alicia Corrigall met een aanzoek te voorschijn te komen. Hij was zeer ontvankelijk voor schoon heid en zo was hij die middag steeds meer onder haar bekoring geraakt. Nu, spijt had hij er niet van. Zij was zeker het mooiste meisje uit 't land en ook was ze van goede fa milie. Het geslacht van de Hopeme- re's was op z'n minst zo oud als dat van de Chesney's. Harold kon zich nog heel goed de vader van Alicia herinneren, die gestorven was juist toen hij naar Indië ging, nu onge veer zestien jaar geleden. Blijkbaar was Alicia dodelijk van hem, maar hij had slechts heel vaag aan een huwelijk gedacht en peinsde Eigenlijk zou ik best op deze wijze willen doorgaan: haar af en toe eens ontmoeten, daarmee uit. Een bediende kwam binnen met de boodschap Daar is Sir James Abney, Sir. Harold sprong op om zijn vriend te begroeten. James Abney was zijn buurman in Jamaica geweest en was pas naar Engeland teruggekeerd, omdat hij door de dood van zijn va der tot baronet was verheven. Hij was jonger dan Chesney. Toen de heren na het diner een sigaar rook ten, vroeg hij Apropos, ik hoor dat de Hope- mere's buren van je zijn. Ja. Wat er dan nog over is van de familie, de weduwe en de zoon van John Hopemere en een nichtje, mij wel mogelijk omdat het bedrijf 1111 geen productiebedrijf meer is. De lieer Malleus dacht ook dat met een goedkopere kracht kon worden volstaan inplaats van de aan te stellen adjunct administra teur. De heer Elshout Wordt de te benoemen chef een nieuwe kracht of wordt hij benoemd uit liet te genwoordige personeel De voorzitter Als er tot reorga nisatie was overgegaan toen de productie ophield, was het mis schien mogelijk geweest met een goedkopere administratieve kracht te volstaan. Maar 1111 zijn er zoveel aansluitingen bijgekomen dat dit niet meer kan. Er is heel veel ad ministratief werk bijgekomen. Het is 1111 onmogelijk met 1 man te vol staan. Het bedrijf eist een grote service en dat is de taak van de directeur. Dat kan niet anders. Een andere bezetting zou nog kost baarder zijn. Wij hebben hierbij 'I advies gevolgd van het verificatie- bureau van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. Wij hebben 1111 alleen 'n adjunct- administrateur en een chef-fitter aan te stelleiii, een nieuwe chef-fil ter dus. De tegenwoordige fitter is een uitstekende kracht, maar voor chef-fitter is er een grotere theo retische opleiding nodig. De heer Beerens zag liet liefste dat er personeel uit de gemeente werd aangesteld. De voorzitter Het standpunt van B. en W. is dat de bekwaamheid op de eerste plaats geldt. Bij gelij- 'iiW- v'. 5 ke bekwaamheid heeft een inwo ner voorrang. De heer Malleus Het werk op 't bedrijf is niet groter geworden. Er is wel meer werk door het gro ter aantal aansluitingen, maar er is minder werk nu er geen kolen hoeven te worden aangekocht e.d. De voorzitter Wij volgen 't ad vies van het verificatiebureau, wij zijn er van overtuigd dat de voor gestelde benoemingen nodig zijn. De heer Elshout zag liever de tegenwoordige fitter als chef-fitter aangesteld. Desnoods kan de di recteur hem adviseren. De voorzitter In verband met de nieuwe vindingen e.d. is er een grotere theoretische opleiding no- dik. Het werk van de chef-fitter kan toch moeilijk door de direc teur worden gedaan. De lieer Grootswagers had de zelfde bezwaren. Mensen met prak tische ervaring zijn in de regel meer op de hoogte dan mensen met theoretische opleiding. De voorzitter De aan te stellen chef-fitter moet natuurlijk ook praktisch geschoold zijn. De heer Beerens Er is maar 3 gulden per