Residentie GEHEEL BERKDIJK ALI BABA's iet rtsseil iit palje soms dat 40-Jarig bestaan R. E, H. Raaijmaakers, COöP. BROEDERHULP VOETBAL. KORTE BERICHTEN. VANAF HEDEN OVERDEKT HET BIER IS WEER BESTI 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 AUGUSTUS 1951 3 ...het blauwe pakje dat 9 van de 10 rollers eisen1. AFWEZIG van 19 Aug. tot 3 Sept. P. J. M. Wijtenburg VAN BUITEN DROGER VAN BINNEN NATTER! Loonopzand bestaat thans de mo gelijkheid een geldlening te sluiten lot een bedrag van 50.000, waar loc B. en W. zouden willen over gaan. Geldgeefster wil genoemd bedrag verstrekken tegen een rente van 3J4 per jaar en tegen een koers van 100%, zulks per 1 Sept. 1951. De gemeente zal deze geldlening moeten aflossen door jaarlijkse te rugbetalingen van 50.000.ge durende de jaren 1952 tot en met 1961. Wijl tot de oprichting van voren genoemd bouwwerk eerst kan worden overgegaan nadat daar voor definitieve dekkingsmiddelen zijn verkregen, stellen B. en W. voor 't hierbijgaand ontwerp raads besluit tot bet aangaan enei geld lening groot 50.000.vast te stellen, temeer nu de door geld geefster gestelde voorwaarden zelfs iets voordeliger liggen dan de van overheidswege toelaatbaar geachte condities. 7. Behandeling van bet verzoek van de heren W. Sins, J. Remme ren en C. van Rooij, aangaande punt 11 van de raadsagenda van 26 Juni 1951. Prae-advies Genoemde leden van de gemeen teraad zijn van oordeel dat bij een volgende behandeling van het voor stel van B en W. tot het verlenen van een bijdrage van 850.aan het Kerkbestuur van St. Jan in de kosten van verlichting van het to renuurwerk. de raad met het voor stel accoord zal gaan. Van de zijde van B. en W. wordt verwezen naar het prae-advies nr. 11 van de raadsvergadering van 2(5 Juni 1951. 8. Voorstel tot verhoging van de gasprys met 2 ct. per m3. Prae-advies Reeds bij beschikking van de mi nister van economische zaken dd. 31 Maart 1951 werd toestemming verleend de gasprijs met 1 ct. per m3. te verhogen. B. en W. hebben gemeend van deze bevoegdheid nog geen gebruik te moeten maken. Thans echter is opnieuw wegens verhoging van de kolenprijs toe stemming verleend tot verhoging van de gasprijs met 1 ct. per m3. Deze tweede kolenprijsverhoging zal opnieuw een herziening van de kolenmiddenprijs tot gevolg heb ben, hetgeen wederom een stijging van de gasinkoopprijs met zich brengt. Teneinde voor het gasbedrijf een sluitende exploitatie mogelijk te maken, stellen B. en W. voor met ingang van 1 Aug. '51 de gastarie- ven met 2 ct. per m3. te verhogen, waardoor de tarieven zullen lui den 18 ct per m3. voor de eerste 2() m3. 16 ct. per m3. voor de volgende 40 m3. 12 ct. per m3. voor de resteren de m3. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 3.700.ter financiering van de aankoop van een perceel bouwterrein. Prae-advies In de openbare vergadering van 26 Juni 1951 werd besloten tot de aankoop van een perceel bouw grond aan de Mgr. Völkerstraat te Kaatsheuvel van J. J. de Brouwer alhier voor de totaalprijs van 3.700.—. Verkoper wil nu genoemd be drag in geldlening aan de gemeen te verstrekken tegen een rente van 3%% per jaar en tegen een koers van 100%, zulks per 1 Sept. 1951. De gemeente zal deze geldlening ineens moeten terugbetalen op 1 Sept. 1961. Vervroegde gehele of gedeeltelijke aflossing of conversie der geldlening is niet toegestaan. Wij! het in verband met de wo ningbouw van belang moei worden geacht dat de gemeente over ge noemd perceel bouwgrond de be schikking verkrijgt, stellen wij u voor het hierbij gaand ontwerp raadsbesluit tot liet aangaan ener geldlening groot 3'700.vast te stellen, temeer nu door de geldge ver gestelde voorwaarden zelfs iets voordeliger liggen dan de van overheidswege toelaatbaar geachte condities. 