I Wijde Wereld DE IMSTEM? Waalwijkse en Langstraatse Courant Tizt VA&d&sy&KdK&g.. D RU NE N HAARSTEEG HEUSDEN VLIJMEN SPRANG CAPELLE WASPIK UIT DE MEVROUW KORTE BERICHTEN. Accountantskantoor J. VAN DIJK Fa. „Modern". VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 70 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" J Op 4 September begint in San Fransisco de conferentie voor de ondertekening van het Japanse Vredesverdrag. De meeste landen die er toe zijn uitgenodigd nemen er aan deel, zelfs Rusland, waarvan men het niet had verwacht; niet India, waarvan men 't wel had mogen verwachten. Maar India speelt zijn eigen poli tieke spelletje, waaitmee het tussen de klippen tracht door te zei len. Overigens is het niét het enige land, dat niet enthousiast is over het ontwerp. Het Japanse Vredesverdrag is door Engelse en Amerikaanse po litici opgesteld. Het werd aan de diverse regeringen toegezonden, die er dan hun oordeel over konden geven, waarna het zijn definitieve vorm kreeg. Hierin is al dan niet rekening gehouden met de op- en aanmerkingen die er zijn gemaakt. Definitief is het ontwerp in zoverre, dat de opstellers hebben gemaakt dat het nog slechts vatbaar is voor ondergeschikte wijzigingen. De con ferentie in San Francisco is dan ook op de eerste plaats bijeengeroepen voor de ondertekening en niet voor behandeling. De Amerikanen willen natuurlijk Russische obstructie voorkomen, want die zijn er uiter aard op uit om het sluiten van een vrede die niet overeenkomstig hun opvattingen is, te voorkomen. Als alles volgens plan verloopt, zal de conferentie dan ook maar kort du ren. Hierdoor bestaat echter 't ge vaar dat de bona-fide regeringen die gerechtvaardigde bezwaren te gen het ontwerp hebben, evenmin aan hun trekken komen, wat er toe zou kunnen leiden dat sommige landen het verdrag niet onderteke nen of het met tegenzin doen, wat ongewenste verhoudingen zou kun nen scheppen. Het is heel eigenaardig gesteld met dit Japanse Vredesverdrag. Het is waarschijnlijk meer uit een be hoefte aan veiligheid dan uit de be hoefte aan vrede voortgekomen. Dat levert voor Japan het dubbele voor deel op dat de vredesvoorwaarden soepeler zijn dan anders het geval zou zijn geweest vrede betekent gewoonlijk zoveel mogelijk voor deel voor de overwinnaar en dat daarachter nog iets in het verschiet ligt dat meer de bondgenoot dan de overwonnenne geldt. Amerika ziet nu eenmaal in een democratisch en betrouwbaar Japan een beveiliging voor zijn belangen in de Stille Oceaan en een schakel in zijn ver dedigingsstelsel in plaats van een bedreiging die een sterk maar on betrouwbaar want wrokkend Japan zou zijn. Om zijn doel te bereiken heeft het de meest reële weg ge kozen en de vroegere vijand een bondgenootschap aangeboden. Op dat Japan hierin een onafhankelijk partner zou zijn, was het noodzake lijk, dat er vrede werd gesloten en opdat de partner van enige waarde en betrouwbaar zou zijn, moesten de voorwaarden zo soepel mogelijk zijn. Daar staat tegenover dat een vre de tussen Amerika en Japan niet volledig tot haar recht zou komen als andere landen afzijdig bleven. Dit impliceerde een wrijving tussen de verschillende opvattingen, die uiteraard niet uit hetzelfde stand punt voortkwamen als het Ameri kaanse. Stuurden de Amerikanen allereerst op een bondgenootschap aan, waarvoor het vredesverdrag 'n noodzakelijke voorwaarde is, voor vele andere landen is het vredes verdrag een middel om tenminste enigermate de schade vergoed te krijgen die zij door de oorlog met Japan hebben geleden. Een compro mis, dat niemand geheel tevreden en niemand geheel teleurstelt, was dus onvermijdelijk. Het uiteindelijk resultaat is tenslotte wel zo gewor den dat de Japanse minister-presi dent er haast enthousiast over scheen. Hij noemde de voorwaar den zwaar, maar Japan werd toch als volwaardig beschouwd. Dat 't mogelijk zou zijn met Rus land tot