KAATSHEUVEL SPRANG NIEUWKUIJK GEERTRÜIDENBERG il' WAALWIJK tr PROTESTEERT u 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 12 JULI 1951 2 XXX V V OOSTERHOUT HULP AAN GEREPATRIËERDEN. Naar aanleiding van de medede ling in „De Echo van het Zuiden" over de collecte voor hulp aan de gerepatriëerden, deelt het Waal- wijkse comité mee, dat zij vergun ning tot collecteren heeft gekregen op Zaterdag 4 Aug. a.s. KINDERBIJSLAG KLEINE ZELFSTANDIGEN. Naar men ons meedeelt zijn aan vraagformulieren om kinderbijslag- lijsten krachtens de Noodwet kin derbijslag kleine zelfstandigen te allen' tijde verkrijgbaar bij H. H. Hogenhout jr., districtsambtenaar R.v.A., St. Antoniusstraat 127 te Waalwijk. Ze hoeven dus niet> via Den Bosch te worden aangevraagd. ALI BABA. Het comité „Vrienden van de An dreas Zijlmansgroep" dat de Ver kennersfeesten voorbereidt, ontving een telegram van Ali Baba waarin hij verzocht zijn hoofdkwartier in Waalwijk in gereedheid te brengen. Het comité heeft direct heel Waalwijk afgestroopt om een ge schikt gebouw voor dit doel te vin den. Natuurlijk was dat erg moei lijk, maar met de hulp van verschei dene ingezetenen zal een onbe woond huis als hoofdkwartier wor den ingericht. Men heeft hiervoor de beschikking gekregen over het huis dat vroeger bewoond werd door de familie de Jong in de Gro testraat. Dit huis is in Februari '45 door een V1 ernstig beschadigd, maar de Verkenners zullen 't weer in orde maken om Ali Baba daar te kunnen ontvangen. De tuin die nu nog een woestenij is, zal ock in or de worden gemaakt om het tuin feest te kunnen houden. ONGEVAL. In de nacht van Dinsdag op Woensdag wilde mevr. v. L. per bromfiets naar Tilburg rijden. In de St. Antoniusstraat kwam zij echter te vallen en bleef bewuste loos liggen. Dokter Kolster verleen de eerste hulp en constateerde her senschudding. Per taxi werd mevr. v. L. naar Tilburg gebracht. LICHTE AANRIJDING. Dinsdag wilde v. d. B. in de Gro testraat te v.m. Besoyen met zijn vrachtauto achteruit rijden. Hij kwam echter tegen een luxe wagen terecht, bestuurd door M. H., die daar geparkeerd stond. De luxe au to liep hierbij slechts lichte schade op. BRANDJE. Maandagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor een brandje bij P. in v.m. Baardwijk. Ofschoon zij spoedig ter plaatse was, hoefde -zij niet meer handelend op te tre den, omdat omwónenden het vuur al hadden geblust voor het ernstige vormen had aangenomen. De brand was ontstaan in een schuur waar wat stro, afval en papier lag. Waarschijnlijk hebben kinderen met lucifers gespeeld. Er verbrand de een autoband, een fietsband en wat gereedschap. Door een snel en krachtig optreden werd erger voor komen. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Lucia M.. dv. P. J. v. Zon-Verdonk Cornelis J., zv. A. v. d. Schans-Stolk Josephina M. W. J., dv. M. G. van den Bogaart- Koolen Petronella J. M., dv. G. W. v. Bladel-de Beer Melanie M. J., dv. W. J. Stokwielder-Stal- len Catharina C. M., dv. D. Boers-Baier. Overleden: Antonie Pullens 79 j. Wilhelmus A- v. d. Lee 71 j., echtg. van M. Klerks. Huw.