HOÉ VREEMD 'T KAN LOPEN IN DE WERELD, BIOSCOOP-PROGRAMMA. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 JULI 1951 2 ivfcl- U presteert méér onder hetqenotvan de gezonde en „grissende pT dc'ecW kau^onX Maar Wilson zegt dat dit maar net een begin is: het zwaarste leger- materiaal komt nu pas in behoor lijke hoeveelheden uit de fabrieken te komen. Het is anders maar wat je „behoorlijke hoeveelheden" noemt: de totale productie van de ze materialen staat op het ogenblik reeds gelijk met de hoogste pro ductiestand van de tweede wereld oorlog. Maar Mr Wilson houdt voor ogen dat t bewapeningspro gramma méér dan een nationale aangelegenheid is, dat W.-Europa, het Midden-Oosten en niet-mom- munistisch Azië en het hele Wes telijke halfrond met Amerika de bedreiging der communistische we reld delen en dat het zeker nog twee jaren zal duren eer Amerika zich zo sterk heeft gemaakt, dat deze vrije wereld dank zij vol doende bewapening adem kan scheppen. Insgelijks rapporteert Wilson vooruitgang bij de vliegtuigpro ductie. Voor troepentransporten is er nu een viermotorige C124 in dienst genomen, die meer dan 300 mijl per uur aflegt, hoven 20.000 voet stijgt en een maximum radius van 4000 mijl bezit. Dit vliegtuig kan 20 jeeps vervoeren of een lich te tank, of kan, wanneer er enkele veranderingen in worden aange bracht, 222 parachutisten meene men. Daarnaast wordt de belang rijke zcsmotorige XG 99 vermeld, die men zich als een ander soort B-30 transportvliegtuig moet voor stellen: dit vliegtuig heeft een ra dius van maximum 8100 myl en kan 400 manschappen vervoeren. DE RIJKSPOSTSPAARBANK 70 JAAR. De Directeur van de Rijkspost spaarbank. brengt ter algemene ken nis dat ter gelegenheid van het 70- jarig bestaan aan de inleggers een toeslag zal worden verleend. Deze wordt toegekend aan allen, die ge durende het gehele jaar 1951 een spaarbankboekje of rekening bij de Rijkspostspaarbank hadden en be draagt 5% van de rente. EMIGRATIE-CURSUSSEN. De Vestigingscommissie van de N.C.B. deelt ons mede, dat in Sep tember de nieuwe emigratiecursus sen worden geopend. Deze cursus sen worden bij voldoende deelname gegeven in de volgende plaatsen: Deurne, Asten, Heusden, Some ren, Berlicum, Heeswijk, Veghel, Gemert, Boekei, Schijndel, Boxtel, St. Anthonis, Mill, Heeze, Oister- wijk, Eindhoven, Tilburg, Maria- hout. Haps, Wijchen, Westerbeek en Vinkei. Ook in verschillende plaatsen in West-Brabant. De emigratiecursus is toeganke lijk voor alle emigranten boven de 15 jaar. Er wordt wekelijks gedu rende ongeveer een half jaar les gegeven in Engelse taal en Gods dienst. Verder zal in het kader van de cursus nog een algemene inlei ding op de emigratie gegeven wor den. Een arts zal huwelijksvoorlich ting geven, terwijl een verpleegster enkele middagen gezondheidszorg behandelt voor de emigrerende vrouwen en meisjes. De totale kosten van de cursus bedragen ƒ30.—, terwijl reductie gegeven wordt als meer leden uit een gezin de cursus volgen. De emigranten kunnen vóór 20 Augustus hun opgaven tot deelne ming richten tot de vestigingscom missie van de N.C.B., Spoorlaan 50, Tilburg. HET DODENDE VERKEER. Te Enkhuizen is gistermiddag de 9-jarige W. J. V. uit Alkmaar door een vrachtauto overreden en ge dood. Het knaapje, dat in Enkhui zen logeerde, rende, spelend met een vriendje de rijweg op en kwam daarbij onder de wielen van een hem achteropkomende vrachtauto. Hij liep een schadelbasisbreuk op en overleed korte tijd later. Een onderzoek wees uit dat de remmen van de auto in goede con ditie verkeerden. De chauffeur treft geen schuld. In Voorburg is de heer N. de II., wonende aan de Loolaan aldaar, toen hij met zijn motor een gepar keerde auto passeerde, in botsing gekomen met een auto, die