IK DOKIE DURF in Boris Baal duikt op: De Mater Amabilisschool werd geopend ELSHOUT NIEUWKUIJK VLIJMEN HEUSDEN yPJGLW HET HUIS ZONDER SLEUTELS. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1951. 2 U blijft opgewekt en onvermoeibaar met de heerlijk verfrissende jpF de ec' een, hoe hij zich de goede gang van za ken aan de Handelsavondschool voor stelt. Hij wijst er vooral op, dat de leer lingen op tijd aanwezig moeten zijn en zonder grondige redenen en voorafgaan de kennisgeving geen lessen behoren te verzuimen. Hij gaf een kort overzicht van de leerlingensterkte van de school gedurende de laatste vijf jaren. In 1946 vingen de lessen weer aan met 44 leer lingen. In 1947 bedroeg dit aantal 40; in 1948 28; in 1949 75; in 1950 68, ter wijl momenteel voor de nieuwe lessen in totaal reeds meer dan 80 cursisten zijn ingeboekt. Ongetwijfeld spreekt hieruit ook de drang van de bevolking naar meer uitgebreid onderwijs ter plaatse, waarin Kaatsheuvel zo bitter stiefmoe derlijk bedeeld is. Aan het slot spreekt voorzitter v. d. Put woorden van dank tot de aanwezi gen voor de betoonde belangstelling en tevens aan de verschillende sprekers voor hun zakelijke mededelingen. Hij sluit dan met de Chr. groet de bijeenkomst. Geneesmiddel tegen huidaandoeningen, de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. HULDIGING KAMPIOEN WIM SOETERBOEK. In het clublokaal van de biljartvereni ging K.O.T. bij de heer Jan van Dun, had Maandagavond de officiële huldiging plaats van de heer Wim Soeterboek, ter gelegenheid van het behalen van het Kampioenschap van Nederland op het grote nationale biljarttournooi te Amster dam bij de viering van het 40-jarig ju bileum van de Ned. Biljartbond. Goed acht uur opende de voorzitter van K. O. T., de heer Jan v. d. Kaa, de druk be zochte bijeenkomst met een welkom tot de heer Soeterboek met zijn ouders en verloofde, tot de beide heren Wethou ders v. Tilborg en Snaphaan, die na mens de gemeente aanwezig waren, tot de heren v. Kemfenade en Tuerlings, die de vereniging K. B. vertegenwoordigen, tot de afgevaardigden van diverse zus terverenigingen, de voorzitter van het district, de heer Andre Hamers en de heer Franken uit Tilburg, die momen teel de leermeester is van de kampioen. Hij complimenteert de heer Soeterboek met het behaalde succes en wenst hem in zijn verdere loopbaan op het groene la ken nog meer en grotere successen. Hij brengt dank aan de promotor van de Kaatsh'euvelse biljartsport de heer W. Kamp van wie ook de heer Soeterboek de eerste lessen ontving en aan de heer Franken, die de kampioen verder train de in de fijnste van alle sporten. Dan sprak de loco-burgemeester de heer v. Tilborg de kampioen toe. Hij zëide, dat het gemeentebestuur er groot op ging, dat naast de prestaties op in dustrieel gebied, waarvan „De Schoen 1949 bewijzen leverde, die internatio naal geroemd zijn, -ook op gebied van cultuur en sport bewijzen van kunnen geleverd werden. Hij feliciteerde de heer Soeterboek en de Vereniging waarvan hij lid is, de hoop uitsprekend, dat de kam pioen nog vele lauweren aan deze moge toevoegen. Namens het gemeentebestuur bood hij een grote bloemenmand aan. De heer v. Kemenade complimenteerde als voorzitter van de vereniging K. B. namens de burgerij en bood de verloofde van de kampioen bloemen aan. Namens de biljartvereniging DES sprak de heer A. v. Boxtel woorden van hulde en felicitatie. Uitvoerig en geestig voerde de voorzitter van district „De Langstraat", de hefer Hamers het woord. Hij schetste de strijd door de kampioen in Amsterdam gestreden, roemde zijn fijn geacheveerd spel, dat in de zaal nog meer belangstelling trok, dan de