ViffiALWYR KAATSHEUVEL WASPIK ALI BABA hield zijn feestelijke intocht Gemeenteraad RAAMSDONK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 AUGUSTUS 1951 De schone Morgiane heeft ons hart gestolen Gemeenteraad LOON OP ZAND VERHOGING gasiarieven voorgesteld 'VINGER AFGEKNELD. Enige kinderen waren aan het Woutje Wagtmans spelen. Ze hadden een fiets op z'n kop geplaatst en brachten toen de trappers in beweging. Dit kwam het zoontje van dhr. J. Boom echter duur te staan. Deze geraakte met z'n hand tus sen de ketting en het tandwiel waardoor een vinger werd afgekneld. TUSSEN DE WRINGER. Op een onbewaakt ogenblik gtraakte een kind van dhr. Th. de Graauw tus sen de wringer van de wasmachine. Twee vingers werden verpletterd. St. EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN DE ZEEREERW. HEER JULIUS TROMMELS. In een plechtige stoet met bruid jes en engelen geleidde het buurt- comité Zondagmorgen de Zeereer- waarde Heer Julius Frans Trom mels o.praem, naar de St. Janskerk, waar hij voor het eerst een plech tig dankoffer zou opdragen. Bij zijn eerste plechtige H. Mis werd hij geassisteerd door de Zeereerw. Heer Pastoor J. Ras als presbyter assis- tens, door de Weleerw. Heren Kol- steren en v. Loon als diaken en subdiaken, terwijl de Weleerw. Heer H. Speekenbrink ceremoniaris was. Het altaar was zeer mooi en smaak vol versierd met veel witte bloemen en het koor zong onder leiding van de heer Duyvelaar op zeer verdien stelijke wijze de vierstemmige mis Maria Magdalena van Ph. Loots. Treffend was de feestpredikatie door de Zeereerw. Heer Candidus Dittrich o.praem van de Abdij van Postel. In de middaguren was er ten hui ze van de neomist een receptie, waar wij temidden van de talrijke parochianen die de jonge priester kwamen gelukwensen, opmerkten de H.H. Geestelijken van de paro chie en Piurgemeester en Mevrouw Lambooy. Ook was er het buurt- comité, dat thans voor de tweede maal (na de Hoogmis hadden onder leiding van Mej. A. v. Boort de bruidjes reeds zeer mooi gezongen en gedeclameerd) bij monde van de wnd. voorzitter, de heer Hendriks, de neomist de gelukwensen van de buurtbewoners kwam overbrengen, een prachtige nieuwe Solex was van het medeleven van de buurt bewoners het tastbare bewijs. De Zeereerw. Heer Trommels toonde zich zeer ingenomen met dit &...L welkome geschenk, dat hem in zijn apostolaatswerk nog zeer veel goe de diensten zou kunnen bewijzen. 's Middags om vijf uur celebreer de de jonge priester een plechtig Lof, waarbij hij geassisteerd werd door de Weleerw. Heren B. en H. Speekenbrink. Tijdens dit Lof dank te hij in welgekozen woorden allen, die hem op de weg naar het Heilig Priesterschap hadden geholpen en allen die deze dag voor hem en zijn familie tot zo'n schone feestdag hadden gemaakt. Het huis van de familie Trommels was door het buurtcomité zeer smaakvol versierd. Voorop gingen de rovers, veertig in het kwadraat, geloven wij; en dan volgde de rijke hofhouding van de Arabische edelman: slaven en gesluierde ^slavinnen met wierook en waaiers van witte pluimen, sier lijk gebarende haremvrouwen en verheven in haar schoonheid, Mor giane, gezeten in een draagstoel; er waren de hofkapel en 't Ambonees orkest, er was de roverhoofdman Hoessein die, weerloos nu, voortge sleept werd over de ongenadig har de straatkeien, er was tenslotte Ali Baba zelf, deze edele man, die, hoe wel zeer minzaam wuivend, toch zich met het decorum wist te om geven, dat past voor een man als hij. Kleurrijk trok de stoet door de Waalwijkse straten en de Drum band van de K.A.J. roffelde strak en de Harmonie „St. Jan" zette door feestelijke