Gemeente leent 180.000 gulden KORTE BERICHTEN. HOE VREEMD 'T KAN LOPEN IN DE WERELD. Prima jonge Hennen 6 6 Raad van Heusden. voor bouw van 16 woningwetwoningen gffifflSiilüliJJIIIlllllllMlllllllllllim: EXTRA LAGE PRIJZEN. 1 pak BAK EN BRAADVET inhoud 250 gram 200 gram CHOC. BOTERHAMSTROOISEL Belangrijke publieke verkoping Nieuwe en gebruikte Machines, JAC. VU GTS, HAARSTEEG No. 31 genstemmers niet wisten dat voor de brandweerkazerne, in de toren waarvan een verlichte klok zou ko men, het nieuwe gemeentehuis zou komen staan. De heer Grootswagers vroeg zich af waar het principe van de raad bleef, wanneer men telkens op reeds genomen besluiten terug kwam. Dat de heer Sins geen zelf respect had, dat wist hij, maar dat de andere heren verzoekers zo han delden was onbegrijpelijk. Het was te belachelijk om er nog over te spreken. De heer v. Noyen was zeer ver wonderd dat dit weer in de raad was gebracht. Er was tussen de vergadering van 26 Juni en thans veel gebeurd, waaruit bleek dat 't niet ging om het spel en niet om de knikkers. Hij vond dit dood jammer. Hij kon de verzekering geven dat hij zich niet vergist had toen hij tegenstemde. Hij beschouw de de uitgaven als te luxueus; er waren nog te veel moeilijkheden in de gemeente, zoals de slechte wegen en breedsprakig begon hij hierover uit te weiden, totdat hij de voorz. de opmerking hoorde lanceren dat het nu ging over het torenuurwerk en niet over de wegen. De waterleiding in Loon op Zand, aldus de heer v. Noyen, was nog steeds niet in orde; de kwestie van de faecaliënwagen was ook van de baan, het trottoir in de Klooster straat was nog steeds niet verbe terd en bijgevolg kon hij het niet over zich verkrijgen zijn goedkeu ring te hechten aan de uitgave van dit bedrag, al was het dan niet te groot. Mij is gebleken, zo besloot dhr. v. Noyen, dat ik, nu de klok nog niet verlicht is, al kan zien hoe laat het in de raad is. De heer de Koek vond hel geen overbodige luxe, men zag 'i steeds meer; dit hoorde nu eenmaal hij de vooruitgang. Bovendien was ei nu de gelegenheid. De heer Mallens vond dat hij zich niet uit hoefde te laten wat hij er over dacht. Men kon van zekere zijde niet de moed opbrengen zich neer te leggen hij een eenmaal ge nomen beslissing. Het motief intussen sneed geen hout. In Augustus 1949 was dooi de heer v. Nieuwstadt ernstig ge opponeerd dat er toen vastgesteld zou worden waar het raadhuis werd gebouwd. Bovendien was er bij de vaststel ling van de bouw van de brand weerkazerne gezegd dat men nu ook vast de plaats voor het raad huis kon vaststellen, maar de voor zitter was hier toen tegen geweest. De heer Mallens vermaakte zich dat hij nu had gezien dat de heer Remmeren mede het verzoek had ondertekend, hij die toch de heer v. Nieuwstadt en zijn meningen zo goed kende. De voorzitter zei dat B. en W. niets aan deze discussie wensten toe te voegen. Dit verzoek had de heer Elshout, die vervolgens het woord kreeg, erg ibevreemd. Hy wist dat er na- ieve mensen waren, maar dat men nu zo kinderachtig was om te me nen, dat er nu wel meer mensen voor zouden stemmen, dat had hij niet gedacht. Het voorstel werd in stemming gebracht en met 7 tegen 6 stemmen werd het voorstel om alsnog liet torenuurwerk te doen verlichten, aangenomen. Voor stemden de heren Remme ren, van der Lee, Sins, v. Tilburg, de Cock, Snaphaan en van Booij. Bezwaren tegen verhoging gastarieven. In behandeling werd vervolgens genomen het voorstel van B. en W. tot verhoging van de gastarieven. waartoe men zich genoodzaakt