overeenstemming te gera ken, heeft wel niemand 'zich ver beeld. Des te groter was de verras sing toen de Sovjets te kennen ga ven dat ze aan de conferentie in San Francisco zouden deelnemen, natuurlijk niet om het huidige ont werp te aanvaarden en mee te on dertekenen. Dit blijkt duidelijk ge noeg aan wat Gromyko bij zijn aan komst in New-York heeft ver klaard: „De Sovjet-Unie zal op de conferentie voorstellen doen voor 't opstellen van een vredesverdrag met Japan". En dat is het nu juist wat de Amerikanen willen voorko men, dat het weer een eindeloos ge harrewar van geven en nemen wordt voor er iets ter tafel komt, dat zowel overwinnaars als over wonnenen onbevredigd laat. Hoe 't dan gaat, leert de geschiedenis dui delijk genoeg. Als geheel genomen lijkt de Russische deelname aan de vredesconferentie op de eerste plaats een onderdeel van de huidige campagne om de „goede wil" van de Sovjets te tonen. Maar dan mo gen ze er op rekenen dat niet alleen hun tactiek, doch ook die van het Westen is veranderd in zoverre, dat men wel steeds tot overleg en tot praten bereid is, maar niet tot voor bij het uiterste. In Korea wordt van deze houding een niet mis te ver staan voorbeeld gegeven. Daar mo gen ook de Russen in San Francisco rekening mee houden. Een ander geval is India. Dat zit tussen drie vuren: zijn ideële ver bondenheid met het Westen, zijn af keer van Westerse invloed en macht in het Oosten en zijn minder aan genaam nabuurschap met commu nistisch China. En daarom heeft 't besloten niet aan de conferentie deel te nemen en te zijner tijd een afzonderlijke vrede met Japan te sluiten. Het heeft er o.a. bezwaar tegen dat er Amerikaanse troepen in Japan gestationneerd blijven, dat er niet over Formosa wordt gespro ken, dat communistisch China er buiten wordt gehouden en om door al deze bezwaren niet te zeer in 't Russische vaarwater terecht te ko men, lijkt het besluit dat de rege ring van India heeft genomen, als men zich in haar opvattingen kan inleven, in de gegeven omstandig heden het meest practische. De Nederlandse ministerraad heeft besloten dat Nederland zal deelnemen aan de conferentie te San Francisco. De Nederlandse de legatie zal onder leiding staan van de minister van Buitenlandse Za ken, mr. D. U. Stikker. Als diens plaatsvervanger zal de Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Royen, fungeren. Niettemin zal de Nederlandse regering haar bezwaren, die zij ten aanzien van 't ontwerp-verdrag naar voren heeft gebracht, handhaven en in dit ver band zich de ondertekening van 't verdrag voorbehouden. Er zou n.l. niet veel kans zijn dat de Neder landse amendementen in overwe ging worden genomen. Drie punten in het ontwerp zouden voor Neder land onaanvaardbaar zijn volgens de New-York Times, n.l. die be trekking hebben op het afzien van herstelbetalingen, de schadeloos stelling van voormalige gevangenen en het nakomen door Japan van de beperkingen op de visserij. Het ziet er naar uit dat het alle maal nog niet zo gemakkelijk zal gaan in San Francisco als de Ame rikanen wel graag zouden hebben. Als echter het Westen eensgezind blijft tegenover de Russische ob structie-politiek is er al veel ge wonnen. En wat de geest van het verdrag betreft, zijn de bepalingen al minder ingegeven door een geest van naastenliefde dan door 't stre ven naar politiek voordeel, het re sultaat is in ieder geval beter dan hetgeen in de tijd van Versailles is gebeurd en daar is niet veel goeds uit voortgekomen. Administraties Belastingen onder leiding van oud-controleur der belastingen. Grotestraat 180. Tel. 2475 WAALWIJK (ln gebouw Nederl. Handelmaatschappij.) Belangrijk nieuws. Radio Peking kondigde gisteren in de vroege morgenuren aan dat het een over enige tijd „belang rijk nieuws" over de wapenstil standsbesprekingen zou bekend maken. Toen het zover was bleek dit belangrijk nieuws een nieuwe beschuldiging aan het