DE LflNGSTHMT DOKIE DURF in Boris Baal duikt op HEUSDEN L00N-0P-ZAND RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG Competitie-indeling 1951-1952. HOE VREEMD 'T KAN LOPEN IN DE WERELD. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 6 Nadat Londen en Teheran nota's hadden uitgewisseld, waarin de Engelsen zich tot onderhandelen bereid verklaarden op basis van de waarschijnlijk in Ilarriman's boodschap van Donderdag om schreven formule en de Perzen zich verheugd toonden over deze bereidheid, kon het vliegtuig ver trekken. Het stond al een dag klaar. De formule die als grondslag zal dienen voor de onderhandelingen, houdt- de Britse erkenning in van het feit der nationalisatie. Van zijn kant is Mossadeq de Britten tege moet gekomen door af te slappen van zijn oorspronkelijk standpunt, dat over de oliekwestie niet kan worden gesproken met een af vaardiging van de Britse regering en door toe te staan, dat tijdens de komende onderhandelingen aan de orde zal worden gesteld, hoe de nationalisatiewet kan worden uitgevoerd. Tot dusver hadden de Perzen geëist, dat over de natio nalisatiewet zelf niet zou worden gediscussieerd. Festival. Het programma van het festival dat ter gelegenheid van het 45-ja- rig bestaan der Heusdense Fahfare op de Prins Hendrikkade te Heus- den zal worden gehouden, luidt als volgt Maandag 13 Augustus Receptie en huldiging van de heer A. Bax, voorzitter der vereniging, welke dan tevens zijn 45-jarig lidmaat schap viert. Dinsdag 14 Aug. Openingscon cert door de jubilerende vereni ging. Woensdag 15 Aug. Festival Avondconcex-t door Harmonie St. Cecilia te Haarsteeg. Donderdag 16 Aug. Avondcon cert door de Harmonie Caecilia te Ammerzoden. Vrijdag 17 Aug. Avondconcert door de muziekvereniging uit Or- then. Zaterdag 18 Augustus Festival. Avondconcert door de fanfare Oefening en Uitspanning uit Wijk en Aalbux'g. Geslaagd. Onze stadgenoot de heer Adri v. Leeuwen slaagde te 's-Hertogen- bosch voor het diploma Electrotech- niek. Burgerlijke Stand van 16 t.m. 31 Juli 1951. Geboren: Adrianus H. J. M., zv. J. M. in 't Gi'oen-Klijndijk; Petrus W. M., zv. M. v. Dooren-Denissen; Petrus J. M., zv. M. J. Dingemans- v. Loon; Petrus M. D. H., zv. H. A. Snaphaan-Zijlmans; Johanna M., dv. N. A. de Bie-Maas; Maria J. A., dv. M. W. Kuis-Meeusen; René W. H., zv. R. E. H. Raaijmakers-de Bruijn; Cornelia M., dv. H. Hoeve- naar-v. Veldhoven; Adrianus G. J. M., zv. A. J. v. Dongen-Mols; Ma ria H. J., dv. C. F. A. v. Loosdi'echt- Huijsmans; Johannes P. M., zv. A. C. Moolenschot-Lebon. Huw.-aangiften: C. J. A. Brekel- mans 25 j. te Kaatsheuvel en M. C. Voets 23 j. te Loonopzand; A. H. J. Valk 30 j. en M. A. C. Brent 30 j., beiden te Kaatsheuvel; G. Luijt- gaarden 56 j. te Oudenbosch en M. Timmermans 61 j. te Kaatsheuvel. Gehuwd: C. M. W. Brands en J. M. v. Son, beiden te Loonopzand; M. Th. Heijs en C. F. H. Teurlings, beiden te Kaatsheuvel; P. L. F. Boi-sten en A. P. M. Snoeren, bei den te Kaatsheuvel; Alph. G. A. Dankers en G. P. J. Snoeren, bei den te Kaatsheuvel; H. V. M. van Opstal te Helmond en E. M. D. v. d. Heuvel te Loonopzand; W. J. Oosterwijk te Zwolle en D. C. M. Schalken te Kaatsheuvel; P. A. Ligtenberg en J. P. M. Heuer, bei den te Loonopzand; C. M. v. Esch en C. W. Verschuren, beiden te Loonopzand; C. Th. Klerks te Waalwijk