WAALWYK Waalwijkse en Langstraatse Courant DE MASSAJEUGD SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 66 Een brandweerman in hart en nieren. J. Pof was 25 jaar bij de Brandweer en werd daarom feestelijk gehuldigd en twee maal onderscheiden WIJN EN AZIJN IN DE LANGSTRAAT Verwiel's Ledeiwaren- en Sierkunsthuis MAANDAG 9 JULI 1951. Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 55 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK. TEL. 38. EEN ZEER MOEILIJK PRO BLEEM, DAT OM EEN OP LOSSING SCHREEUWT Vorige week heeft de Bossche wethouder van Sociale Zaken, Nico Schuurmans, voor het Provinciaal Opbouworgaan 'n inleiding gehouden over het probleem van de massajeugd in Brabant. Wanneer men bedenkt dat on geveer 43% van de Brabantse bevolking jonger is dan 20 jaar en wanneer men daarbij nog bedenkt dat de moderne jeugd speciaal in de grote ste den en industriecentra in enorme gevaren en moeilijk heden verkeert, waartegen over ouders en opvoeders vol slagen machteloos staan, dan moet men, met dhr. Schuur mans, tot de conclusie komen dat de toekomst van Brabant niet rooskleurig is, omdat deze jeugd Brabants toekomst is. Wanneer hier over jeugd gespro ken wordt, dan moet men groten deels hieronder verstaan de onge vormde massajeugd die niet geor ganiseerd is, de jeugd wier ken merken zijn: een volslagen inertie, een verregaande apathie, waar het betreft waarden en levenshoudin gen die boven het materiële uit gaan, het volkomen ontbreken van een streven naar hoger en een na genoeg volkomen breken met tra ditie en godsdienst, het ontgroeid zijn aan ouders en het ongrijpbaar zijn voor verenigingen en organisa ties. En de ouderen ergeren zich over deze jeugd (die zelfs brutaal tegen hen durft te zijn!)en doen niets, enkel zich ergeren en van hun ergernis blijk geven aan ande ren, en vergeten, hoe vele oorzaken van de verwording der jeugd niet de schuld zijn van de jeugd, maar van de wereld waarin zij zich ge plaatst ziet en deze wereld is niet verwrongen en ontwricht door de moderne jeugd, maar door genera ties die hen vooraf gingen, ook die hen onmiddellijk voorafgingen. Men kan dit constateren, 't brengt ons niet dichter bij een oplossing van dit brandende probleem. Men kan de quintessence er van zien in de ongrijpbaarheid van de jonge mensen, waarop hoegenaamd niets vat meer heeft; men kan de kern van het probleem ook zien in j de ongrijpbaarheid der ouders. Het is immers zonder meer duidelijk dat dit probleem veel van zijn om vang zou verliezen, wanneer de ou ders zich allen van hun taak kwe ten. De goede gezinnen zijn daar om dit te bewijzen, en deze goede gezinnen zijn niet altijd de kleinste! Terecht werd dan ook in de ge- dachtenwisseling op de rede van Nico Schuurmans gewezen op het feit dat men dit probleem van de jeugd gevoeglijk ook het probleem der ouders zou kunnen noemen. Evenwel hiermee is het pro bleem niet opgelost enx men kan beter zijn aandacht op de jeugd richten dan op de ouders, die ons inziens nog meer ingrijpbaar zijn en moeilijker nog te beïnvloeden. Echter, het probleem blijft zo moeilijk dat niemand tot nu toe in staat is geweest duidelijk een werk