week verschil in sala riëring. Als die theoretische vor ming niet meer waard is, zou Ik zeggen Laat dan maar zitten De voorzitter De directeur heeft met klem verzocht deze chef aan te stellen. Dit is naar onze mening een aanvaardbaar voorstel. Het voorstel wordt in stemming gebracht Cn aangenomen. regen waren de lieren v. Laar hoven, Grootswagers, Beerens, v. Kuyk; Malleus en Elshout. Geen verlichte klok. Het kerkbestuur van de parochie St. Jan had B. en W. medewerking gevraagd voor het aanbrengen van een verlicht uurwerk op één van de torens. B. en W. stelden voor 50 fl. 850.in de kosten deel te nemen. De heer Mallens was verbaasd over dit voorstel. 'Het is geen zaak die dringende voorziening behoeft, aldus spr. Op de vergadering van vertegenwoordigers van gemeente besturen heeft de minister verzocht de uitgaven die niet strikt nodig zijn, te laten vervallen. De voorzit ter van de Nederlandse Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft dit toegezegd. Deze uitgave is niet direct noodzakelijk. 3ovendien is de uitvoering niet goed mogelijk, want er staat altijd een toren in de weg. En we hebben een verlichte klok aan het raadhuis. De heer Mallens gaf B. en W. in overweging dit voorstel terug te nemen en uit te stellen tot betere tijden of de toren van de nieuwe brandweerkazerne van een ver lichte klok te voorzien. de dochter van een broer van Mrs. Hopemere, die in Jamaica moet zijn geweest juist even voor mijn tijd. Ja, Adrian Corrigall. Mijn broer kende hem wel en ik ook, zo even. Hij is gestorven in hetzelfde jaar dat jij hier gekomen bent en zijn dochtertje werd toen terugge zonden naar Engeland. Toch zeker een heel donker type, want de vrouw van Adrian Corrigall had ne- gerbloed in d'r aderen. Nu Harold Chesney dit wist dacht hij er niet meer over om Alicia tot zijn vrouw te maken. Dat hij een groot leed over haar zou brengen, daar stond hij geen ogenblik bij stil. Hij wist het nu, maar verreweg de meesten wisten het niet dus kon zij wel gauw trouwen en de plaats verlaten. HOOFDSTUK V. Het {uinfeest ,dat gegeven werct op „Lindelea", het landgoed van Lord Murch, was ten bate van een Tehuis voor Herstellenden. Natuur lijk was dat een heerlijke gelegen heid voor de jongedames, die in de tentjes zouden verkopen, om in die schilderachtige omgeving in haar mooiste'toiletjes te verschijnen. Er speelde een muziekkapel en de koperen instrumenten schitterden in het zonlicht. Overal wapperden vlaggen en wimpels en de tenten waren alle smaakvol versierd. Alicia zou zich evenwel niet op haar plaats voelen temidden van die vrolijkheid, 't Was op Vrijdag en Ellen zou Donderdag begraven wor den. Als ik een bloedverwante had verloren, zei ze tegen tante Fanny, dan zouden de mensen het niet pas send voor mij vinden om te verko pen. En die arme, ouwe Ellen was zo'n trouwe vriendin. Ze hield op recht van mij en ik van haar. Ik vrees enkel dat Lady Murch zo teleurgesteld zou zijn. Maar als je nu voelt dat je niet gaan kunt, dan zullen wij een boodschap stu ren. Tussen haar rouw over Ellen door was er een grote, nieuwe vreugde in Alicia, waarover ze nog niet het haar tante kon spreken. Ze bracht die dag in koortsachtige spanning door, maar de avond viel en nog had Harold Chesney zich niet vertoond. En de volgende dag kwam hij ook niet. Op Donderdag ging Alicia naar Ellen's begrafenis, maar ook toen kwam er geen bezoek voor haar. Vrijdagochtend zei ze tegen haar tante dat ze toch naar de bazar zou gaan. Dan zie ik hem natuurlijk, had haar overdenking geluid, en dan moet hij zich wel nader