van de tegenovergestelde kant kwam. De heer de H. werd zwaar gewond en is in St. Antoniushoeve overleden. Zijn vrouw die op de duo zat, werd ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. Op de Schenkweg te Den Haag wilde gisterenavond de 11-jarige II. de B. op de fiets de weg over steken naar de Caroline van Nas- saustraat. Zij stak wel de hand uit, doch weifelde even, omdat van de tegenovergestelde kant een Belgi sche auto naderde welke voorrang had. Toen het kind toch links af sloeg, werd het door de auto ge grepen en zo zwaar gekwetst dat het ter plaatse overleed. In het Diaconessenhuis te Naar- den is overleden de 74-jarige P. uit Lutjekolhorn (N.H.), een van de ernstig gewonden, die verleden week in 'n autobus met ouden van dagen op de rijksweg hij Naarden door 'n vrachtauto werden gegre- pen. In Zuidbroek heeft het verkeer ook een slachtoffer geëist. De 14- jarige J. P., die op familiebezoek by zijn oom was geweest, werd op de nieuwe snelverkeersweg aange reden door een personenauto, be stuurd door B. v. d. H. De jongen was op slag dood. De politie stelt een onderzoek in. In Groningen hotste op de Kor- reweg met een hevige klap een ge meentebus op een personenauto, doordat de personenauto geen voorrang verleende. De bestuurder van de personenauto werd ernstig gewond. Een buspassagier werd licht gewond. Ook 't water vroeg weer z'n tol. Het 4-jarig zoontje van de heer H. S., wonende in het z.g. Kraaibos in Zuidbroek, geraakte tijdens het spelen in het Winschoterdiep en verdronk. Na enige tijd dreggen werd het kind levenloos opge haald. SLACHTOFFERS VAN DE ZEE. Dinsdagavond is te Schevenin- gen het lijk aangespoeld van de 19-jarige student P. v. L. uit Over. schie. In de middaguren van 19 Juli raakte hij bij het baden in zee onder Kijkduin in moeilijkheden en verdronk. TWEE JONGENS DOODGEREDEN Even buiten de gemeente Oldcn- zaal, op de straatweg naar Henge lo, is Dinsdagmiddag om kwart voor een een tragisch verkeerson geluk gebeurd, dat aan twee jon gens, de 12-jarige W. van H. en de 11-jarige G. O. E. uit Oldcnzaal, hef leven heeft gekost. De jongens wilden samen op een rijwiel gezeten, van het rijwielpad de straatweg oversteken. Op het zelfde ogenblik naderde met zeer grote snelheid een luxe auto uit de richting Hengelo, waarin twee Zweedse studenten uit Stockhohv waren gezeten. Een botsing was onvermijdelijk. Met een hevige slag werden de jongens door de auto gegrepen en een eind verder tegen de grond geworpen. Zij waren on middellijk dood. GRONDVERSCHUIVING EISTE EEN DODE EN EEN GEWONDE. Een deel van Maastricht werd Maandagavond opgeschrikt door 'n daverende klap, nadat tengevolge van de hevige slagregens van Zon dagavond en vooral van Maandag avond een grote oppervlakte zware klei van de Westelijke helling van de St. Pietersberg aan de Mergel- weg in beweging was gekomen en met donderend geraas naar bene den was gestort. Duizenden kubie ke meters löss zakten naar bene den en kwamen met een tol ver in tie omtrek hoorbare klap lerecht in de achtertuintjes van enkele huizen aan de Mergelweg Een schuurtje, waarin de 24-ja- rige F. v. d. Boorn en zijn 43-jarige schoonvader P. Godding bezig wa ren met het voeren van duiven en konijnen, werd onder de zware natte klei geheel bedolven. Buren wisten de schoonvader vrij spoe dig te redden, doch het duurde drie tergend langzaam voorbijgaan de uren, voor een grote reddings ploeg het andere slachtoffer had uitgegraven. Toen bleek dat voor hem redding te laat kwam, de man was door de modderlawine reeds gedood. OUDE VROUW GEWORGD. Aan de Sluisweg te Kiclwinde- weer in de gemeente Iloogezand Sappemeer heeft zich, naar thans bekend is geworden, in de nacht van Zaterdag op Zondag een dra ma afgespeeld, waahbij een oude vrouw door worging im het leven werd gebracht. Twee personen zyn in verband hiermede gearresteerd. Het zijn de 73-jarige kostganger van de vermoorde weduwe W. B. en de 41-jarige fabrieksarbeider D. B. uit Schipborg, gemeente An- loo. Beide personen waren in de bewuste nacht aanwezig by een drinkgelag, zoals dat in het huis van de bijna 70-jarige weduwe Lubbert je Mcyer-Venema regehna- iig werden gehouden. m&wm ZONDAGSDIENST 29 Juli 1951. Arts: Dr. Kolster. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 29 Juli 1951. 10 uur: Dienst. Collecte „Geestelijke Belangen". GESLAAGD. Te 's-Bosch slaagde voor 't over- gangs-examen naar de 3e kalsse van de M.T.S. de heer Wim Kleijn alhier. Een bijzonderheid hierbij is dat de heer Kleijn pas vorig jaar met z'n studie aan de M.T.S. is be gonnen en dus twee klassen in één jaar heeft doorlopen. De heer H. Stassar Sr. slaagde voor het examen opticien van de Federatie van Nederlandse Opti ciens Organisaties. De examen commissie sprak in een brief aan de heer Stassar haar bewondering uit voor de gemaakte werkstukken. HERWONNEN LEVENSKRACHT. De speldjesdag voor „Herwonnen Levenskracht" heeft opgebracht een totaal van 581.15. 35-JARIG DIENSTJUBILEUM. A.s. Woensdag 1 Augustus zal 't 35 jaren geleden zijn dat de heer A. v. d. Ven in dienst trad bij de Rijksvakschool. Hij heeft aan dit instituut de verschillende fazen doorlopen en is thans amenuensis aan da T.N.O., terwijl hij tevens wekrzaam is aan de Middelbare Vakschool voor de Schoen- en Le derindustrie. W.S.C. GAAT PRAEDICAAT R.K. VOEREN. Maandagavond hield de voetbal vereniging W.S.C. haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. De op komst van de leden was groot. De voorzitter, de heer J. Spijker man, opende met een kort woord de vergadering. Hij spoorde de le den aan straks bij de belangrijke verkiezingen serieus te kiezen. De notulen van de vorige verga dering werden ongewijzigd vastge steld. Het jaarverslag van de secre taris liet een bezorgde toon horen met betrekking tot de financiële toestand der vereniging en de pres taties van verscheidene elftallen in het afgelopen seizoen. Andere elf tallen hadden betere resultaten be reikt. Aan de supportersvereniging W.S.C. wei'd dank gebracht voor de steun die zij de vereniging ook in het afgelopen verenigingsjaar had gegeven. Onder een dankwoord van de voorzitter werd het jaarverslag goedgekeurd. Uit het financiëel FEUILLETON van ,DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Naar het Engels. 12>. U iseen typiste? vroeg hy met beleefde aarzeling. Ik vrees dat hier een vergissing in 't spel is. Ik ben geen typiste en er is geen vergissing in het spel, ant woordde zij prompt. Chesney bleef haar staan aankij ken. Herinnert u zich mij niet meer vroeg zij. Ik heb u nooit gezien. Er moet een vergissing schuilen. Toch is dit niet zo en ik kan het bewijzen. Ik heb getuigen, die mijn identiteit onder ede kunnen beves tigen. U is bij mij in pension ge weest, toen U terugkwam uit Ja maica en ik vergiste mij in Uw naam. De brief die U schreef, toen U de kamers nam, was zó ondui delijk ondertekend dat ik meende dat Uw naam „Thursby" was en niet „Chesney" en uit gemakzucht of om een andere reden heeft U mij in die waan gelaten. U hadt een vriend bij U, maar, terwijl U in mijn huis verbleef kreeg U ernstige onenigheid en vermoordde die an der. Ja, zegt U maar niet dat het een eerlijke strijd wasU ver moordde hem. U verdween en de Jury was dwaas genoeg om het voor een geval van zelfmoord te houden. Niemand dacht eraan om enig verband te brengen tussen mr „Thursby" en mr „Chesney* van „Greenlands". Bij toeval ben ik er achter gekomen. Ik bezit een huisje in de plaats Yorkshire en ik heb daar 