wijze op te stellen, een methode te omschrijven, aan de hand waarvan deze kwestie aangepakt zou kunnen worden. Ook de heer Schuurmans was hiertoe niet in staat en ook hij bracht het niet verder dan enkele suggestie, zoals meer samenwerking tussen de betreffende organisaties, maar zo, dat de samenwerking van de jeugdorganisaties niet wordt aangetast, en grotere steun van de overheid aan het particulier initia tief. Verheugend in dit verband ook is de oprichting van een dienst voor de massajeugd, die in het leven wordt geroepen door de R.K. Werk geversorganisatie, de K.A.Bde K.A.J, en V.K.A.J. in het Bossche Diocees. De heer Schuurmans deed de suggestie deze. dienst te decen traliseren door het instellen van kringdiensten in de industriecentra en plattelandsdienst. Deze dienst kan van zeer groot nut zijn bij de oplossing van het probleem, maar ons inziens dienen toch ook de jeugd- en jeugdstands- organisaties hun bijzondere aan dacht te besteden aan dit soort jeugd, terwijl ook via de sportver enigingen mogelijk zeer goed werk in deze zou kunnen worden ver richt, want voor sport is men over" het algemeen nog wel warm te krij gen; maar ja, de sportverenigin-1 gen In zijn lezing haalde dhr. Schuur mans de woorden van Pater Kolsen aan: „Wie de jeugd een warm hart toedraagt, moet om de nood van deze jeugd niet rustig kunnen sla pen". Het probleem van de massajeugd moet onze volledige aandacht heb ben, omdat dit probleem het pro bleem is van de toekomst. DE NIEUWE WETHOUDER. De nieuwe wethouder is geboren te Waalwijk in Mei 1908 en is dus 43 jaar oud. Na de St. Petrusschool ontving hij zijn middelbare opleiding aan de R.K. H.B.S. Hij was hierna werkzaam op verscheidene kantoren ter plaatse. De heer v. Hees wijk is reserve officier der militaire administratie. Als zodanig maakte hij de oorlogs dagen van 1940 mee. Tijdens de oorlog werd hij aan gesteld bij de C.C.D. Na de oorlog kreeg de heer v. Hees wijk een func tie in het bouwbedrijf; thans is hij werkzaam als vertegenwoordiger der fa. Helmitin, alhier. De nieuwbenoemde wethouder was raadslid van 1937 tot 1941 en werd in 1949 opnieuw gekozen. De heer v. Heeswijk heeft grote belangstelling voor de sport. Vanaf de oprichting van R.K.C. is hij be stuurslid geweest, de laatste tijd voorzitter. Deze functie heeft hij kortgeleden wegens drukke werk zaamheden moeten neerleggen. Hij is vanaf de oprichting tot de opheffing tijdens de bezetting se cretaris geweest van „Oranjehuis" en het Centraal Oranje-Comité. DE HEER A. C. BRANS. ONDERSCHEIDEN. De grote verdiensten van de heer A. C. Brans zijn Vrijdagmorgen beloond met de pauselijke onder scheiding „Pro Ecclesia et Ponti- fice". Pastoor Verbiesen met het voltallige kerkbestuur kwam ten huize van de heer Brands 't prach tige erekruis uitreiken. De pastoor zei o.m. in z'n toespraak Ge zult wel denken: wat 'n druk te is 't hier deze morgen, maar er is reden voor. Gij hebt u altijd op buitengewone wijze verdienstelijk gemaakt op sociaal en kerkelijk gebied. Dit is niet onbekend geble ven, niet in 't bisdom en zelfs niet in Rome. De Kerk heeft Uw verdiensten niet onbeloond willen, laten en Z. H. de Paus