strijd tussen de matadors in de hoogste klasse cadre groot biljart. Hij acht voor Soeterboek een grote toe komst weggelegd, daar hij over techniek, gevoeligheid, ijver en discipli ne beschikt, nodig om in deze sport op hogere trap te geraken. Hij zegt dat K.O.T. trots kan zijn op zulke leden, doch hij weet ook, dat K. O.T. de vereniging uit 't district is, waar de sport met de meeste ernst en toewij ding, dank de heren Kamp en v. d. Kaa, beoefend wordt. Hij is er zeker van dat de here Soeterboek nog vele successen in de toekomst zijn weggelegd. Met een gelukwens aan de heer Soeterboek, diens ouders en zijn verloofde, besluit hij zijn hulde. De heer Soeterboek bracht hartelijk dank voor de aangeboden hulde. Hij was er beduusd van, dat ook de gemeente, de vereniging K.B. en meerdere andere ver enigingen hun opwachting hadden ge maakt om hem te huldigen bij het be haalde succes. Hij was er blij om en ging er groot op deze hulde mede voor zijn ouders en verloofde te mogen ontvan gen. Hij heeft gedaan wat hij kon, doch is voor deze prestatie slechts in staat geweest door de grote steun, die hij in de strijd mocht ondervinden van zijn medeclubleden, de heren v. d. Kaa en Vloemans. Hij weet reeds, dat ook de heer Kamp steeds in gedachten bij hem was en dankt ook deze met alle club vrienden voor hun steun en medeleven Hij brengt de heer Franken dank voor de vele lessen onbaatzuchtig van hem ontvangen en hoopt in de toekomst nog verder op diens steun te mogen rekenen. Hij sluit met het verzoek allen een dronk op zijn succes te nemen. Tal van bloemstukken van verschil lende zusterverenigingen en particulieren en andere bewijzen van attentie kwamen nog steeds binnen. Ook het bestuur van Bel Canto en de toneelvereniging „Ons Genoegen" gaven acte de présense. De stemming bleef er begrijpelijk tot het sluitingsuur ten volle in. KANKERCOLLECTE. De speldjesverkoop, die door omstan digheden op Zondag 2 September in Loonopzand niet doorging, zal thans op Zondag 16 September gehouden wor den. De verkoop bracht Zondag j.l. in Kaatsheuvel ruim 85.op. APOLLO-THEATER. „Bagdad' is de titel, waaronder de Apollo bioscoop Zaterdag en Zondag a.s. een technicolqr film presenteert, die 1001 opwindende avonturen in een stad van 1001 wonderen laat zien. Maureen O Hara is de „technicolor" koningin in haar opwindend en avontuurlijk spel. Toegang 14 jaar. Op Woensdag 19 September speelt „Havenratten van San Diëgo" 'n War ner-Bros film die een der spannendste verhalen inhoudt, ooit door Hemming- way geschreven, thans op het witte doek, met in de hoofdrollen John Garfield als de keiharde Harry Morgan en Patricia Neal als de verleiderlijke Leona Charles. BILJARTEN. Zaterdag werden de wedstrijden voort gezet voor de beker NASDES't Cen trum. De uitslag Centrum IDES I was 62. Karei Jansen was de man, die de toon aangaf met een gemiddelde van 9.37. Zijn tegenstander Soeterboek wist ook nog een gemiddelde van 6.06 te bereiken. G. v. d. Kaa won van J. v. d. Hout »met 6.25 tegen 2.20. De ajidere spelers boden een matige partij. De stand in de eerste klasse is thans Centrum 2 gespeeld N.A.S. 2 gespeeld D.E.S. 2 gespeeld Zaterdag speelt N.A.S. I- D.E.S. II—N.A.S. II. VISSEN. 10 punten. 8 punten. 