SSTK tmig-Katie- - Mi&Kle.L j£uite.\dag.. SPRANG-CAPELLE WASPIK RECHTSZAKEN DOKIE DURF in Boris Baai duikt op HOE VREEMD 'T KAN LOPEN IN DE WERELD. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JULI 1951 6 Hoe staat het op dit ogenblik met de emigratie van Nederlanders naar Australië, Nieuw-Zecland, Canada, Zuid-Afrika en Brazilië Op deze vraag heeft de Commis saris voor de Emigratie, mr ir B. W. Haveman op een persconferen tie in Den Haag antwoord gegeven. Het aantal Nederlanders, dat het land verlaat om elders in de we reld een nieuwe toekomst op te bouwen, beweegt zicb nog steeds in stijgende lijn. In de eerste vier maanden van 1951 werd een totaal bereikt van 14.000 emigranten, dat is evenveel als het totale aantal in 1949. Op 1 Juli j.l. was het aantal van 21.000 overschreden. De grootste moeilijkheden wer den de laatste tijd ondervonden met betrekking tot de emigratie naar Australië. Omstreeks 1 Mei is Australië n.l. begonnen met het in voeren van een veel strengere se lectie. Toegelaten werden toen al leen vakbekwame werkkrachten,, Van de 7000 liefhebbers voor emi gratie naar dit land, die op dat ogenblik stonden ingeschreven, werden er slechts 700 toegelaten. Op het ogenblik zijn er echter aan wijzingen dat ook weer ongeschool den in grotere getale zullen wor den toegelaten. Momenteel blijkt de grootste be langstelling van de emigranten uit te gaan naar Nieuw'-Zecland. Juist vorige week is men met de Nieuw- Zeelandse regering tot overeen stemming gekomen over het emi greren van Nederlanders uit alle beroepen behalve voor admi nistratief personeel en intellectue len, terwijl ook een voorbehoud wordt gemaakt ten aanzien van ge huwden. Wel is er thans de moge lijkheid z.gi. „prefabricated" hui zen mee te nemen. Nieuw-Zeeland verleent daarbij veel medewerking zoals vrijstelling van invoerrech ten, terwijl ook door de regering daar credieten worden verstrekt voor het aankopen van grond en bet bestrijden van de bouwkosten. Daarvan kunnen echter alleen die bevoorrechten profiteren, die in staat zijn zelf de aanschaffing van een dergelijke montagewoning te bekostigen. De regering bestudeert de mogelijkheid om deze huizen in grotere aantallen naar Nieuw-Zee land te verschepen. Wat Canada betreft, in het eersto halfjaar van 1951 vertrokken naar dit land 900(1 emigranten, terwijl er nog 4000 wachten op vervoer. Alle vliegtuigen en schepen zijn volgeboekt. De oorzaak van dit wachten op vervoer moet voor een groot gedeelte worden gezoch in het feit. dat men zich te 'aat aan meldt. Wie van plan is het voleend jaar naar Canada te vertrekken, doet er goed aan zich nu reeds te melden, opdat men tijdig een over zicht heeft van de behoeften aan vervoersmogelijkheden. Met de Minister van Arbeid van Zuid'Afrika heeft de Nederlandse regering kort geleden besprekin gen gevoerd. Zuid-Afrika wenst hoofdzakeliik geschoolde werk krachten. De regering zat echter de mogeliikheden onderzoeken voor emigratie van andere groepen arbeidskrachten De kans bestaat dat de Nederlands-Zuid-Afrikaan se vereniging met haar voorschot bank weer een bemiddelende rol krijst toebedeeld, evenals dat voor de oorlog het geval was. De Zuid- Afrikaanse minister toonde tijdens zijn bezoek veel belangstelling voor de opleiding door de Nederlandse FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Naar het Engels. 