WXALWYK DE LENGSTHMT ALWEER EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST DOKIE DURF in Boris Baal duikt op: DRUNEN WEK DE GAL IN UW LEVER OP HET HUIS ZONDER SLEUTELS. II mm* M RAT noch MUIS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1951 (Wordt vervolgd). 4 Het Echtpaar C. HENDRIKS STOKWIELDER vierde onder o/ergrote belangstelling zijn 50-jarige Echtvereniging rX-i'rr Maandag was het feest in de Gro testraat; hier waren de heer en mevrouw Hendriks-Stokwielder de feestelingen. 's Morgens in alle vroegte bracht het buurtcomité de keurige stijlvol le versiering aan, die vooral in de avonduren, met een juist gekozen verlichting, uitstekend voldeed. Tegen 10 uur 's morgens „trok ken" lieve bruidjes de auto met het gouden paar naar de kerk; in negen auto's volgden de familieleden en het comité. Er was een plechtige H. Mis met drie heren uit dank baarheid, het altaar was heel mooi versierd en ook het kerkkoor zong de mis „Jeanne d'Arc" heel ver dienstelijk. Dezelfde stoet trok na de H. Mis weer terug en toen het gouden paar aan de feestwoning arriveerde, stonden de bruidjes gereed om hen toe te zingen en twee van hen hiel den hierna nog een keurige toe spraak. Het personeel van de schoenfa briek fa. C. Hendriks Zn. kreeg hierna gelegenheid de gouden bruid en bruidegom te huldigen. Namens hen sprak de heer J. v. d. Gouw de feestelingen toe en zijn speech werd zeer gewaardeerd en op prijs ge steld, evenals het prachtige cadeau: een uitstekend geschilderd portret van de gouden bruidegom, vervaar digd door de heer Th. v. Delft, dat alle critiek kan doorstaan. In een prachtige bloemenmand, in de vorm van een huwelijksboot je, was 't cadeau van de buurt, een mooie pendule, verwerkt. De voor zitter van het comité, de heer J. v. Bladel, bood het aan en ook hij sprak welgekozen woorden van fe licitatie. De heer H. Hendriks dankte na mens zijn vader en moeder voor de cadeaux en de hartelijke woorden en stelde het buurtcomité in staat de kinderen te tracteren. Dan volgde de receptie, waar meerdere honderden vrienden, ken nissen en relaties hun opwachting bij het gouden paar kwamen ma ken, o.a. ook Burgemeester en Me vrouw Lambooy, de H.H. Geeste lijken en vele andere kerkelijke en wereldlijke autoriteiten. Een schat van bloemen was in de loop van de dag de woning binnen gedragen, terwijl velen hun wen sen aanboden in de vorm van schriftelijke gelukwensen en ca deaux. In de avonduren brachten onder veel belangstelling de Harmonie „St. Crispijn" en 't Gemengd Koor van de Liedertafel „Oefening en Vermaak" een passende serenade. Hierbij werd het woord gevoerd door de heer F. Smolders namens „St. Crispijn" en de K.A.B., en door de heer A. v. d. Meijdenberg na mens „Oefening en Vermaak". De rest van het feest werd in huise lijke kring voortgezet. Wij wensen tot slot de gouden bruid en bruidegom zeer veel ge luk op hun verder levenspad en wij hopen van harte dat zij eenmaal, zoals de bruidjes 's morgens zon gen, hun diamanten huwelijksfeest mogen vieren. EERVOLLE BENOEMING. Het curatorium der R.K. Econo mische Hogeschool te Tilburg heeft met ingang van 1 dezer benoemd tot assistent van prof. dr. M. J. H. Smeets voor de academische oplei ding voor belasting-consulent, de heer K. A. J. Bierlaagh, hoofdin specteur tit., van 's rijks belastin gen te Eindhoven. DE KUNSTKRING opende het seizoen met DE INGEBEELDE ZIEKE. Wat moeten wij nog aantekenen bij deze opvoering van Molière's Le Malade Imaginaire door het Am sterdams Toneelgezelschap, na alles wat er reeds bij aangetekend is. In alle kranten zijn reeds de recensies over dit blijspel verschenen en de toon en de inhoud van deze be sprekingen verschilden soms als dag en nacht. De ene toneelcriticus amuseerde zich, de andere ergerde zich slechts, de een noemde het een kostelijk spel