DE PH IPC riJwtel' J-nvaóCe. van Kuitn 300 Ke.nne.Ki. 3e RONDE VAN KAATSHEUVEL DUIVENSPORT. DAGMEISJE ff y lantaarns l^iÉI VOETBAL, WIELRENNEN. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 JULI 1951 3 den/e/, wmzm. WMM WwmÊMÊmmm, Door toepassing van nieuwe tech nische vindingen hebben de Philips lichtexperts de producten steeds ver beterd. Thans weer voor het moderne „lichte" rijwiel een Philips lantaarn- kap met de nieuwe CC-lens. Deze Concaaf-Convexe (hol-bolle) onbreek bare lens werpt het licht in een geslo ten, heldere, brede bundel op de weg. De nieuwe Philips lantaarnkap met CC-lens vormt met een Philips dynamo de ideale combinatie voor een prima rijwielverlichting. Prijs enkele kap 1 4.75 BEZOEKT DE 2 9 JULI 1951* BRABANT's GROOTSTE COURSE. Parcours 3V2 KM. Toegang: bijna geheel vrij MASSALE START NIEUWELINGEN B 35 K.M. NIEUWELINGEN A 56 K.M. AMATEURS 105 K.M KOOPT ALLEN ECHTER EEN STEUNSPELDJE U bezorgt dan tevens de Ouden van Dagen een gezellige dag. 10 ronden om 11 u. 30 16 ronden om 12 u. 30 30 ronden om 15 u. 30 GETROUWD t De Heer en Mevrouw J. VAN LAARHOVEN DE KORT, zfeggen mede namens wederzijdse familie hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 24 Juli 1951. Met grote droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden, nog voorzien van het H. Oliesel, van onze geliefde zuster, behuwd-zuster en tante Mejuffrouw Wilhelmina Alexandrina Maria van Loon in de leeftijd van 60 jaar. Waalwijk, Jeanne van Loon Arnhem, C. Bosman-van Loon H. Bosman Waalwijk, G. van Loon J. van Loon-Groels en kinderen Rotterdam, J. van den Assem van Loon B. van den Assem en Kinderen Waalwijk, 25 Juli 1951. Grotestraat 259 De plechtige uitvaart zal plaats hebben op Vrijdag 27 Juli a.s. des voormiddags te half 10 In de parochiekerk van St Jan Baptist te Waalwijk. R.K. MEISJE 32 jaar b. z. a, als zefstandig kunnende werken en koken. Zondags vrij. Ltefst Kaatsheuvel of omgeving. Brieven onder No. 3694 Bureau van dit blad. Smalen Met Philips rijwiel- dynamo no 7422 I 15.50 Met Philips rijwiel- dynamo no. 7435 I 17.50 PI m de Ka»t JCaobs&aumi mm 3. v. d. Ven A. Snoeren 4 J. Damen Zondag 29 Juli a.s. draait dan voor de derde maal do. Ronde van Kaatsheuvel, een ronde die ook dit jaar weer een geweldig succes be looft te worden. Een succes dat hier verwezenlijkt zal Wwrden door een organisatie die geheel berust in han den van de W.C. „Kaatsheuvel met aan het hoofd de heer A. v. d. Ven, bijgestaan door zijn actieve mede-bestuursledon en nog vele an dere wieler-enthousiasten, terwijl verder ook de gehele plaats mee leeft met dit groot sportgebeuren. Op de alleree.ste plaats noemen we burgemeester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, die zijr- volle medewerking geeft om deze Ronde tot een onge kend succes te maken en ook een opwekkend woord schrijft in 't uit gebreide programmaboekje, dat ook dit jaar weer zal worden uitgege ven. Tevens zal burgemeester v. d. Heijden het startschot lossen voor de 300 renners uit het gehele land. In zijn 2-iarig bestaan heeft de Ronde van Kaatsheuvel de harten veroverd v in wielrenners en pu bliek. Dit f etuigen de vele prijzen die wederom beschikbaar zijn ge steld door Kaatsheuvel, handel en middenstand, waarbij de vele schoenfabr ieken wel een apart steentje bijdragen. Verder