had gezien wegens de verhoging van de kolenprijzen. De heer de Cock vond dit voor stel niet aantrekkelijk. De gasfa brieken, zo betoogde hij, hebben een reeks van jaren steeds winst opgeleverd Maar zij waren er in het belang' van de bevolking, het was niet nodig dat deze inrichting winst maakte. Bovendien was de verhoging voor de huishouding van de arbeider zeer onaange naam. Hij was van mening dat men beter deed rustig af te wachten hoe op 't einde van het jaar de resul taten zouden zijn van de exploita tie van het gasbedrijf. De heer Beerens onderschreef de bezwaren van de vorige spreker volkomen; ook hij wilde eerst de bedrijfsresultaten eens afwachten. Ook de lieer Mallens had ernsti ge bezwaren De tarieven waren te hoog voor de arbeider. Was dit de enige methode, vroeg hij, om de rekening sluitend te krijgen. Dit was een zaak en een zaak gaat toch niet meteen haar artikel duurder maken, wanneer de exploitatie niet sluitend was. De voorzitter kreeg, naar hij zei, de indruk, dat de heren dachten dat B en W. met een soort van ge noegen dit voorstel deden, dit was natuurlijk allerminst het geval. Maar men was nu eenmaal belast niet het beheer van het bedrijf en men moest er voor zorgen dat men niet met verlies werkte. De winst in het verleden was bovendien fic tief geweest, omdat men toen niet afgeschreven had. Het verlies zou dit jaar aanmerkelijk zijn. We kun nen op geen enkele andere manier bezuinigen, zei hij, we hebben im mers alleen nog maar een adminis tratie. Zelfs nu, met de verhoging van de tarieven, is het goed moge lijk dat er nog een verlies zal zijn. En een verlies kunnen we niet meer inhalen. Bovendien wees de voorzitter er nog op dat er een groot aantal verbruikers was die het wel konden betalen. De heer de Cock deelde mee dat er vanaf het jaar 1919 een totaal winst was gemaakt van 414.000. De laatste jaren was de begroting van het gasbedrijf nagenoeg slui tend geweest. Hij vond hel niet erg wanneer er eens een jaartje verlies werd gemaakt; bovendien kon men dan nog altijd zien. Ook de heer Beerens vond dat dit bij de behandeling van de be groting onder ogen gezien moest worden. Bovendien zou een afstemmen van dit voorstel mogelijk kunnen leiden tot bezuiniging. Daar is personeel, aldus de heer Beerens, dat zegt: we hebben tegenwoordig zo'n goeie baas, of er werk is of niet, we worden toch betaald. Ik geloof dat we heel wat zuiniger kunnen zijn. U brengt de goede naam van het personeel en de directeur op straat antwoordde hem de voorzitter. Ik maak ernstig bezwaar legen Uw uitlatingen, die niets dan klets praatjes zijn, dit is denigrerend en volkomen onjuist. Hij bracht het voorstel in stem ming, dat werd verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heren v. Ruik, Elshout, v. Noyen, de Cock, Grootswagers, Beer ens en Mallens. Bij de behandeling van het voor stel tot aangaan van een geldlening van 3.700.ter financiering van de aankoop van een perceel bouw grond, vroeg de heer Mallens of de heer de Brouwer, van wie men de grond kocht, en die hel geld in lening aan de gemeente zou ver strekken, nu een oude rekening van 960.niet meteen aan de gemeente kon betalen. Dit resteer de nog van een verbouwing, die eertijds aan en winkelpand had plaats gevonden. De voorzitter had hier geen be zwaar tegen, als de betrokkene er ook mede accoord ging. Rondvraag. De heer v. Noyen wees er er op dat bij een oefening van de brand weer op het einde van de Wete ringstraat in Loonopzand was ge bleken dat de straal maar twee me ter ver