WSALWYK KMiSHEÏÏVEL CAPELLE RAAMSDONKSVEER VOETBAL. ÉlÉrifeiBwuÉlw V mm 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 SEPTEMBER 1951 2 JAARMARKT te Waalwijk op Don derdag 1 3 Sept. a s. STRASSBURGER'S WATERPANTOMIME. V V V KAMPIOEN VAN NEDERLAND. PLATTELANDSVROUWEN. Woensdag 12 September a.s. 's avonds half 8 wordt in de Landbouwhuishoud- school alhier een ledenvergadering ge houden van de Afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, waarop behalve een demonstratie elec- trisch bakken en koken nog enige huis houdelijke aangelegenheden aan de orde komen, o.m. bespreking winterprogram- ma en wensen dienaangaande. KUNST NA ARBEID. Het ligt in de bedoeling voor adspi- rantleden van de muziekver. Kunst na Arbeid, ingaande 17 dezer een opleiding in muziek-theorie te beginnen. In ver band hiermede kan men zich bij het be stuur nog tot die datum als adspirantlid laten inschrijven. Aan Burg. en Weth. der gemeente is bereids toestemming ge vraagd dit onderwijs in een der lokalen van de Koningin Julianaschool in de Kom te mogen geven. OPBRENGST COLLECTE. Ten bate van het Kerkeraadsfonds van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonse- dijk werd een extra-collecte gehouden, welke 85.opbracht. HERIJK MATEN, GEWICHTEN, E.D. Voor de herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen zal in de gemeente Sprang-Capelle zitting worden gehouden op de volgende plaatsen en dagen: In het gebouw van de Chr. Volks bond te Sprang op Maandag 17 Sept. a.s. des morgens van 9 tot 12 uur voor de herijkplichtigen uit voormalig Vrij hoeve Capelle (wijk B), en des namid dags van 1 tot 4 uur voor hen die in voormalig Sprang woonachtig zijn. Dinsdag 18 Sept. wordt voor de her ijkplichtigen uit voormalig Capelle (wij ken C en D) zitting gehouden in een der lokalen van de Koningin Juliana school in de Kom 's morgens van 10 tot 12 uur en 's middags tussen 1 en 4 uur. Bij verhindering of vérzuim van de zitting gebruik te maken, bestaat alsnog gelegenheid om maten, gewichten e.d. te laten herijken aan het IJkkantoor te Den Bosch, Wolvenhoek 2, 'elke Woensdag en Donderdag van v.m. 912 en n.m. 2 tot 4 uur. Onder de aandacht van be langhebbenden wordt nog gebracht, dat maten en gewichten vóór 1 Oct. a.s. ge stempeld moeten zijn met letter t. Ronde voor Nieuwelingen. De wielersupporlers-vereniging Emlowe te Raamsdonksveer orga niseert op Zondag lfi Sept. a.s. te 4 uur wielerwedstrijden voor be ginnelingen. Er zullen 2 coursen worden verreden, t.w. voor deel nemers op tnurfiet en en race fietsen. Eventuele deelname hier voor kunnen nu reeds worden ge daan hij de heer \Y. Montens, "Heéreplein 2; Het behoeft wei geen nader be loog dat aan deze wielerwedstrij den mooie prijzen verbonden zijn. Toegang is geheel vrij, doch er zullen wel speldjes worden ver kocht ten bate van de supporters club. Nu onze favorieten in een uitstekende conditie verkeren, wil Emlowe deze jongens zoveel mo gelijk hun steun geven, opdat hun prestaties nog beter kunnen wor den. Bedankt. De beroepen predikant Ds. van Noort uit Vlaardingen, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. Kinderfilm. Woensdag 12 Sept. a.s. zal er een kinderfilm gegeven worden. Deze voorstelling zal plaats heb ben te half 3 in bet Henriousge- bouw. Wal gevonden werd. Op het politiebureau alhier wer den de volgende gevonden voor werpen aangegeven 2 bonkaar ten, 1 zwart zwembroekje en een badhanddoek (wit), 1 wandelstok, 1 huissleutel met ring, 1 blauw jongenspakje met gouden knopen, 1 blauw herenjasje met ritsslui ting, 