heeft U onderscheiden met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. De Bisschop heeft mjj opgedragen het U op te spelden. Moogt gij het in lengte van dagen dragen, tot eer van U zelf, van Uw kinderen en kleinkinderen en van de parochie. Gij bent de enigste in onze purochie die deze onderschei ding draagt en daarmee feliciteer ik U namens het kerkbestuur van harte. Dat hij bij z'n activiteiten voor het koor ook de andere godsdien stige verenigingen niet vergat, blijkt wel uit het feit dat hij' de grote promotor is geweest bij de oprichting van de H. Familie. Zijn verdiensten voor het sociale leven blijken o.a. uit zijn werk zaamheden voor het ziekenfonds, waarvan hij eveneens de mede-op richter was. Uit dit ziekenfonds is later de R.K. Werkliedenvereni ging voortgekomen. Deze grote verdiensten voor het parochiële leven zijn nu onder scheiden door de Vader der Chris- TEL.-ADRES „ECHO' tenheid, een grote eer, waarmee wij hem van harte gelukwensen. Het erekruis Pro Ecclesia et Pon tifice bestaat uit een gouden kruis, opgehangen aan een rood-wit-rood int. Tussen de armen van het kruis zijn z.g. Franse lelies aange bracht. Aan de yoorkant draagt 't de bee 1 tenaar van Z. H. de Pausen rond het hart aan de achterkant zijn de woorden „pro ecclesia et pontifice" aangebracht. Bij het erekruis behoort een oorkonde Deze is Vrijdag eveneens aan dhr Brans uitgereikt. In een buitengewoon hartelijke en genoeglijke plechtigheid is Za terdag de heer J. Pot, de onder commandant van het Waalwijkse Brandweerkorps, die 25 jaar' lid, was van dat korps, op het gemeen tehuis gehuldigd en tot tweemaal toe onderscheiden. Toen de heer Pot en echtgenote Zaterdag om streeks half twaalf de trouwzaal van het gemeentehuis binnenkwa men, waren daar reeds aanwezig het voltallige brandweerkorps on der commando van de directeur ge meentewerken, de heer Kobben, de burgemeester, beide wethouders, de plaatsvervangend secretaris, de heer J. Thijssen, de direc teur van de Gasbedrijven, de heer van Vliet, de Inspecteur van Politie, de heer Hoog Antink, de vorzitter van de kring Tilburg van Brandweercommandanten, de heer Vlameling, een groot aantal brand weercommandanten uit die kring en een drietal Belgische brand weercommandanten, afgevaardig den van de Koninklijke West- Vlaamse Brandweerbond. De burgemeester stak meteen van wal. Al hoefde hij zelf nooit mee te spuiten, toch was hij opperbevel hebber van de brandweer en als zodanig en als hoofd van de ge meente voerde hij het woord. De heef Pot had waarschijnlijk een. beetje een hekel aan een al te of ficiële huldiging, maar als een on dercommandant, en zulk 'n onder commandant feest vierde, dan moest hieraan de nodige aandacht worden besteed. De heer Pot had twee kenmerken, die hem maakten tot een zeer goed brandweerman. Op de eerste plaats een dergelijke activiteit, dat het bijna nooit ie mand gelukt was eerder te zijn dan hij bij alarm. Deze activiteit ging gepaard met een grote liefde voor het vak, bijzonder het oude spuitje had zijn hart en de heer Pot kon niet rustig slapen, aldus had de burgemeester horen vertellen, voordat hij het oude spuitje welte rusten