VROOM .v DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1951 32 t/m 36 573ü TILBURG EINDHOVEN Wat de technische verzorging be treft: deze is opgedragen aan het Staatsbedrijf der P.T.T. Er is een studio ingericht in Bussum, waar van 't personeel in dienst is bij de Televisie-stichting, dus niet bij de afzonderlijke omroepverenigingen. Het ligt in de bedoeling twee avonden per week Dinsdag en Vrijdag uit te zenden. Er zijn onderhandelingen gaande met de K.N.V.B. over het uitzenden van voetbalwedstrij den. Met nadruk werd er op gewezen dat de uitzendingen moeten wor den gezien als een experiment. Want er zijn op velerlei terrein nog vele moeilijkheden te overwinnen. dat de televisie-programma's dus zoveel mogelijk een algemeen ka rakter zullen hebben, heeft de Re gering een onderlinge samenwer king bindend voorgeschreven. Er zal een Televisie-raad worden benoemd, die tot taak krijgt de Re gering te adviseren wat haar tele- visie-beleid betreft. Eén van de din gen, die deze Raad bijvoorbeeld zal onderzoeken, is, in hoeverre het mogelijk zal zijn reclame-uitzendin gen toe te staan, zonder dat men daarbij onaangenaamheden zal on dervinden zoals in het buitenland het geval is. Vooralsnog staat de regering afwijzend tegenover re clame-uitzendingen. gering behoudt zich de vrijheid voor ook andere instanties, die daarvoor in aanmerking wensen te komen, een machtiging te verlenen. Een andere uitdrukkelijke voor waarde, aan de zendmachtiging verbonden, is, dat een aanmerke lijk gedeelte van de zendtijd moet worden besteed aan programma onderdelen, die door de verschillen de omroepverenigingen gezamen lijk zijn voorbereid. Als argument hiervoor noemde Mr. Cals het feit, dat het televisie-publiek geen keus heeft wat de programma's betreft, zoals wèl het geval is bij de radio, omdat immers steeds via 2 zenders wordt uitgezonden. Om te bereiken zend-machtiging worden verleend aan de Nederlandse Televisie-Stich ting, waarin, zoals bekend is, sa menwerken de A.V.R.O., de K.R.O., de N.C.R.V. en de V.A.R.A. Aan deze Stichting is voor de tijd van 2 jaar een zendtijd toegewezen van maximaal 4 uren per week, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat behalve de vier omroepverenigin gen die thans in de Stichting zijn vertegenwoordigd, ook andere om roepverenigingen, zoals bijv. de V.P.R.O., niet van deelnemen wor den uitgesloten. De zendmachtiging, aan de Stich ting verleend, geeft de omroepver enigingen geen monopolie. De Re- Vilthoedje, gegarneerd met chiffon rron en speld i Zeer modern swagger- model, zuiver wollen velours, met aparte knoopgarnering orfc7c Maten 38 t/m 44 O Viltbaret, met garnering Jeugdig model, zui ver wol, moderne herfsttinten, maten 00 7^ 38 t/m 44 Zo'3 Chiffon, met klokvoile. In 6 modetinten g90 Gekl. namiddagmodel. Aparte kantgarnering op kraag en manchet ten. Maten sy a 7c 38 t/m 46 ÓW Deux pièce9 van uit stekende Vigoureux. Kleuren: lavendel, linde en lila QQ75 Zuiver wollen velours, met aparte garnering op ceintuur en zakken. Maten 38 t/m 44 AQ - Getailleerd model, zuiver wol,moderne ruitdessins. Maten 38 t/m 40 CQ75 Deze swagger in jeug dige ruitdessins Maten

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 8