DOKIE DURF in Baal duikt op: DE HAVENS IN SPRANG-CAPELLE BUITENLAND. DE SP00RSL00T HOE VREEMD KAN LOPEN IN DE WERELD. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 AUGUSTUS 1951 Vormen EEN TELKENS TERUGKEREND PROBLEEM De gemeenteraadsleden wisten er ook geen afdoende oplossing voor. ring en sommige trams moesten gewoonweg andere routes volgen. Zeventig gemalen, die in Amster dam 't water op peil moeten hou den, konden ondanks het feit dat ze op volle capaciteit werkten, de enorme watermassa's niet verwer ken. De grote natuurrampen, die over geheel de wereld de afgelopen week hebben plaats gehad, worden door deskundigen geweten aan zonnevlekken, dit zijn vuurerrup- ties, een soort vulcanische uitbar stingen op de zon. NATUURRAMPEN. Wanneer in ons land eens een keer 'n abnormaal hevige regenval plaats heeft, dan denken we al dat het erg is; in het buitenland daar entegen nemen dergelijke natuur rampen vaak monstrueuze afmetin gen aan. Zo was het ook de afge lopen week. Allerwege bereikten ons berichten over natuurrampen. In het Noord-Italiaanse Alpenge bied heeft de zware regenval een bergstroom buiten zijn oevers doen treden; na een dijkbreuk stortte een 30 meter hoge muur van modder en water zich op een dorpje, de stroom verwoestte huizen en sleepte men sen met zich mee. Negentien doden betreurde men bij deze ramp, 26 personen werden vermist en naar schatting zijn er 200 gewonden. Spoorwegverbindingen werden in dit Alpengebied verwoest, tunnels werden versperd, telefoon- en tele graafkabels werden over grote lengten vernield. In midden-Italië deden zich aardschokken voor, waarbij zich in het binnenste der aarde energie ontwikkelde die ge lijk stond aan de ontploffing van enkele atoombommen. In Parijs kreeg men ook 'n wolk breuk op z'n hoofd, Australië en Zuid-Wales zijn met sneeuw bedekt en Texas wordt door een enorme hittegolf geteisterd. KOLENKWESTIE IN WEST-DUITSLAND. De waarnemend kanselier van West-Duitsland heeft verklaard uit het gezagsorgaan voor het Roerge bied te treden, wegens buitenge wone moeilijkheden die er gerezen zouden zijn. Het gezagsorgaan had namelijk met algemene stemmen, uitgezonderd West-Duitsland, het West-Duitse verzoek afgewezen om het verplichte uitvoerquotum voor West-Duitsland van steenkool te verlagen. De waarnemend kanselier, Blü- cher, verklaarde dat West-Duits land, door foutieve politieke beslui ten van anderen, zijn agrarisch achterland, n.l. Oost-Duitsland, had verloren en nu zijn productie en uitvoer aanzienlijk moet verkorten om in leven te kunnen blijven. Dit was niet mogelijk indien de indus trie werd gehinderd door een ern stig gebrek aan kolen. Terwijl West- Duitsland gedwongen wordt jaar lijks 25 millioen ton kolen uit te voeren, is het door schaarse ge dwongen Amerikaanse kolen in te voeren die drie of vier maal duur der zijn. w. VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers 32) De huishoudster van professor Onsnor hield niet van telefoneren, maar nu deed zij het toch. De pro fessor was verdwenen. Er moest iets vreselijks zijn gebeurd, want de professor ging nooit uit. Daar de huishoudster een vrouw was die nadacht, belde zij Dokie Durf op. Zij had zijn kaartje nog. Hij was im mers de laatste bezoeker geweest. Dokie schrok toen hij van de verdwijning van pro fessor Onsnor hoorde. „Baal is mij een slag voor ge weest" gromde hij. Hij herinnerde zich nu een ad vertentie in de krant. „Wetenschappelijke werkers gevraagd" stond daar. En een adres in een achter buurt dat hem was opgevallen. „Dit moet ik even bekijken", zei de detective veelbetekenend toen hij de advertentie in een legger terugvond. persconferentie zijn mond voorbij gepraat door te verklaren dat Per- zië geen enkele oplossing zou aan vaarden waarin de nationalisatie- wet niet geheel wordt erkend. Het enige alternatief is „bloed en vuur" zei hij. U kunt