de TT-races dat pakje Mi Uw shag «t pakje KMEHEÜVEL Spoxt. RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG ELSHOUT L00N-0P-ZAND WIELRENNEN. KORTE BERICHTEN. DUIVENSPORT. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 JULI 1951 3 met Mascotte gaat-ie goed! c. Longa brede Scheldemond en kennis werd ge maakt met het beloodsen van de zee schepen, die koers zetten naar Antwer pen. In Westkapelle werden de dames ontvangen door de Westkapelse afdeling van Plattelandsvrouwen en bracht men enige ogenblikken van ernst en bezinning door op de plaatsen waar in 1944 zo- velen zijn omgekomen. Het uitstapje werd besloten met een bezoek aan een der vele kersenboomgaarden op Zuid- Beveland, waar de Zeeuwse kersen gre tig aftrek vonden. Nadat de reis in Ber gen op Zoom nog even onderbroken was. arriveerden de dames ongeveer 11 uur, na een genotvolle dag hun woon plaats. GESLAAGD AVONDCONCERT. Begunstigd door prachtig zomeravond- weer werd Zaterdagavond op de mu ziektent bij de Schoolstraat op initiatief van de Oranjevereniging Wilhelmina door de plaatselijke muziek- en zangver. een concert gegeven. De muziekveren. Kunst na Arbeid opende en sloot het concert en voerde onder leiding van dhr. Dankers uit Loonopzand op verdienste lijke wijze enkele nummérs uit, waaron der die waarmede veertien dagen geleden op het concours te Beek en Donk in de le afd. een 2e prijs werd behaald. Een welverdiend applaus hadden de uitvoe renden met hun directeur na ieder num mer in ontvangst te nemen. Na beëindiging van het eerste deel van het programma door het muizekge- zelschap was de beurt aan het Chr. Jeugdkoor Hallelujah, dat onder leiding van dhr. M. C. Rijken enkele nummers liet horen, die eveneens een overweldi gend succes oogstten, evenals de num mers die vervolgens werden gézongen door de Chr. Gem. Zangver. Hallelujah. De uitvoering kwam ditmaal in het bij zonder tot haar recht, omdat door het publiek de stilte werd in acht genomen. We hopen dat dit in de toekomst zo mag blijven. DE LUCHTVAART. De in café Cové-v. d. Haart geves tigde postduivenver. De Luchtvaart hield Zondag vluchten van Limoges (Fr.) en Pont St. Maxence uit met de volgende uitslagen: Limoges: Adr. Klootwijk 1, 2: C. Boer 3 en G. Treffers 4. Pont St. Maxence: G. Groeneveld I, 7, 15; J. de Meter 2, 4; St. van Peer 3, 18, M. van Campen 5, 14, G. Rosen- brand 6, C. Smits 8, W. Haverhals 9, 13, Adr. van Beek 10, H. van Campen 11, 15, C. v. d. Schans 12, 20, B. Pols 17, Adr. de Jong 19, C. de Cloe 21 en J. van Doornik 22. De vorige Week van St. Vincent af gehouden vlucht was de volgende W. Versteeg 1, 9, J. v. Doornik 2, 8, B. Pols 3, Adr. Klootwijk 4, 5, Adr. Stam 6 en M. Mesch 7. Voor de a.s. Zondag te houden vlucht van Dourdan uit worden de duiven Don derdagavond tussen 7 en 9 uur in het clublokaal ingemand, terwijl Zaterdag avond voor een oefenvlucht jonge dui ven worden ingekorfd. GESLAAGD. Voor het aanvullende examen Mulo B slaagde de heer J. van Nieuwenburg. SPORTDAG. De hoofdschotel van de sportmiddag welke de C.J.H.V. en de C.H.V. hiel den te Lage Zwaluwe, vormde de wed strijd tussen Lage Zwaluwe en R'veer. De onzen wonnen met 1-0 en haalden hiermee de beschikbaar gestelde wissel beker binnen. GEVONDEN OORWERPEN. De volgende gevonden voorwerpen zijn aan het politiebureau alhier aange geven: plastic kindertasje, port'emonnaie, blauwe ceintuur, bril met licht montuur in etui, portmonnaie met inh. 0.62, een ellemaat, een sleutel Senith, bankbiljet van 10, muntstuk van 1, rubberlaars, een das, een grijze baret, een blauwe autoped, herenrijwiel, donkerblauwte