I Wijde Wereld DE IMSÏBKET Waalwijkse en Langstraatse Courant 2).e iaatstekanJ De Perzische Oliekwestie. 40 °/o KORTING! DRUNEN ELSHOUT UIT DE EEN NIEUWE VULPEN W. J. SIKKERS - WAALWIJK De Amerikaanse Schoenenindustrie. Met IVOKOL: elke tand een brillant! Van ZATERDAG 28 JULI t./m. ZATERDAG 4 AUGUSTUS geven wij bij aankoop van en inlevering van Uw oude DE VULPENHOUDERS STAAN GEËTALEERD11 BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL MARKT 4 TELEFOON 2136 VRIJDAG 27 JULI 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 60 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" De onderhandelingen over de Perzische olie hebben deze week al veel stadia doorgemaakt, van goede en gegronde hoop tot ontmoediging,» die daarna weer omsloeg tot hoop. Geen van beide partijen wil de kans om alsnog tot een oplossing te komen voorbij laten gaan, maar geen van beide wil ook veel toegeven, hetzij het gaat om verlies van olie of om ver lies van prestige. De speciale afgezant van president Truman, Harriman, is als bemiddelaar opgetreden en het schijnt dat zijn missie niet helemaal tevergeefs is geweest. Haifa, wordt echter niet doorgela- Israël heeft een klacht ingediend Aanvankelijk zag er Harrimans missie hoopvol uit. De Perzische regering stemde er in toe onderhan delingen te heropenen met de Brits- Perzische Oliemaatschappij. In het begin van deze week echter werd die verwachting de bodem ingesla gen toen de bemiddelaar na bespre kingen met de Perzische Oliecom missie verklaarde zeer ontmoedigd te zijn. Waren ook zijn pogingen vastgelopen op de Perzische onver zettelijkheid en was dit het einde van het touwtrekken tussen Perzie en Engeland? De Perzische regering heeft dit toch blijkbaar ook niet aangedurfd, waarschijnlijk uitsluitend om prac- tische redenen, want de nationali satie is tot nog toe geen succes ge weest, om de eenvoudige reden dat de Perzen het werk niet aan kun nen. Er is een groot gebrek ont staan aan olie en benzine, zodat ze zich ondanks hun rijkdom tot het buitenland hebben moeten wenden en wel speciaal tot Amerika. De Amerikanen hebben echter een af spraak met de Engelsen dat ze hun bondgenoten niet in de wielen zui len rijden door de Perzen aan olie en benzine te helpen. Eerst hebben dezen zich tot de Amerikaanse Olie maatschappijen in Saudi Arable gewend, daarna hebben ze recht streeks in Amerika om olietechnici en schepen gevraagd om de olie naar het Westen te vervoeren als de Engelsen hun medewerking blij ven weigeren. Het ziet er niet naar uit dat de Amerikanen hierop zul len ingaan. Vooral om vliegtuig- benzine zitten de Perzen verlegen en er zal iets op gevonden moeten worden om de nationale luchtvaart aan het vliegen te houden. Het is ongetwijfeld om deze re denen dat het Perzische kabinet na de besprekingen met Harriman de voorstellen nogmaals is gaan be studeren. Het heeft tenslotte beslo ten het compromis-voorstel van Harriman te aanvaarden en de Brit se regering uit te nodigen een on derhandelaar naar Teheran te stu ren om het oliegeschil te bespreken. Als deze laatste stap geen bevredi gende uitwerking heeft, blijft er weinig hoop op een redelijke op lossing over. Nu is het zo, dat prestige kwes ties in de regel veel moeilijker op gelost worden dan werkelijke kwes ties en het Brits-Perzische geschil is voor een groot deel tot dit niveau afgedaald. Enerzijds wil de Perzi sche regering de eenmaal onderno men nationalisatie, kost wat kost, doorzetten, anderzijds blijven de Engelsen rotsvast weigeren mede werking te verlenen aan een rege ling die hun onvoldoende waarbor gen biedt. En nu is 't maar de vraag wie het verst over de brug komt. Het is wel te verwachten dat er grotere vorderingen gemaakt kun nen worden als de zaak tot de es sentiële punten wordt terugge bracht. In Teheran is het onrustig ge weest. Duizenden demonstranten dreigden het