klanken nog meer luis ter bij aan deze grootse gebeurte nis. Op het bordes van het raadhuis werd de edelman door de burge meester hartelijk toegesproken en spontaan welkom geheten en voor iedere dag van zijn verblijf hier ter stede bood de burgervader hem een sigaar aan, wier reuk kan wedijve ren met de geur van de edelste reukwerken van zijn land; en zijn lieftallige schoondochter Morgiane bood hij rode anjers aan: rood is in Europa de kleur van de liefde, zei de burgemeester. En waardig en plechtig sprak Ali baba het wederwoord, waarin hij zei zo getroffen te zijn door deze ontvangst. Dan trok de stoet, vlug (men presteerde het om telkens meer dan een kwartier voor te zijn op 't tijd schema!) naar de tijdelijke residen tie. Dit paleis in al zijn grillige schoonheid te beschrijven, is wel haast ondoenlijk; te ontelbaar zijn de talloze kleinigheden waarmee men het interieur heeft gemaakt tot, ja, wij weten niet wat. Hier is geen naam voor. Men vindt er een bar, een Wild-West-bar met hooi en hoefijzers en „rooie Lizie", men treft er een restaurant aan met een plafond van netten en daarin zwe ven vissen, boven is er een Chinees restaurant, er is een toko en er is een prachtige theetuin met vijvers en licht en bloemen en van alle zijden grijnzen boedha's en draken en hellehonden ons aan. Inderdaad, 't is in al zijn afsto tendheid zeer aantrekkelijk. Ali Baba ontving, ons, de pers en hij drukte ons op het hart om via de krant enkele mensen en instan ties te bedanken. Hij was vol er kentelijkheid jegens de burgemees ter, die hem zo grandioos had ont vangen, de gemeentepolitie die de stoet zo keurig in de juiste banen leidde, jegens de gemeentewerken die voor het exterieur van het pa leis zorg droeg, jegens de harmonie „St. Jan" en de Drumband van de K.A.J. die de stoet zoveel luister bijzetten, jegens de Landelijke Rij- vereniging „Prinses Irene" en de andere ruiters die in de stoet zeer schoon op hun plaats waren, jegens de Gidsen die de haremschonen wa ren, jegens de eigenaars van de paarden en de wagens, kortom je gens iedereen die maar enigszins mee had geholpen dit eerste gedeel te van de feestelijkheden zo gran dioos te maken. En terwijl Morgiane haar mokka dronk, leerde hij ons het gebed dat hij 's avonds bij de plechtige ope ning zou storten: In den naam van Allah, den meedogenden, den wek ker van mededogen; lof zij Allah, den koning der weldaden, den schepper van het heelal, den Heer der drie werelden, die het firma ment zonder pijlers grondvestte op zijn plaats en die de aarde heeft uit-' gespreid als een bed; en genade en aanbidding alsook zegen zij op on zen heer Mohammed; gebieder der bekeerlingen en op zijn geslacht en allen die met hem zijn; gebed en bestendige zegewensen en genade die zal voortbestaan tot aan de jongste dag, o alleenheerser van de drie werelden en van wat daarna zijn zal. „Sesam open U" en zo was offi ciéél deze feestelijkheid geopend. Wij willen nog even in het kort de officiële punten memoreren die Zaterdag en Zondag hebben plaats gehad. Allereerst zijn er deze dagen en kele ridderorden uitgereikt door Alibaba in hoogst eigen persoon, terwijl Morgiane de versierselen, aan de orde verbonden, de nieuwe ridders op de stoere borsten spelde. Geridderd werden: de Edelachtb. Heer Mr. Lambooy, burgemeester van Waalwijk, de Zeereerw. Heer J. Ras, promotor van het jeugdwerk in de Langstraat, de heer Arnold Verwiel Jr., de ziel van deze fees telijkheden, de heer Jan Mombers, die ere-ceremoniaris werd, en dhr. Louis Sars, die met zijn gemengd koor Zondagmiddag een geslaagd matinée gaf, de heer Stokwielder. die