De Gemeenteraden herdachten DRUNEN HEUSDEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE SPRANG GAPELLE 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 JULI 1951 2 SANAPIRIN keert pijn en onbehaaglijk gevoel Gemeenteraad LOON OP ZAND Gemeenteraad RAAMSDONK Gemeenteraad 1 HEUSDEN 1 O. C. A. VAN LIDTH DE JEUDE. De oud-minister van Waterstaat en Oorlog en voorzitter van tal van prominente verenigingen in den lande, Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, vierde Zaterdag onder grote belangstelling zijn 70e verjaardag Vergissen wij ons niet, dan is Ir van Lidth de Jeude zijn loopbaan als pas afgestudeerd ingenieur be gonnen bij de aanleg van het Af waterings-aknaal 's-Bosch-Dronge- len dat gegraven werd door de fa de Groot en Kalis, die voor hem de, wat wij meenden, „de villa van de ingenieur" bouwde aan de weg van Drunen (Torenstraat) naar de Dui nen, juist over 't kanaal, waar la ter de burgemeester van Drunen, Mr. Loeff, woonde. Ir. van Lidth de Jeude hield in die tijd op uitnodiging van „Waal wij ks Belang" een lezing (mogelijk z'n eerste) over 't kanaal 's-Bosch- Drongelen en wat daarmee verband hield en toegelicht met kaarten, in de achterzaal van Hotel Verwiel. Wij bieden hem gaarne onze ge lukwensen. KERMIS. De Waal wij kse kermis blijkt toch in de gehele streek nog een bijzon- deer klank te hebben of liever een bijzondere attractie te vormen. Toen 't gistermiddag en voor-avond als maar regende, ondanks de stralen de Zondag-ochtend, dachten we dat het bezoek daaronder wel zeer moest lijden. Maar toen we het ker- mis-terrein eens opzochten, kwa men we spoedig tot andere gedach ten, want 't was er me een drukte van je welste, haast geen doorko men aan. En dat bleef zo toenemen, tot om een uur of negen, half tien wel het hoogtepunt zal zijn bereikt. Het aantal vreemdelingen was legio en het kermisgebied was haast te klein om allen te bevatten. Het was er druk en gezellig en de vermake lijkheden en café's maakten goede zaken; het was overal overvol en alles in de beste stemming. Als we een opmerking zouden willen maken, dan is het deze, dat door de grote hiaten, die op ver schillende plaatsen tussen de ten ten worden gelaten, als het ware in delen wordt gesplitst, wat de ge zelligheid en 't aardige aanzicht niet bevorderlijk maakt; ook zou den wij nog heel wat meer attrac ties uit de vele inschrijvingen toe laten. De kermis begon onder prachtig zomerweer met de traditionele ma- tinée der Liedertafel „Oefening en Vermaak" en de matinée's in ver schillende café's en uitspanningsge legenheden, die allen zeer druk wa ren bezocht. LIEDERTAFEL GAF PRACHTIG MATINÉE. Het traditionele kermis-matinée van de Liedertafel „Oefening en Vermaak" was zeer druk bezocht en de bezoekers hebben waar voor hun geld gekregen, want het koor en niet minder de solisten hebben uit stekend gezongen. Het bleek weer dat het oudste deel van de Liedertafel, het Man nenkoor, nog wel steeds prevaleert. De nummers van het Mannenkoor, een koortje uit Rigoletto en Rosen aus dem Süden van .Strauss werden voortreffelijk gezongen. Het Gemengd Koor zette 'n beet je aarzelend in met Wenn der Lenz erwacht, maar was met de andere stukken prima op dreef. Het laatste koor uit Traviata was het beste. Een extra compliment verdienen de solisten van deze middag. De grote verrassing was wel M. Hes- selberth. Wij hadden hem in lange tijd niet horen zingen en daarom was het zo aangenaam te kunnen constateren dat hij met reuzen schreden vooruit is gegaan. De aria Elle ne croyait pas van Thomas zong hij buitengewoon