er van overtuigd zijn, riep hij uit, dat 99 percent van de Perzische bevolking achter Mos- sadeq staat. Alleen hierdoor hebben de communisten geen succes. Niet temin waarschuwde hij, dat indien Mossadeq, door welke politieke stroming dan ook, wordt ten val gebracht, het Perzische volk naar hulp van Rusland zal uitzien. IN KAESONG. Vorige week zagen de onderhan delaren van de U.N.O. in Kaesong een compagnie gewapende commu- deren vervoeren, dan waren de nisten marcheren; dit was voor hun onkosten veel te groot De firma een reden de onderhandelingen af Sneep stond of viel met de haven te breken en van de communisten j Ging .men dus op de suggestie van de heer Genuit in, door een-van de havens maar te verwaarlozen, dan de garantie te vragen dat iets der gelijks niet meer zou gebeuren. De communisten verklaarden het een en ander en beschuldigden langs de neus weg de Geallieerden van een zelfde tekortkoming; hiermee nam Ridgway nog geen genoegen en liet het zo ver komen dat de communis ten vroegen de onderhandelingen weer te beginnen. Eindelijk heeft Ridgway toegestemd en zo begon nen Vrijdag de besprekingen weer, die die dag zeer lang duurden. Maar nog steeds is tot nog toe geen resul taat bereikt over het eerste punt van de agenda: de bufferzone. De vergadering, die de raad van de gemeente Sprang-Capelle Vrijdagavond hield, stond in het teken van de havens. Sprang- Capelle is twee havens rijk; wij zeggen rijk, maar of het wer kelijk een benijdenswaardig bezit is, betwijfelen wij, nu we de besprekingen van deze kwestie in de raad (voor de hoeveelste keer zou dit al zijn?) weer meemaakten. EEN BODEMLOZE PUT. IN PERZIË. In Perzië is de toestand op het ogenblik zo, dat de beide delegaties uit hun midden een commissie heb ben benoemd die zal trachten zo spoedig mogelijk een oplossing te vinden voor de ontvangstbewijzen die de kapiteins der schepen moe ten afgeven als ze olie innemen in Abadan. Perzië eiste dat deze ont vangstbewijzen gericht worden aan de Perzische Oliemaatschappij, ter wijl de Britten dit weigeren. Makki, de voorzitter van de Per zische Olieraad, die nog al een heet hoofd schijnt te zijn, heeft op een Het was, naar het scheen, de be doeling dat wethouder Dr. Winkel man deze vergadering zou praesi- deren. Maar nauwelijks had hij het gebruikelijke gebed gezegd, of bur gemeester Smit verscheen en die had een ambtsketen om. Afwezig waren de heren De Bas, Vos en Oerlemans. Laten we beginnen met te zeggen dat alle punten, behalve dat betref fende de havens, zonder enige op- of aanmerking werden aangenomen. „Mijne Heren, 't is weer zo ver", aldus kondigde de voorzitter do be handeling van de havenkwestie aan. En volkomen overbodig stelde hij toen de vraag: is er soms iemand die hier het woord over verlangt; terwijl hij en iedereen wist dat hierover wel het een en ander ge zegd zou worden. Het begon met de heer Ros, die het erg vond dat er alweer 6000. moest gespendeerd worden voor de haven, terwijl men toch wist dat dit om de twee a drie jaren terug zou keren. Deze toestand was aldus onhoudbaar. De haven slibde tel kens weer opnieuw vol, en moest men wachten op de afdamming van de Amer, dan kon dit nog wel 15 a 20 jaren duren. Zou er geen ander middel gevonden kunnen worden, dat een oplossing bracht? De heer Genuït sloot zich volko men bij de heer Ros aan. Hij vroc|' zich afwegen de voordelen van het behoud van de havens op tegen het bedrag dat er aan werd uitge geven. Kon men dan niet écn haven intact laten. Waren de voordelen voor Oerlemans werkelijk zo groot. Ook de heer Timmermans onder schreef het standpunt van de ene haven De voorzitter kon inderdaad veel van wat de lieren zeiden, onder- Schrijven. Telkens zouden deze kosten terugkomen en misschien was dit bedrag nog niet eens vol doende. Hij wilde er geen doekjes om winden Er was echter geen vergadering van B. en W. of