-aangiften: H. M. Hensen 26 i. en C. A. de Wit 30 j., beiden te Waalwijk J. Muis 25 j. en A. v. Suijlekom 23 j„ beiden te Waal wijk C. J. de Rooij 23 j. en A. v. Rooij 21 j., beiden te Waalwijk L. Doumen 28 j. te Antwerpen en W. P. Schreurs 28 j. te Waalwijk H. H. M. v. Kol 31 i. en J. M. v. Tuiil 36 j., beiden te Waalwijk J. A. Brok 28 j. en M. C. W. v. d. Velden 28 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: G. A. Bruurmijn 22 j. en H. Treffers 26 j., beiden te Waal wijk Th. v. Wijk 40 j. te Vlijmen en M. Verhoeven 33 j. te Waalwijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: Adriana J. Smits naar Drunen Johanna L. Bel naar Valburg (Gld.) Wilhelmina v. Maren, echtg. Oldendorp, en ge zin naar Den Haag Martinus Brokken en echtgenote naar Den Bosch Herman J. Hendrikse en echtgenote naar Rotterdam. OOSTERHOUT TREKT SUBSIDIE IN AAN DE R.K. H.B.S. TE DONGEN. Na een bespreking in besloten vergadering, besloot de gemeente raad van Oosterhout de tot nu toe verstrekte subsidie aan de H.B.S. te Dongen ad 100.per Van Ooster hout bezoekende leerling in te trek ken in verband met de foutieve in stelling in deze, daar deze H.B.S. thuis hoort in Oosterhout, als zijnde het meest centraal gelegen en qua inwonertal de rechthebbende ge meente. KATH. BOND VAN SCHOENMAKERSPATROONS. Het lidmaatschap der standsorganisatie. Naar aanleiding van een discus sie over vakcentrale-belangen op 2 Juli j.l. door de Ned. Kath. Bond van Schoenmakerspatroons te Nij megen gehouden bondsdag, is de indruk ontstaan als zouden velen ter vergadering de wens hebben geuit zich af te scheiden van de Ned. R.K. Middenstandsbond. Het ging hier over de wijze van contri butie-inning, welke gescheiden ge schiedt, en wel de vakcontributie door de vakbond en de z.g. „stands contributie" door de middenstands bond. Bij deze besprekingen werd het algemeen betreifrd, dat dit wel eens tot gevolg zou kunnen hebben dat sommige leden zich nu vrij zou den gevoelen van de Ned. R.K. Middenstandsbond. Ter voorkoming van misverstand wijst het bestuur van de Ned. Ka tholieke Bond van Schoenmakers patroons er op, dat ter vergadering zowel de afgevaardigden van de af delingen als het bondsbestuur er nadrukkelijk op hebben gewezen, dat allen van de standsorganisatie lid dienen te blijven. De Ned. Ka tholieke Bond van Schoenmakers patroons is en blijft aldus 't be stuur aangesloten bij de N.R. K.M. MIDZOMERFEEST N.K. HARMONIE TILBURG. Een volle week is er in de tuin van de N.K. Harmonie te Tilburg feest geweest. In elk opzicht wel geslaagd, dank zij de keurige orga nisatie, het rijk gevariëerde pro gramma met veel cultureel genot en onderhoudende variété-avonden. Om no£ te zwijgen van de open- luchtbals, die tot diep in de nacht plachten voort te duren. Voox-al de beide laatste avonden, waax-op en kele bekende ï-adio-artisten onder leiding van Roland Wachter op traden en het „Tilburgs Gemengd Koor" vex'schillende opei'ette-frag menten uitvoei'de, ti'okken een re cord aantal bezoekers. Van hetfi nanciëel succes, dat zonder^ twijfel is bereikt, komt 25 pet. teri goéde aan het Wilhelmina Kankerfonds. BRABANTSE BOEREN IN 'T GEWEER. Op de vergadering van 200 voor mannen van de Nooi'd-Brabantse Christelijke Boerenbond in Tilbui'g is scherpe kritiek geuit op het be leid van de regering terzake de pro ducten van het boerenbedrijf. Er werd ernstige