noemen we o.a. ook weer de bijzondere ges te van Kaatsheuvels en Berkdijks Belang. Allemaal daden, waardoor bewerksielligd kon worden dat het parcour? weer vrij toegankelijk is en waardoor zoveel inschrijvingen werden ontvangen en de publieke belangstelling enorm is. Verder willen we hier nog aan halen de algehele medewerking van de politie, o.l.v. de groepscomman dant. Het parcours is 3% km. lang en is bijzonder ideaal: het loopt van Hoof Istraat (Missiehuis) via Kruis straat, Dongenseweg, Hilsestraat, Marbtstraat, Peperstraat weer naar Hoofdstraat. De afd. gemeentewer ken, o.l.v. de heer J. Th. Hopman, heeft ook dit jaar weer het traject nagezien en daarom zal ook dit niets te wensen overlaten. Het Kaatsheu vels parcours is ideaal en begint al gemene bekendheid te genieten, omdat iedereen weet dat hier een apart „zwaar" gedeelte voor de renners in ligt, waardoor de wed strijd attractiever en sensatio neler wordt. Men wordt nu eenmaal coureur door „hard" werk. En juist het zware weggedeelte in de Hilse straat vergt dit van de renners. Vooral hier zullen weer de klappen vallen en de renners moeten tonen wat zij in hun mars hebben. De medische verzorging berust in handen van de Provinciale E.H.B.O. o.l.v. Mej. Bouman uit Schijndel, met werkende leden uit Nieuw- kuijk, Udenhout en Loon op Zand, met aan het hoofd de beide plaat selijke doktoren dr. Raaij makers en dr. Wijtenburg. Als bijzonderheid dient bij deze 3e Ronde nog gemeld te worden de verkoop van speldjes ten bate van de auto-rit van Ouden van Dagen, en wij willen er iedere bezoeker op wijzen dit fonds met mildheid te steunen, opdat de „oudjes" hun droom ook in vervulling zien gaan. Ook dit jaar zal het publiek weer tijdens de course met de stand van de strijd en het verloop er van wor den op de hoogte gehouden, afge wisseld met een tussentijds „vrolijk plaatje". Als één van de hoofdkenmerken zij dan nog vermeld, dat het par cours weer geheel vrij toegankelijk zal zijn, alleen een kleine 200 m. nabij de finish is afgezet en is te betreden tegen 1.— entréegeld. DE WEDSTRIJD. Deze ronde is wederom verdeeld in 3 categorieën. De le categorie: de Nieuwelingen B, start om half 12. In deze categorie zullen ruim 90 ïenners starten die elkaar 35 km., dus 10 ronden, zullen bestrijden om de eretitels. Als favorieten van W.C. „Kaatsheuvel" gelden dit jaar de renners v. Ree, P. v. d. Wouw, v. Halderen, v. Wijgerden, Th. Sper bel' en „Coppi". Wie laatstgenoemde is, zult ge a.s. Zondag wel verne men, maar ook hij is één van onze favorieten. De 2e categorie: de Nieuwelingen A, start om half één. Ruim 100 renners zullen hier over 56 km. (16 ronden) elkaar de titel betwis ten. In deze groep zal ongetwijfeld een strijd ontbranden die de ama teurs zal evenaren en in deze groep zal de W.C. „Kaatsheuvel" wel een woordje meespreken en we ver wachten dat onze renners J. van Hoorn, J. v. d. Ven, J. Koenen en M. v. Wanrooy in ieder geval een eervolle klassering zullen bezetten. Dit viertal krijgt het echter op te nemen tegen kopstukken als P. de Jongh uit Made, de beste Nieuwe ling uit de omtrek, Kuys uit Den Bosch die verleden Zondag in Ois- terwijk won, T. Wolfs uit Vlijmen, diverse malen Ronde-winnaar. Verder komen bekende namen voor zoals W. Heeren uit Willi- brord, A. Steyn uit