alpi nomuts, bruine knipportemonnaie inh. 2 kwartjes, damestas inh. foto's en porte- monnaie, doublé armband, damespolshor loge met zwart bandje, bruine dames- portemonnaie inh. 0.72, zilver broch'e en een herenrijwiel. MULO-EXAMEN. De volgende candidaten van de Ned. Herv. Mulo-school alhier slaagden voor het examen: D. Barends, A. den Royen, C. v. d. Dussen, P. Elandt, J. Begeer, J. Bel ei» B. v. Griethuyzen voor A; voor B slaagde W. Hydema. OPENLUCHTFILM. Het openluchtfilmbedrijf Airghost gaf Woensdagavond een openluchtvoorstél- ling op het Heereplein. Tal van films werden aan het talrijke publiek geboden, bestaande uit muziek, show, wereld nieuws en propaganda-films van voor aanstaande firma's. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Hillegom is aangesteld de heer A. C. Plaatsman, onderwijzer aan de Ned. Herv. school alhier. COLLECTE. De collecte welke gehouden werd ten bate van de Prot. Chr. Kinderbescher ming bracht op het bedrag van ƒ45.71. GESLAAGD. Aan de R.K. Handelsavondschool 3- jarige cursus te Géertruidenberg slaag den voor het Middenstandsdiploma onze dorpsgenoten G. van Aalst, Jan v. Don gen en Joh. Wiercx. PLEZIERREISJE. De leden der Sociëteit met hunne da mes, welke hun tehuis hebben in Hotel Huis ten Deyl, maakten een uitstapje. Per touringcar der Gébr. Bruijns uit Oosterhout werd een bezoek gebracht aan het békende vogelpark Avifauna te Alphen a.d. Rijn. Via Utrecht werd ook een operette bezocht in Rottérdam. Vol daan keerde het gezelschap laat in de nacht huiswaarts. DAMNIEUWS D.G.V. De onderlinge damcompetitie van D. G. V. werd deze week wéér voortgezet: de uitslagen waren als volgt: A. Vingerhoets wint van J. Boelaars. Th. J. v. d. Aardweg wint van M. de Ruyter. De afgebroken partij tussen P. Blom en J. C. Schott werd gewonnen door P. Blom. Dhr. Th. J. v. d. Aardweg heeft de kampioen van D.G.V. dhr. J. Steigenga uitgedaagd; dit gaat over tien partijen, waarvan de eerste partij deze week zal worden gespeeld: er moeten twee par tijen per week gespeeld worden. Wegens de vacanties worden er maar weinig partijen gespeeld. BURGERLIJKE STAND. Geboren Helena M dv J H v d Els- hout en M L Kieboom Gerardus zv H A de Bont en Cornelia G M Akker mans Franciscus W zv Arie v Oir- schot en P H Peeters Dingena J M dv W Verhagen en A Heere. Overleden: Cornelis A Jansen echtg van Johanna H M Tiebosch 75 j. Huwélijk: Johannes M Huyben 24 j en Adriana M v d Broek 23 jaar. Ingekomen: Maria A Weterings echtg v G M H v d Broek van Oosterhout Arie C Maaskant van Breda Samuël Minderman van Den Haag Johannes M Buyks en echtg van C.B.R. Daniël A v d Donk van Waalwijk Helena W Versantvoort van Schijndel Ma ria A A Broéders van Schijndel. Vertrokken: Pieternella Cové echtg v F Hakkers naar Werkendam Anna H A Kanters naar B. op Zoom Theo- dorus v d Kuyp naar Amsterdam Pe- tronella Glas naar Tilburg Jacob van Krieken en gezin naar Gorkum Maria G J v Dam naar Eindhoven. Geslaagden Handelsavondschool Aan de R.K. Handelsavondschool werd het einddiploma uitgereikt aan de navolgende leerlingen G. v. Aalst, L. v. Bavel, Ma. Dae- nen, Arn. v. Dongen, H. v. Doneen, J. v. Geloof, E. Godefrag, Wim Krols, Jan Krols, W. Leemans, A. v. d. Pluyn, A. Spoelma, H. Stael, Jac. Waalwijk, L. Weterings, Joh. Wiercx, Fr. de Witt. K.R.O. in Elshout. Vorige week hebben de leerlin gen van de R.K. Jongensschool de beloning gekregen voor hun ijve rig sparen voor de missie. Ze kre gen de missiewimpel van de Wig wam, omdat ze de meeste brokken hadden gespaard voor de missie van alle deelnemende scholen