6 punten. -D.E.S. I en Dokie Durf sprong eenvoudig het raam uit en was al bij de helicopter voor iemand in het huis iets van zijn aan wezigheid had gemerkt. De motor van het toestel sloeg onmiddellijk aan. Eerst nu verschenen er enige hoofden voor een raampje. Dokie's baard scheen Baals mannen te misleiden, want e"r werd geen schot gelost. „Zij zijn bij de neus genomen" grinnikte de detective. „Uit pure zachtzin nigheid zouden deze heren mij werkelijk niet laten ver trekken." Juist toen de helicopter zich soepel met Dokie boven het oude huis verhief, kwamen van pile kanten politiemannen aanhollen. „De commissaris heeft zich bedacht", zei Dokie hardop. „Dit is een belangrijke steun voor mij, want ik weet nu zeker dat deze vrienden mij niet zullen volgen." Zaterdag 15 September zal de Vissers' vereniging Geduld Overwint haar jaar lijkse koningvissen houden in de Maas bij Drongelen. Er staan weer prachtige prijzen voor de deelnemers te winnen, zodat een felle strijd verwacht kan wor den onder de leden. Om 2 uur wordt per fiets vertrokken vanaf het clublokaal „De Steenbakker". Om 8 uur volgt de prijsuitdeling in het clublokaal. Met de steun van allen kan deze school uitgroeien tot een groot, heilzaam Instituut. Dinsdagmiddag werd in een van de heldere, smaakvolle lokalen van de Huishoudschool de Mater Amabilisschool officieel geopend. Door meerderen werd het woord gevoerd, maar allen spraken hun dank uit dat nu het streven was bekroond en allen waren heilig overtuigd van het grote nut en de zegenrijke invloed van deze school, die weer een nieuw aspect opent van het onderwijs in Waalwijk. het jonge meisje verwaarloosd worden, n.l. haar geschikt te maken voor het hu welijk. En daarom was het van zo groot belang dat deze school was gesticht. Hier wilde men tegemoet komen in de zorg voor het meisje en de nadelen verbon den aan de fabrieken opheffen, door de mogelijkheden voor deze opvoeding te openen. De burgemeester sprak zijn dank uit aan de trouwe gastvrouwe: het bestuur, de directrice en leraressen van de huis houdschool, die zich wederom spontaan bereid verklaarden deze opleiding ter hand te nemen. Hij was de voorzitter en het bestuur dankbaar voor het initiatief en de be reidwilligheid. Hij dankte de K.A.V. en V.K.A.J. en vooral Mej. Lomme, de inspectrice van het Nijverheidsonderwijs die naar hij hoopte de sporen zou volgen van haar eminente voorgangster Mej. Michels. Hij beval deze school, die de mooiste van Nederland was, in haar belangstel ling aan. GEEN FABRIEKSMEISJE MEER. De voorzitter van het bestuur van de nieuwe Mater Amabilisschool, de heer J. Klijberg, zei dat hij zeer gaarne voor zitter was geworden, dat hij hier trots op was, om het grote belang en het grote nut van de school. Het fabrieksmeisje had deze opvoeding zeer hard nodig en de werkgevers had den dit ingezien. Niettemin was het een groot offer voor de meeste werkgevers, die deze meisjes, die bijna allemaal op de stikkerij werken, die vaak slecht be zet is, een hele raiddag per week moe ten afstaan. Maar ze zagen in dat de meisjes recht hadden op deze scholen. De meisjes moesten geen „fabrieks meisjes" zijn, zij moesten zich op een hoger plan weten te stellen, zodoende zouden zij ook meer plezier in en ijver krijgen voor hun werk. Hij sprak vervolgens een woord van hulde tot Mej. Schouwenaars, uit Bel gië, de initiatiefneemster van deze scho len, die jammer genoeg niet aanwezig was; tot mej. Lomme die in Nederland de eerste stoot gegeven had. Hij bracht dank aan mej. v. Slobbe, wier ideaal een dergelijke school steeds was ge weest; aan de burgemeester voor de voortvarende wijze waarop hij deze zaak weer had aangepakt, aan de onderne mers voor hun steun en medewerking. HET GEMEENTEBESTUUR ZEER VOLDAAN. Onder de aanwezigen die bij deze korte plechtigheid tegenwoordig waren, zagen wij de burgemeester en wethou ders van Waalwijk, het bestuur van de school, de ZeerEerw. Heren Pastoor J. Ras, Pastoor Verbiesen, Rector van Hel den, de directeur van het Arbeidsbureau, de he^r v. Hest, Mej. Lomme Inspectrice van het