COÖPERATIE „BROEDERHULP" WOLLEN BREIGARENS m NIEUWKUIJK VLIJMEN ELSHOUT RAAMSDONKSVEER LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND T.B.C. Vlucht KAATSHEUVEL - WAALWIJK TEGEN STERK VERLAAGDE PRIJZEN. BIOSCOOP-PROGRAMMA. féMÊÊÈïiÈÈï% e& Verk*iW«nde JF H/g/0? WIELRENNEN. VOETBAL. DUIVENSPORT. DE DUITSE OFFICIEREN en de nieuwe DEFENSIE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 JULI 1951 3 .\!^n''AaouSSjSi^_ '-Wii -h< Veriris u\n mond I en geniet van de gezonde. Je c« 1951 Zwart breigaren, speciaal voor werksokken 100 gram F 2,23 voorheen F 3,25 Gekleurde sajet voor werksokken 100 gram F 2,23 F 3 25 Jumper en truien wol in diverse kleuren 100 gram F 2,43 F 3,45 Sirene wol voor alle soorten fijnere breiartikelen 100 gram F 3,30 F 4.67 Ivicta wol versterkt met nylon 4 maal sterker als wollen garen 100 gram F 3,52 F 4,68 Granito wol, eveneens versterkt met nylon doch iets dikker garen 100 gram F 2,68 F 3,85 Jaegerwol 100 gram F 1,88 F 2,60 Jaegerwol, betere kwaliteit 100 gram F 2,25 F 3,45 Baby wol 2 draads 100 gram F 2,35 F 3,45 Gekleurde breikatoen in wit, crème, rose, geel, groen, bleu, mais en zalm 100 gram F 1,40 HANDDOEKEN van 1.53 voor F 1,20 THEEDOEKEN van 1,59 voor F 1,20 BADDOEKEN van 2,20 voor F 1,68 LUIERS van 1,48 voor F 1,20 LAKENS 150 bij 200 van 9,30 voor F 5,95 SLOPEN van 3,55 voor F 2,35 HEMDEN flanel van 1,12 voor F 0,80 weer in het vertrouwde Brabantse land rondom Waalwijk. De reis was ten einde. Vermoeid, maar met een overweldigende hoeveelheid nieuwe indrukken keerden de jongelui huiswaarts. Bovenal past dank aan God, Die dit alles te genieten gaf. Met ingang van 1 Sept. 1951 werd benoemd tot leraar lichame lijke oefeningen de heer Th. E. Mataheru te Den Haag. MUSIS SACRUM. In Musis vertoont men van Vrij dag tot en met Zondag de zeer grappige film „Francis", die overal de zalen reeds heeft doen brullen van het lachen. Gelooft U ook niet dat een spre kende ezel, en zeker wanneer deze mensen en maatschappelijke toe standen gaat hekelen, aanleiding kan geven tot kostelijke kolder situaties. Personen van alle leeftijden kun nen deze opzienbarende film gaan zien. Maandag en Woensdag is het al avontuur wat de klok slaat. In „Voorpost in Marokko" kunt U de dapperheid bewonderen van een klein contingent militairen van het vreemdelingenlegioen, tegen een overmacht van woestijnstammen. Dapperheid is 't kenmerk van deze mannen en voor hun trouw moet zelfs de liefde wijken. Toegang 18 jaar. LUXOR-THEATER. „Kruisweg der liefde" heet de rolprent die in Luxor wordt ver toond van Vrijdag tot en met Zon dag, het verhaal van een meisje dat een man met haar geveinsde liefde wilde bedriegen, maar spoedig is alle veinzerij verdwenen en is er slechts plaats voor de ware liefde. Maandag en Woensdag: het eer ste deel van een twee-weekse serie film „De Zoon van Zorro"; de naam Zorro betekent spannend avontuur en eerlijk beloonde rechtvaardige strijd tegen het banditisme. De ge maskerde figuur zal wederom velen weten te bekoren. COMMISSIE RUILVERKAVELING „HET EENDENNEST". Dinsdag werd in de raadszaal van het gemeentehuis te Waspik door Ir. Roebroek, voorzitter Centrale Commissie te Utrecht, de plaatse lijke ruilverkaveling „Het Eenden nest" geïnstalleerd. De commissie ziet er als volgt uit: A. in 't Groen, voorzitter, Dongen; M. van Dongen, secretaris deskundige, Waspik; D. Smits, lid deskundige, 's Graven moer; L. Claassen, lid, Oosteind; L. Smits, lid, Waspik; G. A. Stam, lid, Capelle; J. Versteeg Hzn., lid 's-Gravenmoer; J. Waverijn, lid, Capelle; J. C. M. Couwenberg, lid, Waspik. van koning keizer. Dit geeft het recht tot vrijstelling