goed. Hij moet nog wel aandacht besteden aan de uitspraak, want die was niet onberispelijk. Maar overigens niets dan lof. Leny Blom zong met haar lieve stem twee prachtige aria's, een van Mozart en de bekende aria van de pop uit Hoffman's vertellingen. Deze laatste aria was misschien wel wat zwaar voor Mej. Blom, een co loratuur-sopraan zou er nog moeite mee hebben. De aria van Mozart zong zij zeer mooi. Haar techniek is zeer goed. Wij doen aan de prestaties van de andere solisten niets af als we zeg gen dat Nel Dupont voor het pièce de résistance zorgde met de aria Un bel di vedremo uit Puccici's ma dame Butterfly. Zij zong voortref felijk. Voor het slotkoor zong zij nog 'n duet uit Traviata, samen met dhr. P. Dingelhoff. Zeer goed! P. Dingel- hoff had tevoren reeds gesoliëerd in een aria uit Lucia di Lammer- moor. Het was een prachtig matinée, waarmee de Liedertafel de kermis uitstekend inzette. Het was jammer dat de uitvoering nog al eens ge stoord werd door mensen die een half uur en drie kwartier te laat binnen kwamen. IN DE GILDENBOND. In de -Gildenbond concerteerde gistermiddag de harmonie St. Cris- pijn. Ze gaven in een kort concert met de mooie wals Donauwellen en een stuk uit Cavelleria Rusticana als hoogtepunten. Ze werden om kranst door een paar fikse marsen, 't Was een kort, maar mooi con cert. waarvoor vrij veel belangstel ling bestond. 's Avonds was het zeer druk in de Gildenbond. Er waren talloze dans liefhebbers. die op de muziek van het grote Mortier-orgel een dansje kwamen wagen in de prachtig ver sierde zaal. En nu wensen we allen verder nog een prettige kermis en de on dernemers alle succes DE JEUGD VAN DE PUTSTRAAT GAAT OP REIS. Het bestuur van de Buurtvereni ging „De Putstraat" heeft haar tra ditie om tijdens de kermisdagen voor de kinderen van haar leden een gezellig reisje te organiseren, ook dit jaar weer kunnen handha ven, ondanks de vele uitgaven die aan een dergelijk uitstapje verbon den zijn. A.s. Woensdag vertrekken een 100-tal kinderen in het gezelschap van 't bestuur, met autobussen naar Rhenen, waar o.m. een bezoek zal worden gebracht aan het bekende Ouwehands Dierenpark. Men kan wel begrijpen dat dit voor de kinderen een prettige dag zal worden en ongetwijfeld zullen zij veel van dit uitstapje genieten. De kinderen zullen er wel voor zorgen dat ze op tijd bij de bussen zijn, die bij café Jan Vrijhoeven gereed staan, dan kan er bij 't ver trek met de bussen nog even door de Putstraat gereden worden. De bestuursleden mag 'n woord van dank niet onthouden worden voor de vele moeite die het hun ge kost heeft om de kinderen dit uit stapje te kunnen bezorgen. PFAFF NA DE SPORTWEEK. Zoiils bekend werden op Woens dag Juni tijdens de kindersport- feesten 45 kinderen aangewezen voor de reis naar Rotterdam op 1 Augustus a.s., die geheel door de N.V. Hollandse Naaimachinehan del Pfaff wordt gefinancierd. Kos ten noch moeite worden gespaard om deze dag voor de kinderen tot een onvergetelijke te maken. Deze 45 kinderen, die uit alle wijken van Waalwijk komen, zijn reeds druk aan het repeteren voor diver se Pfaff liedjes, die vastgelegd zullen worden op de gramofoon- plaat, zodat de kinderen zelfs hun slem zullen horen op de plaat. De bus van Musa uit Waalwijk zal voor deze reis extra versierd werden geheel in het teken van Pfaff, ter wijl ook de bekende Pfaff balon- nen de kinderen zullen vergezellen op reis. Het reisprogramma zullen wy t.z.t. nog plaatsen. Al met al geldt voor deze reis weer de beken de slagzin Wat Pfaff doet is goed. TENNISTOURNOOI. R.K.H.B.S.M.M.S. Ditmaal