Nijverheidsonderwijs, Mej. Ha mers namens de K.A.V., Mej. Verhelst namens de V.K.A.J. en de 24 cursisten. Het was de burgemeester een groot voorrecht deze bijeenkomst te mogen openen. Hij gaf de voldoening van het gemeentebestuur te kennen, dat de school nu tot stand was gekomen. Hij weidde even uit over de motieven tot stichting van deze scholen; normaal was het dat de ouders de kinderen op voeden, maar de historie had geleerd dat deze taak voor de ouders niet altijd even gemakkelijk was. Vooral in indus trieplaatsen zoals Waalwijk er een was, deed de fabriek vaak een beroep op het meisje en aldus zou een van de belang rijkste aspecten van de opvoeding van vïVlV C 0 aan het bestuur van de huishoudschool, dat de school beschikbaar stelde, aan de gemeenteraad en aan zijn medebestuurs leden. Ten slotte bracht hij dank uit aan de Nederlandse gemeenschap, die het mogelijk maakte dat deze scholen wer den gesubsidieerd. Dan spoorde hij de leraressen en le raren aan zich geheel te geven, zeggend dat van hen zeer veel af hing. Zich tot de meisjes richtend zei hij dat zij als het ware uitverkoren waren de eerste vruch ten te plukken van dit onderwijs. Het idee van het fabrieksmeisje moest ver dwijnen en hier voor in de plaats moest komen het nette goed geschoolde atelier meisje. Het zal niet blijven bij dit kleine be gin, wanneer ieder zijn beste krachten geeft, zo besloot de heer Klijberg zijn toespraak. Mej. Lomme sprak hierna nog enkele woorden, waarin zij deze plechtigheid een grote, belangrijke gebeurtenis noem de, zij wees op het nut van deze oplei ding en hracht hulde aan de werkgevers. Zo is deze nieuwe school weer ge opend; een nieuw facet is toegevoegd aan de rijke schakering van het onder wijs in Waalwijk. Moge dit werk zegen rijk zijn. Tenslotte vermelden wij nog even de leraressen en leraren Opvoedkunde, zang, vragenbus en smaakontwikkeling: Mej. v. d. B.roek. Medische raad: dokter Lenglet. Verpleegkunde: Zuster Geul. Naaien: Mej. v. d. Horst. Koken: Mej. Verhaeren. Leraren voor gymnastiek en gods dienst zijn nog niet aangesteld. FEESTAVOND ZANGVER. U. D. I. Als slot van het ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Zangver. Uit spanning door Inspanning georganiseer de festival, werd 1.1. Zaterdag de slot vergadering gehouden in de zaal van M. v. Huiten. De heer v. d. Brink, voorzit ter van het festival-comité, bracht dank aan zijn medebestuurders, bijzonder aan de heer P. v. Huiten, die als vice-voor- zitter nogal eens de vergaderingen heeft moeten leiden. De secretaris de heer P. Jansen bracht hierna zijn laatste verslagen uit, hiërin memorerende hoe door de samenwerking yan de verschillende comités het festi val slagen moest. De actieve deelname van de leder, der vereniging, de welwillende houding van Drunens gemeentebestuur, de steun van de heren van het ere-comité en de be schikbaarstelling door de heer G. van Oijen van het festivalterrein, zijn alle belangrijke factoren, die er toe bijgedra gen hebben om het festival zon uitste kend verloop te doen hebben. Hiérbij deed hij uitkomen hoe goed de FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Door EARL DERR BIGGF.RS. VERTALING VAN P. OREILLE. 