KmTSHEUVEL mAIWYKl IF" L00N-0P-ZAND RECHTSZAKEN DUIVENSPORT, BILJARTEN. Tf «mMTfnfrV fflT BIOSCOOP-PROGRAMMA. 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1951. 7 AAA V V u iilÉiii AUTO-RIT OUDEN VAN DAGEN. KAATSHEUVEL BAL IN „TH ALIA" nog geen punt verspeeld had, liet in zijn 3 e wedstrijd een steek vallen door tegen Were Di niet verder te komen dan een draw. Zo kwamen dan de oude tournooi- rivalen tegenover elkaar te staan, in het volle besef 'dat het een zware partij zou worden. Voor Des betekende winnen nogmaals uit te zullen komen in een be slissingswedstrijd voor de eerste plaats. Een gelijk spel betekende een beslissing tussen Were Di en Des om de tweede plaats. Er werd dan ook van meet af hard aangepakt. Hoe beide ploegen ook werkten, tot doelpunten kwam het niet en de heren van Des kwamen een kwar tier later voor de 5e maal op het veld om op Were Di de 2e plaats te ver overen, -wat in de 2e speelhelft middels een strafbully gelukte. Zo behaalde het herenelftal na een slechte start nog een tweede prijs, wat de geleden nederlaag echter maar ten dele kon vergoeden. CAPELLE. NOOIT GEDACHT. De Postduivenvereniging Nooit Ge dacht, gevestigd bij C. van Tilborgh, Ho' gevaart, hield j.l. Zaterdag een wed vlucht vanuit Vilvoorde. Afstand 94 km. Los om 1.30 uur. Ie duif 3.11.37 uur, laatste prijsduif 3.39.18 uur. De uitslag is als volgt A. Stam 1, 6, 20, 45; Jos Rozenbrand 2, 37, 39; H. Verduin 3; Spierings 4, 34, 42, 48; A. J. Ophorst 5, 10, 24, 32; C. v. Tilborgh 7, 46; G. Gfeenen 8; J. Zwart 9; P. de Rooij 11, 22, 26; P. Breedveld 12; A. van Campen 13; P. Verhagen 14, 29; A. Tactor 15, 35, 44; A. Snaphaan 16, 25, 31; C. Broeks 17, 18, 21, 38; L. Blom 19, 23, 27, 36; M. van Peer 28, 49; G. Janson 29; Gebr. v. Oosterhout 30, 41; W. Nieuwenhuizen 33; Gebr. Rijken 40; P. Versteeg 43; Jac. Koenen 47; Gebr. de Jong 50. WAALWIJK. „De Postduif". Concours van Parkestone, af stand 265 km. 64 duiven Th. van de Meijdenberg 1, F. Schoenians Jr. 2, Th. Groeneveld 3 15, Jac. v. En gelen 4, H. Lombarts 5, Gebr. Tim mermans 6, W. Klijn 7 10, P. de Jongh 8, Duivekam 9, Veldmeijer 11 12, Schafer 13, J. van Bokhoven 14, C. Schuwer 16. Concours van Weertdeelname 324 duiven. Gebr. v. d. Gouw 16, Jos Pas 2, H. Knippels 3 7 13 24, C. Schuwer 4 37 79, A. Spapens 5, M. Leyten 6 12 27 41, C. de Peffer 8 32 78, M. v. d. Heuvel 9 21 36 55, G. Kooijmans 10 11 40, Jos van Dijk 14, G, van Huiten 15 23 38 59 74, Van Vugt 17 54, Th. Duyvekam 18, A. Bak keren 19 77, W. de Graaf f 20 80, P. v. Esch 22, J. van Mierlo 25 40 57, G. Schoemans 26, C. Bou- man 28, M. v. d. Griendt 29 44, J. Bouman 30 46 47, Chr. v. d. Houdt 31, C. Klerx 33 45 75, Jac. Verhoof- stad 34, J. v. Bokhoven 35 42, P. de Jongh 43 50, J. de Man 48, F. v. Kes- sel 49 56 63 64, Th. Maas 51, F. van Delft 52, F. Schoemans Sr. 53, M. v. Corstanje 58, C. Damen 60 67, H. Couwenberg 61, A. Schuwer 62, W. Herman 65, W. Duquesnoy 66, C. Hamers 68, VerhoevenVer wiel 69, Jos van Schaik 70, M. Verhulst 71, Van Brunschot 72 76, G. A. Bakkers 73, Jan van Schayk 81, Chr. Bak kers, overduif. VLIJMEN. P.V. DE ZWALUW. Wedvlucht Parkestone. De eerste duif kwam Maandag bij J. Kivits om 7.30 aan; J. v. d. Dungen 2e om 8 uur; M. v. Overdijk 3e om 8.30 u., P. v. Gestel 4e om 9 u., L. de Laat 5e om 10 uur en hierbij bleef het Maandag. Dinsdag kwamen er