had gezegd. Op de tweede plaats was de heer Pot eigenwijs op brandweergebied, eigenwijs in de goede zin van het woord en eigenwijs met reden, want bijna altijd had de jubilaris het bij het rechte eind. Daarom was deze huldiging zo op z'n plaats en daarom was het de burgemeester een groot genoe gen hem het Zilveren Kruis, ver bonden aan de Brandweer, op de borst te spelden en hem tevens nog enkele boeken betreffende de brandweer te overhandigen. Ook mevrouw Pot deelde in de hulde en haar werd een fraaie bloemenmand aangeboden. De heer Kobben sprak als com mandant van het brandweerkorps en begon met „beste Jaap". Hij dankte de jubilaris voor de trouwe hulp die hij hem steeds had ver leend in woord en daad. Alle leden mochten Jaap graag zien en nie mand zou hem graag missen. Als tastbaar bewijs van deze waarde ring bood hij hem een fraaie lamp aan. De heer Vlameling sprak namens de kringcommandanten. ,.De heer Pot zit helemaal in de brandweer in hij is steeds een van de moto ren van de vergadering." Ook hij bood hem een geschenk aan en stelde hem tot slot tot voorbeeld voor de jongeren. Hierna heette de burgemeester de Belgische afgevaardigden wel kom. Hij zou graag zien dat ook langs de weg van de brandweer de vriendschappelijke Verhoudingen tussen het Belgische en Neder landse volk steeds beter wei-den. Ik zal het een grote eer vinden dit mee te helpen bevorderen, besloot de burgemeester. „Die Nederlanders ebben zo een radde tong" zei de woordvoerder der Belgen en of hij al zei dat het koude zweet hem uitbrak nu hij hier het woord moest voeren, dat verhinderde niet dat hij in een keurige speech sprak van de vriendschap tussen de Nederlandse en Belgische brandweermannen. Een Belgische Onderscheiding. Zich richtend tot vriend Pot, die hij hartelijk feliciteerde, deelde hij mede de vererende opdracht te hebben hem en de heer Kobben officieel in kennis te stellen van 't feit dat de Koninklijke West- Vlaamse Brandweerbond besloeten had hun het ere-metaal van die bond toe te kennen. De aanwezigen applaudiseerden spontaan toen de Belg hun de onderscheidingen op spelde. Hij deelde nog mede dat deze on derscheiding ook was verleend aan de heren van Boven, hoofd-inspec- teur van de brandweer en de heren Mijnhorst, Melink, Priester en Harmsen. Hierna bedankte de heer Pot al len die hem gehuldigd hadden. Nog enige tijd bleef men genoeg lijk bijeen en het Waalwijkse Ge meentebestuur handhaafde hier ten volle zijn naam van voortreffelijk gastheer. De verdere dag hebben de brand weerlui en de genodigden uiterst gezellig en „smaakvol" doorge bracht in hotel „De Twee Kolom men", zoals brandweerlui dat nu eenmaal gewoon schijnen te zijn. Des avonds was er nog „een natte aubade" voor het huis van de jubi laris en een gezellige avond be sloot deze voor de heer en mevrouw Pot zeer zeker onvergetelijke dag. Gaarne complimenteren wij ook de heer Pot met dit jubileum en hem en de heer Kobben met hun onderscheiding. Onder applaus spelde de pastoor vervolgens de onderscheiding op IDe heer A. C. Brands werd in April 1865 geboren en is dus nu ruim 86 jaar oud. Hij is altijd in woner van de parochie van Be- soijen