van het beta len der contributie en van eventu ele boeten, die opgelegd zouden kunnen worden. Sinds 1882, het oprichtingsjaar van Victoria, is dit de eerste keer dat men een keizer in de vereni ging heeft. Er werd in drie ronden gescho ten, de eerste maal 30, de tweede maal 20 en de derde maal 10 pij len. Bij iedere ronde waren er af vallers, zodat bij de laatste ronde nog vier schutters aan bod waren. Van belang is het echter te ver melden dat de keizer in zijn 60 pijlen 233 punten schoot, hetgeen een prachtig resultaat is. Na af loop feliciteerde de voorzitter met hartelijke woorden de keizer en hoopte dat hij een waardig vorst zou zijn voor Victoria. Daar geen keizerskruis aanwezig was, zal dit t.z.t. worden aange kocht en op een nader te bepalen datum op feestelijke wijze worden uitgereikt. Naast de vele gelukwen sen, die de heer v. Herpt werden aangeboden, bieden wij ook gaar ne de onze aan. Geslaagd. Giel van Kuyk slaagde dezer da gen voor het toelatingsexamen van het St. Janslyceum in Den Bosch Koningschieten. Zondag 13 Juli hield de Hand boogschutterij Victoria haar jaar lijks koningschieten op haar banen bij de Gez. Klerks. Er werd flink geschoten met het gevolg dat de in prima conditie was, wederom als koning uit de strijd kwam. Op zich is dit een prachtig suc ces voor de handboogschutterij Victoria, want nu de heer v. Herpt voor de derde maal achtereen ko ning is geworden, is hij inplaats Geslaagd. Onze plaatsgenoten Tony Schra- ven en Bennie van de Ven slaagden dezer dagen voor het toelatings examen van het St. Janslyceum in Den Bosch. R.K. Landbouwschool. Voor de cursus '51'52 van de R.K. Landbouwschool hebben zich 41 nieuwe leerlingen aangemeld, waarvan er 30 zijn aangenomen. Het totaal aantal leerlingen der school, waarmee de cursus begint is 126, een mooi getal zeer zeker. Te Baardwijk in „Het Vosje" kwam Zondag 15 Juli j.l. de Lang- {•jtraatse Schuttersbond onder voor zitterschap van de heer A. v. Bla- del uit Heusden in vergadering bij een. Mede waren aanwezig de heer J. v. d. Wiel, erelid van de L.S.B. en de heer Timmermans van de pas opgerichte vereniging St. Am- brosius te Haarsteeg om een en ander te bespreken betreffende de organisatie van de L.S.B. De notulen van de vorige verga dering werden met een woord van dank onveranderd goedgekeurd. Het inleg korpsgeld werd be taald a 6.per vereniging. 75 personen werden opgegeven, die deel zullen nemen aan het Bondsconcours op 29 Juli te v.m. Baardwijk. De aanvang van het concours werd bepaald op half 2 precies. Baardwijk zegde toe zorg te dragen dat het materiaal in or de zou zijn. G. v. Keulen en W. de Kort wer den wederom aangewezen om prij zen aan te kopen met assistentie van Baardwijk. De inschrijvingsformulieren voor 't kasteleinsconcours moeten wor den ingeleverd op de vergadering te Heusden, die thans zal worden gehouden op Zaterdag 4 Augustus des avonds 8 uur in Hotel Centraal te Heusden, waarvoor de vereni gingen nader een convocatie zul len ontvangen. Inschrijvingen die na die datum binnenkomen, wor den onherroepelijk terzijde gelegd daar op die dag bekend gemaakt zal worden bij wie en waar het concours zal worden gehouden. Tevens zal dan de datum worden vastgesteld voor dit concours. Hierna kreeg de heer Timmer mans gelegenheid zijn belangen naar voren te brengen. Hij bracht dank aan het bestuur van de L.S.B. voor de gelegenheid om op deze vergadering tegen woordig te kunnen zijn. Hij ha,d op deze vergadering veel gehoord waarvoor hij respect had en hij prees de goede verstandhouding,. Spr. opperde plannen om de op richting van St. Ambrosius enigs zins feestelijk te