en W. v. Son te Kaats heuvel. Overleden: J. de Kok, echtg. van C. de Vries, 79 j.; J. Verhagen, echtg. van D. W. Grootenboer, 66 j.; M. Th. Aussems 57 j.; J. C. v. Loon, echtg. van M. A. Smits 46 j.; P. v. d. Velden, echtg. van H. L. Lom- mers 74 j.; J. C. Vermeel', echtg. van M. A. Kusten 29 j. Ingekomen: Fr. A. v. d. Wijst van Gemert; M. M. v. d. Wijst van Ge- mei't; M. A. M. v. d. Sanden van Waalwijk; Th. H. Reinhard van Til- burg; P. A. M. v. Best van Oir- schot; A. Oerlemans van Sprang- Capelle; M. C. A. v. Tilborg van Tilburg; J. P. v. Boxtel van Don gen; A. J. de Bie en echtg. van Dongen; F. A. v. Riel van Tilburg; A. P. Akkermans van Tilburg; A. C. v. Balkom van Sprang-Capelle; J. P. Beerens van Tilburg; A. M. v. d. Heuvel van Waalwijk. Vertrokken: A. J. Melief naar Ridderkerk; H. C. A. Vrinten naar Roosendaal; J. H. v. Loon naar Am sterdam; M. M. de Ronde naar Waalwijk; I. W. Th. Wijtvliet naar Amsterdam; F. Brekelmans naar Tilburg; H. J. M. Bordat naar Am sterdam; B. Rekkers naar Waal wijk. Geslaagd. Aan de Technische School te Geertruidenberg slaagden de vol gende plaatsgenoten Bankwerkers 2e klas J. v. Duren, R. Blom, C. Schippei'. Timmeren 2e kl. H. Diepstraten, M. v. d. Kie- boorn, M. Broeders, L. Broeders, H. Biroeders. Electriciens 2e kl. S. Timmermans, J. L. Cové, C. Boude- wijn. Te Breda slaagde aan de Am bachtsschool aldaar voor het diplo ma instrumentmaker J. Snijders. J. v. d. Pluijm alhier slaagde te Breda voor het Middenstands diploma. Op het te 's-Bosch gehouden examen voor Mulo slaagden de vol gende leerlingen van de Maria Ulo school der Eerw. Zusters te R'veer Hanny de Bruyn, Mieke Heere en Coba van Limpt uit R'veer. Cor- rie Kuystei-s, Joke Langerwerf en Mia Rooyakkers uit R'donk(dorp). Riet v. Alphen, Toos Heesters, Jeanne du Pont, en Trudi de Rooy uit Geertruidenbei'g. Jeanne Broos, Truus Heymans, Anny Stupers en Joke Verhoeven uit Dussen. Bij de Eerw. Zusters alhier behaalden de volgende leerlingen hun diploma Lingerie Lina Bou- wens, Mien Blankers, Riek Broe- ders, Corrie v. Drunen, Ria Zijl mans, Sj. Huygens, B. Heyblom, Riek v. Haaren, Jo Pruyssei*s, To- De grote auto van Raals handlangers stopte voor het ge blindeerde huis in de achterbuurt. Professor Onsnor wferd uitgeladen, bijgebracht en dadelijk voor Boris Baal geleid. „Ik heb behoefte aan mannen van wetenschap", grinnikte Baal. „Zolang de wetenschap moordwerktuigen uitvindt", ging hij voort, „en handige jongens in de gelegenheid stelt ervan te profiteren, vind ik het goed. Zodra de heren ge leerden mij gaan tegenwerken, verlies ik mijn geduld en gfc- bruik geweld." Dit was te veel voor de warmbloedige pro fessor. Hoewel hij nog niet zo vast op zijn benen stond, ging hij Baal dadelijk te lijf. Maar de vierkante Boris moest harder lachen. Hij greep de professor rustig bij zijn uitda gende snor. „Nou is het uit, vrind", zei hij kort. Jij gaat voor Baal werken in het vervolg. Leidt hem weg mannen!" nia Pi'uyssers, B. Remeysen, A. v. Schijndel, Cor v. Schijndel, Rika v. Seters, Ger. Vissers, Adr. Verduin, Anny Willems en Leny Zijlmans. Vervolg-knipcursus Bertha Broe ders, Anny Broeders, Tonia Pruys- sers. Costumière Leny Bouwens, Dina de Bruyn, Nelly Broeders, Sj. Gorisse, Jo Kanters, Mien Oomen, Anna Pruyssers, Riet Spuybroek en Sj. v. Seters. Mej. Henny v. Dongen be haalde aan de R.K. Huishoudschool te Waalwijk haar diploma huis naaister. Te Oosterhout slaagde aan de Ambachtsschool voor het examen Bankwerken onze dorpsgenoot H. Joore. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op Woensdag 8 Augustus 1951 des avonds half acht in het gemeente huis. Te behandelen zaken 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhoging van de rekeningcourant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nedei'landse Gemeenten. 2. Alsvoor tot vaststelling van een vei'oi'dening betreffende aan gifteplicht ingeval van waterpok ken. 3. Alsvoor tot wijziging van de Algemene Politieverordening. 4. Alsvoor tot vaststelling van een verordening tot x-egeling van het verhaal van bijdragen ingevol ge de artikelen 42 en 42a der Pen sioenwet 1922. 5. Alsvoor tot vaststelling der re gelen met betrekking tot de con trole op de met geldelijk beheer en boekhouding belaste ambtenaren. 6. Alsvoor tot wijziging van de leges-verordening. 7. Wijziging van de gemeentebe groting dienst 1951, in verband met een aanvraag van het bestuur van de Nutsschool om gelden voor de inrichting van die school. 8. Wijziging begroting Sted. Gods huizen dienst 1950. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van fret perseel sectie B no. 1494 aan de N.V. Spijer Bi'others en van der Vijver. 10. Alsvoor tot onderhandse huur van de percelen van het Kroondo mein sectie A nr. Ill en 112. 11. Ingekomen stukken. 12. Reclames honden- en straat belasting. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus A. F., zv. Th. W. Zijlmans-v. Dongen; Chr. J. M., zv. S. Dijkmans-v. Groesen; S. G. J., zv. J. G. Pauwels-Schalken; W. H., zv. A. J. Ommeren-Keri-emans. Overleden: Geen. Gehuwd: Geen. Ingekomen: A. M. Arts van Roer mond; A. Aanraad van Breda. Vertrokken: B. de Jong naar Raamsdonk; H. C. Kei-remans naar Breda; H. P. J. van de Ven naar Veldhoven. Geslaagd. Voor de Nijverheids-acte NH slaagde /onze stadgenoot de heer H. Stallinga te Den Haag. Onze stadsgenote Mej. Jo Kuij- per slaagde te Breda voor het exa men coupeuse en Mej. A. Aerts slaagde aldaar voor het examen costumière. Voor Mulo A slaagde te Den Bosch onze stadgenoten R. van Al phen, J. du Pont, Toos Heesters en T. de Roy. Te Breda slaagden voor het di ploma Mulo ATh. Heesters, H. v. d. Pas, A. Sandbergen, K. Raay- makers, A. Martens en J. Quirijnen. Nieuwe Overste. Tot Overste van het St. Agnes- gesticht is benoemd de Eerw. Zus ter Xaverino, voordien overste te Roermond in het klooster „In 't Zand". Aanrijding. De Eerw. Zuster Heni'ica, de wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis, viel tengevolge van een aan rijding met haar fiets. De val was nog al tamelijk ernstig, want zij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. OFFICIEREN VAN LUCHTMACHT IN ARREST. Op grond van vermoeden, dat zij om-egelmatigheden hebben ge pleegd, heeft de chef van de lucht machtstaf twee officieren in voor lopig arrest doen stellen. Het zijn de 52-jarige luitenant kolonel W. B. en de luitenant B. Overste B. is hoofd van de lucht- machtaanschaffingsdienst. Aange nomen mag worden dat hij in voor lopig arrest wordt gehouden op vermoeden van malversaties op 't gebied der luchtmachtaanschaf- fingsdienst, die voor een deel te ruggaan tot de jaren 1945 en 1946 