HEUSDEN WAALWYK miSHEüVEI CAPELLE VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG Bi] de Vierdaagse dat pafcje soms dit... WANDELSPORT. biff Ww VOETBAL. TENNIS. WIELRENNEN. DUIVENSPORT, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 JULI 1951 6 WsJ; het blauwe pakje dat 9 van de 19 rollers eisen 1 een zweefmolen zal de terrein-commissie bekijken. Zaterdag 4 Aug. zal het festival om 5 uur door de Burgemeester geopend worden. Achtereenvolgens zullen dan concerteren „Uitspanning door Inspan ning", Elshout; Harmonie „Eendracht", Nieuwkuijk; Heusdense Fanfare; „Zang en Vriendschap", Drunen; Helvoirt's Mannenkoor en „Gezamenlijke Zangver. DrunenElshout, waarna om 8 uur een avondconcert te geven door de Kon. Erk. Harmonie De Volharding, in samenwer king met de Gem. Zangver. „Cantabile", beiden uit Drunen. Zondag 5 Aug. zal om 3 uur de ope ning geschieden door Pastoor Versteeg. Achtereenvolgens zullen dan optreden Uitspanning door Inspanning; Kerkelijke fanfare, Elshout; Levenslust, Herpt; Vught s Gemengd Koor; Oefening Baart Kunst, Nieuwkuijk; Sempre Animato, Nieuwkuijk; Harm. Beatrix, Drunen; St. Cecilia, Waalwijk; Vriendenkring; Gem. Zangver. Levensvreugde uit Haarsteeg avondconcert door de Kerk. Fanfare en Cantabile, Vlijmen, met als slot het Eendracht Maakt Macht, in samenwer king met de Gem. Zangver. St. Cecilia uit Waalwijk. GESLAAGD. Mej. E. Vermeer slaagde voor Mulo- diploma, Betsie van Huiten behaalde diploma huishoudschool en C. Willems het praktijkdiploma boekhouden. BEDEVAART. De Bedevaart HeusdenKevelaar zal op 14 en 15 Augustus plaats vinden. De reis zal per autobus worden gemaakt. CONCOURS-SUCCES. De gemengde zangvereniging „Togido" uit Aalst, met als dirigent de heer J. Winkel uit Heusden, behaalde Woens dag j.l. op het te Reeuwijk gehouden nationaal concours in de eerste afdeling een tweede prijs met 297 punten. GESLAAGD./ Onze stadsgenoot de heer K. C. Duyne slaagde aan de Hogere Textielschool te Tilburg voor het overgangsexamen van de le naar de 2e klas. M-53-M Herwijnen, wilde met zijn bromfiets de Prov. weg oversteken, toen op heizelfde ogenblik een vrachtauto van T. uit Gen- deren passeerde. Met een hevige klap botste de bromfiets tegen de auto op en werd de berijder tegen de grond ge smakt. Het slachtoffer werd bij dhr. Ten Ham binnengedragen, alwaar Dr. Win kelman, die spoedig ter plaatse was, de eerste hulp verleende en naast inwen dige kneuzingen een dubbele beenbreuk constateerde. Per auto werd het slachtoffer in zorg wekkende toestand naar het ziekenhuis te Den Bosch vervoerd. Nader vernemen wij nog dat de toe stand van de patiënt zeer ernstig is en voor zijn leven wordt gevreesd. Dinsdagavond had aan de Katte- steeg alhier een aanrijding plaats tussen een motorrijder uit Kaatsheuvel en en auto van d. R. uit Waalwijk. De motor rijder bekwam lichte verwondingen aan zijn hoofd, terwijl zijn motor zwaar Be schadigd werd. KAMPEREN. Onder leiding van de akela, mëj. v. Willigenburg alhier, gaan a.s. Zaterdag --■ een 25-tal welpen van de padvinders- groep Jan de Rooij, een week kamperen op het landgoed „Utrecht" bij Esbeek. De voortrekk'ersstam Pieter Maritz van de Jan de Rooij-groep gaat van 411 Aug. kamperen te Loenen op d Veluwe. De verkenners hopen van 1825 Aug. eveneens op het landgoed Utrecht te Es- beek te kamperen. Men vindt en verliest. Bij de Opperwachtmeester-Groeps commandant van de Rijkspolitie, groep Sprang-Capelle, zijn inlich tingen te bekomen