zo schoon geschilderd had, de heer v. Leeuwen die in de eetzaal de muziek verzorgde en tot hof- dirigent van Ali Baba werd be noemd, de dames die in de keuken de voortreffelijke spijzen bereid den, zij allen werden ridders in de orde van de gulden tulband met het kromzwaard en de halve maan. Dan was er nog de orde van de onge sluierde Morgiane en de versierse len hiervan werden o.m. gedragen door de heer Carpay, die een oude bekende bleek van Ali Baba, door de heer P. van der Griendt Jzn., door de heer Slaats, door de heer Hens, door de dames G. Verwiel en A. v. Mierlo en ongetwijfeld door meerdere mensen die op een of an dere manier hiervoor in aanmer king kwamen. Zondagmiddag hield Ali Baba zijn officiële receptie waarop velen hem kwamen begroeten; hij bracht ver volgens een kort bezoek aan de neo mist, de Zeereerw. Heer Trommels, wie hij een bijeengecollecteerd be drag overhandigde dat bestemd was voor de missie van de Heren Nor bertijnen. Voor de rest was het weer slecht, wat natuurlijk zijn hinderlijke in vloed had op het aantal bezoekers, wat echter niet wegneemt dat men toch niet al te hard mag klagen, en wat ook niet wegneemt dat het er zeer gezellig was. Vanaf deze avond is trouwens de tuin overdekt, door bekwame ten tenmakers uit Bagdad. Het doel waarvoor dit alles is ge organiseerd, is in elk geval sympa thiek: een nieuw tehuis voor onze Verkenners. Wij willen besluiten met te zeg gen dat de beeldschone Morgiane ons hart heeft gestolen en dit mo gen en durven wij gerust zeggen, want ze heeft het hart gestolen van nagenoeg iedereen, zo lieftallig is ze. JAARVERGADERING „KUNST EN KRACHT". De R. K. Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" hield Vrijdag avond in de St. Clemensschool haar jaarvergadering. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Buys, getuigde van een voorspoedige gang van zaken. Het ledental nam, zowel bij de dames als herenafdelingen, gestadig toe, de repetities werden druk bezocht en er werden fraaie resultaten op wedstrijden geboekt. Ook de financiële toestand kan, blijkens het verslag van de pen ningmeester de heer Chr. v. d. Ho ven, gezond worden genoemd. De voorzitter, de heer Jac. van Mierlo, die aan de beurt van aftre den was, werd met bijna algemene stemmen herkozen. In de vacatures, ontstaan door het vertrek van de heer C. Pullens en het bedanken van de heer J. Klijberg, werden met grote meerderheid gekozen de he ren A. Schoemans en W. Rombouts. Aan de heer J. Klijberg, die meer dan 25 jaar aan „Kunst en Kracht" verbonden was en als vice-voorzit- ter steeds de belangen van „Kunst en Kracht" naar best vermogen be hartigd heeft, zal het ere-lidmaat- schap worden aangeboden. Als vertegenwoordigsters van de dames-afdeling werden in het be stuur gekozen de dames J. Maas en D. v. Hilst. Tot de scheidende geestelijk-ad viseur, kapelaan Kraanen, die tot kapelaan in Oisterwijl werd be noemd, werden door de voorzitter woorden van dank gericht voor de grote belangstelling en medewer king die deze steeds voor „Kunst en Kracht" heeft getoond. Zijn heengaan betekent voor de club een groot verlies. Kapelaan Kraanen vond het ook jammer van deze vereniging, waar van hij juist de bloeiperiode heeft meegemaakt, afscheid te moeten nemen. Hij wenste haar voor de toekomst alle goeds toe. Besloten werd nog dat de ver schillende afdelingen binnenkort een fietstocht zullen gaan maken. Voorts zal er op Zondag 2 Sept. a.s. in het Juliana-Sportpark, dat daartoe welwillend beschikbaar werd gesteld, een turndemonstratie worden gegeven tot besluit van het zomerseizoen waarin „Kunst en Kracht" herhaaldelijk