bezorgdheid uit gesproken over de prijzen van ak kerbouw- en veehouderij producten op het gemengde zandbedrijf. Zo is b.v. de 5% loonsverhoging nog steeds niet in de melk doorbere kend; volgens berekeningen van het landbouw-economisch instituut blijkt dat 50 percent van de melk- veehoudende boeren de melk tegen een kostprijs van YlVz cent produ ceert. Moeten we daarin blijven be rusten? vroeg een der sprekers. Vai'kensvlees moet beneden de kostprijs worden geproduceerd; de gevolgen zijn vooral voor de kleine bedrijven funest. Hierdoor is ook het aantal dekkingen van zeugen met 6000 teruggelopen. De varkens stand kan zodoende in enkele jaren tijds tot een onrustbarend klein ge tal teruglopen. Ook de prijs voor de eieren en vex-edelingspi-oducten la gen, volgens verschillende sprekers, te laag. De voorzitter, Jan Zeegers, vroeg zich dan ook af of onder de huidige omstandigheden de vrije prijsvor ming geen funste uitwerking heeft. Ook de hoge investeringskosten voor de aankoop van bedrijfsmid delen en inventaris spelen een rol. Om voor de gemengde bedrijven op nieuw een bestaansmogelijkheid te krijgen is een beschut bedrijf nodig, en een gehele inname van voe- dergranen met een gesloten dis tributie van veevoeder. Of durft men dit niet aan? Ir. Rooyackers sprak over de land bouwpolitiek. Bij een inname van 200.000 Ion graan, zou de veehou derij 5 millioen ten goede komen. Deze spreker wees er op dat de zwakke houding van de boeren vaak mede oorzaak was van de moeilijk heden. Het spel in het parlement moet .veel scherper worden gespeeld. Bij de behandeling van de melkprijs hebben de kamerfracties geen re kening gehouden met de boerenbe- langen, aldus Ir. Rooyackers. VERKENNERS. De verkenners van de Chr. Padvin- dersgroep Jan de Rooij zullen van 18 25 Aug. a.s. onder leiding van Hopman De Vries gaan kamperen en wel op het landgoed van de Maatschappij Utrecht onder de gemeente Esbeek. De voortrekkers gaan hun kamp op slaan bij Loenen op de Veluwe. UITSTAPJE. De leden der afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Chr. Werkmeestersbond zullen op 15 Aug. hun jaarlijks uitstapje maken per touringcar. Het ligt in de be doeling dit jaar een bezoek te brengen aan Amsterdam. Natuurlijk nemen ook de dames der leden aan dit uitstapje deel. UITSTAPJE. Het parochiaal Zangkoor besloot in een gehouden vergadering ook dit jaar wederom een uitstapje te maken. Dit maal gaat de reis door Zeeuws Vlaan deren. Ook de vrouwen der leden zullen in de gelegenheid worden gesteld dit reisje mée te maken. ERNSTIGE AANRIJDING. Dinsdag namiddag plm. half zeven had alhier een ernstige aanrijding plaats. Bij het oversteken van de provinciale rij weg mét zijn rijwiel, werd de 83-jarige landbouwer Louis va nSpijk door een hem achterop komende auto gegrepen. Alhoewel de bestuurder uit alle macht remde, kon hij een aanrijding niet voor komen en werd de oude man tegen de grond gesmakt, waar hij bewusteloos bleef liggen. Direct waren enkele E. H. B. O.