zullen voor de eerste maal tenniswedstrijden worden ge houden om 't kampioenschap van de R.K.H.B.S. en M.M.S. en wel op Dinsdag 11 Juli, Woensdag 12 Juli en Donderdag 13 Juli a.s. van 8.3U lol 12.30 op de tennisbanen van Hotel Verwiel, die door de heren Italiaander gratis voor dil doel ter beschikking zijn gesteld. Rij een vlot verloop van het tour- nooi zullen de finales Donderdag morgen gespeeld worden. SCHEIDSRECHTERS. Zondag nam de scheidsrechlers- vereniging deel aan het regionale voetbaltournooi voor scheiösrech- Iers. gehouden te Tilburg op hel Longaterrein. Hoewel ons elftal verzwakt was, was het resultaat toch bevredigend. De vierde plaats werd hezel met slechts één punt verschil achter de winnaar Hel mond, waartegen gelijk werd ge speeld. Verder behaalde de aanvoerder de heer W. Pot, nog een speci aal uitgeloofde prijs, zijnde 'n elec- trisch scheerapparaat, voor de meest sportieve figuur van het tournooi. GROTE NATIONALE WEDSTRIJD VOOR POLITIEHONDEN. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Dresseervereniging „Hondensport" te Waalwijk, zal er op Zondag 22 Juli 1951 een politie honden-wedstrijd gehouden wor den. De wedstrijd vindt plaats in de nabijheid van het clubhuis Café „Galgenwiel" en begint om 10 uur; van 1—2 uur is het pauze, waar onder de deelnemers een koffie maaltijd zal worden aangeboden. Pl.m. 6 uur einde van de wedstrijd. Zeven bekende honden zullen aan de wedstrijden deelnemen, terwijl als keurmeesters zullen optreden de heren J. Ch. v. Helsland te Kaats heuvel en Ph. C. Somers te Waal wijk. OP STAP. Zaterdagmiddag maakten de jon gens der aspiranten-afdelingen van „Kunst en Kracht" een wandeltocht naar Giersbergen. Het werd, mede dank zij het prachtige weer, een heerlijk uitstapje. In Giersbergen konden de jon gens zich naar hartelust vermaken in de speeltuin van café „De Drie Linden" en met allerlei spelletjes in de duinen. Een bijzondere at tractie was hier de boetseerwed- strijd, waarin de jeugdige deelne mers hun fantasie de vrije teugels konden geven. Kastelen, dieren en de wonderlijkste figuren werden uit zand gevormd of in het zand ge tekend, die heel serieus door een jury beoordeeld werden. Hoewel de jongens nog veel te vroeg naar hun zin de 8 km. lange terugtocht moesten aanvaarden, werd het nog ongeveer 10 uur eer men, erg vermoeid, maar hoogst voldaan weer in v.m. Baardwijk ar riveerde. BRANDWEERJUBILEUM J. POT. Onderscheiding voor de burgemeester. De heer J. Pot, die Zaterdag zijn zilveren jubileum als brandweer man vierde, waarover men ook el ders in dit nummer kan lezen, bood 's middags in „De Twee Ko lommen" een diner aan aan het ge meentebestuur, de vertegenwoordi gers van de Brandweerbond kring Tilburg, de vertegenwoordigers van de Koninkl. West-Vlaamse Brand weerbond en natuurlijk aan zijn ei gen Waalwijkse collega's. Het diner had een prettig en geanimeerd ver loop. Tot ieders verrassing en niet het minst van de burgemeester zelf, bood de heer M. Notebaert, voorzit ter van de Koninkl. West-Vlaamse Brandweerbond, de burgemeester van Waalwijk het ere-lidmaatschap van deze bond aan en spelde hem de distinctieven op. Mr. Lambooy is de enige burge meester in den lande die deze on derscheiding heeft ontvangen en de achtste Nedei'lander in het geheel. In de toespraak die werd gehouden door de burgemeester, werd vooral de nadruk gelegd op de band van vriendschap tussen Nederland en België in het algemeen en tussen de Waalwijkse Brandweer en hun West-Vlaamse collega's in het bij zonder. De heer Flameling, voorzitter van De voltallige raad