spoot. De commandant van de brandweer zou hebben gezegd dat de bewoners daar zelf voor 'n brandput zouden moeten zorgen, om dit euvel te verhelpen. De voorzitter zei dat men af wachten zou tot de aansluiting bij het Rraanven een feit was; dan zou men de maatregelen treffen die no dig waren. De heer Grootswagers vroeg of het niet mogelijk zou zijn rekening te houden met de vacantieweek bij het uitschrijven van de raadsver gaderingen. Hiermee zou de voorzitter reke ning houden. De heer v. Kuyk wees er op dat er bij de nieuwe woningen in Berk- dyk een muurtje was gebouwd dat later weer afgebroken werd; wie zal dat betalen.... Hier was de voorzitter niets van bekend evenmin als van een soort gelijk geval dat de heer Mallens ter sprake bracht, maar hij zou het onderzoeken. De heer Beerens informeerde nog naar de gasaansluiting voor een aantal woningen in de Mgr. Völkerstraat. Dit zou gebeuren, antwoordde de voorzitter, zodra elders zeer binnenkort leidingen vrij kwamen. Hierna sloot de voorzitter met de chr. groet deze vergadering. Vrijdagavond kwam de raad van Heusden onder voorzitterschap van burgemeester v. Delft in spoed eisende vergadering bijeen. Bijna de helft van de leden was afwezig: de heren Groen, van Bladel en Dekkers. Nadat de voorzitter de vergade ring had geopend, werden de no tulen van de vorige vergadering vastgesteld. Ei- was een recpecta- bel aantal stukken binnengekomen, maar ze werden alle voor kennis geving aangenomen of voor de raadsleden ter inzage gelegd, ü.a. was er een schrijven van het kerk bestuur van de parochie van de H. Catharina te Herpt, waarin dit meedeelde dat het zich genoor- zaakt zag de school te Herpt op te heffen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement op de rechtstoestand van de secretaris, ontvanger en ambtenaren van de burgerlijke stand, werd zonder meer aangenomen. De wijziging had trouwens niet veel om 't lijf. Dan was er liet voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ver ordening tot voorkoming, wering of beteugeling van besmettelijke ziekten en onreinheid in scholen en kinderbewaarplaatsen, een hele mond vol. De heer Verschuur merkte op dat ideaal zou zijn als de verordening preventief wenkte Daarom zou er zekere bekendheid aan gegeven moeten worden. De heer v. Herpt was er voor om voorlichting te geven. De voorz. was van mening dat de verordening in de toekomst wel preventief zou gaan werken, maar dan zouden er eerst wel enige slachtoffers moeten vallen. In ieder geval had de raad er geen bezwaar tegen de verorde ning vast te stellen. Over de vaststelling van de pen sioengrondslag van de burgemees ter werd helemaal niet gesproken. Daarna boden B. en \V. de ge meente- en bedrijfsbegrotingen voor 1952 aan. Hiermee heeft Heusden de primeur voor onze omgeving. In de commissie van onderzoek werden benoemd de heren van Herpt, Te Vruclite en Dekkers. Het voornaamste punt was het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldlening ten behoe ve van de financiering van de wo ningbouw. Door de welwillende medewerking van de fa. De Haan en Oerlemans waren B. en W. er in geslaagd een lening te sluiten van 160.000 bij de H.A.V.