er werd over dit probleem gesproken. Men had gedacht één man aan te stellen, een flinke zolderschuit aan te schaffen en zo de havens in een goede toestand te houden. Men zon ook een kleine baggermachine aan kunnen schaffen; men zou dit werk aan een ploeg kunnen uitbesteden, zoals meer gebeurd was. De fa. Oerlemans had nu reeds veel onkosten met deze slechte ha ven; was de haven weg en moest men via een andere haven de goe- verjoeg men de industrie, die toch ook hoog nodig was. Zou het voor de fa. Oerlemans werkelijk zo'n bezwaar zijn, vroeg de beer Genuït, wanneer zy vanaf Capelle haar hout moest vervoeren. De fa. Oerlemans, aldus de heer Ros. kan zonder haven haar be drijf niet laten functioneren; een houtzaak moet aan het water lig gen. Tot nu toe hoor ik alleen maar voordelen opsommen voor de fa. Oerlemans, zei de heer Genuït! maar staan er voor de gemeente voordelen tegenover deze onkos ten W aarop de lieer Ros weer ver zuchtte dat hij zou willen dat men in de gemeente meer van dergelij ke industrieëi had, en de voorzit ter beaamde dat 't inderdaad niet prettig zou zijn, wanneer men de industrieën zag verdwijnen. Wethouder Winkelman merkje op dat er nergens een gemeente was, die direct kon zeggen wat voor concreet voordeel een haven haar opleverde en nergens was ook een haven afdoende te verzor gen. Hij sulglgereerde de havens nu, uit te baggeren en dan een arbei der aan te stellen die ze bijhield, maar hierop repliceerde de heer Dekkers dat één man geen twee havens bij kon houden, terwijl de voorzitter het tegendeel wel dacht; bij hoefde immers alleen maar de banken, die door het liggen van de schepen gevormd werden, op te ruimen. De heer Ros vulde deze suggestie enigszins aan door voor te stellen eerst de haven boven voor een gedeelte goed te bagge ren en dan een werkman aan te stellen die een vaargeul beneden open hield en de zaak boven ook bijhield. Met een sluis zouden we ook ge red zijn, dacht de voorzitter en de heer Ros was van mening dat men evengoed nu ineens 160.000 g-ulden kon uitgeven als in de loop van twintig jaar. Er werd nog even over en weer gepraat, tot men weer by het voor stel belandde dat, werd het uitge voerd, nog maar „een stofke aan de wegschaaf' zou zijn, aldus een rapport. De heer Winkelman wees er nog op, dat wanneer men in de toe komst maatregelen nam, het steeds toch even duur zou blijven. Tenslotte besloot men toch maar voor deze keer zijn stem aan het ZO IETS LELIJKS BIJ ZO VEEL MOOIS. „Wandelaar" schreef ons de vol gende brief over de Spoorsloot, en wij twijfelen geen moment of hij vertolkt een grief die algemeen is onder de Waalwijkers. Mijnheer de Redacteur, Het is een genot als men de nieuw aangelegde straten en wijken van Waalwijk doorwandelt. Waalwijk heeft bepaald een ander aanzien en entrée gekregen. Onbegrijpelijk is het dat bij al die schone aanleg van park en plantsoen de z.g. Spoor sloot zich weet te handhaven. Als men daar langs wandelt is het (zo trof schrijver dezes het tenminste) bijna niet mogelijk om in je nor male doen te blijven. Wat voor pestwalm die sloot uitwasemt is ge woonweg niet om te zeggen. Laat men toch zo spoedig moge lijk, bij alle schone dingen die hier tot stand komen, die sloot dempen, waardoor dan meteen 't inademen van een dergelijk kennelijke be dorven lucht afgelopen is. Met dank voor de opname, Wandelaar. Tot zover „Wandelaar", die zelfs nog wel krachtiger uitdrukkingen gebruikte om zijn afkeer lucht te geven. „Wandelaar" heeft volkomen ge lijk; deze sloot ontsiert de gemeen te in hoge mate en het zou 't beste zijn als hij gedempt werd, zoals ge beurd is met de sloot ten Noorden van de lijn, tussen Putstraat en Stationsstraat. Maar de sloten aan beide zijden van de lijn, vanaf het Westeinde tot aan het Afwaterings kanaal zijn eigendom van de Spoor wegen, uitgezonderd het gedeelte ten Zuiden van de