verklaren. Toen de dames al door de hall traden', zei Mrs. Hopemere ineens Hoor eens, daar heb je Harold zeker. Maar het was niet Chesney, die uit de dogcar sprong, maar de jon ge Caterham. Chesney heeft mij opgedragen zijn excuses te maken en zijn plaats in te nemen, Mrs. Hopemere, zei hij. Gisteren heeft hij bij het tennissen zijn pols verstuikt en de dokter zegt dat hij beslist niet mennen mag. Maar ik geloof wel dat hij op de ba zar komt. Bij Alicia was argwaön gewekt, ze nam dit excuus als een beledi ging op. Even later stond ze in de tent van Lady Murch. Dat uitda gende van haar stemming had veel van de levendigheid van haar uiter lijk hersteld, die haar juist dat be koorlijke gaf. Steeds keken haar donkere ogen uit naar Chesney. In de loop van de middag werd er een concert gegeven in de tent op het gazon. Juist had Caterham Ali cia daarheen medegenomen, toen Lord Murch op haar toetrad. Miss Corrigall, mijn vrouw heeft u tot mij gezonden, om een beroep te doen op uw edelmoedig heid. Zoals u weet, zou Miss Ter- De heer Grootswagers had de zelfde bezwaren. Bovendien vroeg hij zich af of men de konsekwenties wel onder 't oog had gezien. Loon- opzand en andere plaatsen zouden ook komen als dit werd goedge keurd. De voorzitter was heel kort in z'n antwoord B. en W. zijn niet bereid dit voorstel terug te nemen. Zij achten het alleszins verantwoord, ook in deze tijd. Het voorstel werd verworpen. De heren v. d. Lee, Van Laarhoven, Grootswagers, Beerens, Van Noye, Van Kuyk, Mallens, Elshout en Broeders waren er tegen. De rond vraat/. De heer Cock had er zich over verbaasd dat de raadsleden geen uitnodiging hadden gehad voor de opening van de nieuwe kiosk. Hoe is 't met de stichting voot Ouden van Dagen, vroeg hij de voorzitter. De voorzitter Dat de raadsleden niet zijn uitgenodigd is inderdaad een verzuim van Kaatsheuvels Be lang. M'n excuses daarvoor. Om de stichting voor Ouden van Dagen wordt hevige strijd gevoerd om 't er door te krijgen. De heer van Laarhoven vroeg om snellere uitbetaling van de over- bruggingsgelden. De voorzitter Dit doet het ar beidsbureau. We zullen bij het Ar beidsbureau hierop aandringen. De heer Beerens verzocht ook bij het arbeidsbureau aan te dringen om spoed te betrachten. "Verder vroeg deze spreker aandacht voor de noodwoningen in de Mgr Völ- kerstraat, die nog geen gas hadden en de nieuwe huizen in de Juliana- straat, waarvan in de schuurtjes geen licht was. De voorz. deelde mee dat het gas in behandeling was en dat de verlichting van de schuurtjes door Wederopbouw was geschrapt. Daar in heeft B. en W. niks te vertellen. De heer Elshout vroeg nog of de .vergaderingen van de raad niet op Maandag gehouden konden wor den, 'dat kwam voor hem beter uit. De voorzitter zei dat het moeilijk was, maar hij zou er aan denken. En daarmee was aan deze lange vergadering een einde gekomen en gingen de raadsleden door de stro mende regen weer naar huis. In de vergadering die de raad van de gemeente Heusden, Dins dagavond hield, kwam de motie van de vertegenwoordiger dér boeren, de heer v. Herpt, in stemming. Alle leden waren tegen deze motie, hetgeen de heer van Herpt reeds wist toen hij de mo tie indiende, zoals hij zei. Men kon hem nu echter niet verwijten, niet voor de boerenbfelangen te zijn opgekomen; en bovendien de raadsleden moesten zelf maar weten welke houding zij aannamen, in deze aangelegenheid die een belediging voor de raad was. In de twee jaren dat de heer v. Herpt in de gemeenteraad zat zijn er al meer plannen geweest en besluiten die zo maar