'n vrouw bij mij inwonen, een zekere Elizabeth Hewlett. Verleden zomer kreeg deze vrouw bezoek van een jonge dame, miss Corri- gall, die U kent. Toen die weg was praatte miss Hewlett met mij en vertelde mij van de schat die was nagelaten aan de tante van de jonge dame en van de vergissing met de naam van een van de heren, die als getuige bij de bekentenis van Richard Hewlett had ondertekend. Deze verwikkeling trof mij bijzon der. Ik deed enkele vragen betref fende de jongedame en haar fami lie en hoorde van miss Hewlett dat zij woonde in Wyvebridge en dat die Mr.. Chesney haar naaste buur was. Ik vroeg Hiss Hewlett of de jongedame ook had gezegd wat voor sportman u was, want mijn nieuws gierigheid was eenmaal gewekt, of schoon ik toen nog niet vermoedde dat u het zijn kon. Kort daarna zag ik uw portret in een geïllustreerd blad, met de aankondiging van uw verloving met Mrs. Hopemere en de vermelding van de wijze waarop zij in het bezit van de juwelen was ge komen. Toen zette ik een detective aan het werk, om verband te bi'en- gen tussen het een en ander en ein delijk besloot ik om zelf hiei'heen te gaan en u op te zoeken. Met verachtelijke blik naar haar zei Chesney Een eigenaardig verhaal is dit, Miss Moss. Jammer dat u al die leu gens aaneengeregen hebt in de hoop naar ik vermoed, om mij geld af te zetten. Mag ik ook weten, sir, hoe u weet dat mijn naam Moss is? Chesney zag in dat hij daarmee een lelijke vergissing had begaan. Doodkalm antwoordde hij U weet zeker niet meer, dat u uw naam gevraagd hebt? Maar u lijkt wat opgewonden en overspan nen, in uw eigen bestwil zou ik u aanraden dit huis zo gauw mogelijk te verlaten, anders zou u zich nog overzicht van de penningmeester bleek de zorgwekkende toestand van de financiën. Punt 5 was één van de belang rijkste punten van de agenda, n.l. een bestuursvooi'stel tot aanvrage van het praedicaat R.K. De voorzitter zette in het kort uiteen welke motieven het bestuur hadden geleid om dit voorstel te doen. Nadat enige vx-agen waren be antwoord, ging men over tot de stemming. Met overgrote meerder heid werd het bestuursvooi'stel aan genomen. De afti-edende bestui'sleden, t.w. de heren Spijkerman, v. Leeuwen, Aarts en Van den Brandt werden herkozen. Tot commissarissen wer den herkozen P. v. Engelen, Th. Verhofstad, H. Westerburger en H. Snijders. In de vacatui-e A. Zeckendorff wei'd gekozen de heer N. V. Loon Jr. De verkiezing van de technische commissie had de volgende uitslag: C. Aarts. Th. Verhofstad, F. Tuer- lings, J. Claassen en M. v. d. Boo- gaart. Van de rondvx-aag wei'd enig ge bruik gemaakt. NEDERL. ROODE KRUIS. Bloed redt mensenlevens! Ik zou U iets willen vertellen over het geven van bloed aan de Bloedtransfusiedienst van Uw Ro de Kruis. Tallozen hebben het behoud van hun leven te danken aan een bloed transfusie. Kent U de uitdrukking „de ope- i-atie is geslaagd, maarde pa tiënt is overleden"? Doktoren zullen bevestigen dat in vele gevallen een patiënt aan bloedverlies kan be zwijken en dat velen in leven had den kunnen blijven als hun tijdig nieuw bloed, Uw bloed, was toege voegd geworden. Tekort aan bloed kan ernstige stoornissen in ons li chaam veroorzaken. De mens van gemiddelde grootte en een gewicht van, laten we zeg gen, ca. 70 kilo bezit 5Vz liter bloed, als men het precies wil stellen 1/13 van zijn gewicht. Deze 5% liter bloed zijn voldoende om een onge- stooi'de werkzaamheid te verzeke ren. De bloedtransfusiedienst van het Nederl. Rode Kruis heeft ook in 't buitenland een zeer goede naaxn, wat niet in het minst te danken is aan het gi'oot aantal vrijwillige ge vers, die hun bloed ter beschikking stellen om mensenlevens te redden. Is schoner daad van naastenliefde denkbaar? En voelt men