lijn, tussen Put straat en Stationsstraat. Zelfs het gedeelte ten Noorden van de lijn hier, is eigendom van de N.S. en is met toestemming van deze gedempt. Het ligt ongetwijfeld in de be doeling van het gemeentebestuur op den duur de sloten te dempen, (ze zullen ze wel niet als fraaie stadsgrachten, beschouwen) zeker, hopen we, aan de Noordzijde. Maar dit gebeurt niet in een vloek en een zucht. Neen, ons grote bezwaar richt zich tegen de vuilnisbelt die men midden in de gemeente gaat op richten; wij bedoelen het dempen van de Zuidelijke sloot bij de Put straat met vuilnis! Over stank ge sproken, „wandelaar"Vraag het de bewoners van de omgeving daar maar eens; vraag het de col lega-wandelaars die op een heer lijke, koele, frisse zomeravond over de Parallelweg gaan en zich plot seling a.h.w. zien stuiten tegen een muur van stank. Dit artikeltje is allerminst fris en wij schrijven ook liever over iets anders, dan lopen we tenminste niet het gevaar dat ons direct het eten niet smaakt, maar we moeten nu eenmaal noodgedwongen de vraag stellen: Is hier niets aan te doen? Kan men het vuilnis nergens an ders kwijt als op deze plaats, naast de mooiste weg in onze gemeente? In v.m. Baardwijk is men blij van deze jarenlange plaag verlost te zijn, maar hier aan de Parallelweg is de ligging van de vuilnisbelt nog hindelij ker. voorstel te geven (de lieer Ros echter node en de heer Genuït in de hoop dat in de toekomst de kosten minder zouden worden), terwijl het gemeentebestuur infor maties zou inwinnen, voornamelijk naar de kosten en de mogelijkheid van een kleine baggermachine; dit zou, aldus de heer Winkelman, de enige manier zijn om goed bevaar bare havens te houden. Bij de rondvraag wees de heer Kraak er op dat het volkomen on juist was dat men volgens de nieu we telefoongids in geval van brand eerst dhr. van Willigenburg moest bellen, terwijl bij y. Wijlen toch 't materiaal stond. In de praktijk echter zou men toch het eerst de heer v. Wijlen bellen, aldus de voorzitter, terwijl men dit boven dien in een volgende uitgave van de gids zou veranderen. Hierna werd deze vergadering gesloten. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. - De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië m.s. „Oranje" (21 Aug.) Nieuw-Guinea m.s. „Roebiah" (16 Aug.) Antillen s.s. „Grote Beer" (15 Aug.) Suriname m.s. „Stentor" (28 Aug.) Canada s.s. „Rijndam" (16 Aug.) Ausralië s.s. „Grote Beer" (15 Aug.) „LISTEN AND SPEAK". In den vervolge zullen de Engel se lessen voor Nederlanders, die op Maandag en Donderdag van 18 uur tot 18.15 uur over de derde lijn van de radiodistributie worden doorge geven, op Zaterdag worden her haald van 17.30 tot 18 uur. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Naar het Engels. 17) De zoon van de Indische Prins was ook door Lord Murch uitge nodigd, maar Hamaioon had reeds een andere afspraak, wat een ware teleurstelling was voor Lady Murch want de jongeman werd algemeen in haar kring als een aanwinst be schouwd, terwijl dit van zijn vader niet bepaald gezegd kon worden. Vanavond was de oude man dan al extra stil en ongezellig, zei haar ladyschap tegen haar echtge noot, nadat de gasten vertrokken waren. Hij keek somber, ja bijna nijdig. Dat had je eens moeten zien toen ik hem zo even plaagde met die keer, dat hij „verdwaald" was en dat de chauffeur van mr Ches- ney hem in de tuin van „Green- lands" was tegengekomen. Och, dat is nu eenmaal de uit drukking van zijn gezicht. We moe ten er allen wel genoegen mee ne men, zoals de natuur ons geschapen heeft. Intussen liep Shere Khan met verwonderlijke snelheid over de weg naar Northmarch. Hij was Ge orge voorbijgegaan met een zacht „Goede avond" en even later ver dween hij tussen het struikgewas. Zó vervuld was Idris van zijn eigen gedachten, dat hem dit feite lijk ontging en hij kalm voortliep. Toen hij al weer