vol esprit, de ander noemde 't een op een kwajongens achtige manier verminkt meester werk. Nu wij dit spel bij het A.T.G. ge zien hebben, kunnen we ons deze tegenstrijdige beoordelingen volko men indenken. Men heeft het werk inderdaad vervormd tot een soort klucht; men heeft de toneelfiguren inderdaad gemaakt tot verpersoon lijkingen van een bepaalde mense lijke eigenschap, dat wil zeggen, dat er deze eigenschap zo dik boven op ligt dat ge geen enkel ander spoor van menselijkheid meer kunt ont dekken; aldus krijgen de gestalten iets onwezenlijks en bij een klucht verwacht men niet anders, maar of het hier volkomen aanvaardbaar was durven wij enigszins te be twijfelen. Én dan blijft nog de vraag: is het verantwoord Molière op een derge lijke manier te spelen? Het is dui delijk dat de regisseur Kees van Iersel heeft gebroken met alle heer sende opvattingen, met de Molière traditie zo men wil; hij heeft geen rekening willen houden met de achtergrond van dit spel, die ons uit de Literatuurgeschiedenis be kend is en die het spel toch steeds meer heeft doen zijn dan een kluch tig niemendalletje. Voeg hier nog bij het gewild- nonchalante decor, de wel erg be spottelijke costumes van verschil lende personen, de vertaling, of lie ver de bewerking, die niet schuwde af en toe te trachten de lachlust op te wekken met een platvloerse of een gewaagde uitdrukking, aldus 't spel trachtend te „acclimatiseren", dan ontkomt men niet gemakkelijk aan de indruk dat er toch iets scheefs zit in de opvoering. Het is inderdaad een vrij zware opgaaf voor een regisseur het juiste even wicht te bewaren tussen het melo dramatische, het kluchtige en de ondertoon van ernst die soms door klinkt, en toch geloven wij dat het stuk deze opgave stelt voor een goede harmonische vertolking van dit uitzonderlijk goede blijspel. De nadruk die, koste wat 't kost, op het kluchtige gelegd moest wor den, bracht de actrices en acteurs er toe enigszins in het wilde weg te U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Door EARL DERR DIGGERS. VERTALING VAN P. OREILLE. 3) Zijn wang deed pijn hij hield er zijn zakdoek tegen en zag bij het licht van Roger s kaars, dat er bloed aan kwam. Hij had een ring aan, voegde John Quincy er bij. Verwenste manieren. Heeft hij je geraakt, vroeg Roger. Dat zou ik denken. Kijk, riep Roger, het kofferslot is vernield. Hij ging onderzoeken. En de kist weg. Arme Dan 1 John Quincy stond zijn jas af te vegen. De teleursteling voor die arme Dan deed hem pijn pijn, die niets met zijn klop pende wang te maken had. Mooi van die arme Dan om een vreemdeling te vragen om zijn wang ter afstraffing aan te bie den in een stofige zolderkamer te mid dernacht. Waarvoor dan toch? Roger zocht voort. „Geeft niet, de kist is weg, dat is duidelijk", deelde hij mede. „Kom, we gaan beneden eens rondkijken. Daar ligt je kaars". John Quincy raapte de kaars op en stak ze aan die van Roger aan. Zwij gend gingen ze naar beneden. De buitendeur van de keuken stond open. „Die kant is hij uit gegaan", zei Roger. „En kijk", hij wees naar een raam met een gebroken ruit „daar ingekomen". „Wat denkt u van de politie?" stelde John Quincy voor. Roger staarde hem aan. „Politie? •VVf-V-: 39^ Dokie Durf zweefde met zijn toestel boven de volle zee toen de agenten het oude huis binnendrongen en een van Baals meest gruwelijke „clubjes" arresteerden. „Geen schip durft op het ogenblik meer uit te varen", redeneerde Dokie Durf. Wanneer ik nu ergens een schip zie, kan ik er zeker van zijn dat dit een vaartuig is, waarmee iets niet pluis is. „Dit is huisvredebreuk", riep de aanvoerder van de Baai mannen tegen de politie. „Laten wij er maar niet over twisten wie de vrede breekt", zei de dikste agent. „In het huis van bewaring hoeven jullie bovendien geen huur te betalen en het eten