1 zwarte bouvier, 1 jurk ceintuur, 1 combinatietang, twee muntbiljetten van 1 gld., 1 schep net, 1 zwarte stofmantel, 1 zwarte rozenkrans, 1 zak tarwemeel en 1 nikkelen shagdoos. Dammen. Als alhier als 2e voorz. der dam ver. G.G.V. is herkozen J. Steigenga, secretaris J. Vcrduyn. Er werd besloten om dit seizoen weer aan de Bondscompctitie deel te nemen en zo mogelijk de feest avond te houden in November. KORTE, ONTROERENDE PLECHTIGHEID. Donderdag 6 September om precies twee uur legde de burgemeester onzer gemeente een krans bij de gedenkplaat aan de achterzijde van het raadhuis. Bij deze korte plechtigheid die in alle stilte verliep waren tegenwoordig het secretarie-personeel, de hoofden van ge meentewerken en gemeentebedrijven. Die dag was het 7 jaar geleden dat burgemeester Moonen en Joop Hoffmans op die plaats achter het raadhuis door Hollandse S.S. werden gefusilleerd. JAARVERGADERING DER LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Deze vergadering stond onder lei ding van de vice-voorzitter, de heer A. v. d. Meijdenberg. Na een woord van welkom, speciaal ook aan de beschermheer Dr. Langemeijer, deelde de voorzitter mee dat de jaarvergaderingen voortaan begin September gehouden zouden wor den, direct na de vacanties, aan het begin van het concertseizoen, mede in verband met de afsluiting van de kas per gelijke datum. Als lid van het damesbestuur werd herkozen mevr. Mulders-Sars, terwijl voor het mannenkoor de af tredende heren L. Knepflé, L. van Oudheusden en J. v. d. Griendt wederom voor 3 jaar zitting kregen. In verband met de feestelijkheden ter gelegenheid van het 90-jarig be staan, werd een comité gevormd dat een feestavond voor de leden zou voorbereiden. Deze feestavond zal gehouden worden op 17 October aanstaande. De heer L. v. Oudheusden bracht als penningmeester een gunstig fi- nanciëel verslag uit. Meegedeeld werd dat dit winter seizoen twee concerten gegeven zullen worden met solisten, alsmede een gezellige avond voor de leden. Nog was een schrijven binnenge komen van het gemengd koor uit Roelofsarendsveen voor een tegen bezoek aan. Waalwijk. Het succesvol optreden van „Oefening en Ver maak" aldaar heeft blijkbaar de zanglust in Roelofsarendsveen dus danig bevorderd, dat hun koor sindsdien in ledental verdubbeld is. Na nog enkele punten van huis houdelijke aard. werd deze zeer ge animeerde en vruchtbare vergade ring met een woord van dank en aansporing tot trouw repetitie-be zoek door de voorzitter gesloten. Het volgend jaar zal het koor een jubilaris kunnen huldigen, n.l. de heer J. Knepflé, die dan 50 jaar zanger is van „Oefening en Ver maak". TOT BLOEI DER TOONKUNST' Voetbal. Aangezien de voetbalvereniging Bight Oh te Geertruidenberg niet meer de beschikking heeft over een deugdelijk speelterrein, is met de voetbalvereniging Veerse Boys een overeenkomst aangegaan. 7.o zullen de komende competi tiewedstrijden van voornoemde club allen hier ter plaatse ge speeld worden. Burgerlijke Stand. Geboren Hendrica A. M. d. v. Godefridus Olislagers en Hendrica C. Kieboom. Cornell's F. L. z. v. Go vardus M. v. Strien eu Jo hanna Vingerhoeds. Ingekomen Franciscup J. P. Stoon an Huibergen. Cornells P. M. Rink van Huibergen. Adrianus C. Jan-sens en gezin van Grevenbricht. Petronellfl Glas van Tilburg. Bernardus de Jong van G'berg. Petrus M. J. I.eijten van Halsteren. Maria W. Baris echtgen. van P. A. Goors van 's-Gravenhage. Erica Y. Goors idem. Jan de Bodt van Maastricht. Simon C. Huij- brechts van Tilburg. Cornelia J. Pelders van Oosterhout. Ger- rit