vieren. Hij zou dit gaarne doen met medewerking van de L.S.B. en van elke vereniging een zestal uitnodigen, waarvoor dan enkele prijzen zouden worden aangekocht, b.v. een wisselbeker Door de nog onervaren kijk op de L.S.B. van de heer Timmermans werd nogal breedvoerig van ge dachten gewisseld tot de vicevoor- zitter, de heer M. Kops te Kaats heuvel, een gedegen voorstel ter tafel bracht, n.l. dat Haarsteeg zich zou melden als lid van de L.S.B. zodat dan kon worden begonnen bij het begin, waarmede Haarsteeg het meest gebaat is, want wordt Haarsteeg aangenomen, dan vol doet zij aan haar verplichtingen, is lid van de L.S.B. en behoeft geen geld uit te geven voor de aan koop van prijzen voor de opening enz., daar dan t.z.t. daar een con cours zou kunnen worden gegeven als opening. Met dit voorstel konden allen zich verenigen, ook de heer Tim mermans. Met algemene stemmen werd St. Ambrosius te Haarsteeg als lid van de L.S.B. toegelaten. T.z.t. zal het bestuur van de L. S.B. een vergadering beleggen met het bestuur van St. Ambrosius te Haarsteeg. Dit zou op de vergade ring te Heusden worden afgespro ken. Haarsteeg werd toegestaan in te schrijven voor het kasteleins concours. De heer Timmermans werd nog aangeraden met het ge hele bestuur te gaan kijken naar 't concours te Baardwijk en te Heus den, Echter werd afgeraden om in Baardwijk aan de schietwedstrij den deel te nemen. Zo is dan de L.S.B. weer een vereniging rijker geworden. Hierna werd de vergadering ge sloten. TOUR DE FRANCE. Vreiiffde en droefheid in het Nederlandse kamp. Maandag was het een dag vol vreugde en zonneschijn voor het ploegje Nederlandse renners, dat na een uitstekend begin in de tour de kroon op het werk zette, toen Wim van Est in Bax niet alleen de etappe won, maar tevens leider werd van het algemeen klassement en Dinsdagmorgen aan de start verscheen met de kostbare gele trui om zijn Brabantse schouders. Maandag was het een gloriedag voor onze equipe. Voorting stamp te een uitstekende vierde plaats uit z'n pedalen, de andere renners werden goed geklasseerd en de ploeg kwam op de vierde plaats van het ploegenklassement. Kees Pellen aars, de uitstekende ploeg leider, kon juichen toen hij z'n ploeg dapperen in Bax bijeen had. Ook Bax juichte. De Nederlanders, voor het eerst in 't bezit van de gele trui, waren de helden van de a'dg. De vreugde steeg ten top toen een landelijke schone de jongeman uit Willebrord de overwinnaars trui hielp aantrekken. Helaas is over de vreugde van Maandag de volgende dag al een verschrikkelijke schaduw gevallen. Er ging een schok door Nederland toen Dinsdagmiddag bekend werd dat Wim van Est in de Pyreneeën in een ravijn was gestort.' Het was te verwachten; dat de Nederlan ders door onvoldoende berg-routi- ne het heel moeilijk zouden krij gen in de Pyreneeën-etappes, maar aan zo'n ongeluk heeft toch nie mand gedacht. God zij dank is het ongeluk op wonderbaarlijke wijze goed afge lopen. Natuurlijk was v. Est door z«n val van 70 meter hier en daar geblesseerd, maar dat hij het met slechts lichte verwondingen heeft afgebracht, is een wonder. Het moreel van de ploeg was door dit ongeval vanzelfsprekend ernstig aangetast en dezelfde dag gingen er stemmen op om de strijd te staken. Hoezeer een dergelijk besluit te betreuren zou zijn, het is alleszins te billijken. Wanneer het ongeval ernstiger gevolgen had ge had, had men er hoogstwaarschijn lijk niet aan gedacht om nog ver der te rijden. Nu dit echter niet 't geval is, hopen wij dat het kleine Nederlandse groepje (Peeters ver scheen Woensdagmorgen niet aan de start) de strijd zal voortzetten om ondanks deze