10. Gemeenschappelijke regeling inzake het brandweerweden. Prae-advies Teneinde de brandbestrijding zo veel mogelijk te intensiveren, heb ben op initiatief van de Commis saris der Koningin in deze provin cie, de burgemeesters van een aan tal gemeenten, waaronder ook de onze, voorbereidende besprekingen gevoerd om te komen tot een sa menwerking inzake 't brandweer- wezen. Deze besprekingen zijn ge voerd met vertegenwoordigers van het provinciale bestuur en van de gewestelijke brandweerinspecties en hebben tol resultaat gehad dat er een ontwerp gemeenschappelij ke regeling is opgesteld. Deze ge meenschappelijke regeling draagt aan een in het leven te roepen li chaam „Regionale brandweer Mid den-Brabant" in hoofdzaak op, te bevorderen dat in de aangesloten gemeenten de nodige maatregelen worden genomen ter voorkoming van brand, terwijl twee te vormen kringbrandweren tot taak hebben de corpsen van de aangesloten ge meenten daadwerkelijke hulp te verlenen in geval van brand. De kosten, welke de deelneming aan de gemeenschappelijke rege ling met zich zal brengen, zijn de volgende a. een vast bedrag per jaar en per inwoner van 0.03 M-55-M b. per formeel uitgewerkt advies 25.met een maximum van 500.per jaar. c. voor het volgen van een pre- vcntie-cursus door de brandweer commandant voor eenmaal 150. B. en W. kunnen zich met de ont worpen gemeenschappelijke rege ling verenigen, onder voorbehoud van toepassing der hierboven ver melde bijzondere regelen en zij stellen voor deze onveranderd vast te stellen en daarbij 't volgende te bepalen 1. totdat door de regionale com missie anders zal zijn beslist, wor den de bepalingen betreffende de preventieve brandweerzorg als volgt toegepast a. de plaatselijke brandweercom mandant zal, in overleg met de commandant der Tilburgsc brand weer, zelf het eenvoudige preven tiewerk verrichten b. voor minder eenvoudige ge vallen kan het advies worden ge vraagd van laatstgenoemde com mandant. De plaatselijke brand weercommandant verstrekt zoveel mogelijk de gegevens die hel trek ken van een technisch verantwoor de conclusie mogelijk maken. Zo nodig wordt, echter pas na over leg met de burgemeester, de situa tie ter plaatse opgenomen. 2. totdat door de kringcommis sie anders zal zijn beslist, blijven de bepalingen betreffende de kringbrandweer buiten werking. 11. Rondvraag. 9 Arts Practijk wordt waargenomen door Arts. Spreekuur: van 8—9.30. Boodschappen vóór 9 uur, Hoofdstraat 234, Kaatsheuvel SPORTDAG 1951. HOLLAND—BELGIË 4—4. Dreigend joegen de wolken Zondag morgen langs het grauwe hemeldek en mistroostig stonden de gezichten van veel Kaatsheuvelse jongeren en ouderen, die iets verwacht hadden van deze eerste vacantfedag met als inzet een grote Hol landBelgië wedstrijd. Vooral de orga nisatoren van het sportfestijn begonnen pessimistische voorspellingen te doen omtrent de kansen van de dag. Toen echter na de Hoogmis de vrolijke groep Zuiderburen opgewekt arriveerde en Burgem. Mr. v. d. Heijden hun een ami caal welkom toesprak, klaarden reeds de gezichten op en werd de stemming plot seling opgewekter. Zijn spijt uitdrukkend de Iseghemmers niet in een confortabel gemeentehuis te kunnen ontvangen, sprak hij hen in de zaal van Café Restaurant Euphonia toe. Hij deed dit verheugd, want hij zag in hen vrienden verbonden door de gemeen schappelijke banden van stam, taal en dezelfde belangen. Hij hoorde roemen over het product dat Iseghem fabriceert en hij acht de mogelijkheid niet uitge sloten, dat na de sportontmoeting in het Natuurpark De Efteling er nog tijd over blijft om ook naast de sport van ge dachten te wisselen over de