-Bank te Schiedam tegen een rente van 4% en met een looptijd van 30 jaar. Voorts een lening van 20.000 bij het Pensioenfonds van B. Mees en Zn. te Botterdam, eveneens tegen 4% en met een looptijd van 30 jaar. De voorzitter dankte namens het gemeentebestuur de fa. De Haan en Oerlemans voor haar medewer king. Deze lening diende voor de bouw van 16 woningwetwoningen, op 6 Maart van dit jaar aanbesteed. De kosten zouden pl.m. 180.000 bedragen. De lieer v. Herpt maakte uit een en ander op dat alle woningen be stemd zouden zijn voor personeel van de Haan en Oerlemans. Inder daad, zei de voorzitter, waren 15 woningen daarvoor bestemd, het geen ook overeenkomstig het toe gewezen bouwvolume was. De heer Te Vruchte vroeg zich af, waar de burgemeester met zijn lijst van woningzoekenden bleef, die werd steeds groter. Hetgeen de voorzitter beaamde. Maar deze wo ningen waren voor de Haan en Oerlemans toegewezen en van de ze bepaling had de gemeente geen ontheffing kunnen krijgen. De heer v. Herpt vroeg of de wo ningen toegewezen zouden worden aan personeel van elders of aan samenwonenden, waarop de voor zitter antwoordde dat dit nog uit gedokterd moest worden. De ge meente kon overigens niet treden in de interne aangelegenheden van de firma. Niettemin zou het ge meentebestuur terzake diligent blijven. De heer Te Vruchte liad inder tijd gelezen dat de gemeente jaar lijks vijf woningen kreeg. Dit be trof voornamelijk herbouwgeval- len, antwoordde de voorzitter. Daar was nog niets van te zeggen. Hierop ging de raad met de voor gestelde lening accoord, waarna de vergadering kon worden geslo ten VERLIEZEN DER AMERIKANEN. De Amerikaanse strijdkrachten hebben in Korea tot 10 Augustus j.l. 80.750 man verloren, n.l. 12.012 ge sneuvelden, 56.488 gewonden en 12.250 vermisten. DE NED. HANDELSBALANS. Het tekort op de Nederlandse Handelsbalans bedraagt thans twee milliard gulden! PETROLEÏJM-PRODUCTIE. Het petroleum information bu reau te Londen heeft meegedeeld, dat Amerikaanse, Engelse en Ne derlandse belangen in het afgelo pen jaar tezamen ongeveer 480 mil- lioen metr. ton olie hebben gepro duceerd, hetgeen 88 pet. is van de totale wereldproductie van 543 mil- lioen metr. ton. In het Midden-Oosten produ ceerden Engelse en Engels-Neder landse maatschappijen bijna 47 mil- lioen metr. ton; in het Carabische zeegebied ongeveer 30 millioen metr. ton en in het Verre Oosten ongeveer 8.500.000 metr. ton. SPAREN! Over de maand Juli is bij de al gemene spaarbanken 4% millioen meer uitbetaald dan ingelegd. De voorlopige cijfers van de Rijkspost spaarbank over Juli geven een te ruggang in de spaargelden aan van 6 millioen gulden. NEDERLAND EN INDONESIË. De opmerkingen van president Soekarno over de kwestie Nieuw-. Guinea, hebben een officiële Neder landse reactie uitgelokt. De presi dent zei in Djakarta dat Nederland ten onrechte Indonesisch gebied be zet houdt. „Dit standpunt is niet houdbaar", aldus de officiële Haag se kringen. „Immers, toen de Ronde Tafel-overeenkomsten en de Ne derlands-Indonesische Unie tot stand kwamen, is door alle betrok ken partijen het Nederlandse stand punt, dat Nieuw-Guinea niet onder de souvereiniteitsoverdracht zou zijn begrepen, aanvaard". HET VREDESVERDRAG MET JAPAN. Ondanks de Amerikaanse mede deling, dat het ontwerp-vredesver- drag met Japan „onveranderlijk" is, is Rusland van plan op de con ferentie van San Francisco nieuwe voorstellen in te dienen. Gromyko zal leider zijn van een delegatie van 33 personen. De voor dit gezelschap benodigde visa zijn door de Ame rikaanse ambassadeur te Moskou uitgereikt. DE TOESTAND IN DJAKARTA. In de loop van Vrijdag zijn een aantal van de honderd in Djakarta gearresteerde personen in vrijheid gesteld. Hieronder bevonden zich drie parlementsleden. Ook worden enige nieuwe arrestaties gemeld, o.a. van twee parlementsleden. Alle gearresteerden zijn overge bracht