adres van generaal Ridgway. De Duitse vrije democrati sche partij (de liberalen) heeft Adenauer een reeks eisen voorge legd wanneer deze niet ingewil ligd worden zullen de liberalen tegen bet plan-Schuman stemmen en kan Adenauer in het parlement geen voldoende meerderheid krij gen. De eisen van de liberalen ko men neer op het intrekken door de bezettingsautoriteiten van alle beperkende bepalingen voor de Duitse industrie. In Pont-Saint-Esprit, 'n Frans 'dorpje in de buurt van Montpellier zijn meer dan 200 mensen het slachtoffer geworden van vergif tigd brood. Drie van hen zijn ge storven, terwijl de anderen ernstig ziek zijn of geestelijke stoornissen vertonen. Verscheidene van hen zijn ten prooi aan hevige razernij en waanvoorstellingen. Zij menen door vlammen omringd te zijn en aangevallen te worden door wilde dieren. -. De President van Polen heeft met zijn Oost-Duitse collega een geheim verdrag gesloten dat reeds enige tijd geleden in werking trad, om grote groepen Oost-Duitsers naar Polen over te brengen. Deze Oost-Duitsers worden te werk gesteld in de Poolse industrie. In totaal zouden een kwart millioen mensen worden overgebracht naar de Oosteuropesee communistische Janden. De F.F.-veredelingstentoon- stelling ten Enschede heeft de eerste zeven dagen 200.000 bezoe kers getrokken, een aantal dat voor de gehele duur van de ten toonstelling, elf dagen, voldoende werd geacht om de kosten te dek ken. Gisteren werd de 250.000ste bezoeker verwacht. Bij een verkeersongeluk op 't- kruispunt Quatre Bras onder de gemeente Woudenberg zijn giste renavond twee inzittenden van een bestelauto gedood. Gistermorgen hebben de da ders van de roofoverval Tnc-t moord op de Rotterdamse café houder zich bij de politie gemeld. Zij hadden pas Dinsdagavond in de krant gelezen dat de man dood was. Zij hadden zich gemeld, om dat zij „vroeg of laat toch gear resteerd zouden worden. KOFFIEBONNEN AANGEWEZEN. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te 's-Gra- yenhage heeft Bon 507 Algemeen (A- en B-kaarten) en Bon 515 Al gemeen (D-kaart) aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van vandaag, 31 Augustus 1951, worden gebruikt en blijven geldig voor het kopen van koffie bij de in-?1'''8' en me^ September Het rantsoen moet dienen voor 6 weken. De eerstvolgende bon-aan- wijzing zal "op 11 October '51 plaats hebben. Verscheidene militairen van de 31e regimentsgevechtsgroep zijn zich in de loop van de tien daagse oefening „Mars" aan het drinken van wijn en andere spiri tualiën, die zij in een afgesloten wijnkelder vonden, te buiten ge gaan. Zij zullen zich daarvoor moeten verantwoorden voor de Krijgsraad te Velde. De Amsterdamse bemeente- begroting voor 1952 sluit met een bedrag van 258.619.694—dit is ruim 32 millioen meer dan dit jaar. De subsidie aan het Holland- festival van 70.000 is vervallen. Het beroep van de heer Man soer is door 't opperste gerechts hof je Malakka verworpen, zodat het huwelijk met Bertha Hertog definitief is ontbonden. Openluchtspel- Het openluchtspel „Koren met Aren van Goud" werd, zoals wij verwachtten, een op toneelgebied evenement voor Drunen en de ver re omgeving. De belangstelling van de pers voor dit gebeuren was zeer groot. Alle in onze omgeving verschijnen de bladen hebben in een behoorlijk artikel de opvoering van dit spel beschreven en alle waren vol lof over hetgeen geboden werd. „De Tijd" sprak over een koste lijk openluchtspel. Na eerst een en ander verteld te hebben over de voorbereidingen, schrijft „De Tijd": „Het resultaat van al deze sa menwerking was de kostelijkste openluchtvoorstelling die wij sinds lange tijd hebben genoten". Later schrijft „De Tijd": „Typen als Babolijn, Casimir en de Kluize naar waren zo levens-echt, zo na tuurlijk en spontaan, dat men ver gat met amateurs te doen te heb ben. Dit was geen spel meer, maar volkomen echt". „Het Huisgezin" bracht onder 'n flinke kop Maandagmorgen j.l. het verslag. Zij noemde het een sprook je met geestigheid van de beste soort. „Het Huisgezin" zegt verder: „Raak was het, geslaagd! Wij heb ben ons meer dan geamuseerd; we hebben genoten van een brok le ven en wij zijn geestelijk verfrist door een geestrijke geestigheid van een rijke geest". „De Stem" bracht Dinsdag j.l. 