naar buiten is opgetreden. Verschillende huishoudelijke za ken, o.a. de aanschaffing van em blemen voor de sporttricots en -blouses, werden nog besproken en zodoende werd het ruim 11 uur eer deze geanimeerde vergadering ge sloten kon worden. om spelbreker, dies werd besloten onze tenten op te slaan te Bladel in café ,.I)e Posthoorn". Hier ging het er uitermate gezellig naar toe. Het was een goed idee dat het ge zelschap onze alom bekende Piet v. d. Hoek had meegenomen voor de verzorging van de inwendige mens. Dit heeft hij gedurende de reis keurig gedaan. Van Bladel uit werd de reis on der stromende regen vervolgd naar Vught, waar na het gebruik van 'n „bitterborreltje" werd aangezeten aan een welverzorgd souper in restaurant ,,'t Bijltje". De restau rateur werd hiervoor dank ge bracht want iedereen was ten zeer ste tevreden. Ook Annemies v. Noort komt 'n woerd van dank toe. De 17-jarige accordeonniste heeft de gehele reis, waar dit van pas kwam, met haar vlotte spel en populaire num mertjes de stemming onder de deelnemers er in gehouden. Om pl.m. 12 uur arriveerde het gezelschap weer te Waalwijk en allen keerden, ondanks de voort durende regen op deze dag, hoo'cst- voldaan huiswaarts R. W.B.-JUNIOREN OP REIS. Woensdag jl. maakten de HWB- junioren hun jaarlijks uitstapje, wederom onder leiding van de heer Möring, vakkundig bijgestaan door Mej. Kooi j mans. Om kwart over acht werd ver trokken en via de Moerdijk ging men naar Rotterdam, waar natuur lijk de Maastunnel niet werd ver geten. Toen naar Den Haag, waar het z.g. Wonderland werd bezocht waar men haast niet uitgekeken raakte. I oen Möring echter Sche- veningen aankondigde, zaten de reizigers in de dop in een mini? mum van tijd weer in de bus eii zette men koers naar zee. Daar aangekomen, zat het hele stelletje zo in het water, waar het een ge ravot werd van je welste. Om half zeven was de lijd van instappen weer daar en ging het huiswaarts. Bij het vliegveld Ypen- burg werd gestopt en kreeg men gelegenheid enkele vliegtuigen te zien opstijgen en dalen. Via Rotterdam en de Moerdijk toog men nu naar huis. Onderweg werd de tijd gekort met tractaties en zang en van dit laatste kreeg men op den duur een droge keel. Om aan dit euvel een einde tema ken, werd gestopt in Made, waar m een lunchroom een en ander al le eer werd aangedaan. De leiders en de deelnemers ar riveerden om kwart voor tien in puike stemming en uiterst tevre den in Besoijen. MOOIE JACHTBUIT. De heer P. Mombers heeft vorige week op het jachtgoed van de heer van Griensven uit Tilburg, welk jachtgoed gelegen is onder Goirle, een prachtige ree-bok geschoten. Het was een zes-ender met een prachtig gepareld gewei; en 't was heel lang geleden dat men daar in de omgeving een dergelijke bok wist te schieten. GELUK BIJ EEN ONGELUK. Gisteravond om ongeveer 11 uur had iemand die onbekend was met de omgeving van de Haven, het on geluk daar per bromfiets in het water te rijden. Op zijn hulpgeroep snelden omwonenden toe en met vereende krachten wisten ze de man op het droge te krijgen. De gevol gen van dit wel zeer onaangename bad bleken gelukkig niet van ern stige aard te zijn. Wel vestigt dit ongeluk er de aan dacht op hoe gevaarlijk het bij de Haven is. Het zou wel aanbeveling verdienen er paaltjes met kettingen of iets dergelijks te plaatsen. Bo vendien is de reddingsboei die er hangt niet al te best meer, terwijl touwen en dreglijnen ontbreken. Zou het niet goed zijn daar enige kosten voor te maken, voordat er een ongeluk gebeurt met ernstigere afloop? AANRIJDINGEN, Donderdag had er een aanrijding plaats tussen twee