naar de gevangenis te Tpi- pinang. DE ENGELSE VOORSTELLEN IN TEHERAN VERWORPEN. De leider van de Britse delegatie in Teheran, minister Stokes, heeft vandaag gezegd, dat de Brits-Per zische Oliemaatschappij elders haar olie zal kopen, als de Perzen niet accoord gaan met de Britse voor stellen inzake de oplossing van liet beheer en de exploitatie van de Perzische olievelden. „Dit is geen gevolg van een bepaalde politiek, maar van rekenkunde", zei Stokes. Vanavond verklaarde radio--Tehe- ran, dat de Perzische regering in derdaad de Britse voorstellen als onaanvaardbaar heeft verwornen. Te Apeldoorn is de motorrij der L. N. uit Arnhem op een stil staande vrachtauto gereden. De op de duo zittende passagier, 'de 27- jarige J. v. d. M. uit Apeldoorn, werd door de schok van de motor geslingerd en was op slag door. De motorrijder zelf kreeg een schedel- basisfractuur. Zijn toestand is ern stig. Twee kleine meisjes, dochter van een Amerikaanse officier in Korea, kapitein Coombs, zijn in 'n lege ijskast van een woning in een Amerikaans legerkamp te Foekoe- oka (Japan) gestikt aangetroffen. Zij hadden blijkbaar zichzelf in de ijskast opgesloten en werden pas drie uur later door haar moeder gevonden. De Maastrichte notaris Q., die kort geleden op een geheimzinnige manier met het onder Liberiaanse vlag varende jacht „President Ro bert" verdween, zou in Brussel gezien zijn. Een correspondent van De Maasbode zou de bejaarde no taris persoonlijk in het Brusselse Metropol-hotel ontmoet hebben, toen hij haastig de hosel-lift ver liet om nog sneller via een der Brusselse boulevards te verdwij nen. Donderdagmiddag heeft de Asser koopman D. V. een poging gedaan om zijn gewezen echtgeno te, waarvan hij reeds geruimen tijd gescheiden leeft, van het leven te beroven. Hij bewerkte haar eerst met een hamer en gooide haar toen te water. De poging tot verdrinken mislukte, dank zij het kordate op treden van een zuster der vrouw. Donderdagavond omstreeks 10 uur is de ongeveer 35-jarige fa brieksarbeider B. uit Gendringen op de Rijksstraatweg te Ulft door een autobus gegrepen en gedood. Volgens de laatste gegevens zijn tengevolge van de aardbeving van ^laanclag in de provincie Cznkigj in Noard-Turkije 74 doden gevallen. Er zijn 160 ernstig ge bonden en 450 licht gewonden. Ongeveer 9400 huizen zijn onbe woonbaar. OP DIT BLAD. ABONNEERT U van 53 voor 49 ct. van 50 voor 44 ct ]GELDIG TOT 26 AUG. IN ALLE WINKELS VAN FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Naar het Engels. 19). Nu, ik zal zien dat ik niet tante kan terugkeren, sprak Alicia in zichzelf, want ik ben dit leven moe. Een ogenblik later trad zij de ka mer van haar gezelschapsdame binnen en zei Elizabeth, ik zou graag heb ben dat je vanavond bij mij kwam zitten, dan zal ik voor je zingen wat je maar graag horen wilt. Miss Bartle is uit. Heb ie nog hoofdpijnV Ja, maar uw zingen zal het zeker verdrijven. Zo gingen naar de zitkamer en maakten het zich daar zo gezellig mogelijk. Kr bestond een warme vriendschap tussen de beide vrou wen, die in ieder opzicht zo ver schillend waren. Elizabeth had gretig gebruik gemaakt van de ge legenheid om met Miss Bartle mee te gaan naar Parijs als een soort huishoudster-gezelschapsdame zon der betaling, want Elizabeth was trots op haar onafhankelijkheid. Alicia ging vast voor de piano zitten en speelde en zong'voor een zeer dankbaar gehoor. Ineens werd er gebeld. Hè, wat jammer, riep Alicia. Ik hoop dat het geen bezoek is. Even later trad de Indische prins binnen. Hij had