Geertruiden- berg, Verhoeven en P. Marchand uit Tilburg, Raaymakers uit Veld hoven, v. d. Brink uit Utrecht, Schwiebben uit Gouda, Blanken- steijn uit Coevorden, Yhagerlüff (Zweed) uit Rotterdam. Een taaie v. Hoorn wijkt echter voor niemand, een vechter als J. v. d. Ven is in staat om coursen te winnen; J. Koe nen voor het eerste jaar Nieuwe ling en nu reeds tussen de groten en een M. v. Wanrooy, die na deze Ronde wel van mening zal veran deren. Om half vier begint dan de grote, ongekende amateurs-wedstrijd die de clou van de dag vormt. Ruim 130 Amateurs zullen zich 105 km. lang ten volle geven om de hoogste ere palm in de wacht te slepen: win naar van de 3e Ronde van Kaats heuvel! Om half vier zal burgemeester v. d. Heijden deze 130 sterke kna pen „wegschieten" en gaat de strijd beginnen, die ongekend belooft te zijn door zijn massale start. Hier zullen de beide overwinnaars R. v. d. Veeken en A. Suykerbuik moe ten tonen dat zij de sterksten zijn' en eventueel hun titel kunnen pro longeren. Beiden krijgen het echter op te nemen tegen renners als Ver- straeten, winnaar van de Ronde van Oisterwijk, P. Maas, winnaar van de Ronde van Ossendrecht, die weer moeten vechten tegen hun concurrenten van j.l. Zondag, waar onder J. Maes, C. Aanraath, N. v. Est, Vlaming, v. Nijnatten, resp. 2e, 3e, 4e, 5e en 6e in Ossendrecht; verder de eerste 10 geklasseerden van de Ronde van Oisterwijk, o.a. v. d. Brand, Schijndel; Driessen, Terheijden; Nulkens, Tilburg; P. Nuyten. Ulvenhout, (vorig jaar win naar bij de Nieuwelingen B). Aan deze lange lijst kunnen nog renners toegevoegd worden als A. Verstrae- ten, Verwijmeren, J. Konings, Cou- wenberg en v. Hugten uit Helmond, en Paf art uit Amsterdam. Verder H. v. d. Made, P. v. d. Bragt, Stroo- mer, Siebeling, v. d. Vaart, Heurter, Emmen, Stout, Liebregts, v. d. Loo, Groffen, Massüger en nog diverse andere renners van de W.C. „Schul- te", de W.C. „Leonora" uit Waal wijk, de W.C. „De Jonge Renner", de W.C. „Pijnenburg" en vooral de grootste Nederlandse W.C. „Willi- brord Wil Vooruit". Vijftig renners waaronder de overwinnaar kan schuilen; een be wijs dat de bezetting van de hoog ste klasse is. En wat zullen de Kaatsheuvelse renners hiertegen vermogen? Ook zij kunnen voor een verrassing zor gen. Een taaie doorzetter als A. Snoeren kan, moge hij van pech ge spaard blijven, groten kloppen; een snelle Jan Damen kan sprintjes weggeven waarvan „groten" knip perogen; een onvermurwbare P. v. d. Ven is tot alles in staat en zal voor eigen publiek er uithalen wat er in zit; v. Gennep en Scheer ders, het Dongense duo, zal in deze ronde ook van zich afbijten. Allen zijn in staat om te winnen, maar zeker een sterke outsider te zijn. Zij missen echter nog het nodige zelf vertrouwen en juiste course-inzicht. Het is de taak van alle Kaatsheu: velse supporters om onze jongens in deze zware strijd aan te moedigen om hen het nodige zelfvertrouwen te geven. En tot de renners, zowel Nieuwe lingen als Amateurs: Weet dat er voor jullie ieder jaar maar één ron de is en dit is de Ronde van Kaats heuvel. Besef wat er van je ver wacht wordt. Besef ook wat hier voor nodig is. Laat je bestuur zien dat je ook vóór hen eens iets wil doen. En doe dit dan a.s. Zondag 29 Juli. Wij wensen de organisatoren veel succes en op 29 Juli een „vrolijk