Kelderhuis en echtgen. van Kampen. Jacobus de Netter en gezin van G'berg. Martina C. M. Meeuwisse van Dongen. Vertrokken Henriea H. Ben ders naar Eersel. Lucas Ligt- voet naar G'berg. Marinus C. Louwers naar Made e.a Jan de Hooij naar Botterdam. Mattheus A. de Wit naar Herwen e.a. Maria G. A. de Meyer naar Schijn- del. Petrus M. J. Leyten en echtgenote naar Ossendrécht. - Martina C. H. C. Meeuwisse naar Botterdam. Wilhelmus E van Seters naar Oosterhout. Gisteren hield de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" haar- jaarver gadering in café v. Cromvoirt. Na goedkeuring der gebruikelijke jaarverslagen werd een bestuurs verkiezing gehouden ter voorzie ning in de vacature wegens bedan ken van de heer. H. Pullens. Met overgrote meerderheid van stem men werd de heer J. v. d. Ven- Verheijden tot bestuurslid gekozen. Besloten werd voorts binnenkort een uitstapje te maken naar Am sterdam om een tegenbezoek te brengen aan het zangkoor van de Krijtberg-kerk. 's Middags zal al daar een opera-opvoering in de Stadsschouwburg worden bijge woond. Er zal ten spoedigste een nieuwe operette in studie worden genomen. Over de keuze hiervan zal dezer dagen worden beslist. Er konden weer enkele nieuwe leden worden genoteerd en ver wacht mag worden dat binnenkort andere aanmeldingen zullen vol gen. JUBILEUM BIJ N.V. NOORD-BRABAND. Zaterdag j.l. vierde de heer L.. Mandjes, boekbinder-archivaris bij de N.V. Noord-Braband alhier zijn 25-jarig dienstjubileum. Ten kan tore van de maatschappij werd hij in de morgenuren gehuldigd. Bij deze huldiging werd hij namens de directie toegesproken door de heer J. Timmermans, die hem in prijzen de bewoordingen een geschenk on der couvert aanbood. Namens 't personeel complimen teerde hem de heer Duyvelaar, die do jubilaris een fraai haard ten ge schenke gaf. Ook waren er van de directie en het personeel mooie bloemstukken. 's Middags werd er ten huize van de jubilaris een receptie gehouden die druk bezocht werd. BUITENLANDS BEZOEK AAN WAALWIJKSE FABRIEKEN. Vorige week bracht een groep van industriëlen, leraren en gedi plomeerden van de Vakschool der Vereniging van Schoenfabrikanten in Noord-Frankrijk te Rijssel een bezoek aan de Timtur-fabriek. Een groep werkmeesters uit Iseg- hem bracht deze week een twee daags bezoek aan onze gemeente, waar zij een excursie maakten naai de Timtur-Schoenfabriek, Leder- fabriek „De Amstel" en Ned. Sta- lenverenindustrie Van Gent Co. ONGEVAL. Vrijdagmorgen had de heer A. Brok uit de Stationsstraat het on geluk met zijn rechterhand tegen de cirkelzaag te stoten, waardoor hem een stuk van pink en ringvin ger werd afgezaagd. OPROEP De voorlaatste Zaterdag in Au gustus viste een adspirant lid van „Den Brasem" uit Tilburg in de Maas, 2e wei bij het „Stukske", richting pont. Zijn snoer geraakte vast en brak af. Hij stak zijn hen gel in de grond en wachtte laag wa ter af om het snoer terug te beko men en verwijderde zich even. Volgens hem zaten een 4- of 5-tal Waal wij kse hengelaars daar ter plaatse ook te hengelen. Toen de adspirant terugkwam waren deze hengelaars verdwenen, doch tevens zijn hengel. De adspirant is hier door wel zeer gedupeerd. Gevraagd wordt of een der hengelaars gezien heeft wie deze hengel heeft mee genomen. Inlichtingen of terugbe zorging „sans rancune" aan 't adres Winterdijk 29, Waalwijk. MEUBILERING KLEUTERSCHOOL. De ijsco-verkoop ten bate van de meubilering van de kleuterschool - van de St. Antoniusparochie heeft opgebracht ƒ456.38. Een mooi succes dus! Waar het reeds meer dan 20 jaar geleden is