zich niet overgelukkig en tevreden deze daad gesteld te hebben? Voelt het dan als een morele plicht U als bloedgever op te ge ven! Helaas kunnen wij niet allen helpen. Helpt gij allen daarom mee, om ons daartoe in staat te stellen door U op te geven als bloedgever voor onze actie in Waalwijk, Sprang-Capelle, Drunen en Waspik. Vult U de kaarten in en plaatst er zoveel mogelijk namen op. Zend ze vóór 5 Augustus aan de opgegeven adressen. Mocht U geen kaart ont vangen hebben of zou ze zoek ge raakt zijn, maar dat mag niet! dan kunt U zich schriftelijk wen den tot C. Witlox, Grotestraat 148, Waalwijk. Uw beste beentje voorgezet!! Geeft U nog heden schriftelijk op bij C. Witlox, Grotestraat 148 Waal wijk; Mej. Brokx, Kerkstraat Was pik; H. Peters, Torensti'aat Drunen en J. v. d. Bos, gemeente-secretaris Sprang-Capelle. RAAD VAN WAALWIJK. Uitbreiding en herstel van scholen. Wij geven hieronder nog een uit treksel uit de prae-adviezen bij enkele punten die gisterenavond door de gemeenteraad zijn behan deld. Het bestuur van de SI. Aloysius- school aan de Pastoor Kuijpcrss- straat vroeg medewerking voor voortgezette eerste inrichting der school voor het 5de leerjaar en voor aanvulling van de inventaris van het le, 2e en 3e leerjaar. Het totaal bedrug beloopt 8005.85. B. en W. stelden voor de gevraagde medewerking te vex-lenen. Punt 17 van de agenda behelsde het voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor herstel van oor logsschade aan de R.K. Jongens- en Meisjesscholen te Besoijen. Daarvoor was op 28 December 1950 al een bedrag uitgetrokken van 28.200. Later bleek het eko- nomischer tegelijk een aantal wer ken tot herstel van oorlogsschade uit te voeren, die nog steeds niet tot stand zijn gekomen. Verder bleek het voordeliger een centrale verwarming te exploiteren dan de aanvankelijk geprojecteerde gas- verwarming. De kosten hiervan worden graamd op 3000. B. en W. geven dan een nieuwe raming van de veranderingen aan het gebouw en de herstelwerken van ooi'logs- en bezettingsschade, samen tot 'n 'bedrag van 49.786.85. Daar er voor 40.755.89 middelen ter dekking aanwezig zijn. bleef er 9030.90, welk bedrag B. en W. voorstelden beschikbaar te stellen. Daar de gemeente van het rijk nog een vergoeding voor oorlogsschade van 5.855.54 te goed heeft, blijft er voor haar rekening over een be drag van 3.175.42. ALI BABA'S HOF-ORKEST. Wij waren in de gelegenheid een repetitie bij te wonen van het hof- orkest van Ali Baba. Denkt u niet dat dit orkest er een is met primi tieve instrumenten en ouderwetse nummers. Geenszins! Het is 'n zeer modern orkest met nieuwe instru menten en nummers die volkomen ,,up to date" zijn. Alle musici van het orkest hebben in Nederland gestudeerd en dat de opleiding aan <ie Nederlandse conservatoria goed is geweest, zult u. wel merken als dit orkest in de tuin van Ali Baba's hoofdkwartier in Waalwijk komt spelen. Toen wij de zaal, waar het or kest repeteerde, binnentraden, was het orkest net bezig met ,.ln the mood", nu, dat nummer mocht er zijn, dat kunnen wij u verzekeren. Wij verzochten aan de dirigent nog wat meer voor ons te spelen, wat hij graag deed. Het orkest speelde perfect. Dit orkest zal aanwezig zijn bij de komst van Ali Baba in Waalwijk en zal elke avond in de verlichte tuin van Ali Baba's hoofdkwartier concerteren. U kunt er van verzekerd zijn dat wel eens in een lastige positie bren gen. U tracht er zich handig uit te redden, dat moet ik zeggen. Maar ik heb bewijzen tegen u Mijn zus ter en ik hoorden het schot en sloe gen u gade, toen u de ligging van het pistool zo veranderde dat het 'n geval van zelfmoord zou lijken, en wij zagen u ook de vervalsing in ge- schi'ifte plegen, doordat u de bi'ief schi'eef die later