11). Idris was niet opzettelijk getuige geweest van Alicia's samenkomst met Chesney in het kreupelbos van de tuin bij de Caterhams. Maar hij liep in 't bos toen zij daarheen ging en gevolgd werd door Chesney. Hij had niet verstaan hetgeen ze tegen elkaar zeiden. Hij meende dat Ali cia de haar ontrouwe geliefde ver wijten deed. Hij zag dat Chesney haar in de armen sloot en haar vu rig kuste, dat hij dus macht over haar had, dat zij zeker nog macht over hèm had, dat ze waarschijnlijk afgesproken hadden deze samen komst hier te houden en dat ze daarmee dus beiden verraad pleeg den jegens de vrouw met wie Ches ney in het huwelijk zou treden. bedurende die eenzame uren, daar op Stoney Hill doorgebracht, had hij minder geleden door het hopeloze van zijn eigen liefde dan door het bewustzijn dat Alicia leed, doordat ze haar liefde ver smaad zag uit geldzuchtige oog merken. O, hoe dorstte hij naar wraakneming voor haar ellende. De hemel helpe mij klonk zijn verzuchting, terwijl hij in de richting van de pastorie liep. Ik moet mij in mijn werk verdie pen. anders verlies ik het ver stand Rijkswerkplaatsen. Hij heeft be loofd met zijn regering overleg te plegen over het opnemen in Zuid- Afrika van Nederlanders, die in deze werkplaatsen zijn opgeleid. Over Brazilië tenslotte kon de heer Haveman goed nieuws mede delen. De Nederlandse regering heeft'n.l. dezer dagen haar goed keuring gehecht aan het plan van de Christelijke Emigratie Centrale tot hel vormen van een Nederland se kolonie in dit land. Een 50-tal Nederlandse families, voornamelijk uit de ontginDingsgebieden in het Oosten, zullen naar Brazilië kun nen vertrekken. De heer Haveman vertelde ten slotte iets over de subsidieregeling. In beginsel kan iedereen die wenst te emigreren, recht doen gelden op P V. "j\ Tengevolge van organisatorische omstandigheden is het concours, dat aanvankelijk op Zaterdag 28 Juli geplaatst was, uitgesteld tot Zaterdag 4 Augustus a.s. De heer L. v. Loon uit Tilburg, de nestor van de Nederlandse paar- denwereld, is bereid gevonden een hogeschool-demonstratie te geven, zodat de ruiterdag op de terreinen achter café ,,'t Hoekske", die spon taan zijn beschikbaar gesteld door de heer M. Brekelmans, iets bijzon ders belooft te worden. Het programma: 10.0012.30 u.: Dressuur. Dressuur is een gehoorzaamheids- proef van 't paard, waarbij 't voor namelijk aankomt op een uiterst ge voelige samenwerking tussen rui ter en paard. Wil de dressuur-ver- richting correct zijn, dan vereist dit een jarenlange training voor bei den en geen enkel onderdeel van de paardensport eist zoveel geduld, vaardigheid en „feeling" als juist dressuur. Hoofdhouding, stelling, lichte verzameling, zelfs gewoon „vierkant" stilstaan, zijn voor niet- ruiters en zelfs voor veel ruiters latijn, hoewel dit alles de meest noodzakelijke grondslag voor het paardrijden is. Indien U op Zaterdag 4 Augustus a.s. de dressuurproef ziet rijden, let dan, evenals de jury dat zal doen, voornamelijk op de souplesse, rust en ruime gangen van het paard en op de correcte zit en bijna onzicht bare hulpen van de ruiter. 1.30 u.: Springconcours B. Dit is een parcours van pl.m. 12 hindernissen, met een max. hoogte van 90 cm. Indien er meerdere rui ters foutloos rond komen, wordt er over een verhoogd parcours verder gesprongen. 2.15 'u.: Elegantste rijpaard. Elegance, rijvaardigheid, charme, souplesse, kleuren-combinatie en costumes, dit alles wordt door de jury met een critisch oog bekeken in dit nummer, waarbij de amazone naast de 'ruiter strijdt om de eer de mooiste combinatie te vormen. HOOFDSTUK XVI. Toen Mrs. Hopemere Chesney naderbij zag komen, hield zij haar ponnies in. Met de schaatsen inde hand stapte hy veerkrachtig over de hardbevroren grond, nam zijn hoed af en glimlachte Goeden morgen. Ik ben op weg naar Woodholm Dam, waar ik ga rijden. Heb je geen lust Mrs. Hopemere antwoordde dat ze nooit van haar leven gereden had en dat ze juist naar Wyviton ging om te onderhandelen met haar bankier en haar zaakwaarne mer. Zou Alicia soms lust hebben opperde hy. Alicia rijdt ook niet. 