was Donder dagavond om kwart over zeven in de raadzaal present om op uitno diging van de voorzitter de uitzen ding aan te horen van de radio rede van de Minister van Binnen landse Zaken lot de Raden van de Nederlandse gemeenten gericht, welke rede werd beantwoord dooi de voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, Mr. P. J. Oud, vanuit de vergadering van de raad der gemeente Rotter dam. Burgemeester Mr v. d. Heijden opende de bijeenkomst, die een enigszins feestelijk karakter droeg, met een kort woord, waarin hij zei in het vooruitzicht van de uit eenzetting der Gemeentewet waar van de 100-jarige werking in de uitzending herdacht werd, niet uitvoerig te willen vooruitlo pen, daar zowel uit geschiedkun dig oogpunt als in de geest, waarin de toepassing der wet in de toe komst zal worden beleefd, beide sprekers ongetwijfeld hun licht zouden doen schijnen. Hij verzocht van de lieren de grootsl mogelijke belangstelling voor de uitzending, die door de heer Jos de Brouwer op keurige wyze met een van de nieuwste Philipstoestellen werd verzorgd. Na afloop dankte de voorzitter voor de attentie voor het beluis terde woord, waarin de taak der gemeenteraden vooral door mr Oud scherp omlijnd werd. Hij wek te de heren op om met kracht en eensgezindheid onder Gods zegen voor de belangen der gemeente te blijven werken. Na afloop bleef de raad nog en uurtje gezellig bijeen, waarbij een dronk en een rokertje gepresenteerd werd. Ook in onze gemeente was de gemeenteraad bijeengekomen voor een korte vergadering, zonder agendapunten. De heer v. Strien was afwezig. Enige minuten voor half 8 open de de voorzitter met het gebruike lijke gebed. Daarna was liet wach ten op de radiorede van Minister v. Maarseveen en de voorzitter van de Ver. van Ned Gemeenten, Mr P. J. Oud. In de raadzaal was hel volkomen slil. Aandachtig luisterden de vroede vaderen naai de radiorede der beide sprekers. Na afloop sprak de voorzitter de raad nog met enkele woorden toe. Spr. memoreerde de gemeentewet, welke vandaag 100 jaar bestaat en die in het leven geroepen was dooi de grote staatsman Thorbecke. Hij hoopte dat de geest en de bezieling van deze staatsman zou blijven voortleven ook bij de raad van on ze gemeente en hij sprak de wens uit dat de raad met Gods hulp nog veel goeds tot stand» mag brengen. De voorzitter bracht ook een woord van dank aan de fa. Frans- sen, die zorg heeft gedragen voor de radio-installatie. Hierop sloot burgemeester Prins- sen de vergadering. Met kennisgeving afwezig dhr. Chr. A. J. v. Herpt. De voorzitter opent de vergade ring met het formuliergebed en deell mee dat deze buitengewone raadsvergadering hoofdzakelijk is belegd om in samenzijn van de raad der gemeente, de radiorede te beluisteren van Z. Exc. Mr J. M. v. Maarseveen, Minister van Bin nenlandse Zaken, ter herdenking van het 100-jorig bestaan van dc Gemeentewet. Op advies van de Nederl. Bank stelt de voorzitter voor de reke- ningcourantovereenkomst voor de maanden Juli en Aug. te verhogen met 175.000.welk voorstel door de raad wordt aangenomen. Hierna wordt overgegaan tot het beluisteren van bovengenoemde rede. Na afloop hiervan sluit de voorzitter met gebed deze buiten gewone raadsvergadering. de kring Tilburg, onderstreepte dit en herdacht de onlangs overleden districts-inspecteur van het brand weerwezen, de heer Meenhorst uit Breda, die zeer gezien was bij de brandweermannen. Voorts werd nog het woord gevoerd door de Waal wijkse commandant, de heer Kob ben, de Sprang-Capelse comman dant, de heer v. Willigenburg en de heer Zeegers, terwijl wethouder Smolders namens het gemeentebe stuur en allen dankte. In alle toe spraken werd gewaagd van de gro te reputatie en het formaat van de heer Pot als brandweerman. Later bezichtigden de Belgen het materiëel van de Waalwijkse Brand weer, die met 5 stralen een natte serenade bracht aan de jubilaris. Deze bleek overigens bang te zijn van water, want hij ging er voor op de loop. 