over een wit lederen kindertasje, dat als gevon den werd aangegeven. Als verloren werd aangegeven een gebreid wollen kinderjasje, een rubberlaars, een zwart-lederen he- renportemonnaie met inhoud, een bordeaux-roodlederen damesporte- monnaie met inhoud en een zwart lederen portefeuille waarin hengel- akte en loopvergunning. OPENLUCHTSPEL. Zondag 29 Juli tweede opvoering van het prachtige openluchtspel op de Ko nijnenberg: Verdeeld Kamp, zigeunerspel in drie bedrijven. Wegens het grote suc ces van Zondag zal de belangstelling zeker nog groter zijn. Laten we hopen dat het weer medewerkt. Die Zondag van een mooi openluchtspel wil genie ten naar de Konijnenberg. Aanvang half drie. PRIJSVLUCHT. Dc Vrienden van de Arbeidersjeugd te Vlijmen organiseren Zondag 5 Aug. een grote prijsvlucht met duiven. De Postduivenver. De Zwaluw heeft hier aan de volle medewerking gegeven. Ook voor het publiek wederom prachtige prij zen; de ringverkoop is reeds in volle gang. Steunt alle dit mooie doel, door het schenken van een ereprijs. VOETBAL. Zondag namen de Vlijmense Boys deel aan het grote tournooi te St. Michiels gestel. De Boys speelden wederom een goede wedstrijd en wisten in de demi- finale met 31 te winnen. Daardoor moeten de Boys Zondag de beslissende wedstrijd spelen tegen Sportver. 1932 uit Den Bosch. Vlijmen 2 bracht het er in Herpt niet zo gunstig af en verloor met 41. POSTDUIVENVER. DE ZWALUW. Zendag laatste midfondsvlucht met oude duiven vanuit Corbeil. Jonge duiven Zondag wedvlucht van uit Sittard; afstand 90 km. Inkorven Za terdagmiddag van 2 tot uiterlijk 4 uur, dus allen op tijd. Uitslag wedvlucht Lebourne: P. van Gestel 1, 3; L. de Laat 2. WIELRENNEN. De grote favoriet van de nieuwelin gen uit Vlijmen, Tini Wolfs, kan enkele weken niet aan de wielerwedstrijden deelnemen; op doktersadvies moet hij enkele weken rust houden. Laten we ho pen dat hij spoedig hersteld is om zijn mooie overwinningsre'eks van dit seizoen voort te zetten. Handboog. Het handboog-concours dat ter gelegenheid van het 70-jarig be staan van de handboogschutterij „Claudius-Civilis", op Zondag 29 Juli a.s. zal worden gehouden, be looft een groot succes te worden. Hier wordt wederom het bewijs ge leverd wat door eendracht en sa menwerking kan worden tot stand gebracht. Iedere avond zijn een aan tal leden present om de benodigde banen voor het groot aantal deel nemende verenigingen in orde te krijgen. De hele organisatie van dit concours is grotendeels tot stand gekomen door de financiële steun van de plaatselijke middenstand, die de vereniging in staat heeft gesteld een groot aantal prachtige prijzen aan te schaffen. Naast de verenigin gen, aangesloten bij de L.S.B., zul len nog ruim 30 zestallen onderling de strijd aanbinden om in het bezit te komen van de vele fraaie prijzen. Er zal in 4 klassen worden ge streden, n.l. in .een ere-afdeling en verder in een A-, B- en C-klasse. Gezien de voorbereidingen, zal dit concours zeer zeker slagen. ERNSTIG ONGELUK. J.l. Maandagmiddag had op het kruis punt aan de Provinciale wéa alhier weer een ernstig ongeluk plaats. Een logé van de fam. v. V. te Capelle, afkomstig uit GESLAAGD. Geslaagd voor het diploma A te Breda A. J. G. M. Verstynen, Waal wijk. Studie genoten op het Pen sionaat St. Marie te Huybergen, en H. F. J. M. Verstynen, geslaagd voor het diploma Mulo A te Kerkrade. Studie genoten op het Pensionaat St. Maria ter Engelen te Bleijerhei- de. Geslaagd voor het diploma Mulo A te