't Is jammer dat Denis dan niet thuis is. Hij zou wel meege gaan zijn. Apropos, Frances, ben je van plan hem daar op het ban kierskantoor te laten Nu hij weet dat zijn moeder zo enorm rijk is, verwondert het my, dat hij er zelf niet tegen opkomt. 't Is juist zyn eigen wens dat hij in zijn betrekking blijft tot.. totZij maakte de zin niet af en ging voort Ik heb je staande gehouden omdat ik je over familiezaken wil de spreken. Ik laat namelijk mijn testament maken. Maar Frances, daar hoef je toch nog in lange niet over te den ken. Men moet op alles voorbereid zijn en het is de plicht van men sen met een groot vermogen dat ze hun geldzaken geheel in orde heb ben. Het is myn bedoeling mijn fortuin in drie gelyke delen te verdelen; het een laat ik na aan Denis, het andere aan Alicia en 't derde aan jou. Hecht je daar je goedkeuring aan Frances, sprak hij verwijtend, ik heb je toch gezegd dat je geld je subsidie, mits hij krachtens zijn persoonlijke welstand daarvoor in aanmerking komt en mits er een voor de Nederlandse regering aan vaardbare regeling bestaat met het betreffende land over het opnemen van ongeschoolden naast de vak bekwame arbeidskrachten. De laatste tyd is gebleken, dat van de subsidieregeling in ver schillende gevallen en op vaak zeer geraffineerde wijze misbruik wordt gemaakt door mensen, die zelf over voldoende middelen be schikken. Er zyn zeer strenge con trolemaatregelen genomen om aan die misbruiken een einde te ma ken. De heer Haveman zal over enke le dagen naar Canada vertrekken om nader te informeren over de mogelijkheden tot het opnemen van niet-agrarische arbeidskrach ten in dat land. 1.45 u.: Amerikaans springconcours. Dit is een parcours van 12 spron gen (max. hoogte 1 m.) dat door 'n combinatie van twee ruiters wordt- gesprongen. Zodra de eerste ruiter van deze combinatie een fout maakt, ver- /oigt ue tweede het parcours, waar zijn partner bleef, steken. De com binatie die 't meeste aantal hinder nissen springt, wordt winnaar. Dooi de twee ruiters samen kunnen dus 24 hindernissen gesprongen worden. Bijvoorbeeld: de eerste 0, de twee de 24, zoals het gebeurde op een concours in Tilburg. 3.30 u.: Prijsuitreiking dressuur. 3.45 u.: L. parcours. Een parcours van 12 sprongen, max. hoogte 1.20 m. Indien er meer dere ruiters foutloos rondkomen, beslist de tijd. Hiervoor hebben verschillende be kende springpaarden ingeschreven, zodat het een spannende strijd kan worden. 4.30 u.: „Hogeschool-demonstra tie" door de heer L. v. Loon uit Til burg. Hogeschool is de hoogste graad van dressuur die het paard kan be reiken. Schier onmogelijke verrich tingen kan de school-ruiter zijn paard laten vertonen en de be roemdste rijschool uit de geschie denis, „L'école Espagnole", geves tigd te Wenen, heeft met het vol maaktste paardenras, de Lippizaner- schimmels, nog 4 jaren nodig voor deze fantastische dressuur. De bekende circus-ruiter Otto Schuman is wel een van de kop stukken op dit gebied in de wereld en de weinige andere school-rui- ters zijn meest leerlingen van hem. Zo ook de heer L. v. Loon, die U met zijn paarden zijgangen, piaffe, passage, changementen en Spaanse pas zal laten zien, woorden welke weinig voor U betekenen, maar verrichtingen, waarbij U verstomd zult staan over de kracht, lenigheid gehoorzaamheid en adel van het paard. 