personen-auto's in de Grotestraat. Een auto stond geparkeerd en wilde de weg op rij den, de chauffeur keek hierbij niet goed uit, met het gevolg dat hij een passerende auto in de flank aan reed. De passerende auto werd vrij ernstig beschadigd. Vrijdag was er één kleine aan- i ïjding aan het Hoekeinde, waar 'n bus van de B.B.A. en een personen auto met elkaar in botsing kwamen. Er was slechts zeer geringe mate riële schade. GEVONDEN en VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: portemonriaie m. inh.; wit baby-schoentje; hond (boxer); bruin jongensjasje; sleutel; scapu liermedaille. Verloren: portemonnaie m. inh.; Ierse terrier; zilveren schakelarm band; zwembroek; rode parapluie; 6 gulden; bruine herenportemon- naie; bruine actetas; knop van para pluie; Egyptisch linnen regenjas; ceintuur van regenjas; zwart leren fietstas m. inh. JUBILARIS BIJ TIMTUR. Vrijdag was het 35 jaar geleden dat de heer H. Nieuwkoop, werk zaam op de onderwerkafdeling, bij Timtur in het bedrijf kwam. Ter gelegenheid hiervan werd hij des morgens om 11 uur in de cantine door zijn mede-arbeiders gehuldigd. Ze boden hem mooie geschenken aan. Om half twaalf viel de jubila ris een huldiging ten deel door de directie op het privé-kantoor. Hier werd hem een gouden zakhorloge en een bedrag onder couvert aan geboden. Na dit officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Morgen (Dinsdag) is er weer een 35-jarig jubilé. Dan is het Mevr. S. de Bont-v. d. Ven. JAARLIJKS UITSTAPJE. Donderdag j.l. werd door de afd. Waalwijk van H.O.C.R.E.S. 't jaar lijkse uitstapje gemaakt. Pl.m. hall' negen werd de reis aangevangen in de regen, die tot Boxtel aan hield. Verder was het droog tot Eindhoven, waar een bezoek werd gebracht aan Elias Textielfabrie ken voor een excursie. Onder des kundige leiding van de heren Elias en Adriaanse werden zij daar rond geleid en de twee uren die in dit bedrijf werden doorgebracht, wa ren voor elkeen een genot. Dit was werkelijk leerzaam. Het vernuft van de mens, dat dergelijke machi nes construeert, grenst aan het on gelooflijke. Met belangstelling werd het gehele proces gevolgd en het was voor ieder een raadsel dat textiel, zoals handdoeken, baddoe- enk, spreien, damesstoffen enz. zo veel behandelingen moet onder gaan vooraleer het in bruikbare toestand gebracht is. Hoogst vol daan verlieten allen dit bedrijf, te meer nog toen de directie na af loop der excursie aan elke deel nemer als aandenken een fraaie linnen theedoek aanbood. Daar voor werd bij monde van de voor zitter, de heer Winterink, een har telijk woord van dank gebracht. Het volgende doel van de reis was het Heeserbos, om daar de pic-nic te houden. De hele mond voorraad was daarvoor meegeno men. De regen was echter weder- De vroede vaderen onzer gemeen te hielden Zaterdagavond 11 Aug. j.l. om half 8 een openbare verga dering. De notulen der vorige ver gadering werden onder dankzeg ging door burgemeester Prinssen getekend. Bij de ingekomen stukken en mededelingen was o.m. een subsi die-aanvrage van de Kath. Gezins zorg te Waalwijk; deze komt op de begroting 1952. Voorts een verzoek van het bestuur der vereniging tot stich ting en instandhouding van scholen voor U.L.O., M.O. en Voorbereidend i,; ?P Prot- chr. grondslag te Waalwijk e.o. om toekenning van subsidie voor het cursusjaar 1950— 1951 en volgende cursusjaren. De raad besloot deze subsidie te verlenen tot wederopzeggens toe. Een flinke knabbel kreeg men aan het volgende punt van de agenda, dat inhield het beschikbaar stellen van een crediet voor het leggen van een inlaat- en afvoerriool, het ma ken van een