Eindhoven Berty Slaats. LEGERORDERS VOOR SCHOENINDUSTRIE. Van regeringszijde hebben 237 schoenfabrikanten een aanvraag ge kregen tot het maken van een of ferte voor legerschoenen. Deze of fertes moeten begin Augustus inge diend worden, zodat de beslissing nog wel in de eerste helft van die maand te verwachten is. Het aan tal te leveren paren is echter nog niet bekend. Berichten over een opleving in de schoenindustrie in tal van bladen, zijn, naar men ons van bevoegde zijde meedeelt, vooralsnog voorba rig. BUITENLANDS BEZOEK AAN „TIMTUR". Eind September, begin October, zal een groep van een veertigtal industriëlen, leraren en gediplo meerde leerlingen van de Vakschool der Vereniging van Schoenfabrikan ten in Noord-Frankrijk, een bezoek aan Nederland brengen in het ka der van de verbetering der betrek kingen tussen Nederland en Frank rijk. Bij deze gelegenheid zullen zij ook een excursie maken naar de Timtur-Schoenfabrieken in Waal wijk. AMSTERDAMS KERKKOOR OP BEZOEK. Het zangkoor „A.M.D.G." van „de Krijtberg" te Amsterdam, dat een 3-daags uitstapje maakt naar de bossen en duinen in onze omgeving, komt Zondag 5 Augustus a.s. op bezoek bij het kerkkoor der St. Cle- mensparochie alhier. Door dit Amsterdamse kerkkoor, onder directie van Nico Bollen, zal de Hoogmis van 10 uur in de St. Clemenskerk worden gezongen, terwijl verder nog een gezellig sa menzijn met de Baard wij kse zan gers in café van Cromvoirt en een koffietafel in café ,,'t Stoepke" op het programma staan. GYMNASTIEKWEDSTRIJDEN TE DRUNEN. Op de onlangs gehouden gymnas tiek wedstrijden, welke georgani seerd waren door „St. Herman Jo- zeph" Drunen, behaalde Mej. Tr. v. Loon „O.W.S." Waalwijk, een 3e personele prijs, le graad, 26% punt. Doordat de heer P. van Noord, „K.G.V." Kaatsheuvel, 3e graad, zijn le prijs beschikbaar had ge steld. kreeg A. v. d. Boogaard, „Uno Animo" Mierlo, inplaats van de 2e de le en Ad Schoemans „Kunst en Kracht" Waalwijk, een 2e personele prijs met 24 punten. De overige door „O.W.S." en „Kunst en Kracht" behaalde prij zen, werden reeds Maandag in ons blad opgenomen. SPAARVERENIGING R.K.C. Maandagavond werd in de club tent van R.K.C. een spaarvereni- ging opgericht. Het bestuur werd als volgt samengesteld: M. Schelle- kens, voorzitter; G. Beerens, secre taris-penningmeester en A. v. Hilst commissaris. Er traden op de oprichtingsverga dering 27 leden tot de nieuwe ver eniging toe. Tot 15 Augustus bestaat er gelegenheid om zich als lid op te geven. Er werd ter vergadering besloten dat alleen Zondag, Maandag en Woensdag gespaard zal kunnen be- worden door middel van het kend spaarkastje. T.B.C.-VLUCHT. Woensdagavond had in Café Heesbeen-Keetels de prijsuitreiking plaats van de T.B.C.-vlucht en te vens van de ringen-verloting. Nadat de voorzitter, de heer W. Klijn, allen een welkom had toege roepen, dankte hij allen die op enigerlei wijze hadden bijgedragen om deze T.B.C.-vlucht op zo'n bui tengewone wijze te doen slagen. Met genoegen memoreerde hij dat het bedrag dat aan de plaatselijke T.B..C.-bestrijding kon worden af gedragen, het bedrag van vorig jaar nog te boven ging, n.l. ƒ927.15. Na de prijsuitreiking kwamen 't dames-comité en de T.B.C.-commis sie van de postduivenvereniging nog bij elkaar, en op uitnodiging van deze verschenen de heren Dr. H. G. Langemeijer en Notaris A. Schaap, resp. voorzitter en penningmeester van de plaatselijke T.B.C.