gauw genomen werden en waarop men dan later terug zou moeten komen, en om dit nu te voorkomen had hij de vo rige vergadering tegengestemd. De heer Hansen wilde vorige keer ook wel met de behandeling wachten, maar de voor zitter had het er doorgejaagd. De heer van Herpt besloot: de hele geschiedenis is een belediging voor de raadsleden en zij moeten weten welke houding zij aannemen. De heer Dekkers mferkte nog op dat er inderdaad weinig tijd was vorige ver gadering; de voorzitter had maar gezegd: dit is door deskundigen uitgemaakt. Hij vond echter alles wat de heer v. Herpt zei niet van zo erg groot belang; en was het zo erg wanneer later de nodige wij- zigingen konden worden aangebracht. Bovendien hij wist uit de rede van de heer van Herpt nog niet wat eigenlijk het criterium was. De heer van Herpt repliceerde met te zeggen dat de leden dit uit de vorige vergadering wisten. En hij vervolgde: de motie wordt toch niet aangenomen, dat wist ik van te voren. Ik geloof dat er andere belangen in het spel zijn dan de gemeentebelangen. Hierna werd de motie in stemming ge bracht; allen waren tegen, behalve de heer van Herpt. ALS PROF. DUYNSTEE Na het kennisnemen van enkele inge komen stukken, waaronder een schrijven van de afd. Gymnastiek van de Boerin- nenbond afd. Herpt om subsidie, die hoogstwaarschijnlijk verleend zou wor den bij de behandeling van de begroting 1952, deelde de voorzitter mfede, dat er een motie was ingediend door de heer van Herpt naar aanleiding van de be handeling van het uitbreidingsplan (het praeadvies gaven wij in ons vorig num mer) en hij stelde voor deze moti'e voor kennisgeving aan te nemen. De heer van Herpt echter wilde nog zijn commentaar geven op deze kwestie. Hij begon met er op te wijzen dat man nen van verdienste tegenwoordig zo wei nig worden gewaardeerd en hij sprak van de heer Smolders te Waalwijk, die na geridderd te zijn, door de leden van de K.A.B. werd „weggestuurd". Ik wil niet roemen op mijn functies, aldus de heer van Herpt, die heb ik steeds pro deo vervuld, maar ook Prof. Duynstee beroept zich op zijn professoraat, wan neer hij in debat treedt met de K.V.P.- leiding; en zo noemde de heer v. Herpt ook enkele van de door hem beklede functies op; hij was de enige boer in de gemeenteraad van Heusden, hij was voorzitter van de afd. Herpt van de N. C. B., ondervoorzitter van de diocesane afdeling enz. Hij had persoonlijk geen sikkepit belang bij het uitbreidingsplan van de gemeente Heusden, maar het be lang van de boeren was er mfee gemoeid en daarom wilde hij spreken. Wilde men niet luisteren, dan kon niemand hem ver wijten niet te hebben gesproken. Ik heb mijn plicht gedaan tegenover de gemeen schap, zei de heer van Herpt, de grote fout zit in de raad, die niet voldoende is ingelicht. Volgens het praeadvies zouden de boerenorganisaties accoord zijn gegaan met 1 H.A., maar het schrijven van ir Teppeina bfewees wel het tegendeel. B. en W. schreven dat men inbreuk zou maken op de wettelijk voorgeschre ven behandeling wanneer men het plan voor de tweede maal in behandeling zou brengen; maar schreef de wet ook niet voor dat de raadsleden behoorlijk moes ten worden ingelicht. Het praeadvies was erg vaag en te rughoudend. rence zingen. Maar nu is zij ineens minder wel geworden en moest naar huis gaan. Zoudt u haar plaats ook willen innemen Een enkel lied maar Alicia zag juist Harold de tent binnenkomen met Sir James Abney en ze antwoordde Zeker, met genoegen, Lord Murch. Een ogenblik later stond zij op 't podium en zong, zoals ze misschien nog nooit