verschrikkelijke tegenslag, nog een behoorlijk re sultaat in de tour te bereiken. SPRANG. S. D. O. Na twee weken vacantie gaat S.D.O. weer beginnen aan het ne- derlaagtournooi. Nog steeds staat de v.v. Nooit Gedacht aan de kop. Zij was de enigste ploeg die S.D.O. met 32 kon kloppen. Zaterdag а.s. komt de v.v. V.V.N. uit Klun- dert met drie elftallen een bezoek aan Sprang brengen. I)e aanvangs- uren zijn als volgt Junioren 3.30 uur, 2e elftal 4.30 uur en le elftal б.30 uur. P.V. DE POSTDUIF WAALWIJK. A.s. Zondag 22 Juli heeft dan de jaarlijkse t.b.c.-vlucht plaats met een wedstrijd met jonge duiven vanuit Weert. De liefhebbers die nen met het volgende goed reke ning te houden, t.w. Iedere jonge duif kan hiervoor ingeschreven worden. Het inschrijfgeld bedraagt f 1.per duif, plus vracht. De duiven zijn dan ingetekend voor alle luxe prijzen met vier prach tige hoofdprijzen: rijwiel, haard stoel, keukenuitzet en compleet koffie-, thee- en eetservies. Dit zijn geen serieprijzem, doch ieder die voor ƒ1.per duif heeft ingete kend, maakt kans op deze prijzen. Verder zijn er nog 'n aantal prach tige prijzen. Om de vijf duiven een luxe prijs, poule als gewoon, dus om de 4 duiven, alsmede de kam- pioenspunten. Ook wordt wederom het t.b.c.- duifje vervlogen, waarvoor apart voor 10 cent ingetekend moet wor den. De hoofdprijzen zijn vanaf Vrijdagavond a.s. te bezichtigen in het clublokaal; de prijsuitreiking is Woensdag 25 Juli a.s. Ook zullen dan de prijzen van de ringenver- koop worden uitgereikt door het damescomité van de plaatselijke t.b.c.-bestrijding. Alle gelden ko men ten goede aan bovengenoem de commissie. Bijzonder vestigen wij de aan dacht op de inkorfuren op Zater dag 21 Juli van 2 tot 4 uur. De liefhebbers moeten zorgen op tijd aanwezig te zijn, daar de duiven direct verzonden moeten worden en bij te laat komen de manden onherroepelijk gesloten zijn. Dus a.s. Zaterdag brengt iedere liefheb ber al zijn jonge duiven, om hier mede de t.b.c.-vlucht voor de volle honderd procent te doen slagen. Maandenlang voorbereidend werk door het damescomité en onze co- mitéleden moeten hun vruchten afwerpen, zodat de opbrengst van vorige jaren ver wordt overtrof fen. Ook wordt en is reeds een be roep gedaan om dit streven van de duivenmelkers, om via hun sport de t.b.c. te helpen bestrijden, mede te steunen door het beschikbaar stellen van prijzen of het kopen van een of meer loten in de vorm van duivenringen. Zijn er neg'per sonen, die voor dit mooie doel een prijs beschikbaar willen stellen, deze worden gaarne ingewacht voor Zondag a.s. bij Mevr. v. Loon, Mr. v. Coothstraat 41 of bij de se cretaris van het organiserend co mité, Nieuwstraat 1.0. HOGEVAART. P.V. NOOIT GEDACHT. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij C. v. Tilboqg, Hogevaart, hield Zaterdag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Putten. De prijzen werden als volgt behaald A. Broeks 1, 19, 29, 35; P. Blom 2, 42, 55; A. Snaphaan 3, 34, 49; P. Versteeg 4, 16, 30 36; W. Nieu- wenhuizen 5; A. M. de Jong 6; A. Stam 7, 48, 50; P. de Booij 8. 27, 32, 39, 47; Gebr. de Jong 9, 22; J. Pols 10; A. Haverhals 11, 18; G. Rozenbrand (Capelle) 12 24, 56; A. Tactor 13, 37; G. Janson 14, 31, 53, 59; J. Spierings 15, 26, 41. 45, 46; M. v. Peer 17; C. van Tilborg 20, 23. 38; Jac. Rozenbrand 21, 28. 