-bestrij ding, aan wie het bedrag werd over handigd. Notaris A. Schaap dankte in wel gekozen woorden voor het vele werk dat door de comité-leden was verzet om dit prachtige resultaat te bereiken en noemde de jaarlijkse T.B.C.-vlucht één van de steunpi laren van de kas der T.B.C.-bestrij- ding, die vooral in deze tijd enorme bedragen vraagt om de gevreesde ziekte te bestrijden. De prijzen van de ringen verkoop waren alle nog niet afgehaald. Deze kan men alsnog bekomen in Café Heesbeen-Keetels tot Maandag 30 Juli a.s. Hierna vervallen deze aan de T.B.C.-bestrijding. VERSLAG W.S.C. Het verslag van de jaarvergade ring van W.S.C. op pagina 2 van dit blad is in een gedeelte van de op laag een beetje door elkaar geraakt. De laatste drie alinea's van het ver slag vanaf de woorden „met betrek king" behoren te komen vóór het laatste woord van de derde alinea „genomen". Als U het zo leest, zal het geen moeilijkheden opleveren. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Jan, zv. G. Bax-Meter te Sprang-Capelle; Martinus C. L., zv. L. Fijneman-v. Dreumel; Mar- garetha G. M., dv. L. J. v. Hulten- Janssen te Drunen; Maria E. C., dv. J. Beerens-van den Broek; Hendrik J., zv. J .W. Zwart-Janson; Justinus A., zv. A. J. Braspenning-Roelofs te Sprang-Capelle; Petronella A. M., dv. F. C. v. Tuyl-Verbunt; Adriaan M. G., zv. M. P. v. Boxtel-de Moor te Heusden; Janus G. J., zv. J. Dek kers-de Jong; Jean P. H., zv. P. Dingelhoff-Hoornaert; Maria J. C., dv. J. F. J. Mol-van den Broek; Douwe G. J., zv. P. W. Rombouts- Koning; Wilhelmina A., dv. A. C. v. Haren-v. Hees. Overleden: Wilhelmina A. M. v. Loon, 60 j. Huw.-aangiften: P. Kerstens 28 j. te Nijmegen en L. G. M. Jansen 27 j. te Waalwijk. Gehuwd: J. M. Brok 25 j. te Waal wijk en C. A. de Wit 25 j. te Breda; J. H. v. Laarhoven 28 j. en H. A. M. de Kort 23 j., beiden te Waalwijk; H. M. Hensen 26 j. en C. A. de Wit 30 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: C. E. J. Thijssen van Haaren; C. J. M. Peeters van Wou denberg; C. M. Wensveen van Vel- sen; L. Lausberg van Velsen; J. T. Verhoeven van Dussen. Vertrokken: A. M. van den Heuvel naar Loonopzand; M. Vermaas naar Den Haag; M. Wcnnekes naar Dru nen; Th. C. J. M. v. d. Heijden en gezin naar Wijchen: C. Schoenma kers naar Druten; J. A. A. M. de Gruijter naar 's-Bosch; C. Bouman naar Drunen; J. J .Janson naar Arn hem. zeven R.K.C. SPEELT OEFENWEDSTRIJD. Zaterdagavond om half speelt RKC een oefenwedstrijd te gen de Rotterdamse club Excelsior. Deze ploeg is het vorige seizoen in de bovenste regionen van de com petitie geëindigd en was één van de sterkste elftallen van de Westelijke 2e klas. Excelsior beschikt over uitsteken de spelers, o.a. de oud-internationaal Vermeer en de jonge speler Schou ten, die al verscheidene keren in 't Nederlandse jeugdelftal heeft ge speeld. RKC komt met een proef-elftal in het veld, waarin verscheidene jon ge spelers zijn opgesteld. Wij zijn erg benieuwd wat trainer Donhuy- zen gedurende de maanden dat hij RKC traint, met z'n jongens heeft bereikt. Het belooft in ieder geval een in teressante wedstrijd te worden. R.W.B.GUDOK. lc wedstrijd van het R.W.B.