geweest en was al koorzan ger onder de eerste pastoor. Gedu rende 64 jaren is'hij een trouw lid geweest van het koor. Als 't maar enigszins kon, zong hij de H. Mis sen mee, zelfs wanneer alle andere zangers verstek lieten gaan. Meer malen heeft hij dan ook helemaal alleen op 't koor gestaan om de Mis te zingen. Byna 40 jaar is hij secretaris van het kerkkoor ge weest en lange jaren ook penning meester. R.K. HOGERE BURGERSCHOOL TE WAALWIJK. Overgangs-examens. Bevorderd van I naar II Th. Barkel, M. Brok, N. v. Don gen, W. v. Dongen, C. Dumoulin, F. Dumoulin, M. v. Gurp, R. de Jong, M. v. Mierlo, A. de Munnik, A. Pullens, L. Spierings, C. v. Vliet en W. Vugs te Waalwijk. J. v. Oosterhout en Th. v. Wezel te Drunen. A. Brent te Sprang- Capelle. F. Beerens, A. Bienert, A. Peters en A. v. d. Velden te Kaats heuvel. C. v. Loosdrecnt te Loon op Zand. J. de Glas, J. v. Gorp en A. Tabbers te Waspik. W. Bueters te Made. F. Janssens te Tilburg. Met lof P. Beunes en G. de Cock te Waalwijk. Niet bevorderd: 16. Bevorderd van II naar III F. Bakkers, I. Bergman, P. Berg mans, J. v. Helvoirt, H. v. Huiten, W. de Louw, J. Maas, S. Peerik, J. Smolders, J. Tausch en Th. v. Well te Waalwijk. M. v. Drunen, C. Pulles en C. Thijssen te Drunen. M. v. Huiten te Elshout. H. v. Buul te Vlijmen. C. Beerens en C. Schoenmakers te Kaatsheuvel. J. v. Lier te Loon op Zand. Th. Langerwerf te Waspik. J. v. d. Linden te Heusden. J. Ver water te Made. Niet bevorderd: 17. Bevorderd van III naar IV H. Bataille, H. v. d. Broek, J. v. Delft, P. Hellings, H. Klerkx, C. Kooter, R. v. Leijen, J. Spapens en P. v. Vliet te Waalwijk. N. Boeren en J. Timmermans te Heusden. J. de Bont, A. Kogels, J. Mimpen, G. Velthuijsen en M. Vis sers te Drunen. J. de Bont te Nieuwkuijk. J. v. d. Hoven en L. Stalpers te Kaatsheuvel. A. Berkel- mans en J. Tabbers te Waspik. J. Bonnier en A. Weterings te Geer- truidenberg en P. Nagtzaam te Den Bosch. Niet bevorderd: 18. Bevorderd van IV naar V A. Bergmans, P. v.- Eeten, J. de Jong en D. Oudkerk te Waalwijk. A. v. Buul en J. v. Buul te Vlij men. L. v. Sluisveld te Drunen. H. v. d. Heuvel, A. de Jong en A. Stal pers te Loon op Zand. J. Vloemans te Kaatsheuvel. G. Couwenberg te Waspik. A. v. Beek te Sprang-Ca- pelle. A. de Bruyn te Raamsdonks veer. C. v. Dongen, A. du Pont en J. Smits te Geertruidenberg. P. v. d. Hulsbeek te 's-Hertogenbosch. H. v. Hoof te Tilburg en A. Rombouts te Made. Niet bevorderd: 7. R.K. MIDDELBARE MEISJES SCHOOL TE WAALWIJK. Bevorderd van I naar II R. Bergman, C. v. Bladel, A Dirks, C. v. Oers, E. Tausch, H. 1 oorians, M. Trimbach en M. van V ees te V^aalwijk. F. Beerens te Kaatsheuvel. Niet bevorderd 8. Bevorderd van II naar III C. Baars, C. Dumoulin, E. Jakobs, M. Kleijberg, L. Pulles, C. Thijssen en A. v. Wees te Waalwijk. G. Hempenius te Drunen en C. de Rooy te Sprang-Capelle. Niet bevorderd: 4. Bevorderd van III naar IV H. v. d. Loo, J. Vermeer, M. v. Vliet en R. v. Wees te Waalwijk. E. v Everdingen, B. de Fijter en w V' -,Rlei te Eethen. A. Maas të aS? Mallens te Kaatsheuvel en A. Pijnenborg te Drunen. Niet bevorderd: 1. Bevorderd van IV naar V G. Charpentier, A. v. Gurp, H. Hopstaken, A. Vermeer