een heel eind door het kreupelbosje was, kwam de ou de man te voorschijn en volgde hem. Shere Khan was zeer bejaard, maar als jonge man reeds waren zijn handelingen beïnvloed door een verterend verlangen om de ju welen in zijn bezit te krijgen -en wraak te nemen op degene die naar hij 't er voor hield ze on rechtmatig geërfd had. Vele van de stenen hadden nog een speciale waarde in z'n oog, als zijnde afkom stig uit tempels, zodat ze wonder kracht bezaten om te helen en te genezen. Want, in tegenstelling met de erflater, zijn broer, Kurim Khan was hij ondanks zijn leven van stu die en onderzoek, heiden gebleven. De oude man was voorzichtig. Nie mand, behalve dan misschien zijn zoon, zou vermoeden, dat hij het was, die degeen had gedood, die in het bezit was van de juwelen. Hamaioon had zorgvuldig verbor. gen gehouden voor zijn vader, wat hij wist van de juwelen, anders zou het de oude heer wel bekend zijn, dat niet Chesney in het bezit van de schat was. Maar toen hij op de avond van het bal bij de Caterhams Chesney daar had zien weggaan met het topazen halssnoer, het kost baarste, het heiligste onder alle ju welen, had hij die gehouden voor degeen, die de hele .schat bezat. Shere Khan was een oud man en zijn familie stierf uit. Er was nie mand, die later de juwelen op hun juiste waax-de zou kunnen schatten, zijn enige zoon óók niet. Hij was dus tot de droeve erkenning geko men, dat hij de stenen eerst gevon den had, nu het te laat was. Maar het was niet te laat voor wraakne ming op de gehate man van het gehate ras, die op onbegrijpelijke wijze tot eigenaar was gewoi-den. Daar hoorde hij een licht geritsel in de struiken. Een lange donkere gedaante bewoog zich langzaam in de richting van „Het Eenzame Water". Toen trad de duisternis in. Met tijgerachtige lenigheid sprong de oude man op zijn prooi af. Door het onverwachte van de aanval had hij de tegenpartij makkelijk op de grond geworpen, zette hem de knie op de boi'st en kneep hem de keel dicht. Maai- daar kwamen voetstappen naderbij. De maan kon wel weer haar lichtstralen gaan werpen. Als een pijl uit de boog vluchtte de Prins in de richting van „Green- lands". Wat is het ellendig donker, dacht Chesney. Ik geloof zo waar, dat ik verkeerd gelopen ben. Had ik maar gereden. Ineens overviel hem een gevoel van zó grote zwakte, dat hij on danks de weersgesteldheid, 'n paar minuten rusten moest. Hij zocht een vrijwel beschut hoekje, spreidde zijn jas uit *op de grond en ging zitten. Wat was dat? Zijn hand raakte een andere hand, nog warm, maar als verstijvend door de koude van de dood. Met bovenmenselijke in spanning wist hij zijn zelfbeheer sing te behouden en haalde zijn lu cifers te voorschijn. Was dit de man die hij vier jaar geleden gedood had? Was het de vrouw, wier angstkreet van die ochtend hem nog in de oren klonk? Een uur later kwam Chesney op „Greenlands" en begaf zich regel recht naar zijn zaakwaarnemer. Haal mij wat cognac, zij hij tegen zijn lijfknecht, die wel had gemerkt hoe bleek en ontdaan zijn heer er uitzag. De man kwam onmiddellijk met het verlangde terug en begon: Sir Geen antwoordHij maakte Chesney's booi'd los en voelde naar zijn hartslag. Harold Chesney was dood. HOOFDSTUK XXIV. Ruth, begon de dominéé, toen hij de ontbijtkamer op de pastorie binnenkwam, er is heel droevig nieuws van „Greenlands". Ruth vroeg zich al af wat er nu weer voor treurigs zou wezen. De gordijnen waren al neergelaten sinds George's lijk, vroeg op de mid dag, boven naar zijn eigen kamer was gedragen. Er waren al bloemen gekomen zoals seringen, lelies en camelia's, allemaal uit de kassen van de Caterhams, de Clintons en andere kennissen. Ruth was juist weggegaan bij haar neef op de kamer en zat nu daar, er zich steeds weer in verdie pend wie George toch dat leed kon hebben aangedaan. Wat is er dan op „Greenlands", vader? Mr. Legarde ging