's Avonds was er een gezellige bijeenkomst van de brandweerlie den met hun dames en het politie corps eveneens met hun dames, ook in „De Twee Kolommen". Dat het er buitengewoon aangenaam was, hoeft geen betoog. Met de lunch die de brandweerlieden 's morgens ge zamenlijk hadden genoten mee, was het dus een hele feestdag geweest. WAALWIJKSE ACCORDEON-KAMPIOEN. Zaterdag en Zondag is in Hotel Jans te Hilversum het eindconcours 1951 voor accordeon-solisten gehou den. Annemies van Noort werd op dit concours kampioen van Neder land in haar afdeling. Zij speelde de nummers „Hop-o-wy thumb" van Graves (verplicht) en het vrije nummer „Donauwellen" van Ivano- vici. Door haar uitstekende spel be haalde ze 80 punten. Mej. v. Noort is leerlinge van Coen van Orsouw, de kampioen van Nederland. Van Orsouw zal Nederland vertegen woordigen op de wereldwedstrijden in Parijs. GESLAAGD. De heer F. Langemeijer slaagde te Rotterdam voor het doctoraal examen economie. CABARET. Donderdag speelt het bekende ge zelschap Grosveld's cabaret een kermisprogramma in „Thalia". 's Middags spelen ze voor de to neelvereniging O.O.G. en 's avonds voor het publiek. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: gouden schakelarm band; doublé armband; tekening; groen kinderfietsje; herenzwempak en handdoek; rundleren vel en voe ringstukken; rozenkrans. Verloren: bril met half hoornen montuur; vulpen; step; vier porte- monnaies met inhoud; leren bood schappentas; vulpen; verrekijker; lichtblauw badpak met badmuts en baddoek; paarlen collier; ballpoint pen; hangertje met steentje; pols horloge; 4 pakjes thee, 3 blikjes sardientjes en 1 blikje koffiemelk. MET DE OUDJES OP STAP. De ouden van dagen uit Drunen en Elshout kregen Woensdagmiddag van het comité voor ouden van dagen een gezellige middag aangeboden. De reis die met de oudjes zou worden gemaakt was tot in de details voorbe reid. Om 1 uur was de afreis. Via Den Bosch en Veghel ging het naar Uden, waar een kop koffie werd gebruikt en in het land van de kersen werden na tuurlijk ook de kersen niet vergeten. Vandaar ging het naar St. Oedenrode, waar in Hotel van Liempt een Brabantse koffietafel werd aangeboden. Inmiddels was hier ook de Edelachtb. heer Burge meester Snels en diens echtgenote ge arriveerd. Burgemeester Snels sprak de oudjes op hartelijke wijze toe. De voorzitter van het comité de heer L. van Drunen, dankte Burgemeester Snels voor diens belangstelling en ook voor de medewerking bij de organisatie van deze middag ondervonden. De koffietafel werd een gezellig sa menzijn, waarbij werd gezongen en voor gedragen dat het een lust was. Om pl.m. 7 uur werd de weg terug aangevangen. De Harmonie de Volhar ding was bij de Remise aanwezig om de oudjes af te halen. Met de muziek voorop trok men toen naar het gemeen tehuis, waar Burg. Snels andermaal, nu vanaf het bordes van het gemeentehuis, de oudjes toesprak. Burg. Snels bracht ook dank aan het comité dat deze mid dag had voorbereid. Onder de lustige tonen der Harmonie werd de stoet ten slotte ontbonden. Het was voor het co mité een geslaagde en voor de oudjes een gezellige middag. AANBESTEDING. De uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van