6) En hoe vind je San Francisco? vroëg Roger na een poos. Mooi, zei John Quincy eenvoudig. Meen je dat werkelijk? Roger straalde. Zon plaats moet een Nieuw Engelander wel bevallen. Ze heeft een geschiedenis, mijn jongen, kort maar roemrijk. Nu was hij op zijn stok paardje en hij praatte goed. Schrijvers, zei hij eindelijk, verge lijken steden altijd met vrouwen. San Francisco is de vrouw, over wie je thuis niet veel zegt. Niet, dat zé niet alles was, wat ze zijn moet zo meen ik het niet maar haar kousen waren wat dunner, haar lach wat vrolijker de lui zouden je verkeerd kunnen be grijpen. Bovendien, de herinnering is te kostelijk om er veel ovér te praten. Hallo. Een lange, magere, knappe En gelsman liep door de zaal naar de deur. Cope Cope, beste kerel Roger snelde hem na en sjeurde hem terug. Ik kende je direct, zei hij, en toch moet het meer dan veertig jaar geleden zyn, dat ik je voor het laatst gezien heb. De Brit iiet zich in een stoel neervallen en glimlachte wrang. Beste kerel, niet zo letterlijk, als je wilt. Onzin, protesteerde Roger. Wat komen jaren er op aan Dit is een neefje van me, John Quin cy Wintersïip uit Boston. Ach eh wat is je titel eigenlijk Kapitein. Ik ben bi.) de Ad miraliteit. Zo Kapitein Arthur Temple Cope. John Quincy. Roger wendde zich tot de En gelsman. Je was adelborst toen we elkaar in Honolulu ontmoet hebben. Nog geen jaar geleden sprak ik erover tegen Dan Een uitdrukking van afkeer kwam op bet gezicht van de ka pitein. O ja, Dan. Levend en wel varend zeker Ja, antwoordde Roger. Is het niet vloekwaardig, dal het de slechten goed gaat merkte Cope op. Er volgde een onaangename stil te. John Quincy was aan Engelse openhartigheid gewoon, maar niettemin ergerde hij zich aan de ze openlijke vijandigheid jegens z'n toekomstige gastheer. Dan's naam was toch ook Wintersïip. Ach eh steek een siga ret op, stelde Roger voor. Neem er een van mij, zei Co pe en haalde een zilveren koker voor de dag. Virginia tabak, al worden ze in Piccadilly gemaakt. Niet U, meneer Hij 'hield John Quincy de koker voor, maar deze weigerde stijf. De kapitein stak op. Excuseer wat ik zei over uw neef, begon hij. Maar werkelijk Het komt er niet op aan, zei Roger hartelijk. Vertel me eens wat je hier doet. Op weg naar Hawaii, legde de kapitein uit. Vanmiddag om drie uur vertrek ik met de Austra lische boot. Karweitje voor de Admiraliteit de aard van mijn zending is natuurlijk geheim. Dan naar de Fanning Eilanden. Hij keek plotseling naar John Quincy. Ik heb een heel lief meisje uit Boston gekend. Ongetwijfeld fa-' mliie van U. Een meisje, herhaalde John Quincy verbaasd. Minerva Wintersïip. O, u bedoelt tante Minerva. De kapitein glimlachte. In die dagen was ze tante over nie mand. zei hij. Maar dat was in Honolulu in de tachtiger jaren. Uw tante logeerde daar toen. Wc hebben gedanst en gezwommen ach, om weer jong te wezen. - Minerva is nu in Honolulu, vertelde Roger. Werkelijk Ja, ze logeert bij Dan. Bij Dan. De kapitein zweeg even. Haar man Minerva is nooit getrouwd geweest, lichtte Roger hem in. Vreemd, zei de kapitein. Hij blies rookkringetjes uit Schande voor de mannen in Boston. Ik heb weinig tijd, maar ik hoop haar een bezoek te brengen. Hij stond op. Het was een buitenkansje je weer te zien, oude jongen. Ik moet nu naar boord je weet er alles van. Hij boog voor ben bei den en ging. I"linke kerel, zei Roger, hem nakijkend. Zoals hij sprak over neef Dan beviel me niet erg, bekende John Quincy. Roger lachte. Daar moet je maar aan gewoon raken, raadde hij aan. Dan is niet hartstochte lijk geliefd. Hij is opgeklommen en heeft er onderweg een paar ver trapt. Dat ,is waar ook, hij heeft een boodschap voor je hier in San rrancisco. oor mij riep John Quincy. Een boodschap Ja. Je moest heel gevleid zijn. Dan vertrouwt niet iedereen. Maar liet is iets dat moet wachten tot het donker is. - Tot het donker is herhaalde de verbaasde jongeling. Juist. Ondertussen stel ik je voor om je de stad te laten zien. - Maar u hebt het druk. Ik mag er niet aan denken om u weg te halen. Roger legde zijn hand op John Quincy's schouder. Mijn jongen, geen