dat in ons land een cir cus een waterpantomime vertoonde, is het wellicht interessant iets te vertellen van dit klassieke circus beeld, dat in het begin onzer eeuw geregeld in circussen te zien was en waaraan de ouderen onder ons nog altijd herinneringen hebben uit de tijd van het Nederlandse circus Carré, dat ook een waterpantomime vertoonde. Waar circus Strassbur ger in de loop der jaren de plaats heeft ingenomen van circus Carré, is dit feit ook de eigenlijke oorzaak dat men thans een dergelijke ver toning kan weerzien. Het laatst vertoonde circus Schneider in 1930 dit schouwspel, zij het dan ook in primitiever vorm. Strassburger heeft nu zelf mo derne installaties laten maken voor zijn pantomime, zodat het technisch gedeelte veel gemakkelijker te be-- dienen is; de traditionele handeling is echter zoals alles bij het klas sieke circus dezelfde gebleven en men moet zich dus eigenlijk terug denken in de gelukkiger en kalmer tijden aan het begin dezer eeuw. Interessant is de opbouw van het geheel na de pauze, waarna dan plotseling een machtige waterval van boven de piste inbruist, terwijl intussen een bekoorlijke danseres haar romantische, toverachtige lichtdansen laat zien. Een grote kleurenfontein spuit zijn figuren op de maat der muziek naar de nok van het circus. Deze fontein werd tot nu toe door een man bediend, die in de fontein verscholen zat. Bij Strassburger echter wordt het ge heel electrisch bediend. Daarna be gint de komische scène op de grote Venetiaanse brug, waarna een gon del met inhoud het circus komt binnengevaren. Een gondelier zorgt voor passende zang. En dan sprin gen dikke agenten, een verliefd paartje, clowns en waternimfen in hun ouderwetse badpakken te wa ter en laten balletmeisjes op de ballettrap in de slot-scène, waaraan het gehele personeel meewerkt, zien wat ze kunnen. Venetiaanse belichting zorgt voor een typische sfeer, die wel zeer sterk afsteekt tegen de echte circussfeer voor de pauze, als men het klassieke paar denspel kan bewonderen. De water pantomime wordt voorafgegaan door de Wild-West-scène „Hallo Texas" met Indianen en Cow-Boys in hun spelen waarin het ballet een verrassend beeld biedt door geraf fineerde fosforbclichting. Strass- burger's waterpantomime is dit jaar door honderdduizenden gezien en algemeen is het oordeel van pers en publiek, dat deze onderneming nog nooit met een dergelijk groot eerste-klas programma is voor de dag gekomen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Verloren: een gebrand zilveren 'schakelarmband en twee doublé armbanden; enkele sleutels; vulpen; witte gymnastiekschoenen. Gevonden: hoepel; blauwe step; portemonnaie met inhoud; vulpen; badtas; herenrijwiel; etui met vul pen en vulpotlood; step; kinder vestje; armband. AGENDA. Woensdag 12 Sept. 8 uur: repetitie Dameskoor „Oefening en Ver maak" in Hotel Verwiel. Zondag 16 Sept. 12 uur: repetitie Mannenkoor „Oefening en Ver maak" in Hotel De Twee Ko lommen". KERKNIEUWS. Z. H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts, Bis schop van s-Hertogenbosch, heeft be noemd tot Pastoor te Moerdijk de Wel- eerw. heer R. A. Chr. van Kessel, on der gelijktijdig eervol ontslag aan de Zeereerw. heer A. Fr. P. M. Lombarts; tot Rector van het Groot-Ziekengast- huis te 's-Hertogenbosch de Weleerw. heer P. A. Hoekx; tot Kapelaan te Tilburg (Loven) de Weleerw. heer Th. P. M. Coolen; tot Kapelaan te Wanroy de Eerw. heer J. L. J. van Breugel, Priester van het Seminarie. ZIEKENTRIDUUM. Met een plechtig Lof, ook toegankelijk voor de parochianen werd