in het bisdom Den Bosch. Daarvoor waren natuurlijk verschillende-.be- langrijke K.R.O. mensen naar Els- hout gekomen. Bovendien werd 'n Wigwamuitzending opgenomen. Het was een feestelijke middag, waaraan een Eindhovense klep perclub en een goochelaar mee werkten, terwijl ook de poppen kast niet ontbrak. Het personeel van de Jongensschool en mej. C. v. d. Lee voerden een hoorspel op over het voormalige Cisterciënser- k loost er Mariëndonk. Ook de leer lingen van de Jongensschool zelf lieten zich niet onbetuigd in zang en declamatie. Tenslotte was er 'n luisterwedstrijd. De Wigwamuitzending is op Za terdag 14 Juli. GESLAAGD. Te LItrëcht slaagde als Röntgenlabo- rante van de Nederl. Vereniging voor Electrologie en Röntgenologie Mejuffr. P. Leenaarts alhier. KATH. VOLKSPARTIJ AFD. KAATSHEUVEL. Op Zaterdag 21 Juli wordt te Tilburg op de Ijsbaan een grote meeting van de Statenkring Tilburg gehouden, waar Prof. Romme zal spreken. Het afdelingsbestuur doet bij deze een dringend beroép op de leden en andere belangstellenden om daar eens heen te gaan. Prof. Romme zal ons daar wel iets te vertellen hebben en zal daar zeker het standpunt van het partijbestuur t.a.v. de noodzakelijke eenheid in de K.V.P. en de bekende actie Duynstee c.s. onder de loupe nemen. Al wie het ernst is met de eenheid in de K.V.P. en belang stelt in de politiek en vooral diegenen die z.g. bezwaar heeft tegen de door de K.V.P. gevoerde po litiek, zal daarom goed doen z'n licht eens te gaan opsteken bij Prof. Romme. Het afdelingsbestuur overweegt het or ganiseren van een fietstocht. Hieromtrent zullen nog nadere mededelingen volgen. Wij doen bij deze een speciaal beroep op de jeugdige kiezers om zeker aan deze meeting deel te nemen. Toegang geheel gratis. Aanvang 7 uur. Toneel in 'l Missiehuis. Als Pater v. d. IJssel u in 't Mis siehuis op een toneeluitvoering vergast, clan kun je er zeker van zijn iets aparts en iets goeds voor geschoteld te krijgen. Zondagmid dag waren weer een 200-tal Missie- huisvrienden hiervan getuige, toen de studenten voor de derde maal de eerste keer hij het naamfeest van Pater Rector Schoone op 29 Juni en voor de tweede maal op de reünie van de oudstudenten op Zondag 1 Juli opvoerden ,,Sca- pin als wonderdokter naar Mo lière, geschreven door een der Pa ters van het Missiehuis. Onder de aanwezigen waren verschillende priesters, vele Eer waarde Broeders uit Kaatsheuvel en Waalwijk, burgemeester v. d. Heijden met zijn echtgenote en verschillende notabelen uit en bui ten Kaatsheuvel. „Scapin" hekelt de dokter-kwakzalver uil Molières tijd, zoals deze Franse toneelschrij ver dat op zo bij uitstek kostelijke wijze doen kan en regisseur Pater v. d. IJssel met zijn jongens heb ben op even kostelijke wijze 't spel getypeerd, want Molières werken zijn op de eerste plaats type-wer ken. Argan was een onverbeterlijke ingebeelde zieke en Scapin zijn knecht 'n even groot type in zijn spel als knecht en valse heel meester". Cieante, stiefzoon van Argan en Lucien zijn zoon, zijn de fameuze tegenstellingen in huiche larij en oprechtheid. Ook de ande re rollen werden uitstekend ver tolkt en 't geheel werd een succes met een blijvende climax tot het spannende einde. Een succes voor regisseur en acteurs. Aan het slot van de uitvoering huldigde de Eerw. Pater v. d. IJs sel. die veel assistentie verleende in de parochie van Besoijen, de in de zaal aanwezige 85-jarige Brans, die voor zijn veelzijdig parochie werk in de parochie van O. L. Vr. Onb. Ontv., zijn 65-jarig koorlid maatschap enz. dezer dagen van Z. H. de Paus de onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice mocht ontvangen. Het koor zong ter zij ner eer na een kort huldigings woord van Pater v. d. IJssel het spontane „Haec Dies, quam fecit Dominus" van Giesen, waarop de kranige gedecoreerde nog persoon lijk op het toneel kwam danken. Een ovatie was zijn deel. I)e eerste vacantiedag een sportdag Er bestaan grootse plannen voor de komende industrievacantie te Kaatsheuvel. De eerste vacantie dag moet een sportdag worden van meer dan gewone betekenis. Reeds zijn de plannen van voorbereiding in een vergevorderd stadium. Op Zondag 12 Aug., de eerste dag van de vacantieweek van 1219 Aug., moet ons Natuurpark De Efteling een invasie beleven van alles wat sport interesseert. Aan de organi satoren zal hef niet liggen of dit gebeuren gaat slagen. Het ligt in de bedoeling de hoofdschotel te doen bestaan uit een voetbalwedstrijd van internationaal karakter. Reeds zijn onderhandelingen om een 1ste klas Belgisch elftal naar Kaatsheu vel te k rij ge in, bijna voor de volle honderd procent zekerheid. Een zeer sterk elftal, in hoofdzaak ge vormd uit de allerbeste spelers van de beide schoenencentra ,,De Langstraat en Nijmegen'' zal hier tegen partij bieden. Mogelijk zien we een „Kraak'' onder de lat. Doch dat is nog niet alles. Voor de aanvang van de wedstrijd zal de jeugd gelegenheid worden geboden deel te nemen aan een ballonnen wedstrijd, waarvoor 1000 ballons worden beschikbaar gesteld en mooie prijzen te winnen zijn. De dui ven liefhebbers hebben reeds toezegging gedaan voor het lossen van een paar duizend duiven. De gymnastiekvereniging zal tijdens de rust een demonstratie geven op het voetbalterrein en natuurlijk wordt het geheel omlijst met de muziek van onze steeds bereidwil lige muziekcorpsen. Stellen de verwachtingen niet teleur, dan krijgen we een sport middag, die belangstelling zal trekken van nabij en ver. Burge meester Mr. v. d. Heijden staat na tuurlijk zeer sympathiek tegeno ver dit grote gebeuren en heeft zijn volle medewerking reeds toege zegd. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. Repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor in de school. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater De Helse Karavaan. Toégang 14 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Ge- menqd Koor Bel Canto. 8.30 u. n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Geslaagd. Onze dorpsgenoten de heren Willy Schoenmakers en Corn. Spa pens slaagden voor het eindexa men Leo Handelsschool te Tilburg. Concert Kon. Harmonie Sophia's Vereniging te Someren. Na het zo schitterend geslaagde concert, dat genoemde harmonie gaf by gelegenheid van het Midzo merfeest der N. K. Harmonie te Tilburg, gaf dit voortreffelijk koor een niet minder geslaagd concert te Someren in verband met de feestelijkheden bij gelegenheid van het 650-jarig jubileum van het ver krijgen der Heerlijke rechten van die plaats. Ook hier had men het zelfde succes als j.l. Vrijdagavond te Tilburg. Ook de ontvangst was allerhartelijkst zowel in figuurlijke als letterlijke zin. Het publiek uit Someren en uit de verre omtrek was dan ook enthousiast over de mooie muziek die werd ten gehore gebracht. Mooi succes. De exploitatie van de ballen- werptent ten bate van de nieuwe missiestatie van Father v. d. Steen in de Missie van Oeganda bracht de respectabele som van 1099.- op. Het door de Father geschon ken luipaardvel, door hem zelf ge schoten, viel by verloting ten deel aan de heer C. v. d. Broek, Hei kant te Tilburg. Inzegening Huishoudschool VG. L.