5 u. Barrière-springen Dit is 'n parcours over 5 hinder nissen, welke zijn opgesteld op één rechte fijn, met een onderlinge af stand van 7.50 m. Deze 5 hindernis sen lopen op van 70 cm tot 1.10 m. en worden voor de ruiters, die het parcours foutloos springen, ver hoogd van 0.801.120 m. Dit kan oplopen tot fantastische hoogten, naar gelang het aantal foutloze parcoursen. In België werd enkele weken terug een hoogte be reikt van 1.90 m, welke hindernis door de heer Alphons Janssen uit Baarle-Nassau (die ook steeds op de Waalwijkse nationale cross uit blinkt) foutloos gesprongen werd. Na afloop van dit parcours vindt de prijsuitreiking plaats in café ,,'t Hoekske" te Kaatsheuvel. De toegang tot 't parcours is vrij en deze ruiterdag wordt U aange boden door de Waalwijkse Rij- en Jachtvereniging „Rossinant" en de heer S. J. Vermeulen, eigenaar van de manege „Border King". Wij ver wachten veel bezoek van Waalwijk, Kaatsheuvel en omstreken, opdat ook velen de mooiste aller sporten, de paardensport, leren kennen en er van genieten. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot dhr. I. Benck- huysen, slaagde dezer dagen aan de hogere textielschool voor het eindexamen, afdeling „Appreteren en Verven". Proficiat. GEESTELIJK ADVISEUR. De ZeerEerw. Heer J. Verbiesen, Pastoor Ie Besoijen, is benoemd tot geestelijk adviseur van de R.K. Bond van Bouwvakpatroons afd. Waalwijk. GEPROMOVEERD. Op 13 Juli j.l. promoveerde de ZeerEerw. Zeergel. Heer H. W. J. Surig, rector van Huize St. Anna te Nijmegen, tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte. De nieuwe doctor is geboortig van Besoijen,. AANBESTEDING. Op Vrijdag 20 Juli werd in café Korcnvaar te Meeuwen aanbesteed 't definitief herstel van een woon huis met. garage en de bouw van een hangar met berging, voor re kening van de lieer D. Noorloos te Drongeien. Architecf is de heer A. v. Stok kom te Waalwijk. De uitslag dei- aanbesteding is als volgt Fa. M. Kleijngeld Zn., Waalwijk 38.200 Fa. S. J. Pepping Zn. Kaatsheuvel 37.300 Wed. H. Colet Zn., Meeuwen 37.000 Fa. Maas, Waalwijk 36.700 M. M. Kramer, Waalwijk 36.200 De Haan Wouter, Drongeien 36.000 C. Vos, Meeuwen 35.800 Fa. P. Kramer, Genderen 35.666 Fa. M. Kramer, B'brock 35.500 A. Tankes, Andel 35.000 A. Roosenbrand, Sprang-Capelle 34.888 T. Tankens Zn., Andel 34.800 .1. Haspels, B'broek 34.611 Fa. H. v. Noorloos Zn., Andel 33.012 Het werk is nog niet gegund. CONCERT. Naar wij vernemen heeft het fanfare corps „Sirena" het voornemen om op Woensdag 25 Juli, 's avonds, een con cert te geven op de kiosk naast het ge meentehuis. O.m. zal uitgevoerd wor den Partita-Picola van Gerard Boedijn, waarmee Sirena op 15 Augustus naar 't concours hoopt te gaan. Tevens is aan de Zangvereniging Ha- lelujah en het Kinderkoor verzocht hun medewerking te verlenen. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het diploma Vakbekwaamheid kleinhandel in Tabak onze plaatsgenoot de heer Wim Kools. Proficiat. Harry de Bont Bzn. slaagde voor het eindexamen Mulo. Hij genoot zijn op leiding aan het Pensionaat St. Louis te Oudenbosch. OP REIS. Op Zondag 5 Aug. zal het R.K. Zangkoor van de St. Theresia-parochie een uitstapje maken naar Zuid Limburg. Er zal o.a. in Geleen een Priesterwij ding bijgewoond worden. Verder zullen indien de weersgesteldheid goed is, ver schillende mooie streken van Limburg bezocht worden. Ook de dames der le den zullen deze reis mfeemaken, wat zij zeer zeker op prijs zullen stellen. COLLECTE. De opbrengst van de collecte voor hulp aan gerepatrieerden bedroeg in on ze gemfeente 118.34. BRANDWEER. Zoals wij vernemen, zal deze week op de Brandweerauto een Sirene met rood flikkerlicht worden aangebracht. Ieder een wordt in de toekomst in zijn eigen belang aangeraden, als men deze Sirene hoort, de weg vrij te laten. Dit om on gelukken tfe voorkomen. Ik heb nog nooit zulk mooi ijs gezien, antwoordde Caterham. M n neef en de Clintons zijn op de baan en ook Idris met Ruth Legarde. Maar Chesney steekt ons allen de loef af in die tak van sport. Chesney voelde