Westerling heeft het ooit te druk om een Oosterling zijn stad te laten zien. Ik heb al weken lang naar deze kans uitgekeken. En als jij beslist morgenochtend om tien uur weg wilt, moeten we onze tijd goed besteden. En hierin slaagde Roger volko men. Zij brachten een heerlijke middag door met in de auto door de stad en omstreken te rijden om zes uur bracht hij John Quin cy naar zijn huis en vroeg hem zich vlug te verkleden voor het diner, waarvan hij klaarblijkelijk grote verwachtingen koesterde. De jongen verheugde zich er op om in Roger's gezelschap wat van het nachtleven in San Francisco te zien. In keurige avondkleding gingen ze opgewekt door de val lende schemering naar een restau rant, waar Roger's hoop meer dan verwezenlijkt werd. In John Quin cy begon een warme vriendschap te groeien voor heel de wereld, vooral voor deze stad aan de wes telijke poort. Hü was hier geen vreemdeling. Het gevoel dal hij in de haven gehad had, keerde terug. Uwas hier meer geweest, hij Ijetrad bekende grond. Vreemd, maar waar. Hij sprak er over tegen Roger. Roger glimlachte. Toch een Wintersïip, zei hij. Er is me ge zegd, dat je een oude Puritein was. Mijn vader had dat gevoel ook als hij in een nieuwe stad I kwam, voelde hij het altijd weer. Lr kon wel eens iets zijn in reïn carnatie. Onzin, zei John Quincy. Waarschijnlijk. Het 'is het bloed der zwervende Winterslips in je aderen. Hij leunde over de tafel heen. Hoe zou je het vinden om in San Francisco te komen wonen Wa-at vroeg John Quincy verschrikt. Ik word ouder en ik ben al leen. Heel wat te doen op finan cieel gebied op mijn kantoor wil jou daarvoor laten zorgen. Ik maak het je de moeite waard. Neen, neen, dank u, zei John Quincy vast. Ik hoor in het Oos ten. Bovendien, ik zou Agatha nooit kunnen overhalen om' hier te komen. Welke Agatha Agatha Parker, het meisje waarmee ik verloofd ben zowat AI jaren lang zijn we het zo onge veer eens. Neen, voegde hij er bij. Ik geloof dat ik maar moet blij ven waar ik thuis hoor. Roger Wintersïip keek teleurge steld. Ik stel me voor, dat een meisje met zo'n naam je niet hier heen volgen izou. Maar een, die wat waard is, zou haar man over al volgen. Hij keek John Quincv een ogenblik scherp aan. Ik moet me dan toch in je vergist hebben John Quincy voelde zich bele digd. Wat bedoelt u daarmee 1 vroeg hij. In de oude tijd, zei Roger, waren de Winterslips van 't hout, waar pioniers van gesneden wor den. Zij hingen niet aan de rok ken van de beschaving. Op een -goede dag stapten ze buiten de horizon. Ze leefden maar jij bent van een ander geslacht, jij begrijpt dat niet. (Wordt vervolgd). avondconcerten verzorgd waren en hoe zij zich in een buitengewone belangstel ling mochten verheugen. Spreker eindigde met de beste wensen voor de Zangvereniging, hierbij de hoop uitsprekende dat èn bestuur èn leden nog lang hun beste krachten zouden blijven geven, tot bloei der vereniging en tot culturele verheffing van de leden zelf en van heel de Elshoutse gemeenschap. Het financiële gedeelte verzorgd door de heer M. v. Sluisveld, droeg het stem pel van een nauwkeurig en zuinig be heer. Een daverend applaus was de be loning voor 't feit dat hij ruim 400. als batig saldo kon overdragen aan de penningmeester van de zangvereniging. Tot op het laatste ogenblik had de heer van Sluisveld geheim gehouden hoe groot het batig saldo was. De voorzitter van de Zangver. de heer Joh. v. Venrooij, bracht dank namens be stuur en leden aan het festival-comité voor de prettige samenwerking, voor de grote activiteit die genoemd comité aan den dag legde. Een bijzonder dankwoord bracht hij aan voorzitter, vice-voorz., penningm. en