is er zonder bon". „Anapoulos is lekker al gevlo gen", flapte de jongste van het Baai-gezelschap er uit. In tussen was er een kleinigheid veranderd in de helicopter die door Dokie met vaardige hand werd bestuurd. Een klein luikje ging achter de detective open, juist toen die zich van Anapoulos' baard had ontdgan. J. van Arendonk's Schoen- en Le- derfabrieken. KAMERLEDEN WERDEN VERZEKERD voor weg TilburgEindhoven. De leden van de Staten-Generaal en al degenen die hen begeleidden op hun tocht langs de Nederlandse industrieën, is gratis een ongeval len verzekeringspolisuitgereikt ter waarde van tienduizend gulden toen het gezelschap zich van Eind hoven naar Tilburg zou begeven. Een begeleidend schrijven maak te de zaak volkomen duidelijk. Hier in werd er namelijk op gewezen dat de enige verbindingsweg Eindho venTilburg in geen enkel opzicht aan redelijke eisen voldoet. Over een afstand van 23 km., tussen Best en Tilburg, treft de automobilist niet minder dan 54 scherpe bochten met uitermate slecht zicht aan, 20 inspringende zijwegen, 12 wegkrui- singen en 2 bruggen. Men hoopt dat de Kamerleden van het nut van een nieuwe autoweg spelen, zodoende werd het spel sopis ietwat ruw en onverzorgd en lawaaierig. Doch dit alles neemt niet weg dat men hartelijk moet lachen. De vaak geniale vond sten van Molière zijn nog steeds even sprankelend, ook voor ons; de gezonde zelfspot en de ironie geven meermalen aanleiding tot hoogst amusante scènes. En speciaal wil len wij hier noemen het spel van Jenny van Maerlant, als de dienst deden gaan; waren het de negers, die de dansen van het oerwouw in al hun primitiviteit dansten, de uitstekend gedresseerde; jockey honden, de vier rolschaatsers, de olifanten, was het Chevolier, het balance-wonder, of de texas-show? Het publiek was bij alles wat ver toond werd vol aandacht en steeds geestdriftig met zijn applaus. Maar vooral de paarden van Strassbur ger, onder dressuur van Elly en meid, en Louis Saalborn als ArEan. Karei Strassburger zijnterecht de Rpt Kluft grote trots van het circus en het was een lust de fraaie, uitstekend de vermeende zieke; ja, het blijft altijd een groot genoegen dergelij- ke acteurs bezig te zien; en vooral in hun dialogen zagen wij de hoog- tepunten van het spel. Argan was het type van de man met de ontel- 1 bare kwalen en kwaaltjes ten voe- ten uit, en Toinette was de aller- minst onderdanige en o zo slag vaardige dienstmaagd, een gezon de, frisse, levende figuur. Ondanks bovengenoemde bezwa ren tegen stuk en spel is het A.T.G. in staat geweest ons vaak te doen lachen, soms hartelijk te doen la chen en dat is ook al veel waard. CIRCUS STRASSBURGER VEROVERDE WAALWIJK. gedresseerde dieren in de piste te zien. Speciaal Mevr. Strassburger als Hogeschoolrijdster, vertoonde j met één van haar paarden prach- I tige staaltjes van dit summum van dressuur. I Wij mogen ook niet vergeten de j komische nummers, waarvan voor al de taxi-reis buitengewoon amu sant was, terwijl ook de 3 Bragaz- zi inderdaad als muzikale exentrie- ken ongeëvenaard zijn. Tenslotte vertoefden wij na de Pauze „een nacht in Venetië", toen zagen wij het waterballet, dat al leen reeds om de outillage en de snelheid waarmee alles werd opge bouwd bewondering afdwong. Het Onder de vele vormen van amu- was vofal fnVSf w etonrie van water, licht, kleuren en vrou welijke gratie en de sfeer die men sement neemt het circus nog steeds een heel bijzondere en eigen plaats in. Het doet steeds heel veel deugd de romantiek van het onvervalste circus te ondergaan, een paar uur te leven in die typische sfeer die leeft rond de prachtige dieren, rond de waaghalzen van acrobaten, rond de clowns en rond al de kla- tergouden opsmuk, waarin wij niet te min voor enkele uren geloven. Het Circus Strassburger maakt hierop allerminst een