twee schoollokalen van een Huishoudschool alhier luidt als volgt: P. Kramer, Genderen 40.330 Teurlings, Kaatsheuvel 39.780 van Erp en Goesten 39.180 L. Koole, Waalwijk 38.998 A. v. Bergeyk, Aalburg 38.880 J. v. Wijk, Heusden 38.661 Pepping, Kaatsheuvel 38.440 Nieuwkoop, Heesbeen 37.897 Th. van Horen, Herpt 36.850 G. A. v. d. Eynde, Herpt 36.800 J. v. Liempde, Nieuwkuijk 36.400 van Beijnen, Nituwkuijk 36.300 G. Merx, Drunen 35.964 Schuurmans, Den Bosch 35.400 M. Boeren, Heusden 33.981 A. Smits, Heusden 33.971 UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Morgen, Dinsdag 11 Juli, zullen de Ouden van Dagen uit onze gemeente met een 17-tal luxe wagens en een grote autobus hun jaarlijkse uitstapje maken. Ditmaal staat Amsterdam op het pro gramma, waar een rondvaart door de grachten de oudjes de gelegenheid zal geven, deze mooie stad te bezichtigen. Ook zal langs Schiphol worden gereden opdat zij Nederlands grootste luchthaven een kunnen zien. ONDERSCHEIDINGEN. Door de Burgemeester dezer gemeente de Edelachtb. heer A. v. Delft is Vrij dag 6 Juli j.l. in tegenwoordigheid van de wethouders het ereteken „Orde en Vrede'' met gespen 1946, 1947, 1948 en 1949 uitgereikt aan: G. J. Kipping uit Hedikhuizen, J. A. Klaren uit Heusden en M. H. J. v. d. Pol uit Herpt. DIPLOMA-UITREIKING. A.s. Woensdag 11 Juli zal door afge vaardigden van de Vereniging Veilig Verkeer de diploma-uitreiking plaats hebben aan die kinderen, die bij het on langs gehouden verkeersexamen dit exa men met goed gevolg hebben afgelegd. JUBILEUM E.H.B.O. Dit jaar zal het 15 jaar geleden zijn dat in 'onze plaats een vereniging voor E.H.B.O. werd opgericht, welk feit in Augustus op enigszins feestelijke wijze zal worden herdacht. Deze vereniging die een belangrijke plaats in het vereni gingsleven inneemt, werd in 1936 als onderafdeling van het Wit-Gele Kruis opgericht. De eerste cursus werd onder leiding van Dr. Verhofeven uit Vlijmen door 24 leden bezocht. In 1938 werd door Dr. v. Erp uit Den Bosch het exa men afgenomen en velen ervan slaagden. In de afgelopen 15 jaren heeft deze vereniging bewezen recht van bestaan te hebben en zeer veel hulp, waaronder ook zeer ernstige gevallen, is door de leden verleend en zij waren steeds pa raat wanneer er ergens hulp nodig was. Vooral in de oorlogsjaren kwam dit tot uiting en mede .doof" haar krachtdadig optreden in de tijd dat de granaten de naderende bevrijding aankondigden en er geen medische hulp was te bereiken, heeft zij de sympathie gewonnen van de gehele bevolking, die op heden de ver eniging nog een warm hart toedraagt. Werd er in de eerste jaren slechts ge werkt met heren, na de oorlog werden ook dames tot de vereniging toegelaten, die nu zelfs een belangrijke plaats inne men. De vereniging telt momenteel 35 leden en onder leiding van de volijveri ge docent Dr. Martens uit Vlijmen, gaat zij zich opmaken om dit 3e lustrum op grootse wijze te vieren. Er is een ercomité opgericht, waarin alle vooraanstaande personen zitting hebben. Het feestprogramma ziet er als volgt uit: Op Donderdag 2 Aug. za! op feestelijke wijze de uitreiking van de diploma's plaats vinden, waarbij Dr. Carthous uit Den Bosch een spreekbeurt zal houden. Tevens zal die avond de huldiging plaats hebben van de leden die 15 en 10 jaar dc vereniging trouw heb ben gediend. Zaterdag 4 Aug. is het propaganda- avond voor heel de bevolking, met als spreker Dr. Creijton, Hoofdmijnarts in Limburg, die een causerie zal houden over de burgerlijke verdediging. Zondag 5 Aug., d eeigenlijke dag, zal worden begonnen