toen de staf van de luchtmacht nog gevestigd was op Ypenburg. Het schijnt te gaan over de in koop van de uniformen. Hij zou toen de inkoopprijzen hoger opge geven hebben dan ze in werkelijk heid waren en het overschot ten ei gen bate hebben aangewend. WERELDJAMBOREE PLECHTIG GEOPEND. Vrijdagavond is de zevende pad vinders-wereldjamboree geopend in Bad Ischl, Opper-Oostenrijk. De deelnemers stonden in een hoog opgesteld en koren uit de landen, waar reeds een jamboree gehouden is, zongen liederen, ter wijl snel zeven houten torens van tien meter hoogte werden opge bouwd. Ongeveer 1000 Nederlanders ne men hieraan deel Dilsh'ict Zuid I. 2e klas A. DESK Hehnondia RKTVV SARTO SET De Spechten TOP De Valk VELOC Wilhelmina Woensel Zwaluw VFC 2e klas B. Alliance De Baronie DOSKO Goes Internos Middelburg MOC '39 RAG Rood-Wit (W) Terneuzen TSC Vlissingen 3e klas A. Blauw-Geel 38 Boxtel Budel Schoot Deurne Geldrop SCB Schijndel St. Michielsgestel Taxa n d ria Tongelre VSV '34 WVVZ FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Naar het Engels. 15). George is thuisgekomen, zei Ruth als in antwoord op deze ge dachte. Hij is zich gaan kleden, want vanavond gaat hij bij de Mur- ches dineren. Gek hè, dat hij ook al zijn hand bezeerd heeft. Hij heeft ze vanmiddag opengereten aan een steen, zegt hij. Het zal tijd voor mij worden om naar Hollithorne terug te gaan, meende Alicia. Goed, dan ga ik mee. Alicia nam afscheid van de do- miné en zijn vrouw, die vonden dat ze er al iets beter uitzag dan toen ze kwam. Ze nemen de kortste weg over het kerkhof, zei de dominese. Ik hoop maar dat Alicia geen kou vat ze lijkt me altijd nog zo koorts achtig opgewonden. HOOFDSTUK XX. Laten wij dan deze weg gaan Ruth, zei Alicia, dan zie ik meteen nog even het gi-af van ouwe Ellen Ivy. Het was al zo duister geworden, dat de meisjes het inschrift op de steen niet meer lezen konden, maar ze wisten beiden dat dii luidde Ter herinnering aan mijn vriendin Ellen Ivy. Alicia H. Corrigall. De bloemen, die aan de voet van de steen lagen, waren bruin en verwelkt. Laten wc hier wat by de muur gaan zitten, Ruth. Het is een be schut plekje en ik zal je niet lang ophouden, maar ik wilde je iets zeggen. Ik wilde je spreken over George. Hij heeft my lief, heeft mij al lang liefgehad. Dat zal je zeker wel weten. Ja, ik dacht het wel. Je bent nog jong, Ruth, maar je bent verschillend van andere jonge meisjes van zestien. Vindt je liet niet vreemd, dat ik je over George spreek Zeker niet, Alicia. Ik houd heel veel van hem en ik weet dat hij al een hele tijd ongelukkig is. George is ook niet zoals an dere mannen. Hij had moeten we ten dat het een onvergeeflijke dwaasheid is om iemand lief te hebben met heel je hart. Daar komt nooit iets goeds van, Ruth. Dat meen je toch niet, Alicia? Ik geloof dat daar juist alle moge lijke goeds van komt. Ik hoop, dat jij dit ervaren zult. Maar ik heb ondervonden dat je het beste ten offer kunt brengen aan een man, dat je hem je hele hart kunt schenken en dat iiij 't je dan nog als waardeloos achterna werpt. Maar.... als mij zulk leed overkomen was, dan zou ik het geen ander willen aandoen. Dat heb ik ook gedacht, Ruth, en daarom juist heb ik gevraagd of je even naar mij luisteren wilde. Eer ouwe Ellen stierf, heeft ze mij over George gesproken en mij ge