't verslag. Het sprak van een koste lijke inhoud en voortreffelijk spel. „De Stem" noemt dit nieuwe werk van Rector Beekx een gelukkige vooruitgang voor deze jonge auteur. Genoemd blad besluit met: „Koste lijker avond zal men moeilijk kun nen beleven". „Oost Brabant" sprak van een Drunens feest, een Brabants feest, een sprookje dat de mens verheugt en de Heer looft. Dit blad zegt: „Het is een openluchtspel dat over tuigend een goede weg wijst: zelf doen. Het is onmogelijk de koste lijke trekjes en de hartverheugende wijsheid te registreren die dit spel bevat". Ook wij konden reeds Maandag morgen j.l. in onze omgeving van dit belangrijk gebeuren verslag doen. Onze verslaggever was ook vol lof over hetgeen geboden werd en beval een bezoek aan dit spel warm aan. Zaterdag- en Zondagavond a.s. telkens 's avonds om half 8 heeft een heropvoering plaats. Nu aller- wege het spel zo geroemd wordt, verwacht men een grote toeloop van bezoekers. Jeugd-zwemdag. De aangekondigde Jeugdzwem- dag die Zaterdag 1 Sept. a.s. zou worden gehouden is, naar men ons meedeelt, afgelast wegens de zeer lege temperatuur van het water. Kermis te Vlijmen. Zaterdag werd de kermis te Vlij men geopend. De harmonie „Con cordia maakte een rondwandeling door het dorp en hiermee was de Vlijmense kermis geopend. Zater dag was het bezoek aan het kermis terrein niet zo groot, doch Zondag was er veel belangstelling, ook in café'.-. Alles verliep rustig. Maandag werd de grote winkel straat op het nieuwe plein officiëel geopend. Als attractie mocht de schoolgaande jeugd een paar uren gratis in diverse draaimolens enz. draaien, een royale geste van het gemeentebestuur. Dank zij de bijzondere medewer king van de politie die het verkeer regelde liep alles zonder ongelukken af, ofschoon het kermis-terrein mid den in het centrum wel enig gevaar oplevert. Kermis. De jaarlijkse kermis die dit jaar op 25, 26, 27 en 28 Augustus j.l. is gehouden, behoort weer tot 't ver leden. In alle café's werd gelegen heid gegeven tot dansen, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. Het geheel heeft een vlot verloop gehad en geen enkele wanklank werd gehoord. Jammer was het dat er voor de jeugd, en vooral voor de rijpere jeugd, zo weinig gelegenheid was zich te vermaken. Geslaagd. Op het dezer dagen te 's-Bosch gehouden examen vanwege de stichting Vakopleiding Bouwbedrijf slaagde voor het vak Timmeren on ze dorpsgenoten M. v. d. Brandt en B. v. d. Wiel Cz. Kruisboogsport. Door het kruisbooggezelschap „Onderlinge Vriendschap" werd Zondag j.l. met een zestal deelgeno men aan een groot internationaal concours, dat te Neerpelt in België is gehouden. Ondanks zware con currentie wist zij een 4e korpsprijs te behalen. Verder wist het lid A. v. d. Dungen nog een 2e personele prijs in de wacht te slepen. Het bezoek van Haarsteeg werd in dat plaatsje zeer op prijs gesteld. Na afloop werden door de voorzit ter van België en het ere-lid van Haarsteeg toespraken gehouden die de kruisboogsport zeker ten goede zullen komen. Verschillende vereni gingen beloofden deel te zullen ne men aan 't internationaal concours dat in 1952 alhier zal worden ge houden. Geslaagd. Op het gehouden examen der Vakschool te Drunen, slaagde onze dorpsgenoot A. C. Koks voor Onder Rijkstoezicht Gediplomeerd Schoen hersteller A. Zomervacantie-actie. Doordat de bezitter (ster) van het lot waarop bij de vorige trekking de prijs was gevallen, zich niet vóór de vastgestelde datum heeft aange meld, heeft j.l. Maandag voor de Jweede maal een trekking plaats