met een H. Mis om half negen, met algemene H. Communie door de leden, waarna in café G. Kolen een koffietafel zal worden aangeboden. Van 12 tot 13 uur zal receptie wor den gehouden met serenade door de har monie en zangverenigingen. Om 14 uur zullen er wedstrijden wor den gehouden tussen ploegen uit Holland en Brabant, waarvoor een wisselbeker zal worden bfeschikbaar gesteld, terwijl tot slot van dit heugelijk gebeuren een feestavond zal plaats hebben. Ter dek king van de noodzakelijke onkosten zal er een loterij worden gehouden, waar voor fraaie prijzen zullen worden be schikbaar gesteld. UITSTAPJE A TEMPO. Dinsdag j.l. maakte de Mandolinever. A Tempo haar jaarlijks uitstapje. Deze keer ging het naar Köningswinter aan de Rijn in Duitsland. Reeds vroeg in de morgen wérd vertrokken waarna men te half tien in Keulen arriveerde. Hier werd de prachtige beroemde Keulse Dom be zichtigd, die nog eenzaam maar majes tueus tussen de enorme puinhopen van Keulen staat. Vervolgens ging het langs de Rijn naar het Zevengebergte, waar van Köningswinter het middelpunt vormt en tevens de toeristenplaats bij uitne mendheid is. Na hier gegeten te hebben werd de Drachenfels Bezocht. Met het tandrad, een klein treintje, trok men langzaam naar boven. Iedereen was ver rukt over het prachitg vergezicht op de Rijn en het Rijndal. Jammer dat bij het afdalen van de berg, 't welk te voet werd afgelegd, één van de léden kwam te vallen en zich in een ziekenhuis moest laten verbinden. Gelukkig was het niet zo erg als het zich liet aanzien, zodat de ongelukkige de reis per bus mee kon maken naar huis. Na aan de grens nog even onze dorst gelest te hebben kwam het gezelschap lang na middernacht weer in de gemeente aan. Behoudens het on geval een pracht van een tocht, die de leden niet zullen vergeten. GESLAAGD. Mej. van Pelt, werkzaam aan de Kleu terschool alhier, slaagde vorige week voor het examen onderwijzeres bij het Kleuteronderwijs. Geslaagde gefeliciteerd. LOOFT DEN HEER. Zoals wij reeds mededeelden behaalde de Chr. Gemengde Zangvereniging Looft den Heer alhier, onder leiding van haar directeur de heer P. Christ, op het con cours te Utrecht j.l. Woensdag de eerste ATTENTIE. Wij wijzen er nogmaals op dat 't volgend nummer van ons blad niet Vrijdag-ochtend, maar DONDER DAG-OCHTEND verschijnt, in ver band met vacantie van ons perso neel. Berichten en advertenties worden ingewacht UITERLIJK WOENS DAG-OCHTEND TOT 9 UUR. prijs. Het rapport van de jury omtrent de uitgevoerde nummers: „Als de ziele luistert'" van Cath. van Rennes en „Ag nus Dei" van Georges Bizet, was zeer gunstig: vooral had de jury veel lof voor de basstemmen. Looft den Heer behaalde 346 punten. Met 17 verenigingen die al len een eerste prijs hadden behaald, nam Looft den Heer Woensdagavond deel aan de erewedstrijd en behaalde daarin de zesde prijs. De vereniging maakte die dag verder een uitstapje naar Hilversum en omstre ken en passeerde ook het paleis Soest- dijk, waar men juist getuige was van een bezoek van een gezelschap ouden van dagen, waarbij H. M. in tegenwoor digheid van de prinsesjes bloemen wer den aangeboden. A.s. Zaterdagmiddag neemt Looft den Heer deel aan het concours uitgeschre ven door de hr. Gem. Zangver. te Don gen en komt daarbij uit in de afdeling Uitmuntendheid. ALG. LEDENVERGADERING. IW* i De afdeling Sprang Capelle van de Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen houdt Donderdag 12 des te 7.45 uur in café van Dijk te Vrijhoeve-Capelle een alge mene ledenvergadering, waarop o.m. aan de orde komt bestuursuitbreidinq met twee leden, liefst uit Vrijhoeve Capelle en Sprang. Tevens zal een film vertoond worden. KENNISMAKING. Donderdag 1.1. bracht de bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predi kant, Ds. J. Koele uit Dirksland, in ge zeischap van zijn echtgenote een bezoek ter kennismaking. In de namiddag werd onder leiding van enige leden van kerk bestuur en kerkeraad het in restauratie zijnde kerkgebouw, de pastorie enz. be zichtigd. 