Donderdag om half vier het Ziekentriduum geslo ten. Behalve het knapenkoor, dat de zang verzorgde, gaven een stoet bruidjes, als een rozenkrans in en rond het pries terkoor opgesteld, hun medewerking en 'i was voor de zieken en ouden een ontroerend ogenblik toen de kleintjes hun rozen, als weesgegroetjes door de hand van Pater Peters aan O.L.Vr. aanboden,. De Hoogeerw. heer Deken sprak als slot woorden van grote dank tot pater Pe ters, de commissie en de vele helpers en helpsters, die zich voor het grote werk beschikbaar hadden gesteld, de auto mobilisten, die hun wagen disponibel stel den en allen die verder bij het werk van liet Ziekentriduum betrokken waren. In ons vorig verslag noemden we ver schillende namen, doch we begingen daarbij niet opzettelijk de fout, mevr. Wennekes-v. Campen niet te noe men, die de deelnemers en deelneem sters hebben het ondervonden met de meeste toewijding haar liefdevolle taak zowel in de tijd van voorbereiding, als tijdens en na het Triduum vervulde. F,re wie ere toekomt! OUDEN VAN DAGEN. A.s. Zaterdag 15 September gaat de grote stoet van oudjes uit Kaatsheuvel zijn uitstapje maken. We schrijven: grote stoet, en doen dit met recht, want tot heden zagen we onder de vele berichten van uitstapjes van ouden van dagen uit de diverse plaatsen, nog geen opgave van het aantal deelnemers, dat die van Kaatsheuvel overtreft. Moesten we 't vo rig jaar 280 deelnemers noteren, nu is het aantal opgelopen tot ruim 320, zodat de stoet met chauffeurs, comité-leden, helpsters, dokter, priester, ordonnances etc. de 450 benaderd, 't Wordt alzo weer een kilometers lange stoet. Het comité, dat de leiding heeft verzoekt daarom de deelnemers en deelneemsters, doch voor al de automobilisten de gegeven orde maatregelen keurig gp te volgen. Voor de goede organisatie onder een zo groot getal deelnemers, moet liet comité zich streng houden aan de voorschriften, die gegeven worden. Deze week moeten er nog bergen werk verzet worden, om al les een goed verloop te geven. Om kwart over één, Zaterdagmiddag, worden alle deelnemers met de oudjes, die hen ter vervoer aangewezen zijn, in de Hoofdstraat verwacht, geparkeerd bij liet nummer, dat hun wagen krijgt, hij het rechter trottoir, richting Oost. De route gaat over Loonopzand Tilburg Hilvarenbeek Esbeek Hoge Mierde Hulsel Bladfel Ha pert Hogeloon Vessem Mid- delbeers Oosterbeers Oirschot Moergestel Oisterwijk waar in Groot Speijck de koffietafel wacht dan Udenhout Loonopzand Kaats heuvel, waar de stoet om zeven uur hoopt te arriveren. Van de Verkeerspolitie uit Breda is bericht ontvangen, dat motor-agenten de stoet zullen begeleiden. De pakketten, die worden aangeboden, zullen eerst worden uitgereikt, als de stoet optrekt bij het perceel van de heer Schellekens hoek PeperstraatHoofdstraat. Na afloop trekt de langt file, voorafgegaan door onze harmonieën naar de Markt, waar zich de auto's op aanwijzing opstellen en een woordje van afscheid en dank gesproken wordt. We hebben een klein verzoek aan on ze jongens en meisjes in de hoop de ouders door een kleine aanwijzing hier aan zullen medewerken. Op de trottoir band aan de Zuidzijde van de straat wqrden met kalk de volgnummers voor de auto's aangebracht, 't Vorig jaar was er de jeugd vlug bij om deze onleesbaar te maken, waarvan de automobilisten, die hun plaats opzochten geen gemak had den. Mogen we onze jongens en meisjes verzoeken, dit jaar deze nummers onge schonden te laten. Dank je! NOG VERDER. Vorige week gaven we een berichtje betreffende de ballonnetjes, die op 12 