uitzondering; als het grootste circus van ons land, is het ook de meest waardige re presentant van de circus-idee. Maandagmorgen arriveerde de gro te circustrein op het Vredesplein en 's avonds om 8 uur was het ge hele Strassburger-dorp gereed de talloze bezoekers van Waalwijk en zijn omgeving te ontvangen. Alleen reeds de effectieve en snelle op bouw van dit circus is een prach tige prestatie. Zeer velen hebben Maandag avond om 8 uur de gala-première bijgewoond en zij kwamen tot ver uit de omtrek. Wat het meest te bewonderen viel in het bonte, kleurige program ma, dat de bezoekers met vaart en enthousiast élan werd geboden? Wij zouden het echt niet kunnen zeggen. Was het de temmer die met veel bravour zijn leeuwen en ko ningstijgers zijn wil oplegde; waren het luchtacrobaten die zuchten van angstige bewondering door de tent wist op te roepen was werkelijk sprookjesachtig. En wij verlieten het circus met een veelheid aan indrukken en met de wetenschap, dat datgene wat wij genoten hadden het echte cir cus weer was en ons deed verlan gen naar Strassburgers terugkomst. VOORUITGANG. De gemengde Liedertafel „St. Ce cilia" van de K.A.B. mag zich in een gestadige groei verheugen. Zondag 1.1. waren niet minder dan tien nieuwe leden aanwezig, terwijl nog meer jongens en meisjes hun medewerking hebben toegezegd. Met het oog op het komende ju- bilé der K.A.B. zijn nog meer zangers en zangeressen welkom. is fenomenaal, van het begin tot 't J overtuigd zijn geraakt eind een geweldig lachsucces. Laat' deze gelegenheid U niet voorbij gaan om enkele uurtjes werkelijk ontspanning te genieten van fijne humor voor alle leeftijden. Kaartverkoop dagelijks bij de firma Orie-Dumoulin, Grotestraat 191 en tij de Middenstanders Win keliers. A. JOS. VAN ARENDONK OVERLEDEN. Te Tilburg is op 62-jarige leeftijd overleden de heer A. Jos. v. Aren- donk, lid van de directie der N.V. Dit voorbeeld zou o.i. wel navol ging verdienen voor de Langstraat. Een tochtje door de Langstraat, maar dan per bus, zou Kamer- en zeker Statenleden misschien wel tot de overtuiging brengen dat ook hier iets moet gebeuren en ten spoedig ste. Men moet dan vooral de presi dent-directeur der Ned. Spoorwe gen uitnodigen dit tochtje mee te maken, verzekerd is hij dan in ieder geval LACHEN LACHEN Op uitnodiging van de R.K. Mid denstand van Waalwijk komt het gezelschap „Klaveren Vijf" uit Roosendaal in de R.K. Gildenbond op Zondag 30 Sept. a.s. om 3 en om 8 uur een Cabaret-uitvoering geven, genaamd Pukkel Pukkel. Deze uitvoering, welke reeds honderden malen werd opgevoerd, T.B.C.-COLLECTE. Opbrengst Bus-collecfe voor de Samenwerkende Prot. Chr. T.B.C.-Organisaties. De op Zaterdag 15 Sept. in onze ge meente gehouden collecte voor de t.b.c.- bestrijding, heeft het mooie bedrag van ruim honderd gulden opgebracht. Een eresaluut voor de burgers van Drunen en Elshout! Eveneens een eresaluut voor de 16 dames en heren, die met enthou siasme deze zaak hebben aangepakt! De bevolking van Drunen en Elshout, met zijn ca. 5300 inwoners, bestaat uit 97 R.K. en 3 Prot. In Drunen is over de gehele linie getoond, dat Chris tenen de werken der barmhartigheid en naastenliefde nog heus niet zijn verge ten! Drunen, llw daad was echt christe lijk en nationaal. Ale alle steden en dor. pen Uw voorbeeld volgen, zal er door deze collecte iets groots en iets goeds tot stand zijn gebracht voor Uw lijdende landgenoten! Dank namens de samenwerkende or ganisaties en het plaatselijk comité. Dank aan allen. Mevr. R. BENOEMD. Tot Broedermeester van de Procfessie naar Bokhoven is aangesteld Ant. van i Oers, Stationsstr., alhier. GEZINSVERZORGSTER. Het getuigschrift gezinsverzorgster werd uitgereikt aan onze dorpsgenoten mej. Cor v. Wier en mej. Jeanne Rob ben. Beiden genoten hun opleiding in Tilburg. Zij zullen worden