bij de dode gevon den werd. Wij wisten niet van wel ke aard de twist was geweest, maar we vei-moedden dat er jaloezie be treffende een vrouw in 't spel was. Uw vriend en u noemden het een duel, een „erezaak". Nu, de wet zou het „mooi'd" noemen. Ik heb een bewijsstuk bij me, dat u niet kunt wegredenei'en Uit een handtasje haalde zij een velletje briefpapier te voorschijn, bruin bevlekt. Die vlek is het bloed van uw vriend, sprak zij. En die afdrukken zijn van uw eigen vinger en duim. Maar als u zulke overtuigende bewijzen tegen mij hebt, waarom hebt u mij dan al niet lang bij het gerecht aangeklaagd Vooreerst had ik u niet gevon den. En dan is het ook mijn bedoe ling niet, om u bij het gerecht aan te klagen. Zo? Neen. Toen u uw vriend ver moord hebt en gevlucht was, heb ik het papier opgeboi'gen en zwegen wij beiden, mijn zuster en ik, over wat wij gezien en gehoord hadden. Wij moesten toch leven. En als er een zelfmoord heeft plaats gehad in een huis, dan verhuur je er niet ge makkelijk kamers, maar als het een moord is geweest, dan helemaal niet. Wat zou het ons baten of u al gehangen werd Dus zwegen we. Maar nu we er achter zijn gekomen dat u een rijk man is, verandert dit onze opvatting wel enigszins. O Ja. U is op het punt om met 'n zeer rijke vrouw in het huwelijk te treden. Wij moeten geld hebben voor ons stilzwijgen. Chesney liep naar de haai'd en keek naar de roodgouden vlammen. Gedurende enkele minuten werd ex geen geluid vernomen dan het tik ken van de pendule. U is een wanhopende, sprak hij toen, het hoofd opheffend, an ders zou u zulk gevaarlijk spel niet hebben ondernomen. Ja, ik ben ook wanhopend. Mijn zuster lijdt aan een kwaadaar dige ziekte. Wij moeten geld heb ben. Op zachte toon en met de blik strak op haar gericht, vroeg hij Heeft u wel bedacht, toen u hier alleen en op de avond kwam, dat 't gemakkelijk genoeg voor mij zou wezen om u dat kostbare be wijsstuk te ontnemen en u te doden als ik dat wilde Daar heb ik aan gedacht. Ik ben niet licht verschrikt en ik heb mijn voorzorgen genomen. Mocht mij iets overkomen, dan zou mijn zuster u nog achtervolgen. Dit pa pier dat ik hier heb medegebracht, is niet het originele, maar een han dige nabootsing te uwer overtui ging. Een paar minuten bleef hij in het vuur staren, toen vroeg hij kalm Hoeveel geld verlangt u Vijfduizend pond. Houdt u mij voor waanzinnig? Als ik u die som nu zo gaf, wie zou mij garanderen, dat u de volgende dag niet weer voor mij zou staan en andermaal vijfduizend pond zou eisen Ik zou u het eigenlijke papier dan geven. Jawel, de imitatie dus. Neen, ik wil u jaai'lijks een som betalen, als u mij het originele papier toont en ik zie dat u dit verbrandt. Neen, daar verti'ouw ik u niet voor. Zodra het papier vernietigd was, kon u wel weigeren te betalen. Houdt het papier dan. Ik zal u ook dit deel van de feestelijkheden tussen 11 en 15 Augustus uitste kend verzorgd is. E.H.B.O.-ACTIE. "*1 Op Zondag 5 Augustus is het de jaarlijkse E.H.B.O.-Zondag. Op de Zondag daaraan voorafgaande dus dat is op 29 Juli zal men bij het uitgaan van de kerk een rebus- kaart ontvangen, waarop de vraag gesteld wordt „Hoeveel pleisters plakte dit gezin Als men het juiste aantal pleisters zwart maakt en 0.35 aan postzegels plakt, heeft men 20 kansen om binnen 14 dagen een mobylette hulpmotorrij wiel te winnen. De moeite van het proberen waard, dunkt ons. Het is-helemaal geen geheim dat deze rebus niet zo maar een aar digheidje is van de Katholieke Na tionale Bond voor E.H.B.O. Moe ten we hot rijtje nog eens opschrij ven dat dagelijks 1 kind en 3 vol wassenen gedood worden door het snelverkeer en dat dagelijks 15 mensen zwaar worden verminkt Men kan het natuurlijk nog veel langer maken, maar u