43, 57; Gebr. Versteeg 25; M. de Jong 33; H. v. Zeist 10, 44, 54; Jos Rozenbrand 51, 58; A. v. Gampen 52; Gebr. v. Os 60. orde in Europa te herstellen onvoor waardelijk verwerpen, omdat de ideologie van het nationaal-socialis- me even materialistisch, even anti christelijk, even anti-Europees en even agressief is als die van 't Bols jewisme. Nu evenmin als voorheen zijn wij bereid te opteren voor het alternatief Hitler of Moskou. Wij hopen dat, als het nodig en onver mijdelijk is, de Duitsers hun aan deel zullen nemen in de West-Euro- pese defensie. Doch wanneer zij hun medewerking van zulke voorwaar den afhankelijk zouden stellen als de Bruderschaft noemt, hopen wij ook dat hun medewerking door de West-Europese naties zonder meer zal worden afgewezen. Als Europa slechts tot deze prijs zogenaamd ge red zou kunnen worden, kan het beter niet gered worden. Het is al tijd nog beter onder te gaan in de strijd voor de geestelijke vrijheid, dan het leven te kopen tegen de schandelijke prijs van een vrijwil lige onderwerping aan een onmen selijke en hoogmoedige tyrannie, die al eenmaal in bloed en vuur ten onder is gegaan en die meer dan wat ook oorzaak is geweest dat Eu ropa thans voor de helft onder com munistische heerschappij staat en voor de andere helft met een gelijk lot wordt bedreigd. „De Tijd" geeft het volgend „Vrij moedig Commentaar" De „Tribune des Nations" heeft een open brief gepubliceerd, die de „Bruderschaft Deutschland", waar in zoals men weet een groot aantal officieren van de voormalige Wehr- macht zijn georganiseerd, heeft ge schreven aan de Franse generaal Juin, die onder het opperbevel van generaal Eisenhower de West-Eu ropese landstrijdkrachten zal com manderen. Nu in deze dagen het vraagstuk der West-Duitse herbe wapening onderwerp uitmaakt van internationale onderhandelingen in Parijs, is het ongetwijfeld van be lang na te gaan hoe hierover wordt gedacht in de kringen der voorma lige Duitse Wehrmachtsofficieren, die immers waarschijnlijk minstens voor een deel geroepen zullen wor den het onmiddellijk bevel over de Duitse troepen in het Europese of Atlantische verdedigingsstelsel op zich te nemen. In deze open brief verklaart de Bruderschaft Deutschland die 't bestaan van het Duits-Russische vriendschapsverdrag van Augustus 1939 vergeten schijnt te zijn en die zich evenmin herinnert op welke wijze Duitsland successievelijk en zonder geldige reden alle Europese naties heeft aangevallen en onder worpen aan de dictatuur van de Ge stapo en de S.S. dat „wij Duit sers met opoffering van ons land de rode vloedgolf uit het Oosten aan de Elbe tot staan hebben gebracht. Thans zou er geen enkel gevaar meer uit het Oosten dreigen, als de Westerse naties niet de Duitse ver dedigers in de rug hadden aange vallen". Men ziet het: De legers van Hit- Ier hebben volgens deze zienswijze gezegevierd van Stalingrad tot aan de Elbe en alleen de Westerse na ties zijn er de oorzaak van dat hun overwinning niet voltooid is kun nen worden. In overeenstemming met deze nieuwe mythe der twin tigste eeuw vervolgt dit merkwaar dige schrijven: „Na jaren van on menselijke en wrede strijd verkla ren wij thans, dat Duitsland niet be hoeft te vragen om gelijkberech tigdheid, maar dat de andere West- Europese landen moeten bewijzen dat zij in staat zijn Duitsland en de Duitse daden in de strijd tegen het Bolsjewisme te evenaren". In dit verband zegt deze open brief gene raal Juin aan, dat zolang de geest van Neurenberg blijft bestaan, ge neraal Juin er op zijn hoogst in sla gen zal een handje vol huursoldaten om zich heen te verzamelen, die zijn aftocht zo goed en zo kwaad als het gaat zullen dekken, wanneer zij tenminste niet op de gedachte komen de generaal voor een solda- tenraad ter verantwoording te roe pen. „Uit geen enkele Duitse kazerne kunt gij de portretten laten ver dwijnen van de Duitse generaals die zijn opgehangen of tot gevange nisstraf zijn