- nedcrlaag- tournooi A.s. Zondag wordt de eërste wedstrijd gespeeld van het door R.W.B. georga niseerde nederlaag-tournooi, en wel tegen het oude bekende Tilburgse Gudok. Met belangstelling wordt deze ont moeting tegemoet gezien, daar het hier twéé clubs betreft, die elkaar jarenlang in competitie-verband met wisselend succes hebben bestreden en welke zich stéeds kenmerkte als dè wedstrijden van het séizoen. R.W.B. zal zich in "3e vijf wedstrijden die dit nederlaag-tournooi telt en dat op touw is gezet om de spelers voldoende gelegenheid te bieden om zich voor het a.s. nieuwe seizoen in te spelen en straks dus met een team voor de dag te komen, dat kan bogen op een goed geheel, wat spel en saamhorigheid betreft, geheel moeten geven om een behoorlijk figuur te slaan daar het tournooi allemaal ster ke 3e klassers als tegenstanders omvat, ja zelfs één pas gepromoveerde 2e klas- ser, n.l. Sarto. Toch geloven we dat dit juist voor de thuisclub een stimulans zal zijn om haar huid zo duur mogelijk te verkopen en de 11 shirts die als eerste prijs voor de win naar beschikbaar zijn gesteld, niet zonder meer cadeau zal geven. Wie uiteindelijk de gelukkige zijn zal is voorat met geen mogelijkheid te zeg gen. maar vast staat dat de voetballief hebbers uit Waalwijk en omgeving een vijftal wedstrijden te wachten staan, die het publiek en de spelers in de juiste competitie-stemming zullen brengen. Daar komt nog bij, dat de laatste weken hard is en wordt gewerkt aan terrein en accomodatie, waarmee men voor de wedstrijd van Zondag klaar zal zijn, zodat dit -de prestatifes op het ter rein en de stemming langs de lijn zeer zeker gunstig zal beïnvloeden. R.W.B.-ers, toon je deze wekenlange, moeizame en belangeloze arbeid waar dig, door je vanaf Zondag ook op het veld geheel en al te geven I Aanvang half drie. INVITATIE-TOURNOOI. Deze week werden op de banen van Hotel Verwiel de wedstrijden gehouden van het invitatie-tournooi om de „Waalwijks Belang" wissel beker. Zondag a.s. vinden de finales plaats en in ons volgend nummer zullen wij de uitslagen van deze eind-wedstrijden opnemen. Zondagavond heeft de prijsuitrei king plaats in Hotel Verwiel met het traditionele Bal. TOUR DE FRANCE. Coppi wint. Kollet stevig aan de kop. De grote Fausto Coppi heeft ein delijk iets van zich laten horen. En dat op een spectaculaire manier. In triomftocht stormde hij Woens dag over twee gigantische reuzen van de Alpen, de Vars en de Io- zard. Met ruim 3Y2 minuut voor sprong kwam hij over de eind streep in Briancon, 50 kilometer had iiy alleen gereden, want op 115 k.m. voor de eindstreep sprong hij weg van het peleton en met een ongelofelijke durf, waarmee hij zelfs de Coppi van 1949 in de scha- duw stelde, waagde hij de sprong naar de etappe-overwinning. En hij zegevierde. Zelfs Hugo Koblet schudde hij van zich af. Koblet rende de dc- marrant achterna en aanvankelijk won hij op zijn prooi. Tot 1.55 mi nuut verkleinde hij zyn achter stand, maar toen, in de laatste 25 kilometer, sloeg de Italiaanse cani. pionissimo de gele trui terug. Coppi had gewonnen, maar Ko blet had zijn voorsprong vergroot en hij zit stevig in de gele tru'i. Uitslagen en klassementen. Uitslag twintigste etappe van Gap naar Briancon over 165 k.m luidt 1 Coppi (It.) 5.34.07. Op 3 m. 43 s.: 2 Buchonnet (O.Z.O.) Op 4 m. 9 s.: 3 Koblet (Zw.) Op 7 m. 36 s.: 4 Bartali (It.) Op 10 m. 5 s.: 5 Ockers (B.)6 Lu- cien Lazaridès (Fr.) Op 11 m. 39 s.: 7 Robic (Parijs); 8 Bauvin (O.Z.O.)9 Geminiani, (Fr.) Op 11 m. 46 s.: 10 Magni (It.) Op 11 m. 48 s.: 11 Ruiz (Sp.) Op 13 m. 31 s.: 12 Rodriguez (Sp.) Op 13 m. 32 s.: 13 De Hertog (B.) Op 13 m. 53 s.: 14 Biagioni (It.); 15 Carrea flt.); 16 Verschueren (B.) Algemeen klassement 1 Koblet (Zw.) 116.32.04. Op 9 m. 2 s.: 2 Geminiani (Fr.) Op 12 m. 43 s.: 3 L. Lazaridès (F Op 20 m. 24 c.: 4 Bartali (It Op 25 m. 28 s.: 5 Ockers (B.) 0i) 30 in. 41 c.: 6 Barbotin (Fr.) Op 31 m. 16 s.: 7 Bauvin (O.Z O Op 34 m. 11 s.: 8 Magni (It.) Op 37 m. 23 s.: 9 Bobet (Fr Op 38 m. 23 s,10 Coppi (It.) Ploegenklassement. 