kunt liet da gelijks in alle kranten lezen. Het is maar dat u er eens twee Zondagen 29 Jidi en 5 Augustus aan denkt dat duizenden men sen bij verkeers, bedrijfs- en ande re ongevallen worden geholpen door E.H.B.O.'ers en dat verband middelen enz. en het uitrusten van verbandposten veel geld kost. Een kleine bijdrage in de vorm van deelname aan de prijsrebus a.s. Zondag door iedereen, is al heel veel waard. En bedenk dan dat u zelf ook wel eens eerste hulp no dig kunt hebben, als u die tenmin ste al niet eens heeft genoten. Musis Sacrum. Fabian Boem is stationschef maar geeft deze roeping op als de ko ningin van zijn hart militaire ver pleegster wordt. Hij wordt soldaat, een modelsoldaat, maar eindigt zijn carrière in de armen van een nieuwe koningin. De film heet Soldaat Boem" en is voor ieder een geschikt verklaard die kan en wil lachen. Hij draait van Vrijdag tot Zondag. Een bewogen verhaal geeft de Italiaanse regisseur Alessandro Bla- setti in zijn film ,,Een dag in hel leven". Het gaat weer over de be vrijdingsdagen en de .gebeurtenis sen spelen zich af rondom 'n non nenklooster, waar eerst partisanen gastvrijheid vinden en later de Duitsers op hun manier huishou den. Het persoonlijk drama speelt zich af tussen, de moeder-overste en een der partisanen, vroeger fas cist, die haar man heeft vermoord, waarna zij in het klooster is getre den. ,,Ecn dag in het leven" is een van de verdienstelijke Italiaanse films van na de oorlog en draait Maandag en Woensdag. Luxor Theater. Van Vrijdag tot Zondag kan men hier gaan kijken naar Paniek in de IJsrevuewaarbij men naast 'n spannend detectiveverhaal aan trekkelijke ijsshows krijgt voorge schoteld. Er moeten twee moorden opgehelderd worden en er moeten heel wat raadsels worden opgelost eer de ware schuldige wordt ge vonden. Toegang 14 jaar. Maandag en Woensag zullen zon der twijfel degenen die het eerste deel van „De Zoon van Zorro" ge zien hebben, ook naar het tweede deel willen gaan kijken. Dit heet „De DuivelsvalAan spanning en geheimzinnigheid geen gebrek). Toegang 14 jaar. tweehonderd pond per jaar geven. Ik moet er vijfhonderd hebben. Vijfhonderd dan. Maar nu ook van alle vex'dere pogingen afzien of ik zal u tarten om 't ergste te doen, maar dan krijgt u ook niets. Vijfhonderd pond is voldoende, antwoordde zij grootmoedig. Wan neer krijg ik dan de eerste uitbeta ling Ik zal mijn best doen dat u het geld binnen twee dagen op z'n minst hebt. Ik zal u nu onder de hoede stellen van mijn huishoud ster, zij' zal u vannacht een bed ge ven. Mijn geld staat zéér secuur vast, maar ik veronderstel dat u de uitbetaling wel gedeeltelijk in ju welen wilt hebben. De dame met wie ik op het punt sta in het huwe lijk te treden, heeft een schat van prachtige juwelen geërfd. Ja, dat heeft u natuurlijk in de bladen ge lezen, en daarom heeft ze er enkele aan mij vermaakt. Nu, daar zou ik niets op tegen hebben, antwoordde zij doodkalm. U zult mij toch geen namaak ge ven U zoudt ze kunnen laten taxe ren. En nu zullen wij dit onderwerp als geëindigd beschouwen. Hij belde en er verscheen een bediende. Zeg, dat Mrs. Wallers eens hier komt. Een minuut later verscheen de huishoudster en was hij weer ge heel de oude. Met zijn gewone hof felijkheid tegenover zijn onderge schikten, verontschuldigde hij zich Mrs. Wallers, het spijt mij dat ik u nog zo laat moet lastig vallen. Deze dame is zo pas uit Wyviton gekomen. Zij zal wat typewerk voor mij verrichtten. U zult er wel voor zorgen dat zij een logeerkamer krijgt Ze heeft zich in de trein vergist en is daardoor veel later aangekomen, dan de bedoeling was. Ik zal er voor zorgen, sir, zei Mrs. Wallers, en verdween met de „typster". Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2