te werk ge steld in de Langstraat. SLOTVERGADERING OPENLUCHTSPEL. Maandagavond werd in Hotel Vissers de slotvergadering gehouden van het Openluchtspel „Koren met aren van goud", dat enkele weken geleden met zoveel succes alhier wérd opgevoerd. Aanwezig waren alle medewerkers aan het openluchtspel. Verder de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers, de schrijver van het spel Rector Beex, de regisseur dhr. J. van Erp en de Edelachtb. heer Burgemeester Snels. De H.eerw. heer Deken Rooyackers heette allen hartelijk welkom en gaf een overzicht van de gebeurtenissen rond het openluchtspel. Het resultaat is vol gens spr. overweldigend geweest en het succes groter dan men had durven ho pen. Wanneer, aldus spr., De Tijd schreef dat dit het mooiste openluchtspel was wat men sinds langfe tijd had gezien, dan zegt dit veel, vooral, en daarin lag volgens spr. de grote betekenis, daar dit alles uitsluitend door Drunense mensen werd gebracht. WILHELMINA-FONDS. De collecte voor het Wilhelminafonds Kankerbestrijding heeft alhier 113. opgebracht. Het eerste doel van dit spel was niet zozéer de opvoering van dit spel, dan wel dat, zonder de diverse toneelclubs in hun bestaan aan te tasten, men de J diverse krachten uit de gehele parochie j eens wist te bundelen om gezamenlijk iets moois en iets groots te brengen. Het mooiste van alles is, aldus spreker, dat de echte gemeenschapsgeest in de pa rochie met het volbrengen van dit mooie en grote werk, zozeer wordt versterkt. Spreker dankte allen die op enigferlei wijze hun medewerking hadden gegeven. Wel neen, waar is je discretie, mijn jongen? Dit is geen politiezaak. Ik zal daar morgen een nieuwe ruit laten inzetten. Kom mee, we kun nen nu wel naar huis gaan. Het is mislukt". De toon van verwijt in zijn stem maakte John Quincy op nieuw boos. Zij lieten de uitgedoof de kaarsen op een tafel in de hall achter en gingen naar buiten. „Nu, dat moet ik Dan telegrafe ren", zei Roger, terwijl ze naar de hoek liepen. „Hij zal er vreselijk door van streek zijn en hij zal er jou niet te liever om hebben". „Ik zal em me wel doorworstelen zonder zijn liefde", zei John Quin cy. „Had je die kerel maar vast kun nen houden tot ik kwam". „Hoor eens", zei John Quincy, „hij viel me onverhoeds aan. Hoe kon ik weten dat ik met een zwaar gewicht kampioen te doen zou krij gen daarop zolder? Hij kwam uit 't donker, en ik „Wees maar niet gepikeerd, mijn jongen", viel Roger in. „Ik zie mijn fout", ging John Quincy voort. „Ik had me moeten trainen voor deze reis. Maar maak u niet ongerust. De volgende knaap die tegen me begint, zal wat anders vinden. Ik ga boksles nemen. Van nu af tot ik thuis ben, verwacht ik het ergste". Roger lachte. „Dat is een lelijke jaap op je wang", merkte hij op. „We laten het even verbinden in deze apotheek". Een gedienstig assistent verzorg de John Quincy met jodium, watten en hechtpleisters en toen hij weer in de limousine stapte, droeg hij eervol de schram van de strijd. De rit naar huis kenmerkte zich door stilzwijgen. Zodra Roger zijn deur opende, streek een wervelwind in 'n mooie japon op hen neer. „Barbara, waar kom je vandaan?" riep Roger. „Hallo, oude schat!" riep ze, en kuste hem. „Ik ben in de auto uit Burlinghame gekomen en ik logeer hier vannacht; morgenochtend vertrek ik met de President Tyler. Is dat John Quincy?" „Neef John", glimlachte Roger. „Hij verdient een kus, hij heeft een kwade avond gehad". Het meisje ging vlug naar de hul peloze John Quincy. Weer was hij onvoorbereid en ditmaal werd zijn andere wang getroffen, hoewel niet onaangenaam. „Bij wijze van welkom", lachte Barbara. Ze was slank, blond en ènergiek. „Ik hoor, dat je naar.de Eilanden gaat", zei ze. „Morgen, we gaan met dezelfde boot", antwoordde John Quincy. „Prachtig! Wanneer ben je geko