nog enkele door; meer als de helft bleef weg. Postduivenvereniging l)e Zwaluw. Zondag wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Sittard. Inkorven Zaterdagnamiddag van 2 ot 4 uur. Dus allen op tijd, niet zoals Zaterdag. Op de eerste avond van het drielanden-tournooi ter gelegen heid van het 40-jarig jubileum van de N.B.B. speelde Piet van de Pol tegen de Fransman Delforge en Kees de Ruijter tegen de Belg van Hassel. Geen van de grootmees ters kon zijn vorm vinden. Van de Pol versloeg de Fransman in 25 beurten, Kees de Ruijter verloor van Van Hassel in 46 beurten. Hij bleef op 260 staan, met een ge middelde van 5.65. Van de Pol 400 25 16.00 114 Delforge 157 25 8.28 51 Van Hassel 400 46 8.69 88 De Ruijter 260 46 5.65 85 BOKSEN. SUGAR ROBINSON WERELDKAMPIOEN. Scheidsrechter staakte gevecht in tiende ronde. In een gevecht, dat op 15 ron den was bepaald, heeft Ray Sugar Robinson de titel van wereldkam pioen in het midden-gewicht her overd op Randolph Turpi n. De scheidsrechter staakte in de tien de ronde het gevecht ten gunste wan Robinson. De verliezer Turpin krijgt hier voor nog de lieve som van 530.000 gulden. (Zie voor wielrennen pag. 8) 1" De Nationale Kampioen hoogste klasse libre klein biljart, Wim Soeterboek van K.O.T. te Kaatsheuvel in actie. En Zaterdag 15 September gaat dan de auto-tocht van de Ouden van Dagen van Kaatsheuvel. We presenteren het als een unicum, want geen plaats kan op het enthousiasme wijzen bij de organi satie van deze tocht, zoals Kaatsheuvel die bereikt heeft. Meer dan 325 oudjes gaven zich spontaan voor deze rit op. Met de chauffeurs, het verplegend en helpend personeel, het comité van or ganisatie, van bediening en verzorging etc., bedraagt het aantal deelnemers aan de stoet in totaal ongeveer 450 personen. Desondanks kan alles goed marcheren, als ieder voor zich zich aan de voor schriften houdt, dié noodzakelijker wijze moeten gegeven worden. Iedere auto mobilist krijgt hieromtrent zijn voor schriften, en houdt hij en degenen, die aan de goede organisatie medewerken zich hieraan stipt, dan verloopt alles ongetwijfeld als gesmeerd. Ook van de bevolking woedt mede werking verwacht. Deze medewerking kan bestaan, door hulp te bieden bij al les wat in verband staat met de vastge stelde tijd van vertrek. Waar iedereen zijn medewerking verleent, verloopt het geheel beslist zonder haperen. Het ligt in de bedoeling om 7 uur weer in Kaats heuvel present te zijn. Op de Markt is dan de finish van de tocht met een dankwoord van het comité voor de ge- even meewerking aan allen, die hun hulp j boden. Als 't weer blijft, zoals het de laatste dagen is, dan krijgt Kaatsheuvel Zaterdag een dag, die honderde dankba re oudjes verplicht aan de joviale auto bezitters en het comité, dat de organi satie verzorgd. AGENDA. Zaterdag inmanden voor de duiven vlucht van Sittard. Zaterdag 1.15 u. n.m. Vertrek Auto-rit Ouden van Dagen Kaatsheuvel. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8,30 u. n.m. Apollo-Theater: Bagdad. Toégang 14 jaar. Maandag 8 u. n.m. Harm. Apollo, re petitie. zaal W. Smit. „BERNSE HOEVE". Nu het bosrijke gedeelte der gronden tussen Loonopzand en Kaatsheuvel zulke enorme veranderingen ondergaat en een hypermodern zwembad annex wandel wegen, zelfs naar men zegt een ver keersweg de Provinciale weg met het westelijk gedeelte van Kaatsheuvel (de Berndijk) zal verbinden, bovendien het gehucht „Bernse Hoeveuit z'n isolement zal verlost worden, is het voor velen misschien interessant iets meer te weten omtrent deze „Bernse Hoeve", oudtijds gelegen langs de „rechte baene van Breda naar Heusden". De abt van Berne, Godschalk van Veen, kocht in 1409 een heihoeve te Venloon, welke hij voordien in pacht had van Catharina, Jan Tychelmans- dochter. De heihoef lag tegen ee.i eigen dom der Abdij. Later is er sprake van een hoeve op de „Erstelinge" (1577), waarnaast de schrijfwijze Ersteling opduikt (1626), welke namen dan afwisselend voorko men tot 1648. Deze hoeve op de Erste ling is de Bernse hoef. De ligging van deze boerderij kan na der bepaald worden aan de hand1 van een Loonse schepenoorkonde van 1642, waarin gezegd wordt: alsdat de hoeve gelegen is op eenen uythoek ter zijden van het ressort der moeren van Venloon cp de rechter baene van Breda naar Heusden ende naer de langstraete, ende oyk op de passagie van 's-Hertogenbos- sche". Als eerste pachters treffen we: Goosen Henricks (7—1574), Jan de Kanter (1574 1581), Wouter Wouterse (1581 Behalve van een pachtsom moesten ze voor den aanplant van de vruchtbaen zorgen, bene fins voor den aanplant van berken en eiken en een bepaalde hoe veelheid turf aan de Abdij leveren, eerst te Berne (bij Heusden), later te 'sBosch. Het naleven der pachtcondities liet nog al eens te wensen over. De hoeve nier had echter ook redenen tot klagen. Zo vinden we in 1642 het volgende ver haal: „Dat op de voorsseide hoeve daege- lijcx vele partijen van ruyters ende sol daten in de wooninge des voorss. pach ters zijn afsittende ende logeerende, den welken hij producent, door dreijgementen ende anderssins genootsaeckt wordt den cost ende dranck te geven, ende de peer-; den in fourage te onderhouden. ...dat sedert Bamis lestleden, op de voorss. hoeve in den woonhuyse des voorss. pachters soe by daege, nacht, als ontijden wel afgeseten ende gelogeert hebben dertich partijen, so te voete als te peerde, ende dat deselve partijen, soe de pachter de huysinge niet en is oepen. doende, deselve met cracht ende gewelt zijn oepenbrekende, ende grooten over last aldaar zijn bedrijvende ...dat Graef Willem van Nassau met sijnen heelen train in voergaande jaeren naer de voorss. inlegeringe van Sprang op de voorss. hoeve gepleistert heeft en de dat oyck vele troupe van muyters sommige omtrent hondert peerden sterek, aldaar gelegert hebben, oyck dat in de jaeren XVL hondert ende acht en der tich, negen en dertich ende veertich, als sijne Hoocheijt de Prince van Orangien in ende door t voorss. dorp van Loon met sijn leger legerende en passerende was, dat alsde in deselve jaeren de voorss. pachter mede groote scaede ende bederff van 't voors. leger gehadt heeft. De boerderij lag aan de grote heer baan en ondervond daar de nadelen van. Ook werd ze zwaar getroffen door een onweer. Een en ander is de reden ge weest dat ze in 1644 werd vernieuwd. Als aannemer fungeerde Jan Thonissen Decker te Sprang. Het bestek werd ge maakt door Cornelis Gerardi Grinsven, provisor der Abdij. Aan het hoofd der Abdij stond toen prelaat L. Bosch. Pachters in 1624 waren Cornelis Cor- sten, 16351644. Cornelis Cornelissen (waarschijnlijk zoon van den eersten). Deze huurde in 1644 opnieuw voor zes jaar. Maar in 1648 werd de Abdij