parlementsgebouw te bestormen, maar tanks en pantser wagens hebben dit verhinderd door een cordon te vormen. Toen een de legatie tot het parlement werd toe gelaten, trok de menigte af. Een protest werd ingediend tegen het brute optreden van de politie bij de jongste onlusten in Teheran. Hier bij werden 20 mensen gedood. Kwestie-Suezkanaal. De Engelsen hebben het niet al leen met de Perzen (en met zich zelf) aan de stok, maar ook met de Egyptenaren. Het optreden van dezen in het Suezkanaal geeft de Engelse regering reden tot bezorgd heid. Zo heeft de vorige week de Egyptische Marine een Engels schip aangehouden en opgebracht, waar tegen ernstig is geprotesteerd. De Egyptische regering meent echter in haar recht te staan, omdat zij 't Suezkanaal en de Rode Zee althans voor een gedeelte als Egyptische territoriale wateren beschouwt. Hier zit verder de verhouding tussen Egypte en Israël tussen. Egypte, dat zich nog altijd in staat van oorlog beschouwt met Israël, wil niet dat strategisch belangrijke materialen naar dat land worden vervoerd, terwijl Engeland er o.a. olierelaties mee onderhoudt. Olie, bestemd voor de raffinaderijen in len. kardinaal Sapieha, aartsbisschop van Krakau in Polen, is op 84-jarige leeftijd overleden. Het Hongaarse regeringspersbu reau heeft opnieuw bekend ge maakt dat de Hongaarse bisschop pen de eed van trouw aan de volks republiek zouden hebben afgelegd. Dit werd al enige tijd geleden be kend gemaakt, maar kort daarna werden verschillende bisschoppen gearresteerd. De betrouwbaarheid van deze officiële berichten is maar zeer betrekkelijk, even be trekkelijk als de betrouwbaarheid van de communistische machtheb bers zelf. Vijf Nederlandse missionarissen in China zijn in Hongkong aange komen, nadat hun door de commu nistische regering lange tijd huis arrest was opgelegd, aldus meldt K.N.P. Van de meer dan 50 Neder landse Franciscanen die oorspron kelijk in China werkten, zijn er nu nog maar zes meer over, onder wie de apostolisch prefect van Kiangts- jow, mgr. Pessers uit Tilburg. legenheid wachten. Voorts werd nog het woord ge voerd door rector E. Mommersteeg, directeur van het Provinciaal Con tact-orgaan voor emigratie-aange legenheden, die er op wees dat het Episcopaat een verantwoorde emi gratie stimuleert, en de directeur van de Kath. Centrale Emigratie stichting, drs. Jos van Campen, die de emigratie-mogelijkheden onder de loupe nam. De emigranten die per vlieg tuig naar Australië zouden gaan en niet konden vertrekken wegens olie- en benzine-moeilijkheden in Karachi, zijn gisterenavond van Schiphol opgestegen. bij de Veiligheidsraad dat Egypte de vrede in het Midden-Oosten in gevaar brengt door de scheepvaart in het Suezkanaal te belemmeren. De Engelse voorzitter van de raad, sir Glaciwyn Jebb, heeft de raad bij eengeroepen en die is gisteren be gonnen met de bespreking van de klacht. Nieuw Atlantisch Hoofdkwartier. Maandag heeft president Auriol namens ae Franse regering ofiiciëei het nieuwe Atiantiscne nooxuKwar- tier aan generaal ü-isenhower over gedragen. De president verklaarde dij aeze geiegenneid dat FranKrijK zijn beioite zou nakomen en tegen net eind van het jaar 10 divisies beschiKDaar zou heDhen voor het zuiantisch leger. Uns uunxc uat dit Franse voor beeld navolging verdient door ise- derland, niet om 10 divisies be schikbaar te hebben eind 19ol, maar die ene waarover nu al zo lang ge praat is en waarvoor de dienstpucnt nu al twee Keer verlengd is. Men begrijpt er niet veel van. Volgens een Amerikaans republi keinse senator zou Eisenhower één leger wensen onder één vlag en één commando. Op de Par ij se conferen tie over de vorming van een Euro pees leger, zouden ook al belangrij ke resultaten bereikt zijn. De Kerk in de communis tische landen. De enige kardinaal die achter het IJzeren Gordijn nog in vrijheid was, Voorlichtingsdag