1 Frankrijk 349.08.21 2. België 349,52.50 3. Italië 350.24.33; 4 O Z.O. 350.56.50; 5. W.Z.W. 351.0839; 6. Zwitserland 351.39.37: 7. 11e de Fr. 353.07.53; 8. Spanje 353.08.20; 9Parijs 354.12.59; 10. Luxemburg VIERDAAGS WANDELFEEST. Als u dit leest, zitten er voor de meer dan 9500 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de zware wandeltochten voor drie kwart al op. Drie dagen al hebben ze nu ge trokken, mannen en vrouwen uit heel Europa, meisjes van 16 jaar en mannen van 82. Door de prachtige omstreken gin gen de wandeltochten. Jammer was het dal het niet zo'n heel mooi weer was, maar eigenlijk is het ook weer niet zo erg dat het niet warm was. behalve misschien dan voor liet detachement van het In donesische leger onder commando van de Javaanse luitenant Soelak- son o. Er lopen veel militairen mee aan deze 35e vierdaagse. Detachemen ten van de Luchtmacht, de Marine en dc Landmacht, groepen solda ten uil Engeland en België. De Belg.isehe parachutisten kwajnen op spectaculaire wijze naar Nijme gen, n.l. uit de lucht. De deelnemers van het regiment Stoottroepen hebben de langste trainingsmars gehad, n.l. 's-Bosch- Parijs vice versa. De eerste dag waren er 32 uitval lers, gedurende de tweede dag, de zwaarste, gaven 81 tippelaars er de brui aan. Weinig uitvallers op de 9500, inderdaad. Een bewijs dat er door de deelnemers intensief ge traind is. Dat is trouwens ook no dig. Zonder voldoende training hou je zo'n vierdaagse ook niet vol. Dat hebben de Ambonnezen gemerkt. Zij zijn niet in de gele genheid geweest om voldoende oe fentochten te houden en zij had den dan ook al 7 uitvallers na de tweede dag. En nu de laatste dag. Vanavond zal de Vierdaagse in Nymegen ein digen en dan zal er feest zijn in de oude Keizersstad. Een groot feest van sportiviteit en traditionele vriendschap, waarvan Nederland tot dusverre de „alleenverkoop" heeft behouden. KAATSHEUVEL. De K.P.V. hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit Weert. De duiven werden gelost om 9 uur. Ingemand 1200 ouiven. Eerste duif, waarvan de winnaar een rijwiel won was A. Couwenberg. Verdere uitslag: 2 M. de Vries; 3 M Damen; 4, 48, 49, 56, 57, 58 ,59 A Schrauwers; 5 P. v. d. Velden; 6, 63 M. v. d. Velden; 7, 10 W. v. Heijst; 8, 18, 24 A. v. d. Hoven; 9 J. Brouwers; 1 I C. Versteeg; 12 A. Mossëlveld; 13 J. v d. Linden; 14, 17, 37 Jac. Klerkx; 15 M. Remmeren; 16 Chr. v. Heeswijk; 19, 34 A. Priems; 20 J. Bergmans; 21 H. Snoe ren; 22 M. Oosterwaal: 23 Fr. Damen; 25 M. v. d. Velden; 26 H. Hesselmans; 77 Sj. Pijnenburg; 28 Leo de Bondt; 29 33, 38, 40 M. v. Boxtel; 30 W. Oomës: 31, 35 J. van Riel; 36 H. de Kort; 41 J. van Beers; 42 W. Sulsters; 43 Fr. v. d. Assem; 44, 55 P. Ligtvoet; 45 Jos van Wanrooij; 46 Ben van Hesch; 47, 61 G. Kemmeren; 50 Ant. Pijnenburg: 51 Jan Broeders; 52 W. Hamers; 53 W. Kem- meren; 54 Jac. Hoevenaars; 60 J. Voogd; 62 Ant. Snoeren; 64 G. Smit; 65 P. Adri- aansen; 66 Adr. van Boxtel; 67 Jan Hoevenaars; 69 C. Snoeren; 70 V/. Jans sen. CAPELLE. „De Luchtvaart". De aan de Nieuwevaart in Café Cové-v. d. Haart gevestigde post duivenvereniging „De Luchtvaart", hield Zondag j.l. een wedvlucht met jonge duiven vanuit Weert met de volgende uitslag: M. Mesch 1, 51, 63, 67; H. v. Cam- pen _2, 31, 34; Adr. Klootwijk 3, 10, 13, 57, 58; J. v. Oosterhout 4, 7, 17, 36, 39, 43, 49; J. Heijkant 5; Adr. Versteeg 6. 