Augustus j.l. werden opgelaten. Hadden VRAGEN EN MENINGEN van onzelezers Ja, als men z n geheugen raadpleegt, vergeet men licht iets. Hoe is 't b.v. mo gelijk namen van Jacq van Riel, Jan Broeders te vergeten; ook was er nog Frans van Tilborg en later Toon Wage- makers. Van andere zijde noemt men ons nog: de fa. Frans Gijssels, tussen de panden der firma Mombers en Gragtmans. Red. we toen reeds opgaven vanuit Denemar ken en Noord-West Duitsland, nadien kwam er nog een kaart binnen van vér in Zweden. De juiste afstand wordt nog getracht uit te vissen. EEN UITSTAPJE. Zaterdag maakte het personeel van de firma GeVeKa G. Vloemans, Gast huisstraat een uitstapje vi£ Rotterdam naar Avifauna en Schiphol en Amster dam. Vol verbazing en bewondering werd de vogelwereld in Avifauna be zichtigd. Op Schiphol werd een rond wandeling gemaakt en de verschillende types van geconstrueerde luchtvogels be wonderd. Het einddoel van de tocht was de hoofdstad, waar een goed diner wachtte en de avond aangenaam werd doorgebracht in circus Carré, waar Snip en Snap in de revue „Extra Editie'' hun grollen en grappen aanboden. Het per soneel was dankbaar voor dit extraatje bij gelegenheid van het 45-jarig bestaan der firma. EEN RAMPVLUCHT? Zondag vlogen de duiven van de K. P. V. van Parkestone. Er werden 146 vogels ingemand en Zondagavond wa ren er nog slechts acht geconstateerd, een aantal vergeleken met verschillende andere plaatsen, dat ver boven het ge middelde uitgaat. Er is echter in deze vlucht iets heel bijzonders te constate ren, n.l. dat de duiven, die arriveerden allen in prima conditie zijn en niets ge leden hebben. Waar hieven intussen de andere en wat is de oorzaak dat de wei nig geconstateerden niets geleden heb ben en de andere op zich laten wachten. De N.B.B. hield bij. gelegenheid van het 40-jarig bestaan een wedstrijd om de kampioenstitel over alle afdelingen. De lieer Wim Soeïerboek van de vereniging K.Ü.T., gevestigd in café Jan van Dun, die als jongste lid van deze vereniging reeds succes op succes behaalde, nam in Amsterdam Zaterdag en Zondag deel aan de wedstrijden om het kampioen schap in de hoogste klasse libre klein Biljart tegen de kampioenen van alle an dere afdelingen aangesloten bij de N.B.B. Heden bereikte ons het bericht, dat Wim er in is geslaagd het kampioenschap van deze afdeling op zijn naam te krijgen. Een succes, vermoedelijk wel voor de jongste sptler van deze afdeling van Ne derland en tevens voor de club, die ge durende een reeks van jaren het meeste succes op haar naam vestigde, dank zij de prominente leiding gegeven van de promotor W. Kamp. Maandagavond zal de officiële huldi ging van de kampioen plaats hébben in het clublokaal bij de heer Jan van Dun. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. huldiging van de heer W. Soeterboek als kampioen van de hoogste klasse libre klein biljart in café J. v. Dun. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor in de school. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater Key Largo, toegang 18 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 u. n.m. repetitie Gfc- mengd Koor Bel Canto. ZON- EN MAANSTANDEN van 1014 September 1951. 10 September: Zon op 6.04, ondér 19.09 Maan op 17.08, onder 23.58 11 September: Zon op 6.06, onder 19.07 Maan op 17.43, onder 12 September: Zon op 6.08, onder 19.04 Maan op 18.07, onder 1.28 13 September: Zon op 6.09, onder 19.02 Maan op 18.24, onder 3.01 14 September: Zon op 6.11, onder 19.00 Maan op 18.37, onder 4.31. 7. 8. 9. 10. 11. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. UITSLAG BALLONWEDSTRIJD. Prijs: Naamgevonden te 1. Ad Molenschot, Boras (Zweden) 900 km. 2. Th. Kusten, Holzdorf. 3. Luske Ligtvoet, Blickstedt. 4. Maria Laros, Embühren. 5. Gerard v. Wanrooy, Mehlbeck. 6. Annie Klaassen, Bokhorst. Jos Mosselveld, Varréi. I'. Damen, Moorausmoor. A. Vesters, Odisheim. J. Laros (Horst), Steinau. H. Vloemans, Hollen. 12. G. Muskens, Bulkau. 13. Fr. Schapendonk, Wehdel. 14. J. Laros, Neulandermoor. 15. Ria v. Laarhoven, Bremershaven. F. Timmermans, Kührstedt. A. v. Boxtel, Séllstedt. B. Hoevenaar, Sellstedt. Peter de Jong, Sellstedt. H. Lugters, Donnern. D. Donders, Bexhövede. Tini Verharen, Loxstédt. Maria v. Hoof, Stotel. Rudi Broekmans, Stotel. Ivon v. d. Hoven, Sürwürde. Tini Hoffman, Brake. 27. P. de Teuling, Sandfeld. 28. Cl. v. Steenbergen, Neuenbrok. 29. J. v. Wezenbeek, Heidkamperfeld. 30. J. Bertens, Ipwege. 31. Willy Bertens, Ipwege. 31. Joke Schapendonk, Neuenkrüge. 32. Bodo v. d. Wiel, Oldenburg. 33. Henk Klijsen, Oldenburg. 34. Jo Béerens, Altenoyte. 35. Fientje Smetsers, Friesoyte. 36. Jo Hamers, KI. Roscharde. Gerard v. d. Ven, Werlte. Nellie v. d. Velden, Groszstaveren. T. Opperman, KI. Bersen. D. Hoevenaar, KI. Bersen. Annie Lucas, Lohe. 42. J. Kolsteren, Osnabrück. 43. N. Akkermans, Meppen-Ems. 44. C. v. Huiten, Meppen. 45. Bertha Beerens, Schwefingen. 4(>. Fr. v. Woensel, Schwefingen. 47. Wimke Klijn, Nevenhaus. 48. Mari Zeebregts, Véldhausen. 49. Tini v. Dijk, Osterwald. 50. P. Emmers, Enschede. 51. Vastee (Stat.str.), Friesenberg (Rijssen) 52. H. Couwenberg, Markelo. 53. W. Kroot, Verwolde. 54. W. Vloemans Ressen-Bemmel. 55. L. v. Wanrooij, Hees(Nijmégen). Uitgeloofde prijzen. lste prijs 5.—; 2e 4.—; 3e ƒ3.—; 4e 2.50; 5e 2.15 prijzen van 1; 15 prijzen van 0.75; 10 prijzen van 0.50; 10 prij%n van 0.25. Trainingsfonds D.E.S.K. Attentie De prijzen kunnen worden afgehaald Dinsdag om half 5 in de St. Jansschool te Kaatsheuvel. PASTOOR LOMBARTS VERLAAT MOERDIJK. Tot Pastoor te Moerdijk is door Zijne H. Exc. Mgr. Mutsaerts be noemd de Weleerw. Heer v. Kessel, onder gelijktijdig eervol ontslag aan de Zeereerw. Heer A. Fr. P. M. Lombarts. Sinds 1913 was Pastoor Lombarts de herder van de Moerdijkse paro chianen. Pastoor Lombarts is ge boortig van Kaatsheuvel; hij zal zich na zijn eervol ontslag nu ves tigen in het klooster „Maria-oord" te Vught. 37. 38. 39. 40. 41. VOETBALUITSLAGEN. Eerste klas A DWSDe Volewijckers Frisia—AGOVV GVAVVelocitas Go AheadEDO HeerenveenEnsched. Boys Theole't Gooi HaarlemElinkwijk Eerste klas B DOSLeeuwarden AjaxVSV RCHAchilles EnschedeSneek Be QuickOosterparkers Zwolse BoysBlauw-Wit VitesseWageningen Eerste klas C BVV-DHC JulianaRBC SittardiaNAC SVVEindhoven MVV—ADO Quick (N)—Willem II FeijenoordBleyerheide Eerste klas D NOADChèvremont 10 SpartaEmma 11 PSV—NEC 8—1 HBSXerxes 12 LimburgiaHermes DVS 10 LongaMaurits 43 BrabantiaVVV - 0—2 1—0 0—5 4—0 0—0 1—3 0—2 3—0 4—1 6—1 2—1 2—4 2—0 1—1 1—3 4—1 4—1 2—4 3—5 2—1 0—3 4—1 Tweede klas A De Valk—SET 2—5 VelocTOP 22 DESKSarto 30 De SpechtenZwaluw VFC 51 Derde klas B ODCOJC 6—0 KorvelReusel Sport 110 HeusdenDongen 01 BaardwijkWSC 33 OSS '20—Gudok 3—0 Derde klas C SteenbergenWVO 16 VES—SCO 2—0 HeroRKFC 42 BoeimeerHieronymus 20 RoosendaalBSC 5l Vierae Kias u Haarsteeg—Wit-Zwart 2—3 Nieuwkuijk—Waspik 3—2 RaamsdonkVlijm. Boys 23 RKDVCVeerse Boys 52 Right 'Oh—RWB tfgel. Vierde klas E GSBWOisterwijk 25 NeveloWSJ 91 Velocitas '31Uno Animo 11 B,roekhovenBest Vooruit 61 Ons ViosVOAB 11

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2