belangen, die bij beide partijen hetzelfde liggen. Hij is overtuigd dat de wedstrijd in de sfeer van volmaakte vriendschap zal ge speeld worden, dat de verliezer, ook al zou dit de gast zijn, wat hij niet veron derstelt, nog even prettige gedachten aan Kaatsheuvel met zich mee naar huis zal nemen, gedachten n.l. van welgemeende vriendschap en toegenegenheid, terwijl hij van de gedachte uitgaat, dat dit bezoek er toe bij zal dragen bekendheid te ge ven ook bij onze zuiderburen aan het mooie natuurschoon, dat onze plaats rijk is en waarvan de ontsluiting in volle be werking is. Hij hoopt dat dit eerste be zoek door meerdere in de toekomst zal gevolgd worden. Op het slagen van deze eerste sport dag wordt dan een dronk gesteld, waar bij de amicale voorzitter van de F. C. Iseghem, Notaris Nakkes zegt, dat de woorden van Burgemeester Mr. van der Heijden hem aangenaam in de oren heb- ben geklonken. Hij w?et, men is altijd welkom in Holland en men meent hier z'n uitgesproken welkom. Burgemeester Mr. v. d. Heijden sprak tot het hart en dat deed hem aangenaam aan. Wij voélen ons vrienden, niet alleen om de sport, doch ook, zoals de burgemeester zei, om dat stam en taal en principes ons binden. Hij dankt namens de club voor het uit gesproken welkom en is er van over tuigd, dat de wedstrijd in de meest vriendschappelijke verhouding zal gfe- speeld worden ongeacht wie de erepalm zal wegdragen. Hij hoopt de mannen op het veld zullen tonen de bal even goed te kunnen bewerken, als de machines bij hun arbeid. Na een gezellig uurtje van samenzijn, deden de gasten, die meer dan 200 km getourd hadden, zich tegoed aan een stevige lunch, die de naam van de heer H. van Dun alle eer aandeed. Om drie uur, nadat opnieuw een stortregen als onaangename verrassing uit de lucht was komen vallen, formëer- de zich voor Euphonia een stoet, waar in behalve de spelers van beide elftallen, de gymnastiekvereniging K.G.V. en ook de harmoniecorpsen Euphonia en Apollo zich opstelden. Onder vrolijke tonen trok men naar het Natuurpark De Efteling. Gelukkig brak het zonnetje door en honderden volgden de stoet om getuigen te zijn van al wat het sportpark bieden ging. Terwijl de spelers zich klaar maak ten voor de wedstrijd, gaven de dames en heren van de K.G.V. enige demon straties in vrije en orde-oefeningen en brugwerk, terwijl de harmonie Euphonia marsmuziek gaf. Honderden duiven wer den gelost wat een fantastisch gezicht was voor net grote publiek, dat langs de lijnen stond opgesteld. Ongeduldig ston den de jongens en meisjes met hun bal lonnen voor de grote wedstrijd in de hand en 't bleef een voortdurende attrac tie als nu hier dan weer daar een onge duldige ballon ontsnapte om de vrijheid te nemen. Eindelijk kwamen de Belgen onder een erehaag van jeugdige Dessers het veld opgedraafd, gevolgd door de Nederlandse ploeg. Opgesteld in stram me houding aanhoorden de ploegen beide volksliederen, door de harm. Apollo ge speeld. Onder leiding van scheidsrechter van Vugt stelden zich dan de elftallen op. HollandBelgië, 44. In een echte interland-sfeer gingen de Belgische en Hollandse schoenmakers el kaar Zondag in het Natuurpark De Ef teling te lijf. En laten we er meteen bij zeggen, in een ontmoeting die qua spor tiviteit en voetbal werkelijk een lust was om bij te wonen. De gevreesde Belgische eerste divisie club onder aanvoering van Rik Isen- borgh, die voltallig naar Kaatsheuvel was gekomen, kreeg van de Hollanders een partijtje voetbal voorgeschoteld, dat ze misschien niet verwacht hadden en met de uitslag 44 kunnen ze heus te vreden zijn. De combinaties bij de Hol landers liepen zo gesmeerd, dat Iseghem al zijn krachten moest mobiliseren om groter