men?" „Vanmorgen", vertelde Roger haar. „En hij heeft een kwade avond gehad? Gelukkig dat ik gekomen ben. Waar gaan we heen, Roger?" John Quincy stond paf. Waar heen? Op dit uur? „Ik ga naar boven", waagde hij te zeggen. „Het is maar net twaalf uur", 2ei Barbara. „Alles is nog open. Je danst toch? Laat me je San Fran cisco zien. Roger is een snoes we laten hem betalen". „Maarikikstamel de John Ouincy. Zijn wang klopte en verlangend dacht hij aan 't bed daarboven. Wat een land hier! „Kom mee!" Het meisje neuriede éen vrolijk wijsje. Een en al leven digheid. Toch wel aardig. John Quincy nam zijn hoed. Roger's chauffeur was een ogenblik voor 't huis blijven staan om de auto na te zien. Toen hij hen de stoep zag af komen keek hij alsof hij wenste dat hij dit niet had gedaan. Maar ont komen was onmogelijk hij zat al achter het rad. „Waarheen, Barbara?" vroeg Ro ger. Wil je dansen?" „Dat heb ik de hele avond al ge daan". „Wat? Ik dacht dat je per auto uit Burlinghame kwam." „Deed ik ook om vijf uur. Daarna heb ik me geamuseerd. La ten we met deze jongen naar de Chinezen gaan." Mijn hemel, dacht John Quincy. Maar het gaf niets. Barbara bracht hem bij de Chinezen. Ze konden hem niets schelen evenmin als de andere uitheemse restaurants, waarvoor het meisje zich vervolgens interesseerde. Maar hij zwoegde voort op de internatio nale tocht, bracht z'n spijsvertering in gevaar door vreemde gerechten, danste duizenden mijlen met de slanke Barbara in zijn armen, .tot zij vond dat ze dit een „avond" noe men kon. Toen John Quincy Roger's huis binnenstrompelde, sloeg de grote klok in de hall drie uur. Het meis je was fris en stralend. John Quin cy verborg een geeuw. „Verkeerd om zo vroeg thuis te komen", riep zij. „Maar op de boot hebben .y^.ook een paar bals. O ja, dat wou ik vragen. Wat betekent die gewonde wang?" „Ohehikstotterde John Quincy. Over de schouder van het meisje zag hij Roger heftig het hoofd schudden. „O, datzei John Quincy, en raakte de wond even aan. „Daar begint het Westen. Goedenacht. Ik heb me dol geamuseerd". Hij stond een ogenblik door het venster van zijn kamer te staren naar de fakkeloptocht van de stra ten in deze verbazingwekkende stad. Hij was wat verdoofd. Wat een aardige meisjes hier. Heel anders! Ver weg schenen de havenlich ten. Dat andere meisje prachtige ogen had ze. Ze had gelachen, en daarom dreef nu zijn geliefde hoe- dedoos verlaten over de zwarte wa teren. Hij geeuwde weer. Beter op passen niet zo gemakkelijk laten beïnvloeden, je wist niet waar het op uit liep. "i "I IV. Een vriend van Tim. Het was weer een van die ochten den waarop de mist misschien niet komen zou. Roger en zijn gasten zaten weer in de limousine; het scheen John Ouincy en de chauf feur eveneens toe, dat ze er een paar minuten geleden pas uitge stapt waren. „Zeg eens, John Quincy", zei Ro ger, „je zult geld moeten wisselen voor je aan boord gaat." John Quincy verzamelde zijn af dwalende gedachten. „O ja, natuur lijk", antwoordde hij. Roger glimlachte. „Voor welk geld wou je het graag wisselen?" „Nu", begon John Quincy. Hij hield op. „Ik dacht „Let maar niet op Roger", lachte Barbara, „hij neemt je beet". Zij was fris en blozend, zo'n klei nigheid als om drie uur naar bed gaan maakte voor haar niets uit. „Maar één op de duizend men sen weet dat Hawaii deel uitmaakt van de Verenigde Staten. Die lieve oude Roger probeerde je in een kwaad daglicht te stellen door je in te lijven bij de negenhonderd negen en negentig". „Het was haast gelukt", grinnikte Roger. „Onzin", zei Barbara. „John Quin cy is veel te intelligent. Maar wij op de Eilanden zijn op dit punt zeer gevoelig". De auto stond stil bij een van de havenhoofden. De chauffeur haalde de bagage bijeen en het gezelschap ging aan boord, bara.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6