pompput en het leg gen van een persleiding met bij- komeifde werken in de boterpolder. Hierbij sloot aan het voorstel tot 't aangaan van een geldlening met de gem. instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon van Raamsdonk. De heer Vermeer wilde weten of het laatstgenoemde crediet al ver werkt was. De voorz.: Dit is alleen verwerkt aan sloten. Een bedrag van ƒ5000 is nog nodig voor de inlaatschuiven en pompen. De heer Vermeer vond dat het onderhand de spuigaten uitliep en hoopte dat particulieren werden in geschakeld; daar liggen de kosten lager. Op een vraag van dhr. v. Strien of alle gronden in de boterpolder reeds zijn aangekocht, kreeg deze ten antwoord dat, wat industrie terrein betreft, alles in kannen en kruiken is; enkele strookjes worden pas gekocht als zij nodig zijn. De heer Rodenburg zag het werk voor het gemaal e.d. graag door par ticulieren uitgevoerd. Hij vroeg of het wordt aanbesteed of onderhands gegund. De voorz.: Zo ver is het nog niet, liefst zag ook ik dat dit openbaar zou worden aanbesteed. De heer Kieboom zag een gevaar voor de hygiëne als de aan- en af voer van water door dezelfde sloot moet gebeuren. De voorzitter noemde dit ook een noodoplossing; later kan dit mis schien gerioleerd worden. De sloot komt voor afscheiding van woon- en industrie-gebied. De heer Verschuren sloot zich ge heel bij de woorden van de heer Vermeer aan en noemde het een schande dat bij dit soort werk een arbeider een hongerloon verdiende. Het ligt niet aan de gemeente, doch wel aan de cultuur-technische dienst. Dertig gulden per week voor een geschoolde grondwerker is veel te weinig. Als het werk niet goed was uitgevoerd, dan tot daar toe, maar het werk was voor 100% goed. De voorz. was het met de heer Verschuren in zekere zin eens, doch deze toestand was in geen geval de schuld van de gemeente. De geldlening van 10.000, even als het gebruik er van, keurde de raad goed. De raad machtigde B. en W. tot het aangaan van rekening-courant overeenkomsten met betreffende in stellingen voor ten hoogste 8 ton. Het voorstel met ontwerpbesluit tot aanwijzing van de keurings dienst voor vee en vlees als tak van dienst, alsmede vaststelling van 'n beheers-verordening voor deze tak van dienst, onder intrekking van 't raadsbesluit van 30 Juni 1951 en raadsbesluit van 7 Nov. '31, was een administratieve wijziging. Art. 1 en 3 zijn nodig voor de wegen-verkeerswet. Art. 2 hield in het doen aanmelden van vreemde lingen (buitenlanders) welke ge bruik maken van nachtverblijven. Volgens art. 5 en 6 moeten 2-wieli- ge rijwielen met motor ook van een slot zijn voorzien. Onder intrekking van raadsbesluiten van 24 Febr. '51 en 23 Sept. '50 werd de verkoop goedgekeurd van grond aan de wed. Peters-v. Strien. De wijziging van de begroting van de gem. instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, alsmede de wijziging der gemeente begroting, werd z.h.st. goedgekeurd. De heer Lankhuizen had graag dat de inrij van de Werfkampen verbreed werd. De heer Rodenburg zag de toe stand van de weg tussen 't Veer en 't dorp graag met spoed verbeterd. De heer v. Woerden maakte de opmerking dat op gemeentegrond, pas aangekocht, in de buitenpolder veel onkruid groeide en dat deze grond zelfs gebruikt werd voor het storten van vuil door omwonenden. De heer Verschuren vroeg de aan dacht voor een sloot achter de Ko ningstraat. Ook de heer Vermeer noemde 'n ergerlijke toestand die hij kende van een woning waarin zich geen W.C.bevond. Hij noemde dit een er gerlijke toestand, wat door de voor zitter ten volle werd beaamd. Hij beloofde hier direct werk van te zullen maken. Ook de voorafgaande opmerkingen hadden zijn welwil lende aandacht. Hierna werd de vergadering, die nog geen uur had geduurd, beslo ten. Openbare vergadering van de raad der gemeente Loonopzand, te houden op Vrijdag 17 Aug. 1951. des avonds om 7 uur ten gemeente- huize. Agenda. 