-leden op hun post en verleenden de eerste hulp. De intussen ontboden geneesheer Dr. Verhoeven uit Vlijmen, constateerde twee nogal flinke hoofd wonden en een hersenschudding. Hij liet het slachtoffer per ziekenwagen naar 't Ziekenhuis in Den Bosch overbrengen. Genoemde van Spijk vierde vóór en kele weken zijn gouden bruiloft. PASTOOR BOEREN OVERLEDEN. In de gezegende ouderdom van 93 jaar overleed Maandag 9 Juli de Zeereerw. Heer Boeren, emeritus-pastoor, in het St. Gerlrudus-gesticht alhier. Pastoor Boeren werd op 22 Januari 1858 te Den Bosch geboren en op 19 Mei 1883 aldaar priester gewijd. Hij was achtereenvolgens Rector te St. Michiels- Gestel en Kapelaan' te Tongere. Van af 1903 tot 1934 was hij pastoor te Ke kerdonk. Daarna emeritus-pastoor alhier. H. PRIESTERWIJDING. Op Zondag 15 Juli a.s. hopen de Eerw. Paters Laurentius Vermeer uit Loon op Zand en Cornelius Janssen uit Roosendaal de H. Priesterwijding te ont vangen te Hees bij Nijmegen. Als bijzon- dreheid mag hier wel vermeld worden, dat Cornelius Janssen uit Roosendaal reeds de vierde priesterzoon uit dezelfde familie is en tevens dat zij allen ver toeven op het Cisterciënserklooster Ma riënkroon te Nieuwkuijk. GESLAAGD. Onze- stadgenote Mevr. M. Bianchi slaagde te Amsterdam voor hel doctoraal examen rechten. OUDEN' VAN DAGEN. „Wan neer 9" maken we dit ons reisje „Juffrouw, ja, is mijn kaart" en liet oudje de kaart over die het vorig jaar, hier reikt jaar een. bewijs was, dat het als passtb- gier in een der auto's kon worden opgenomen. 't Zijn de dagelijkse praatjes, die we van alle zijden horen en een bewijs' leveren, dat onze Kaalsheii- velse oudjes er op gespitst zijn ook dit jaar weer een gratis auto rit mede te maken. Natuurlijk komt er weer een uil stapje. 't Zou een grote teleurstel ling zijn als het comité zijn dank baar werk niet voortzette. Inmiddels hield het dagelijks bestuur uil het comité voor de ouden van dagen al een vergade ring, waarop beraadslaagd werd over -de tocht. Verondersteld werd, dat de deel name dit jaar nog veel groter zal zijn dan 'I vorig jaar, toen 'de stoet behalve een 65-lal auto's nog drie grote touringcars en verschil lende bestelauto's telde. 'I Zal een hele zorg voor het co in ifworden zowel materieel als financieel de zaak voor elkaar te brengen. Dezer dagen gaan de circulaires uit, die het een en ander aan de burgerij bekend zullen maken. Waar de tocht de volle sympa thie heeft van de oudjes van alle rang en stand deelt vanzelfspre kend de burgerij voor 100% in deze sympathie, die echter zal moeten uiten op een wyze, dat het comité de gelegenheid krijgt znu plannen uit te voeren. De Pen ningmeester van het comité, de heer Th. van der Linden, Hoofd straat 153 en Gironummer 51989, wacht reeds van nu af op de uit drukking van deze sympathie in de vorm van uw spontane bij drage. Ook op de steun van de vereni gingen wordt gerekend. Over enkele weken krijgen we onze vacantie. We gunnen ons dan gaarne, en 't is ten volle verant woord. een extraatje in ontspan ning. Allen kunnen we daarom ze ker iets missen om onze oudjes één gelukkige middag te bezorgen. Het comité rekent daarop in vol vertrouwen. EEN STIL HEENGAAN Dinsdag 16 Juli a.s. om 13 uur wordt Kaatsheuvel ingeschakeld in liet automatisch telefoonver keer. Zodra ten huize van de aan geslotenen de draden worden doorgeknipt, zijn de plaatselijke telefonisten uitgeschakeld. Dit betekent tevens, dat de ge bruikers van de telefoon geen ge bruik meer