secretaris, resp. de heren D. v. d. Brink, P. v. Huiten, M. van Sluisveld en P. Jansen, zonder echter aan een of ander commissie-lid iets tekort te willen doen, voor hun bijzondere werk zaamheden. - Hiermede was het festival gesloten en ging men over tot het feestelijke gedeelte van deZe avond. Reeds aanstonds heerste er een opgewekte stemming onder de le den en genodigden. Voor de vrolijke noot zorgde het duo Schapendonk-v. d. Wiel uit de Wolfshoek, die er de gezellige stemming inhielden. Dit is de^e heren dan ook wel toevertrouwd. L. S. B. Elke vereniging van de L.S.B. moet Zaterdagmiddag 15 Sept. om 3 uur pre cies te Haarsteeg met één zestal schut ters aanwezig zijn ter opening van het aldaar te houden Bondsconcours ter ge legenheid van de oprichting van het St. Ambrosiusgilde aldaar. Het bestuur van de Langstraatse Schuttérsbond rekent op aller medewer king om op tijd present te zijn bij de officiële opening. Zondag 16 Sept. te half twee. BEKROOND. Op de 2e internationale kleermakers tentoonstelling te Maastricht, behaalde de firma P. Burghouts-Merkx alhier een eerste prijs en tevens in de afdeling klein werk een extra prijs voor het hoogste aantal punten. Voorwaar een schitterend succes. NIEUWE BIOSCOOP. Deze week wordt een begin gemaakt met de nieuwe bioscoop te Vlijmen. On dernemer is dhr. v. Kessel uit Rotterdam. De zaal zal plaats bieden voor 400 zit plaatsen. Plaats van bouwing in de tuin van H. v. d. Ven, Prinses Julianastraat. WIELRENNEN. Zondag nam de nieuweling Tinie Wolfs deel aan de ronde van Tivolie. Er was een zeer sterk veld renners. Wolfs werd vijfde; een mooi succes. PROCESSIE BOKHOVEN. Zondag gaat de Vlijmense processie naar Bokhoven. Grote deelname wordt verwacht. POSTDUIVENVER. DE ZWALUW. Verschillende liefhebbers hadden ook duiven op het grote nationale concours Parkestone. Zondagavond was er nog geen enkele op haar hok teruggekeerd. Zal het weer een rampvlucht worden, net als St. Vincent? E. H. B. O. Vrijdagavond kwam de E.H.B.O. afd. Vlijmen in vergadering bijeen in café De Braai. Besloten werd ook a.s. winter een cursus te geven voor nieuwe leden. Degenen die hieraan wensen deel te ne men, kunnen zich deze maand opgeven bij de secretaris de heer v. d. Hout, café De Braai. HARMONIE CONCORDIA. Ook deze winter zal weer een cursus worden gegeven voor muzikant. De leer lingen kunnen zich opgeven bij de secre taris de heer v. d. Hout, café De Braai. De cursus begint met October en wordt gegeven door dhr. J. v. Heivoort, alhier. VLIJMENS MANNENKOOR. Ook Vlijmens Mannenkoor is zeer ac tief; het heeft een rondschrijven aan alle oud-leden gericht en tevens worden nieu we leden gevraagd om het ledental nog hoger op te voeren. Verschillende per sonen Zijn reeds toegetreden als lid. POSTDUIVENVER. DE ZWALUW. Zaterdag hield bovengenoemde vereni' ging een maandvergadering in café B. Oremans. Doordat het seizoen op 't eind raakt was er weinig nieuws. Ringen werden besteld voor het nieuwe seizoen. Dege nen die niet present waren, kunnen dit nog doen, liefst zo spoedig mogelijk, bij J. Oosterwaal. Bij de rondvraag werden de africHtingen besproken bij nationale concoursen. Het bestuur gaf de volle medewerking. INTERLOCALE FOKVEEDAG TE HERPT. Op het terrein van de heer Chr. A. J. van Herpt, werd door burgemeester A. van Delft de eerste Interlocale fok- veedag van de M.R.LI. vee geopend, on der deelneming van de fok- en controle verenigingen uit Drunen. Elshout, Nieuwkuijk, Vlijmen, Haarsteeg, Herpt en Hedikhuizen. Er werden 160 prima runderen aangevoerd, die door een des kundige jury werden beoordeeld. -

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6