veroordeeld, wanneer gij u niet de haat van de Duitse of ficieren op de hals wilt halen", zo vervolgt de open brief. „Onderschat niet de hechtheid van de verbon denheid tussen de Duitse soldaten en diegenen, die nu nog in uw land gevangen worden gehouden voor misdrijven, die uw soldaten eens dagelijks in Sovjet-Rusland zullen bedrijven in hun strijd tegen een wrede vijand". Na deze verzekering heet het dan: „Het gaat er thans niet om West-Europa door impro- visorische technische militaire maatregelen in een hopeloze oorlog te storten. Het gaat er uitsluitend om in Europa de geestelijke en mo rele orde te herstellen, omdat alleen op deze basis een Europees leger geboren zal kunnen worden". Deze open brief laat in ieder ge val aan duidelijkheid niets te wen sen over. Men kan er niet anders uit lezen, dan dat de in de Bruder schaft georganiseerde Duitse offi cieren niets van een Westerse de fensie willen weten, zolang de Wes terse landen niet rouwmoedig op de borst kloppen, bekennen dat zij ten onrechte de agressie v. h. nationaal- socialistische Duitsland hebben weerstaan en openlijk eerherstel bewijzen aan alle veroordeelde en terechtgestelde Duitse oorlogsmis dadigers. Heel veel commentaar is hierbij overbodig, want zelden hebben wij een schriftstuk gelezen waarin de waarheid zozeer verdraaid en op haar kop werd gezet. Als symptoom van de geestesgesteldheid is 't voor malige Duitse officierscorps in deze brief echter een zorgwekkend do cument. Onzerzijds willen wij hier aan slechts toevoegen, dat wij deze wijze om de geestelijke en zedelijke UITVERKOOP-RECORDS IN AMSTERDAM. Zaterdag 100.000 kopccs in één zaak. Drie dagen is de grote zomeruit- verkoop in de hoofdstad nu aan de gang en reeds zijn alle bestaande records op het gebied van het aan tal kopers met ruim verschil ver beterd. In een van de grote confectie magazijnen in Amsterdam, dat zo wel een dames- als herenafdeling heeft, zijn Zaterdag j.l. ruw geschat 100.000 bezoekers geweest, wel niet allen kopers, maar toch was de om zet dusdanig dat de bedrijfsleiding van „zeer bevredigend" spreekt. Met dit cenfer zijn, althans in dit bedrijf, alle voorgaande aantallen bezoekers op de eerste, dag van de uitverkoop altijd de drukste voorbijgestreefd. Na de oorlog lag het aantal bezoekers op de eerste uitverkoopdag ongeveer 25 pet. la ger en voor de oorlog was dit aan tal nog veel geringer. Maandag liep het bezoek aan dit confectiemagazijn terug tot circa 60.000, een cijfer dat altijd nog ho ger ligt dan dat van de tweede dag der voorgaande uitverkopen. Langzaam zakte de belangstelling nu en Dinsdagmiddag was het in de meeste grote zaken reeds weer zo ver, dat men zich betrekkelijk rus tig op de afdelingen kon voortbe wegen zonder de kans te lopen te gen zijn wil in met de stroom be zoekers te worden meegesleurd. OM IIET LEVEN VAN EEN KIND. Spontane samenwerking tussen Oost- en West-Rerlijnse instanties heeft het leven gered vai\ een 14- jarig meisje in bad Schandau bij Dresden, dat door een slang was ge beten. Terwijl West-Berlijnse radio stations een middernachtelijke op roep deden voor het beschikbaar stellen van de benodigde dosis te gengif, dat binnen een half uur ge leverd werd, maakten Oost-Berlijn- se ambtenaren spoedpapieren ge reed voor de auto, die het serum over de 130 kilometer lange weg door Oost-Duitsland naar Bad Schandau zou brengen. De zending kwam te drie uur in de morgen aan, enkele minuten voor het verlopen van de termijn die door de dokter als uiterste was gesteld. Het meisje was heden aan de beterhand. li 10 00 00 09 00 00 00

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3