gezongen had en haar prachtige donkere ogen straalden van een vurige glans. Ineens zag zij dat de man die daar binnentrad, George Idris was Hij zag er zeer, zeer slecht uit. Zou hij ziek zijn geweest Toen haar lied uit was, keek ze de tent rond. Neen, Chesney was er niet, blijkbaar vermeed hij haar op zettelijk. Vermoeid leunde Idris tegen de muur. Ze trad op hem toe, reikte hem de hand en sprak Het is lang geleden sinds we elkaar voor het laatst zagen, Mr. Idris. Ja. We waren blij, toen we hoor den van uw succes in Londen. De recensies waren schitterend en Mr. en Mrs. Legarde zijn trots op u. Och, poëzie valt anders over het algemeen niet best in de smaak. Schrijft u een roman Mr. Idris! Neen, daar waag ik mij niet aan, Miss Corrigall. Daar moet men kracht, levendigheid en eerzucht voor hebben en aan die drie facto ren ontbreekt het mij juist. U is zeker ziek geweest Ik heb mij inderdaad niet goed gevoeld. Maar weet u wel dat u er ook niet best uitziet Wordt vervolgd. Bij het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekening-courant-over eenkomst ad 37.000.dienende tot fi nanciering van twee schoollokalen, merkte de heer Dekkers op dat hij reeds een oproep voor bestek had gezien. Waarom werd er zoveel haast ge maakt? Bovendien had hij gehoord dat er in Herpt een school vrij kwam in Au gustus. Waarom moest men nu zo royaal zijn, kon men eerst niet afwachten of men de school in Herpt voor dit voorgezet lager onderwijs kon gebruiken. Hierme de wilde hij echter niet zeggen dat dit Huishoudonderwijs niet van belang was. Op de eerste plaats, aldus de voorzit ter, was het niet bekend of de school in Herpt vrij kwam. 2 Wij geven hier uitvoering aan een besluitVOri9C Vergaderin9 reeds genomen 3. Deze twee lokalen zijn het begin van een nieuwe school. 4. Bovendien zou de school in Herpt met voldoende outillage bieden en te ver verwijderd liggen. In de afstand van de school zag de heer Dekkers geen bezwaar, terwijl ook de outillage gemakkelijk verbeterd zou kunnen worden. Hij vond het bedrag zo groot Wij moeten zuinig zijn, aldus de heer Dekkers, de staat der Nederlanden is practisch bankroet en wij zelf hebben ook nogal lasten. Maar de voorzitter merkte nogmaals op dat er van die school bij het college van B. en W. nog niets bekend was. De heer Dekkers vond het verweer van de voorzitter erg zwak. Hij wilde zich wel bij het besluit neerleggen, maar de raad was verantwoordelijk voor de belastingcenten. Hij zou geheel Neder land wel toe willen roepen: Mensen, be denk je toch. Tenslotte werd ook dit voorstel zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Bij het voorstel tot vaststelling van de bedragen voor het Bijzonder Lager On derwijs merkte de heer Dekkers'op, dat liet Openbaar Lager Onderwijs zoveel zuiniger was vergeleken met de andere .cijfers. Hij wilde de heer Knoop een compliment niet onthouden. De voorzitter zei dat het Bijzonder La ger Onderwijs het geld dat zij meer uit gaven dan toegestaan was, zelf bij moest passen. De heer Dekkers zou bovendien graag eens inzage hebben van de rekeningen en bescheiden. Nu stond er enkel in het praeadvies van B. en W. dat deze in orde waren bevonden. Vertrouwt LI B. en W. vroeq de voor zitter. Dit is belangstelling van mij, aldus de heer Dekkers, maar eigenlijk moest hij toch zeggen dat hij niet altijd de me- ning van B. en W. deelde. Maar de voorzitter vond dat dit iets heel anders was dan een bepaalde me ning delen en hiermede werd ook dit punt zonder stemming aangenomen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6