kunnen maken van de diensten hen ter plaatse verleend door de postenbedienstex-s. Meer dan anders zal de telefoon gids geraadpleegd moeien worden om het nummer van een zaken helntie, een kennis, de hakker of slager, op te zoeken, want veelal werd de op te roepen persoon met zijn firmanaam of naam aan geduid. zonder dat meni zijn tele foonnummer noemde. Alhoewel tengevolge van de voorbereidende werkzaamheden en liet aanbrengen van de nieuwe apparatuur, de vereiste vlotte be diening de laatste lijd wel eens te wensen overliet, waaraan de telefonisten geen schuld hadden, mag worden geconstateerd, dat de alanine's en telefonisten steeds prettig hebben samengewerkt. Het mag daarom bij dit schei den de vertrekkende telefonisten en de mannen van de naclittele- foondienst niet aan belangstelling ontbreken. Onze waardering kan via de di recteur van het postkantoor lopen, die deze gaarne ook in stoffelijke vorm overbrengt aan het heen gaand personeel. Laat ons hopen, dat hij hun een aangename verrassing kan berei den. De tijd is kort, laai ons bij 'I lezen van dit berichtje meteen uit voering geven aan de instemming met de inhoud. APOLLO-TH EATER. Apollo-Theater komt Zaterdag en Zondag a.s. uit niet de Metro Goldwyn Mayer film „De Bode Donau" naar Brucé Marshall's ro man „Vespers in Wenen", spelend in de tijd na de oorlog, toen de Russische spionnagedienst nog honderden slachtoffers eiste. Het geeft een beeld van de ontstellende drama's uit hel na oorlogse Wenen. Woensdag draait „Ridders van het Zwaard CONCERT. Zondag a.s. geeft het Kon. Muz. Gez. Euphonia een avondconcert op de nieuwe kiosk in het Natuur park „De Efteling'. Leden hebben vrije toegang. Niet-leden betalen een kwartje. Het concert begint om 7 uur. AGENDA. Vrijdag 12 Juli 79.30 uur n.m. inkorven voor wedvlucht Dcjur- dan. Zaterdag 8 uur n.m. en Zondag 6 u. n.m. en 8230 u. n.m. Apollo- theater De Rode Donau. Toegang 18 jaar. Maandag 8 u. n.m. Repetitie Harmonie Apollo. TOUR DE FRANCE. Gloriedag voor de Nederlanders. Maandag tussen Cannes en Rene nes hebben de Nederlandse ren ners op een geweldige manier van zich doen spreken. Wini van Est de crack van de West-Brabantse wielerhoek, werd derde en sprong daardoor van de 76e naar de l()e plaats in het algemeen klassement. Van Est heeft formidabel ge re- den, ongetwijfeld, maar de rest van de Nederlandse ploeg onder de kundige leiding van strateeg Pellenaars hebben zijn zege, zo mogen we het wel noemen moge lijk gemaakt. Toen Van Est als een tijger vooruit sprong in een magr nifieke demarrage hebben ande ren, Voorting, Peters, Faanhof, op kop gelegen van het peloton om hét af te remmen en Van Est z'n kans te geven. Een kans die hij met beide handen aangreep. Op de bochtige wegen van Bre- taigne, 130 km. voor Renries begon de gigantische uitlooppoging. Zes renners wierpen zich naar voren: Van Est, Bauvin en Leveque, twee Italianen Carrea en Salimbeni en de Franse nationaal Muller. Met een ongelofelijke snelheid joegen zij door het Franse land, langs de prachtige kastelen en buitenplaat sen van Bretagne, 125 km. aan één stuk, om er de laatste 5 km. nog een schepje boven op te doen. Bij het biftnen rijden van Rennes demar reerde Van Est uit de koplopers, 'n