41, 46, 62, 64, 69; C. Boer 8, 11; W. Haverhals 9, 12, 18, 40, 54, 56, 61; B. Pols 14, 28, 32, 37, 65; W. Versteeg 15, 27; H. Verduijn 16, 53; C. dc C'oe 19, 21, 26; P. Nieuwen- huizen 20; J. de Meter 22, 24; Adr Stam 23, 25; C. Smits 29; St. van Peer 30, 52; M. de Jong 33, 60; H. Vos 35; C. Groeneveld 38, 45; Adr. de Jong 42, 66; Adr. v. Beek 44, 50; G. Vos 47; G. Rosenbrand 48, 55, 68; J. Emmers 59, 70 en G. Treffers 71. De uitslag van de met oude dui ven gehouden vlucht vanuit Dour- dan was de volgende: W. Haverhals 1; C. Groeneveld 2, 3, 4, 7, 13; St. van Peer 5, 11; G. Treffers 6; M. Mesch 8; J. v. Door nik 9; C. Boer 10; J. v. Oosterhout 12; C. v. d. Schans 14; J. Nieuwen- huizen 15. Zondag a.s. wordt met oude dui ven gevlogen vanaf Corbeil en met AaX OM EEN LOURDES-REIS. Op initiatiéf van twee dames uit de Verl. Hoofdstraat is een huis aan huis collecte gehouden met het doel een Lourdes-reis te bekostigen ten bate van het invalide jongetje Jacques Proveniers uit de Verl. Hoofdstraat. Door de buurtbewoners is reéds ƒ91 bijeengebracht. Het ontbrekende gedeelte werd bijeen vergaard door de scholieren van de St. Bernardusschool, zijnde 84. Hier past een woord van dank en hulde aan de collectrices, de buurtbewoners en de E'erw. Broeders van Liefde en scho lieren van de St. Bernardusschool. Een zegenwens begeleidt Jackie op zijn Lour- desreis EERSTE UITVOERING. Zondag 29 Juli geeft het R.K. Paro chiaal Zangkoor van de Parochie St. Jan de Dooper alhier een eerste uitvoering van de 3-stemmige Mis i.h.s.s. Perpetuae et Felicitatis, van zijn organist Jos van Amelsvoort, uitgegeven onder de pseudo niem Regelsberg bij de firma Annie Bank te Amsterdam. Het zal beslist vele paro chianen interesseren ook eens een vocaal werk te horen van onzé bekende com ponist, waarvan de grootste organisten van deze tijd compositie s op hun reper toire hebben staan. De mis is geschre ven voor een jongensstem en twee man nenstemmen, zodat ons knapenkoor nog eens de gelegenheid hééft voor het de komende week zijn kooruitstapje maakt, te laten horen, wat met geregelde repe titie bereikt kan worden. HULP GEVRAAGD. Zondag gaat de Ronde van Kaatsheu vel en tevens gaat dan de spéldjesver- koop voor de ronde, maar voor 50 ten bate van de Auto-rit van de Ouden van Dagen. We kunnen ons niet voor stellen dat er kijkers zullen zijn, die hier voor geen dubbeltje kunnen missen, maar er moeten voldoende jonge dames en jonge mannen zijn, om ze gerégeld te presenteren, zodat niemand langs het parcours staat, die niet getooid is met het „Ouden van Dagen" speldje, waar door hij blijk geeft te sympathiseren met dit schone werk. Helpers kunnen zich melden bij het comité voor de Auto-rit van Ouden van Dagen. APOLLO-THEATER. In het Apollo-theatér draait Zaterdag en Zondag de Warner Bros Film "Vrou wen gevangenis" met Eleonor Parker in de hoofdrol. „Door de mensheid bedro gen... door de wet vergeten. Een poel van corruptie tot hogeschool der mis daad", zijn twee slagzinnen, waarmede Warner Bros de film aankondigt, waar in Eleonor Parkér voor haar spel op het laatste festival te Venetië de internatio nale prijs voor de beste vertolking van een vrouwelijke hoofdrol verwierf. Deze film is een slag in ht gezicht van een zich beschaafd noemende wereld. De film is toegankelijk voor 18 jaar.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6