gehad. Ditmaal is het de gelukkige bezitter (ster) van lot No. 21607 die een week gratis op vacantie kan gaan. Vóór 5 Sept. a.s. moet dit num mer worden ingeleverd op: Boter markt O 84. Mocht zich weer niemand aan- I melden ,dan volgt na die datum nogmaals een nieuwe trekking. Verjaardagviering van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Wilhelmina zal onder auspiciën van de Oranje vereniging van Heusden heden avond op de Vismarkt een gezellige uitvoering plaats hebben. Er zal, •door verschillende verenigingen, een populair muziek- en zangpro gramma ten gehore worden ge bracht. Najaarskeuring van Springstieren. Dit jaar zal er alhier een najaars keuring gehouden worden van Springstieren en wel op 17 Sept. a.s. des namiddags 2.15 uur. Muzikale rondwandeling. 9p verzoek van de Oranje-Ver eniging „Juliana", zal de plaatse lijke harmonie „Marijke" heden avond (Vrijdag) een rondwandeling door de gemeente maken ter ge- Van de verï aardag van Ii.K.H. Prinses Wilhelmina. Men wordt beleefd verzocht al gemeen te vlaggen. Voor de Oudert van Dagen. Om de wisselbeker. Zaterdag 1 Sept. 's namiddags half zes, zal op het N.E.O.-terrein de voetbalwedstrijd gespeeld wor den tussen de plaatselijke voetbal clubs N.E.O. en S.D.O. om de wis selbeker, die verleden jaar door de Oranje-vereniging beschikbaar is gesteld. Vorig jaar is deze niet in het bezit gekomen van N.E.O. Zoals bekend zijn de baten van deze wedstrijd ter bestrijding van de kosten, verbonden aan het jaar lijkse reisje der Ouden van Dagen van Sprang. Wij zijn benieuwd wie thans de beker zal verwerven. U toch zeker ook? De uitslag kunt U direct we ten door deze wedstrijd te bezoeken. Aanrijding. In de Hoofdstraat bij de Kerk steeg had Maandagavond een aan rijding plaats tussen een luxe auto en een bestelwagen. Behoudens eni ge materiële schade liep dit onge val betrekkelijk goed af. Door de Rijkspolitie werd een onderzoek in gesteld naar de schuldvraag. Beroepen predikant kwam kennismaken. Dinsdagnamiddag bracht Ds. P. J. F. Lamens uit Elspeet, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Ge meente te dezer plaatse een bezoek aan onze gemeente ter kennisma king. Na een korte gedachtenwis- seling met deputaties van kerkbe stuur en kerkeraad, werden de ker kelijke gebouwen en de pastorie in ogenschouw genomen, waarna Zijn Eerw. 's avonds om half acht voor een aandachtig gehoor in het ge bouw Elthato (het kerkgebouw is in verband met restauratiewerk zaamheden nog steeds buiten ge bruik) in de bediening des Woords voorging. Na beëindiging van deze kerkdienst was er voor belangstel lenden gelegenheid tot nadere ken nismaking met de beroepen predi kant. In een opeenvolgende serie wenken in dit Blad, willen we Uw aandacht vestigen op 't Binnenhuis en alles wat daarmede in verband staat. Hebt U b.v. wel eens nagedacht: hoe ontstaat eigenlijk een mooi, stijlvol en solied meubel, en toch tegen eén matige prijs? Binnenhuis-architect Anton Hubers geeft hierop volgende week het antwoord. Tel. 3107. Antoniusstraat 98 A Waalwijk Medewerking avondconcert. Aan het a.s. Zaterdagavond in de Heistraat op initiatief van de Oran je-vereniging „Wilhelmina" te ge ven avondconcert ter herdenking van de verjaardag van H.K.H. Prin ses Wilhelmina, zullen behalve on ze muziekvereniging „Kunst na Ar beid", de Chr. Gemengde Zangver eniging „Hallelujah" en het Chr. Jeugdkoor „Hallelujah", alsmede de Gemengde Zangvereniging ,,'t Ro- zeknopje" haar medewerking ver lenen. Plezierreis. Onder leiding van het bestuur zullen werkende leden van onze ge mengde zangvereniging ,,'t Roze- knopje" Dinsdag 4 Sept. a.s. hun jaarlijks zomeruitstapje maken. Dit maal staat een tocht door de Gel derse Achterhoek met o.m. een be zoek aan Bad Boekeloo op 't pro gramma. Moedercursus. Het ligt in de bedoeling dit najaar te dezer plaatse een moedercursus, uitgaande van de Prov. Noord Bra bantse Vereniging „Het Groene Kruis", te houden onder leiding van de districts-verpleegster, Zus ter Gantvoort. Belanghebbenden kunnen hieromtrent nadere inlich tingen bekomen bij de wijkver pleegster Zr. Dekkers, of b\j de do cente van het Kraamcentrum Zr. van Duijne. Indien er voldoende be langstelling voor deze cursus be staat. ligt het in de bedoeling Dins dag 18 Sept. a.s. hiermee te begin nen. Nieuw speelterrein. In verband met de plaatselijke verordening .waarbij voetballen op Zondag in onze gemeente niet is toegestaan, heeft de voetbalvereni ging Wit-Zwart, welke tot nu toe uitkwam in de competitie le klasse Brab. Voetbalbond, de laatste jaren haar thuiswedstrijden gespeeld op een veld, gelegen aan de Vrouw- kensvaart, gemeente Waspik, enke le honderden meters ten Westen van het Wit-Zwart-sportterrein aan de Willem van Gentvaart. Doordat in de komende competitie Wit- Zwart uitkomt in de 4e klasse K.N. V B. en het veld aan de Vrouwkens- vaart niet aan de eisen voldoet, was men genoodzaakt uit te zien naar n nieuw terrein. Het bestuur heeft thans beslag weten te leggen op 'n irein aan de Zandschel, juist over de Sprang-Capelse gemeentegrens op het gebied van de gemeente Loon op Zand-Kaatsheuvel, op welk veld de Zondagthuiswedstrijden in het vervolg gespeeld zullen worden. Goed geslaagde kermis. De kermis behoort weer tot het verleden en ook dit jaar heeft de Waspikse kermis zijn goede naam gehandhaafd. Het was er zoals ieder jaar weer erg gezellig; over het be zoek heeft men niet te klagen ge had, ook van buiten de gemeente kwamen velen naar Waspik. Spe ciaal van de dansgelegenheden werd een zeer druk gebruik gemaakt. Bovendien is alles naar wens ver lopen, geen wanklank verstoorde de prettige stemming. Vijftigjarig kloosterfeest van de Zeereerw. Pater Prior. Gisteren, Donderdag, vierde de Prior van het Carmelietenklooster, Pater Honorius a Cruce, zijn 50- jang kloosterfeest. Sinds 1930 is Pater Honorius Pri or van het klooster der ongeschoei de Carmelieten hier ter plaatse. Hij werd op 3 April 1883 te Mun ster Geleen geboren en vertrok in 1901 naar Reisach in Beieren om zijn hogere studies te maken. In Wittem ontving hij op 6 Oct. 1906 de'H. Priesterwijding en vertrok 't volgende jaar weer naar Duitsland, waar hij de eerste jaren van zijn priesterschap werkzaam was. In 1912 werd Pater Honorius kapelaan te Groenendijk in een nieuw ge stichte parochie, waar hij vooral door de organisatie van een nieuw verenigingsleven zich zeer verdien stelijk maakte. In 1919 werd hij benoemd tot professor in de Theologie te Ge leen, waar hij tot 1922 tevens supe rior was. In 1924 werd hij tot prior gekozen en onder zijn prioraat nam men het initiatief tot de bouw van een klooster en een kerk, toegewijd aan de kleine H. Theresia te Was pik. In 1930 dan werd pater Hono rius, toen in het vervolg daar de toekomstige priesters hun hogere studies zouden volgen, benoemd tot prior en rector van het klooster en de kerk te Waspik, waar hij sedert dien zijn priesterlijke werkzaam heid geheel in dienst stelde van het klooster en rectoraat. Diplomaten van verschillende landen hebben te Kopenhagen een ongeoorloofde handel in deviezen gedreven. De politie heeft deze on verkwikkelijke zaak doorgegeven aan de Deense minister van buiten landse zaken. Dr. H. J. van Mook is aange zocht voor een vaste functie bij de Verenigde Naties. Hij is thans werk zaam bij een tijdelijke commissie. Een hoteleigenaar en zijn neef te Hanau (Duitsland) hebben te rechtgestaan omdat laatstgenoemde op aandringen van zijn oom dertig wandluizen over verschillende ka mers van een concurrerend hotel had verspreid. Doordat een vrachtauto bij het remmen op een natte tramrail slip te, is op de Geldersekade te Am sterdam een 38-jarige wielrijder ^aangereden. De man raakte tussen de auto en een- boom bekneld en werd op slag gedood.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1