Bossche Middenstand. De Katholieke Middenstandsbond in het bisdom Den Bosch heeft Maandag in Den Bosch een speciale middenstands-emigratiedag gehou den, waarop ook de Commissaris der Koningin, Prof. de Quay, het woord heeft gevoerd. Prof. de Quay schetste de groei van de emigratiegedachte onder de dwang der omstandigheden, zoals ae sterk vermeerderde bevolkings aanwas van 75.000 zielen per jaar m het eerste decennium van deze eeuw tot 173.000 zielen in 1950, ter wijl Noord-Brabant jaarlijks 250 hectaren aan cultuurgrond verliest. Emigiatie en industrialisatie zijn in deze de enige middelen tot oplos sing van het vraagstuk der overbe volking. Prof. de Quay wees er op dat voor emigratie cle middenstand in het bijzonder in aanmerking komt, omdat bij deze maatschappe lijke groep het overschot zo groot is'. Hij drong in het bijzonder aan op grondige voorlichting, selectie en vorming. De legeringscommissaris voor de emigratie, mr. ir. B. W. Haveman, bracht vooral de emigratielanden Australië, Nieuw-Zeeland en Ca nada naar voren. Door samenwer king tussen organisaties in Neder land en Australië zijn er goede mo gelijkheden, ook voor middenstan ders. Naar Canada emigreerden in het eerste half jaar 9000 personen, terwijl nog velen op vervoersge- SPOORWEGEN DOOR DE GRACHTEN? Het gerucht gaat dat de Nederlandse Spoorwegen hun oog welgevallig hebben laten vallen op de rondvaartboten in de Amsterdamse grachten. Reeds zou één der grootste rondvaartondernemingen een bod van de N.S. hebben ont vangen op de boten, maar op dit aanbod is men niet inge gaan. Maar de N.S. hebben 't haar niet bij gelaten en in middels met een andere rond- vaartmaatschappij onderhan delingen aangeknoopt. Of cleze met de spoorwegen „in zee" zal gaan, valt niet te zeggen. Ook de gemeentelijke concessie willen de N.S. ko pen. Wij zouden zo zeggen: laat de N.S. bij de spoorwegen blijven en eens goed rond kijken of er in 't belang van de industrialisatie, in het be lang van een gehele bloeien de landstreek voor haar niet iets te doen of te herstellen valt! Ondertussen vernemen we dat van de zijde van alle Noord-Brabantse Kamers van Koophandel, de actie der Ka mer te Waalwijk ten deze bij Gedeputeerde Staten met kracht wordt gesteund en dat ook de burgemeesters dei- verschillende belanghebben de gemeenten daaraan hun volle steun verlenen. Het wordt hoog tijd dat er verbetering komt aan de ver- keers-misèré door de Lang straat, per spoor, over de weg en langs het water! De heer Klijberg bleek door deze ervaring getroffen en onderschreef ten volle de in een rapport vastge legde opvatting van een Frans team dat Amerika bezocht en daar tot de overtuiging kwam dat de Ameri kaanse fabrieksarbeider het dubbe le weet te presteren van de Franse fabrieksarbeider. Persoonlijk had de heer Klijberg geconstateerd, dat de inhoud van dit rapport niet ovedreven moest ge acht worden. Deze grotere prestatie moet niet zonder meer toegeschre ven worden aan het hogere arbeids- tempo, maar is voor een groot deel het gevolg van de in'Amerika ge bezigde arbeidsmethoden. Intussen zijn wij niet in staat om op dezelfde wijze te rationaliseren als in Amerika. De Verenigde Sta ten hebben een veel groter aantal inwoners en dit feit schept op de eerste plaats andere productie-mo gelijkheden dan ten onzent. In een gesprek voor de Wereld omroep met de bekende radio reporter Guus Weitzel, heeft dhr. Klijberg dezer dagen op treffende wijze uiteengezet waarom wij nog niet volop kunnen exporteren, ook al zijn wij één der goedkoopste schoenenproducenten. Ook tegen over ons sneed hij dit onderwerp aan, toen hij ons wees op die geheel andere instelling van de Amerikaan ten aanzien van de productie. Het is voor ons onmogelijk om de Ame rikaanse massaproductie-methode over te nemen, al kunnen wij er heel wat van leren, dat ook voor ons interessant zou zijn. Vandaar