-school. Donderdagmorgen had alhier de plechtige inzegening en ingebruik name plaats van de lokalen der nieuwe huishoudschool. Bohalve de Z.Eerw. Heer Pastoor Schoen makers, die de inzegening ver richtte, waren aanwezig de Wel- Eerw. Heer kapelaan, Burgemees ter en Wethouders der gemeente, de Inspecteur van het Bijz. Lager Onderwijs, de architect en aanne mer der school, het onderwijzend personeel der scholen en de leer lingen. Pastoor Schoenmakers sprak een inleidend woord en besprak de grote noodzakelijkheid van dit on derwijs, vooral in de tegenwoor dige tijd. Door meerdere sprekers werd nog het woord gevoerd, o.a. door de inspecteur van het B.L.O., welke sprekers alle de noodzake lijkheid van dit onderwijs beklem toonden. Een koortje uit de leerlingen zong enkele toepasselijke liederen, terwijl enkele toneelstukjes werden opgevoerd. De zeer ruime lokaliteiten en spreekkamers voldoen aan de hoog ste eisen en het geheel is een reu ze aanwinst op het gebied van het onderwijs in onze parochie. Moge velen van de geschapen gelegen heid gebruik maken. Credo Pugno. De onlangs heropgerichte Credo Pujjno-club hield Woensdagavond haar eerste bijeenkomst in de zaal van de Wed. Wytvliet. De spreker van deze avond was de heer Fr. v. Bakel, de secr.-penn. van het dioc] bestuur uit Tilburg. Besloten werd eerlang te beginnen met de vor- mingslessen. Verder zal in groeps verband worden deelgenomen aan de Zomerfeesten van Credo Pugno te Goirle. 7 5 1 I 11 8 5 0 3 10 8 4 13 9 8 4 0 4 8 7 0 0 7 0 Kampioenschap van Nederland. Willem IIHeerenveen 72 De stand P.S.V. DWS Willem II Blauw-Wit Heerenveen Promotie BaardwijkTerneuzen 01 BSVMiddelburg 61 BSV en Ternéuzen promoveren. GEEN 2e KLASSER IN WAALWIJK. Juliana strandde, met de haven in zicht, door een onfortuinlij- ke 01 nederlaag tegen Ter- neuzen. Het begin van de ontmoeting BaardwijkTerneuzen, die gisteren onder grote belangstelling, ook van Terneuzen-supporters, plaats vond, stemde zeer hoopvol. De Baard wij kers demonstreerden een overtuigend overwicht, doch de verdediging der Zeeuwen wist de herhaalde stormlopen te weerstaan. Hoe vaak de geel-zwarten ook te rug kwamen, zij konden het niet tot doelpunten brengen. Dit kwam ook wel doordat hun voorhoede het sa menspel te ver doorvoerde en zich weinig schotvaardig toonde. Ver schillende mooie scoringskansen gingen hierdoor jammerlijk verlo ren, mede door het voortreffelijk keepen van de Terneuzen-doelman. Geleidelijk aan raakten de Zeeu wen beter ingespeeld en wisten de krachtsverhouding enigszins in evenwicht te brengen. Men ging echter met veel ver trouwen de tweede helft tegemoet, gezien het overwicht dat de Baard- wij kers het grootste deel van de eerste helft hadden gedemonstreerd. Maar hoewel zij ook nu weer hard van stapel liepen en het de verde diging der Zeeuwen danig lastig maakten, wilde het voor doel niet lukken. Het succes kwam juist aan de andere zijde, waar een der min der talrijke, doch uiterst gevaarlij ke aanvallen van Terneuzen met 'n mooi doelpunt beloond werd. Hoe de Baard wij kers in de druk kende atmosfeer ook zwoegden om alsnog de overwinning, of minstens een gelijk spel uit het vuur te sle pen, het wilde maar niet lukken en een paar zeker schijnende doelpun ten werden nog op het nippertje door de prima Terneuzen-doelman voorkomen of door de Juliana-voor- hoede om zeep gebracht. Het bleef 01 en toen het eindsignaal klonk moest een teleurgestelde Juliana- aanhang het aanzien hoe de Ter- neuzen-spelers in triomf door hun supporters van het veld werden ge dragen en de talrijke, gelukkige Zeeuwen hosten en