waarschuwd hoe hij mij innig lief had, enenze heeft mij ook tegen iemand anders gewaar schuwd. Niet iemand die je kent, Ruth, niet iemand die hier woont. George weet dat ik hem niet lief heb, maar als hij mij nu nog tot de zijne verlangt, als hij meent dat hem dit gelukkig zou maken, dan zal ik 't niet weigeren en ik zal mijn best doen om hem voor zijn trouw te belonen. Als George alles weet, Alicia, dan geloof ik dat het hem het le ven zal redden. En George is zo goed, zo zacht voor een man. Ie dereen houdt van hem. Dan zal hij zeker weer aan 't werk gaan en wat hij dan leveren zal, zal waar schijnlijk nog beter wezen dan zijn scheppingen tot nu toe. Hij zal een groot man worden en dan zal je trots op hem zijn. O, Alicia, het is niet alleen George, die je er geluk kig mee zult maken. Alicia nam de handen, die Rutli haar toestak en kuste haar, zo ge troffen voelde zij zich door de op wekking die er uitging van de woorden van dit kind. Haar eigen wraakzuchtige gedachten waren daardoor verjaagd. Ze zou weer goed maken wat ze tegen George misdreven had. En tegen Ruth zei ze Ik zal George schrijven. Ze haalde een notitieboekje te voorschijn, dat ze altijd in haar tasje bij zich droeg, schreef er en kele woorden op en vouwde het papier tot een briefje samen. Wil je hem dit morgenoch tend geven Ruth als hij terugkomt? Ruth's gezichtje straalde van vreugde. De meisjes liepen verder 't kerkhof over en toen scheidden zich haar wegen. HOOFDSTUK XXI. Elisabeth Hewlett zat, of liever lag in haar leren armstoel in haar pension in Farringdon Road, maar lang kon ze nooit zo werkloos blij ven, dus nam ze al gauw haar brei werk ter hand. Gedurende de vier enveertig jaren van haar leven had ze maar weinig rusturen gekend. Onder het breien gingen haar gedachten uit naar haar vader en de vreemde bekentenis die hij had uitgesproken op zijn sterfbed; naar het verrassende feit dat haar ware naam Donthorne was, ofschoon ze aan die van Elizabeth Hewlett vast hield, omdat ze zich daarmee nu als het ware samcngegi-oeid voel de. Toen dacht ze weer aan Tibbie en aan de mooie jongedame, die zo lief voor haar was geweest en die er zelf zo ongelukkig had uitge zien. Vandaar sprongen haar ge dachten over op Chesney en zij verweet zich dat ze hem waar schijnlijk ten onrechte gewan trouwd had. Ze dacht ook aan de onverwachte reis van haar hospita en de onderzoekende vragen van Mrs. Moss naar Harold Chesney. Rachel, de zuster van de hospita, was nu alleen. Helaas was die steeds ziek en van uiterlijk stond bij ver achter bij haar zuster, maar ze had een hart van goud en Eli zabeth had grote vriendschap op- ge\at voor Rachel Cohen. Ik zal eens naar boven gaan, dacht zij, en kijken hoe Rachel het maakt. Slaapt Miss Cohen? vroeg ze, toen het meisje haar het avond blad bracht. Neen, madam, ik ga zo dade lijk met haar arrowroot naar bo ven. Goed. Dan zal ik haar niet storen, eer zij die op heeft. Elizabeth keek de krant in en werdineens doodsbleek. - O, maar als Rachel dat hoor de, zou het haar de dood aandoen. En hoe kan ik het nu voor haar verbergen Miss Hewlett! Miss Hewlett! O, komt u eens gauw mee, klonk de ontstelde stem van Rebecca. Ik geloof.... dat Miss Cohen., dood is. Ik ging haar immers de arrow root brengenenze zei niets. Elizabeth liep de trap op naar Rachel's