1. Vaststelling openstaande notu len. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool St. Bernardus te Kaatsheuvel om ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een aantal nieuwe schoolbanken. Prue-advies Door het bestuur van de R.K. Jongensschool St. Bernardus, Wil- helminaplein 97 te Kaatsheuvel is bij schrijven van 17 Juni 1951 een verzoek tot het gemeentebestuur gericht om ingevolge art. 72 dei- Lager Onderwijswet 1920 de no dige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een zes- lal nieuwe schoolbanken voor de eerste klas. Zij grondt dit verzoek op de omstandigheid, dat in Sept. a.s. bij de aanvang van het nieuwe schooljaar een groter aantal leer lingen deze school zal gaan bezoe ken, zodat aanschaffing van nieuw meubilair dringend noodzakelijk is. De inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Waal wijk heeft bij brief van 23 Juni 1951, nr. D 660 verklaard, dat te gen inwilliging van het verzoek geen bezwaar .bestaat. Tevens oordeelde hij, dat de kos ten ad 453.40 de normale eisen, te stellen aan het geven van lager onderwijs, niet te boven gaan. B. en W. stellen voor aan de hand van het advies van de Inspecteur de gevraagde medewerking te ver lenen. 4. Voorstel van bet bestuur der R.K. Stichting voor L.O., St. Jozef parochie, Tramlaan te Kaatsheu vel, om ingevolge art. 72 der L.O.- wet 1920 gelden beschikbaar te stellen voor installatie en inrich ting der nieuwe school. Prae-odvies Door het bestuur der R.K. Stich ting voor L.O., St. Jozefparochie, Tramlaan te Kaatsheuvel, is bij schrijven van 5 Juli 1951 een ver zoek ingediend om ingevolge art. 72 der L.O.-wct 1920 medewerking te verlenen tot het installeren en inrichten der R.K. Meisjesschool „St. Maria", waarvan de bouw na genoeg geheel is voltooid. Blijkens een overgelegde begro ting zou het schoolbestuur gaarne zien beschikbaar gesteld voor 1. aanschaffing vitrage en vloer bedekking 3.921.80 2. levering lichtornamenten 736.80 3. revisering schoolban ken, welke thans in de Mariaschool a. d. Gast- hujsstr. gebruikt wor- <lt-'n 5.574.65 4. aankoop leermiddelen e.d. 4.937.09 Totaal 15.170.34 In zijn brief van 14 Juli 1951 nr. D 761 berichtte de inspecteur van het L.O. in de inspectie Waalwijk dat hij zich met de sub 2, 3 en 4 genoemde onderdelen der aanvra ge kon verenigen. De aanvrage tot aanschaffing van vitrage en vloer bedekking is echter doorgestuurd naar de heer Bouwkundig Hoofd inspecteur om nader advies Voorlopig stellen B. en W. der halve voor de gevraagde medewer king te verlenen tot: 1. levering lichtornamenten 736.80 2. revisering schoolbanken 5574.65 3. aankoop leermiddelen 4937.09 Totaal 11248.54 5. Voorstel tot hel verlenen van eervol ontslag aan Mej. A. Maas als onderwijzeres aan de o.l.-school te De Moer. Prae-advies Mej. A. Maas verzoekt bij schrij ven van 1 Aug. 1951 haar ontslag te verlenen als onderwijzeres aan de o.l. school te De Moer wegens benoeming elders. Wij stellen u voor dit onslag eer vol te verlenen met ingang van 1 October 1951. 6. Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 50.000.- ter financiering van een brandweer gebouw te Loonopzand. Prae-advies Ter financiering van het door de raad genomen besluit tot oprich ting van een brandweergebouw te

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2