ont eigend als gevolg van de Vrede van Munster. De Abdij had nog meer grond in Loon. In 1526 en 1543 kocht de Abdij nog enkele bunders moer bij Berndijk. Engelbert van Immerseel, de kasteelheer, richt een schrijven tot de Abt, waarin hij opkomt tegen een pachter van de Abdij in Loon, die de moer zodanig uit stak, dat daardoor gevaar kon ontstaan voor de dijk. In 1700 op den 12 November verkoch ten de Staten van Holland onder Doon- opzand; een hoeve met de landde daar aan behorende, 't koornland groot om trent 50 hond of loopense, en omtrent 150 hond of loopense heyveld, 'n huize bij Gijsbert janz. van Cromvoort. De koopprijs bedroeg 20 gulden. Den 6e Maart 1724 verkochten de Sta. ten opnieuw deze hoeve. Vermoedelijk is er dus in 1700 geen koper te vinden geweest, omdat het een kerkelijk goed betrof. De tegenwoordige eigenaar van be doelde hoef is de landbouwer Dinge- mans. BRAND. Maandagavond te 6 uur werd ons dorp opgeschrikt door brandalarm, 't Bleek echter al spoedig dat men hier te doen had met een vrij onschuldig geval. Door onbekende oorzaak brandde een hooi mijt af, behorende aan de landbouwer B. K. aan de Kloosterstraat. Met drie slangen werd het vuur bestreden, zodat men het vernielende element al spoedig meester was. Voor de betrokkene even wel weer een schadepost. VRAGEN EN MENINGEN, van onzelezers Eon „toeschouwer" vraagt of het, nu de afstanden naar de kerk van St. Jan in onze gemeente steeds groter worden, niet gewenst en no- J dig wordt dat voorgeschreven ge bruik gemaakt wordt van een lijk wagen. Wel zijn de dragers in pas sende uniformen gestoken, maar 't verschil in grootte, leeftijd en kracht der desbetreffende personen, geeft dikwijls aanleiding tot minder stichtende tonelen, zoals hij dezer dagen meemaakte. Deze mensen be hoeven niet uitgeschakeld te wor den, het dragen vanaf de straat naar de kex-k en vanaf de kerk naar t kerkhof kan hun worden opge dragen. Schrijver hoopt dat kerke lijke en wereldlijke autoriteiten deze aangelegenheid eens ernstig zullen bekijken. Tegen A. K., opkoper uit Kaats heuvel, werd door de officier van justitie bij de Bredase politie rechter wegens heling van gesto len lood, dat hij n.l. gekocht had van een 1 weetal jeugdige diefjes, een gevangenisstraf geëist van I maand, K. was door deze zware eis erg uil 'l lood geslagen, temeer daar hij door de kantonrechter reeds1 tot 60.boete was veroordeeld wegens het kopen van iood van minderjarigen. De politierechter maakte het schappelijk door hem 40 boete op Ie leggen, zodat 't hem in to taal 100 kost plus een maand voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. AFSCHEID Drs G. DE VRIES. Zoals bekend, zal Drs. G. de Vries op 1 October a.s. wegens 't bereiken van de pensioengerech tigde leefI ijcl op 26 September a.s. zijn functie als directeur der R.K. H.B.S. A en B en M.M.S. neerleg - gen. Op 25 dezer zal 't afscheid plaats hebben in de zaal Musis Sacrum, waarbij tegenwoordig zullen zijn de familie de Vries, Hoofd- en plaatselijk bestuur, leraren, oud- leerlingen, leerlingen en verdere genodigden. Dan zal Drs. de Vries gehuldigd worden voor de grote verdiensten die hij voor de school als directeur en leraar gedurende pl.m. 35 jaren heeft gehad in 't bijzonder en voor het Katholiek Middelbaar Onderwijs in de Lang- stiaat in 't algemeen. Het programma luidt als volgt