zongen om het behaalde 2e klasserschap, dat Julia na op het nippertje ontging, mede door een klinkende overwinning van Budel op Middelburg. (Wegens niet tijdig ontvangen van een verslag van onze gewone Juliana-verslaggever, volstaan wij met bovenstaand overzicht). INDELING le KLASSE SEIZOEN 1951—1952. A. EDO Haarlem Haarlem Haarlem de Volewijekers Amsterdam DWS Amsterdam El ink wyk Utrecht 't Gooi Hilversum Go Ahead Deventer AGOVV Apeldoorn Enschedese Boys Enschede Heerenveen Heerenveen GVAV Groningen Velocitas Groningen Frisia Leeuwarden Theole Tiel B. VSV Velscn RCH Haarlem Ajax Amsterdam Blauw Wit Amsterdam DOS Utrecht Wagen ingen Wageningen Zwolse Boys Zwolle Vitesse Arnhem Enschede Enschede Sneek Sneek Oosterparkers Groningen Be Quick Groningen Leeuwarden Leeuwarden Achilles Assen ADO Den Haag SVV Schiedam Feyenoord Rotterdam RBC Roosendaal DHC Delft Quick Nijmegen NAG Breda Willem II Tilburg BW Den Bosch Eindhoven Eindboven MVV Maastricht Sittardia Sittard Bleyerlieide Kerkrade Juliana (Spekholzerheide) of RKONS (Sehaesberg) U. HBS Den Haag Hermes DVS Schiedam Xerxes Rotterdam Sparta Rotterdam NEC Nijmegen NOAD Tilburg Tilburg PSV Eindhoven Brabant ia Eindhoven VVV Venlo Mauri ts Geleen Ghevremont Ghevremont Limburgia Brunsum Kermisrit Bestuur KonErk. Wielerclub „Leonora" Het was een aardige kermisinzet van het bestuur om de bestuursze tels te verwisselen voor de race fiets. De deelnemers werden voor de rit allen gedoopt als: A. v. Es Sr. (de Ruiter), C. Mandemakers (G. Peters), v. Helst (P. Moeskops), H. Lammers (H. Schoenmakers), P. Brouwer (Woutje Waglmans). Om 10.45 uur werd 't vertrek sein gegeven en was 't Woutje die direct door een snelle demarrage een voorsprong nam, maar door Peters en Schoenmakers werd hij weer tot de orde geroepen. Tussen Kaatsheuvel en Loonop zand zaten alleen Woutje en Peters een kleine k.m. voor 't peleton, maar de overige waren-in Loon opzand bij de twee uitlopers en II. Schoenmakers won de sprint. De Ruiter en Woutje probeerden het samen, maar Woutje moest de eer aan de Ruiter geven om als eerste in Tilburg te finishen. Om 11.28 uur werd de tweede etappe aangesproken en blakend van strijdlust was Woutje in 'n zeer hoog tempo weer weg, maar Peters en Schoenmakers zetten de achter volging in en voor Loonopzand zat dit drietal weer bij elkaar tot het Oosteinde in Sprang. Peters rook zeker de overwinning en kwam met 17 sec. voorsprong in Waal wijk aan. De 2e en 3e plaats waren voor Schoenmakers en Woutje, terwijl de twee oudgedienden de Ruiter en Moeskops broederlijk de finish passeerden. Einduitslag over 30 k.m.: 1 Man demakers, 2 H. Lammers, 3 P. Brouwer, 4 v. Es Sr, 5 Verhelst. Als wij u vertellen dat de mees ten nog nooit op een racefiets heb ben gezeten en pl.m. 35 k.m. per uur werd aangehouden, is dit een buitengewone prestatie. Het 'be stuur verdient hulde voor dit ini tiatief. De reporters waren A. Ver- hof, Brok, G. v. Es en L. Fitters. Zondag start een andere groep sterren, waaronder Abdel Zaaf. Kirchen, Goldschmidt enz. Start om 10.30 uur aan 't clublokaal. ITALIANEN LEIDEN IN DE TOUR. De Italiaan Serafino Biagioni kwam gisteren met 10 minuten voorsprong in Caen. Hij kreeg daarmee de gele trui, waarmee hij vandaag naar Bretagne rijdt en bracht tevens z'n ploeg op de eerste plaats van het klassement. De Nederlanders hebben in de etappes van Zaterdag en Zondag uitstékend van zich afgebeten en dat ondanks het feit dat liefst vijf renners een lekke band kregen, Faanhoff zelfs twee in 5 kilo meter. De Nederlanders zijn als volgt geklasseerd: Wagtmans op 6 