naast haar zit ten, nam haar hand in de zijne en sprak: Ons eigen verdriet mag ons im mers niet ongevoelig maken voor de di-oefheid van anderen. Jong, als je bent, heb je dit ook altijd in practijk gebracht, en nu had ik graag dat je naar Alicia Corrigall ging en haar de tijding meedeelde. Zij is juist de geschikte om 't weer over te brengen aan Mrs. Hopemere. Wat is er dan toch, vader? Mr. Chesney is dood. Hij is gistei-avond plotseling overleden bij een aanval van het hart. Hij had gedineex-d bij Loi-d Murch en was naar huis komen lopen. Even later vond de lijfknecht hem dood in zijn stoel. Ik zal het Alicia vertellen, va der. Ruth wist dat de tijding niet zo'n slag zou zijn als Mr. Legarde ver moedde. Miss Legarde zegt dat zij er erg naar verlangt u te zien, Miss. Alicia hief het hoofd op van het kussen. Ze had heel de dag te bed gelegen sinds ze van „Greenlands" gevlucht was en bij het aanbreken van de dag langs het klimop weer naar haar kamer was geklommen. Zeg tegen Miss Legarde dat ik haar heel graag ontvangen zal. Alicia, ik moet je iets vertel len, begon Ruth. Zeker over George? Waar is hij? Wat hebben ze met hem ge daan? Ruth liet het hoofd rusten op het kussen naast Alicia en bax-stte in tranen uit. O, Alicia - George had je brief je nog niet gekregenHij zal 't ook nooit meer krijgen: George is daar heen gegaan waar hij geen pijn en geen verdriet meer voelen zal. Is hij dood?Dan kunnen ze hem dus niet meer vervolgen! Wat praat je toch, Alicia? Wat weet je? O, Harold Chesney heeft hem gedood, riep Alicia, of haar ineens de vreselijke oplossing inviel. Is hij nog in leven? Ik kwam je juist vertellen dat Harold dood is. Is Chesney dood?Heeft George hem gedood? Neen, hij is dood in zijn stoel gevonden toen hij op „Greenlands" terug was. Hij had een hartkwaal, en de dokter zei dat Chesney, of te veel had geleden van de koude, of dat hij een grote schok had door staan. Alicia was bezwijmd. Diezelfde avond nog zond domi néé Legarde een telegram aan Denis Hopemere, die- natuurlijk eerst de volgende dag in Wyviridge kon we zen. Hij zou dan de tijding van Chesney's dood aan zijn moeder moeten meedelen, want zodra Ali cia uit haar flauwte was bijgeko men, viel zij in een ijlende koorts die steeds heviger werd gedurende de nacht en de daaropvolgende dag. Mrs. Hopemere paste haar nichtje op en ontdekte toen hoe Alicia's voeten gewond waren. Wordt vervolgd. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Schoen- en Leder. Flex, aflapper. Mach.-zwikker Schoenstikstex-s-plakstei-s (fabr.) Vrije beroepen. Jongste kantoorbediende met MULO-opl. (mannel.) Voeding- en genotmiddelen. L.l. bakker. BIEDEN ZICH AAN Bouwvakken Timmerlieden L.l. Timmerman. Metselaars Grondwerkers Opperlieden Bouwvaksjouwers Hout, Kurk, Slroo Meübelstoffeei-der Kleding en reiniging. Kleermakers. Schoen- en Leder. Zoolleerstanzer Stikkers (lederwaren) Stikmeester Ass. stikmeester Hand-perforeerder Handzwikkers Machinezwikker Randenikranimer Overhalers Doorzetters Aanklopper Zolcngroever Opzolers Gliitter Hakken bouwers. Hakbekleder Schrooiers Zolenschuurder Zolenbimser Hakkenschuurder Leestensorteerder Uitpoetser Ophaler Controleur ophalery. Inpakker Expeditieknecht Werkmeester onderwerkafdeling Overleersnijders Modelmaker Huidenspanner Strijker Hakkenzetter (bouten en leren). Sjouwers looierij (voor nathuis en droogzolder) Metaalnijverheid. Machinebankwerkers Constructie-bankwerkers Metaaldraaier Stempelmaker Automonteurs Stoker Rijwielreparatcur L.L. automonteur L.l. Machine-bankwerker met Ambachtsschool opl. Vrije beroepen. Vrouwelijke kantoorbedienden met MULO opl. Boekhouder Verkeer. Diverse chauffeurs Bezorger. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, Te lefoon 2131. Deze bekendmaking is geldig t.m. 18 Augustus 1951. ABONNEERT U OP DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6