Dinsdag 25 Sept. 9 uur. 11. Mis. 10 uur. Officiële afscheidsbij eenkomst in Musis Sacrum. Na afloop, pl.m. 12 uur zal de heer de Vries gelegenheid geven om persoonlijk afscheid le nemen, terwijl genodigden met bestuur en leraren een bijeenkomst hebben in De Twee Kolommen. Des avonds afscheids diner in Ilotel Verwiel. Donderdag 27 Sept. Sportdag voor de. leerlingen van H.B.S. en M.M.S. 9 uur. Opening. Pl.m. 12 uur. Gezamenlijke eet- parlij. Pl.m. 4 uur. Sluiting en prijs uitreiking. Wij verwijzen naar achter staande advertentie in dit blad, waarin de oud-leerlingen der H.B.S. (Handelsschool) en M.M.S. worden uitgenodigd zich in ver binding te stellen met de heer L. Verwiel, penningmeester van 't comité van oud-leerlingen. Door onvoorziene omstandighe den is een en ander verlaat, daar om is spoedige reactie ten deze zeer gewenst. Ieder oud-leerling der school zal er zeker prijs op stellen van zijn belangstelling te kunnen doen blijken. A.S. ZONDAG AANVANG 7 UUR „NOORD-BRARAND" IN 1950. Volgens liet jaarverslag over 1950 van de N.V. „Noord-Braband" Maatschappij van Verzekering op het Leven te Waalwijk, was de productie zeer bevredigend. Zij be droeg 22.084.409.gevende een netto vooruitgang van 10.727.071), (v. j. 16.933.973.35) tot een to taal verzekerd bedrag van ruim 187 inillioen gulden De uitkeringen bij overlijden bedroegen 803.801.33 (v. j. 820.136.12) en de uitkeringen door afkoop 812.351.82 (v. j. 805.183.27). Aan premiën werd ontvangen een bedrag van 6.747.674.78 (v. j. 6.421.619.59). De op veilige grondslagen bere kende wiskundige reserve steeg met 2.583.231.87 tot ƒ36.067.454. De berekening heeft plaats gevon den met een gemiddelde rentevoet van 3.27 terwijl de gemiddelde rente der beleggingen 3.76% (v. j. 3.57%) bedroeg. De financiële resultaten waren gunstig, zodat het mogelijk was aan de vrije reserves 382.000. toe te voegen, waardoor deze, na gewenste afschrijvingen, in totaal bedragen 1.532.148.32 (v. j. 1.402.412.91). OPENING BADHUIS. De officiële opening van 't Ge meentelijk Badhuis in de Bern- hardstraat zal plaats hebben op 15 October a.s. WAALWIJK BEZOEKT DEERLIJK. In vervolg op het bezoek dat de burgemeester, een schepen, de secretaris en de brandweercom mandant van het Belgisch dorpje Deerlijk b(j Kortrijk deze week aan Waalwijk brachten, zal het voltallige gemeentebestuur van Waalwijk, met de hoofden van bedrijven en hun dames op 30 Sep tember a.s. een tegenbezoek bren gen. Het gezelschap zal daar enige dagen de feestelijkheden bijwonen bij «le gelegenheid van de onthul ling van een monument voor de Vlaamse priester-dichter Hugo Verriest, die geboortig was van het dorpje Deerlijk. „I)e vriendschap" tussen Waal wijk en Deerlijk, een industriege- meente waar voornamelijk textiel wordt verwerkt, is tot stand ge komen via de brandweerlui uit heide plaatsen die elkaar hebben leren kennen op een congres in Den Bosch. T.B.C.-Collecte. A.s. Zaterdag zal er in deze ge meente een gezamenlijke T.B.C.