kamer, knielde neer bij 't bed en dacht De hemel zij dank. Nu hoef ik 't Rachel niet te vertellen. HOOFDSTUK XXII. Toen Alicia op Hollthorne kwam na die wandeling met Ruth, wacht te haar tante haar in de grootste span ning. Ik was blij dat ik die bood schap van de Legardes kreeg kind je. Ik begon mij al ongerust over je te maken en als Denis hier was geweest had ik hem naar je toege stuurd om je te halen. Wat moet dat een schok voor je zijn geweest kind. Nu, vandaag moet je er maar niet meer van spreken. De Legardes zijn vriendelijk tan te, en er heerst altijd zo'n atmos feer van rust en vrede in huis, die je goed doet. -Nu, ik heb vreselijke hoofd pijn, kindje. Ik geloof dat ik maar naar bed ga. Dan ga ik met u mee naar boven, tante, en zal ik Marianne vragen of ze mij op mijn kamer wat van het diner brengt. Nadat Alicia tante Fanny had helpen uitkleden en haar 't voor hoofd met eau de cologne had ge bet, ging ze naar haar kamer, trok een peignoir aan en installeerde zich in een makkelijke stoel bij 't vuur. Ze nam zich stellig voor George zal ik redden en voor tante zal ik er nog wel een uitweg op vinden, dat zij aan dat huwelijk ontkomt. Even later zette ze haar gedachtcngang voort Ja, de dominé had wel gelijk: ik heb geen reden om Chesney te verdenken van zulk een misdaad. Dat zal ik van mij af zien te zetten. Toen ging zij nog even bij haar tante op de kamer. Mrs. Hopemerc was al vast in slaap, dus kon zij zich zonder enige bezorgdheid te rugtrekken, Wordt vervolgd. 3e klas B. Bladella Concordia SVD Baardwijk Dongen GUDOK Heusden Korvel ODC OJC OSS '20 Reusel Sport WSC 3e klas C. Boeimeer BSC HERO Hicronvmus RKC RKFC Roosendaal SCO Steenbergen VES Virtus WVO he klas D. Haarsteeg Nieuwkuyk Raamsdonk RKDVC RWB Right Oh Veerse Boys Vlijinense Boys Waspik Wit-Zwart '32 Res, Se klas B. BW 4 DESK 2 GW 2 OJC 2 ODC 2 RKC 2 SET 2 WSC 2 ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Schoen- en Leder. Flex, aflapper. Mach.-zwikker Schoenstiksters-plaksters (fabr. Prima ophaler. Vrije beroepen. Jongste kantoorbediende met MULO-opl. (mannel.) Voeding- en genotmiddelen. L.l. bakker. BIEDEN ZICH AAN Bouwvakken Timmerlieden L.l. Timmerman. Metselaars Grondwerkers Opperlieden Bouwvaksjouwers Houl, Kurk, Stroo Wagenmaker Meubelstoffeei'der Schoen- en Leder. Zoolleerstanzer Stikkers (lederwaren) Stikmeester Ass. stikmeester Hand-perforeerder Handzwikkers Machinezwikker Randenkrammer Overhalers Doorzetters Aanklopper Zolengroever Opzolers Gliitter Hakken bouwers. Ilakbekleder Schrooiers Zolenschuurder Zolenbimser Ha kk en s ch u u r d er Leestensorteerder Uitpoetser Ophaler Controleur ophalei'ij. Inpakker Expeditieknecht Werkmeester onderwerkafdeling Overleei-snijders Modelmaker Huidenspanner Strijker Hakkenzetter (houten en leren). Sjouwers looierij (voor nathuis en droogzolder) Metaalnijverheid. Machinebankwerkers Constructie-bankwerkers Metaaldraaier Stempelmaker Automonteurs Stoker Rij wiel reparateur L.L. automonteur L.l. Machine-bankwerker met Ambachtsschool opl. Vrije beroepen. Vrouwelijke kantoorbedienden met MULO opl. Boekhouder Verkeer. Diverse chauffeurs Bezorger. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, Te lefoon 2131. Deze bekendmaking is geldig t.m. 11 Augustus 1951.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6