's Avonds half acht ging Z.E. in het gebouw Elthato in de Dienst des Woords voor. Na afloop maakten en kelen van de gelegenheid gebruik met Ds. en Mevr. Koele kennis te maken. POSTSTATION. Het voor enige jaren door het onver moeide werken van wijlen de heer Adr. M. Verheijden en anderen in de Kom gevestigde poststation, dat momenteel is ondergebracht ten huize van dhr. P. de Visser, heeft wat de openstelling betreft een belangrijke wijziging ondergaan. ïn plaats van één uur in de voor- en één uur in de namiddag is het thans geopend van 9 tot 11 uur v.m. en van 2 tot 3 uur n.m. Een bewijs dat velen van dit station gebruik maken en dat het in een dringende behoefte voorziet. BURGERLIJKE STAND SPRANG-CAPELLE Over Juni 1951. Geboren Janny A dv Chr Vos-van Dommelen Arie P zv J Schiedon-van Dongen Alida H dv C Rijken-Hom mel Johannes C zv W Kammenga- Mandemakers - Heiliger M zv C Broeks- Paans Machieltje dv C. H Klaasse- Varossieau Johannes C zv A J Ro- zenbrand-de Roon Gerrit J zv G J v d Schans-Both Cornelis zv A Klop- van der Schans Aaltje P dv K v d Werken-Colijn Adriaan zv J le Sa- ge-le Sage Hendrik zv W M Rijken van Enkhuizen. Gehuwd: D Kuijsten 33 j en J Wage- makers 32 j J M Bogers 27 j en D Hoolboom 30 j C H Grootzwagers 23 j en A J Merkx 23 j C P de Rooij 31 j en E Oerlemans 33 j P van der Werf 49 j en J A Hoolboom 48 j P Nerings 24 j en J M de Bodt 20 j. Overleden: H Spierings 67 j M Roomer 37 j echtg v N v d Mast Adr Pruijssers 77 j echtg v P v d Wiel A M Ros 42 j echtg v J J v Zeist. Ingekomen: A Everts van Hoogeveen P van Oorschot van Vlijmen A Ophorst en gezin van Waalwijk J M Ockers van Utrecht -A Haverhals en gezin van Utrecht HA Phielix van Gorinchem J J T van den Elshout van Made c.a. Vertrokken: C N Spierings naar Den Haag MC Braspenning naar Haar lem J M Langens naar Berlicum Haanstra en gezin naar Marknesse C Lankhaar en gezin naar Eethen Wagemakers naar Waalwijk JA Hoolboom naar Franeker A J Ver hoeven naar Hamilton (Canada) H van Baardwijk naar Waalwijk P v d Wiel naar Jutphaas. v PLATTELANDSVROUWEN. De leden van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen maakten j.l. Woensdag hun jaar lijkse zomerreis, waarvoor Walcheren was gekozen. Hoewel het weer zich niet zo aanlokkelijk het aanzien, vertrok het gezelschap in de vroege morgenuren toch in de beste stemming per touringcar. Via Breda en Bergen op Zoom, waarbij on derweg reeds volop viel te genieten van het natuurschoon, bereikte men het vlak ke Zeeuwse polderland en dwars door Zuid Beveland met onderbreking der reis te Goes, waar de koffie werd ge bruikt en de inwendige mens versterkt, arriveerde het gezelschap in Zeelands hoofdstad Middelburg, waar het stadhuis en meer oude gebouwen de aandacht trokken. Vervolgens werd een tocht ge maakt over het eiland Walcheren met o.m. bezoeken aan Veere, Domburg, Westkapelle en Vlissingen. Het was geen strandweer, zodat de onderbreking te Domburg werd benut voor bezichti ging van deze aardige badplaats, terwijl in Vlissingen op de Boulevard werd ge noten van het bedrijvige leven op de

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2