- collecle worden gehouden van 4 Prot. Chr. instellingen. Deze 4 in stellingen zijn „Sonnevanck" te Harderwijk, „Zonnegloren" te Spestdpinen, het Prot. Interkerke lijk Zuid-Nederlands Sanatorium le Breda en „Draagt Elkanders Lasten" (uitgaande van het Chr. Nationaal Vakverbond) te Utrecht. Deze 4 instellingen wekken dan ook allen met grote vrijmoedig heid op door deze collecte «le nood te helpen lenigen van de aan t.b.c. lijdende naaste CIRCUS STRASSBURGER KOMT MAANDAG. Maandagmorgen vroeg komt de extra-trein van hel Circus Slrass- burger uil Gouda naar Waalwijk, een trein, die ditmaal 70 wagens vervoert, omdat er voor het wa terballot zoveel extra materiaal nodig was. Zo- zijn er drie grote tankwagens, een pompwagen en een verwarmingswagen, terwijl er natuurlijk ook nog een machine moet zijn om alles in beweging te zetten. Voorts nog extra-wagens voor het vervoer van het eigenlij ke materiaal. Het spreekt vanzelf, dat er ook extra personeel voor geëngageerd is, behalve dam nog een troep balletmeisjes onder lei ding van balletmeester Frankly uit Amsterdam, die tevens mee doen in de romantische Wild west-show. In de waterpa ntomi- me, waarbij tienduizenden liters water de .piste binnenstromen, werkt liet gehele personeel mede. Van het circensisch gedeelte noemen we de mooiste paarden van Europa in nieuwe dressuren. Een gemengd roofdLerennutmmer van leeuwen en tijgers zag men sedert jaren niet meer. De temmer Adri Berman is een jongeman uit Wassenaar, een zoon van oen tandarts en een leerling van Klant en hij oogst met zijn nummer over al veel succes. Voor 'I overige een Nederlands luchtnummer, waar van het vrouwelijk deel ceu char mant meisje is uit Amsterdam, vol bekoring cn jeugd, Belgische clowns, een scherts-taxi., waar over men brult van het lachen en dan muzikale excentrieken 3 Italiaanse musical crazy clowns, die ook voor de televisie le Eind hoven veel scucces hadden cn waarover geschaterd wordt. Een man, die recht op een vinger kan staan, paardrijdende honden sa men- met vele andere internatio nale nummers, vormen 'n boeien de circusvoorstelling. Een moderne kantoorwagen is een aanwinst, die de druk bezette Karei Strassburger, afgesloten van de dagelijkse circusonrust, onge moeid bij hel werk Iaat. Twee prachtige nieuwe woonwagens zorgen voor de privé-rust der fa milie. Ter bevordering der hygië ne is ten overvloede een moderne toiletwagen aangeschaft, die een unicum is. f Zo wacht Waalwijk, de Lang straat en het land van Heusden en Altena een driedaags circusfeest vol luchtige momenten, een ware afleiding in de sleur van elke dag. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Catharina M. E„ dv. A. ,T. M. Kuijsten-de Rooij; Wilhelmi- na C. M. en Josephina P. M.. doch ters van A. J. Schoenmans-Raaij- makers; Johannes P. M., zv. J. C. Briaire-v. Loon te Geertruidenberg; Gijsberdina A. J., dv. Th. J. Ver- hoofstad-v. d. Lee; Johanna G. M„ dv. H. P. Strijk-v. d. Houdt; Johan na C., dv. T. D. v. Dongen-Rijken; Gerdina P. C. M., dv. M. J. de Ron- de-v. Muilekom; Francijna, dv. D. Timmermans-Pol; Cornelis J., zv. A. Rijkcn-Oerlemans; Arie A., zv. H. Versteeg-Faro; Antonia C. C. M., dv. J. T. Schilders-Verhelst; Paulus W. A., zv. J. T. Schellekens-Roxs te Heusden; Jacobus J. H. M., zv. A. M. Verhulst-Termeer; Joanna J. F., dv. P. J. v. Vlimmeren-v. Boekei. Overleden: Hendrika v. Bokhoven 74 j., weduwe van J. Snijders; An- tonie C. Vermeer 67 j., echtg. van C. A. Mulders. Huw.