en H. de Vries te Waalwijk. Ph. Bellaard te Geertruidenberg. R. Komp te Raamsdonk en M. Roe lof? te Kaatsheuvel. Met lof bevorderd: N. Lamboov te Waalwijk. Niet bevorderd: 2. PROT. CHR. II.B.S. TE WAALWIJK. Overgangs-examens. Bevoi'derd van klas I naar II J. Bazen, Waalwijk. J. Boekholt, Raamsdonksveer. A. A. Elsman, Capelle. J. J. Faro, Waalwijk. A. P. J. Gerssen, Waalwijk (voorw.). C. J- M. P. v. d. Hoven, Waalwijk. C. C. Kieboom, Capelle. L. v. d. Laar, Raamsdonksveer. A. C. Mayers, Waalwijk. C. Metzke, Capelle" w' Th. Molenbrugge, Drunen. J. P. voor de Poorte, Capelle. M. A. v. Riel, Capelle. A. N. Rozenbrandt, Capelle. B. H. Scholt, Waalwijk. J. Strang, Raamsdonksveer. Afgewezen: 3. Bevorderd van klas II naar III W. Benckhuysen, Waalwijk. M. J. Branderhorst, Den Bosch. J. van Buuren, Meeuwen. M. J. Citroen, Eethen. C. v. Drongelen, Canelle. P. v. d. Dussen, Dongen. H. de Hoop, Waalwijk. A. v. d. Hoven, Waalwijk. H. C. Kleinloch, Heus den. J. G. Knaap, Raamsdonk. G. de Man, Capelle. E. B. Mandenma kers, Waalwijk. A. G. W. Schapenk, Tilburg. Th. G. Scherff, Meeuwen (took.). J. S. v. Seist, Waalwijk. J. Spuybroek, Raamsdonk. A. J. Vos, Den Bosch. C. J. Vos, Den Bosch. B. de Vuyst, Capelle. Afgewezen: 8. Bevorderd van klas III naar IV C. Anspach, Dongen. P. Dekkers, Capelle. A. J. v. d. Dussen, Don gen. B. Gouda, Eethen (voorw.). L. de Hoop, Waalwijk (voorw.). J. W. Kreugel, Waalwijk. A. Mout- haan. Capelle (voorw.). A. Paans, Capelle. L. Pruyssers, Capelle. D. C. Schouten, Waalwijk. A. Vlot, Eethen. P. Vos, Capelle. R. M. van Wijlen, Capelle. Afgewezen: 2. Bevorderd van klas IV naar V W. Knoop, Heusden en J. Benck- huyzen, Waalwijk. Afgewezen: 3. PROT. CHR. H.B.S. TE WAALWIJK. Donderdag werd door de leer lingen dezer school een fietstocht gemaakt, die naar Zaltbommel ging. Daar werd onder deskundige leiding de Ned. Herv. Kerk bezich tigd met haar oude wandschilde ringen en haar zeer oude banken. Het beklimmen van de toren werd beloond met een schitterend ver gezicht over de omgeving. Vervol gens toonde een rondwandeling verschillende oude gevels en het bekende huis van Maarten v. Ros- siini. De daarop volgende rust in een kersen boomgaard was wel ver diend en de kersen lieten zich wel smaken De tocht werd voortgezet over Den Bosch naar „De IJzeren Man" bij Vught. Hier werd gezwommen en igeroeid. Over Udenhout en Loonopzand werden de woon plaatsen weer bereikt. Algemeen werd genoten van het zeer afwis selend landschapsschoon, dat deze tocht bood. NIJVERHEIDSSCHOOL. Nieuw ingeschreven leerlingen voor de cursus 1950/51 Electriciens 17, Smeden-bank werkers 37, Tekenen 26. Schilders 10. Schoenmakers 16, totaal 106. GESLAAGD. Op de vorige week Woensdag gehouden examens voor diploma V.D. Scheepswerktuigkundc slaag de de heer W. Krielaart alhier. Geslaagde genoot zijn opleiding op de Zeevaartschool te Dordrecht en zijn vooropleiding aan de Nij verheidsschool alhier. Lezers van deze rubriek, wij moe ten U bekennen dat wij ons in onze vorige bijdrage schromelijk hebben vergist. Dat is menselijk, zult ge zeggen, maar daarvoor moeten wij w iken°°ra^ 'n ^GZe ruk"elc efnstig