uitstekende poging, die hij echter misschien beter niet had kunnen doen. Dat was ook z'n eigen opinie. Want ook de andere renners ro ken een etappe-overwinning. Als razende vliegwielen draaiden de x-enners de baan van Rennes op. Van Est lag op de vijfde plaats, maar hij sprong er nog twee naar voren en kwam als nr. drie over de eindstreep, in dezelfde tijd als Mul- ler, de winnaar. In het grote pelo ton zaten de andere zes Nederlan ders en deden het uitstekend. Ze werden alle geklasseerd. Het klassement was Maandag avond: 1. Leveque 35.30.32; 2. Bauvin; 3. Muller; 4. De Mulder; 5. Carrea; 6. Luc. Lazarides; 7. Biagoni; 8. Cat- selin; 9. Diederich; 10. Van Est; 34. Wagtmans; 57. Faanhof; 69. Petex-s; 89. Voorting; 92. Dekkers; 96. Die lissen. In het algemeen landenklasse- ment stond Nederland Maandag op de zevende plaats. TIJDRIT /.V DE TOUR. Dielissen uit de strijd. Woensdag was de tijdrit van 85 km. tussen Rennes en Angers. Een gigantische rit niet een fel ge vecht tussen de groten van de tour Bobet, Koblet, Coppi, Magni en, Bartali. Een ongelooflijk harde strijd die verscheidene renners in '1 stof deed bijten. Ook onze Die lissen was onder de slachtoffers. Ilij kon op de bochtige Bretonse wegen het tempo niet bijhouden en kwam te laat binnen. Maar de vertegenwoordigers van de West- Brabantse wielerhoek hebben da nig van zich afgebeten en zich in de rij der groten geplaatst. Van Est en Wagtmans resp. op ruim 6 en ruim 5 minuten achterstand op de winnaar Koblet. Uitslagen en klassementen. Uitslag zevende etappe, tijdrit van La Guerche naar Angers, over 85 km. 1. Bobet (Fr.) 2 u. 6 min. 39 sec. Op sec.: 2. Koblet (Zwits.) Op 5 sec.: 3. Coppi (It.) Op 1 Op 2 Op 4 min. 53 sec.: 4. Magni (It.) m. 54 s.: 5. Barbotin (Fr.) s.: 6 Goldschmidt in. 4 la 42 (Lux.) s.: 7. Bartali (It.) s.: 8. Biagioni (It.) 9. Geminiani (Fr.) 10. Luc. Lazarides (Fr.; Oj) 5 m. 40 s.: 11. Wagtmans. Op 6 m. 54 s.: 21. Van Est. Op 12 ni. 1 s.57. Voorting. 12 in. 8 s.: 60. Peters 16 m. 39 s.f 93. Dekkers. 17 m. 45 s.: 98. Faanhof. 24 in. 46 s.: 109. Dielissen dan 15 percent achterstand winnaar). Algemeen klassement Leveque (West Z.-W.-Fr.) 37.43.43. 19 s.: 2. Bauvin (Oost Z-Ü-iFr.) 14 s.: 3. Luc. Lazarides (Fr.) 57 s.: 4. Biagioni (It.) Op 4 m. Op 4 m] Op 4 m. 57 s.: Op 5 m. 16 s.: Op Op Op Op (meer op de 1 Op Op Op 7 Op 8 Op 8 in. m. m. 11 s. 14 s. Op 8 m. 42 s.: Op 9 m. 16 s.: Op 9 m. 30 s.: Bobet (Fr.) De Mulder (Belg). Koblet (Zwits.) Coppi (II.) Muller (Fr.) Op 9 m. 48 s.: 10. Correa (lt.) Op 11 m. 4 s,: 11. Magni (II.) Op 11 in. 6 s.: 12. Diederich (Lux.) Op 11 m. 39 s.: 14. Van Est. Op 15 m. 24 s.: 22. Wagtmans. Op 27 in. 24 s.66. Peters. Op 30 in. 18 s.72. Faanhof. Op 36 m. 6 s.: 82. Voorting Op 41 m. 21 s.: 91. Dekkers. Ploegen klassement. 1. Frankrijk 113.19.01; 2. Italië 113.20.06; 3. West Z.-W.-Frankr. 113.24.28; 4. België 113.36.52; 5. Oosl Z.-O.-Fr. 113.39.20; 6. Zwit serland 113.46.22; 7. Luxemburg 113.47.31; 8. Nederland 113.55.35; 9. Ile de France 113.57.14; 10. Spanje 114.08.58; 11. Parijs 114.14.58; 12. N.-Afrika 115.07.05; Dielissen is evenals Fernandez (N.-Afrika), Chapatte (Parijs) So- ler (N.-Afrika) Queugnet (Ile de Er.), Kebaili (N.