zijn atelier niet ver van de dames. Hij was bekend, met alleen in Parijs, maar in alle kunstkringen van Europa Hij deel de zijn atelier met Anthony Forde die in zijn onderhoud moest voor zien door etsen en illustreren. Allereerst maak ik mijn ex cuus dat ik op dit uur kom, sprak Himaioon, maar ik moet eens ern stig met u spreken, Miss Corrigall. Neen, je hoeft niet te gaan, Elizabeth, zei Alicia, <1 ie haar ge zelschap op dit ogenblik zo bij uit stek veilig vond. Gaat u zitten, prins, Miss Bartle is er niet. Hoe maakt Forde het Goed, maar hij heeft het heel druk. Er is uitzicht op dat hij voor goed verbonden wordt aan de staf van een groot Londcns blad. Heeft u dat al gehoord Neen. Dus dan gaat hij Parijs verlaten Waarschijnlijk wel Daar werd al weer gebeld. Eli zabeth ging open doen, en hetzij met opzet of niet, maar zij kwam niet gauw terug. Miss Corrigall, ik heb 'n paar dagen geleden bericht gehad dat mijn vader overleden is Hij heeft mij één ding nagelaten dat hem niet toebehoorde en mij dus even min. waarom ik mij haast het de eigenares terug te geven Dit zeggende, haalde li'ij de arm band van robijnen te voorschijn In zekere mate was het Alicia een verlichting dat hij dus niet geko men was met de bedoeling haar'n aanzoek te doen. Deze wilt u zeker wel aan uw tante teruggeven en uw edelmoe digheid zal ook wel gedogen dat iet geheim van mijn vader met hem m het graf gaat? Er waren bygelovige opvattingen verbonden aan het bezit van die juwelen, die ze in zijn ogen nog waardevoller maakten. Misschien heeft Kurim ..a'1 er niet goed aan gedaan om zijn vriend te verrijken ten koste van zijn eigen familie. In ieder ge val, wilt u wel uw best doen het myn vader te vergeven Natuurlijk, prins. We hebben wel gevoeld, tante Fanny en ik, dat er geen zegen rustte op het bezit van die juwelen. We hebben ze dan ook nooit meer gedragen sinds. sinds.... Tante Fanny heeft er heel wat verkocht, weet u. Deze armband zal ik haar geven. Ze komt in April in Parijs. Dat is prettig voor u. Maar, Miss Corrigall, er is nog iets: er is een man, die u met heel zijn hart liefheeft, maar hij durft het u niet zeggen. Al drie jaren lang heb ik hem in stilte zien lijden. Dat was heel anders dan Alicia verwacht had en een gloeiend rood overtoog haar gelaat. IJ heeft hem ook lief, zei de prins. Hoe weet u dat Hoe ik dat weet? ik heb u ook lief O, wat doet mij dat leed voor u. U is goed, u is knap, u is mijn meerdere in ieder opzicht. Maar ik kan u niet fiefhebben. Mijn vriend kunt u toch wel liefhebben En ik moet spreken voor hem, want dit zal hy niet voor zichzelf doen. U moet mij niet verkeerd be grijpen, prins Himaioon. Ik heb gezegd dat ik u niet kan liefheb ben, maar dat is omdat ik voor goed heb afgerekend met de liefde. Vergeef my dat ik gesproken heb Het was omdat ik mijn vriend zo zag lijden. Hij bracht haar liand aan de lippen en ging. Gedurende de weken die volgden droeg Alicia die robijnen armband. Zij had er niet langer een afkeer van, zoals van de andere juwelen van haar tante. HOOFDSTUK XXVII. Wij komen de derde, schreef Mrs. Hopemere, en brengen Ruth mee. Doe de hartelijke roeten aan Ethel Bartle en zeg haar hoe wij hopen dat ze ook bij ons haar in trek wil nemen zolang we in Pa rijs zijn. O, wat is dat aardig van je tante, riep Ethel levendig. Wat zul len wij een heerlijke tijd hebhen. Ruth Legarde heb ik niet meer ge zien sinds zij een meisje van een jaar of vijftien was, het haar in 'n vlecht. Hoe komt Denis zo liefde voor haar op te vatten O, ze heeft