Enfin, 't is gebeurd en wij maken daarvoor onze excuses. Het ging over de gemeenteraad van Sprang- Capelle. Wij schreven dat er gezegd "geen filoso fische instelling" is, en dat is daar helemaal niet door een raadslid ge zegd, maar in een heel andere ver gadering, die niets met Sprang-Ca pelle te maken heeft en die we hier ook maar niet noemen. Aan de gemeenteraad van Sprang- Capelle en z'n leden nogmaals onze pi echte excuses, in het vertrouwen dat zo iets niet meer zal gebeuren. Nomis. BENOEMING. De lieer G. M. v. Steenderen, directeur der Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, is benoemd tot examinator voor het examen Alg. Ontwikkeling N.O. CHAUFFEURS-EXAMEN. ,,^oor..'le* chauffeursexamen in Waalwijk slaagden bij de eerste proef: P. Timmermans, Leenheers J. Heinen, J. v. Eik, Q. Kuis, \v' Adriaansen, W. B. v. Herwijnen Kaatsheuvel: H M. v Boxtel A Zwaans, I C. v. Biel; A. v. DuideJ kom; A. Peeters. Geslaagden genoten hun oplei- nig U- Hcnsen, Autorijschool „Olympia Korte Driessen 2- te W aalwijk. WAALWIJKSE KERMIS. Verzorgde REISARTIKELEN, speciaal KOFFERS. Sportieve ZOMERTASJES. Mooie geschenken van blijvende waarde. Qrotestraat 264. Telef. 270 DE VERKENNERSFEESTEN. De voorbereidingen voor de gro te Verkennersfeesten van 11 tot en met 15 Augustus maken goede vor deringen. Zoals bekend komt de beroemde Oosterse figuur Ali Baba in Waalwijk. De leiding van de verkenners was bang dat hij in verband met de Perzische olie- kwestie niet naar Nederland kon komen, maar dezer dagen is er be richt binnen gekomen dat hij in ieder geval naar Waalwijk komt. order heeft men beslag weten te leggen op een Brits-Indisch bandje, dat gedurende de feestda gen in de tuin van het hoofdkwar tier van Ali Baba in Waalwijk zal concerteren. Wij vernemen nog dat de Ver kenners 'n speciale Ali Baba krant gaan uitgeven, waarin nadere bij zonderheden en de biografie van Ali Baba zullen worden opgeno men. Op 11 Augustus zal Ali Baba. compleet met de 40 rovers, z'n ha rem eni huishouding in Waalwijk z n officiële intocht houden. Het belooft een groot feest te worden. In het ere-comité van deze ver- kennersfeesten hebben zitting Mr. R. J. J. Lamboov, burgemees ter van Waalwijk; G. Verwiel, oprichter van de Andreas Zijlmansgroep; Drs. M. H. C. Kolster, oprichter van de Andreas Zijlmansgroep; Jud. Timmermans, oprichter van de Andreas Zijlmansgroep; Baron van Voorst tot Voorst, Hoofdkwartier-commissaris van de' R.K. Verkenners; WDirks, lid van het Groeps- comité; P. J. A. Lenglet, oud-Oubaas van de Paul Kruger-stam; Mevrouw Steger-Witlox, oud akela v. d. Andreas Zijlmansgroep; Pastoor Ras, Verkennersgeestc- iüke; Het Comité „Vrienden van de A.Z.G." Voorzitter: J. Arn. Ver- wiel; Secretaris: II. Bergmans, N. Parallelweg 13, Waalwijk; Pen ningmeester: Th. Bakkers; 2e se cretaresse: Mej. Hoffmans; leden: P. Bertels, A. Claassen, II. Feld, W. de Graaff, J. Kobben, .1. Mom bers, Mej. G. Verwiel, Th. Verwiel. Alle comitéleden zijn leiders of oud-leiders van de Verkennersbe weging. Oud-leden van de A.Z.G. verwijzen wij naar de oproep el ders in dit blad

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1