-Afrika) en Biver (Lux.) wegens grote achterstand uit de course genomen. SPORTBERICHTEN. Boksen. „Sugar" Robinson heeft z'n wereldtitel middengewicht ver loren. In de match RobinsonTur- pin won de Engelsman Turpin in 15 ronden op punten. Robinson liep een lip- en een oogverwonding op, maar nam toch 300.000 mee! Zwemmen. Ford Konno van Ha- wai heeft het wex-eldrecord 800 m. vrije slag verbeterd en gebracht op 9 min. 30,7 seconden. Het oude re cord was 9 min. 35,5 sec. en stond op naam van de Japanner Furahasi. Wandelen. Voor de komende vierdaagse afstandmarsen hebben al 9273 wandelaars ingeschreven. Er zijn inschrijvingen bij uit Bel gië, Engeland, Frankrijk, Indonesië, Luxemburg, Noorwegen en Zwit serland. De Belgische parachutisten zullen weer per parachute naar Nij megen komen. Athletiek. Bij gebrek aan tegen stand slaagde Slijkhuis te Gi-oningen niet om zijn record op de 2 mijl te verbeteren. Hij bracht 't niet ver der dan 9 min. 19,5 sec. AUTO MET ZES MENSEN IN DE MAAS. Eén inzittende verdronken. Een auto met zes jonge mannen is Dinsdagnacht in de Maas bij Mook ge- eden. Een der inzittenden, de 19-jarige J. A. K. uit Mook, is met de auto in de golven verdwenen en ondanks uitgebreid dregwerk van de rivierpolitie Dinsdag avond laat nog giet gevonden. De zes jongemannen hadden een be zoek aan enkele kermissen in Brabant gebracht en waren onder invloed van sterke drank. De chauffeur meende, dat de veerpont aan de kant van de rivier lag, waar hij kwam aanrijden. De pont lag echter aan de andere kant van de Maas. BELASTINGVERHOGING VOOR 4- INPLAATS VAN 5 JAAR. De Tweede Kamer is Dinsdag begon nen met de debatten en stemmingen over de 53 voorstellen tot wijziging van de belastingontwerpen. De tijdelijke belas tingverhogingen zullen slechts géiden voor een periode van vier jaar inplaats van vijf, zoals eerst was voorgesteld. Het regeringsvoorstel tot beperking van de kinderaftrek is enigszins gfewijzigd aanvaard, óndanks verzet van de K. V. P. De opbrengst van de verhoging van vermogensbelasting is bijna gehalveerd door het aanvaarden van een amende- ment-Lucas. Tegen handhaving der H.B.S. te Dongen. Wij lezen 't navolgende in „De Stem" De raad der gemeente Ooster- iioul heeft in zijn vergadering van 5 Juli jl. na een bespreking in be sloten vergadering besloten aan de Vereniging „Ons Middelbaar On derwijs in Noord-Brabant" als se hooi best uur van de thans te Dongen gehuisveste Katholieke streek-H.B.S. met ingang van het in September aanvangende nieuwe schooljaar geen subsidie meer te verlenen ten aanzien van net be zoek van deze H.B.S. door Ooster- houtse leerlingen. (Zie elders in dit no.) Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat dit besluit van de Laad van Oosterhout niet gericht is tegen het gemeentebestuur van Dongen, noch tegen Dongen als zodanig, doch uitsluitend bedoeld is als een daadwerkelijk protest tegen de houding van „O.M.O." inzake de handhaving in Dongen van deze voor de streek Ooster hout, Dongen. Ryen, Raamsdonk, Made c.a. en Geertrui den berg be doelde middelbare school, vooral nu in de praktijk nog eens be waarheid is, dat deze H B S te Dongen niet in staat is haar streekfunctie te vervullen. De Raad van Oosterhout meende tot deze stap te moeten overgaan nu „O.M.O. zich blijkbaar niet stoort aan de onomwonden uit spraken van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. het Provinciaal bestuur en liet Economisch Technologisch Instituut in Noordbrabant, welke instanties na een uitvoerig en diepgaand onderzoek alle tót de conclusie kwamen, dat deze streek H.B.S. niet te Dongen, doch Ie Oosterhout gevestigd behoort te worden wil het doel van deze toch als streekschool bedoelde H.B S worden bereikt. Tenslotte kan er nog grond van het momentele industrialisatie-proces van Oos terhout aan deze zich belangrijk on (wikkelende plaats met haar welhaast 21000 inwoners niet lan- gei een middelbare school worden onthouden. V ij stellen ons ten deze natuur lijk geen partij, maar zouden toch willen opmerken, dat de Raad van Oosterhout toch te ver gaat als hy z'n streckfunctie meent te moeten uitstrekken tot b.v. Raamsdonk, Raamsdonksveer en Geertruideii- berig. Zoals bekend, wijst O.M.O. voor haar middelbare scholen be paalde rayons aan. Zo is voor de R.K H.B.S. en Middelbare meis jesschool te Waalwijk als rayon aangewezen de Langstraat met de gemeente Loonopzand en onder de Langstraat behoren Raams donk, Raamsdonksveer en Geer- triiidenbërg, waaruit ook Isteeds talrijke leerlingen de school te W aalwijk hebben bezocht. Dit om verdere onjuiste opmer kingen te voorkomen. (Red. E. v. h. Z.) MOTIE VAN WANTROUWEN- VOOR BEIDE WETHOUDERS VAN STEENBERGEN. Acht van de dertien leden, die de gemeenteraad van Steenbergen telt, hebben Dinsdagmiddag aan 't ein de van de openbare vergadering hun vertrouwen opgezegd in de wethouders Loos en Delhez. Het motief waarom de meerderheid van de i-aad de twee wethouders ten val bracht, was ondeskundigheid en na latigheid. Als wettelijke weg waarlangs dit moest gebeuren, had men gekozen het onlangs in de gemeentewet in gevoerde „politieke ax-tikel" 87 a, dat de mogelijkheid heeft geopend een of meer wethouders afzon derlijk heen te zenden omwille van hun politieke overtuiging. Voor- en tegenstanders van de beide wethouders waren er echter van overtuigd, dat het dezen niet schortte aan goede politieke gezind heid. De juiste gelegenheid om zich van wethouders zo hun beleid geen bevrediging meer kan wekken te ontdoen, is die van de perio dieke verkiezingen. VERLEIDING WAS TE STERK. In de nacht van Zaterdag op Zon dag klonken er bijzonder vrolijke geluiden uit het ruim van een Ne derlands zeeschip, dat gemeerd lag in de Amsterdamse haven. De rijks politie te water werd door deze vrolijke klanken aangetrokken en ali'as bleek dat een ploeg van zes havenax-beiders, die in het ruim werkte, de verleiding niet had kun nen weei'staan en de lading van 't schip goede Hollandse likeuren bestemd voor Argentinië had aangesproken. De vrolijkheid werd droefheid. De arbeiders zijn name lijk wegens diefstal voor de officier van Justitie geleid. R.K. HOGERE BURGERSCHOOL A en B TE WAALWIJK. Uitslag eind-examen afdeling B. Geslaagde candidaten: J. P. van den Elshout, N. A. J. Hooijmaaijer, A. L. A. Klerkx, D. J. de Rooij en L. J. A. v. Roij te Waalwijk. W. M. P. de Bruijn te Raams donksveer. G. M. Kerst te Sprang-Capelle. J. S. M. Mallens en V. G. A. Wooning te Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2