min. 29 sec., Faanhof op 9 min. 18 sec., Peters op 12 min. 1 sec., Van Est 14 min 8 sec., Dek kers op 21 min. 19 sec., Voorting op 21 min. 36 sec., Dielissen op 23 min. 45 sec. In het ploegenklassement komt Ne derland op de 11e plaats. SPORTBERICHTEN. Wielrennen Piet van Roon werd gisteren kampioen van Nederland op de weg. Hij reed de 176 km. in 4 uur 27 min. 37 sec. Athlctick Fanny Blankers heeft gisteren in Groningen enige goede pres taties gelevérd, de 80 mtr. horden in 11,1 (een tiende boven haar wereldrecord) en de 100 yards in dezélfde tijd. Motorrcnnen De TT-races in As sen hebben een buitengewoon spannend vérloop gehad. Geoffry Duke won de grote prijs van Nederland op Norton. De 22-jarige Miss Sheila Lerwell heeft een record van Fanny gebroken. Zij sprong 1,71,5 m, terwijl Fanny in 1943 1,71 m. sprong. Tennis Een Amerikaanse, Doris Hart, heeft van het Wimbledon-toernooi drie titels mee naar huis genomen, enkel, dubbel en gemengd dubbel. Korea. Morgen beginnen in Kae- son de wapenstilstandsbesprekin gen tussen de communisten en de U.N.O. Dit is gisteren op de voor bereidende conferentie in dezelfde plaats besloten. De onderhandelin gen zullen worden gevoerd door 'n Amerikaans admiraal, een schout bij nacht en een generaal en nog een Zuid-Koreaanse generaal ener zijds en van de andere zijde door twee Noord-Koreaanse en twee Chinese generaals. Verenigde Staten. President Tru- ïnan heeft een brief geschreven aan de Opperste Sovjet, waarin hij uit drukking gaf aan de vredeswil van het Amerikaanse volk en vraagt 't Russische volk hiervan te overtui gen om daardoor de oorlog te voor komen. Perzië. De Perzische premier Mossadeq heeft meegedeeld dat Perzië zijn erkenning van het In ternationale Hof van Justitie zal intrekken, dit naar aanleiding van de uitspraak van het hof in de olie kwestie. Engeland overweegt de zaak voor de Veiligheidsraad te brengen. Denemarken. De Deense marine heeft een Nederlands smokkelschip opgebracht en de kapitein gearre steerd. Er werden 500 flessen cog nac en 100.000 sigaretten gevonden. De kapitein Woonde tot 1949 in De nemarken en werd toen wegens smokkelen het land uitgezet. Nederland. Tot besluit van de oefening „Factotum" is Zaterdag voor de kust van Scheveningen een grootse vlootrevue van vijftig sche pen gehouden. Zij werd bijgewoond door hoge marine-autoriteiten van de vijf landen die aan de oefening hebben deelgenomen en door dui zenden kijkers van de kust af gade geslagen. Zondagmorgen is in Tilburg 'n grote wol-opslagplaats door brand verwoest. De hele inventaris ging verloren. De schade wordt op twee millioen gulden geschat. Een elf-jarig meisje in Roosen daal raakte Zondagavond met de trapper van haar fiets verward in die van haar vriendin d'r fiets. Ze viel en kwam voor een motor te recht, die haar overreed. Ze werd op slag gedood. KAATSHEUVEL. De K.P.V. hield Zaterdag een wedvlucht vanuit Limoges, afstand 698 k.m. Duiven los 5.30 uur v.m. Eerste duif 3.18.38 n.m., laatste ruif 4. 55.53 uur n.m. Uitslag 1 M. Brokx; 2, 19 J. Kuypers; 3, 34 J. v. Riel; 4 J. Dekkers; 5, 14, 21, 28 A. Schrauwers; 6 C. de Bondt; 7 M. Zeebrechts; 8 A. v. d. Hoven; 9, 30 L. Mosselveld; 10, 39 G. v. d. Linden; 11 W. v. d. Ven; 12 G. Hendriks; 13 M. v. Boxtel; 14 J Zeebrechts; 16 G. Smit; 17 Ant. Snoeren; 18 C. Labee; 19 Ant. Hoffmann; 21 Jac. Klerkx; 23 Th. v. d. Houdt; 24, 25, 35 M. v. Dyk; 26 J. v. d. Linden; 27 M. v. Don gen; 29 H. Hendriks; 31 J. Muize- laar; 32 P. Adriaanse; 33 J. Rem meren; 34 Fr. v. d. Assem; 37 G.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3