Bijlage 3 Extracten uit provinciale aanschrijvingen, 1816 Provinciaal Blad van Gelderland, 1816, Nr. 171. Besluit etc. Art. 2: Gezegde Heeren Burgemeesters bij dezen uit te noodigen en aan te schrijven, de bovengemelde Tabellen met de volledigste uitvoerigheid en de meest mogelijke naauwkeurig- heid, in te vullen, en van deze alzoo in orde gebragte Tabellen een Exemplaar, daar het ander in het Archief der Gemeente moet blijven berusten, uiterlijk voor den 22 October aanstaande, aan hun Ed. Gr. Achtb. in te zenden; zullende deze termijn, om geene redenen hoegenaamd, vermogen te worden overschreden, terwijl zoodanige der Heeren Burgemeesteren, op wien, wegens het niet bestaan van eenige Fabrieken of Trafieken in hunne Gemeenten, dit Besluit niet van toepassing zoude zijn, niettemin zullen gehouden wezen, in dat geval, voor expiratie van voorsz. tijd, deze aanschrijving negatief te beantwoorden. Provinciaal Blad van Noord Brabant, 1816, Nr. 74. Besluit etc. Art. 3: De Burgemeesters der Gemeenten in het District 's-Bosch zullen hunne Tabellen, onmiddellijk aan deze Vergadering en die der Gemeenten in de Districten Eindhoven en Breda, aan de Commissarissen dier Districten, doen toekomen, vóór of uiterlijk op den len October aanstaande, welk tijdstip door hun niet mag worden overschreden; zullende Burge meesters van zoodanige Gemeentes, alwaar zich geene Fabrijken of Trafieken mogten bevin den, desniettemin gehouden zijn, daarvan, binnen opgemelden tijd, negative Tabellen in te zenden. Art. 4: De Commissarissen in de Districten Eindhoven en Breda worden verzocht, de noodige zorg te dragen, dat door de Burgemeesters in hunne respective Districten aan opgemelde last, behoorlijk en binnen den bepaalden tijd worde voldaan, met informatie, dat door hun geene algemeene Tabellen voor hunne Districten behoeven geformeerd te worden; zullende het genoegzaam zijn, dat zij successivelijk de bij hun ontvangen wordende parttiële Tabellen, zonder de nog ontbrekende af te wachten, dadelijk aan deze Vergadering doen toekomen. Art. 5: Commissarissen in de Districten Eindhoven en Breda, worden bij deze uitgenoodigd, om, nopens het Fabrijkwezen van hunne Districten, alsmede de Burgemeesters, ten aanzien der'Fabrijken in hunne Gemeenten, bij de inzending van meergemelde Tabellen te voegen, zoodanige statistische renseignementen en inlichtende aanmerkingen, als meest geschikt zul len zijn, om deze Vergadering met derzelver geheelen omvang, op de best mogelijke wijze, bekend te maken. Verzameling van besluiten, aanschrijvingen en bekendmakingen van het Gouvernement der Provincie Limburg, 1816, Nr. 168. Daar het gouvernement deze opgave alleen verlangt, om naar vereisch werkzaam te kunnen zyn, tot instandhouding, verbetering en bevordering van den bloei en welvaart der fabrieken, trafieken en manufacturen, en dus in deze geene vragen voorsteld, (zoo als zulks veel al tydens het Fransch-Bestuur geschiedde), waar door men de geheimen der fabrikanten tracht uittelokken, om langs dien weg daar van onderrigt te worden, zoo hebben zy gedeputeerde Staten reden te verwachten, dat dezelve de opgaven, die van hun, naar aanleiding dezer aanschryving zullen gevraagd worden, met vertrouwen zullen beantwoorden. Ten einde den algemeenen staat, welke door hun gedeputeerde Staten moet worden gefor- meert, ter behoorlyker tyd te kunnen inzenden, is het nodig dat hun de verschillende tabellen uiterlyk voor den 12 October aanstaande geworden. 30

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 36