zonnetje" toe, zodat het aantal be zoekers wederom ongekend zal zijn. SPRANG. S. D. O. Dinsdag j.l. speelde SDO haar achtste wedstrijd voor liet neder- laagtournooi tegen NEO, welke wedstrijd voor SDO een overwin ning opleverde met 31. Het tal rijke publiek heeft getuige kunnen zijn van een harde, doch sportieve wedstrijd, waarin aardige staaltjes voetbal le zien waren. Zaterdag a.s. komt Juliana uit Baardwijk op bezoek. Dit belooft ook weer een mooie wedstrijd te worden, want ook de geel-zwarten zullen bun beste beentje voorzet ten om de elf shirts of de beker te bemachtigen, welke hiervoor zijn uitgeloofd. Aanvang van de wed strijd 5 uur. Het tweede elftal speelt Vrijdag avond 'n vriendschappelijke wed strijd tegen Sparta II in Vrijhoeve. Aanvang half acht. WAALWIJKSE WIELERCLUB „LEONORA". Zondag j.l. namen de leden deel aan de Ronde van Oisterwijk; vele grote wielerfenomenen waren even eens present en gezien de strijd die door de Leonora-leden werd ge voerd, kunnen zij zeer tevreden zijn ever deze course. De taaie Coense en vooral v. d. Braak, die er na zijn ernstige val weer goed in komt, waren geduchte tegenstanders. Onze plaatsgenoot A. v. Es zag zich een voorste plaats ontgaan door een valpartij en zette, na uit de sloot gekropen en over de draad te zijn geklommen, een formidabele achtervolging in op het peloton, waarin hij zich nog zover naar vo ren kon werken dat hij de 12e plaats bezette; een bijzondere pres tatie van deze jonge amateur. In dien wij ons aan een voorspelling durven wagen, dan zal hij in de Ronde van Brabant heus zijn man netje wel staan. G. v. Es, die ook een zeer goede course reed, kon niet onder de eerst geplaatsten komen. Wij gaan van de veronderstelling uit dat, wanneer hij de strijd wat serieuzer opneemt, hij heel dikwijls bij de prijswinnaars zal behoren. Dus Gerard, geen gepraat, maar aan U de daad. Zondag in Kaatsheuvel zullen de Leonora-lui wel hard van zich af moeten bijten met zo'n sterke be zetting. Dus jongens, opgelet en ge bruikt op tijd de nodige tactiek. CAPELLE. De Postduivenvereniging „Nooit Gedacht", gevestigd bij C. van Til- borg, Hogevaart, hield j.l. Zaterdag 21 Juli een wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoorde, waarvan de prijzen werden behaald door: C. v. Tilborg 1, 7, 13; W. Nieu- wenhuizen 2; G. Rozenbrand 3, 39; A. Tactor 4, 27, 38; M. v. Peer 5, 22; P. v. Rooy 6, 24; J. Pols 8, 10; C. Broeks 9, 46; Jac Rozenbrand 11, 48; L. Blom 12, 21, 33, 35, 36; A. J. Ophorst 14, 17, 19, 25; P. Blom 15; H. v. Zeist 16; J. Zwart 18; J. Spie- rings 20, 28, 30, 34, 47; Jos Snap haan 23, 40; Gebrs. de Jong 26, 43; Gebrs. Versteeg 29, 32, 45; G. Jan- son 31; Jos Rozenbrand 37, 49; Ge broeders Rijken 41; A. M. de Jong 42; M. de Jong 44. LOON OP ZAND. „De Luchtbode" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Weert. De prijzen werden behaald als volgt: P. v. d. Velden 1, 4; N. Damen 2; C. Maas 3, 6; Broeders 5. Overduif: C. Maas. Dit voor wat betreft jonge duiven. Oude duiven. A. Spapens 1, 3. 10, 12; A. Ver schuren 2, 6, 9; Chr. van Gompel 4, 5; Jan Snoeren 7, 17, 18; L. v. d. .Sanden 8; A. Dannenberg 11; P. v. d. Velden 13; H. v. d. Velden 14, 15; M. v. d. Ven 16; G. IJpelaar 19; M. Wouters 20. Overduif: Bruurmijn.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3