onheil te voorkomen Zowel technisch als tactisch toonden de Hol landers zich volwaardige tegenstanders van hun Belgische collega's die evenzeer met een raffinement speelden. Meerma len werden door beide partijen staaltjes voetbal vertoond, die we lange tijd niet mee.r aanschouwd hebben. Het spel van weerszijden over alle linies liep als ge smeerd. Er zat in beide elftallen de no dige „feeling", die het spel voor de toe schouwer bekoorlijk maken. Zo nodig en waarom niet, werd dit afgewisseld door persoonlijk kunnen, wat de attractiviteit nog verhoogde. Pluimen kunnen we uit delen aan alle twee en twintig spelers vanaf de doelmannen die met stijl en bravour hun taak vervulden tot en met de buitenspelers zonder één uitzondering, die allen speelden voor wat ze waard waren en de waarde taxeerden wij op eerste klas. Tot onze spijt moeten wij ons tot het globale beperken, zonder in détails te treden, dit vanwege bijzondere omstandigheden, maar wij spreken uit naam van allen die de wedstrijd bijwoon den: het was een genot deze wedstrijd te zien, die werkelijk een reclame was voor goed voetbal en eveneens een re clame voor de spelers die er aan hebben deelgenomen. Onder de pauze kregen eindelijk de kinderen, die nog in 't bezit waren van hun ballon en dat waren er toch nog zeer velen gelegenheid deze te laten starten en het was een leuk gezicht deze vliegende b_allons te zien opstijgen en richting te zien nemen naar het Noord- Oosten, zo nu en dan wild opgezweept door de ruwe windstoten. Na afloop verenigden zich allen weer in Euphonia. De restaurateur had voor een diner gezorgd, dat welverdiend was en dan ook ten volle gewaardeerd ge noten werd. Het HollandBelgië bal dat feitelijk reeds om acht uur moest aanvangen, ver traagde vanzelfsprekend, doch was daar om niet minder amicaal. Er heerste een sfeer van gezelligheid, die alleen dan kan bestaan, als van beide zijden geconsta teerd is, dat de vriendschap ongedwon gen en ten volle gemeend is. 't Was bijna 12 uur eer Iseghem de lange thuis reis aanving met de belofte in 't komend seizoen opnieuw een bezoek aan Kaats heuvel te brengen. Drie grote ontspanningsavonden. Evenals het vorig jaar organi seert het bestuur van de K.A.B. deze week weer dcie grote ontspan ningsavonden in de Gildenbond. Het worden weer drie avonden van muziek, voordracht, zang en dans, uitsluitend voor de leden toeganke lijk, doch dan ook geheel gratis. De leiding is in handen gegeven van de heer Jan de Nijs, die op dit gebied zijn sporen wel verdiend heeft. Voor iedere avond worden prijzen be schikbaar gesteld, zodat het beslist niet aan belangstelling zal ontbre ken. Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor 't V.V.A. gezel-diploma als huisschilder dhr. J. G. v. Dun alhier. Te Oudenbosch slaagde voor 't diploma gezel Gemengd Bedrijf de heer P. Kemmeren alhier. Gegund. De herbouw van een woonhuis voor rekening van de heer C. van Noye te Loon op Zand, onder archi tectuur van de heer Hub. Prins, is gegund aan de firma Gebr. Mut- saers te Loon op Zand. T.B.C.-VLUCHT. Ruim 1300 duiven vlogen mee in de grote T.B.C.-Vlucht 1951, die opnieuw het bewijs leverde, dat Kaatsheuvel cha ritatief voelt en charitatief meeleeft in de grote bestrijding van de T.B.C. De vlucht ging dit jaar van uit Eijsden wat mogelijk om de korte afstand niet alle liefhebbers bevredigd heeft;: daarbij was de inzet niet laag, wat zeker ook de recette beïnvloed heeft, doch dat des ondanks 1300 vogels ingemand werden is een nog groter bewijs, dat de Kaatsheu velse liefhebbers voor deze vlucht het hoofddoel voor ogen houden: steun te verlenen in de bestrijding van de „Witte Pesthet initiatief reeds jaren geleden door de oudvoorzitter de heer Jos Vrin- ten genomen en nu nog steeds krachtda dig doorgevoerd door de huidige T.B.C.