dat ook wij eens een af vaardiging van werkgevers en werknemers naar Amerika zouden moeten sturen, zoals Frankrijk zulks deed om er de arbeidsmethoden te bestuderen en er ons voordeel mee te doen. Allerlei merkwaardigs zou men kunnen ontdekken, waaronder ook dingen, die in belangrijke mate zou den kunnen bijdragen tot oplossing van ten onzent al zeer actuele pro blemen, zo besloot de heer Klijberg de mededelingen omtrent zijn Ame rikaanse reis. „Weet ge welke winstmarge de Amerikaanse schoen winkeliers kennen? Ik heb dat kun nen ervaren: minimaal 40 procent van de verkoop!" Wij geloven dat niet alleen de Ne derlandse werkgevers en werkne mers van zo'n studiereis zouden kunnen leren, maar ook de Over heid, die onze schoenwinkeliers in het leven meende te kunnen hou den met een winstmarge van 18 en 22 procent. In het Juli-nummer van het door de Mij. „De Gelderlander" uitgege ven smaakvolle orgaan „De Pas bank", Maandblad voor Schoenhan- del en Schoenindustrie in Neder land en België, treffen we het vol gende artikel aan, dat wij zo vrij zijn in ons blad over te nemen: De heer Jos. J. Klijberg over zijn AMERIKAANSE REIS. Rijk aan nieuwe ideeën en gedachten keerde hij terug. De heer Jos. J. Klijberg heeft onlangs een reis naar Amerika gemuukt en aldaar een aantal schoenfabrieken bezocht waar- omtrent hij ons zijn bevindin gen verteld heeft in een relaas, dat alleszins waard is hier te worden weergegeven. Het meest was hem opgevallen dat Noord-Amerika ook op het ge bied van de schoenen-productie een massa-land is. De Verenigde Staten kennen veel minder snitten dan Eu ropa. Het meest gedragen artikel bij de dames is de laag uitgesneden pump met hoge hak waarop nog al eens variaties zijn aangebracht door perforaties. Deze pumps hebben een v vormmodel en kennen afwis selend één of twee bandjes. Men ziet ze in leer en suède. Maar zowel in de beste als in de goedkoopste Amerikaanse zaken vormen zij er steeds hetzelfde artikel. Voorts draagt de Amerikaanse vrouw een schoentje met iets lage re Louis Quinze-hak, ago gemaakt, met uitstaand kantje, loos afgelapt en van voren vierkant geschrooid. Een derde artikel is de zogenaam de flat, de laag uitgesneden schier hakloze ballerina-schoen, die op de voorjaarsshow van het Modecen trum te Amsterdam zozeer de aan dacht trok, maar die men hier in West-Europa overigens bijna uit sluitend door toeristen en een en kele modieuze vrouw ziet dragen. In de Verenigde Staten kennen de flats allerlei vormen, variaties en prijsklassen. Voor heren ziet men ontzaglijk veel variaties op het gebied van Loaver, met rits- en e;lastiek-slui- ting, gewoon gezwikt en ook vol gens de zogenaamde rnokassin-me- thode. California is ook ste^eds een zeer groot artikel. Zowel voor dames als heren wordt veel nylon verwerkt. In de U.S.A. ziet men vooral dames schoenen, die bijna geheel van ny lon zijn vervaardigd. In de Amerikaanse schoenfabrie ken is de specialisatie zeer ver door gevoerd. Deze fabrieken zijn ge outilleerd met de meest moderne machines, waarvan een groot aantal in Nederland nog niet bekend is of althans niet in gebruik. Deze nieu we machines dateren uit de tweede wereldoorlog of daarna. Dat men deze machines hier te lande niet ziet gebruiken is eensdeels het ge volg van het feit, dat ze door oc trooi-moeilijkheden' nog niet gele verd kunnen worden, anderzijds omdat ze niet lonend geacht kunnen worden vanwege de grote produc tie, die deze machines vragen. Van de enorme producties, welke in de hedendaagse Amerikaanse schoenindustrie gemaakt worden gaf de heer Klijberg ons enig idee, toen hij ons vertelde van zijn be zoek aan fabrieken van een concern dat een week-productie heeft van 450.000 paar schoenen, verdeeld over een groot aantal bedrijven, w.o. er waren met dagcapaciteit van 7200 paar van één soort artikel. Het bandsysteem kent men in deze fabrieken