iets onweerstaan baar aantrekkelijks over zich. Terwijl de Hopemere's zochten naar een geschikte gemeubileerde woning, brachten ze een paar da gen in een hotel door. Mrs. Hope mere zag er uitstekend uit en was over het geheel een vorstelijke verschijning, vond Ethel Bartle. Terwijl Alicia Ruth kustte, zei ze onwillekeurig Het is je aan te zien kind, dat je innig gelukkig bent. Er werd een flat gevonden en ofschoon de Hopemere's niet veel kennissen hadden in Parys, kre gen ze toch vrij dikwijls iemand te logeren. Op een ochtend klaagde Mrs. Hopemere Die jonge Forde moet dan wel erg in zichzelf gekeerd zyn. Waar om zou hij anders al onze uitnodi gingen afslaan Clam zegt, dat hy zoveel werk heeft, moeder. Me dunkt, zo'n enkel avondje kan er toch wel eens op overschie ten. Het spijt my oprecht, ik mag hem graag, hij is zo waar en zo eenvoudig. Nu, ik zal eens zien of ik hem dan niet kan bewegen om Vrijdag avond bij ons te dineren. Denis ging rechtstreeks naar het atelier dat Forde deelde met de prins. Het was vroeg op de middag en Forde was aan het etsen Moeder had zo graag dat je Vrijdagavond kwam dineren, be gon Denis. Nu moet je niet weer 't een of ander excuus bedenken. Ik kom, beloofde Anthony. Clam is ook van de partij. Moeder en Alicia bewonderen hem zeer. Ja Heeft Miss.dat waar lijk gezegd O, herhaaldelijk. Maar waarom heeft hij haar zo'n onmogelijk verhaal gedaan van die armband Zij schijnt er in ieder geval wel aan te geloven, waarom zou 't anders het enige juweel zijn dat ze dragen wil Ik heb nooit de geschiedenis van die armband gehoord, ant woordde Forde. Och, hy zegt dat er zich tus sen de stenen en het goud van de zetting een soort vocht bevindt dat een wonderkracht bezit. Het moet lang geleden gebruikt zijn door 'n Indische Prinses nog 'n bloed verwante van hem die in een tempel verbleef en aanbeden werd als een godin. Ze hield steeds een vuur brandende en daarop kwa men de mensen dan offers bren gen. Nu, ze placht haar hand en arm in het vuur te steken en die kwamen er weer even ongedeerd uit, behoed als ze waren door het heilige vocht uit de robijnen arm band. Waarom heb je er een van al len niet eens de proef mee geno men Om je de waarheid te zeggen, ik stel niet genoeg vertrouwen in de legende. Maar we zien je dus? Toen Forde alleen was, ging hy rusteloos het atelier heen en weer stappen, trad eindelijk aan het venster en wierp dit wijd open, zodat het zonlicht binnenstroom de. Halfluid peinsde hy (Slot volgt.) te houden door i. H VAN WEES, Beëedigd Makelaar-Taxateur te Waalwijk, Teief. 2537, wegens fail lissement der N.V. TECHNISCH ADVIESBUREAU „TAB" te Den Bosch, te houden op 22 AUGUSTUS 1951 des namiddags om 14 uur in de zaal van Café VAN DER P.-UIJM aan de Haven te Waalwijk, ten verzoeke van de Curator de Weledel Gestr. Heer Mr. BERGÉ te Vught, ten overstaan van Deur waarder LAPEBER te Den Bosch. Ter veiling zullen worden ge bracht: grote partij Onderdelen en Fournituren en Kantoorbe nodigdheden. Te bezichtigen op WOENSDAG 22 AUG. 1951 van 8 tot 13 uur in de opslagplaatsen van Café van der Pluijm a. d. Haven te Waalwijk Catalogus op aanvraag bij de Makelaar J. H. van Wees. KOSTELOOS, Door het verbindend worden der enige uitdelingslijst, is het faillis sement van J, B. VAN DONGEN, schoenmaker, wonende te Waalwijk aan de Kloosterweg 8, geëindigd. «3 Hertogenbosch, 17 Aug. 1951. De Curator Mr. C. VERHOEVEN Pensmarkt 14 's Hertogenbosch TE KOOP: 10 w. I 3.-, 11 w. I 3.25

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6