- commissie van de K.P.V. De duiven werden ingemand als oud en jong. Lostijd was 8.50 u. v.m. De le oude duif arriveerde 10.1.55 u. v.m., de laatste prijswinnende duif om 10.12.8 u. v.m.; de eerste prijswinnaars waren: 1, 5, 18, 49 Jac. Hoevenaars; 2 J. Cornelissen; 3 P. Stokkermans; 4 Fr. v. d. Assem; 6 M. Kemmeren; 7, 10, 30 M. van Dijk; 8 J. v. d. Linden; 9, 41 A. Schraauwers; 11, 23 A. Meeuwsen; 12 W. Hamers; 13 Jac Klerkx; 14, 28 C. de Bondt; 15 M. van Wanrooij; 16 M. J. van Wanrooij; 17 M. Treffers; 19 D. Donders; 20 A. Verhoeven; 21, 36 A. Couwenbe.rg; 22 J. van Riel; 24 Chr. v. Heeswijk; 25 B. Kemmeren; 26 J. van Kuijk; 27 W. Oomis; 29 Fr. Dingemans; 31 A. v. Kuijk; 32 M. in 't Groen; 33 A. J. Dirksen; 34 -J. P. Brouwers; 35, 42 W. van Wezel; 37 P. Grootswagers; 38 A. de Bie; 39 M. Zeebrechts; 40 Th. Netten; 43, 46 Th. van Riel; 44 J. Roes- tenberg; 45 F. van Dongen; 47 M. Brokx; 48 Jos van Dijk Mgr. Volkerstr.; 50 A v. d. Hoven. Jonge duiveneerste duif 9.59.40 u. v.m., laatste prijswinnende duif 10.14.3; de eerste 50 prijswinnaars waren: 1 J. Damen; 2 P. Snoeren; 3 L. van Geel; 4 J. v. Heeswijk; 5 G. Musters; 6 H. Hes- selmans; 7 Sj. Pijnenburg; 8, 10 G. Smit; 9, 12 C. Labee; 11 Ant. Snoeren; 13 M. van Boxtel; 14, 48 M. Oosterwaal; 15 P. Damen; 16 P. v. d. Velden; 17 J. v. d. Linden; 18 C. Moreval; 19, 28 P. Dirksen; 20 W. Kemmeren; 21 J. Poo- ters; 22, 40 Jos v. Wanrooij; 23 A. v. d. Hoven; 24 Jan Vesters; 25 H. Ooster- waal; 26 W. Jansen; 27 M. v. d. Velden; 29, 45 Fr. v. d. Assem; 30 A. Schraau wers; 31 A. Stokkermans; 32 J. Broeders; 33 Jac. Klerkx; 34 G. v. d. Linden; 35 L. Ververs: 36 P. Stokkermans; 37 H. Hendriks; 38 A. Priems; 39 Fr. Dinge mans; 41, 49 A. Hoffmann; 42 P. v. d. Velden; 43 M. v. Best; 44 Ant. v. Gooi; 46 J. Damen; 47 St. Dekkers; 50 W. Ha mers. De grote prijsuitdeling van de T. B.C. vlucht vindt plaats op Woensdagmiddag om 3 uur in café „De Sportwereld". Agenda. Woensdag 7 u. n.m.: Ontspannings avond R.K. Gildenbond. 6 en 8.30 u. n.m.: Apollo-Theater „Verdwenen Goudzending" en „Vlammende Prairie-ogen". Toegang 14 j. GESLAAGD. Te Tilburg slaagden op 9, 10 en 11 Augustus voor het examen coupeuse de dames Toos Vloemans. Nelly van Riel en Jeanne Peters. Zij genoten hun op leiding bij de eerwaarde zuster Blandine te Loonopzand. 25 Jaar Onderwijzer. De heer A. v. Dijk, Hoofdonder wijzer van de Jongensschool, vierde gisteren de dag waarop hij 25 jaar als onderwijzer werkzaam was. Dit „zilveren" feest strekte zich niet verder uit dan de intieme huiselijke kring en werd ingezet met een H. Mis om half negen. Een feest, ka rakteristiek eigen aan de heer v. Dijk, waarvan de opzet en viering zo sober mogelijk is gebleven. In de enkele jaren dat hij in Berkdijk als hoofdonderwijzer mag fungeren en zich buitengewoon ver dienstelijk heeft gemaakt voor di verse acties en verenigingen, is de heer v. Dijk zowel bij schoolgaande jeugd als zijn medeburgers, een be mind onderwijzer en graag geziene figuur geworden. Vanaf deze plaats dan ook een hartelijke felicitatie aan de heer v. Dijk, zijn vrouw en kinderen, na mens geheel Berkdijk. Op Zondag 19 Augustus a.s. her denkt <lc Coöp. Productie- en con- sumptievereniging Broederhulp U. A. haar 40-jarig bestaan. Op de in Mei gehouden jaarver gadering werd een feestcomité op gericht. hetwelk intussen gereed is gekomen met een volledig pro gram voor een bescheiden herden king. Zo zal dan op Zondag 19 Au gustus begonnen worden met een H. Mis om 10 uur in de St. Jozefs- kerk. Om 12 uur volgt een recep tie in de grote zaal van de Gilden bond. waar het zeker niet aan be langstelling zal ontbreken, waarna Zondagavond een feestelijke bijeen komst wordt gehouden: een huis houdelijke herdenking met huldi ging van 14 jubilarissen die 40 jaar lang het wel en wee van de Coö peratie hebben meegemaakt. Deze vergadering is voor de leden met hun vrouwen toegankelijk. De vier volgende dagen worden resp. 