niet. De capaciteit van elk dezer bedrijven is voor de toepassing van dit systeem te groot. Immers zouden er dan te veel ban den moeten worden gelegd. In hoofdzaak werkt men er op rekken van twaalf paar. Vooral voor herenschoenen wordt er in deze fabrieken zeer veel neo- lite verwerkt. Dit is een soort plas tic-rubber, dat niet alleen voor loop zolen gebruikt wordt, doch ook voor binnenzolen. Het neolite voor bin nenzolen laat zich uitstekend groe ven. Buitendien wordt veel plastic voering inplaats van ledervoering verwerkt. Men beweert, dat dit ar tikel een langere levensduur heeft dan leder en niet schadelijk zou zijn voor de gezondheid van de voet. De heer Klijberg was evenwel niet in de gelegenheid zulks te controleren. Wel heeft hij in één fabriek, waarin 7200 Good Year-schoenen per dag vervaardigd werden, per soonlijk geconstateerd dat dit ma teriaal bijna uitsluitend of minstens voor 90 procent werd gebruikt. De heer Klijberg vertelde ons ook interessante ervaringen omtrent de arbeidsverhoudingen in de Ameri kaanse schoenindustrie. Daarin wordt vijf dagen per week gewerkt van 's morgens zeven uur tot twaalf uur en 's middags van half één tot half vier. Over het arbeids-tempo in deze fabrieken staat men eenvou dig verbaasd. Alle werkzaamheden zijn er op stukloon gebaseerd. In de veertig uur werk, die ze per week leveren, verdienen zij 60 tot 65 dol lars. Nederlanders die de Verenig de Staten bezoeken, kunnen voor één dollar niet veel meer kopen dan wat zij thuis voor één gulden kun nen aanschaffen. Maar zij leven tij dens zo'n bezoek in hotels, pensions e.d. De Amerikaanse arbeider kan met een dollar echter belangrijk meer doen dan de Nederlandse ar beider met een gulden. Dat de Ame rikaanse arbeider op heel wat gro tere voet leeft dan de Nederlandse, merkt ge op typische wijze, dQordat de parkeerterreinen bij de Ameri kaanse fabrieken meestal meer ruimte in beslag nemen dan de fa brieken zelf. Er komen namelijk zeer veel arbeiders per auto naar de fabriek. Door de indeling van de Amerikaanse werkweek beschikken de arbeiders er ook over veel meer vrije tijd dan ten onzent. Dit cre- eert weer bepaalde behoeften, zoals voorzieningen om te kunnen zeilen, roeien, vissen, kamperen e.d. De in stelling van de Amerikaanse fa brieksarbeider gaat door deze ont wikkeling ook afwijken van die zo als wij ze van de gemiddelde West- Europese fabrieksarbeider kennen. Bezoekt men hier in Nederland een fabriek om bijvoorbeeld een bepaal de machine te bezichtigen, dan zal de man die deze machine bedient, tien tegen één in alle opzichten be reid zijn aan de bezoeker alle mo gelijke diensten te verlenen. Voor de Amerikaanse fabrieksarbeider betekent time echter zozeer money, dat hij er helemaal niet op gechar meerd is van zijn arbeids-tempo af geleid te worden. In de korte tijd waarin hij werken kan wil hij voor alles er uit halen wat er voor hem inzit. Zo beschouwd betekent een bezoeker op het werk geen welkome afleiding bij dikwijls eentonige ar beid, maar een sta-in-de-weg om op te schieten. Ook de Amerikaanse fabrieksarbeider ziet men door deze werkmethode begeesterd door de idee van de free enterprise. Het is nu eenmaal een eigenschap van de zelfstandige werker om zijn tempo te versnellen, al geschiedt dit maar door welbegrepen eigenbelang. Wel nu, dit is ook het geval met de Ame rikaanse fabrieksarbeider en het blijkt het gevoel voor eigenwaarde in niet geringe mate te stimuleren. GESLAAGD. Onze dorpsgenoot dhr. P. Brok slaag de dezer dagen voor het diploma Vak bekwaamheid en Handelskennis van de Eerste Ned. Slagersvakschool. Proficiat. MIDDENSTANDSZOMERFEEST De Middenstandsvereniging Drunen Elshout neemt op 5 Aug. a.s. deel aan het Middenstandszomerfeest te Heèswijk. Middenstanders (ook zoons en doch ters boven de 18 jaar) die wensen mee te gaan, kunnen zich tot 2 Aug. opgeven