zich gestreeld in zyn ijdelheid en zei Ik ga over de vijver bij Stoney Hill rijden. Dat haalt een weg van twee mijlen naar Greenlands uit. Is het niet wat gewaagd op perde Kenneth St. Clare. Het is aardedonker aan de voet van Sto ney Hill en de stroompjes die daar alle uitmonden, moeten het ijs toch wel verraderlijk maken. Laat naar je kyken. Ik ben, er al zo dikwijls overheen geweest, lachte Chesney. Het heeft nu al veertien dagen achtereen gevroren. Daar heb je zowaar nog een ouderwetse vigilante, riep Cater- sam. Uit de weg, jongelui. Nu, goeden avond riep De- nis. Het licht van de lantaarn viel op het gelaat van de drie mannen en Chesney staarde naar de dame die in het rijtuig zat. Hy herinner de zich eerst niet waar hij die ge zien had. Toen viel het hem in eens in. Er is hier iemand voor u, sir, waarschuwde de butler Chesney. Ze zei dat u haar verwachtte en dat ze in de bibliotheek gelaten moest worden, dat zij typiste was. Chesney wist dat hem groot ge vaar dreigde in de persoon van deze typiste. Hij trad de bibliotheek binnen, sloot zorgvuldig de deur achter zich en een donkere, knappe, goed geklede vrouw stond op van haar stoel. Chesney hield zich of hij zich ten zeerste verbaasd voelde. (Wordt vervolgd). „LICHT" WERK? Achthonderd en twintig zolen hadden L. v. d. A. en .Ch. v. d. A. uit Waalwijk gestolen. Ze hadden te Sprang-Capelle een ruitje inge drukt en de zolen in zakken gela den. Ch. v. d. A. was t.b.c.-lijder en mocht alleen maar licht werk doen. Men zou zeggen, dat hij bij deze gelegenheid het doktersvoorschrift had overschreden. Voor L. v. d. A. schilderde de Officier van Justitie de pracht en de schoonheid van een jaar jeugdgevangenis, maar L. trapte er niet in. Hij wilde 't liefst zo kort mogelijk zitten, wat erg ondankbaar was. Tegen Ch. was de eis een jaar en zes maanden. De verdedigers vroegen clemen tie op( verscheidene en, verschil lende gronden. Uitspraken over 14 dagen. „Hsgzn." HIJ WILDE WEL ABNORMAAL VERKLAARD WORDEN. Een fietsendief, zekere J. R. uit Waalwijk, had het al meer gedaan en hoorde nu 5 maanden tegen zich eisen. De officier van Justitie, mr J. Dony, vroeg hem vriendelijk of hij er geen bezwaar tegen had dat hij hem zomaar op het eerste gezicht verminderd toerekenings vatbaar verklaarde, anders moest hij een hogere straf eisen. Nee, daar had verdachte geen bezwaar tegen en hij keek alsof ze hem voor zijn part krankzinnig in de hoogste graad mochten verklaren, als hij maar niet zo lang hoefde te zitten. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Schoen- en Leder. Mach.-zwikker Schoenstiksters-plaksters (fabr. Prima ophaler. Overige beroepen. Jongste magazijnbediende. BIEDEN ZICH AAN Bouwvakken Timmerlieden Metselaars Schilder Grondwerkers Opperlieden Bouwvaksjouwers Hout, Kurk, Stroo Wagenmaker Meubelstoffeerder Schoen~ en Leder. Zoolleerstanzer Zolenschuurder Stikkers (lederwaren) Zolenbimser Stikmeester Ilakkenscluiurder Ass. stikmeester Leestensorteerder Hand-perforeerder Uitpoetser Handzwikkers Ophaler Machinezwikker Controleur ophalery. Inpakker Flex, zwikker Randenikrammer Expeditieknecht OverhaJers Werkmeester onderwerkafdeling Aanklopper Doorzetters Overleersnijders Zolengroever Modelmaker Huidenspanner Strijker Opzolers Sjouwers 'looierij (voor nathuis en droogzolder) Glatter Hakkenzetters (houten en leren- Hak bekleder Schrooiers Metaalnijverheid. Machinebankwerkers Constructie-bankwerkers Metaaldraaier Stempelmaker Automonteurs Stoker Rijwielreparateur L.L. automonteur Voeding- en genotmiddelen. Brood- en banketbakkers Vrije beroepen. Vrouwelijke kantoorbedienden Jongste kantoorbediende met MULO opl. Boekhouder Verkeer. Diverse chauffeurs eigendom is. Doe er mee