's Maandags 20 Augustus te Waalwijk en Dinsdag 21, Woens dag 22 en Donderdag 23 Augustus te Kaatsheuvel de feestavonden voor de leden gehouden. August de Laat verleent met een uitgebreid variétégezelschap medewerking. Alles hijeen worden op deze vier feestavonden 1800 personen ver wacht. Verder zal er Maandag 20 Aug. te Waalwijk en Woensdag 22 Aug. te Kaatsheuvel een kinder feest georganiseerd worden, even eens met medewerking van August de Laat. Alles bijeen een omvangrijk pro gramma dat er zijn mag en een waardige herdenking inhoudt van dit jubileum. De Coöperatie Broederhulp, in Aug. 1911 opgericht, begon aan vankelijk als bakkerijbedryf haar loopbaan in de Gasthuisstraat, in het pand. thans bewoond door de heer J. Kooien. In 1915 werd be gonnen met een kruidenierszaak in de Hoofdstraat in bet pand. waarin de Gildenbond gevestigd was. Later bleek een samenvoe ging tot één bedrijf betekenende voordelen te bieden en werd de afd. bakkerij ondergebracht in de achter het winkelbedrijf gelegen voormalige schoenfabriek Aquila. Vanaf die tijd is het met de Coö peratie steeds crescendo gegaan. De ene uitbreiding na de andere werd tot stand gebracht. Het pand in gebruik bij de plaatselijke KAB. werd in 1934, na de bouw van de Gildenbond, geheel in gebruik ge nomen voor het kruideniers- en manufactuursbedrijfvlak voor de oorlog werd besloten tot en een aanvang gemaakt met de bouw van een filiaal te Waalwijk. De gevolgen van de oorlogsom standigheden, een ontzaglijke ver woesting door granaatinslag in Ja nuari 1945 werden glansrijk over wonnen door een grote verbouwing van het winkelbedrijf te Kaatsheu vel, waardoor dit pand een sieraad werd voor z'n omgeving. Wie nu zou menen dat dit alles tot een financiëel zwaar belast be drijf zou leiden, vergist zich deer lijk, want dank zij een gezonde eco nomisch verantwoorde bedrijfsvoe ring, ging de uitbouw van de Coö peratie nooit ten koste van de fi nanciële toestand. Wie daaraan zou twijfelen, raad plege de jaarlijks verschijnende verslagen. In 1950 behaalde het be drijf eeh totaal-omzet van niet min der dan 850.000. Na ruime afschrijvingen en kapi tale reserveringen, resteerde nog een netto overschot van 27.000. Een staf personnel van 35 man bediend meer dan 1200 klanten, waarvan 875 leden in de meest uit gebreide zin des woords met bakke rij-producten, levensmiddelen, ma nufacturen, huishoudelijke artike len en brandstoffen, tot welzijn van allen die hun medewerking gaven tot grootmaking van dit prachtbe- drijf; Bedrijfsleider Van der Lee, een uiterst bekwaam man, met een pri ma kijk op de zaak, een bestuur dat het volle vertrouwen geniet van de leden en een kern van coöperatie getrouwen van grote omvang, zijn de basis waarop dit prachtbedrijf rust. Moge dit jubilé een bijdrage le veren tot een nog grotere bloei van de Coöperatie Broederhulp. WAALWIJK. R.K.C.—B.V.V. 5—2. Tegen een vrij sterke combinatie van B.V.V. bond een combinatie van R.K.C. Zaterdagavond de strijd aan. Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd, met zeer goed spel. Over het algemeen hiel den de Bosschenaren het spel te breed, terwijl R.K.C. met midvoor Leytens als de goalgetter zich zeer agressief en pro ductief toonde. Met een mooie goal nam B.V.V. de leiding, maar met een even mooi doel punt bracht midvoor Leijtens de stand gelijk. Voor de rust zag R.K.C. kans de gelijke stand om te zetten in een voor sprong van 31; De tweede goal kwam wederom van Leijtens, terwijl C. de Cloe op zeer fraaie wijze de derde scoorde. Na de hervatting was het weer Leij tens die de stand op 41 bracht. Door een misverstand in de achterhoede, en nonchelance van de links back, kon B.V.V. de stand op 42 brengen; maar Leijtens had een bijzonder productieve dag en scoorde zijn vierde doelpunt en zo kwam het einde met 52 voor deze goed spelende R.K.C.-combinatie. R.K.C.—UTRECHTS MIL. ELFTAL. A.s. Donderdag om half zeven speelt een R.K.C.-combinatie een wedstrijd te gen een Utrechts Militair elftal, waarin verschillende eerste klassers opgesteld zullen staan, o.a. de bekende v. d. Tuyn van Heerenveen. De R.K.C.-combinatie zal wederom op haar deugdelijkheid getoetst worden. STRIJD IN AMBONEZENKAMP. In het woonoord Schattenberg bij Westerbork zijn Zondagmiddag onlusten uitgebroken tussen voor- en tegenstanders van de republiek Zuid-Molukken. Vijf personen wer den zwaar en een aantal licht ge wond. Het optreden van kamplei ding en politic heeft nog erger voorkomen. De oorzaak van de ongeregeld heden was dat vertegenwoordigers van de republiek Zuid-Molu.kken, die in Hooghalen een vergadering hadden belegd, te gast waren hij een familie in het kamp. Er ont stond een oploopje, waarbij men spoedig overging tot handtastelijk heden. De zwaar gewonden wer den naar een ziekenhuis overge bracht. WAPENGEKLETTER. In Pakistan maakt men zich on gerust over Indiase militaire acti viteit aan de grens met dit land. Er zijn de laatste dagen herhaalde lijk troepenverplaatsingen waarge nomen, die samentrekking van le gers aan de Pakistanse grens zou den betekenen. De verhouding tus sen India en Pakistan is zeer ge spannen. Het ministerie van buitenlandse zaken van Ecuador ihecft meege deeld dat de laatste dagen Peru aanse troepen vier maal aanvallen hebben gedaan op grenstroepen van Ecuador. De laatste aanval heeft Zondagmorgen plaats gehad. FRANKRIJK. De staatssecre taris van jeugd- en sportzaken in het nieuwe kabinet Pléven en bur gemeester van Orleans Pierre Che valier, is door zijn vrouw met re volverschoten om het leven ge bracht Zij was bevreesd voor zijn ministerschap. KOREA. Ook de laatste hijeen- komst van de onderhandelaars over een wapenstilstand in Kaesong hebben geen resultaat opgeleverd. De delegaties besloten morgen weer bijeen te komen. ARUBA. In de olieraffinaderij De Lago op Aruba zijn 4000 man in staking gegaan. Zij willen hoge re lonen. Met de 16% verhoging die de directie heeft voorgesteld, gaan zij niet accoord. Er is ver sterking op het eiland aangekomen om ongeregeldheden en sabotage te voorkomen. NEDERLAND. Met ingang van vandaag is de uitvoer van groen ten van Nederland naar Duitsland wear geheel vrij. Alle van Neder landse zijde opgelegde beperkingen zijn opgeheven. Zondagavond zijn in Bcek- Ubbergen twee grote boerderijen afgebrand. De brand ontstond door onbekende oorzaak en sloeg dooi de sterke wind over van de ene boerderij op de andere, die een eind verderop stond. In Rotterdam heeft 'n schoen maker Zaterdagmorgen met 'n mes een aanslag gepleegd op zijn zus- Ier. Dit was het gevolg van onenig heid over het samenwonen. De verwondingen die de schoenmaker had toegebracht, bleken niet le vensgevaarlijk te zijn. Met grote vreugde en dank baarheid jegens God geven wij kennis van de geboorte van ons eerste kindje NOLLY dat bij het H. Doopsel de namen ontving ARNOLDA ELISABETH MARIA CHRISTINA A. J. Trommelen J. Trommelen- Schaerlaekens. Waalwijk, 11 Aug. '51 Laageinde 36. Tijdelijk Groot Ziekenhuis 's-Bosch Kamer 32.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3