bij A. Wagenmakers, Stationsstraat 23. UITREIKING DIPLOMA'S. Vrijdag a.s. om 19.30 uur heeft in de Gemeentelijke Vakschool voor Schoen makers de diploma-uitreiking plaats aan de leerlingen die met goed gevolg de 3- jarige cursus hebben gevolgd. De uitrei king zal geschieden door de Edelachtbare heer Burgemeester A. C. D. Snels. Tevens zal er gelegenheid zijn de door de leerlingen in het afgelopen jaar ge maakte werkstukken te bezichtigen. Voor de bezichtiging der werkstukken zal ook gelegenheid bestaan op Zaterdag 28 Juli a.s. van 15 tot 21 uur en op Zondag 29 Juli van 12 tot 14 uur. Nieuwe leerlingen voor het cursusjaar dat met Sept. a.s. begint kunnen worden opgegeven bij de directeur der school, de heer C. Rechters. CONCERT. De Harmonie Beatrix zal naar wij ver nemen a.s. Zondagavond een zomer avondconcert geven op de kiosk nabij de noodkerk. Aanvang 8 uur. VERLENGING BURG. v. d. HEIJDENSTRAAT. Het doortrekken van de Burg. v. d. Heijdenstraat is opgedragen aan de fa Vissers, Wegenbouw N.V. De straat zal nu worden doorgetrokken tot bijna de Grot«.straat. De sloot langs het eerste deel zal thans ook verdwijnen en voor zien worden van een riolering. ONGELUK. Woensdagmorgen begaf Mej. C. van Duijnhoven zich per rijwiel vanaf de Grotestraat in de richting van de Kleine straat. Ter hoogte van dhr. Pijnenburg stak zij zonder teken te geven plotseling de weg ovfcr, met het gevolg dat zij door een haar achterop rijdende luxe auto, be stuurd door dhr. Gompen uit Vught werd aangereden. Het slachtoffer liep verschillende verwondingen op en een armbreuk. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, die overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk oordeelde. De be stuurder van de auto, die nog signalen had gegeven, treft geen schuld. j BOTSING. Maandag kwam in de Overlaat de luxe bestelwagen van de fa. Hobbelen uit Waalwijk in botsing met een vracht- wag van de fa. Smits uit Haarsteeg. De linkerzijde van de bestelwagen werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. AANRIJDING. Tijdens de turnmars j.l. Zondag werd een der deelneemsters uit Nijmegen door het te vlug passeren van dhr. B. uit Am sterdam aangebeden. Het slachtoffer kreeg een bloeduitstorting aan de linker voet. VEILINGBERICHT 25 JULI 1951. Aardbeien 6080, Kruisbessen 2045 per kg.: Pruimen 512, Perziken 625 per stuk; Rode bessen 2552 p kg.; Me loenen 3566 per stuk; Druiven 160 180. Appelen 1052, Peren 618 p. kg. Aardappelen 1017, Andijvie 822 per kg.; Bloemkool 1240 per stuk; Snijbo nen 7590, Princessebonen 6073, Dub bele 4568; Tuinbonen 2028; Erwten 2555, Peulen 2550, Stambonen 25 40 per kg.; Frambozen in doosjes 139; Komkommers 815 per stuk; Kroten 3 8 per bos; Kroten 1823 per kg; Rode Kool 412, Savoye Kool 1425, Spits kool 1320 per kg.; Bosp'een 2542 p bos; Waspeen 3052 per kg; Postelein 1018, Rabarber 714 p kg.; Selderij 25 per bos; Sla 24J^ per stuk; Spi nazie 618 per kg; Tomaten 2568 p. kg. TALRIJKE DEELNEMERS AAN 'T FESTIVAL. In café Van Huiten vergaderde hel festival comité, tesamen met het bestuui van de liedertafel „Uitspanning door In spanning". De vergadering stond ondei leiding va nde vicé-voorzitter dhr. var Huiten. De notulen van de secretari; werden onder dank goedgekeurd. Betreffende het huren van een kiosl was een schrijven binnengekomen van d« Oranje-vereniging te Besoijen. De he'ei L. v. d. Loo zal deze kwestie verder af werken. Er werd verder een commissu voor de aan- en afvoer van materialer samengesteld, btstaande uit de heren P van Huiten, A. van Huiten, L. v. d. Lot en J. van Venrooy. Een piano zal gehuurd worden van di buurtvereniging De Wolfshoek. Reeds i: met een kermisexploitant in Heusdei overeengekomen om tijdens het festiva een draaimolen op het festivalterrein t< plaatsen. Of er dan nog plaats is voo

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5