wat je wilt. Maar kwel en beledig mij er nu niet mee, door te vragen of ik er mijn goedkeuring aan hecht. Ik ben met mijn aanzoek te voor schijn gekomen, toen we geen van beiden nog wisten van dat geld. Ik deed het dus voor je persoon. Als je mij nu eens zonder geld tot je echtgenote had moeten ma ken, zou je dan Ik zou je tot de mijne hebben willen maken, al had je ook geen stuiver geld bezeten. Hoor eens, vroeg ze, hem diep in de ogen kijkend, zou je het geld niet willen hebben zonder mij Hoe durf je my zoiets voor stellen? Dit is een besliste beledi ging. Je bent opgestookt, Alicia en je zoon zullen je dit ingeblazen hebben. Zij heeft zeker tegen je ge zegd dat je mij zou kunnen afko pen Weet je niet waarom zij zo verbitterd op mij is Begrijp je niet dat ze jaloers is Het is mijn bedoeling niet om je te beledigen, antwoordde Mrs. Hopemere kalm. Laten wij het er zo op houden een derde zal ik op je vastzetten, of, als je dat liever hebt, zal ik je het geld nog gedu rende mijn leven overdragen. Daar tegenover wilde ik je vragen of je mij van je huwelijksbelofte wilde ontslaan. Chesney's gekrenkte trots deed hem besluiten die vrouw nog wat langer te kwellen, haar in zijn macht te houden, tot de dag van het huwelijk bepaald zou zijn, om dan het aanbod te accepteren. On getwijfeld zou ze eer ze hem het geld overhandigde de belofte van hem eisen dat hij hetgieen hij van Denis wist, geheim zou hou- end. En kon hij dan niet weer als voorwaarde stellen dat ze hem de hand al was het dan ook niet het hart van Alicia zou schen- enk? Daarmee zou hij zich ook van het aandeel van Alicia verzekeren. Sinds de avond van het bal was zijn „liefde" voor haar weer opge laaid. Hij was jaloers op iedere man, die naar haar keek en. had een vreselijke afkeer opgevat voor de jonge Indiër die bezig was haar portret te schilderen. Intussen zei hij strak Neen, ik wens je niet op te geven, Frances. Is het niet genoeg Ik wil je wel de helft van mijn fortuin schenken als je dat verlangt. Frances, ik heb je immers al gezegd: het is je persoon die ik verlang, niet je geld. Ik houd je dus aan je trouwbelofte. Als je je woord breekt tegenover mij, dan zal ik wraak nemen op je zoon. Een uur later kwam Harold Chesney toch op de ijsbaan van Woodholm Dam en nog nooit was hij zo'n knappe verschijning ge weest en had hij zo sierlyk gere den. HOOFDSTUK XVII. Toen de laatste trein uit Londen het station binnenstoomde, stak 'n vrouw het hoofd uit een derdeklas coupé en vroeg Is dit Wyviton Ja, madam. Het was een knappe donkere vrouw, zeker achter in de dertig, en de heer aan wie ze het vroeg, was Denis Hopemere. Hij riep een taxi voor haar aan eni weldra reed hij haar in z'n licht rijtuigje voorby. Ineens hoorde hij een opgewekt: Hallo, Denis Ze waren nu bij de brug over de Wyve en de weg links daarvan leidde naar de molendam van Woodholm. Denis zag er verschei dene kennissen. Heb jullie schaatsen gereden? vroeg hij. mmm l 27 27) Nadat de octodestraal-machine nog maar een paar dagen onder persoonlijke leiding van Boris Baal in de haven had gewerkt, was de ravage werkelijk benauwend. De verwar ring nam toe en de autoriteiten begonnen te wanhopen. In de kranten werden de meest fantastische verklaringen gege ven van de wijze waarop de schepen waren ondergegaan. Sommigen beweerden dat iets in het zeewater de stalen wan den oploste. Anderen spraken over „duivelse toepassing van atoomkracht". De beste bijdrage kwam van de hand van prof. Onsnor. Dokie was van mening dat de professor op het goede spoor was. Hij besloot daarom, de geleerde een bezoek te gaan brengen. U ziet de detective hier bij de professor aanbellen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6