-aangiften: L. Okkers 29 j. te Waspik en M. J. de Rooij 27 j. te Waalwijk; G. L. Burmanje 27 j. en M. J. M. v. Hooft 26 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: M. C. H. v. Wezenbeek 26 j. te Loonopzand en C. v. d. Vel den 32 j. te Waalwijk. Ingekomen: W. J. H. M. Sanders van Venlo; W. v. Son van Loon op Zand; J. G. v. Eist van Valkens- waard; C. J. Verfürden van Am sterdam; K. H. Liem van Djakarta: P. Slikker en gezin van 's-Bosch; C. M. Lavrijssen van Emmen; H. L. Pypers van Hengelo; H. M. Doorn kamp van Rotterdam; G. J. van de Ven van Heusden; C. E. Klijn van Drunen. Vertrokken: M. C. C. v. d. Meijs naar Rosmalen; M. J. C. M. v. Loon naar Heusden; R. C. de Jong naar Amsterdam; G. Trindler naar Obe- raach (Zw.); H. Zwart naar Raams- donk; A. J. Nijssen naar St. Oeden- rode; T. M. A. Timmermans naar Vaals; S. v. Adelberg naar Loon op Zand; G. A. P. J. v. Well naar Ven- ray; P. J. T. Tausch naar Boxtel; T. M. B. O. Pessers naar Nijmegen; S. K. Han naar Malang (Ind.); J. C. M. Hornes naar Loon op Zand. MUSIS SACRUM. „Vrouwen in de nacht" is de sug gestieve titel voor het evemsugges- tieve verhaal van een aantal vrou wen die tijdens de bezetting in een officiers-club in Sjanghai bij Duitse en Japanse officieren met de bevrij ding in zicht, de ergste vernederin gen moeten ondergaan. Deze film is gebaseerd op histo rische feiten. Vrijdag, Zaterdag en Zondag. Maandag en Woensdag „de Baron van Arizona", de geschiedenis van één van de grootste zwendelzaken ter wereld. Een avonturier weet 't zo ver te brengen dat hij door ver valsingen enz. geheel Arizona als zijn bezit doet erkennen. LUXOR-THEATER. „Storm over Texas" is het ver haal van de strijd die twee mannen voeren tegen een stel gewetenloze bandieten, die Texas terroriseren. Meedogenloos is de strijd en niet altijd is het voordeel aan de kant van de goeden; uiteindelijk echter weet men toch Texas van bandieten te bevrijden. Maandag en Woensdag worden er twee films vertoond, n.l. als hoofd film Roy Rogers in „Apache Rose", waarin hij strijd moet voeren te gen het onrecht en waar natuurlijk ook liefde in voorkomt. De andere film heet „Spring vloed"; hier zien we twee mannen die werken aan een brug, mannen die hard waren als het staal dat zij verweakten en die de dood trot seerden voor de liefde van een meisje. TILBURG IN OCTOBER 125.000 INWONERS Zoals het zich nu laai aanzien, zal men op liet laatst van October in Tilburg de 125.000ste inwoner kunnen begroeteiv ABONNEERT U OP DIT BLAD. W.S.C.-HEUSDEN. De eerste thuiswedstrijd van WSC brengt de nieuwe derde klasser Heusden naar Waalwijk, welke hun eerste coptitiewedstrijd eerst in de laatste ogenblikken van de wed strijd verloren zagen tegen 't sterke Dongen. Echter kan dit gerust als bewijs genomen worden dat Heus den van plan is zich dit jaar in de derde klas te handhaven en boven dien zal het feit, dat WSC thans haar tegenstander is, er het zijne wel toe bijdragen om tot de tanden gewapend naar Waalwijk te komen. Wij zijn benieuwd wat Heusden op 't groene veld aan prestatie kan brengen, maar van één ding kun nen wij vast op aan, dat zij zullen komen om te trachten te winnen. WSC heeft verleden Zondag de tekortkomingen in haar ploeg kun nen constateren, dus mag er ver wacht worden, dat deze wenken grondig ter harte genomen zijn en a.s. Zondag een elftal binnen de lij nen verschijnt, dat in staat is een regelmatige overwinning te kunnen bewerkstelligen. Het overige programma luidt Competitie DESK 2—WSC 2 Vriendshappelijk WSC 3—DESK 3, 12 uur DESK 4—WSC 4, 12 uur

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3